Skocz do zawartości
IGNORED

Czego żałuję w audio?


pmcomp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy watek, czas sie pochwalić „porażkami” … wlasnymi 😉 .

Oto moje:

- że sprzedalem Krell KAV-500i

- że sprzedalem Thiel CS 3.6

- że sprzedalem Unison Research S6 (pierwsza wersja)

- że sprzedalem wlasnorecznie zmodyfikowany Audio Research LS-16

- że zniszczylem wkladkę VdH Colibri.

- ze ze trzydziesci lat temu sprzedalem zestaw SONY FH-55 (taki zajebisty boom box/mini wieza)

- ze w na poczatku lat 90-ych wyrzucilem do smietnika wszystkie swoje vinyle, a potem po dwudziestu latach musialem je odkupic po chorych cenach.

- że nie kupilem jakos takos ostatnio magnetowidu S-VHS do nagrywania dźwięku hi-fi

- ze w latach osiemdziesiatych skasowalem tasme z wlasnorecznie nagranym w latach 70-ych na ZK-140T wywiadem z moja babcią (byla nauczycielka na tajnych kompletach podczas II WŠ) z powodu braku wolnych tasm do nagrywania Boney M, Bee Gees czy ABBA, a nowych nie mozna bylo kupić. To najwiekszy grzech, az teraz plakac mi sie chce. A matka mi mowila, nie kasuj, będziesz żałować … miala racje.

Na szczęście powodów do zadowolenia mam wiecej 😉 .

 

A jak jest u Was ???

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, pmcomp napisał:

Nowy watek, czas sie pochwalić „porażkami” … wlasnymi 😉 .

Oto moje:

- że sprzedalem Krell KAV-500i

- że sprzedalem Thiel CS 3.6

- że sprzedalem Unison Research S6 (pierwsza wersja)

- że sprzedalem wlasnorecznie zmodyfikowany Audio Research LS-16

- że zniszczylem wkladkę VdH Colibri.

- ze ze trzydziesci lat temu sprzedalem zestaw SONY FH-55 (taki zajebisty boom box/mini wieza)

- ze w na poczatku lat 90-ych wyrzucilem do smietnika wszystkie swoje vinyle, a potem po dwudziestu latach musialem je odkupic po chorych cenach.

- że nie kupilem jakos takos ostatnio magnetowidu S-VHS do nagrywania dźwięku hi-fi

- ze w latach osiemdziesiatych skasowalem tasme z wlasnorecznie nagranym w latach 70-ych na ZK-140T wywiadem z moja babcią (byla nauczycielka na tajnych kompletach podczas II WŠ) z powodu braku wolnych tasm do nagrywania Boney M, Bee Gees czy ABBA, a nowych nie mozna bylo kupić. To najwiekszy grzech, az teraz plakac mi sie chce. A matka mi mowila, nie kasuj, będziesz żałować … miala racje.

Na szczęście powodów do zadowolenia mam wiecej 😉 .

 

A jak jest u Was ???

Za babcie masz u mnie bana i zglaszam Cie tez do moderacji o przykładowe ukaranie 😉

Sprawa z winylami- sprzedaj/rozdaj ponownie wszystkie jako pokutę a żal ustąpi 😉

Ja niczego nie żałuję, mimo że tez trochę winyli lata temu wywalilem czy porozdawalem cały worek kaset magnetofonowych podarowalem potrzebującym, a nawet pogubilem część CD  itp. 

 

Dzis to wszystko mam w super jakości streamingu na bardzo dobrze brzmiacym torze cyfrowym, do ktorego doszedlem po latach mielenia sprzętem.

 I to jest moje zadowolenie.

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Prawie Audiofil napisał:

 

Dzis to wszystko mam w super jakości streamingu na bardzo dobrze brzmiacym torze cyfrowym, do ktorego doszedlem po latach mielenia sprzętem.

 I to jest moje zadowolenie.

Weź przestań … trzeba bylo swojej mamy spytać przed … bedziesz zalować … jak ja 😉 .

Moj też jest calkeim niezły ale … ciesze sie ze odbudowalem tor dla winyli i przede wszystkim dla … tasm magnetofonowych.

 

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, pmcomp napisał:

A jak jest u Was ???

Tak jak Edith Piaf, "Niczego nie żałuję" ... może jedynie, że do tej pory nie mam dedykowanego pokoju tylko do audio ... 

Ps. Starość cię dopadła ... podobno na starość człowiek robi się sentymentalny 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Pseudodrummer napisał:

Żałują czasu spędzonego na wątku o nowej Unitrze.

To nie audio, to PR. I tego nie żałuję, chociaż wolę pracować za kasę. Jeśli mogę kogoś powstrzymać od szaleństwa, to jestem z siebie zadowolony…🤣🤣🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Berbeć napisał:

To nie audio, to PR. I tego nie żałuję, chociaż wolę pracować za kasę. Jeśli mogę kogoś powstrzymać od szaleństwa, to jestem z siebie zadowolony…🤣🤣🤣

no tak,racja...

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, porlick napisał:

kolekcji winyli

Kilku winyli żałuję, bo nie ma ich na CD ani w streamingu. Tak samo kaset, kupowanych na festiwalach albo po koncertach w rotundzie, te nagrania są nie do zdobycia. Ale nie ma co płakać, cieszmy się tym co mamy - (prawie) cały muzyczny świat na wyciągnięcie ręki (apki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marek666 napisał:

Kilku winyli żałuję, bo nie ma ich na CD ani w streamingu. Tak samo kaset, kupowanych na festiwalach albo po koncertach w rotundzie, te nagrania są nie do zdobycia. Ale nie ma co płakać, cieszmy się tym co mamy - (prawie) cały muzyczny świat na wyciągnięcie ręki (apki).

Dzis tak-jutro nie wiadomo co bedzie na wyciagniecie appki.
To taka różnica między winylem,CD a streamingiem.

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Pseudodrummer napisał:

Dzis tak-jutro nie wiadomo co bedzie na wyciagniecie appki.
To taka różnica między winylem,CD a streamingiem.

Masz rację, dlatego CD nadal kupuję - jeśli po przesłuchaniu ze streamingu uznam, że warto. Jednak łatwość odkrywania nowej muzyki jest dla mnie niezaprzeczalnym plusem. Np. ostatnio, oglądając serial "FORST" wpadła mi w ucho piosenka, której słuch główny bohater (z analogu notabene). Kiedyś musiałbym czekać do napisów, żeby być może namierzyć wykonawcę. A teraz - zapauzowałem serial, uruchomiłem SongCatcher i już po kilku sekundach mogłem posłuchać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałuję, że zbyt pochopnie kupowałem, wymieniałem i sprzedawałem sprzęt, który mógłby z powodzeniem pozostać do dzisiaj. Przez to sporo kasy poszło w bród. Teraz mam  co mam i mam gdzieś ciągłe poszukiwanie/wymienianie. Raczej, jako boomer, kupuje sobie CD, pierwsze stare tłoczenia i cieszę się muzyką nie doszukując się nie wiadomo czego w ułomności  sprzętu, bo jaki by nie był, zawsze coś będzie z nim nie tak.

Żałuję, że:

- sprzedałem Vienna Acoustics Haydn

- sprzedałem Dali Rubicon 2

- sprzedałam (dwukrotnie!) Usher V-602

- sprzedałem Creek Evolution 50A

a cieszę się, że zostawiłem swój pierwszy sprzęt audio. Raczej nie wiele warty amplitunerek Unitry Eltra R8040, kupiony za moje większe (wtedy) pieniądze w roku 1988, który w idealnym stanie gra tyle już lat do dzisiaj w kuchni z ZG-15C.

I cieszę, że nie uległem modzie by JEDYNYM źródłem muzyki był streaming oraz, że nie pozbyłem się kolekcji CD, którą buduję od 1992 roku,

 

Edytowane przez Mathia74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

@Mathia74 UE R8040 miałem przez kilka godzin w swoim systemie. W 2013 r. przywiózł mi ją (oraz skrzynię innego sprzętu) kolega @robix który kupił ją za 34zł. Za te pieniądze mistrzostwo świata.

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marek666 napisał:

ostatnio, oglądając serial "FORST" wpadła mi w ucho piosenka, której słuch główny bohater (z analogu notabene). K

Tenże Forst ale w książkowej wersji, w samochodzie często słucha Bachman Turner Overdrive (też polecam, choć to inne granie niż Cigarettes...) 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałuję że jak nagrywałem : wieczór  z płytą kompaktową i wieczór  płytowy  to nie nagrywałem komentarzy a tylko muzykę . Żałuję że nie nagrywałem trójki pod księżycem z dawnych lat .To były wspaniałe audycje , które się już nie powtórzą .Żałuję że dopiero teraz mam dobrze grający system słuchawkowy ( a ten kolumnowy nie do końca ) Na razie więcej grzechów nie pamiętam : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Vigo12 napisał:

Żałuję że jak nagrywałem : wieczór  z płytą kompaktową i wieczór  płytowy  to nie nagrywałem komentarzy a tylko muzykę . Żałuję że nie nagrywałem trójki pod księżycem z dawnych lat .To były wspaniałe audycje , które się już nie powtórzą

ja tez tego żałuję...
Beksiński ( i jego przepiękne tłmaczenia tekstów)

Kordowicz
Kaczkowski..

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałuję tylko koncertów na które z lenistwa nie poszedłem.

A artyści już nie żyją albo dni chwały mają za sobą.

Ps że w odpowiednim czasie nie kupiłem CD z filtrem HDCD.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie od ręki, bo ja mam na CD w MP3, ale jest archiwum ogólnodostępne pod jakąś stroną internetową. Chyba nawet oficjalna Fundacja to prowadzi. Wpisz na początek w Google i jest spora szansa, że się pokaże link.
Jeśli nie, są ludzie prywatni, co mają cały zbiór i udostępniają. To ta sytuacja, gdy zasoby internetowa znikły lub prowadzący je ludzie. Ale na pewno wszystkie audycje są i nie przepadły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.