Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szczegółów nie znam niestety.. Plotkę sprzedał mi brytol który po 40 latach z Naimem zaprzedał duszę Mcintoshowi ale kontakty pozostały więc z ludźmi gada.

Jeśli szykują się nowości to myślę że pójdą w masówkę kosztem dzielonych które kreują na hajend dla dzianych wybrańców. 
Osobiście życzyłbym sobie „Nac 372” taki pod Nap 300 Dr, Następcę monofonicznych końcówek 135.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy liczy, ze w przyszłym roku ukaże się (nowa) flagowa Integra Naim, która będzie reprezentować nieco wyższy poziom aniżeli SN3.

Sam jestem ciekaw tych nowości, natomiast wydaje mi się, ze może pokazać się następca NAC-N272🤔

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Kacper525 napisał:

Mój znajomy liczy, ze w przyszłym roku ukaże się (nowa) flagowa Integra Naim, która będzie reprezentować nieco wyższy poziom aniżeli SN3.

Wydaje się mało prawdopobne, gdzie Naim cenowo by ją wcisnął i co by im zostało do poprawy w SN3 przy premierze SN4?. A tak za 2 lata przy SN4 wrócą do basu z SN2 oraz otworzą średnicę i taaaki wzmacniacz to ja kupuję 🙂

Strzelam, że jak coś wprowadzą to tylko w serii Uniti, może jakaś końcówka mocy dedykowana do Naima Atom HE. 

 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, jackobtone napisał:

A ja bym chciał DAC od Naima na kości Sabre, choć to raczej niemożliwe, bo Naim kurczowo trzyma się Burr-Brown`a

Fachowcy od pomiarów twierdzą, że do naszych piecy Naima wystarczy najtańszy DAC bo wzmacniacze są tak zaszumione, że wszystkie Toppingi od Amira są już za dobre do Naimów. Ciekawe, gdzie leży prawda. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sam nie wiem. Gram na Naimie z Sabre odkąd zagościł u mnie Nait XS2, czyli od samego początku. Podjąłem przygodę z Burr-Brown, ale krótką bo to nie moja bajka. Odpowiednio zasilony DAC z prawidłowo zaimplementowaną kością Sabre nie będzie słyszalnie szumieć. Oczywiście nie mówię o jakiejś niskiej wersji Sabre, natomiast w żadnym DACu z Sabre 9038 szumu nie słyszałem, albo był na tyle subtelny że w żaden sposób nie przeszkadzał.

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Adam 38 napisał:

Wydaje się mało prawdopobne, gdzie Naim cenowo by ją wcisnął i co by im zostało do poprawy w SN3 przy premierze SN4?. A tak za 2 lata przy SN4 wrócą do basu z SN2 oraz otworzą średnicę i taaaki wzmacniacz to ja kupuję 🙂

Strzelam, że jak coś wprowadzą to tylko w serii Uniti, może jakaś końcówka mocy dedykowana do Naima Atom HE. 

 

On bardziej liczy na integre - na miarę dzielonki 😅.  Obawiam się natomiast, że to marzenie ściętej głowy 🤣

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jackobtone napisał:

Ciekawe, czy gdyby połączyć dzielonkę w 1, to czy grałaby gorzej / tak samo / lepiej. 😄 

Myśle ze to trochę wbrew filozofii Naim, wszelkiego rodzaju źródła zasilania (trafo) powinny być najdalej- ja możliwe - od czułej elektroniki przedwzmacniacza. 😉 

 

…. ale sam jestem ciekaw co przyszły rok przyniesie 😅🤔

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kacper525 napisał:

Myśle ze to trochę wbrew filozofii Naim, wszelkiego rodzaju źródła zasilania (trafo) powinny być najdalej- ja możliwe - od czułej elektroniki przedwzmacniacza. 😉 

Ja jestem tego świadom, sam budując swój transport popłynąłem nurtem tej filozofii, ale po prostu ciekaw jestem jaki realny, słyszalny wpływ miałoby „zlanie” dwóch w jedno. Porównanie side by side dzielonego i „hybrydy” na tych samych bebechach, gdzie jedyną wizualną różnicą byłaby ilość obudów… No mogłoby być naprawdę ciekawie 😃

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.12.2021 o 22:18, dekoracja napisał:

ja tam zawsze słyszałem różnice na różnych kablach zasilających. także jedynie mogę doradzić dalsze poszukiwania. IC mam teraz DIY Furutecha i bardzo mi się podoba. Wcześniej grałem na szarakach i też na skylinkach, ale tak dawno, ze nie pamietam nic 🙂 za furu dałem coś koło 500 także cena super.

gratulacje odtwarzacza!!!

zamówiłem z ciekawości i chyba za Twoja namową tego furutecha, ciekawe czy mi wpasuje się 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.12.2021 o 17:45, Niepokorny napisał:

Szczegółów nie znam niestety.. Plotkę sprzedał mi brytol który po 40 latach z Naimem zaprzedał duszę Mcintoshowi ale kontakty pozostały więc z ludźmi gada.

U mnie McIntosh MA8900 zagości niedługo w salonie w miejsce Yamahy A-S2000, która pójdzie na sprzedaż. Choć to zupełnie inna półka cenowa, to porównam sobie przy okazji MA8900 z XS2 + Teddy 😄 

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jackobtone napisał:

U mnie McIntosh MA8900 zagości niedługo w salonie w miejsce Yamahy A-S2000, która pójdzie na sprzedaż. Choć to zupełnie inna półka cenowa, to porównam sobie przy okazji MA8900 z XS2 + Teddy 😄 

to jak starcie Dawida z Goliatem. A może Hamerykanski przepych vs. UK utylitaryzm. Kurde a ja dalej nie mam zasilacza. może na koniec lutego się uda.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa ale czy sonicznie to coś poprawiło to ciężko stwierdzić 😄 . Taki zakup impulsywny to był 😉 

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Niepokorny napisał:

Sonicznie to nie oczekuję nawet, bardziej sie zastanawiam nad taki dedykowanym i tyle.. ot jak kable sieciowe.

Też potrzebuję 2, tylko Gigawatt znalazłem, Schuco też robi gniazdka ale ich bezpieczników nie znalazłem.

 

kupiłeś? ja od roku nad tym bezpiecznikiem sie zastanawiam,

mialem tez namiary na inny, nie pamietam firmy, ale cena była ok. 3 tzl i był 30a, a u mnie wg projektu sa 16a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, wśród elektryków których dane było mi poznać krąży opinia, że Schneider robi "referencyjne" bezpieczniki. Elektrykiem nie jestem, ale przy zakładaniu w domu choćby klimatyzacji, czy też paneli fotowoltaicznych właśnie Schneider zdaniem elektryków wiedzie prym. Tuż za nim Hager. ABB omijam szerokim łukiem, bo zdarzyło mi się 3 razy jechać do tego samego sklepu w celu wymiany różnicówki, w której nie działał test. W końcu kupiłem Schneidera i wszystko działa od założenia tak jak powinno. Nie wiem jak taki Gigawatt ma się do Schneidera, ale bez obrazy,  moim zdaniem to raczej naciąganie. 🙂 Fakt, kable robią solidne, sam mam ich zasilające w systemach, ale na zakup zwykłego bezpiecznika za pół tysiąca bym się nie zdecydował. 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie są hager i elektyk mówił ze to jedne z naj.., 

ale każdy elektryk tez powie że nie ma znaczenia czym podłaczysz kolumny, źródło itd oraz że na tak malych odcinkach rożnice w parametrach przewodów nie są zauważalne 

a w praktyce różnice na kablach są słyszalne i w skrajnych przypadkach, tj. IC z marketu po 5 zl oraz budżetowy ekranowany z miedzi beztlenowej, to dwa różne bieguny

więc pewnie jakieś niuanse też są na dedykowanym do audio bezpieczniku

Kiedyś testowałem różne  zasilacze liniowe i pomijając subiektywne odczucia w dźwięku, to na ściszonej głośności szum w tweeterach był wyraźnie różny na różnych zasilaczach

Edytowane przez Krzysiek H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym już miał się bawić bezpiecznikami to zacząłbym od tych "najbliżej", czyli w klockach Naima. Łatwiej wymienić, mniej zabawy. Znam jednego użytkownika, który jest wyznawcą wpływu bezpieczników w sprzęcie na brzmienie. Nie pamiętam jaki nickname ma na tym forum, więc nie oznaczę go. Namawiał mnie na sprawdzenie bezpieczników "X Fuse" od Verictum (link) , ale w końcu się nie zdecydowałem. Znalazłem nawet stronkę, na której kiedyś o nich czytałem gdy bardziej interesowałem się tematem. Dla jednych to będzie ciekawostka godna sprawdzenia, dla innych pewnie nie, ale wstawiam link

Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.