Skocz do zawartości
IGNORED

Kochamy streaming, ale....


MacP
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, rochu napisał:

Hires nie jest wyznacznikiem żadnej jakości

W przypadku nagrań po 2000 jest. A takich dużo słucham. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Piopio napisał:

Właśnie mi zależy. Dużo z tego czego słucham jest w Hi-Res. 

Na oko. Podaj mi jakiegoś znanego artystę (rock, jazz) , który ma braki w dyskografii. ZNANEGO i popularnego ! Bob Dylan to już niszowy artysta. 

Za to znajdziesz inne wykonania tego repertuaru. W czym problem ?

Nie wiem gdzie są granice autokompromitacji? Hi-res nie jest wyznacznikiem żadnej jakości, master udostępniony w hi-res może być tak samo pozbawiony dynamiki poprzez kompresję aż do poziomu brick wall jak mp3 320 kbps. I różnica między nimi będzie niewielka o ile w ogóle słyszalna. Konkretny master, którego słuchamy jest podstawowym wyznacznikiem jakości, a w serwisie streamingowym najczęściej mamy dostępny tylko jeden, rzadko najlepszy i często nawet nie wiemy jaki. Możemy się domyślać po dacie, o ile ktoś wpisał prawidłową.

Bob Dylan artystą niszowym?!? Człowiek, który w trakcie kariery sprzedał ponad 125 milionów płyt. Ratujcie mnie. To kto nie jest? Katy Perry?

Co do wykonań muzyki klasycznej nie będę powtarzał, bo zostało już wyżej wyjaśnione.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, rochu napisał:

W klasyce liczy się przede wszystkim wykonanie.

Nie będę się kłócił. Nie jestem w tej dziedzinie koneserem 😉 

1 minutę temu, Drizzt napisał:

Bob Dylan artystą niszowym?!? Człowiek, który w trakcie kariery sprzedał ponad 125 milionów płyt.

A kto go teraz słucha poza nielicznymi audiofilami ?

2 minuty temu, Drizzt napisał:

Hi-res nie jest wyznacznikiem żadnej jakości, master udostępniony w hi-res może być tak samo pozbawiony dynamiki poprzez kompresję aż do poziomu brick wall jak mp3 320 kbps.

Moja muzyka w Hi-Res jest znakomitej jakości. Słucham najczęściej pań śpiewających standardy jazzowe. Zawsze są to znakomicie nagrane i zrealizowane płyty. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
9 godzin temu, Piopio napisał:

 ZNANEGO i popularnego ! Bob Dylan to już niszowy artysta. 

Staram się traktować Ciebie poważnie. Postaraj się również i mnie, a także czytelników tego forum traktować poważnie. Bob Dylan, w pewnych kręgach zapewne jest bardziej niszowym artystą niż Zenon Martyniuk, ale nawet ta grupa odbiorców, jak usłyszy „Knocking on the heavens door” to coś skojarzy. 
 

Nie wiem jak Ty definiujesz niszowość BD? Z tego co kojarzę dopiero co Sony wykupiło prawa do Jego twórczości, była to na tyle duża operacja, że pisały o tym mainstreamowe media, nie związane z muzyką. Jego tworczosc (nadal) dobrze sprzedaje się komercyjnie, nie podnoszę już kwestii wpływu na muzykę i kulturę XXw, która ciężko przeliczyć na pieniądze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Drizzt napisał:

Nie wiem gdzie są granice autokompromitacji? (...)

Bob Dylan artystą niszowym?!? Człowiek, który w trakcie kariery sprzedał ponad 125 milionów płyt. Ratujcie mnie. To kto nie jest? Katy Perry?

Widzisz, audiofilia w obecnych czasach nie podąża już za dobrym gustem i jakąś, choćby rudymentarną, wiedzą na temat muzyki.

 

5 minut temu, Piopio napisał:

Nie będę się kłócił. Nie jestem w tej dziedzinie koneserem 😉 

Zgadza się. Jesteś co najwyżej koneserem chińskiej elektroniki audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, plastik1989 napisał:

Nie wiem jak Ty definiujesz niszowość BD? 

Może inaczej.

Ilu oficjalnych albumów Boba Dylana brakuje na platformach streamingowych ?

2 minuty temu, rochu napisał:

Zgadza się. Jesteś co najwyżej koneserem chińskiej elektroniki audio.

Koneserem dobrego dźwięku. Kolumny mam angielskie 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Piopio napisał:

Kolumny mam angielskie 😉

Chińskie KEFy?

Paradne!

7 minut temu, Piopio napisał:

Ilu oficjalnych albumów Boba Dylana brakuje na platformach streamingowych ?

Discogs pokazuje 107 albumów, na Tidalu naliczyłem 39.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rochu

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Piopio napisał:

Moja muzyka w Hi-Res jest znakomitej jakości. Słucham najczęściej pań śpiewających standardy jazzowe. Zawsze są to znakomicie nagrane i zrealizowane płyty. 

Widzisz, dobrze się domyśliłem z tymi paniami śpiewającymi jazzowe standardy. W tym przypadku naprawdę nie ma wielkiego znaczenia, czy jakiejś płyty brakuje w serwisie, a nawet czy słuchamy tej pani czy jakiejś innej. To jest tradycyjnie ulubiona muzyka audiofilów 3-płytowych. Czasy streamingu to dla nich prawdziwy raj, muzyki nigdy nie kupowali, tylko sprzęt, a teraz wreszcie nie muszą piracić i palić CD-R. Cudowne czasy!

Dylana audiofile nie słuchają. Klasyki też dziś niestety rzadko. W sumie to mnie nie dziwi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
4 minuty temu, Piopio napisał:

Może inaczej.

Ilu oficjalnych albumów Boba Dylana brakuje na platformach streamingowych ?

Bob Dylan & Beyonce - Summer Hits 2000. Tego nie ma w Hi-res na pewno, kilka innych pozycji podał Ci wcześniej Drizzt. 
 

Z innych obserwacji, kolega Rammstein słuchał z TIDAL, ja spotify, kilku albumów tej niszowej i awangardowej grupy brakuje na jednej platformie i podobna sytuacja na drugiej. By posłuchać całość trzeba by mieć oba (zreszta i tak pewnie czegoś brakuje). Anna Maria Jopek, „Nienasycenie” długo nie było, Kate Busch z albumu Lionheart brakowało singli, wyciętych z płyty. To kilka przykładów które na gorąco pamietam, które gdzieś na odsłuchach wynikły, nie śledzę tematu, być może te braki się już uzupełniły. 
 

Nie chce mi soe podawać konkretnych przykładów dokładniej i się doktoryzować, bo jeśli przez tyle lat, nawet przypadkiem nie natrafiłeś na luki, to obstawiam, że problem jest gdzie indziej i nie widzę sensu w to brnąc. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko!
Laureat literackiej nagrody Nobla jest niszą! No i oczywiście w amerykańskich szkołach przerabiają niszową literaturę.
Nich ktoś mi poda młotek!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi brakuje choćby płyt Davida Byrne’a nagranych wspólnie z Brianem Eno: „My Life in the Bush of Ghosts” i „Everything That Happens Will Happen Today”. Ta pierwsza jest tylko na Tidal, druga już nie, na Apple Music nie ma żadnej. Pewnie panowie się pokłócili… zdarza się. Co chwila mi czegoś brakuje, ale tych płyt brakuje mi właśnie teraz bo chciałem posłuchać. Nic to, zdejmę płytę z półki i posłucham.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Drizzt napisał:

Ta pierwsza jest tylko na Tidal, na Apple Music nie ma żadnej.

Na Tidal i Qobuz są dwie wersje tej płyty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Ajothe napisał:

 

Masz komplet 😁

Btw Regiment to absolutna petarda 😉

Na Tidal są tylko 4 utwory z jakąś fejkową okładką… na Apple nie ma wcale. Pokłócili się jak nic ci niszowi artyści 🤷🏻‍♂️

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Ajothe napisał:

Dziwne to, ale na spoti jest....a regiment otwiera mi zawsze sobotnie sprzątanie 😁

Jak widać, nigdzie nie ma wszystkiego. Na Spoti nie ma za to ztcp Joni Mitchell, wielu innych niszowych artystów też wycofało swoje nagrania z tego serwisu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.02.2023 o 08:02, MacP napisał:

Apple Music, gdy w ustawieniach wybierzemy jakość: Lossless (ale nie Hi-res lossless!), gra przez chromecasta bez przerw!

Kurczę, można osiwieć z tymi programami streamującymi... Na 100% działało tak jak opisuję, Chromecast przez Androida i Apple Music grał mi gapless. Ale tylko przez chwilę, ponieważ przy kolejnych eksperymentach znowu robi przerwy. To rzeczywiście jest technicznie możliwe, bo np. aplikacja  Hi-Fi Cast potrafi wymusić tryb gapless na Chromecast. I takie coś przez chwilkę zaistniało w moim AM, i nie wiem co się zmieniło że znowu nie gra. 😕 Próbowałem wszystkich ustawień (nie ma ich tam zresztą wiele), ale gapless zniknęło. Chyba porzucę wszystkie te eksperymenty i skupię się na Tidalu, który jako jedyna aplikacja nie robi takich numerów, a jakość mnie całkowicie zadowala (być może po prostu jestem głuchy, bo wszyscy lubią krytykować jakość tidala - trudno, to godne podziwu że często po pięćdziesiątce mają wciąż słuch jak nietoperze... 🦇🙂). Roona też porzucam i nie zapłacę im - konieczność uruchamiania osobnego komputera, by mieć nakładkę na tidala, która trochę lepiej poda metadane to gruba przesada. Zysków w brzmieniu też nie widzę (ukłony dla 🦇). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z powodzeniem używam Deezera, który jest do wyboru na odtwarzaczu Pioneer N70. Wszystko gra znakomicie, nic się nie tnie, jakość dźwięku jest bardzo dobra, dostępność muzyki od sasa do lasa. A całość za abonament roczny kosztuje 200 zł! Za jakość HiFi bo Deezer już nie oferuje jakości MP3 (sic!). Szczerze polecam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, MacP napisał:

Kurczę, można osiwieć z tymi programami streamującymi... Na 100% działało tak jak opisuję, Chromecast przez Androida i Apple Music grał mi gapless.

Dlaczego po prostu nie grasz przez AirPlay? To najprostsze rozwiązanie. Jest gapless i lossless do jakości CD, a nawet wyższej bo chyba 48 KHz też przechodzi. To jest w zupełności wystarczające dla zwykłych ludzi, nie 🦇 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Drizzt napisał:

Dlaczego po prostu nie grasz przez AirPlay?

Bo nie używam urządzeń jabłkowych. Jak pisałem wyżej zrobiłem taką próbę, ale nie była specjalnie zachęcająca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.02.2023 o 10:51, Tomek_waw napisał:

UPNP nie jest do końca bezpieczne i domyślnie bardzo często wyłączone w routerach. ( Ja sam wyłączyłem ) To znowu może powodować utrudnienia w konfiguracji.

Jeszcze wracając do UPNP - w moim routerze jedyny "punkt zaczepienia" jest taki i jest wyłączony. Niemniej streamowanie muzyki z lokalnych dysków sieciowych i Internetu do renderera UPNP i tak działa. Dlatego wciąż nie pojmuję, czemu Apple Music, Idagio, Qobuz, Amazon Music nie pozwalają na streaming w pełnej jakości (którą UPNP oferuje!) tą właśnie, prostą drogą. Jeśli ktoś się tego boi, to może przecież wyłączyć i używać Chromecast czy innych żenujących protez psujących jakość. Wiele aplikacji daje tu wybór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MacP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MacP napisał:

Jeszcze wracając do UPNP - w moim routerze jedyny "punkt zaczepienia" jest taki i jest wyłączony. Niemniej streamowanie muzyki z lokalnych dysków sieciowych i Internetu do renderera UPNP i tak działa. Dlatego wciąż nie pojmuję, czemu Apple Music, Idagio, Qobuz, Amazon Music nie pozwalają na streaming w pełnej jakości (którą UPNP oferuje!) tą właśnie, prostą drogą. Jeśli ktoś się tego boi, to może przecież wyłączyć i używać Chromecast czy innych żenujących protez psujących jakość. Wiele aplikacji daje tu wybór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Qobuz nawet miał opcję wysyłania UPnP przez jakiś czas (u mnie zresztą nie działała), ale zrezygnował. Widać ma jakieß układy z Roonem, Audirvaną i innymi, więc po co robić za darmo.

Ale i tak dla mnie najwygodniejsze są rozwiązania typu Connect, nawet przez aplikację streamera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Klimkr napisał:

najwygodniejsze są rozwiązania typu Connect

Tak, tylko tu z kolei wymagana jest zgodność w sprzęcie, tylko niektóre i to raczej niezbyt liczne urządzenia są zgodne z Tidal connect. Dobrze że chociaż oni nie wybrali wzajemnego wsparcia z roonem na wyłączność, chociaż to właśnie Tidal najbardziej korzysta z roona, który zdecydowanie poprawia jego obsługę. Ale przecież ani Amazon ani Apple ani Idagio  i tak nie integrują się z roonem. Implementacja upnp byłaby tam zapewne bardzo łatwa i błogosławiona przez tysiące użytkowników, W końcu niemal każdy, najprymitywniejszy streamer ma upnp/dlna, można kupić za 200 zł najgłupszą malinkę 1GB, postawić na niej moode albo voluminio i napędzać dowolnego daca usb z zupełnie przyzwoitą jakością.

Pewnie za tym wszystkim stoją badania mówiące, że tylko niewielki procent ludzi w ogóle podłącza swoje serwisy streamingowe do jakichś wzmacniaczy. Wszyscy inni słuchają po prostu na słuchawkach, często byle jakich dołożonych do smartfona, więc mają gdzieś jakość. No i firmom nie opłaca się inwestować w cokolwiek, dla garstki fanatyków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak, tylko tu z kolei wymagana jest zgodność w sprzęcie, tylko niektóre i to raczej niezbyt liczne urządzenia są zgodne z Tidal connect. Dobrze że chociaż oni nie wybrali wzajemnego wsparcia z roonem na wyłączność, chociaż to właśnie Tidal najbardziej korzysta z roona, który zdecydowanie poprawia jego obsługę. Ale przecież ani Amazon ani Apple ani Idagio  i tak nie integrują się z roonem. Implementacja upnp byłaby tam zapewne bardzo łatwa i błogosławiona przez tysiące użytkowników, W końcu niemal każdy, najprymitywniejszy streamer ma upnp/dlna, można kupić za 200 zł najgłupszą malinkę 1GB, postawić na niej moode albo voluminio i napędzać dowolnego daca usb z zupełnie przyzwoitą jakością.
Pewnie za tym wszystkim stoją badania mówiące, że tylko niewielki procent ludzi w ogóle podłącza swoje serwisy streamingowe do jakichś wzmacniaczy. Wszyscy inni słuchają po prostu na słuchawkach, często byle jakich dołożonych do smartfona, więc mają gdzieś jakość. No i firmom nie opłaca się inwestować w cokolwiek, dla garstki fanatyków.

A dlaczego uważasz, że to takie proste? Qobuz próbował ale to w ogóle nie działało. Nawet powszechnie dostępne Spotify Connect funkcjonuje za cenę obniżenia jakości do 256 kbs. UPNP to nie jest jednolita zunifikowana technologia - są różne odmiany np. OpenHome, DRM - Audirvāna używa jeszcze czegoś innego. Nawet Bubble i mConnect działają inaczej - w niektórych konfiguracjach mConnect nie działa. Prawdopobnie Chromecast i AirPlay zapewniają powtarzalność konfiguracji, której upnp nie ma. To tak jak z Androidem - trudno przewidzieć czy aplikacja zawsze zadziała bez problemu w tak otwartym środowisku. Mam urządzenia na starych Androidach 9 - i np. Idagio brakuje z 80% funkcji, które są na IOS. Nawet nie wiem czy np na dwunastce działa lepiej - czy po prostu na Antku jest zawsze słabo. Z upnp może być podobnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.02.2023 o 14:33, Piopio napisał:

Właśnie mi zależy. Dużo z tego czego słucham jest w Hi-Res. 

Ale pliki z dysku grają o niebo lepiej. Mnie nie stać kupować pliki więc słucham Tidala ,osobiście odeszłem juz wysokich wymagań jakościowych bo jak by nie kombinować płyta CD i tak gra najlepiej i to nie są małe róznice .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, folab napisał:

Ale pliki z dysku grają o niebo lepiej.

Testowałem u siebie. U mnie nie grają lepiej. Grają dokładnie tak samo jak streaming. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, dzarro napisał:

dlaczego uważasz, że to takie proste?

Może nie tyle bardzo proste, co możliwe do rozwiązania bez jakiegoś gigantycznego know-how, te standardy są znane od lat, opisane, używane. W końcu BubbleUPNP czy MConnect podłączają się do tych serwisów i u mnie działa to bez zarzutu, na dowolnym streamerze, jakiego używałem - od zwykłych "malinek" z różnymi systemami poprzez streamery Denona czy Pioneera sprzed 12 lat po nowsze urządzenia, zawsze była niemal pełna zgodność, poza problemami czysto sprzętowymi, jak brak gapless czy time-seek (tu dygresja, mam od Orange'a router Funbox 6, naprawdę szybki i stabilny, ma port USB 3.0, który po wpięciu dysku od razu konfiguruje sobie małego NASa - szybki, sprawny, wystarczający dla muzyki, ale z felerem: włanśnie bez funkcji time seek; jak ma się ścieżkę np. 25 min, dość częstą w klasyce, to trzeba słuchać całej, nie da się przewinąć do wybranego czasu, szkoda...).

Konfigurowałem tam Tidala przez kolejne lata, w jego różnych wcieleniach (jeśli nie działał mi na czymś conncect) i śmigało po UPNP, tylko sporadycznie bywały jakieś problemy.  Podobnie aplikacje radia internetowego, jak VRadio in. Skoro projektanci tamtych programów to opanowali, zapewne bez milionowych budżetów, to sądzę że takiemu gigantowi jak Apple czy innym też mogłoby się udać, ale najwyraźniej nawet nie próbują. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, dzarro napisał:

Prawdopobnie Chromecast i AirPlay zapewniają powtarzalność konfiguracji

Jeszcze co do tego "zapewnienia", to jak wspominałem w Apple Music ikonka Chromecast często mi po prostu znika. A nawet jeśli jest, to jej wybór nie zawsze jest skuteczny, czasem trzeba było odpalić Google Home i "popchnąć" funkcją zatrzymaj przesyłanie/prześlij dźwięk. Pomogło (chociaż nie zna znikanie ikonki) całkowite odinstalowanie Google Home, teraz w tych szczęśliwych momentach, gdy ikonka akurat jest, to nawet już gra. Dziękuję...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, MacP napisał:

Jeszcze co do tego "zapewnienia", to jak wspominałem w Apple Music ikonka Chromecast często mi po prostu znika. A nawet jeśli jest, to jej wybór nie zawsze jest skuteczny, czasem trzeba było odpalić Google Home i "popchnąć" funkcją zatrzymaj przesyłanie/prześlij dźwięk. Pomogło (chociaż nie zna znikanie ikonki) całkowite odinstalowanie Google Home, teraz w tych szczęśliwych momentach, gdy ikonka akurat jest, to nawet już gra. Dziękuję...

Jak rozumiem używasz Androida? Można do odtwarzania używać też Windowsa i aplikacji iTunes. iTunes łączy się przez Airplay i u mnie działa stabilnie, oczywiście bez Lossless. W Windows 11 pojawiła się też aplikacja Apple Music Preview, ale blokuje iTunes, a sama nie udostępnia Airplay.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.