Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny/Monitory za ok. 25k++ pln


Jasion1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kolejnosc randomowa:

1. kef reference 1 meta?

2. Focal Diablo Utopia?

3. Jmlab mini utopia / micro utopia be?

4. JBL 4429 ? 

5. JBL 4349?

6. Sonus Faber Extrema?

7. Dynaudio C1 Platinium?

8 Wilson Audio Duette?

9.vivid audio oval b1

10. Sonus Faber Guarnieri Momento.

...

 

Nie, prosze nie pytać czy wszystkich sluchalem/polecam (bo sam nie szukam kolumn z basem mniejszym niz 30cm ;)), ale zastanawia w watku ogolnie mala liczba propozycji... i pewnie majac 16m2 i szukajac "docelowych" monitorow poszukalbym cos najpierw z tej listy albo przestudiowal uwaznie klub / watek "hi-end" owych monitorow na tym forum.

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Jasion1 napisał:

Zna ktoś kolumny EQUILIBRIUM EVOLTA - z kolumn rodzimej produkcji te przypadły mi do gustu najbardziej ale jak patrzę w internecie za ile się sprzedają używane to tracę ochotę na zakup.

To firma, którą znam dobrze. Nawet się przyjaźnimy. To żadna tajemnica. Oni stworzyli moje odgrody pod moje oczekiwania, a teraz kończą parę kolumn do mojego drugiego systemu. Evolta to ich najnowsza seria i rewelacyjne granie za bardzo rozsądne pieniądze jak na dzisiejsze czasy. Moim zdaniem 4-6x droższe kolumny znanych marek nie mają startu. Zresztą Evolty też są zbudowane z Zachodnich, dobrych części. Tylko obudowa i strojenie powstaje w Polsce. Zresztą ta obudowa jest o kilka klas lepsza od chińskiego chłamu w wielu znanych firnach. Dzwoń do nich i umów się na odsłuch. Powołaj się na mnie, to może nawet….puszczą Ci jakąś muzykę… :-)))

Sa gdzieś używane? Może ktoś chce przeskoczyć na wyższy model bo tych Evolt jest kilka modeli. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, gdzie Ty widzisz te używane Evolty? Na olx nie znalazłem nawet starych model Equilibrium, nie mówiąc o Evoltach. Na Allegro jakiś dealer wystawia 2 starsze modele. Evolty nie ma ani jednej. A na HiFi Giełdzie w dziale kolumn ponad 10 tys.nie ma żadnych kolumn Equilibrium….żadnych! A u ludzi w Polsce jest tego sporo. Za to B&W, Focali i innych, znanych….cała masa. I tyle w temacie. Jeśli gdzieś trafi Ci się opcja kupna Evolty używanej, to się nawet nie zastanawiaj. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Jasion1 napisał:

EQUILIBRIUM EVOLTA - z kolumn rodzimej produkcji te przypadły mi do gustu

Jeśli interesują Cię kolumny tej firmy to mógłbym napisać ,że chłopaki potrafią zrobic układ pod konkretnego klienta , mają też doświadczenie z aplikacją średniotonowych Ellipticorów bo sam im dawałem głosniki do pierwszego projektu a nawet robili próby z tymi Etonami basowymi i 18we jako średniotonowy i mozna by było stworzyć naprawdę fajny układ docelowy przewyższający jakościa grania wymienione przez Ciebie Evolty

ale skoro obrażasz się za słowa krytykujące Twoje podejście do wyboru kolumn to nie wiem czy jest sens dalszego wyrażania swojego zdania 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 godzinę temu, Jasion1 napisał:

Fakt jest taki że na ostatnim AVS

Fakt jest taki, że wyrabianie sobie opinii na podstawie tego jak coś zagra na AVS jest trochę nie poważne. Zdaję sobie sprawę, że dla wielu to jedyny sposób na bliższe obcowanie ze sprzętem z takiej półki, dwa pozostałe to YouTube i recenzje w prasie branżowej, to co łączy wszystkie trzy to podobne możliwość poznawcze.

Kolejna sprawa, że progres w brzmieniu to funkcja paraboliczna do ceny. Pisząc kolokwialnie im wyższe kwoty tym mniejszy przyrost jakości (jeśli można pisać o jakiejś bezwzględnej jakości).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę prawdy jest ze zagraniczne firmy nie mogą konkurować z Polskimi firmami w sensie wyceny produktów, stety niestety na zachodzie koszta są dużo wyższe, idąc tą drogą to elektronika zagraniczna to naciągacze i badziewie, np. ja mam na Gryphona uczulenie, gra kiepsko i jest przesadnie drogi
Wymieniona Polska firma, nie miałem z najnowszymi produktami do czynienie, ale miałem ze starszymi które tez były podobno dobre, kolumny rzeczywiście cenowo sa konkurencyjne, ale zawsze znajdzie się lepszy zawodnik, a ich okablowanie, nie polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do założyciela tematu, nie pytaj na forum, wypożycz B&W które uważasz za faworyty i kolumny które poleca Sly, porownaj
na spokojnie wyciągnij wnosi, parę dni, emocje opadną, rozum sie załączy, przestrzenność, rozdzielczość, a przede wszystkim oderwanie, pomijaj przebarwienie, przesycenie, natarczywość i niespójność
Jak raz te Polskie lepiej się wpasują, testować i nie pytać ;-), jedynie się podziel 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno, nie dawaj się wciągnąć w jakieś dane techniczne, ja jestem młody żółtodziób audiofil w porównaniu do niektórych  tutaj, pisałem ze jedwab to najlepsze wysoko tonowe a oni podniecali się berylami AMT itp. pisali jak ja sie nie znam ....., kłótnie były, trzymali się swoich racji a teraz udają greka ...., im sie gust szybciej zmienia niż humor u kobiety,
 parametrami żyją a teraz nagle przestawiają się na jedwab i papier...., papierem to sobie można dupę wytrzeć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, sly30 napisał:

To firma, którą znam dobrze. Nawet się przyjaźnimy. To żadna tajemnica. Oni stworzyli moje odgrody pod moje oczekiwania, a teraz kończą parę kolumn do mojego drugiego systemu. Evolta to ich najnowsza seria i rewelacyjne granie za bardzo rozsądne pieniądze jak na dzisiejsze czasy. Moim zdaniem 4-6x droższe kolumny znanych marek nie mają startu. Zresztą Evolty też są zbudowane z Zachodnich, dobrych części. Tylko obudowa i strojenie powstaje w Polsce. Zresztą ta obudowa jest o kilka klas lepsza od chińskiego chłamu w wielu znanych firnach. Dzwoń do nich i umów się na odsłuch. Powołaj się na mnie, to może nawet….puszczą Ci jakąś muzykę… :-)))

Sa gdzieś używane? Może ktoś chce przeskoczyć na wyższy model bo tych Evolt jest kilka modeli. 

Naprawdę, rozumiem Cię, że chcesz pomóc znajomy w promocji marki. 

Chłopcy z Zielonej Góry kolumny robią lepsze niż 4 - 6 razy droższe kolumny tzw. ZNANYCH MAREK. ŁAŁ !!!

Listwę zrobili najlepszą na świecie - też lepszą od innych listew kosztujących 4-6 razy więcej tzw.ZNANYCH MAREK.  ŁAŁ !!!

Kable zasilające też zrobili lepsze niż 4 - 6 razy droższe kable tzw. ZNANYCH MAREK. ŁAŁ !!!

Jakby nie patrzeć to TOP światowa firma kasująca , a jakże - ZNANE MARKI.

Sly -to jest po prostu śmieszne.

 

8 godzin temu, sly30 napisał:

Jeśli gdzieś trafi Ci się opcja kupna Evolty używanej, to się nawet nie zastanawiaj. 

 Kupuj natychmiast - życiowa okazja.

Nie znam żadenj polskie firmy, która nie kasowałaby ZNANYCH MAREK, Zapytajcie Amplifona, Studio16Hz, Sulka, Lampizatora, Wile , Enerr  itd. Wszyscy to są światowe  zebeściaki - kasujące ZNANE MARKI

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, 747 napisał:

Może warto posłuchać dosłownie pięć -siedem minut, można i więcej, warto pewne rzeczy wiedzieć od kogoś kto może mieć cokolwiek pewnego do powiedzenia w Polsce, jeśli ma się do wydania pieniądze.. tylko proszę nie traktowac tego jako zachętę do zakupu od tego pakurat producenta, - chodzi tylko o zrozumienie ważnych zagadnień, w sumie kluczowo ważnych, o uniwersalnym znaczeniu.

 Uniwersalne znaczenie  ???  Jak ktoś atakuje firmę MUNDORF - absolutny światowy TOP w produkcji m.in. najwyższej klasy kondensatorów audio, a jego dorobek to ALTUSY to po prostu szkoda czasu na słuchanie tych bzdur.  Kable mają być grube - to też historyczna  myśl w audio.

W muzyce poniżej 80 Hz nic nie ma ?? - co za bzdury. Słyszał ten Pan z filmiku o takich instrumentach jak np. fortepian, kontrabas ??
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
25 minut temu, babatular napisał:

MUNDORF - absolutny światowy TOP w produkcji m.in. najwyższej klasy kondensatorów audio

Rozumiem, że gusta są różne ale czy kiedykolwiek porównywałś wspomniane kondensatory? Czy mogłeś takie porównanie bezpośrednio komuś zaprezentować? 

Myślę, że gdybyś mniej szydził z innych na forum to ludzie chętniej chcieli by Cię zaprosić do siebie na odsłuch co pozwoliło by na zdobycie realnego doświadczenia w audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, babatular napisał:

Sly -to jest po prostu śmieszne.

Nie masz pojęcia o czym piszesz. Kupujesz oczami każdy szajs, głównie chiński, byle miał znaną metkę. Miałem to wszystko co dla Ciebie jest obiektem marzeń. Wiem dobrze jakie to jest. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, babatular napisał:

Sly -to jest po prostu śmieszne.

Nie, to nie jest śmieszne, to jest po prostu promocja marki. Przysługa za przysługę 🤷‍♂️

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Seyv napisał:

Rozumiem, że gusta są różne ale czy kiedykolwiek porównywałś wspomniane kondensatory? Czy mogłeś takie porównanie bezpośrednio komuś zaprezentować? 

Myślę, że gdybyś mniej szydził z innych na forum to ludzie chętniej chcieli by Cię zaprosić do siebie na odsłuch co pozwoliło by na zdobycie realnego doświadczenia w audio.

Mam nierealne doświadczenie.

34 minuty temu, sly30 napisał:

Nie masz pojęcia o czym piszesz. Kupujesz oczami każdy szajs, głównie chiński, byle miał znaną metkę. Miałem to wszystko co dla Ciebie jest obiektem marzeń. Wiem dobrze jakie to jest. 

Marze o kolumnach zrobionych przez geniuszy z Zielonej Góry. Całe życie marzyłem o topowych Focalach, których się słuchać nie da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Adi777 napisał:

Nie, to nie jest śmieszne, to jest po prostu promocja marki

na tej zasadzie to polecenie każdych kolumn można podciągnąć pod promocję firmy 

zresztą nie tylko kolumn

to może zlikwidujmy forum bo cały czas operujemy markami 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, slawek.xm napisał:

na tej zasadzie to polecenie każdych kolumn można podciągnąć pod promocję firmy 

Zależy, jak to wygląda. W przypadku promowania Audiothlon/Equilibrium aż kłuje w oczy, i zapewne nie tylko ja to widzę. Niektórzy chyba nie wiedzą, co to jest subtelność...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak promuje, nikt nie jest zmuszany, jak ktoś szuka to wypożyczyć warto, pojechałbym na odsłuch, te które najbardziej przypadłyby do gustu wziąłbym na probe do domu, porównałbym inne marki i tyle

Ostatnio szukałem DACa, zrobiłem to samo, wypożyczałem i wybralem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, babatular napisał:

życie marzyłem o topowych Focalach

No właśnie 

2 godziny temu, babatular napisał:

których się słuchać nie da

Sam sobie odpowiedziałeś 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Adi777 napisał:

Zależy, jak to wygląda. W przypadku promowania Audiothlon/Equilibrium aż kłuje w oczy, i zapewne nie tylko ja to widzę. Niektórzy chyba nie wiedzą, co to jest subtelność...

A niby dlaczego miałby nie polecać? Koleś kumaty i nie z jednego pieca chleb jadł.

Wybrał z pośród wielu jedną solidną firmę z którą dobrze mu się współpracuje. 

Rozumiem że twoim źródłem jest YouTube i wszelakiego rodzaju gazetki plus bajki na forach. 

Nic dziwnego że jeszcze nic nie kupiłeś i chyba długo tego jeszcze nie zrobisz. 

@sly30jest ogarnięty to dlaczego nie miałby polecić tej lub innej firmy. W sumie powinieneś się cieszyć że jest ktoś taki jak on.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Adi777 napisał:

Zależy, jak to wygląda. W przypadku promowania Audiothlon/Equilibrium aż kłuje w oczy, i zapewne nie tylko ja to widzę. Niektórzy chyba nie wiedzą, co to jest subtelność...

Jeśli zna się firmę i pracujących tam ludzi , co więcej korzysta się z ich produktów z zadowoleniem to co jest złego w polecaniu ?

konstruktor Audiothlonu to bardzo fajny , kompetentny miły i trzeźwo myślący facet

poziom merytoryczny bardzo wysoki

miałem okazję opiniować też kosztorys i projekt kolumn z Audiothlonu, który podesłał mi jeden z użytkowników do weryfikacji , układ był szczegółowo opisany bardzo dobre elementy zwrotnicy i wycena zrobiona z głową

pełny profesjonalizm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, że nie może polecać, bo niby dlaczego nie? Zapewne ma pozytywne/bardzo pozytywne doświadczenia. Chodzi mi o STYL. Kolumny rzeczonej marki z Zielonej Góry są o wiele lepsze od - tu wstaw praktycznie dowolną markę, niszczatory, inne nie mają szans, i tak dalej. Sorry, ale ja tego nie kupuję.

Rozumiem, że wszystkie kolumny w cenie Equilibrium - i wyżej - zaliczone, odhaczone? Aha, dochodzi jeszcze gust.

36 minut temu, slawek.xm napisał:

pełny profesjonalizm

Nie widzę powodu, żeby Ci nie wierzyć.

PS W ogóle takie przepychanki jak wyżej, czyli kolumny znanych marek vs DIY w stylu Equilibrium, AkustyK są bez sensu.

Przecież jedni i drudzy mogą zrobić coś fajnego, ale też mniej udanego. Także pisanie o wyższości jednej ze stron mija się z celem.

43 minuty temu, NRK napisał:

Nic dziwnego że jeszcze nic nie kupiłeś i chyba długo tego jeszcze nie zrobisz. 

Kupiłem parę JBL-i do salki.

43 minuty temu, NRK napisał:

Rozumiem że twoim źródłem jest YouTube i wszelakiego rodzaju gazetki plus bajki na forach. 

Tak, między innymi YouTube. Super, czyli jak coś jest na YouTube, to od razu słabe, nierzetelne, i do dupy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Gazetek audio nie czytam, bajki na forach owszem 😉 Na przykład na tym.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adi777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adi777Powiem ci tak. Głupi nie jesteś i jak kiedyś przekształcisz swoją wiedzę teoretyczną na praktyczną, to będziesz bliżej poglądów @sly30niż dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, .:Gerard:. napisał:

nie pytaj na forum, wypożycz

Jedyna sensowna porada. Kupa kasy do wydania, z możliwością potrojenia - można nawet kupić trzy zestawy z możliwością odesłania dwóch czy trzech. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Adi777 napisał:

kolumny znanych marek vs DIY w stylu Equilibrium

Equilibrium to nie jest DIY. Firma ma kilkanaście lat, spore doświadczenie i niezły park maszynowy jak na tego typu firmę.

 

13 minut temu, Adi777 napisał:

Przecież jedni i drudzy mogą zrobić coś fajnego, ale też mniej udanego

Jak najbardziej. Wcześniejsze modele kolumn Eqilibrium mi nie pasowały ze względu na ceramiczne drivery i kanciaste obudowy. I też wtedy ich nie polecałem.

 

16 minut temu, Adi777 napisał:

są o wiele lepsze od - tu wstaw praktycznie dowolną markę, niszczatory, inne nie mają szans

Bo taka jest prawda. W porównywalnym budżecie, nie mają konkurencji. Dobre zwrotnice, świetne drivery, bardzo dobre obudowy i całościowy projekt. Co dziś można innego kupić np za 60 tys.? Chiński chłam na kiepskich driverach, ze zwrotnicami wartości sznycla. Takie są fakty. A coś już nieźle grającego to kilkaset tysięcy.

 

Godzinę temu, Adi777 napisał:

Zależy, jak to wygląda. W przypadku promowania Audiothlon/Equilibrium aż kłuje w oczy, i zapewne nie tylko ja to widzę. Niektórzy chyba nie wiedzą, co to jest subtelność...

A po co tu subtelność? Panienką jesteś? Nie lepiej pisać wprost bez wazeliny i bibuły? Sądzisz, że polecam coś z czym sam się męczę? Przecież wiadomo, że gram na ich kolumnach. Sądzisz, że zmuszałbym się i męczył po to żeby promować jakąś polską firmę? W sytuacji, gdy mogę kupić sobie dowolne zachodnie kolumny? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, sly30 napisał:

Jak najbardziej. Wcześniejsze modele kolumn Eqilibrium mi nie pasowały ze względu na ceramiczne drivery i kanciaste obudowy. I też wtedy ich nie polecałem.

Kwiatek mi mówił na AVS , że od tego roku już wszystkie modele kolumn będą u nich miały ścięcia frontu i nie będzie żadnych w zwykłym prostopadłościanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mówią idź posłuchaj sam, ale przy takiej liczbie firm to zajmie dużo czasu a nie każdy ma go aż tyle. Nie ma nic złego żeby podpytać, wytypować 3-5 i ich posłuchać, zamiast 20 z których od razu można wykluczyć polowe bo nie pasują do szukanej charakterystyki. 
Poza tym od ilu zaczyna się hi end ? Jak mam kable za 20 tys to już hi end czy nie? A monobloki( bo przecież nie integra) od ilu ? 50 czy 100 tysięcy. Tak jak mówi Sly będąc osłuchanym można zbudować na prawdę dobry sprzęt za mniejsze pieniądze pod konkretne swoje wymagania. 
Ale problem z kolumnami z lokalnych manufaktur jest taki, ze trudno je potem odsprzedać. Rozumiem też o czym mówi Babatular bo nie wystarczy włożyć do obudowy najlepsze głośniki i okablowanie i zagra to na pewno super. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sofokles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno temu byłem zdziwiony na odsłuchu u znanego polskiego producenta kolumn, że używa względnie taniego / przeciętnego wzmacniacza do testów swoich wyrobów

stwierdził, że przeciętny klient na te kolumny ma taki sprzęt i na takim będzie ich słuchał

 

ergo - producent sam nie ma pojęcia czy jego kolumny mają jakiś większy potencjał - czy nie.

nie mam pytań 🙂

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiograde

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Sofokles napisał:

nie wystarczy włożyć do obudowy najlepsze głośniki i okablowanie i zagra to na pewno super.

To prawda ale tym bardziej nie zagra dobrze, gdy w kolumnie są kiepskie drivery i zwrotnice, co w zasadzie jest regułą w markowych kolumnach do pewnego poziomu ceny, a niektóre nawet za setki tysięcy, nadal mają w sobie kiepskie części. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie rozumieją że "bebechy" wzmacniacza mają wpływ na dzwięk

ale że podobne elementy w kolumnie mają też znaczący bardzo wpływ na dzwięk - już nie rozumieją 🙂

4 minuty temu, sly30 napisał:

 niektóre nawet za setki tysięcy, nadal mają w sobie kiepskie części. 

Sly - nie podważaj filozofii producenta i jego prawa do kształtowania firmowego brzmienia  🙂 🙂  🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, audiograde napisał:

Sly - nie podważaj filozofii producenta i jego prawa do kształtowania firmowego brzmienia

A dlaczego nie? Właśnie będę podważał, bo to są kpiny żeby kolumny za setki tysięcy były budowane na najtańszych częściach. To jeden z powodów dla których zrezygnowałem z kolejnych zachodnich kolumn na rzecz Custom Made. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.