Skocz do zawartości
IGNORED

Buduję sobie jaskinię do zabawy


Butler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, qbakos napisał:

Bardzo fajnie że masz taką wiedzę, ale niestety ma się to nijak do wiedzy o cyfrowym przetwarzaniu sygnałów. Inaczej wiedziałbyś, że to co piszesz to kompletne bzdury - jak słychać zakłócenia w transmisjach cyfrowych już Ci opisałem.

Differences in digital audio cables - posłuchałeś tego kilkuminutowego filmu, który tu zalinkowałem? Na elektronice znam się na tyle mało, iż nie jestem w stanie podjąć rzeczowej dyskusji poza tym, co m.in. w tym filmie jest zawarte - jitter, szumy w przekazie cyfrowym powodujące ogromną, ogrooomną różnicę dla efektu końcowego jakim jest jakość dźwięku. Dla mnie te dwie przyczyny to tylko opis powodu, z którego słyszę tę znaczną różnicę. Znasz powody, dla których jitter i szumy w przekazie cyfrowym miałyby nie wpływać na jakość dźwięku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, miś1185 napisał:

jitter, szumy w przekazie cyfrowym powodujące ogromną, ogrooomną różnicę dla efektu końcowego jakim jest jakość dźwięku. Dla mnie te dwie przyczyny to tylko opis powodu, z którego słyszę tę znaczną różnicę. Znasz powody, dla których jitter i szumy w przekazie cyfrowym miałyby nie wpływać na jakość dźwięku?

Jitter w sygnale cyfrowym potrafi zrobić totalny burdel, kable HDMI podobno są bardzo podatne a rekonstrukcja cholernie trudna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, fetek napisał:

żadnych trzasków nie będzie ! tak efekt jest charakterystyczny i nie są to trzaski.

Więc to co słyszałem to rozumiem były jakieś omamy, bo Ty jak zawsze wiesz lepiej... Trzaski, coś jak piski (ciężko opisać), chwilowy zupełny zanik dźwięku - z takimi się spotkałem, ale trzaski, pstrykanie występuje właśnie najczęściej.

9 godzin temu, fetek napisał:

tak miałem filetowy obraz

Fioletowy obraz czy piksele na całym obrazie to jest co innego. Musiała nie dochodzić jedna ze składowych koloru, wtedy masz właśnie takie efekty, że obraz dostaje zafarb na dany kolor. Ty pisałeś że kontrast albo poziomy czerni się pogorszyły, a takie zakłócenie, które zmienia obraz w taki sposób nie może mieć miejsca. To tak jakbyś zmienił po równo wszystkie wartości pikseli na całej klatce obrazu i na kolejnej i kolejnej zrobił to dokładnie tak samo. Szybciej trafisz kilka szóstek w totka, niż coś takiego się wydarzy.

Ten sam efekt dotyczy też dźwięku, więc zrób analogię do tego i sam się zastanów czy takie niuanse jak pisał kolega mogą się pojawić przy wymianie kabla HDMI.

8 godzin temu, miś1185 napisał:

Znasz powody, dla których jitter i szumy w przekazie cyfrowym miałyby nie wpływać na jakość dźwięku?

Jitter w sygnałach cyfrowych to miał znaczenie, ale kilkanaście lat temu kiedy nie było na rynku za dużo przetworników asynchronicznych i taktowanie mogło być zakłócone na poziomie kabli albo najczęściej już w źródle sygnału. Sam miałem kiedyś taki prosty tani przetwornik USB i słysałem jakie są tego objawy. W tej chwili wszytko jest buforowane i przetaktowywane ponownie, więc wpływa kabla jest pomijalny (jeśli jest to oczywiście sprawny, trzymający się standardu kabel). Do tego dochodzi jeszcze fakt, że HDMI nadaje głównie audio w postaci skompresowanej i dopiero w urządzeniu docelowym jest dekodowane i nadawane ponownie jako próbki PCM dla DAC-a, więc jaki ma wpływ ten mityczny jitter, który niby powoduje kabel?
A jaki ma jitter czarna płyta podczas odtwarzania? Tam są tysiące razy większe wartości, a i tak dźwięk przez niektórych jest uważany za lepszy niż cyfrowy.
Jitter to w tej chwili jest wyłącznie słowo służące do straszenia audiofili.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qbakos

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qbakos, dziękuje za wyjaśnienie. Pamiętam tegoroczny test wykazujący nieodpowiednie ekranowanie kabli HDMI, zdecydowanie nie tylko tych najtańszych - może w tym problem? Tak czy inaczej dla mnie wyjaśnienie techniczne przyczyn różnic w dźwięku stanowi jedynie ciekawostkę, i z mojego punktu widzenia są to opracowania m.in. o jitterze, szumach, vs. Twój wpis mający określać te zjawiska jako nieaktualne od kilkunastu lat. W takim razie zostaję przy swojej dotychczasowej weryfikacji sprzętu uchem - a ono mi mówi, że jakbyś mi podmienił Audioquesta Carbon na Wireworlda Island, to bym gryzł. 😉 A jeśli na Wireworlda Sphere - byłbym bardzo zły, ale obyłoby się bez ran szarpanych. 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black Friday... Sriday. Tak się trochę łudziłem że upoluję dziś 75" w lepszej cenie, na oku miałem Sony Bravia XR75X94J i podobne, czyli budżet około 7000zł. Rozdmuchany marketing i nic więcej, zero ofert o których można powiedzieć że by były godne tego balonika Czarnego Piątku.

Ale na poprawę humoru kupiłem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  z dwoma padami i grą Fifa22 (3400zł),

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  (119zł), i kilka gier: WRECKFEST, RATCHET & CLANK : RIFT APART, Just Dance 2022, MORTAL KOMBAT 11, Hot Wheels Unleashed. Całość wyszła poniżej 4200zł i sobie zakup na 3 raty 0% (via Allegro Pay) rozbiłem by się nie obciążać przed świętami... Rubrykę "rozrywka" mam odhaczoną. Został jeszcze TV oraz projektor.

W weekend jest plan by zakończyć montowanie sufitu, a to oznacza także wieszanie ekranu w zabudowie. Podnośnik do płyt KG znowu będzie nieoceniony.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, qbakos napisał:

Więc to co słyszałem to rozumiem były jakieś omamy, bo Ty jak zawsze wiesz lepiej... Trzaski, coś jak piski (ciężko opisać), chwilowy zupełny zanik dźwięku - z takimi się spotkałem, ale trzaski, pstrykanie występuje właśnie najczęściej.

nie trzaski tylko jak to określiłeś "piski", efekt pauzy, które również można spotkać w uszkodzonych plikach np mp3.

21 godzin temu, qbakos napisał:

Fioletowy obraz czy piksele na całym obrazie to jest co innego. Musiała nie dochodzić jedna ze składowych koloru, wtedy masz właśnie takie efekty, że obraz dostaje zafarb na dany kolor.

Jaki znowu zafarb ? mówimy o jednolitym kolorze, o objawie typowym dla zerwanego sygnału. 

21 godzin temu, qbakos napisał:

Ty pisałeś że kontrast albo poziomy czerni się pogorszyły, a takie zakłócenie, które zmienia obraz w taki sposób nie może mieć miejsca. To tak jakbyś zmienił po równo wszystkie wartości pikseli na całej klatce obrazu i na kolejnej i kolejnej zrobił to dokładnie tak samo. Szybciej trafisz kilka szóstek w totka, niż coś takiego się wydarzy.

Zawsze się trafi głupio mądry filozof który musi innym wmawiać że są ślepymi i głuchymi idiotami. Różnica między mną a Tobą jest taka że ja tego doświadczałem i to przetestowałem a Ty snujesz durne teorie.

To o czym piszesz ma miejsce przy każdym materiale z niskim bitrate, czyli niedostateczną ilością danych czyli objawie, który w transmisji po HDMI również może mieć miejsce.

Po za tym ja nie pisałem o nie wiadomo jakich zmianach, przeciętny zjadacz chleba tego nie zauważy. 

21 godzin temu, qbakos napisał:

Jitter w sygnałach cyfrowych to miał znaczenie, ale kilkanaście lat temu kiedy nie było na rynku za dużo przetworników asynchronicznych i taktowanie mogło być zakłócone na poziomie kabli albo najczęściej już w źródle sygnału

czego Ty nie powiesz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

1 godzinę temu, Butler napisał:

Black Friday... Sriday. Tak się trochę łudziłem że upoluję dziś 75" w lepszej cenie, na oku miałem Sony Bravia XR75X94J i podobne, czyli budżet około 7000zł. Rozdmuchany marketing i nic więcej, zero ofert o których można powiedzieć że by były godne tego balonika Czarnego Piątku.

pisałem Ci wcześniejszej że nie masz co liczyć na promki, PS5 też coś droga.. ja kupiłem poniżej 3k, 2880 czy jakaś tak.

21 godzin temu, qbakos napisał:

Do tego dochodzi jeszcze fakt, że HDMI nadaje głównie audio w postaci skompresowanej

Obraz jest nieskompensowany, audio jest przesyłane jakie wyślesz. Co za różnica czy sygnał jest skompresowany czy nie ?  no ludzie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fetek napisał:

pisałem Ci wcześniejszej że nie masz co liczyć na promki

Mimo wszystko coś tam się łudziłem... grrr.

2 godziny temu, fetek napisał:

PS5 też coś droga.. ja kupiłem poniżej 3k, 2880 czy jakaś tak.

Wszystko drożeje, a konsola to zaplanowany już na samym początku niezbędnik w jaskini - głównie ze względu na dzieci, niech mają radochę. Nie wiem czy byłby sens czekać aż potanieje ta plejka, bo równie dobrze może jeszcze więcej kosztować przez coraz słabszą złotówkę. Cieszę się że zakupy większości systemu zrobiłem wcześniej bo teraz byłbym grube tysiące w plecy po ostatnich podwyżkach. Klipsch i SVS wywindował ceny w ostatnim czasie mocno w górę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Butler napisał:

Mimo wszystko coś tam się łudziłem... grrr.

tegoroczne promocje to niestety kicha. aczkolwiek na allegro udało mi sie kupić kilka gratów dużo taniej.

Jeszcze odnośnie HDMI, TMDS posiada tylko sygnał wideo a dopiero wersja 2.1 ma osobny kanał na sygnał zegara, dochodzi też kompresja obrazu. Kanał audio najprawdopodobniej nie posiada żadnych danych naprawczych z tytułu samej transmisji ale oba najpopularniejsze kodeki korzystają z CRC.

Sumując, trzeba mieć naprawdę gówniane kable by coś źle działało ale nie jestem jedyną osobą, która na kablu optycznym z amazona widziała pixele i rożne inne cuda wianki.  Tutaj stawiam że problemem była elektronika odpowiedzialna za konwersję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.11.2021 o 23:10, fetek napisał:

Obraz jest nieskompensowany, audio jest przesyłane jakie wyślesz. Co za różnica czy sygnał jest skompresowany czy nie ?  no ludzie...

Co znaczy przesyłany jak wyślesz? Może być jako strumień skompresowany lub jako próbki PCM... przecież to jest elementarna wiedza. I tak już było w kablach SPDIF, tylko tam PCM można było wysłać max jako stereo, a HDMI ma dużo większą przepustowość, więc przejdzie i 8xPCM i więcej. I od tego zależy jak będą wyglądały ewentualne błędy. Ze względu na to, że wszystko co skompresowane jest bardziej na nie czułe, to możesz zobaczyć piksele na całej klatce, a w strumieniu audio artefakt trwający nawet kilkaset ms i więcej (nawet do chwilowej zerwania transmisji włącznie). Przy PCM może to być pojedynczy wychył membrany odpowiadający uszkodzonej próbce, który usłyszysz najczęściej jako trzask (i to trzeba się dobrze wsłuchać, bo często może przejść niezauważony). Reszty nawet nie chce mi się komentować, bo i nie ma po co.

Kabel taki jak HDMI jest albo sprawny albo nie. Nie ma czegoś takiego, że jeden będzie grał lub wyświetlał obraz lepiej, a inny gorzej - to jest zwykła marketingowa ściema. Jeśli choćby od czasu do czasu zdarzają się błędy transmisji to albo kabel jest do wymiany albo jest jakieś poważne źródło zakłóceń i np. nie potrafi osiągnąć pełnej przepustowości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qbakos

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, qbakos napisał:

Kabel taki jak HDMI jest albo sprawny albo nie. Nie ma czegoś takiego, że jeden będzie grał lub wyświetlał obraz lepiej, a inny gorzej - to jest zwykła marketingowa ściema. Jeśli choćby od czasu do czasu zdarzają się błędy transmisji to albo kabel jest do wymiany albo jest jakieś poważne źródło zakłóceń i np. nie potrafi osiągnąć pełnej przepustowości.

jak myślisz kabel zasilający TV jest tym źródłem zakłóceń czy nie ?

po za tym zgadzam się a nawet dodam że konstrukcja kabla HDMI jest dużo lepsza do przesyłu audio niż pozostałe popularne rozwiązania.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, fetek napisał:

po za tym zgadzam się a nawet dodam że konstrukcja kabla HDMI jest dużo lepsza do przesyłu audio niż pozostałe popularne rozwiązania.

Jeśli już Ty się ze mną zgadzasz, to wyczuwam podstęp 😉

5 godzin temu, fetek napisał:

jak myślisz kabel zasilający TV jest tym źródłem zakłóceń czy nie ?

Nie może być. Mówię o poważnych źródłach zakłóceń. Ja spotkałem się z tym tylko raz i nie było to w HDMI, tylko w nieekranowanej skrętce sieciowej długości 1,5m, która leżała wśród wszystkich pozostałych kabli, zasilaczy impulsowych itd. Po chwili pracy spadała mi prędkość na 100 Mb, co spowalniało transfery. Przełączona w inne miejsce działała dobrze. Wymieniłem ją na ekranowaną i problem znikł, więc jak widzisz coś może być na rzeczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten sufit czasochłonny, masakra. Zachciało mi się kabelków i atmosów w suficie... 😫

Do końca roku chcę kupić TV 75". Do kina pełną gębą będzie projektor i ekran z sufitu. Ale potrzebuję coś na codzień, przy dziennym świetle, do lekkiego oglądania, nie chcę by ciągle trzeba było wyłączać światło i zasłaniać rolety.

Warunki oświetlenia bardzo umiarkowane - okno na południowy-wschód więc po południu nie ma problemu ze słońcem. Ma być fajnie na PS5 i grach z PC. Dobrze ma wyglądać jakiś film w tle przy rodzinnych spędach itp. Tak się przymierzam np. do SONY XR75X93JAEP 75". Poleci ktoś coś? Dobry strzał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
49 minut temu, Butler napisał:

Tak się przymierzam np. do SONY XR75X93JAEP 75". Poleci ktoś coś? Dobry strzał?

Tylko uważaj na Sony! Ostatnio coś te TV się pierd…lą… podczas oglądania zmieniają się kolory z zimnych na ciepłe ( materiał DV )… dużo ludzi melduje o tym na hdtv

ps dawaj zdjęcia jak idą prace…bo sam opis to taki jakiś blady😞 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

75", no chyba że jakaś mega promocja by była na większy. Oglądanie z 3 metrów tu już spora przekątna. Nie mogę budżetu nadwyrężać bo wówczas kupno projektora mi się w czasie przeciągnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Butler napisał:

75", no chyba że jakaś mega promocja by była na większy. Oglądanie z 3 metrów tu już spora przekątna. Nie mogę budżetu nadwyrężać bo wówczas kupno projektora mi się w czasie przeciągnie.

a potrzebujesz jedno i drugie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, szczególnie do konsoli myśląc o dzieciach by miały zabawę w dziennym świetle. No i zakładam że nie zawsze będę chciał oglądać kino pełną gębą. Pierwotnie w ogóle miał być tylko duży OLED. Projektor to pomysł dość świeży.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobnego Sony -  XR75X90JAEP 75" LED 4K - i jest OK, właściwie nie ma wad, obraz kryształ sam się dziwię bo tv zakupiony przez internet (drugi tv to samsung z 2014 r.  4K 65 cali ale ten to od nowości ma banding, wymiana matrycy trochę pomogła ale super nie jest), tego soniacza oglądam z 1,5 metra w swoim pokoju i wcale nie jest za duży, powiem że teraz żałuję że  nie wziąłem większego, mógłbym z projektora zrezygnować (wyświetlam na ekranie 97 cali, oglądam z 2,5 m)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez denom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, STELVIO napisał:

Fetkowi chyba chodziło że jakbyś kupił jak największy tv to nie brałbyś projektora. Tak myślę. Najwyżej mnie poprawi.

dokładanie, lepiej jeden ale porządny klamot niż dwa średniaki.

Może ze mną jest coś nie tak ale z ~3 metrów projektor 100'' jest dla mnie za mały, kusi na 120'' (i tak też będzie) a przy 65'' TV jakąś tego nie czuje, może nie jest duży ale nie przeszkadza.

9 minut temu, denom napisał:

tego soniacza oglądam z 1,5 metra w swoim pokoju

o panie...  🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, fetek napisał:

dokładanie, lepiej jeden ale porządny klamot niż dwa średniaki.

Może ze mną jest coś nie tak ale z ~3 metrów projektor 100'' jest dla mnie za mały, kusi na 120'' (i tak też będzie) a przy 65'' TV jakąś tego nie czuje, może nie jest duży ale nie przeszkadza.

o panie...  🙂

Dlatego ja wymieniłem ekran 100" na 115". Chciałem 120" ale odległość projektora od ekranu na to nie pozwoliła. Zabrakło około 6cm na odległości. Musiałbym projektor wkuć w ścianę.😂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, denom napisał:

za daleko?

nie no co Ty.. aż mnie HDR zabolał 😛

14 minut temu, STELVIO napisał:

Dlatego ja wymieniłem ekran 100" na 115". Chciałem 120" ale odległość projektora od ekranu na to nie pozwoliła. Zabrakło około 6cm na odległości. Musiałbym projektor wkuć w ścianę.😂

życie, ja w miejscu głośnika mam drzwi i okno...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gdzieś tam kilka stron w temacie wcześniej pisane, mam 107" 21:9 do zabudowy sufitowej. Szerszego nie zmieszczę. Pokój ma około 4m szerokości, ale w górnym narożniku mam ścięcie na schody prowadzące na piętro. Konsola ekranu ma 302cm szerokości, tylko kilka cm od tych schodów. Na fotce aktualy etap prac na którym widać o czym mowa. Widoczna jest frontowa ściana z wycięciem na ekran i wspomniane schody. Pierwsza warstwa płyt gipsowych przykręcona i z grubsza potraktowana Śmigiem C50. Aktualnie przykręcam arkusze gumy na cały sufit. Na to przykręcę bezpośrednio drugą warstwę płyt GK. A na to przkleję panele z pianki 30cm/30cm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PANELE-AKUSTYCZNE-MATA-GABKA-PIANKA-AKUS

 

1 godzinę temu, denom napisał:

mam podobnego Sony -  XR75X90JAEP 75" LED 4K - i jest OK

Dzięki za info, też mam go w "ulubionych".

2 godziny temu, STELVIO napisał:

Fetkowi chyba chodziło że jakbyś kupił jak największy tv to nie brałbyś projektora.

107" 21:9 będzie mieć obszar netto 250cm/107cm, sporo więcej jak TV 75". Zresztą sami mnie skutecznie namówiliście na projektor. Musi być jedno o drugie. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Butler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Butler napisał:

107" 21:9 będzie mieć obszar netto 250cm/107cm, sporo więcej jak TV 75". Zresztą sami mnie skutecznie namówiliście na projektor. Musi być jedno o drugie. 🙂

To kup mniejszy TV i lepszy projektor 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektor... Albo kupię jakiś używany na początek a za kilka miesięcy coś porządnego, albo w ogóle odłożę zakup proja o wspomniane kilka miesięcy i przez pewien czas zadowolę się TV. Na tą chwilę największy w domu mam niespełna 10-letni 40" Samsung, więc Panowie... Dla mnie to już na starcie będzie kosmos.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry układ, projektor+ tv75".
Sam też tak używam.
Mógłby być większy telewizor ale Samsung q90r był maksymalnie 75" w Europie, niestety.
Może następny będzie większy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam też jestem za układem tv + projektor. Przynajmniej w tym momencie. Ale gdybym miał pokój strikte pod kino, to tylko projektor. Każdy musi pod siebie planować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam TV+proj- wiadomo ze do zabawy telewizji itp lepszy tv - a proj do filmów i to tych bardziej spektakularnych, więc dużo rzadziej używany. Ale jak nabierze chęć na porządny film - to tylko proj 🙂 więc musi byc i to i to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Anthem MRX1140 KlipschRP280F RP450 RP500M SVS PB3000 Canton865  Atmos7.4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, ja bym tal wolał grać na 120'' i atmosie ale kto co woli 😛

Ja też mam TV, tani 55'' w salonie i tylko tu mam NC+ bo i tak nie ma czego oglądać.

9 godzin temu, Butler napisał:

Projektor... Albo kupię jakiś używany na początek a za kilka miesięcy coś porządnego, albo w ogóle odłożę zakup proja o wspomniane kilka miesięcy i przez pewien czas zadowolę się TV. Na tą chwilę największy w domu mam niespełna 10-letni 40" Samsung, więc Panowie... Dla mnie to już na starcie będzie kosmos.

Wiesz że pokój stracisz szybciej niż go wykończysz ? TV kup na samym końcu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.