Skocz do zawartości
IGNORED

Czego żałuję w audio?


pmcomp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje porazki: ze w ogole wszedlem w umowne 'hi-end' audio. Tak, uwielbiam to hobby, ale zdroworozsadkowo patrzac, to kompletnie nie ma sensu - bo ilosc kosztow/effortu/tzw. "zachodu" jest niewspolmierny do efektu (a nawet nie tyle efektu, bo mozna uzyskac efekt wow, ale do koncowego celu = odtworzyc dzwiek jak najlepiej). Zeby to lepiej zobrazowac - zeby osiagnac np. to samo dla tzw. wizji (jak najlepszy obraz), wystarczy isc do sklepu, kupic dobry telewizor /projektor i "job done" 😄. Nie trzeba kupowac super sieciowek, podstawek pod telewizor, wymieniac co 2 miechy tego telewizora i robic zlotow celem porownania czy inny telewizor wyswietli ten sam obraz nieco lepiej/inaczej 😄. Mam nadzieje ze czujecie co chce przekazac... o dysproporcjach cen audio do cen sprzetu odpowiadajacego za wizje nawet nie wspomne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, GT napisał:

Moje porazki: ze w ogole wszedlem w umowne 'hi-end' audio. Tak, uwielbiam to hobby, ale zdroworozsadkowo patrzac, to kompletnie nie ma sensu - bo ilosc kosztow/effortu/tzw. "zachodu" jest niewspolmierny do efektu (a nawet nie tyle efektu, bo mozna uzyskac efekt wow, ale do koncowego celu = odtworzyc dzwiek jak najlepiej). Zeby to lepiej zobrazowac - zeby osiagnac np. to samo dla tzw. wizji (jak najlepszy obraz), wystarczy isc do sklepu, kupic dobry telewizor /projektor i "job done" 😄. Nie trzeba kupowac super sieciowek, podstawek pod telewizor, wymieniac co 2 miechy tego telewizora i robic zlotow celem porownania czy inny telewizor wyswietli ten sam obraz nieco lepiej/inaczej 😄. Mam nadzieje ze czujecie co chce przekazac... o dysproporcjach cen audio do cen sprzetu odpowiadajacego za wizje nawet nie wspomne.

Wreszcie ktoś się przyznał...
Idź,i nie grzesz więcej..
🙂
 

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witajcie. 
Szukałem tematu, gdzie mógłbym zamieścić pierwszy komentarz.

Najbardziej żałuję, że zamieniłem na coś innego, dokładnie nie pamiętam na co, trójdrożne kolumny na przetwornikach radzieckiej produkcji, w obudowie zamkniętej. Solidne, ciężkie głośniki zamontowane w odlewanym koszu. Gumowa membrana. Cała kolumna ważyła około 30 kg. 25cm basowy przetwornik. 
Koledzy w tym czasie mieli najczęściej jakieś Tonsile, Altusy, ale żadne z takich, moim nie dorównywały pod względem jakości dźwięku, głównie basu.
Zdobyłem je, również w zamian za coś innego. Początek lat dziewięćdziesiątych, kiedy moja przygoda z audio się zaczęła. Zmiany sprzętu polegały głównie na wymianie różnych rzeczy. A to komarek za wzmacniacz lub kolumny. Potem kolumny zamieniło się na gramofon lub malucha rzęcha bez wstecznego biegu. Było ciekawie. Różne rzeczy się zdobywało, a nie kupowało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiedzy wśród sprzętów 

Cytat o C.E.C.

C.E.C oprócz sprzętu audiofilskiego, wręcz hi-endowego, oferuje radiobudziki i miniwieże, a ten odtwarzacz to o ile się nie mylę lata osiemdziesiąte i typowa masówka. 

 

W zasadzie to nikt nie wie że C.E.C. robiło mechanikę m.in. dla Akai, Sansui, itd.

Zapewne dalej mechaniką zajmuje się ale tą cenowo nieosiagalną 

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.02.2024 o 15:08, baltfan napisał:

może osobny temat ?

Uważam że sfera sprzętu i tego co ulotne na falach czyli RADIO na antenie powinno mieć nie tylko temat a zakładkę.

Mi to nie żal ale oczekuję na rozrywkę w stylu młodej lekarki i pacjenta z ekstremą. 

https://youtu.be/rbhE8kPcckE?si=Z8H8YtmYuPgFIn0m

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, xetras napisał:

Niewiedzy wśród sprzętów 

Cytat o C.E.C.

W zasadzie to nikt nie wie że C.E.C. robiło mechanikę m.in. dla Akai, Sansui, itd.

Zapewne dalej mechaniką zajmuje się ale tą cenowo nieosiagalną 

Mechanika w naszym świecie od zawsze z racji skomplikowania i nakładu pracy nad tzw. materią była, jest i będzie droga nawet mimo wyłączenia się z jej produkcji człowieka i pełnej automatyzacji procesów

Topowy paskowy odtwarzacz CEC-a wymagający okresowych przeglądów jednak chętnie bym przygarnął bo po prostu jest muzyka ( w każdym razie na muzyce klasycznej)

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.03.2024 o 09:31, telesma napisał:

Czym różni się sprzęt audiofilski od hi-endowego wręcz? 🙂

Opinią w tak zwanej "prasie".😀

Pozdrawiam.

Jacek.

W dniu 23.03.2024 o 09:55, ASURA napisał:

Mechanika w naszym świecie od zawsze z racji skomplikowania i nakładu pracy nad tzw. materią była, jest

Mam magnetofony i wzmacniacze. Piwnica prawie pełna!🤪😀

Różne. A i gramofony - takoż.

 

Gdy coś waży pięć deko - nie może dobrze grać.

....  

Ostatnio kmioty "od sprzedawania", wydumali, że - im płyta winylowa cięższa - tym lepsza. No i ważą po pińć kilo każda. No i zmieniaj stronę co dwanaście minut...

 

 

A ja mam tysiące płyt, z zamierzchłych czasów, a takiego na przykład Presleya -to się w trąbkę zwija, rozwija..  i gra nadal cudnie. I nie jest to pocztówka dźwiękowa z różą 😀

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Bezlitosna Niusia napisał:

takiego na przykład Presleya -to się w trąbkę zwija, rozwija..  i gra nadal cudnie

Mam to samo z brodłejowską wersją Hair, first press RCA (z psiakiem i gramiakiem z tubą), cieniutka, leciutka, ponad pół wieku i nadal gra zajebiszczo i z wykopem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, iro III napisał:

Mam to samo z brodłejowską wersją Hair, first press RCA (z psiakiem i gramiakiem z tubą), cieniutka, leciutka, ponad pół wieku i nadal gra zajebiszczo i z wykopem.

Paczajta, Droga Młodzieży!

I się uczta, jak się stare dziady, mickiewiczowskie - wjedzo i informacyjo przerzucajo....😀🙃😘 ...

 

Chrzęści mi w krzyżu cosik ostatnio.... 🤪.....

Jadę na jarmarek. Probably tam znowuż jakiś idyjota będzie usiłował wcisnąć mi winyla za pół pensji.

Tak go urobię, że i za "grosik" sprzeda....

🙃🤣

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Bezlitosna Niusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bezlitosna Niusia napisał:

Tak go urobię, że i za "grosik" sprzeda....

🙃🤣

Jacuś, "co Ci powiem, to Ci powiem, ale Ci powiem!"

Ty nadawaj dalej, nie przestawaj, o kolejnych nabytkach płytowych, jak najbardziej, ciąg opowieści swe urocze.

Ty nigdy, przenigdy więcej nie podawaj nam tu kwot jakie wydajesz na te fanaberie..zrozumiałeś? Bo jak nie, to...

...zrozum, nam tu GUL wyskakuje, człowieki nerwowe się robią, no!

Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechaj już tak będzie... Ni słówkiem!😀. Newer i rzame!🤪

 

Aliści, gdy przybyłem do Francyji, lat temu milijony - jako mocno nieznajency się na miejscach i jarmarkach - kupowałem płyty po iście bandyckich i wręcz paskarskich cenach.

Do dziś mnie w dołku ściska, gdy sobie przypomnę...

😀

 

14 minut temu, iro III napisał:

ciąg opowieści swe urocze.

Kupiłeś mnie tym zgrabnym tekstem i zaraz Ci się oświadczę z moją delikatną dłonią powabną i jedwabistą, a i z pierścionkiem na małym palcu...

🤣🙃

Edytowane przez Bezlitosna Niusia
A potem Cię Tykotek zeżre z zawiści...😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.03.2024 o 09:39, xetras napisał:

Uważam że sfera sprzętu i tego co ulotne na falach czyli RADIO na antenie powinno mieć nie tylko temat a zakładkę.

Mi to nie żal ale oczekuję na rozrywkę w stylu młodej lekarki i pacjenta z ekstremą. 

https://youtu.be/rbhE8kPcckE?si=Z8H8YtmYuPgFIn0m

masz na myśli radio na drucie za oknem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, iro III napisał:

lecę zapytać

Leć, leć...😀 Spotkamy się w kątku, w komórce u mojej Babci!😀...

......

Słucham sobie teraz pierwszego Marillion...

Coś niebywałego, jaką piękną płytą rozpoczęli....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Luk77 napisał:

Fenomenalny debiut , lepiej chyba się nie da 🙂

image.png.0da4a488400248977f122c389f28beef.png

Sie da

=============================================================

ja żałuję,że nie byłem nigdy na koncercie RUSH

Edytowane przez Pseudodrummer

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Luk77 napisał:

Fenomenalny debiut , lepiej chyba się nie da 🙂

No, właśnie...

Teraz sobie zmieniłem,🤪, na Cata Stjułęsa  - My Lady d'Arbanville...

Wiecie, że tam fiuka na piszczałce niejaki Piotr Gabriel?

😘🤪...

 

 

 

 

- wiemy, qrwa, wiemy... Spadaj, kmiocie.

Pozdrawiam serdecznie 😘

 

 

 

 

 

Edytowane przez Bezlitosna Niusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, iro III napisał:

moją Panią, czy

Kurde.  ... 😀....

Ilekroć się Ireneusz napatoczy ...

 

.-... Z gadaniem " o Paniach".. 

Zawsze chwilę później włanczam se (bo mam blisko) - Kate Bush!😀

"Dreaming" - płyta.... Niebywała!!!!! 😾

 

.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.03.2024 o 08:31, telesma napisał:

sprzęt audiofilski

Nie ma czegos takiego.

 

 

Ja zaluje ze nie dopilnowalem zeby zachowac stare monofoniczne radio powojenne na ktorym z dziadkiem sluchalismy Wolnej Europy.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz niema już " wolnej Europy" więc radio bez zastosowania .

Chyba jako kurzołapka.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.02.2024 o 23:01, pmcomp napisał:

- ze w latach osiemdziesiatych skasowalem tasme z wlasnorecznie nagranym w latach 70-ych na ZK-140T wywiadem z moja babcią (byla nauczycielka na tajnych kompletach podczas II WŠ) z powodu braku wolnych tasm do nagrywania Boney M, Bee Gees czy ABBA, a nowych nie mozna bylo kupić. To najwiekszy grzech, az teraz plakac mi sie chce. A matka mi mowila, nie kasuj, będziesz żałować … miala racje.

... grubo. Co nie zmienia faktu, że potrafisz jawnie o tym napisać więc chyba przepracowana strata 😉

W sumie to nie mam czego żałować bo mało w audio zrobiłem 🙂. Jakbym miał coś na siłę powiedzieć to jak zepsułem CD onkyo. Miałem w pięknym stanie wizualnym, z oryginalnym kartonem, instrukcjami itd (jak ze sklepu). Zamiast wymienić jedno kółeczko zębate to postanowiłem wymienić cały mechanizm, okazało się, że zamiennik był trochę inny no i dalej to już poszło, namieszałem i sprzęt był w zasadzie nie do naprawy (głupota młodości i obsesyjności)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, rafa napisał:

Ja zaluje ze nie dopilnowalem zeby zachowac stare monofoniczne radio powojenne na ktorym z dziadkiem sluchalismy Wolnej Europy.

Ja żałuję,że wyrzuciłem stare lampowe radio Melodia 16 na którym poznawałem pierwsze dzwięki muzyki.....

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że idealizujemy nasze dawne sprzętu . Z różnych powodów, a głównie z sentymentu do młodości i z powodu nie wyrobionego słuch .

 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.