Skocz do zawartości
IGNORED

Polityka


Espectro
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Piękny Stefan napisał:

Widać stamtąd Antoniego niosącego wrak?

Raczej niemiecką kopułę Tuska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xniwax

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

Nie Niemiec stoi za sterami, tylko organizacje pozarządowe

I co w związku z tym?
Z Nord Streamem tez tak było.
Za dzisiaj ujawnioną wypowiedzią Generała Bundeswehry też stoją zapewne organizacje pozarządowe.
Skąd ta naiwność?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, xniwax napisał:

Raczej niemiecką kopułę Tuska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To się kwalifikuje do wątku o polityce, czy memów czy tam satyry politycznej? Tak z czystej ciekawości pytam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Piękny Stefan napisał:

Ty lepiej podziękuj Panu Donaldowi, że wyrwał Polskę z rąk pisowskich złodziei i plebanów. Szło to wszystko w złym kierunku. 

 

Nie podziękuje.

Nie podziękuje bo nie rozumie co się stało. I nie zrozumie. Nie on jeden zresztą. Ale to akurat bardzo prosty przypadek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ajothe napisał:

żenujące memy

Po co się męczysz, przecież planeta płonie, - jesteśmy ostatnim pokoleniem.

Czyż nie tak?

Wszystko i tak na marne, cała cywilizacja pójdzie się.. 

 

Wyluzuj, zrób sobie wakacje.

Lewactwo ....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, 747 napisał:

Po co się męczysz, przecież planeta płonie, - jesteśmy ostatnim pokoleniem.

Czyż nie tak?

Nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jaro_747 napisał:

Nie

Mylisz się.

Obronność to zbyt ważna dziedzina, by być od kogokolwiek uzależniony, kiedy nadejdzie godzina próby.

Nie wiem czy w ogóle jest coś bardziej pewnego i oczywistego.

 

 

13 minut temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

W audio

Jestem pewien że nie masz zielonego pojęcia na temat audio.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Jaro_747 napisał:

Nie

Przed kim Niemcy zamierzają nas bronić?

Chyba że wszyscy się gdzieś daleko wybierają.. wówczas mogą z oddali nas wspomóc finansowo, gdyż dorobili się na naszej krzywdzie..

Niemcy i obrona.. dobre..

Żenada!

2 minuty temu, Jaro_747 napisał:

dyskusja z samym sobą

To i tak lepsze od pisanie pie..ół od rana do wieczora, nic nie wartych informacji, nie mających żadnego znaczenia dla nikogo.

21 minut temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

W audio

Audio jest dla tych, którzy od czasu do czasu mają ochotę posłuchać sobie muzyki.

Dobry sprzęt to umożliwia, zbyt słaby niestety nie.

 

Psychole kupują dla doładowania ego, normalni, zdrowi, kupują najlepsze rzeczy i zapominają - od tego czasu już tylko raczą się dźwiękiem, dźwiękiem, - to tutaj bardzo ważne, gdyż słaby sprzęt, nie gra dźwiękiem tylko zniekształceniami.

Niektórym się to podoba, słuchają ich całe życie, różnych zniekształceń pochodzących z różnych urządzeń czy kabli, upajają się nimi.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, 747 napisał:

Jestem pewien że nie masz zielonego pojęcia na temat audio.

😂😂😂😂😂

Oczywiście, że nie mam 😉 

 

19 minut temu, 747 napisał:

Audio jest dla tych, którzy od czasu do czasu mają ochotę posłuchać sobie muzyki.

Dobry sprzęt to umożliwia, zbyt słaby niestety nie.

 

Psychole kupują dla doładowania ego, normalni, zdrowi, kupują najlepsze rzeczy i zapominają - od tego czasu już tylko raczą się dźwiękiem, dźwiękiem, - to tutaj bardzo ważne, gdyż słaby sprzęt, nie gra dźwiękiem tylko zniekształceniami.

Niektórym się to podoba, słuchają ich całe życie, różnych zniekształceń pochodzących z różnych urządzeń czy kabli, upajają się nimi.

Do której grupy należysz i uzasadnij?

 

Oj tam, oj tam... Nikt nie będzie siedzieć 😉
Majątki u znajomków i rodzinki. Wszystko jest ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Jaro_747 napisał:

z własnymi wyobrażeniami

Nie wyobrażam sobie niczego ponad poglądy Pana Artura Kalbarczyka, zmodyfikowane tylko warstwą większego realizmu, gdyż On zdołał ujawnić kilka razy naiwność, więc nie jestem aż tak oderwany od rzeczywistości.

Mówiłem do Niego, że Mentzen jest przereklamowany - pisałem to też tu na forum, przykładowo.

Wyszło na moje - Mentzena nie ma, ten polityk nie istnieje..

1 minutę temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Do której grupy należysz i uzasadnij

Podałem przykład widziany od strony konsumenta, nie jestem konsumentem, wiem jak urządzenia działają, wiem jak są przygotowywane dla konsumentów.

Konstruowałeś kiedyś cokolwiek na rynek audio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, xniwax napisał:

Owszem, ale bardzo wygodne wytłumaczenie dla rządu, który póki co wszystko rozwala.
Wpływ na zwolnienia ma też niepewność inwestorów co do zamiarów rządu.
Wycofywanie się z inwestycji, projektów, niepewność prawa fiskalnego itp., mających w przyszłości wpływ na decyzje inwestorów.  
W końcu też traktowania prawa dość dowolnie przez obecnie rządzących.

Na cholerę im inwestować w kraju zdziczenia elit rządzących, w kraju w którym każda decyzja budzi kontrowersje, sprzeciw, zdumienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A 2021 kto zwalniał w Pekao i za czyich rządów?

Nie widzę odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes Reichsbanku Hjalmar Schacht w 1926 roku oceniał, że „pokojowe zrewidowanie sprawy polskiej granicy zachodniej nie będzie możliwe bez doprowadzenia Polski do stanu bezsilności w dziedzinie gospodarczej i finansowej. Ówczesna opinia Schachta znalazła odzwierciedlenie w instrukcji dla niemieckiej służby dyplomatycznej z 19 kwietnia 1926 roku, w której zapisano, że rachuby na gotowość Warszawy do odstąpienia swych terytoriów będą możliwe dopiero, gdy Polska zostanie doprowadzona do stanu całkowitej bezsilności.

Sto lat później TW Oskar realizuje ta agendę na pełnej k...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można "bez obawień" importować "wyposażenie" burdeli:

Nielegalne zatrudnianie cudzoziemców. Resort wywołał burzę nową ustawą

Pracodawcy zatrudniający nielegalnie cudzoziemców nie będą za to karani – takie zmiany w ustawie o promocji zatrudnienia znalazły się w pakiecie deregulacyjnym resortu rozwoju, który trafił do konsultacji społecznych. "To nie deregulacja, a demontaż rynku pracy" – słyszymy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marek-1969 napisał:

Prezes Reichsbanku Hjalmar Schacht w 1926 roku oceniał, że „pokojowe zrewidowanie sprawy polskiej granicy zachodniej nie będzie możliwe bez doprowadzenia Polski do stanu bezsilności w dziedzinie gospodarczej i finansowej. Ówczesna opinia Schachta znalazła odzwierciedlenie w instrukcji dla niemieckiej służby dyplomatycznej z 19 kwietnia 1926 roku, w której zapisano, że rachuby na gotowość Warszawy do odstąpienia swych terytoriów będą możliwe dopiero, gdy Polska zostanie doprowadzona do stanu całkowitej bezsilności.

Sto lat później TW Oskar realizuje ta agendę na pełnej k...

Wyszedł zakurzony mareczek z archiwów niemieckich i objawił nam świeżego newsa. Sprzed 100 lat.

Ten Schacht to oficer prowadzący agenta Tuska?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, 747 napisał:

Konstruowałeś kiedyś cokolwiek na rynek audio?

Na rynek audio nie, ale na rynek zapewniający komfort egzystencji tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urabianie uśmiechniętych fajnoPolaków. Ekspertka radzi:

Emerytura w wieku 67 lat? Ekspertka: To będzie standard dla obu płci

Podwyższenie wieku emerytalnego jest niezbędne, żeby w dłuższej perspektywie utrzymać stabilny system ubezpieczeń społecznych. Standardem jest 67 lat dla obu płci - powiedziała PAP dyrektorka Instytutu Statystyki i Demografii SGH prof. Agnieszka Chłoń-Domińczak.

Zwróciła uwagę, że w krajach Unii Europejskiej podnoszenie wieku emerytalnego jest standardem, a w wielu państwach wiek ten rośnie wraz z tym, jak zmienia się długość trwania życia. "Standardem jest 67 lat dla obu płci. W niektórych krajach będzie to ponad 70 lat w niedługiej perspektywie" - powiedziała prof. Chłoń-Domińczak.


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minutes ago, Tadeiro said:

Emerytura w wieku 67 lat? Ekspertka: To będzie standard dla obu płci

No to ja wybieram jedną z pozostałych 70 "płci" (może już jest więcej?) i mogą mi skoczyć 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Gabaryton napisał:

No to ja wybieram jedną z pozostałych 70 "płci" (może już jest więcej?) i mogą mi skoczyć 😉

to do osiemdziesiątki będziesz robił, za karę 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Konstanty Pilawa krytykuje prawnuka wielkiego polskiego pisarza  17 kwietnia 2024

Bartłomiej Sienkiewicz pokazuje, jak w kwartał z intelektualisty stać się groteskowym trollem.

Najpierw Rachonia zastąpił Czyżem, teraz w miejsce Żaryna powołał Leszczyńskiego. Skoro posady dyrektora doczekał się naczelny ludoman, a w całej tej wielkiej zmianie standardów chodzi o PiS à rebours, to domagam się konsekwencji. Trzeba powołać Muzeum chłopa polskiego w każdym powiecie, zorganizować Marsz Pamięci Kmieci Wyklętych, ogłosić Narodowy Dzień Wyzwolenia z Pańszczyzny i powołać Instytut Badań nad Polskim Niewolnictwem. Czy ludowa historia Polski będzie dla KO tym samym, czym żołnierze wyklęci byli dla PiS?

NEWSLETTER

Jest rok 2018. Od kilku miesięcy angażuję się w działania Klubu Jagiellońskiego. Pomagam w organizacji spotkania z Bartłomiejem Sienkiewiczem. Rozmowę z byłym ministrem spraw wewnętrznych prowadzi Krzysztof Mazur, pełniący wówczas funkcję prezesa Klubu. Przez dwie godziny nie opuszcza mnie wrażenie, że uczestniczę w czymś istotnym.

Nigdy później nie usłyszałem, aby ktoś w sposób tak szczery i intelektualnie uczciwy przedstawił filozofię rządzenia Platformy Obywatelskiej.

Na krytykę „ciepłej wody w kranie” Tuska i przypomnienie „szarpnięcia cuglami” z czasów pierwszej Platformy, minister Sienkiewicz odpowiedział: „Zarzut, że znalazł się taki rząd w Polsce, który schował do kieszeni marzenia o podmiotowej polityce i nie jest w stanie realizować jakiejś własnej agendy, a koncentruje się na tym, aby te trzy bankructwa nadrobić i nie doprowadzić do podobnych tragedii w przyszłości, jest niepoważny. Efektem takich rządów była przecież istotna zmiana w sferze stosunków społecznych”.

Polska zawsze będzie krajem peryferyjnym. W naszym interesie jest rezygnacja ze snów o podmiotowości. Tylko wówczas w spokoju będziemy mogli korzystać z dobrodziejstw naszego peryferyjnego położenia. Jesteśmy wewnętrzną gospodarką Niemiec, wywijanie szabelką to samobójstwo – przekonywał prawnuk autora Trylogii.

Zapytany o potrzebę idei, która łączyłaby polskie społeczeństwo, odpowiedział: „Mówienie dzisiaj o całym społeczeństwie w kategoriach jednolitego podmiotu jest oczywistym socjologicznym kłamstwem. Polacy są w miarę nowoczesnym społeczeństwem, a więc i mocno zróżnicowanym: ideowo, pod względem pochodzenia czy poziomu wykształcenia. Głęboka różnorodność interesów tworzy bardzo trudną do rozplątania siatkę. Dzisiaj ta całość może wyrażać się jedynie podczas meczu polskiej reprezentacji bądź w sytuacji wojny na Ukrainie”.

Naród w czasach pokoju de facto więc nie istnieje. Politycy nie mają dostarczać społeczeństwu wielkich idei, należy w końcu wyzbyć się romantyzmu i zacząć myśleć nowocześnie. Za co odpowiedzialni są politycy? Otóż za budowanie dojrzałych instytucji, które nie będą podlegały rewolucjom kadrowym wraz ze zmianą władzy.

„To jest właśnie pochodna takich wielkich ideowych kwantyfikatorów, tzn. wypatroszenia instytucji w imię wyższych racji, w przekonaniu, że poprzednicy nic dobrego dla Polski nie byli w stanie zrobić. Ten sam mechanizm objawił się w bardzo podobny sposób w Trybunale Konstytucyjnym. Obawiam się, że jest to pewien charakterystyczny model działania dla obecnej prawicy. Jeśli mówimy o kryzysie demokracji zachodniej, to uważam, że jedynymi kotwicami w momentach przełomu są instytucje” – perorował Sienkiewicz.

Bardzo źle zestarzały się te słowa. Z wizją polityczną Bartłomieja Sienkiewicza z 2018 r. można było przynajmniej dyskutować. Wówczas uchodził za klasycznego liberała, przywiązanego do pozytywistycznego rozumienia polskiej historii oraz dogmatycznego wyznawcę Immanuela Wallersteina. Wiara w silne instytucje, które miały temperować „narodowe byle trwanie” zdradzały zaś sympatie do krakowskich stańczyków.

Jakiego Bartłomieja Sienkiewicza oglądamy od powrotu PO do władzy? Ze Stańczyka został groteskowy błazen, który robi dokładnie to samo, za co 6 lat temu krytykował PiS. Sienkiewicz nie ma żadnych innych motywacji oprócz taniego rewanżyzmu.

Jaki jest sens powołania na czele instytutu zajmującego się myślą narodową lewicowego Adama Leszczyńskiego? Dlaczego zaorano inteligenckiego Kronosa, komu przeszkadzał Budzyński w Radiu Poznań, naprawdę trzeba było tak traktować Agnieszkę Romaszewską-Guzy, zasłużoną dyrektorkę Biełsatu, czy wykonującą dobra robotę w Instytucie Pileckiego Magdalenę Gawin? Szkoda już słów na wyjęcie wtyczki w Telewizji i jakość tego medium po przejęciu sterów przez mistrza Czyża, który wydaję się antytezą Rachonia w wersji light.

Wystarczył lekko ponad kwartał, żeby dla samej radości niszczenia i zaspokojenia pokusy rewanżu schować do kieszeni ideały państwa prawa, inteligencki liberalizm, niechęć do rewolucji i marzenie o budowie państwa na dekady, a nie kadencję.

Doprawdy nie wiem, jak będzie wyglądała polityka historyczna w wykonaniu uśmiechniętej Polski z Bartłomiejem Sienkiewiczem w roli głównej. Może w ogóle nie będzie wyglądała, przecież to u nas domena prawicy, a i trudno oczekiwać jakiejś wizji od ludzi, którzy jeszcze przed zarażaniem wirusem władzy sami dogmatycznie jakiekolwiek wizje uznawali za chorobę.

Może się jednak okazać, że rewanżyzm każe ekipie Tuska i Sienkiewicza popłynąć na rosnącej fali ludowej historii Polski. Skoro w ich mniemaniu PiS zaczadzony był nomen omen Sienkiewiczowskim krzepieniem serc, to może zostaniemy zmuszeni do chłopomanii i Trylogio-fobii?

Nie mogę się doczekać Muzeum chłopa polskiego w każdym powiecie, Marszu Pamięci Kmieci Wyklętych, Narodowego Dnia Wyzwolenia z Pańszczyzny i powołania Instytutu Badań nad Polskim Niewolnictwem. Skoro już nie o państwo tutaj idzie, to niech będzie przynajmniej zabawnie.

Publikacja nie została sfinansowana ze środków grantu któregokolwiek ministerstwa w ramach jakiegokolwiek konkursu. Powstała dzięki Darczyńcom Klubu Jagiellońskiego, którym jesteśmy wdzięczni za możliwość działania.

Dlatego dzielimy się tym dziełem otwarcie. Ten utwór (z wyłączeniem grafik) jest udostępniony na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 4.0 Międzynarodowe. Zachęcamy do jego przedruku i wykorzystania. Prosimy jednak o podanie linku do naszej strony.

 

UDOSTĘPNIJ

Konstanty Pilawa

 



 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minutes ago, Tadeiro said:

Emerytura w wieku 67 lat? Ekspertka: To będzie standard dla obu płci

21 minutes ago, Gabaryton said:

No to ja wybieram jedną z pozostałych 70 "płci" (może już jest więcej?) i mogą mi skoczyć 😉

3 minutes ago, kostropaty said:

to do osiemdziesiątki będziesz robił, za karę 🙂 

1. Poskarżę się do ministrynioszcza równości.

2. Jak tak dalej pójdzie, to wiek też nie będzie arbitralnie określany datą urodzenia, tylko każdy będzie miał tyle lat, na ile akurat ma ochotę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gabaryton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piękny Stefan napisał:

Ten Schacht to oficer prowadzący agenta Tuska?

Dziadek.

Co oni mają z tymi dziadkami. Czym skorupka za młodu masiąknie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.04.2024 o 00:38, 747 napisał:

Electro ma rację, przykro mi.

Rosja nie morduje cywilów tak jak Żydzi.

 

Na Ukrainie i w Syrii nie morduje cywilów ? A u siebie też nie morduje cywilów ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Gabaryton napisał:

No to ja wybieram jedną z pozostałych 70 "płci" (może już jest więcej?) i mogą mi skoczyć 😉

Sądząc po dziwnych wpisach zrobiłeś to już dawno temu.

Teraz pozostaje tylko "coming out".

19 minut temu, Gabaryton napisał:

1. Poskarżę się do ministrynioszcza równości.

2. Jak tak dalej pójdzie, to wiek też nie będzie arbitralnie określany datą urodzenia, tylko każdy będzie miał tyle lat, na ile akurat ma ochotę.

 

Czyli od poczęcia.

Z tym problemem trochę się spóźniłeś, miałeś na to 8 lat i nie zdążyłeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.