Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, muzofan napisał:

Chyba kupię kilka sztuk czegoś od Naima na zapas 😁

z tego co wiem to nie wszystko jest dostepne, pewnie w grudniu będzie z nową ceną 

42 minuty temu, Adam 38 napisał:

No to muszę się szybko namyślać, który klamot naima przygarnąć. Co za hobby... 

nie mysl tylko bierz co jest

Edytowane przez Krzysiek H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Adam 38 napisał:

No to muszę się szybko namyślać, który klamot naima przygarnąć. Co za hobby... 

Za długo się zastanawiasz w tym testowaniu 😉

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocznie Atom HE to mistrzostwo, zwłaszcza jego front, kapitalnie prezentuje się to maleństwo w akcji. Pięknie wykonany sprzęt hifi, ozdoba każdego pokoju pewna. Malutkie a cieszy oko.

Brzmienie, na pierwszy strzał, to klasyczny Atom ale z lepszą kontrolą niskich tonów i jakby bez tego "naprężenia" na średni i wysokich. Taki szlachetniejszy Atom. Barwowo chyba najrówniejszy ze wszystkich znanych mi Naimów, no dobra może troszkę, troszeczkę ocieplona średnica. Takie moje pierwsze wrażenia.  Gram z Tidal i Oppo PM3. 

Na kolana nie rzucił (jeszcze) ale gra ŁADNIE. 

 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, macktheknife napisał:

Od 6.12. cennik naim w górę. "Taniocha" 😉 czyli np. 282 + 250 tylko 5-6% w górę, górna półka (statement, seria 500) 14-18% w górę. Dane z UK w GBP.

 

No to się jeszcze załapałem na stare ceny 😃

7 godzin temu, muzofan napisał:

Chyba kupię kilka sztuk czegoś od Naima na zapas 😁

W przypadku niektórych modeli może być ciężko, sklep gdzie kupowałem zamówił 4 x 250, moja jest pierwszą która dotarła a czekałem od Ok sierpnia😬. Nr seryjny 499..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Artistplant napisał:

Próbowaliście może kiedyś Audiovectora QR3/QR5 z Naim?

Ja słuchałem jakiś rok temu QR3 ale tylko z Atomem więc mało to miarodajne. Zdecydowanie brakowało wypełnienia, gęstości i naturalności w graniu 😉 Nie mój typ dźwięku.

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.11.2021 o 20:43, czesiek85 napisał:

…czytałem w recenzji NACa 172 że można podłączyć w jakiś inny sposob do wzmaka i to też robi robote...ale nie był to Naim 5sii

A propos Nac 172, to tanie i bardzo przyzwoite źródło w dodatku z regulacją głośności i Appką Naima do wszelkich kolumn AKTYWNYCH,  typu Dynaudio Xeo, Atc, Kef Ls50 czy innych mniej audiofilskich jak półkowe KRK. 
     Jeśli ktoś chce prosty system bez plątaniny kabli (odpadają też głośnikowe) i wielu klocków to może być ciekawy kierunek. Kolumny aktywne grają zupełnie inaczej bo bardziej otwarcie niż pasywne. Uważam też że inżynierowie takiego Dynaudio ładując po kilka wbudowanych wzmacniaczy do 1 kolumny, dobierają je tak by jak najefektywniej i najwięcej z niej wyciągnąć - bo My troche eksperymentujemy co też jest oczywiście smacznym i ciekawym doświadczeniem..
     Bodajże jesienią 2019 miałem właśnie z Nac 172 na odsłuchu u siebie aktywne Dynaudio Xeo 30.. - polecam skosztować takich rozwiązań np jako drugi system do Sypialni itp choć nie tylko

Oczywiście Nac 272 powinien z aktywnymi zagrać lepiej a jeśli jednak od klocków jesteśmy uzależnieni to zawsze nasz system może zacząć znowu pączkować o dedykowany zasilacz XPS itp.. 

Newer fucken ending story..🙉💰😅

Edytowane przez Niepokorny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.11.2021 o 20:43, czesiek85 napisał:

Właśnie nie mam pojęcia o co chodzi z końcówką mocy.  Interesowałby mnie po prostu streamer robiący za daca do Naima...  Czy ktoś słuchał takiego połączenia ? Choć czytałem w recenzji NACa 172 że można podłączyć w jakiś inny sposob do wzmaka i to też robi robote...ale nie był to Naim 5sii

Masz z tyłu w NAC 172 Line Out - tu podłączysz się do 5si jako źródło i gra jako streamer i itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś tylko z nausznikami czy z końcówką i zg również?

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, muzofan napisał:

Sprawdzałeś tylko z nausznikami czy z końcówką i zg również?

Z końcówką nie bo nie wiem jaki poziom ustawić w Cyrusie i jaki w Naim. Będę musiał poprosić pewnego Pana z Salonu Audio o tele - poradę, sam nic nie kombinuję chociaż pierwszy raz po 3 latach od kupna Cyrusów  przestudiowałem instrukcję obsługi, o Naimie też poczytałem. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Adam 38 napisał:

Z końcówką nie bo nie wiem jaki poziom ustawić w Cyrusie i jaki w Naim. Będę musiał poprosić pewnego Pana z Salonu Audio o tele - poradę, sam nic nie kombinuję chociaż pierwszy raz po 3 latach od kupna Cyrusów  przestudiowałem instrukcję obsługi, o Naimie też poczytałem. 

Masz na myśli poziom głośności? Jakiego masz Cyrusa? Ma wejście bypass? Jeśli sygnał będzie leciał po bypass (Cyrus nazwał to chyba AV Direct) to w Cyrusie regulacja głośnością powinna być niemożliwa, ponieważ w takiej konfiguracji pomijana jest w nim sekcja przedwzmacniacza. Wtedy jedynie pre w Atomie służy do regulacji głośnością.

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, jackobtone napisał:

Masz na myśli poziom głośności? Jakiego masz Cyrusa? Ma wejście bypass? Jeśli sygnał będzie leciał po bypass (Cyrus nazwał to chyba AV Direct) to w Cyrusie regulacja głośnością powinna być niemożliwa, ponieważ w takiej konfiguracji pomijana jest w nim sekcja przedwzmacniacza. Wtedy jedynie pre w Atomie służy do regulacji głośnością.

Tak, trzeba jakiemuś? wejściu Cyrusa przypisać z menu opcję AV Direct ale wtedy pojawia się do wyboru ustawienie poziomu głośności? Znowu Atom ma pre ustawione fabrycznie na 85% cokolwiek to znaczy, gdzieś tak wyczytałem. Nigdy tego nie robiłem więc dla mnie to czarna magia, nawet zakupionych na ten cel kabli RCA jeszcze nie rozpakowałem a są wręcz Hi Endowe jak na kogoś, kto wpływ kabli stanowczo neguje, szarpnąłem się 🙂Dziwnie też  Cyrus w swojej instrukcji opisuje funkcję AV Direct... 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.11.2021 o 21:00, Niepokorny napisał:

A propos Nac 172, to tanie i bardzo przyzwoite źródło w dodatku z regulacją głośności i Appką Naima do wszelkich kolumn AKTYWNYCH,  typu Dynaudio Xeo, Atc, Kef Ls50 czy innych mniej audiofilskich jak półkowe KRK. 

U mnie właśnie tak to wyglada. NAC 172 i monitory Gibson LP8, mam wersje bez BT i brakuje mi jej, jak również AirPlay. 

Waham się pomiędzy ND5XS2, Atom HE, używką NAC272(brak AirPlay), lub HiFi Rose. Nie wiem tylko czy z poziomu ND5XS2 można sterować poziomem głośności. Może ktoś z użytkowników odpowiedzieć czy jest taka możliwość?

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.