Skocz do zawartości
IGNORED

Czy to już oficjalny koniec CD ?


sillmar

Rekomendowane odpowiedzi

Czeka mnie następna ciężka noc muszę się zajmować bliskimi nie mogę tracić czasu na niepotrzebne spory. Za kilka miesięcy o ile się zdecyduję na przyjęcie drogiego i tak naprawdę niepotrzebnego mi prezentu pracującego

w DASH D820 Studer z dwoma kartonami szpul to zaistnieje możliwość oglądania go w moim domu w Krakowie

Przyznam się jednak bez bicia, że taka ciężka i droga zabawka pracująca w nieznanym mi dobrze formacie leży poza kręgiem moich zainteresowań. Lepszym znacznie rozwiązaniem jest przeróbka starego magnetowidu na magnetofon analogowy głowice kasującą nagrywająca odtwarzająca i czwarta dodatkowa elektronicznie niezależna od pozostałych zapis na całą szerokość taśmy elektronika na lampach nagrywanie odtwarzanie stop pauza przewijanie w przód i w tył analogowe wskaźniki wysterowania licznik oczywiście mechaniczny dwie prędkości przesuwu taśmy normalna i oszczędna jednocześnie z drugiego egzemplarza takiego samego magnetowidu magnetofon z głowicami z magnetofonów kasetowych ustawionych w ten sposób / ponieważ jedna nad drugą w tej pozycji | nie byłaby w stanie wykorzystać pełnej szerokości taśmy drugi egzemplarz hybrydowy tranzystory i scalaki w obydwu magnetofonach BIAS dopasowany do nośnika chromowego praktycznie wszystkie podzespoły już mam decyzja zaczęcia montażu zależy jedynie od tego czy ruszy nareszcie

Komuś kramik z piosenkami jeśli tak biorę kolbę do ręki i lutuję a jeśli nie to daję sobie siana, ponieważ czasu mam mało a zajęć w cholerę. Byłby i oby był to sprzęt typowo specjalistyczny dopasowany do potrzeb i wymagań

bliskiego mi człowieka z całą pewnością nikomu innemu do niczego niepotrzebny .

Pozdrawiam

P. Sulima

PS. Zdaję sobie jasno sprawę z faktu, że jest to pomysł zwariowany lecz nie poroniony , ponieważ trzonek np

pilnika przystosowuje się do ręki a nie odwrotnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec CD jest chyba jednak bliski. Wrzuciłem dzisiaj do koszyka 3 płyty, nie oglądając dokładnie okładek - Lipnicka & Porter, Dżem podwójna reedycja (a jakże, digitally remastered). Ja się jednak czuję digitally f...d. Wszystkie są Copy Controlled. Porter w komputerze, odtwarzaczu iRivera i Primarze - postrzeliwuje (najwięcej w komputerze). Ciekawe kiedy wejdzie Copy Contrlled second edition a wszystkie koncerny zakupią licencje. I nie będzie już płyt standardu CD DA. Wybrani będą mogli słuchać tych cyfrowych zbuków które ostaną się na rynku.

Tu coś dla fanów CC:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-2834-100002979 1170275229_thumb.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do TARANT-a

Nie nastawienii na piractwo nie będą mieli problemów z Copy Controlled a do archiwizacji jest CD-R wręcz idealny.

Muszę jednak jedno ci przyznać ucieszyłeś się mnie swoim wpisem, potanieją na rynku wtórnym nagrywarki CD audio i rewelacyjne zmieniarki Pioneera i magazynki 6-płytowe do nich bo tłumy się rzucą do hipermarketów i zaczną się tratować w dzień promocji aby kupić chińskie podróbki iRiver-a. Będzie to zjawisko na tyle masowe, że

wszelaka przypadkowa swołocz od CD odejdzie i zostaną przy nim tylko ci którzy będą w stanie docenić jego zalety. Koncerny wymyślają zabezpieczenia, a hakerzy metody ich łamania i trwa ta zabawa w kotka i myszkę i

nadal będzie trwała

Pozdrawiam

P. Sulima

PS. Mam zamiar swoje skromne zasoby finansowe inwestować w dalszym ciągu w CD ; robiąc to powoli i skutecznie kupując sprzęt wyłącznie Pioneera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarant>

O CC poczytaj m.in. w wątku Przeceny w Gigancie. U Ciebie na komputerze, prawdopodobnie odtwarzane są pliki mp3, zawarte na tej płycie (jeśli inaczej, tzn. pod jedynym, miłościwie nam panującym systemem nie można, weź jakąkolwiek dystrybucję linuksa "live" i masz dostęp do wav). Bez problemu można się jednak dobrać także do plików wav, nie różniących się od oryginalnego zapisu CDDA. W odtwarzaczach CD, nawet tych, które potrafią odczytywać mp3, czytana jest warstwa wav, czyli CDDA. Problemy występują na odtwarzaczach z napędami typu xx-ROM.

CC jest promowane w sumie przez jeden koncern, a i to zdaje się wyłącznie w Europie (amerykańskie wersje to normalne CDDA). Reszta wytwórni, nie wydaje tego badziewia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do PAVBARANOV-a

Dziękuję za sukurs wiem doskonale, że wiesz CD-audio/Pioneer CT-S450S/Pioneer PDR-04/PDR-04 i już świństwa

niema - i to wszystko w myśl zasady prostujcie ścieżki wasze oporządzajnie stajnie obory i chlewy i nad gadziną

wszelaką baczne wciąż miejcie staranie. Kopiowanie programów komputerowych tych do obsługi PC-ta to sk***ysyństwo, krążą po giełdach potem takie poobrzynane okaleczone kadłubki już lepiej nie żreć nie pić i nie palić mieć normalny pełny pakiet z licencją i spać spokojnie.

Mikrofon dla Korwina wczoraj przyszedł shotgun razem z transportem za 48złp. AOI ECM-1090 uni super directional elecret condenser microfophone.[stan wręcz fabryczny]

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

P.Sulima

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>Niespokojny

"Nie nastawienii na piractwo nie będą mieli problemów z Copy Controlled ". Nie jestem piratem a klopoty mam z odtworzeniem tego gówna i to na różnych rodzajach odtwarzaczy!

Pozdrowienia - także dla korwina (od tego co Mu kiedys wyslał drzewo poznania z Uherami...)

 

=> Pavbaranov

Jak sie te odtwarzaczyki dołaczone do płyty omija wiem od dawna. rzecz nie w lichej - mptrojkowej jakości ale w trzaskach. Dlaczego mój sprzęt (serwo, opprogramowanie) ma znosić obciążenia do znoszenia których nie był koniec końców konstruowany. Nie wkładam do odtwarzacza płyt przetartych papierem ściernym bo szanuję i płyty i sprzęt. Dlaczego więc gnoje z EMI mi to robią??

Ppozdrowienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest ze czesc z płyt cd nadaje sie do wywalenia do kubła..szczegolnie doskonale nagrana seria z logo rmf fm ..niekiedy plyty sa tak koszmarnie przesterowane ze hej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarant>

No cóż, masz pecha pod tytułem Primare CD21;-) Swoją ścieżką, mi jeszcze te płyty nie przeskakują i nie trzeszczą. Natomiast fakt, pozostaje faktem - jakim prawem te gnoje z EMI - zamiast produktu, wprowadzają syf. Próbowałem nawet - w podanym wątku - sprowokować coś do UOKiK-u (mimo wszystko uważam, że to właściwa instytucja), jakoś nie bardzo widziałem chętnych, więc... może tak. Jak tylko się odrobię, może napiszę jakiś wniosek do UOKiK i udostępnię w jakimś wątku, dajmy na to na Bocznicy. Efekt jakiś przyniesie, pod warunkiem, że co nieco ludzi do nich napisze.

To jak - mam przygotować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to może szczyt techniki metoda jest chamsko prosta i skuteczna dotyczy w moim przypadku płyt audio

Mam w magnetofonie stareńkin Pioneer CT- S450S, który ma synchronizację z CD-deckiem w moim przypadku jest

to PD-DM802 zanoszę skopiowaną IDEALNIE MUZYKĘ na taśmie chromowej [oczywiście] do znajomego który ma

magnetofon wysokiej klasy Sony i nagrywarkę CD audio z wejściem analogowym trwa to chwilę ale wracam do siebie z gotową płytą bez trzasków pisków chrobotów cud miód i orzeszki zostaje ona u mnie w chacie a pożyczony orginał oddaję może moja kopia jest gorsza od orginału ale mnie całkowicie wystarcza pozdrawiam

P.Sulima

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niespokojny>

Jeszcze bardziej prosta jest następujące rozwiązanie:

1. odpalamy linuksa na jakimkolwiek komputerze - może być wersja live, czyli np. Knoppix.

2. wkładamy płytkę CC.

3. otwieramy (jeśli sama się nie otworzy) w jakimkolwiek menedżerze plików.

4. z folderów wybieramy ten, w którym są pliki *.wav

5. pliki te kopiujemy na CD-R;-)

Omija się dwukrotne CA-AC.

A u mnie... CC śmiga. Bez trzasków nawet i zacięć. Choć... job jejo mać!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAVBARANOV-ie

Twoja metoda jest świetna i ją kiedyś juz stosowałem ale ja jestem chytry jak mucha nie każda orginalna płyta mi

odpowiada ze względu na aranż [czytaj w tak zwanych "podniosłych fragmentach" łomoty" zgrywając ją już z taśmy na CD mogę na wejściu analogowym je poprostu ściszyć] czasem ten aranż nieco koryguję. I jeszcze jedno

dość istotne na taśmie pracuje Korwin , płyta jako płyta matka idzie do pudełka albo jak się ich uzbiera na dwa magazynki [2 x 6 = 12 ] do zmieniarki robimy we wsi tak zwane święto lasu, długi odsłuch a potem znów Arbeit Macht Frei

Pozdrawiam

i spadam

P. Sulima

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nocna zmiana już śpi, dzienna pomimo, że słaba jak mucha na suchym gównie usiłuję coś sensownegp zaraz z rana zrobić jak coś mądrego znajdę powiadomię, może to być rzeka wody na nasz młyn strumyk czy marne źródełko [ kropla po kropelce i już po butelce] Dziękuję wszystkim, którzy pytają o moje zdrowie, jak widać żyję

i mam jeszcze dość siły aby wypisywać swoje bzdury.

Miłego słonecznego dnia

Korwin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
  • Redaktorzy

to nie miało nie udać ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata później...

Cytat :

 

''wielkie wytwórnie takie jak Sony Music, Universal i EMI zaprzestać mają produkcji muzyki w formacie CD z końca 2012 , a inni producenci zapowiadają koniec na w 2013 roku. Jako powód podano walkę z piractwem muzycznym, które coraz bardziej zmniejsza zyski.''

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do prima aprilis jeszcze tydzień.

 

A co zamiast CD? Nędzne mp3 po dolarze za sztukę? Analog czy flac, które są w śladowych ilościach?

 

No wlasnie a co dla ludzi bez netu? Co dla nieradzacymi sobie z kompem? Co dla ludzi bez kompa.... plyta cd ma pewna zalete dzieki ktorej bedzie wykorzysttwana, jest do kupienia w zwyklym sklepie i do odtworzenia w zwyklym grajku a wciaz te zwykle frajki ma wiekszosc, tak mimo rozwoju wciaz wiekszosc nie ma dostepu do innej metody jak plyta to poza blokowaniem rozwoju dystrybucji w plikach drugi powod ze pkyta bedzie obok nas jeszcze dlugo, oczywiscie z roku na rok procent sprzedazy plyt bedzie malal ale minie jeszcze troche czasu zanim to sie stanie w ogole nieoplacalne...

Ps. Ostatnio zauwazam ze nowa muzyka jakby byla troche lepiej nagrywana jak ostatnimi laty, coraz mniej nagran jakosci metallici death magnetic gdzie przyzwoicie slzkonwertowana mp3 ka grala lepiej i to jest kolejna nadzieja dla nas odbiorcow...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Rewolucji Gęstych Plików jak nie było tak nie ma nadal...

Kowalskiemu nie potrzebna żadna rewolucja on ma to w nosie. Dla mnie rewolucją było skopiowanie SACD do ISO - w ciągu kilkunastu minut mozna sciągnąć z netu fajne perełki kosztujące 300 dolców i posłuchaćna dobrym sprzęcie o ile graja lepiej od zwykłych płyt CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

A Rewolucji Gęstych Plików jak nie było tak nie ma nadal...

 

Nie inwestuje się pieniędzy w inwestycje które szybko się nie zwracają :)

 

Łatwo coś zburzyć żeby łatwo zarobić na czymś "nowym" a później znów to zburzyć! To np. dotyczy przejścia z nagrywania na szpulach na Compact Casette a później na CD-R

To najlepszy przykład marketingowy ile razy można zapłacić za to samo .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Audio_Newby

(Konto usunięte)

7 lat.... od otworzenia tematu... odtwarzacze CD nadal są produkowane w większości bez SACD.... SACD w sklepach bardzo mało..... Empiki nie pozamykały działów z muzyką... jak w 2005 r. ściągano mp3 tak ściąga się dziś i kupuje CD. Nadal tylko CD gwarantuje wysoką jakość bo nawet FLACi w internecie są często oszukane....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.