Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Timi1987 napisał:

To daj znać jak odczucia 🙂

udało się i jest. myślę, że pod koniec weekendu coś powiem więcej. trochę niestety biedzi kabel IC bo to taki super tani chord c-line. wiem, że jest cienki bo kilka dni temu porównywałem z furutechem, którego normalnie mam wpiętego miedzy nd5xs2 a xs3. także coś czuję, że roksan ma przez to nieco pod górkę u mnie.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, stach_s napisał:

Ja po kilku latach znow mam u siebie szwedzkie maluchy Guru Junior, ale tym razem w towarzystwie Uniti2b zamiast Unitiqute i musze przyznac, ze brzmi to wybornie, bardzo relaksujace "analogowe" granie po cieplej stronie z iloscia basu nie mniejsza niz w R300 😉

 

Świetne głośniki. Byłem bliski ich kupienia kilka lat temu, ale był wtedy problem z dostępnością. Wtedy maiłem UnitiQute2b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Krzysiek H napisał:

qobuz vs tidal pierwszy wygrywa

 

Screenshot_20211023-125309.png

Nie ma co się chyba dziwić skoro takiej jakości jest załączony plik 😉. Tidal takich nie ma.

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, muzofan napisał:

Nie ma co się chyba dziwić skoro takiej jakości jest załączony plik 😉. Tidal takich nie ma.

w qobuz nie wszystkie są takie, a w zasadzie niewiele, ale te w rozdzielczości takiej jak tidal też jakoś lepiej brzmią lub moje placebo działa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę podsumować odsłuch roksan vs naim. zastrzegam, że odsłuch nie miał charakteru bezpośredniego porównania bo miałem w domu tylko jeden wzmacniacz. 

ogólnie cały czas czułem, że czegoś mi brakowało 😉 chwilami miałem problemy z dokładnym określenie, co dokładnie składa  się na ten brak, ale było to dosyć ewidentne. a najbardziej zrozumiałe stało się dziś kilka godzin temu, po odzyskaniu xs3. 

najmocniej odczuwam różnice w czymś, co ja nazywam wrażeniem „live”, bycia bezpośrednio zaangażowanym w muzykę. to raczej związane jest z wierniejszy oddaniem barw i jednak lepszą rozdzielczością naima. cokolwiek oznacza rozdzielczość. 

na plus roksana chyba trzeba zapisać większa potęgę basu, ale gorsze jego różnicowanie. czyli taki plus/minus 😉

bardzo fajnie grał roksan beethovena pod Karajanem - było zamaszyście i ładnie. 

dla mnie naim gra jednak w wyższej klasie i tyle mogę powiedzieć.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, dekoracja napisał:

mogę podsumować odsłuch roksan vs naim. zastrzegam, że odsłuch nie miał charakteru bezpośredniego porównania bo miałem w domu tylko jeden wzmacniacz. 

ogólnie cały czas czułem, że czegoś mi brakowało 😉 chwilami miałem problemy z dokładnym określenie, co dokładnie składa  się na ten brak, ale było to dosyć ewidentne. a najbardziej zrozumiałe stało się dziś kilka godzin temu, po odzyskaniu xs3. 

najmocniej odczuwam różnice w czymś, co ja nazywam wrażeniem „live”, bycia bezpośrednio zaangażowanym w muzykę. to raczej związane jest z wierniejszy oddaniem barw i jednak lepszą rozdzielczością naima. cokolwiek oznacza rozdzielczość. 

na plus roksana chyba trzeba zapisać większa potęgę basu, ale gorsze jego różnicowanie. czyli taki plus/minus 😉

bardzo fajnie grał roksan beethovena pod Karajanem - było zamaszyście i ładnie. 

dla mnie naim gra jednak w wyższej klasie i tyle mogę powiedzieć.

czyli plusy dodatnie i ujemne, z przewagą na naim

a jak roksan przy cichym sluchaniu? 

może uzasadnione jest, że naim chwali sie że ma wielu użytkowników powracających

na jakiej głośności najczęściej słuchacie naima? 

Edytowane przez Krzysiek H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się mówi, naim ma największy procent wracających do niego użytkowników? 

Postaram się i ja wykonać bezpośrednie porównanie XS3 z SN3 by mieć pewność, że to co zyskuję z danym modelem daje mi finalnie więcej frajdy. 

Na marginesie, nie mogę teraz tego znaleźć ale gdzieś na zagranicznych forach piszą, że całe najświeższe partie SN3 ludzie zwracają do serwisu z powodu jakiejś usterki, ktoś wie o co chodzi? Nie chciałbym dołączyć do tych pechowców 🙂

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Adam 38 napisał:

Jak to się mówi, naim ma największy procent wracających do niego użytkowników? 

Postaram się i ja wykonać bezpośrednie porównanie XS3 z SN3 by mieć pewność, że to co zyskuję z danym modelem daje mi finalnie więcej frajdy. 

Na marginesie, nie mogę teraz tego znaleźć ale gdzieś na zagranicznych forach piszą, że całe najświeższe partie SN3 ludzie zwracają do serwisu z powodu jakiejś usterki, ktoś wie o co chodzi? Nie chciałbym dołączyć do tych pechowców 🙂

Może chodzi o ten nieszczęsny potencjometr który przy normalnym poziome głośności gra na jednym kanale 🤔

Mi się taki trafił do odsłuchu 

wieczorem nie dało się tego po cichu sluchac 

Edytowane przez Timi1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adam 38 napisał:

Szukałem już wczoraj bo chciałem wysłać Koleżance tłumaczce angielskiego, żeby dokładnie to przełożyła na nasz i nie mogę znaleźć, kuna...

😂

z długiej strony, gdyby była jakaś wada fabryczna, to byłoby raczej głośno o tym na forach i łatwe do znalezienia 

Edytowane przez Krzysiek H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty Krzysztofie możesz się śmiać ale jak ja chcę właśnie  wydać swoje pieniądze na XS3 lub SN3 to wolałbym nie trafić na jakąś wadliwą partię. 

Raczej nie było to na oficjalnym forum naima, gdzie czytając wpisy userów najchętniej 90% wysłałbym przynajmniej do psychologa ewentualnie cofnął do przedszkola 🙂

Na marginesie - najzabawniejsze są tam zawsze  uzasadnienia kupna wyższego modelu, które sprowadza się do jednego stwierdzenia - teraz jest mega! lepiej. I to wszystko. Dalej delikwent nie potrafi już uzasadnić  lepszości....

Ewentualnie człowiek się pyta jak może ulepszyć brzmienie swojego systemu mając już np. 5si czy xs2 i otrzymuje 5 odpowiedzi w stylu - "kup SN3! , co prawda go nie słuchałem ale to jest ogromny przyrost jakości w stosunku do XS2 i SN2, którego też nie znam..."

I taki delikwent kupuje SN3. 

Jak dzieci dają się tam ludki manipulować, ślepo pchając się w wyższe ceny. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Adam 38 napisał:

Ty Krzysztofie możesz się śmiać ale jak ja chcę właśnie  wydać swoje pieniądze na XS3 lub SN3 to wolałbym nie trafić na jakąś wadliwą partię. 

Raczej nie było to na oficjalnym forum naima, gdzie czytając wpisy userów najchętniej 90% wysłałbym przynajmniej do psychologa ewentualnie cofnął do przedszkola 🙂

Na marginesie - najzabawniejsze są tam zawsze  uzasadnienia kupna wyższego modelu, które sprowadza się do jednego stwierdzenia - teraz jest mega! lepiej. I to wszystko. Dalej delikwent nie potrafi już uzasadnić  lepszości....

Ewentualnie człowiek się pyta jak może ulepszyć brzmienie swojego systemu mając już np. 5si czy xs2 i otrzymuje 5 odpowiedzi w stylu - "kup SN3! , co prawda go nie słuchałem ale to jest ogromny przyrost jakości w stosunku do XS2 i SN2, którego też nie znam..."

I taki delikwent kupuje SN3. 

Jak dzieci dają się tam ludki manipulować, ślepo pchając się w wyższe ceny. 

ja się nie śmieję, płaczącego emotikona dałem (przynajmniej tak mi sie zdawało), sam mam sn3 

u mnie nie ma problemu z nierównymi kanałami i ciekawy jestem o co chodzi

Edytowane przez Krzysiek H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Adam 38 napisał:

Na marginesie, nie mogę teraz tego znaleźć ale gdzieś na zagranicznych forach piszą, że całe najświeższe partie SN3 ludzie zwracają do serwisu z powodu jakiejś usterki, ktoś wie o co chodzi? Nie chciałbym dołączyć do tych pechowców 🙂

18 godzin temu, Adam 38 napisał:

Szukałem już wczoraj bo chciałem wysłać Koleżance tłumaczce angielskiego, żeby dokładnie to przełożyła na nasz i nie mogę znaleźć, kuna...

 

Jeżeli nie ma potwierdzonego i wiarygodnego źródła to po co takie "legendy" rozpowszechniać? Gdzieś, ktoś, jakieś... Taka wypowiedź to nie informacja. Zadzwoń albo napisz do kilku sprawdzonych dealerów (najlepiej w UK) i zapytaj. Możesz też spróbować w serwisie, jeżeli trafisz na rozgarniętego technika to powie Ci prawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.