Skocz do zawartości
IGNORED

Buduję sobie jaskinię do zabawy


Butler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  

Godzinę temu, Butler napisał:

Haha, trzy miesiące by było ciężko 🙂 Chyba że masz ekipę typu "Nasz nowy dom" Dowborowej to luz. Ja sam dziubię, niestety krezusem nie jestem. I tak wydałem na wszystko już o wiele więcej niż powienienem.

za bardzo partolą robotę 😛 myślę że da rade, wybrałem materiały i technologię, które mocno skracają czas pracy a pewne procesy wręcz eliminują.

Godzinę temu, Butler napisał:

Do sufitu podwieszanego przykręciłem płyty gipsowe, do nich tą gumę na całej powierzchni, i na wierzch ponownie płyta gipsowa. Taka kanapka ,widać gumę pomiędzy płytami na zdjęciu z miarką. Oprócz tego dałem ją w kawałkach wszędzie na łączeniach stelaży, płyty gipsowej, ściany, belek. Gdzie się dało, nie kupowałem dedykowanych akustycznych wieszaków i podobnych akcesoriów. Na fotce z przed dwóch tygodni pierwszy arkusz gumy w trakcie montażu... Ehh, łatwo nie było. Ciężkie to, wygina się, ostro się namordowałem. Ten podnośnik do płyt ponownie zrobił robotę.

myślałem że to włóknina 😛

Podobne patenty stosuje się w starych kamienicach przy remoncie podłóg drawnianach. Ja zastosowałem podkłady akustyczne pod panele, wyszły taniej a EPDM dałem tylko pod belki i inne ciężkie elementy konstrukcyjne. 

Bardzo dobry pomysł, nie pomysłem by tak zrobić ale sufitu w sumie nie izoluje (poddasze)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.12.2021 o 22:15, denom napisał:

 soniacza oglądam z 1,5 metra w swoim pokoju i wcale nie jest za duży, powiem że teraz żałuję że  nie wziąłem większego, mógłbym z projektora zrezygnować (wyświetlam na ekranie 97 cali, oglądam z 2,5 m)

Z tak bliska oglądasz za karę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta, święta i po świętach. Mój szef jednak zaplanował wszystkim (zapowiedziany kilka miesięcy wcześniej) gwiadkowy urlop  i wracam do pracy dopiero 10 stycznia. Tak więc trzeba zakasać rękawy i podgonić temat jaskini, w końcu mam trochę więcej czasu. TV już czeka na montaż. Patrząc na pudło... Mogłem brać 85" 😄

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano mogłeś .
Jak jest miejsce...

U mnie jest 75, miejsce mam na 82, 85 by weszło na styk. (Pomiędzy uchwyty głośników front high).
Ps.
Też mam wolne do 10tego, w tym 10dni przymusowej kwarantanny, będzie dużo czasu na filmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proj (tzn te lepsze) ma tą fajną przewagę że zawsze możemy sobie pomniejszyć, ja mam drugi profil -~10'' na materiał słabej jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Miałem 75’ po 3-4 m-cach był już za mały… brałbym modele największe w tej chwili pod uwagę gdybym nie szedł w PJ.
Można mieć jedno i drugie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
4 minuty temu, fetek napisał:

pytanie czy taki manewr ma sens.

To zależy na co się nastawiasz? Mi np Dolby Vision brakuje w PJ ale nadrabia to wielkością  , mieć 120’ a mieć 85’ to jest różnica nie wspominając o tych co maja jeszcze większe ekrany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolby Vision może w projektorach nie być. Wystarczy HDR. Ale HDR 10+. To by było coś. Nie wiem jakby obraz poprawiłby się przy HDR 10. Ale sądzę, że nie wiele jeśli porównamy z HDR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, długi89 napisał:

To zależy na co się nastawiasz? Mi np Dolby Vision brakuje w PJ ale nadrabia to wielkością  , mieć 120’ a mieć 85’ to jest różnica nie wspominając o tych co maja jeszcze większe ekrany 

Różnica jest bardzo duża, ale mówimy tutaj o "dużym TV" + proj, nie widzę sensu kupowania dużego TV skoro mam jeszcze większy ekran.

Godzinę temu, STELVIO napisał:

Wystarczy HDR. Ale HDR 10+. To by było coś. Nie wiem jakby obraz poprawiłby się przy HDR 10. Ale sądzę, że nie wiele jeśli porównamy z HDR.

Moim zdaniem podstawa to i tak kalibracja i mapowanie tonów a tego niestety brakuje w naszych JVC.  Jak u Ciebie HDR po kalibracji ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym za bardzo zaśmiecać wątku kolegi. Bo widzę, że ładnie wszystko opisuje i pokazuje co robi. Więc niech to jest jego opowieść.
Dlatego krótko. Po kalibracji naszego speca z konkurencyjnego forum różnice są znaczne. Kontrast, hdr. Widać to na dzień dobry. Robiłem to na oledzie jak i na projektorze. Wrzucałem też gdzieś zdjęcia porównawcze. Ale to dawno temu było. Uważam, że jeśli wydaje się powiedzmy 10/12tyś na tv czy 15/20tyś na projektor to wydatek około tysiąca złotych na wyciśnięcie wszystkiego co najlepsze ze swojego sprzętu... To warto. Ale to moje zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Dodam tylko trzy grosze. Gdybym miał JVC RS2000/N7 to zamiast go sprzedawać( jak @JVC 4K ) dokupiłbym tylko Lumagen i skalibrował razem i miałbym w 100% lepszy obraz od laserowego PJ. Co do wyboru TV czy PJ to w cenie 20 tys. zł wybieram TV 85-88 cali. Brak specjalnej adaptacji tutaj wygrywa. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widzę opcji, żeby mieć tylko to, albo to.

Film w formacie kinowym, dobrej jakości, to musi być na ekranie kinowym 3m szerokości (u mnie), a taki serial z Netflixa to na telewizorze (najlepiej 85")

Każde urządzenie ma swoje zastosowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
28 minut temu, RAF77 napisał:

Ja tam nie widzę opcji, żeby mieć tylko to, albo to.

Film w formacie kinowym, dobrej jakości, to musi być na ekranie kinowym 3m szerokości (u mnie), a taki serial z Netflixa to na telewizorze (najlepiej 85"emoji1.png)

Każde urządzenie ma swoje zastosowanie.

Najwidoczniej nie oglądasz na PJ co dziennie. Jak by tak było sam byś narzekał ciągłym rozstawieniem i zaciemnieniem pomieszczenia. Znam to z autopsji i dla tego robię pokój stricte Kinowy dlatego bo mogę, gdyby nie to, to już dawno byłby Soniacz 85 cali i na tym bym poprzestał w tedy…  

58 minut temu, RAF77 napisał:

A gdzie są takie telewizory 88" za 20tys. ?

Chyba 120tys emoji1.png
112681679f4cffe56f2373d79c20a6b1.jpg

Wolałbym już to 98 cali za 15 tys €

 

https://www.euronics.de/xxl-ahaus-dieker/tv-und-audio/fernsehen/qled-tvs/gq98qn90aat-247-cm-98-neo-qled-tv-titanschwarz-e-4065327268676?gclid=EAIaIQobChMI_-yF7qCI9QIVGqd3Ch28RAjvEAQYDCABEgJwzfD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie oglądam codziennie na projektorze.

Ale nawet jak bym miał pokój tylko pod kino, to tam by również był i projektor i telewizor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, RAF77 napisał:

Ale nawet jak bym miał pokój tylko pod kino, to tam by również był i projektor i telewizor.

bez sensu i nie wiem jak chcesz to pogodzić z audio.

Ja nie oglądam szmiry z netflixa więc niejako nie mam tego problemu, generalnie u mnie tylko film ale z jakością faktycznie jest różnie dlatego mam drugi profil w pj.

19 godzin temu, RAF77 napisał:

A gdzie są takie telewizory 88" za 20tys. ?

86 na mini czy tam microled

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sufit skończony. Uff... może jeszcze gdzieś będę musiał przeszlifować łączenia (poprawki), ale nie wiem czy jest sens się bawić jak będę przyklejał na całość na końcu 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

Obudowy przednich atmosów wyregulowałem, wypoziomowałem i przykręciłem od środka do stelaży podwieszanego sufitu. Jeszcze tylko objadę wszystkie szczeliny (obudowy atmos-płyta GK; ściana-płyta GK) klejem elastycznym "Mamut", ale to już kosmetyka.

I pora na montaż ekranu. Znowu ten czerwony wózek niezastąpiony.

 

 

IMG_20211230_132122.jpg

IMG_20211230_132156.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekran podłączony, tak wygląda. Powinien się więcej rozwinąć bo płaciłem za 60cm pasa rozbiegowego a jest 30cm. Sprawdzę czy chodzi tylko o krańcówkę czy błąd w wykonaniu... 😞

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

20211230_233628.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
36 minut temu, Butler napisał:

Ekran podłączony, tak wygląda

No szybko… jeszcze nie masz wszystkiego a ekran już wisi. Szybko Ci się zabrudzi pod wpływem dalszych prac. Ekran i projektor to dwie rzeczy najbardziej nie lubiące syfu. Trzeba było zaczekać aż wszystko będzie skończone i w tedy go podłączyć. Ale kto Ci zabroni😉

ps O masakra😮😮😮 oddałbym go….

30 cm niby nie dużo ale jednak w Kinie robi mega ważna robotę…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, długi89 napisał:

No szybko… jeszcze nie masz wszystkiego a ekran już wisi. Szybko Ci się zabrudzi pod wpływem dalszych prac. Ekran i projektor to dwie rzeczy najbardziej nie lubiące syfu. Trzeba było zaczekać aż wszystko będzie skończone i w tedy go podłączyć. Ale kto Ci zabroni😉

Zamocowałem go już żeby nie przeszkadzał bo ciągle go przenosiłem z jednego końca pokoju na drugi. Ciężko znaleźć miejsce na takie ponad 3m ustrojstwo. 🙂 Najgorsze prace jeśli chodzi o syf już z mną, ale luz, konsola już jest zasłonięta folią, miałem to w planie od początku.

8 minut temu, długi89 napisał:

ps O masakra😮😮😮 oddałbym go….

30 cm niby nie dużo ale jednak w Kinie robi mega ważna robotę…

Nie dobijaj mnie... Ja też takiego nie chcę. Przypomnę że pierwotnie taki zamówiłem, ale mnie tutaj naprostowaliście i po kontakcie kilka godzin od złożenia zamówienie, dopłacie kilkaset złotych, TOP miał być wydłużony. Czekam na spokojnie na odpowiedź sprzedawcy. Całe szczęście czas mnie w tym przypadku nie goni bo nie mam proja. Może na przyszłą gwiazdkę kupię coś porządnego, do tego czasu nowy TV będzie musiał być samodzielnym źródłem obrazu.

40 minut temu, STELVIO napisał:

O kurcze. To by było słabe. Przy pierwszym wyjeździe powinien wyjść na maxa. Ale może tu akurat na "szczęście" jest inaczej.

No słabe... U mnie w domu wszyscy czekali niemal do północy jak go w końcu uruchomię i są zachwyceni i bo sam w sobie efekt robi. Zobaczymy co Kraftmann zaproponuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraftmann ta firma akurat mi się źle kojarzy. Ale nie skreślajmy jej u Ciebie.
Już na koniec roku się nie stresuj. Odpuść sobie te zabiegi. " Co nagle to po diable".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
25 minut temu, Butler napisał:

Zamocowałem go już żeby nie przeszkadzał bo ciągle go przenosiłem z jednego końca pokoju na drugi

Wiem jak to jest… mój stary tez leży u rodziców i ich denerwuje. Jeszcze trochę i go za pół darmo odsprzedam…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ekran podłączony, tak wygląda. Powinien się więcej rozwinąć bo płaciłem za 60cm pasa rozbiegowego a jest 30cm. Sprawdzę czy chodzi tylko o krańcówkę czy błąd w wykonaniu...
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
20211230_233628.thumb.jpg.c4d7350451be1b8bd0515ad3ab1d9348.jpg
Oby się sprawa wyjaśniła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej było dopłacić i wziąć coś z Adeo lub Kaubera a nie takie cyrki z firmą krzak właściciel tej firmy cezary c. to niezły oszust i bajkopisarz ludzie mają z tą firmą spore problemy, ja bym oddał i walczył o zwrot całej kasy. Uciekać od takich firm. Zresztą poczytajcie w google co to za firma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.