Skocz do zawartości
lucmaster

Ostatnio obejrzane.

Rekomendowane odpowiedzi

Venom

Michelle Williams mimo swojego uroku tu wypadło zbyt słodko i jakoś tak bez wyrazu, podobnie Riz Ahmed to d...a a nie główny zły bohater. No ale co z tego jak i tak całą robotę robi Tom Hardy. Do tego rewelacyjne efekty, nie przesadzona całość, dźwięk który wgniata w fotel ( głos Venoma palce lizać) i wyszło całkiem, całkiem. Jakby tu było mniej Marvella w tym Marvellu. I bardzo dobrze. 

No i okazja, żeby po raz ostatni zobaczyć Stana Lee na ekranie.

Edytowane przez HQ150

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Transformers" - Ostatni Rycerz...

Jak dla mnie film rozwlekły, długi i niezbyt interesujący... Po jakimś czasie nawet zaczął mnie męczyć. Chyba pierwsze Transformersy jednak bardziej robią "robotę"...

Średni...

• Dziękuję 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 25.11.2018 o 15:56, HQ150 napisał:

Nowy film Spike Lee.

Kuriozalna wydawałoby się historia o tym jak czarnoskóry policjant przenika do lokalnego światka Ku Klux Klanu.

I to oparta o autentyczne wydarzenia. I mógłby by to być naprawdę dobry film gdyby zaangażowany społecznie reżyser aż tak nie przesadził. I wyszła farsa.

Film niestety razi przerysowanymi postaciami i sytuacjami.

A to mnie akurat nie dziwi. Pamiętam, jak podobały się filmy Spike,a z przełomu lat 80-tych - 90-tych ( Jungle Fever, Rób co należy ) bo przynajmniej wydawało się, że przedstawiając sytuację konfliktów rasowych w USA starał się być w miarę obiektywny. To były genialne filmy. Dobrze napisane, nieźle zagrane. Pokazywał, że wina leży gdzieś po obu stronach, czyli jak to w życiu. To imponowało i tworzyło aurę realizmu. No cóż. Z czasem stało się gorzej, a Spike,owi odpier**liło ( przepraszam za słowo, ale czasownik "odbiło" nie oddałby w pełni stanu rzeczy ) i nagle - jak piszesz - czarni mieszkańcy USA to niemalże anioły w aureoli nad głową, a całym złem tego świata stali się biali. Facet zgłupiał. Nie wiem, czy za bardzo się wczuł w Malcolma X ( o którym też rzecz jasna film nakręcił, a jakże ). Potem każdy kolejny " Spike Lee Joint..." był już dla mnie niestrawny. Pomijając to, o czym napisałem wyżej, jego filmy bardzo straciły artystycznie. Wielka szkoda, ale cóż. Życie....

• Dziękuję 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miss Hanoi 

Zdenka Viktora.

Mnie się podobał, ale mnie się podoba prawie każdy czeski film. Świetna rola Davida Novotnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu ‎23‎.‎12‎.‎2018 o 23:14, SynSama napisał:

Facet zgłupiał.

To jeszcze akurat mogę zrozumieć. Ale w tym wszystkim najbardziej smutne (to chyba najlepsze określenie, jakie teraz przychodzi mi na myśl), to, że nikt publicznie nie jest w stanie nazwać ten film rasistowskim, a przynajmniej nietolerancyjnym.

Z kolei, gdyby film był kręcony przez białego i podobnym świetle przedstawiałby białych, to jestem PEWNY, że ruszyłaby fala negatywnych komentarzy.

Zresztą podobnie było już z Kamerdynerem, który wręcz ośmiesza (na różne sposoby) wszystkich ostatnich białych prezydentów, a Obamę traktuje niemal jak światłość narodu. To najbardziej rasistowski film, jaki od wielu, wielu lat widziałem.

Z innej beczki:

Nie znam aż tak dobrze uniwersum Marvela, ale Venom to chyba jednak na kartach komiksów inaczej był przedstawiany. Czy to nie był alter ego Spidermana?

A co samego filmu. No cóż. Raczej staram się być tolerancyjnym dla tego typu produkcji, ale to kolejna pozycja - obejrzyj, zapomnij. Poza tym nie wiem czy Hardy jest właściwie wybrany do tej roli.

Ale nowe MI: Fallout jest jeszcze słabsze, choć uczciwie przyznam, że nigdy nie byłem zwolennikiem tej serii. Nawet pierworodny kręcony przez de Palmę był dla mnie raczej tylko średni, niż dobry.

Edytowane przez Meloman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, szymon1977 napisał:

https://m.filmweb.pl/film/Salut+7-2017-796010/descs

Salut 7 - w zasadzie to nie lubię takich filmów. Ale po obejrzeniu okazało się, że głównie to nie lubię w nich amerykańskiego nadęcia. Bez szału, ale całkiem przyjemnie się oglądało. Więc na długie, ponure wieczory w sam raz. 

Też mi się ten film podobał. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Źle się dzieje w El Royale.

Taka podróbka filmów Tarantino. Nie jest to co prawda ręka mistrza, dialogi nie są tymi które zapamiętamy przez długi czas, reżyser nie potrafi też tyle wyciągnąć z aktorów, ale jest dobrze. I zdjęcia, i gra aktorów i muzyka tworzą świetny klimat.

Jak ktoś lubi kino jak teatr telewizji w stylu Wściekłych psów czy Rzezi to z przyjemnością też i to obejrzy.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Galveston.2018 - mocny, dobry film - polecam. na filmwebie ma słabą ocene co dziwne bo byle jakie pierdy mają po 6.5-7 a ten niżej 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

" Zaślepieni " - tak jak pisał tu ktoś w wątku film daje radę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu ‎03‎.‎01‎.‎2019 o 07:51, HQ150 napisał:

Źle się dzieje w El Royale.

Taka podróbka filmów Tarantino. Nie jest to co prawda ręka mistrza, dialogi nie są tymi które zapamiętamy przez długi czas, reżyser nie potrafi też tyle wyciągnąć z aktorów, ale jest dobrze. I zdjęcia, i gra aktorów i muzyka tworzą świetny klimat. 

Jak ktoś lubi kino jak teatr telewizji w stylu Wściekłych psów czy Rzezi to z przyjemnością też i to obejrzy.

Wczoraj obejrzałem i zasadniczo podzielam Twoje zdanie, ale ja tutaj raczej nie widzę klimatów Tarantino, czy nawet braci Coen czy Rodrigueza.

Film jest zbyt długi, przez co dużo traci na dramatyzmie. Jedna scena  (nie zdradzam jaka, aby nie spolerować) widziana z kilku pozycji niczego nie wnosi.

Film oczywiście można obejrzeć, bo ma dość ciekawy klimat, ale jednak to raczej taki średniaczek lekko ponad normę. Szału nie ma.

Edytowane przez Meloman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlatego też napisałem, że to moim zdaniem tylko podróbka filmów Tarantino.

Oczywiście nie jest to tej klasy produkcja, ale jak dla mnie jest tutaj mnóstwo elementów kina Tarantino.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Calibre, daje radę. Ciekawa akcja i plenery wielkich lasów. Sensacyjny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, SynSama napisał:

Calibre, daje radę.

Całkiem fajny. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siła przetrwania, żeby wyleczyć kogoś z jazdy na parapecie poza trasami chyba ;-).

Takie tam " zimowe patrzydło ", ale obejrzeć moooooożna. Plus to piękne góry i śnieg...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 6.01.2019 o 05:21, SynSama napisał:

Siła przetrwania, żeby wyleczyć kogoś z jazdy na parapecie poza trasami chyba ;-).

Takie tam " zimowe patrzydło ", ale obejrzeć moooooożna. Plus to piękne góry i śnieg...

Jak pamiętam to na faktach i wówczas taki film nabiera innego znaczenia o wiele mocniej się go ogląda. Jak dla mnie film bardzo dobry i obowiązkowy do obejrzenia przez młodzież. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Zjawa"z DiCaprio: fabuły na 45min, pozostałe 2h to piękne zimowe widoki i odpychające sceny okaleczeń ludzkiego ciała. Dla mnie strata czasu, ale co kto lubi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak to możliwe, że tak słaby film jakim jest Czarne bractwo jest w ogóle gdziekolwiek nominowany. Jak jeszcze rozumiem Złote Globy, to nominację do BAFTA i przede wszystkim nominację do konkursu głównego Cannes już pojąć nie umiem.
Przy okazji, te historie znacie?:

https://www.theguardian.com/film/2018/jun/15/oceans-8-dominance-men-film-reviews

https://www.complex.com/pop-culture/2018/06/brie-larson-sick-of-film-criticism-dominated-by-40-year-old-white-dudes

• Lubię to 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czy było ale polecam, jest na Netflixie.

https://www.filmweb.pl/film/Contratiempo-2016-754287

W dniu 9.01.2019 o 13:25, szymon1977 napisał:

"Zjawa"z DiCaprio: fabuły na 45min, pozostałe 2h to piękne zimowe widoki i odpychające sceny okaleczeń ludzkiego ciała. Dla mnie strata czasu, ale co kto lubi. 

Oglądałem ten film bardzo dawno, dla mnie był świetny. Jakby chcieli go zrobić w 45 minut to zagrałby tam Jason Statham.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kapitana już ktoś widział?

Zapowiada się niezwykle mocne kino i podobno na faktach autentycznych. Oceny bardzo dobre.

Jest tylko jedno ale, to niemiecki film o drugiej wojnie światowej....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
29 minut temu, HQ150 napisał:

Kapitana już ktoś widział?

Tak, oglądałem. Polecam, dobry film.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 godziny temu, Krzychu72 napisał:

Tak, oglądałem. Polecam, dobry film.

Ale coś się dzieje, czy jak w serialu Das Boot, gdzie chciałem już wbijać hak w sufit i rozglądałem się za grubym sznurem ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
46 minut temu, SynSama napisał:

Ale coś się dzieje, czy jak w serialu Das Boot, gdzie chciałem już wbijać hak w sufit i rozglądałem się za grubym sznurem ?

Nie oglądałem serialu Das Boot, więc nie mogę się do niego odnieść. Czy ten film  Ci się spodoba też nie wiem. Wyraziłem swoją opinię. Nie jest to na pewno arcydzieło, ale ja nie żałuję że go oglądałem. Widziałem już dużo gorsze filmy z wyższymi ocenami na Filmweb lub IMDB. Obejrzyj, to później możemy porozmawiać.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Film o człowieku który całe życie spędził napadając na banki i uciekając z więzień.

I jest to opowiedziane w niezwykle ciepły i sentymentalny, pełen uśmiechu sposób.

Bardzo dobrze to jest zagrane, bez niepotrzebnego przerysowania. Tylko zabrakło mi w tym emocji. Cały film jedzie na tej samej sentymentalnej nucie. Jak dla mnie robi się trochę zbyt mdło. Za mało napięcia, emocji. Zbyt jednak słodko mimo, że to opowieść o historii prawdziwej postaci która trochę usprawiedliwia ten non-stop lansowany urok głównego bohatera.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, HQ150 napisał:

Tylko zabrakło mi w tym emocji. Cały film jedzie na tej samej sentymentalnej nucie. Jak dla mnie robi się trochę zbyt mdło. Za mało napięcia, emocji. Zbyt jednak słodko mimo, że to opowieść o historii prawdziwej postaci która trochę usprawiedliwia ten non-stop lansowany urok głównego bohatera.

Dokładnie, i jak dla mnie jednak spore rozczarowanie. A kilka z ostatnich filmów z Redfordem była bardzo dobra, jak choćby All is lost (mimo "rozmytej" końcówki) czy Truth. I właśnie taki familijny A walk in the woods miał to niewymuszoną świeżość, której niestety nie ma Old Man...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bird box ( Nie otwieraj oczu) , więc tak bierzemy stary schematyczny scenariusz, znanych i zużytych  aktorów i robimy film.

Czyli nieznane siły potrafią zmuszać ludzi do popełnienia samobójstwa lub innych destruktywnych zachowań czym doprowadzają ludzkość chyba do upadku. Kobieta z 2 dzieci podąża do rzekomego azylu w czym zła siła i jej poddani przeszkadzają jak mogą.Oczywiście wszystko ma się dobrze skończyć !!!!!!

Paradoksalnie film jak i Sandra Bullock dają dobry mix . Film do obejrzenia w domowym zaciszu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi