Skocz do zawartości
IGNORED

Wilk Audio Project - uwaga


#Szakovsky
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, #Szakovsky napisał:

Boie wiem czy wiecie, ale ostatnio dość popularny "Wilk Audio" (którego kolumny pojawiły się u Reduktora Szumu a film z nimi ma już 25k wyświetleń) przy tworzeniu kolumn używa pomiarów ze strony producenta.

Nie będę negował tego co akurat robi ta firma, a skoro ma nabywców i prosperuje w swiecie audio to pewnie nie jest tak źle z ich wyrobami. Mnie zastanawia dlaczego użyto akurat GDN 16 jako średniotonowego w kolumnach Reduktora, Tonsil produkował naprawdę dobrego średniotonowca GDM 18 . Własciwie uzyty potrafi zagrać przy nim GDN16 w tym zastosowaniu jest co najwyzej protezą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Widziałem ich kolumny na przestarzałych przetwornikach Tonsila odsłuchiwane na magicznie stuningowanym wzmacniaczu Technicsa rzekomo grającym kilkukrotnie drożej 🙂

7 minut temu, Krzych 2 napisał:

Mnie zastanawia dlaczego użyto akurat GDN 16 jako średniotonowego w kolumnach Reduktora

Reduktor dostarczył i chciał te przetworniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tymi komentarzami to racja. Tylko ja widzę swój własny komentarz nie pochlebny oczywiście. 

Ale najbardziej zaskoczyła mnie moja żona, oglądając ze mną film o tych paczkach za ponoc 38 tysięcy.  Patrzy i pyta się mnie dlaczego wilk ma tyle lajkow i zero negatywow skoro jest tak kiepski. 

No gosc normalnie filtruje wszystko co nie pasuje do jego historii.

7 minut temu, #Szakovsky napisał:

To jest po prostu dymanie nieświadomego klienta i powinno być to piętnowane. 
Bo jak chcemy w sklepach mieć dobry produkt, to podstawą jest to, żeby dobry produkt był normą, tak żeby nawet nieświadomy klient dostał coś wartościowego, nie ostatni chłam.

Zgadzam się w stu procentach. 

A Wilk jest na tyle bezczelny że nawet próbuje moim zdaniem oczywiście, tak preparować nagranie z dźwiękiem przerabianych kolumn aby jego upgrade uchodził za cod miód malinę. 

Nieświadomi tego ludzie łapią się na tą gadkę i biznes się kręci. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, #Szakovsky napisał:

To jest po prostu dymanie nieświadomego klienta

To po prostu wykorzystanie tego, że część klientów lubi to. Lubi być dymana. Z ludzką głupotą i naiwnością nie ma sensu walczyć. Jeśli ktoś wierzy, że kupując śmieciowy produkt garażowej firmy łapie boga za nogi i otrzymuje dźwięk hi-endowy za ułamek ceny, jego problem. Zarówno to jak i inne pokrewne fora roją się od takich "łapaczy" okazji. Myślenie boli? Ich problem. Co najwyżej potem założą na forum temat w stylu; "a jaki kabelek do tego - bo nie gra?" 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@#Szakovsky

Zrobiłeś dobrą rozkminkę, ale zapomniałeś, że jest ten specyficzny rodzaj klienta, który z jakiegoś powodu jest kompatybilny z podejściem WAP. Przyznam, że mi wystarczyło obejrzeć jeden filmik firmy WAP aby wiedzieć, że to jest garażówka przez duże G. Jeśli komuś proponowana stylistyka produktów (dla mnie koszmar) i podejście do potencjalnych klientów pasuje - napiszę tak: chcącemu nie dzieje się krzywda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, grzegorz napisał:

@#SzakovskyJeśli komuś proponowana stylistyka produktów (dla mnie koszmar) i podejście do potencjalnych klientów pasuje - napiszę tak: chcącemu nie dzieje się krzywda.

Ogólnie jak pierwszy raz wszedłem na jego stronę to odrazu uderza jakiś brak spokojności i jeden wielki zamęt. Ceny zestawów ogólnie z sufitu, a patrząc na te kolumny i z czego są robione to PRL skrzyżowany z latami 90 aż do dziś. 

1 minutę temu, rafal735r napisał:

 

 

4 godziny temu, piotrek7 napisał:

To po prostu wykorzystanie tego, że część klientów lubi to. Lubi być dymana. Z ludzką głupotą i naiwnością nie ma sensu walczyć. Jeśli ktoś wierzy, że kupując śmieciowy produkt garażowej firmy łapie boga za nogi i otrzymuje dźwięk hi-endowy za ułamek ceny, jego problem. Zarówno to jak i inne pokrewne fora roją się od takich "łapaczy" okazji. Myślenie boli? Ich problem. Co najwyżej potem założą na forum temat w stylu; "a jaki kabelek do tego - bo nie gra?" 

Jaki Hi-End za ułamek ceny? Wilk swoje kolumny na blaszakach Tonsila wycenia na 40tys. To ten ułamek ceny? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, #Szakovsky napisał:

Chciałbym niektórych nowych, lub mniej zoriętowanych w temacie użytkowników przestrzec. 

Boie wiem czy wiecie, ale ostatnio dość popularny "Wilk Audio" (którego kolumny pojawiły się u Reduktora Szumu a film z nimi ma już 25k wyświetleń) przy tworzeniu kolumn używa pomiarów ze strony producenta.

Nie byłoby to nic złego, jakby to było w fazie przedprodukcyjnej, ale nie jest. Tutaj Wilk robi finalne zwrotnice do kolumn dla Reduktora Szumu (i nie tylko, praktycznie zawsze) bazując na pomiarach skopiowanych ze strony producenta.

Nie będę pisać dywagacji na ten temat, ale wspomnę tylko, że rozjazd pomiędzy tym co deklaruje producent w tego typu grafikach a rzeczywistości, czasami jest gigantyczny.

Czasami produkt przechodzi "cichą modernizację", czasem trafia się trochę inna partia a czasem po prostu nijak ma się pomiar do rzeczywistości.

Z resztą, na innym filmie można zauważyć, że Wilk nie potrafi się posługiwać mikrofonem pomiarowym (jak ktoś będzie chciał, to znajdę film i odpowiedni fragment).

Do tego można zauważyć na filmie Wilka, że nawet zejście głośnika jest prosto z datasheetu. Wedle tego co pokazuje vituix, luj na 32cm wooferze schodzi -3 do 50hz. To gorzej mój monitorek na 16cm...

A dodanie realnego zejścia z symulacji do pomiaru to 5/10 min roboty. Ale najwyraźniej to za dużo.

(koło 13 minuty filmu "Zestaw Audio dla Reduktora Szumu. [Wilk-Audio-projekt]")

Podsumowując,

dobra robota, taka po polsku.

Czyli może i oszukane, ale za to zrobione byle jak.
Post w ramach ostrzeżenia co niektórych, jaka fuszera tu się wyprawia.


Resztę dodam w komentarzu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

320761439_1361134267962480_3420588412267394706_n.thumb.jpg.4ccb6650e15d6eec964e5357c8cf3503.jpg
Tutaj, przy projektowaniu zwrotnicy widzimy zgrabowany przez vituixa pomiar woofera SB prosto ze strony producenta. 
Średnicy nie jestem w stanie zweryfikować, ale jest wyjątkowo kwadratowa, co oznaczałoby to tyle, że albo wilk wykonuje pomiary termometrem rtęciowym, albo użył jakiegoś pomiaru pamietającego czasy Gierka. 
TW na pewno nie jest zmierzony w obudowie, bo przy takim froncie jaki jest w kolumnie, niemożliwym jest aby nie pojawiły się efekty dyfrakcji obudowy, i to srogie. 

321215228_2452302774927747_495410797718365520_n.thumb.jpg.76c4995399cf54256a5900481fe134b0.jpg319915424_3452160941729830_5627099219683503562_n.thumb.jpg.e6dcf0ddd749b183096d2cd127eb6870.jpg
Tutaj jakość wykonania klonów zwrotnicy z kolumn JBL. 
Projekt za naprawdę sporą kasę, z Duelundami na stanie. 
Zwrotnica była źle polutowana, wartości się nie zgadzały z oryginałem (pomimo, że to klon). 
Jakość wykonania... jak widać. 



Tutaj to było mistrzostwo świata. Całe kolumny zrobione tylko i wyłącznie na pomiarach ze strony Accutona, jeden do jednego. I to w dodatku bardzo kiepsko xD 
A co najlepsze, wilk twierdził, że impedancja w obudowie została pomierzona i uwzględniona w zwrotnicy... Co jest o tyle ciekawe, że mamy pomiar impy nietożsamy z charakterystyką. Logiczne. 

Do tego Wilk usuwa wszystkie niepochlebne komentarze na FB czy YT. A pod filmem RS na którym się ukazały te wspaniałe twory, Reduktor również kasuje co może, absolutnie wszystko nazywając hejtem i odpowiadając w maksymalnie gburowaty sposób. 

image.thumb.png.4b255b9e2ba5d1e254f1db7262a5484e.png
Dodatkowo, tutaj mamy jakość wykonania. Kosz głośnika wpadający dobry milimetr albo dwa w obudowę. 
Do tego kąty (których nie mogę wrzucić bo max rozmiar plików został przekroczony...) w sumie nie istnieją, bo wszystkie kąty w kolumnie, są obłe. Co oznacza nieudolność w obróbce. 

Mam nadzieję, ze się szybko info rozniesie i jak najmniej osób da się złapać na prawdopodobnie największą fuszerkę na polskim rynku audio, a przynajmniej największą fuszerkę z najbardziej znanych. 

 

321246404_1303338637125425_4210202911526289118_n.jpg

 

Tak się zastanawiam dlaczego mnie to wszystko nie dziwi.

Takich kwiatków wśród rodzimych producentów jest przecież całe mnóstwo.

IMO, krajową branżę audio nie dopuszczać na długość kija. I to się sprawdza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, rochu napisał:

 

Tak się zastanawiam dlaczego mnie to wszystko nie dziwi.

Takich kwiatków wśród rodzimych producentów jest przecież całe mnóstwo.

IMO, krajową branżę audio nie dopuszczać na długość kija. I to się sprawdza.

Rzeczywiscie jakość wprost z garażu. Nie wszyscy jednak. Muzgaudio to porządek i podejście inzynierskie. Nie wypada mi zbyt chwalić bo gościa znam.

Z drugiej strony Wilk Audio nie wiem czy to z powodu ogólnego sentymentu do tego co nasze usiłuje podejść do naszego rodzimego Tonsila po nowemu. Nie wiem z jakim skutkiem. Ogólnie podoba mi sie to takie patriotyczne. Nie wypowiadam się o efektach. Nie znam ich, nie slyszałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej jest krytykować. Oczywiście, że konstruktywna krytyka jest pożądana ale to co tutaj przedstawiono trąci już hejtem. 

Każdy orze jak może więc odkrywanie szczegółów projektu może nie być w interesie autora kolumn dla RSa. To, że Wilk Audio nie przedstawił pomiarów nie znaczy, że ich nie robił. Simy zwrotki mogły być zrobione poglądowo przed pomiarami zatem oskarżenia są trochę na wyrost. Najlepiej byłoby napisać do autora projektu i poprosić o wyjaśnienie zanim opublikowano to co powyżej.

Pokazywanie zaś jakiejś "podrutowanej" zwrotnicy bez kontekstu też wg mnie jest nadużyciem, tym bardziej, że autora tejże może tu na forum nie być więc nie ma jak się bronić.

Ja czekam @#Szakovsky na Twój niedokończony projekt sprzed roku ciągnięty kawał czasu w tym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Jak nie dajesz rady to może poproś o pomoc Wilka, ogarnie temat w tydzień 😉 

Jakieś pomiarowe niedociągnięcia projektu AW -RS nie wykluczają, że gra ten zespół bardzo dobrze i ma potencjał na usatysfakcjonowanie słuchowych oczekiwań użytkownika. Nie wszystkie kolumny muszą mieć płaskie jak stół liniowe charakterystyki czy zgrane w czasie przetworniki na częstotliwości podziału. Czasami "niedoskonałości" powodujące podkolorowania niektórych zakresów częstotliwości powodują, że granie podoba się bardziej. Taka niedoskonała kolumna może mieć swój charakter co niektórzy docenią.

Jeżeli chodzi o efektywność zespołu to prawdopodobnie jest naciągana ale jest to powszechna praktyka stosowana przez większość producentów kolumn i to nie tylko rodzimych manufaktur. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rafal735r napisał:

Ogólnie jak pierwszy raz wszedłem na jego stronę to odrazu uderza jakiś brak spokojności i jeden wielki zamęt. Ceny zestawów ogólnie z sufitu, a patrząc na te kolumny i z czego są robione to PRL skrzyżowany z latami 90 aż do dziś. 

A jakie mają być? Gość chce godnie zyć. Zatrudnia iluś tam pracowników, ma firme, a w Polsce miec firmę to wyzwanie. Nie sprzedaje na pniu, jak to w audio pojedyncze sztuki/zlecenia na miesiąc. Gadałem kiedyś z przedstawicielem Audio Note na Polske i pewnie znawcy wiedza o kim pisze. Otóz chwalił mi się ze sprzedał w zeszlym roku 5 zestawów jakichś tam ( nie pamiętam jakich) . No taki to rynek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem przerabia też ''firmowe'' kolumny do głośników takich nie ma  Żadnych pomiarów,  więc coś musi mierzyć w obudowie żeby cokolwiek zmajstrować 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem klientem ani znajomym ale znam jego klienta, który dość często korzysta z usług tej firmy. Jest niezmiernie zadowolony z napraw jego kolumn. Robił mu zwrotnice naprawiał głośniki. Tak piszę dla równowagi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MariuszZ. napisał:

Najłatwiej jest krytykować. Oczywiście, że konstruktywna krytyka jest pożądana ale to co tutaj przedstawiono trąci już hejtem. 

Każdy orze jak może więc odkrywanie szczegółów projektu może nie być w interesie autora kolumn dla RSa. To, że Wilk Audio nie przedstawił pomiarów nie znaczy, że ich nie robił. Simy zwrotki mogły być zrobione poglądowo przed pomiarami zatem oskarżenia są trochę na wyrost. Najlepiej byłoby napisać do autora projektu i poprosić o wyjaśnienie zanim opublikowano to co powyżej.

Pokazywanie zaś jakiejś "podrutowanej" zwrotnicy bez kontekstu też wg mnie jest nadużyciem, tym bardziej, że autora tejże może tu na forum nie być więc nie ma jak się bronić.

Ja czekam @#Szakovsky na Twój niedokończony projekt sprzed roku ciągnięty kawał czasu w tym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Jak nie dajesz rady to może poproś o pomoc Wilka, ogarnie temat w tydzień 😉 

Jakieś pomiarowe niedociągnięcia projektu AW -RS nie wykluczają, że gra ten zespół bardzo dobrze i ma potencjał na usatysfakcjonowanie słuchowych oczekiwań użytkownika. Nie wszystkie kolumny muszą mieć płaskie jak stół liniowe charakterystyki czy zgrane w czasie przetworniki na częstotliwości podziału. Czasami "niedoskonałości" powodujące podkolorowania niektórych zakresów częstotliwości powodują, że granie podoba się bardziej. Taka niedoskonała kolumna może mieć swój charakter co niektórzy docenią.

Jeżeli chodzi o efektywność zespołu to prawdopodobnie jest naciągana ale jest to powszechna praktyka stosowana przez większość producentów kolumn i to nie tylko rodzimych manufaktur. 

 

Oczywiście, że nie robi i korzysta z tych ze strony producenta. 
Sam się do tego przyznał. 
image.thumb.png.911451a6a2b194570ecefd3ded74a02b.png
"a dane producenta również po weryfikacji można śmiało wykorzystać"
Nie, nie można. Bo co ma być weryfikowane? Jeżeli Re i FS jest taki sam, to znaczy, że się mierzy tak samo? xD

Do tego, na przykładzie kolumn RS pokazywał jak działa filtr i mówił o paśmie przenoszenia, które przy pomierzonym realnie głośniku, by za chiny ludowe się nie zgadzały. 

Dodatkowo:
"dodatkowo kalibracja karty, mikrofonu, ustawienie programu jeśli chodzi o bramkowanie, zaczytanie wartości akustycznej pomieszczenia do pomiarów, pliki kalibracyjne" 
To pokazuje tylko perfidię Wilka, bo wie, że powinno się tak robić... Ale tego nie robi, bo znaleźć pomiar zrobiony przez wilka to nielada sztuka, a jak już się pojawiają to są mocno podejrzane (jak np. było w przypadku filmu z Focalem) xD 
"Kalibracja karty" trochę średnio świadczy o de facto "profesjonalnym" producencie. Bo myślę, że jak ktoś bierze pieniądze (i to niemałe) za swój produkt to powinien przynajmniej mieć clio pocket, a nie RAW'a i Umika. 
Ja używam Clio12 do pomiarów, a nie biorę 25k za kolumny na tonsilu. Baaa, ogólnie nic nie biorę, bo nic nie sprzedaje. 

Jedyne pomiary jakie widziałem u wilka, to te robione Daytonem, które w sumie poza pomiarem T/S woofera dla dokładnego obliczenia obudowy, to są zupełnie bezużyteczne w gruncie rzeczy. I raz widziałem jak korzystał z mikrofonu... Jak mierzył wpływ kondensatorów na dźwięk. I to tylko mnie uświadczą w tym, ze nie potrafi po prostu używać ów mikrofonu. Bo mierząc głośnik, trzymał mikrofon w dłoni i mierzył głośnik z przypadkowej odległości i kąta, później mówił, że kondensator mu przyciszył cały głośnik o (chyba) decybel (albo więcej). To jest taka podstawa podstaw, że jakby ktoś z forum DIY z czymś takim wyleciał, to by go wyśmiali i kazali usunąć konto. 

Szczegóły projektu udostępnia samemu, to są rzeczy bezpośrednio z jego filmów. 

Kontekst zwrotnicy jest taki, że można ją było podziwiać tutaj: 

Zdjęcia które udostępniłem pochodzą bezpośrednio od właściciela tych kolumn. 
Historia się skończyła tym, że po zobaczeniu fuszery, wilk musiał oddać kasę za wykonanie a zwrotnica została odratowana przez kogoś bardziej kompetentnego. 
A polegało to tylko i wyłącznie na skopiowaniu oryginalnych zwrotnic na lepszych częściach... 
(a w bonusie został przestrojony otwór BR przez zmianę wygłuszenia). 
 

A mój projekt moim projektem, powoli powstaje. Wszystkie głośniki mam (a nawet spory nadmiar), sprzęt pomiarowy, wytłumienie etc. czekam tylko na to jak mi wzmacniacz wróci z serwisu, aby pomierzyć nowe woofery. 
Mi się z tym nie spieszy, bo na tym nie zarabiam, a jakbym zarabiał, to tyle, żeby starczyło na zrobienie drugiej pary. 
Nie jestem wilkiem który projektuje i wykonuje "arcydzieła" za 15-25k w kilka tygodni, bo kilka tygodni to się czeka na porządnego lakiernika. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Grabowanie" pomiarów producenta można zobaczyć również w innych filmach Wilka. Tam, gdzie miał do nich dostęp, to je grabowa, a tam, gdzie nie miał, to albo nie ma w ogóle pomiarów, albo są one nieczytelne, pokazywane na jakiejś kartce.

Można sobie wejść na stronę producenta użytych głośników i porównać pomiary. 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
6 minut temu, Krzych 2 napisał:

Nie sprzedaje na pniu, jak to w audio pojedyncze sztuki/zlecenia na miesiąc

Tym bardziej powinna przemawiać za tym jakość wykonania oraz dopieszczenie projektu. Rozumiem, że ktoś robi 10 kolumn miesięcznie i nie ma czasu by zwracać uwagę na szczegóły ale przy jednej kolumnie na miesiąc?

Niestety narzekanie u usprawiedliwienie tego, że jest ciężko powoduje, że rodzime produkty postrzegane są tak jak o tym wspomniał @rochu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Seyv napisał:

Niestety narzekanie u usprawiedliwienie tego, że jest ciężko powoduje, że rodzime produkty postrzegane są tak jak o tym wspomniał @rochu

Nie no oki. Takie sprawy reguluje rynek, a cena to umowa między klientem a sprzedawcą. Skoro ktoś płaci i zleca, a firma żyje już ileś lat to znaczy, że daje rade, a czy metody pracy są takie czy inne... nie wnikam. Reasumując, jest klient , jest zlecenie, jest kasa i firma zyje. Nikt do niczego przecież nie zmusza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Problem pojawia się wtedy gdy ktoś robi coś do czego wybitnie się nie nadaje lub o czym nie ma pojęcia. Reduktor Szumu prowadzi ciekawy kanał dla laików elektroników, opowiada w prosty sposób i przybliża technikę osobom luźno z nią związanymi. Niestety jego doświadczenie w audio jest niewielkie jeśli chodzi sprzęt lepiej jakości i nie powinien brać się za polecanie i ocenianie go. Na fali popularności można zbić kasę ale gdy ta popularność z czasem przeminie nie pozostanie po niej żaden ciekawy i godny polecenia produkt a często pozostaje niesmak i wrażenie, że polskie rzeczy są słabe lub raczej mają niekorzystny stosunek cena/jakość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Krzych 2 napisał:

Otóz chwalił mi się ze sprzedał w zeszlym roku 5 zestawów jakichś tam ( nie pamiętam jakich) .

To było w oficjalnym filmiku po AS. Zresztą, obejrzyj go i dowiedz się, o jakiej cenie za kolumny mowa. Te 5 sztuk, to bardzo dużo w tym przypadku. Tak, TYLKO (!) tobie się "pochwalił"... : -)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Mikelas76 napisał:

z tymi komentarzami to racja. Tylko ja widzę swój własny komentarz nie pochlebny oczywiście. 

Sprawdź czy inni też widzą twoje komentarze 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko oki, ale tu chodzi o kontekst. Audio juz ze sredniej pólki to juz sa kwoty znaczne w związku z tym produkowane mało lub w ogóle nie seryjnie stąd ceny rosnące wykładniczo. Panowie nie zmienimy tego tak było  jest i będzie. Obowiązuje jednak pewna estetyka i porządek. No dobrze czepiamy się Wilk audio, a Lampizator? No i cóż z tego. Klienci są, firmy istnieją i niech są.

2 minuty temu, Ajothe napisał:

Wielka szkoda i ciężko się to czyta, bo lubię oglądać RS. 

Ja też. Nie ze wszystkim się zgadzam z gosciem. Miejmy na uwadze kim on jest zawodowo, a to inzynier dźwięku w Alwernia Studios

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rochu napisał:

MO, krajową branżę audio nie dopuszczać na długość kija. I to się sprawdza.

Nie uogolniaj aż tak. Jest przecież kilka firm wywodzących się z diy które mają wiedzę i to sporą i z niej korzystają w pracy zawodowej. Osobiście znam trzech, o trzech następnych wiem, o ilu nie wiem- tego nie wiem 😉

Problem leży w tym że wilk bez umiejętności jedzie na legendzie stworzonej na jutubie ale bez podparcia merytorycznego, co w efekcie sumarycznie jest oszustwem. Tak jakby podrzedna kosmetyczka sprzedawała usługi chirurgii plastycznej. Za to idzie się do więzienia. A usługi wilka naprawdę podchodzą pod spektrum zainteresowania uoiku 

1 godzinę temu, MariuszZ. napisał:

większość producentów kolumn i to nie tylko rodzimych manufaktur. 

 

To też podpada pod UOKiK 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Krzych 2 napisał:

Wilk audio, a Lampizator

No proszę Cie nie porówuj Wilka z Lampizatorem który jakby nie patrzeć działa szeroko i ma sukcesy daleko za granicami kraju. A wilk to taki Janusz biznesu, klepiący kolumny na glosnikach to siła i do kolumn za dziesiątki tysięcy pcha zwrotnice na średnio-niskich komponentach.

2 godziny temu, Krzych 2 napisał:

Ogólnie podoba mi sie to takie patriotyczne

Ty na serio o tym patriotyzmie Wilka? 🤭

1 godzinę temu, MariuszZ. napisał:

Najłatwiej jest krytykować

Byles? Słyszałeś? 

Jak nie to nie wypowiadaj się w temacie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o porównanie dokonań. Zgoda Lampizator to już jest szkoła brzmienia, ma swój styl i " wyznawców". Chodzi o estetykę wyrobów wewnątrz. Swoją drogą nie chcialbym mieć u siebie urządzenia zrobionego w taki sposób, ale skoro to nie przeszkadza wielu to co mi do tego.

16 minut temu, Mikelas76 napisał:

Ty na serio o tym patriotyzmie Wilka? 🤭

Nie dosłownie, ale skoro reaktywuje dokonania Tonsilu i podaje niejako na nowo. To nie jest nic złego, to historia, lata dokonań lepszych lub gorszych, ale jednak. Gorszych bo Altusy, a lepszych chocby ZGC60 mogących stać bez wstydu przy sredniej półce produktów z Zachodu. To choćby naprawde dobre słuchawki SD426.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.