Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  573 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 hours ago, dekoracja said:

ale jak podłączysz zew. zasilacz do integry to dalej działa tak samo wew. trafo w integrze i dalej są tam "duże prądy" więc nie wiem, czy to ma sens, co napisałeś 🙂  

Ma. Zewnętrzne zasilanie do integry zasila przedwzmacniacz (prądy o niskich napięciach), co oznacza, że będzie on zasilany z innego trafo niż to które zasila końcówkę (prądy o wysokich napięciach). Wyprowadzenie z jednego trafo małych napięć i dużych napięć w Naim, jest gorsze w porównaniu do wzmacniaczy dzielonych. Zaznaczam, w Naim, (choć przecież nie tylko w Naim), bo są Integry z układami, które jakoś rozwiązują ten problem. 

Nawet w przypadku "dużych prądów" wyrzucenie trafa na zewnątrz daje bardzo dobre efekty. NAP 300 to właściwe ta sama konstrukcja co NAP 250 tylko z separacją praktycznie takich samych układów i wyrzuceniem trafo do oddzielnego pudełka...

8 hours ago, Adam 38 said:

Nie wiem czy tu nie chodziło o oddzielenie jak najdalej 🙂 osobnego zasilania przedwzmacniacza tak, żeby zminimalizować wzajemne oddziaływanie i przez to zniekształcenia. Ale elektrykiem  nie jestem więc... 

Oczywiście, że tak. Zasilacz zewnętrzny postawiony na obudowie przedwzmacniacza, sprawdzi się dużo gorzej, niż ten sam zasilacz umieszczony na oddzielnym "meblu." Im dalej tym lepiej. Potwierdzone doświadczalnie... 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu kupiłem za €800 HiCap DR wraz z oboma SNAIC przewodami. Panel przedni był „zaróżowiony” (większość sprzętu Naim z okresu produkcji 2013 miała owy problem), dystrybutor wymienił panel i jedyny koszt jaki poniosłem to robocizna.

Osobiście byłem bardzo zadowolony z HIcap’a ale tak jak puszkin napisał - nie każdemu może przypaść do gustu.

W Holandii używki w lepszym/gorszym stanie „chodzą” w granicach €1000. 

13 godzin temu, MrNemo napisał:

Ma. Zewnętrzne zasilanie do integry zasila przedwzmacniacz (prądy o niskich napięciach), co oznacza, że będzie on zasilany z innego trafo niż to które zasila końcówkę (prądy o wysokich napięciach). Wyprowadzenie z jednego trafo małych napięć i dużych napięć w Naim, jest gorsze w porównaniu do wzmacniaczy dzielonych. Zaznaczam, w Naim, (choć przecież nie tylko w Naim), bo są Integry z układami, które jakoś rozwiązują ten problem. 

Nawet w przypadku "dużych prądów" wyrzucenie trafa na zewnątrz daje bardzo dobre efekty. NAP 300 to właściwe ta sama konstrukcja co NAP 250 tylko z separacją praktycznie takich samych układów i wyrzuceniem trafo do oddzielnego pudełka...

Oczywiście, że tak. Zasilacz zewnętrzny postawiony na obudowie przedwzmacniacza, sprawdzi się dużo gorzej, niż ten sam zasilacz umieszczony na oddzielnym "meblu." Im dalej tym lepiej. Potwierdzone doświadczalnie... 🙂 

Na forum naima również mnie uświadomili, ze powinienem zdjąć NAPSC z obudowy 282 i postawić go jak najdalej to możliwe . 😅

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, gabler napisał:

W podsumowaniu trochę mi się gryzie to sugerowanie zakupu SuperCapa DR za 28tys do SN3 za 20tys. 🙂 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.01.2022 o 16:53, Adam 38 napisał:

zwiększa ilość "najwyższych wysokich tonów"

Adam wpiąłem na powrót do toru cisco 2960, który leżał w szufladzie, i przy źródle cyfrowym jest zwiększenie i uwypuklenie górnych rejestrów przy sn3, nawet znaczące, można powiedzieć że wysokie są na równi z dolnym zakresem, bardziej slyszalne są wybrzmienia tła, wokale nadal lekko wysunięte, ten switch można też przed routerem wpiąć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.01.2022 o 10:20, Adam 38 napisał:

Qutest i brak otwarcia, powietrza, rozdzielczości? Moim zdaniem nie bardzo. Prędzej bym powiedział, że w tych elementach będzie właśnie ograniczany przez Supernaita 3.

Jutro będę miał u siebie najnowszego Cyrusa z serii XR. Powinien być, jak sama nazwa mówi, ekstremalnie rozdzielczy i bez grama "docieplania czy rozmiękczania" ze swojej strony. Przynajmniej tego się po nim spodziewam co powinno dobrze zrobić dla miękko i ciepło grających ATC scm7 ale i Dynaudio. 

Sprawdzałeś jakie masz ustawione filtry w daku? wg instrukcji qutest ma filtry ultra liniowy oraz dodający ciepło wraz ze spadkiem wysokich częstotliwości.

Scan-Speak  R3004 15W 26W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mik_ napisał:

Sprawdzałeś jakie masz ustawione filtry w daku? wg instrukcji qutest ma filtry ultra liniowy oraz dodający ciepło wraz ze spadkiem wysokich częstotliwości.

Nie no, aż tak skomplikowany w obsłudze to Qutest nie jest 🙂, to nie RME adi, gdzie jest już się czym pobawić. Ogarniam te świecące kuleczki całkiem dobrze. 

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mik_ napisał:

Próbowałem zrozumieć dlaczego kupiłeś wzmacniacz wiedząc, że nie ma góry 🙂

Nie, nieza bardzo to sobie uprościleś, tak nie robimy ;). SN3 dla mnie ma wysokie tony i są one lepsze jak np. w SOL 2 (nie odbierz tego jako złośliwość, jak zawsze kwestia gustu i tyle) ale chciałbym, żeby była bardziej napowietrzona, eteryczna itd. A że zawsze jest jakieś - ale - to cóż poradzić, chyba trzeba będzie pewne rzeczy zaakceptować, na szczęście i budżet na więcej już nie pozwala. 

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem xs3 i... już sprzedałem. Jestem na odwyku heh

Muszę jeszcze raz SN3 posłuchać bo przypadkowo wpadł mi w ręce Cyrus i7 XR i namieszał tak, że zbaraniałem. 6kg wagi, chyba nikczemne 50W a gra to z ATC 7 tak, że ciągle drapie się po łysiejącym łbie jak to możliwe. I tłumaczę to sobie, że to tylko dzięki Qutestowi.

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Adam 38 napisał:

Nie, nieza bardzo to sobie uprościleś, tak nie robimy ;). SN3 dla mnie ma wysokie tony i są one lepsze jak np. w SOL 2 (nie odbierz tego jako złośliwość, jak zawsze kwestia gustu i tyle) ale chciałbym, żeby była bardziej napowietrzona, eteryczna itd. A że zawsze jest jakieś - ale - to cóż poradzić, chyba trzeba będzie pewne rzeczy zaakceptować, na szczęście i budżet na więcej już nie pozwala. 

Lubie czytać Twoje posty i odbieram jak najbardziej pozytywnie. Sol faktycznie jest u mnie za długo ale po ostatniej zmianie daca ciągle mnie zaskakuje. Jest moim ostatnim średniowiecznym wzmacniaczem i tylko dlatego, że ma wyjścia L i R na panele pod suby.

Kiedyś bardziej sugerowałem się opiniami na forum, teraz dopóki nie posłucham to się nie wypowiem o graniu.

Np ktoś wstawia duże 3 way na głośnikach nawet 26cm do 12 m2 kiedyś powiedziałbym wariat 🙂  

teraz gdy wstawisz kolumny, które kończą się na 60hz -3db zastanawiałbym się czy tam jest bas. Jaki on jest i jak na niego wpływają wymiary pomieszczenia - długość, szerokość - mogą być góry i doły na basie... ale może jest bardzo dobrze 🙂

 

Scan-Speak  R3004 15W 26W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, flood2 napisał:

Panowie, na wstereo jest ciekawa recenzja głośnikowego nac a5. To chyba pierwsza recenzja tego kabla.

http://wstereo.pl/test-naim-nac-a5-wyglad-nie-zwracajcie-na-to-uwagi-jest-rytm-ped-kopyto/

Jedna z niewielu recenzji z którymi się zgadzam. W końcu nie bez powodu sprzedałem Nordosta Red na rzeczy właśnie NAC A5 😃

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż z tą ceną to trochę nieporozumienie. Kilka kat temu swoje białe A5 kupiłem po 100zł/m z małym hakiem, jako pozostałość po poprzednim dystrybutorze 

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, flood2 napisał:

Panowie, na wstereo jest ciekawa recenzja głośnikowego nac a5. To chyba pierwsza recenzja tego kabla.

Oby nie było następnych bo cena ze "skromnych i adekwatnych do kosztów zakupu przez dystrybutora" 2300zł wskoczy na adekwatne do kosztów użytych  "podzespołów" i wyprodukowania (kilku recenzji) 5000zł.

Jednak nie mógłbym pracować w salonie audio no bo jak tu spojrzeć klientowi prosto w oczy sprzedając mu taki produkt z tak niebotyczną marżą... 

Ciekawe czy jak na takim samym przewodzie ale sygnowanym znaczkiem np. Dynaudio p. Stempur napisałby w recenzji - jest przepiękna, zjawiskowo nasycona i gładka góra oraz anielskie wokale.

Edytowane przez Adam 38

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena naca jest w tej chwili kosmicznie przestrzelona. Polecam Linn k20, cena około 10 funtów za metr, to to samo co wcześniejszy kabel Naima NAC A4, obie firmy swego czasu ściśle współpracowały. Wyspiarze często używają kabli Linn-a z Naimem. Niestety nie ma dystrybucji w Polsce, ale i tak doliczając wszystkie opłaty związane z zakupem w UK wychodzi śmiesznie tanio z zestawieniu z naca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, jackobtone napisał:

Chociaż z tą ceną to trochę nieporozumienie. Kilka kat temu swoje białe A5 kupiłem po 100zł/m z małym hakiem, jako pozostałość po poprzednim dystrybutorze 

Pamiętam czasy gdy n5 kosztował poniżej 40 zł /m. To byłaby nieodrealniona cena. Na ten temat wylaliśmy tu już morze słów.

Nawiązując do recenzji - 2300 PLN za 2x4 robi wrażenie 👍 🤣 Dlaczego nie 3300, albo 4500?

 

A tutaj ciekawostka z naim community, jeden z użytkowników wrzucił porównanie cen naim od 1981 do 2020. Ekscytująca lektura 🙂 (z lupą)

Jest oczywiście również NACA

naim historical prices.jpeg

Edytowane przez macktheknife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, stach_s napisał:

Ty zdaje się kupiłeś Witch Haty, możesz napisać coś więcej o nich? Jak wypadło porównanie z naca czy K20???

Z Naca nie porównywalem, bo nie kupowałem ze względu na sztywność, jakiś czas grałem na k20 ktorego kupilem za dużo. WH oceniam bardzo pozytywnie wpiąłem i zapmnialem, tzn. wszystko jest na swoim miejscu, wiecej powietrza niż w K20, Chord itp, testowalem jeszcze inne, nie wymienię nazw, ale z innych kazdy mial swoj charakter albo uwypuklał dół, lub górę itd. 

Slucham na WH, czasami z ciekawości wepnę inny i utwierdzam sie, że WH mi pasuje

 

Edytowane przez Krzysiek H
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable do audio to taki element toru, gdzie najlepiej strzyże się barany, oczywiście nie wyłączając mnie 🙂

Miałem wypożyczonego tego Naca-a5. Sztywny jak cholera. Może bym go zostawił, bo czułem, ze brzmi dobrze, ale niestety nie likwidował brumienia wydobywającego się z głośników. Ostatecznie kupiłem Chorda EpicX, który jest ekranowany i częściowo wyeliminował ten dźwięk. Nie wierzyłem w kable, dopóki nie podłączyłem Ricable Magnus Speaker MKII. Nie dało się tego słuchać, tak licho brzmiał w porównaniu z Tellurium Q Black II. Kto by pomyślał, że na starość usłyszałem kable 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ebay można na pewno kupić nać a5 w dobrej cenie i przynajmniej, jak na razie, nie ma strachu że to podróba. Jeżeli chodzi o tą recenzje to jest poprawnie napisana, jedyne do czego bym się przyczepił to średnica, która moim zdaniem podkreślana jest przez ten kabel w większych ilościach niż autor pisze. 

Dużo się dobrego pisze o głośnikowych Witch Hat. Gdzie kupiliście ten kabel i ile ostatecznie kosztował? Z drugiej strony dużo kabli głośnikowych przerobiłem i zawsze jakoś wracałem do nac a5, on zawsze najlepiej spajał dźwięk pomimo kilku wad. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, flood2 napisał:

Na ebay można na pewno kupić nać a5 w dobrej cenie i przynajmniej, jak na razie, nie ma strachu że to podróba. Jeżeli chodzi o tą recenzje to jest poprawnie napisana, jedyne do czego bym się przyczepił to średnica, która moim zdaniem podkreślana jest przez ten kabel w większych ilościach niż autor pisze. 

Dużo się dobrego pisze o głośnikowych Witch Hat. Gdzie kupiliście ten kabel i ile ostatecznie kosztował? Z drugiej strony dużo kabli głośnikowych przerobiłem i zawsze jakoś wracałem do nac a5, on zawsze najlepiej spajał dźwięk pomimo kilku wad. 

WH na stronie WH, cena na stronie podana plus niemałe oplaty, tanio nie wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.