Skocz do zawartości
IGNORED

Wilk Audio Project - uwaga


#Szakovsky
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Lech36 napisał:

Cewek najlepiej jak w ogóle nie ma, ale wtedy wkraczamy w dział nielubiany na tym forum

Oczywiście, na dobrą sprawę wystarczy tylko kondensator 2,2uF jak w starych Tonsilach 😉 

Żeby na etapie filtracji nie użyć żadnej cewki, trzeba spełnić tak dużo warunków technicznych, akustycznych etc. że jest to czymś w rodzaju slalomu giganta. Jeżeli kiedykolwiek symulowałeś filtrację na podstawie pomiarów wykonanych we własnym zakresie to wiesz o co mi chodzi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, robert19091990 napisał:

Oczywiście, na dobrą sprawę wystarczy tylko kondensator 2,2uF jak w starych Tonsilach 😉 

Żeby na etapie filtracji nie użyć żadnej cewki, trzeba spełnić tak dużo warunków technicznych, akustycznych etc. że jest to czymś w rodzaju slalomu giganta. Jeżeli kiedykolwiek symulowałeś filtrację na podstawie pomiarów wykonanych we własnym zakresie to wiesz o co mi chodzi. 

Miałem na myśli układ ze zwrotnicą aktywną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Lech36 napisał:

Może tak być pod warunkiem że zastosujemy np. elementy które nie powinny w danym miejscu pracować i powodujące chęć do wzbudzania się układu. Oczywiście należy unikać takich sytuacji, to zależy od konstruktora układu. Nawet nieodpowiedni audiofilski kabel głośnikowy potrafi doprowadzać wzmacniacz do wzbudzeń w pewnych sytuacjach. Nie są to stałe wzbudzenia i dlatego są trudno wykrywalne. Na pewno w momentach kiedy powstają mogą mieć wpływ na brzmienie.

mowa była o komponentach zwrotnicy a ty wprowadzasz zamieszanie pisząc o kablach

kable głośnikowe na 99% wszystkie są bezpieczne , te o wyszukanej konstrukcji mają filtry zapobiegające wzbudzeniom

tylko własne projekty kabli zrobione z bez wiedzy i z niewłaściwych materiałów mogą powodować kłopoty ale to rzadkość

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, slawek.xm napisał:

kable głośnikowe na 99% wszystkie są bezpieczne , te o wyszukanej konstrukcji mają filtry zapobiegające wzbudzeniom

Możesz podać przykład takiego zabezpieczenia? Ten który powodował to wzbudzanie był z polskiej firmy, ale nie pamiętam której. Wzbudzanie powodował w zestawieniu ze wzmacniaczem (też fabryczny) i ZG i nie było to stałe wzbudzenie tylko w pewnych sytuacjach.

Godzinę temu, slawek.xm napisał:

tylko własne projekty kabli zrobione z bez wiedzy i z niewłaściwych materiałów mogą powodować kłopoty ale to rzadkość

 No i zaczyna zalatywać audio voodoo 😉.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Lech36 napisał:

Możesz podać przykład takiego zabezpieczenia?

np zobel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, slawek.xm napisał:

np zobel

Myślisz że ten fabryczny wzmacniacz nie miał Zobla? Zobel chyba w fabrycznych wzmacniaczach to podstawowy standard, ale znam fabryczne amerykańskie które rzeczywiście Zobla nie miały, ale to nie ten przykład.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lech36 napisał:

Myślisz że ten fabryczny wzmacniacz nie miał Zobla? Zobel chyba w fabrycznych wzmacniaczach to podstawowy standard, ale znam fabryczne amerykańskie które rzeczywiście Zobla nie miały, ale to nie ten przykład.

piszę o filtrze zamontowanym w kablu

Godzinę temu, Lech36 napisał:

No i zaczyna zalatywać audio voodoo 😉.

i jak tu z tobą gadać?

szkoda czasu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł Wilku przekaż Twojemu specjaliście od wzmacniaczy żeby założył chociażby koszulki teflonowe na nóżki tych kondów bo będą zwierać i iskrzyć o własną tulejkę aluminiową w której się znajdują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.07.2023 o 14:32, MarcinStereo napisał:

Ten gość kreuje się na wielkiego znawcę tematu a pokazał jakim jest partaczem, prędzej zostałby skrybą faraona z tym swoim dłutowaniem niż prawdziwym i uczciwym konstruktorem.

Na dłutowaniu się trochę zna bo już rzeźbił obudowy i jeszcze pokazał to opinii publicznej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, slawek.xm napisał:

piszę o filtrze zamontowanym w kablu

Taki "dobry" ten kabel że aż wymaga dodatkowego Zobla? Ja bym takiego nie używał. U mnie takie problemy nie występują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.08.2023 o 13:12, #Szakovsky napisał:

Btw

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To się porobiło, na grupach audio aż wrze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bumpalump napisał:

To się porobiło, na grupach audio aż wrze

No kto by się spodziewał, Szury coś tam mówiły ale kto by ich słuchał.
Ten screen jest nieczytelny ale rozpoznałem logotyp serwisu i po sznurku do Face 🙂

"Pomiary były robione, ale jak o nie poprosiłem to komputer się popsuł, itd" 

Regeneracja głośników to nie jest taka prosta sprawa, naprawić aby grał i wyglądał to każdy rzemieślnik potrafi ale żeby grał tak jak powinien to już co innego i wymaga dostępu do części, kunsztu i zaplecza.
Niestety na rynku większość robi kowalstwo artystyczne i niestety sprowadza się to do tego że Niektórzy nie chcą pracować z regenerowanymi głośnikami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MarcinStereo napisał:

Dokładnie o to mi chodziło, uważam że wiertarką poszłoby bardziej gładko 🙂 

Co tam jest napisane? bo nie mogę powiększyć 😞 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jest na stronie na FB, chociaż to po kliknięciu powinno być czytelne. Ogólnie reasumując Wilk spieprzył robotę, zaczął bezmyślnie grzebać przy Alcorach i uszkodził tweetery.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studio Vintage Audio z Warszawy zamieściło taki wpis:

FOCAL JMlab ALCOR ☆☆☆☆☆☆

Kompletny serwis naprawczy tego zestawu uznaję za skończony......

Proszę koniecznie poczytać nasze komentarze przy poszczególnych zdjęciach, poprzedni ,,serwisant" powinien się do swojej roboty odnieść....

Uzupełnienie:

Jako że poprzednik nie raczył długo się odnieść do swojej pracy to pozwalam sobie zacytować w całości opinię właściciela zestawu, Pana Artura Sokołowskiego :

Panie Andrzeju - Team Studio Vintage Audio. Chciałem bardzo podziękować za poświęcenie, profesjonalizm i czas, który włożyliście w PROFESJONALNĄ naprawę moich Alcor-ów. Chciałem poinformować (ku przestrodze innych) , że Alcory ze względu na swój wiek i powstałe już wady materiałowe oddałem w listopadzie zeszłego roku na naprawę zawieszeń głośników wysokotonowych i zawieszeń głośników basowych firmie WILK Audio Project. W trakcie rozmów usłyszałem, że robili już kilka par takich głośników dla klientów z zagranicy co przekonało mnie by im zlecić naprawę , serwis, przegląd tych głośników. Niestety ku mojemu rozczarowaniu w trakcie rzekomych prac serwisowych usłyszłem, że w basach do wymiany oprócz zawieszeń górnych trzeba wymienić i dolne, że zwrotnice są pomierzone i są w super stanie, itd. Prace postępowały. Pomiary były robione, ale jak o nie poprosiłem to komputer się popsuł, itd. Głośniki odebrałem i przywiozłem do domu bo nie było gdzie ich odsłuchać i okazało się, że kopułki sopranów zostały pomalowane jakimś dziwnym środkiem a dźwięk był wręcz gumowy, zawieszenie kopułki było w ogóle z czapy, a sopranu w tych głośnikach po prostu nie było. Zadzwoniłem do Wilka, wkurw.... ny, zgłosiłem problem, wylutowałem głośniki i odesłałem. Głośniki wróciły ze zmienionymi zawieszeniami (już lepszymi, podobnymi do oryginału, kopułki były jakby ze zdjętą powłoką ale to nie był już oryginalny tioxid - dźwięk na 60% tego co przed naprawą - pomiarów oczywiście brak. Bass - po jakimś czasie w prawej kolumnie zacząłem słyszeć prukanie, ocieranie przy niskich częstotliwościach, a zawieszenie w dotyku było sztywne, prawie plastikowe. Moje rozgoryczenie było przeogromne, a Wilk "zrobił według niego dobrze swoją pracę " - już widzę wkurw...ie tych klientów z zagranicy, których głośniki i im robił " bo naprawą nie można tego nazwać" . Sytuacja w jakiej zostałem postawiony zmusiła mnie do poszukiwań oryginalnych głośników wysokotonowych, które cudem kupiłem w UK, w których też niestety ze względu na czas trzeba wymienić zawieszenie (ale kopułka i reszta jest oryginalna). Postanowiłem powertować w forach i znaleźć firmę , która wie co robi i wie co ma być zrobione by kolumny wróciły do życia po tzw. dewastacji psełdo fachowca. Zdecydowałem się na STUDIO VINTAGE AUDIO Warszawa i POZYTYWNE podejście z jakim się spotkałem od samego początku spowodowało by napisać ten post. Pan Andrzej i cięzka praca jego ludzi przywróciła do życia moje oryginalne wysokotonowe, pracuje nad kompletem , który kupiłem w UK i zweryfikuje w najbliższym czasie , który będzie lepszym finalnym kompletem dla moich Alcorów. Wkrótce głośniki do mnie wrócą po finalnym szlifie i finalnie dobranych wysokotonowych i prześle jeszcze jeden wpis jak one grają w moich warunkach domowych po tej regeneracji. Podsumowując "WILK- never ever again", Studio Vintage Audio Warszawa - I ALWAYS RECOMMEND!!! Panie Andrzeju - BARDZO DZIĘKUJĘ !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Prawdziwy fachoffiec 🙂 

Rzeźbiarz/dłuciarz, malarz kopułek, człowiek wykonujący profesjonalne pomiary w przedpokoju czy jak tam się zwie ta graciarnia.

Z początku testował swoimi uszami na cherlawym wzmacniaczu Technics który musiał sobie niejednokrotnie radzić z wielkimi skrzyniami na starych/nowych głośnikach tonsila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze bardziej się cieszę, że nie oddałem dla Wilka moich kolumn 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez raiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, MarcinStereo napisał:

Prawdziwy fachoffiec 🙂 

Rzeźbiarz/dłuciarz, malarz kopułek, człowiek wykonujący profesjonalne pomiary w przedpokoju czy jak tam się zwie ta graciarnia.

Z początku testował swoimi uszami na cherlawym wzmacniaczu Technics który musiał sobie niejednokrotnie radzić z wielkimi skrzyniami na starych/nowych głośnikach tonsila.

Profesjonalne pomiary zaawansowanym osprzętem renomowanej firmy Dayton. 
Warto sprecyzować. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, #Szakovsky napisał:

Profesjonalne pomiary zaawansowanym osprzętem renomowanej firmy Dayton

Myślę, że system Daytona znacznie przewyższa umiejętności Wilka w temacie pomiarów. Ktoś, kto wie jak się tym posługiwać da radę zaprojektować bardzo dobre kolumny. Co prawda mikrofon USB Daytona posiada pewne, poważne ułomnosci, ale póki nie stosuje się bardziej zaawansowanych metod projektowania na podstawie pomiarów spinoramy, to jest w zupełności wystarczający. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, meloV8 napisał:

Myślę, że system Daytona znacznie przewyższa umiejętności Wilka w temacie pomiarów. Ktoś, kto wie jak się tym posługiwać da radę zaprojektować bardzo dobre kolumny. Co prawda mikrofon USB Daytona posiada pewne, poważne ułomnosci, ale póki nie stosuje się bardziej zaawansowanych metod projektowania na podstawie pomiarów spinoramy, to jest w zupełności wystarczający. 

Mówię tutaj o DATS, bo był jeden film na którym na pewno Wilk użył mikrofonu (prawdopodobnie) Daytona. 
I to był ten w którym "mierzył" kondensatory z łapy... Który z resztą usuną, bo to trochę wstyd. 
Z resztą, o tym już było w wątku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, #Szakovsky napisał:

Mówię tutaj o DATS, bo był jeden film na którym na pewno Wilk użył mikrofonu (prawdopodobnie) Daytona. 
I to był ten w którym "mierzył" kondensatory z łapy... Który z resztą usuną, bo to trochę wstyd. 
Z resztą, o tym już było w wątku. 

Ale do DATS nie podłącza się mikrofonu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, #Szakovsky napisał:

Mówię tutaj o DATS, bo był jeden film na którym na pewno Wilk użył mikrofonu (prawdopodobnie) Daytona. 
I to był ten w którym "mierzył" kondensatory z łapy... Który z resztą usuną, bo to trochę wstyd. 
Z resztą, o tym już było w wątku. 

Dats jest ok, ale Arta Limp robi to samo i nic nie kosztuje. Chociaż nawet wersja komercyjna kosztuje śmiesznie mało biorąc pod uwagę możliwości jakie oferuje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, rafa napisał:

Ale do DATS nie podłącza się mikrofonu

tak. 
Bo 90% pomiarów Wilka kończyło się na pomiarze impedancji. 
(bazując na filmach, może być nawet więcej niż 90%)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
14 godzin temu, meloV8 napisał:

Dats jest ok, ale Arta Limp robi to samo i nic nie kosztuje. Chociaż nawet wersja komercyjna kosztuje śmiesznie mało biorąc pod uwagę możliwości jakie oferuje. 

DATS oferuje też pomiar pojemność i indukcyjności oraz funkcje oscyloskopu. Ma też możliwość wyznaczenia parametrów T-S głośnika. Myślę, że dla kogoś kto zajmuje się profesjonalnie kolumnami i robi to dobrze wydanie tych kilkuset złotych na takie urządzenie to nie jest wielka inwestycja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Seyv napisał:

DATS oferuje też pomiar pojemność i indukcyjności oraz funkcje oscyloskopu. Ma też możliwość wyznaczenia parametrów T-S głośnika. Myślę, że dla kogoś kto zajmuje się profesjonalnie kolumnami i robi to dobrze wydanie tych kilkuset złotych na takie urządzenie to nie jest wielka inwestycja.

limp też

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, slawek.xm napisał:

limp też

Tylko ze Limp to samo software. Zaleta DATS jest soft i hardware w jednym zakupie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafa
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Seyv napisał:

DATS oferuje też pomiar pojemność i indukcyjności oraz funkcje oscyloskopu. Ma też możliwość wyznaczenia parametrów T-S głośnika. Myślę, że dla kogoś kto zajmuje się profesjonalnie kolumnami i robi to dobrze wydanie tych kilkuset złotych na takie urządzenie to nie jest wielka inwestycja.

To samo robi Arta, a nawet więcej, bo daje możliwość pomiarów ze znacznie większym napięciem nic DATS, które zależy wyłącznie zastosowanego jiga. 

DATS nie jest urządzeniem kierowany do profesjonalistów ale właśnie amatorów, bo profesjonaliści wybiorą narzędzia o szerszym, właśnie profesjonalnym zastosowaniu. 

31 minut temu, rafa napisał:

Tylko ze Limp to samo software. Zaleta DATS jest soft i hardware w jednym zakupie.

DATS kosztuje prawie 800 zł. Ile kosztuje zbudowanie jiga do arta? Z resztą do pomiarów impedancji są jeszcze inne softy dostępne za darmo. Nie musi to być DATS. 

Za te 800zl zbudujesz kompletny system pomiarowy oparty o mikrofon xlr, interfejs i jig pomiarowy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja sądzę, że za pomocą samego pomiaru impedancji nie da się poprawnie zaprojektować kolumn? 

Ale to w sumie nie ważne, bo Wilk nabył Clio a to była moja uszczypliwość w stosunku do starszych projektów (w sumie to tylko jeden jest "nowy"). 

Ale uszczypliwością nie będzie przypomnienie jakiego smoothingu używał Wilk do pokazania charki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
1/2 oktawy! Czasami się pracuje na 1/12 aby coś było widać (np. na średnicy), a bez wstydu można pokazywać max na 1/6. A tu mamy 1/2!!! 
To i Altusy 300 się okażą liniowe.... A nawet z tym mamy +- 10db xD 
Jeżeli to jest fachowa robota, to średniej klasy radio w polonezie caro plus to arcyhiend. 
Po stepie z resztą widać, że coś jest grubo nie tak. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.