Skocz do zawartości
IGNORED

Elberoth's Audio Nirvana


Elberoth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli kupiłeś na aliexpress, to możesz założyć roszczenie i przedstawić zdjęcia. Aliexepress dość dobrze arbitruje takie sytuacje i z mojego doświadczenia wiem, że z reguły kończy się zwrotem kasy na konto i odebraniem urządzenia przez sprzedającego na jego koszt. Ja bym się nie bawił w składanie tego do kupy, bo to urządzenie nie będzie cieszyło nowego właściciela.

 

Za prawidłowe dostarczenie urządzenia odpowiada wyłącznie sprzedający i to on rozlicza się w razie szkody lub potrzeby z firmą kurierską. Ty masz dostać urządzenie w stanie idealnym. Jeśli karton jest porwany, ma rozcięcia lub jest pognieciony, to nie odbierasz towaru. Jeśli nie ma takich śladów, to zabezpieczenie towaru jest wyłącznie po stronie sprzedającego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bagnet

Lubię słuchać muzyki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zwrot kasy się nie przejmuję. Wiem że Ali oddaje. Na podstawie tych dwóch przykładów chciałem tylko pokazać, jak w praktyce wygląda kupowanie z Aliexpress.

 

Klon Mark Levinsona, który kupiłem był tak samo tragicznie zapakowany - jakiś przypadkowy karton, do tego ścinki steropianu - tak samo cienkie, każda z innej parafii, pomazane jakąś farbą itd. Po prostu widać że pakują to w to co mają pod ręką, opakowania i styropian dosłownie wyciągnięte ze śmietnika, nie mają do tego żadnych pudełek. I robią to jeszcze bez pojęcia (ponieważ nawet śmieciami można bezpiecznie zapakować - tylko trzeba to zrobić z głową).

 

I co ciekawe, Levinson też przyjechał cały rozkręcony w środku. Aż mnie to zaczęło zastanawiać, bo przecież nie wszystkie śruby w sprzęcie hi-end się lakuje Loctite, aby zabezpieczyć przed odkręcaniem. Normalnie sprzęt hi-end z US czy Japonii też przylatuje samolotem i wszystko się trzyma kupy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś mógłby pomóc w zamówieniu Wyred4sound recovery? Czy jest możliwa wysyłka do Polski z firmowej strony bo u dystrybutora w Europie jest niedostępny. Na firmowej stronie niby jest kalkulacja transportu do Polski ale czy nie ma innych opłat, cło np. czy coś takiego? Samo urządzenie kosztuje 200$, wysyłka 65$ i to wszystko? :)

Ktoś pomoże? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do producenta - ja tak zrobiłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu odbierałem swoją Wadię 830 w oryginalnym kartonie. Przy mnie kurier (już nie pamiętam jakiej firmy) rzucił "se" na beton tak jak stał paczką. Oczywiście został przeze mnie opierdolony. Spłynęło po nim jak po kaczce. Czasami mam wrażenie ,że pracują tam sami debile.

Również kilka lat temu zaginął mi w DHL kabel XLR Kimber KS 1130 w oryginalnym opakowaniu. Po miesiącu oddali mi 3500 zł na jakie ubezpieczyłem przesyłkę. Kabel jechał do odbiorcy w Warszawie i ktoś się skusił na niego. Być może ,ktoś z Was go obecnie użytkuje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada dla wszystkich kupujących i wysyłających sprzęt: kurierzy paczkami rzucali, rzucają i będą rzucać. Nic nie zmienią żadne naklejki. Przesyłkę trzeba zapakować tak, aby swobodnie przeżyła upadek z 1m na beton, na dowolną płaszczyznę. Jeszcze lepiej, gdy sprzęt jest wartościowy, wysyłać na palecie.

 

Ja wszystkie swoje wysyłki ekspediuję zawsze na paletach. Nie musi to być od razu pełna euro paleta 120x80cm - można kupić np. na Allegro małe palety, nawet 50x60cm, idealnie pasujące pod kartony. Jeszcze nigdy w ostatnich 20 latach, przy setkach zrealizowanych przesyłek w najdalsze zakątki świata, nie miałem uszkodzenia w transporcie.

 

Palety idę innym serwisem (frachtem) i tu nikt nimi nie rzuca.

 

Prowadzę sklep internetowy więc podzielę się wiedzą odnośnie przesyłek kurierskich.

Oznaczenia ostrzegawcze wszelkiego typu są tak naprawdę po to, żeby w razie uszkodzenia przesyłki mieć podstawę do jakiejkolwiek reklamacji.

Na każdym protokole szkody ,który kurier spisuje w obecności odbiorcy, zaznacza się "x" czy paczka zawierała oznaczenia ostrzegawcze.

Jeżeli nie było na paczce takich oznaczeń, wówczas firma kurierska w znakomitej większości odrzuca wszelkie reklamacje.

Na każdym magazynie np w DPD wisi taka ładna czytanka dla kurierów w której to nakazuje się nie kopać, nie rzucać paczkami itd, ale życie jest życiem i wiele razy widziałem co tam się dzieje. LED Samsunga 65" lecący pięknym ślizgiem po betonowej posadzce lądujący na boku z hukiem to norma, także pamiętajcie nawet jeżeli paczka została ubezpieczona a nadawca nie przykleił nalepek ostrzegawczych to może być problem.

 

Najbezpieczniejszą formą wysyłki jest przesyłka paletowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez CEzAR21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystajcie z żadnych pośrednikòw typu: Teahouse, Szybka Paczka etc. Zazwyczaj maja tak skonstruowana umowę, że nie obowiazuje ich prawo przewozowe. Sam tego nieprzyjemnie došwiadczyłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem swojego chińskiego klona darTZeela, ale trafił do mnie w stanie agonalnym. Rozwalony z zewnątrz i cały porozkręcany wewnątrz.

 

Zniszczenia zewnętrzne są spowodowane nieadekwatnym zapakowaniem wzmacniacza. Nie można obłożyć 14kg wzmacniacza miękkim styropianem o grubości zaledwie 2cm i liczyć na cud w transporcie. Paczkami się rzuca, z 1m na beton - to jest standard w każdej firmie kurierskiej i trzeba to wziąć pod uwagę.

 

browse.php?u=JeGl30trGsvsRsABfntueG571ZRVQZiFTd%2BM4sFAS8RcnUzbBeFu1LzW&b=29

 

Miękki styropian o grubości 2cm po prostu rozsypał się w puch pod ciężarem 14kg wzmacniacza - narożników nie chroniło nic, poza samym cienkim kartonem:

 

browse.php?u=JeGl30trGsvsRsABfntueG571ZRVQZiFTd6M5sRITMRbjljwP%2B9u1LzW&b=29

 

Aby w ogóle myśleć o bezpiecznej wysyłce, styropian powinien mieć co najmniej 5cm grubości, a jeszcze lepiej - zamiast styropianu powinna być zastosowana sztywna pianka.

 

We wnętrzu nie mniejszy bałagan: wszystkie płytki rozkręcone i dyndające na kablach, trafo poluzowane:

 

browse.php?u=JeGl30trGsvsRsABfntueG571ZRVQZiFTdiM5cJATcQ5rFb4GsRu1LzW&b=29

 

Dodatkowo, podczas transportu poluzowany transformator przemieścił się, łamiąc włącznik sieciowy (widać nawet dziury w izolacji trafa, po tym jak się wbił we włącznik, więc siła uderzenia musiała być znaczna):

 

browse.php?u=JeGl30trGsvsRsABfntueG571ZRVQZiFTdiM4clJRsQBl0TmAMpu1LzW&b=29

 

 

Odkręcenie się większości śrub wynika z faktu zbyt słabego ich dokręcenia podczas montażu i/lub niestosowania preparatów typu Loctite, zapobiegających odkręcaniu się śrub (taka niebieska pasta).

 

Oczywiście Chińczyk upiera się teraz, że on wszystko dobrze zapakował, a wszystkiemu jest winne TNT ...

 

Ponieważ to jest już drugi wzmacniacz jaki ściągnąłem, kupiony od zupełnie innego dostawcy, i drugi opakowany materiałami dosłownie wyciągniętymi ze śmietnika, dochodzę do wniosku, że o ile kupno jakiś lekkich przedmiotów typu DAC można zaryzykować, to cokolwiek cięższego po prostu mija się z celem. Szkoda kasy i nerwów.

 

Chyba skręcę ten wzmacniacz na tyle na ile się da, zepnę włącznik sieciowy na krótko w środku aby go w ogóle odpalić, i w zależności od tego jak zagra, albo skorzystam z okazji i go odeślę, albo poproszę o solidny rabat, wymienię tylko włącznik sieciowy i dam tak jak planowałem bratu - jako końcówkę do jego aplitunera Denona.

 

Co to za masakra? Od lat korzystam z uslug DHL oraz La Poste i nigdy czegos takiego nie widzialem. Wspolczuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak?

Sprasowano mi dokumentnie dobrze zabezpieczona przesyłkę ze wzmacniaczem. Potem nie uznano reklamacji a następnie Urząd Komunikacji Elektronicznej poinformował mnie, że dzięki sprytnie sformułowanej umowie przewoźnik nie podlega prawu przewozowemu. Swoich roszczeń mògłbym dochodzić jedynie przed sadem co ze względu na miejsce zamieszkania byłoby conajmniej bardzo upierdliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPS uważany jest za uczciwą firmę. Wysyłałem parę razy i było bez problemu.

Największe straty poniosłem z DPD (bodajże 4x zniszczone przesyłki) no i z Teahouse Transport (bardzo nierzetelny pośrednik, którego właścicielem jest obywatel Czech zamieszkały w Niemczech).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myślałem aby zamówić klona darTZeela jak wypadnie pomyślnie w czasie odsłuchów u Elberotha a myślę, że będzie dobrze. Pieniądze śmieszne tylko nie wiem czy można wybrać sobie firmę spedycyjną po zakupie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada dla wszystkich kupujących i wysyłających sprzęt: kurierzy paczkami rzucali, rzucają i będą rzucać. Nic nie zmienią żadne naklejki. Przesyłkę trzeba zapakować tak, aby swobodnie przeżyła upadek z 1m na beton, na dowolną płaszczyznę. Jeszcze lepiej, gdy sprzęt jest wartościowy, wysyłać na palecie.

 

Ja wszystkie swoje wysyłki ekspediuję zawsze na paletach. Nie musi to być od razu pełna euro paleta 120x80cm - można kupić np. na Allegro małe palety, nawet 50x60cm, idealnie pasujące pod kartony. Jeszcze nigdy w ostatnich 20 latach, przy setkach zrealizowanych przesyłek w najdalsze zakątki świata, nie miałem uszkodzenia w transporcie.

 

Palety idę innym serwisem (frachtem) i tu nikt nimi nie rzuca.

Ale odbiór palet też z domu czy trzeba dowieźć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Ale odbiór palet też z domu czy trzeba dowieźć?

Trzeba zapewnić kurierowi możliwość "złapania" jej paleciakiem, więc czasem oznacza streczowanie palety przed domem a czasem kurier spokojnie podjeżdża wózkiem pod same drzwi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Fr@ntz

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

ja myślałem aby zamówić klona darTZeela jak wypadnie pomyślnie w czasie odsłuchów u Elberotha a myślę, że będzie dobrze. Pieniądze śmieszne tylko nie wiem czy można wybrać sobie firmę spedycyjną po zakupie.

ja myślałem aby zamówić klona darTZeela jak wypadnie pomyślnie w czasie odsłuchów u Elberotha a myślę, że będzie dobrze. Pieniądze śmieszne tylko nie wiem czy można wybrać sobie firmę spedycyjną po zakupie.

 

Weź pod uwagę, ze chińskich "klonów" DartZeela jest trzy-cztery modele, od najtańszych i zupełnie niepodobnych do oryginału, do dużo droższych od tego, i już dość podobnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabezpieczenie paczki przy wysylce to spory problem. Sam wiele razy widzialem rzucanie paczkami przez kurierow.Sam tez odebralem kiedys urzadzenie w ktorym wygiela sie obudowa na rogu . Oczywiscie od rzucenia nia. Mimo ze sprzet zapakowany byl naprawde solidnie to I tak gruba blacha sie odksztalcila.

Wiem ,ze poczatkowo spory problem z wysylką byl z kondycjonerem DB5 ,ktory ma szklany front. Mimo ze zabezpieczony w paczce solidnie grubym styropianem,foliami i luznym granulatem ,zdarzały się przypadki że sprzęt docierał z rozbitym frontem który ma przecież centymetr grubości.

Sprzet od jakiegos czasu wysylany jest wlasnie na palecie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam

Czy ktoś ma możliwość zakupu Wyred4sound recovery? Pisałem do producenta ale bez odpowiedzi a UK i EU są niedostępne, reszta dystrybutorów to egzotyczne kraje :)

Może ktoś będzie chciał sprzedać swój to chętnie odkupię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy Moon Andromeda RS jako DAC spisuje się równie dobrze jak dedykowany player ? Chodzi mi o nakarmienie go sygnalem ze streamera obslugujacego Tidala. Warte to zrodlo jest obecnie okolo 14 tys zlotych ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś ma możliwość zakupu Wyred4sound recovery? Pisałem do producenta ale bez odpowiedzi a UK i EU są niedostępne, reszta dystrybutorów to egzotyczne kraje :)

Może ktoś będzie chciał sprzedać swój to chętnie odkupię.

 

Kiedyś też pytałem o to czy ktoś to już testował i ani widu ani słychu.

 

Polska to taki audio Bangladesz.

 

Dużo pitu pitu na podstawie zdjęć z internetu, a mało: wiedzy, konkretów, osłuchania, testowania, doświadczenia, porównań i kasy itd. .

 

Szukaj w ofertach z drugiej ręki za oceanem, czasami ( co jakiś czas są do wzięcia) w bardzo dobrym stanie za przyzwoite pieniądze.

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pygar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj został zakończony mój spór ze sprzedawcą klona darTZeela na Aliexpress.

 

Za niedziałający wzmacniacz (nie da się go uruchomić), z płytkami PCB wiszącymi w powietrzu i fatalnie obitym frontem, dostałem zwrot w wysokości ... $90 (z zapłaconej sumy $552). Za niedziałające urządzenie !

 

Zakupy na tej platformie pozostawiam bez komentarza.

 

Uruchomiłem procedurę charge back w Citibank, nie wiem czy to coś da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth nie pomógłbyś w kupnie Wyred4sound recovery? Chyba że szału nie ma i szkoda zachodu :)

 

A nie lepiej/taniej dać ogłoszenie kupię na Audio Markt i/lub Computer Audiofile ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.