Skocz do zawartości
IGNORED

Polityka | archiwum


Ojciec Dyrektor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak malym,i ulomna istota trzeba byc,zeby kogos osadzac po wygladzie.ale co ty mozesz o tym wiedziec.

wasz idol,to do wysokich tez sie nie zalicza,

 

Synonim łgarstwa- " korzystne dla Polski projekty tuska ".

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Sztuka jest światowa, a nie narodowa, trzeba o nią walczyć, używając prawdziwych argumentów – przekonuje trębacz i kompozytor Tomasz Stańko, który wydał niedawno album "December Avenue". - Nigdy w życiu, żebym nie wiem, jak lubił Kraszewskiego, Kraszewski nie będzie Szekspirem – dodaje. Jak zapewnia, niczego się już nie boi, "a już na pewno nie polityków, którzy nie mają żadnej realnej siły". Nie ukrywa, że nie przepada za obecnie rządzącymi w Polsce. - To populiści chcący zaspokoić swoją żądzę władzy, dla mnie okrutne kanalie, ludzie o zamkniętych umysłach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo lubie TS,bylem na jego koncercie,zaczarowany wyszedlem.

ale ten czlowiek czerpie wiedze z antyrzadowych zrodel,a takze jest zmuszany,przez srodowisko do takich wypowiedzi.

jakie?prosze ruszyc glowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ciężki mieć trzeba pOmyślunek aby nie wyciągnąĆ odpowiednich wniosków z gadaniny prezesika..szydlowej-kepowej itd itp.

Aż kipią nienawiścią ..Całośc picunikow to chodzące i bredzące kocopoły.

To jest dopiero zastanawiające ..

To do Tomusia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dulon184
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnie 8 lat rzadow to bylo co?syf,dupa,i kamieni kupa,,,cytuje autora

 

Jak ciężki mieć trzeba pOmyślunek aby nie wyciągnąĆ odpowiednich wniosków z gadaniny prezesika..szydlowej-kepowej itd itp.

Aż kipią nienawiścią ..Całośc picunikow to chodzące i bredzące kocopoły.

To jest dopiero zastanawiające ..

To do Tomusia.

 

dla ciebie wszystko co mowi pis to brednie,i nie tak zostanie.bedziesz musial to belkotac jeszcze z 10 lat co najmniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.bedziesz musial to belkotac jeszcze z 10 lat co najmniej.

Pycha kroczy przed upadkiem. Dodam jeszcze, że kroczy pod ramię z głupotą.

ostatnie 8 lat rzadow to bylo co?syf,dupa,i kamieni kupa,

Wina Tuska już się zgrała dawno temu, a ten jak zepsuta katarynka. Ale co się w końcu dziwić, nic innego przecież do powiedzenia nie ma, co więcej nigdy mieć nie będzie. Bo i jak? Kto się wroną, kanarkiem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracajac do Tomasza Stanko

 

 

~Andrzej Zaborowski : Panie Stańko, jestem lekarzem i nie czuję się gorszy od Pana, mam nawet przekonanie, że intelektualnie Pana przewyższam i to znacznie. Skąd takie zacietrzewienie, skąd taka nienawiść, skąd taka niewiedza, czy ma Pan coś na sumieniu, że jest Pan tak nieobiektywny. Uważałem Pana za muzyka światowego formatu, ale po Pana słowach nie wiem co sądzić. Zbłądził Pan.Uległ Pan populistycznej nagonce kreowanej przez ludzi niegodnych naśladowania , nie mających ani odrobiny poczucia odpowiedzialności za Polskę. To są typowo lewackie odruchy. >Żal mi Pana.

 

~janek : Czytając wywiady z ciekawymi ludźmi zamieszczanymi na onet, zastanawiam się, czy ja mieszkam w Polsce? Moje życie osobiste i praca, ani się pogorszyły, ani polepszyły za czasów PiS, nikt mnie nie budzi, waląc do drzwi, o szóstej rano, nikt mnie na siłę nie pędzi w niedziele do kościoła, nikt nie zmusza moje dzieci (jedna córka chodzi, druga nie) ne lekcje religii, nikt nas gani za to, że nie przyjmujemy księdza po kolędzie i należymy z żoną do dwóch różnych wyznań.

Czy to nie jest tak, że wybiera się do rozmów takich ludzi, którzy mają zaświadczyć, że w Polsce łamana jest demokracja, prawa wolności człowieka, a PiS chce zniszczyć kraj? Straszenie PiS-em nie przyniosło spodziewanych efektów, więc można by sądzić, że antypisowcy przyjmą inną taktykę walki z tą partią. Nic mylnego.

 

~Dzidziuś : Jako internacjonał i niezależna struktura Pan Stańko żongluje od kanali do mutanta. Pan Stańko uwielbia Nowy York. Mniemam, że każdy człowiek sukcesu ma to samo . Jest ich jednak zdecydowana mniejszość. Konflikt interesów będzie zawsze bo jedni są po stronie nieskończonej zachłanności a inni niedostatku. Rację ma zawsze ten co cierpi a nie ten z wypełnioną świadomością bezpieczeństwa. Wojna jest nieunikniona. bo chciwcy i możni tego świata nie znają umiaru. Pan Stańko niechaj sobie dalej dmie w trąbę, miło słuchać dobrych dźwięków ale jeść ich się nie da

 

~Stanisław 65 do ~Andrzej Zaborowski: Mądre słowa .Obserwuję jednak tendencję wśród artystów i nie tylko ,którym nie przeszkodziła komuna , a nawet wtedy własnie osiągnęli największe "sukcesy" ,a teraz gdy wolno im pieprzyć banialuki o braku demokracji udowadniają , że nigdy jeszcze takiej swobody wypowiedzi i działania jak teraz w naszym kraju nie było. W Tajlandii za obrazę króla ,dostojników państwowych dostaje się najsurowsze kary u nas można obrażać prezydenta ,rząd i państwo Polskie bezkarnie.Kończąc pozwolę sobie przypomnieć ,że Jezusa też w demokratycznym głosowaniu skazano na śmierć.A największe demokracje (Ateńska) też rozpadły się w proch.Największymi głosicielami demokratycznych swobód i obrońcami praw człowieka są te narody i państwa ,które przez kilkaset lat podbijały i wykorzystywały i gnębiły ludy 2/3 świata i dzisiaj a nawet przez wiele jeszcze lat będą utrzymywać się z profitów jakie uzyskali. zwiń

 

~Bertold Czubek do ~ott: Jeżeli docenianie wybitnej oryginalności artystycznej to "żarcie zazdrości", to masz absolutną słuszność. Ale najwyraźniej wygląda na to, że Mistrz albo uwierzył, iż osiągnął jakiś wyższy poziom, jakiś absolut intelektualny i poczuł powołanie do oświecania maluczkich, co by świadczyło, że wieloletni trening w piciu i wciąganiu spowodował jednak nieodwracalne skutki, albo, co bardziej prawdopodobne, bluzga żółcią, bo go ciągnie do flachy. A tu już nie ma ani czego doceniać, ani czego zazdrościć

 

~Maria do ~Dzidziuś: Genialny, trafny komentarz......chciałoby się tylko dodać, że to właśnie ludzie tacy jak Stańko, ludzie patrzący na świat, władzę w Polsce wyłącznie przez pryzmat własnego prywatnego interesu doprowdzają do tej wojny, to oni są kanaliami wypełnionymi po czubki głów egoizmem zakałami tego świata... Polska jest podzielona na biednych i bogatych, tych co za jałmużnę pozwalającą o chlebie i wodzie dotrwać do pierwszego pracują aby ci drudzy, co ich za tę jałmużnę zatrudniają mogli zwiedzać świat, odwiedzać Nowy York, Paryż, wygrzewać się na plażach Bali..i bogacić, bogacić, bogacić...

 

ZADNYCH PRZYCHYLNYCH WYPOWIEDZI DLA TOMASZA STANKI,ZADNEJ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo lubie TS,bylem na jego koncercie,zaczarowany wyszedlem.

ale ten czlowiek czerpie wiedze z antyrzadowych zrodel,a takze jest zmuszany,przez srodowisko do takich wypowiedzi.

jakie?prosze ruszyc glowa.

 

Z tą dzidą to najszczersza prawda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość glazior

(Konto usunięte)

Musicie sie siermiężne syny pogodzić z tym że większość waszych muzycznych idoli w Polsce nietrawi PiSdu

 

Musisz się pogodzić z tym - Synu Sama - że mój ostatni muzyczny polski idol zmarł w 1937 roku, a teraźniejsza polska scena muzyczna to dla mnie Kult, Kazik, Kapołka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 razy karanie,w postaci ostrzezen za to samo od roznych moderatorow.

ale standarty. KRLD takich nie stosuje nawet.ale coz bierzemy to na klate,i do zobaczenia za 3miesiace.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

III wojna według masona

 

Źródeł trzeciej wojny, która podkopie fundamenty światowego ładu, Pike upatrywał w konflikcie między Izraelem a światem muzułmańskim.

 

"Wojna ta musi być prowadzona w taki sposób, by islam i państwo Izrael wzajemnie się unicestwiły. W tym czasie w innych społeczeństwach, podzielonych odnośnie tej sprawy (tzn. konfliktu na Bliskim Wschodzie – przyp. aut.) pojawią się nihiliści i ateiści, którzy wywołają wielką społeczną katastrofę, jaka doprowadzi narody, po pierwsze, do zupełnego ateizmu, a po drugie do barbarzyństwa i krwawych przewrotów" – pisał.

 

Ale to nie wszystko. Okazuje się bowiem, że ludzie – zmęczeni zarówno starym porządkiem, jak i rewolucją, będą szukać alternatywnych dróg rozwoju.

 

"Wszędzie na świecie obywatele, zmuszeni do obrony przed rewolucyjnymi mniejszościami, będą prześladować tych niszczycieli cywilizacji. Wielu ludzi, rozczarowanych chrześcijaństwem (…), nie wiedząc, gdzie skierować swoje dziękczynienie, przyjmie nauki Lucyfera, którego doktryna ujrzy wtedy światło dzienne. Efektem tego będzie ruch, który unicestwi zarówno chrześcijaństwo, jak i ateizm" – pisał Pike.

 

To niestety wszystko, co miał do powiedzenia.

 

Czy to trafna geneza potencjalnego ogólnoświatowego konfliktu? Sprawa pozostaje dyskusyjna, tak samo jak wiarygodność tych prognoz. Okazuje się bowiem, że choć list oficera-masona jest często cytowany, nikt nie potrafi powiedzieć, gdzie znajduje się jego oryginał. Osobą, która wzmiankowała go w swoich książkach był komandor William Guy Carr (zm. 1959) – kanadyjski marynarz i pisarz, jeden z pierwszych autorów poruszających temat teorii spiskowych i tajnych stowarzyszeń, przez wielu uważany za popularyzatora poglądu, że "za wszystkim stoją masoni".

 

Teorie Carra oscylują wokół globalnego ruchu rewolucyjnego, który uznawał on za narzędzie w rękach antychrześcijańskich tajnych stowarzyszeń pociągających za sznurki w światowej polityce i biznesie. List Pike’a do Mazziniego zacytował on m.in. w książce "Szatan: książę tego świata", ale nie podał konkretnych informacji na temat jego pochodzenia. Sugeruje się, że Carr dowiedział się o jego istnieniu od pewnego południowoamerykańskiego księdza zajmującego się historią masonerii. Inne pogłoski mówiły, że list ten swego czasu znajdował się w zbiorach British Museum, skąd zniknął w dziwnych okolicznościach. Instytucja ta zaprzeczyła jednak, by kiedykolwiek go posiadała.

 

Inna sprawa, że z dzieł Pike’a wyłaniają się zupełnie odmienne poglądy na religię, politykę i cywilizację niż te zaprezentowane w "przepowiedni". Twierdził on na przykład, że nadrzędną zasadą, którą powinno respektować każde państwo jest samostanowienie jednostki. Krytykował jednak demokrację, nie widząc różnic między nią a tyranią.

 

"Dwie formy rządzenia sprzyjają narodzinom fałszu i oszustwa. Tam, gdzie panuje despota, ludzie stają się fałszywi, chciwi i podejrzliwi niczym niewolnicy bojący się bicza. W demokracji ludzie są tacy sami (…) tyle że kieruje nimi rządza zdobycia bogactwa" – twierdził, nie wspominając w żadnym z zachowanych pism o III wojnie światowej.

 

Ta jest z kolei koncepcją obecną w wielu przepowiedniach. Zapowiadał ją m.in. Mitar Tarabić (zm. 1899) – serbski ludowy profeta, który twierdził, że III wojna będzie demonstracją nowych broni i że ominie ona tylko "kraj oblany dookoła wodami, tak wielki jak Europa". Z kolei bawarski jasnowidz Alois Irlmaier (zm. 1959) zapowiadał nadejście wielkiego konfliktu, który rozpęta "wojskowa kolumna ze Wschodu" niosąca śmierć i pożogę. Podobne apokaliptyczne wizje miewał też o. Czesław Klimuszko (zm. 1980) – franciszkanin znany z daru jasnowidzenia, który dodatkowo, zdaniem interpretatorów, miał przewidzieć konflikt z islamem.

 

Niezależnie od tego, czy III wojna dopiero wybuchnie czy, jak twierdzą niektórzy, już trwa w postaci mniejszych konfliktów, pewne jest, że przyniesie ona ludzkości regres cywilizacyjny. Albert Einstein ujął to w następujących słowach: "Nie wiem, jakich broni będzie się używać podczas III wojny światowej, ale IV odbędzie się na kije i kamienie…".

Udostępnij

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno temu pisałem, że PiSiaki z upodobaniem robią z siebie ofiary. Najpierw podpuszczają, obrażają, kopią po kostkach, a jak dostaną za swoje to ryczą wniebogłosy jaka to krzywda ich spotyka. Wzorem dla nich był zapewne młody Jarek który ćwiczył to na podwórku i zbierał od kolegów bęcki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno temu pisałem, że PiSiaki z upodobaniem robią z siebie ofiary. Najpierw podpuszczają, obrażają, kopią po kostkach, a jak dostaną za swoje to ryczą wniebogłosy jaka to krzywda ich spotyka. Wzorem dla nich był zapewne młody Jarek który ćwiczył to na podwórku i zbierał od kolegów bęcki.

 

Jarek prze ca ten osobnik nigdy kolegów nie miał i nie będzie mieć jeno banda klakierów dla kasy wiernie stoi

 

yc80jmnw.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za odlot Prezesa !

 

 

Nie widać dokładnie, gdzie Kurski trzyma rękę ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopki czas spojrzeć ponad horyzont, uda Wam się wtedy zobaczyć więcej.

 

Ps. głosuj na patriotów. kto to ? Mamy takich ? Tak na poważnie pytam!

 

Łączę się z Wami w bólu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy. Choćby Pana Roberta Biedronia, wyobraź sobie.

On potrafi spoglądać "poza horyzont", a i zapewne Floydów lubi. Jak i Ty.

 

A gdy uważasz, że Pan Biedroń nie jest patriotą - na udeptaną ziemię cię wyzwę. Natentychmiast.

 

 

Szast, prast i po wszystkim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bezlitosna Niusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku dziękuję za przykład.

A T. Monka lubi ?

dlaczego poza a nie ponad ? popełniłem jakiś błąd ? Horyzont to przecież prosta, ponad którą można spojrzeć, a wyjrzeć poza horyzont...

 

"na udeptaną ziemię" to to słynne paryskie usage du monde ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak malym,i ulomna istota trzeba byc,zeby kogos osadzac po wygladzie.ale co ty mozesz o tym wiedziec.

wasz idol,to do wysokich tez sie nie zalicza,

 

Synonim łgarstwa- " korzystne dla Polski projekty tuska ".

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"jak wygladasz,tak cie traktuja,i nie tylko w Polsce.ciezko bylo objechac?to teraz bedziesz mial traume."

 

Tak pisał kilka dni temu ten sam kolega tomek7776. Widać, miara dla Prezesa jest inna niż dla innych... Tylko pogratulować. W Anglii za taką postawę przyznają Order Brązowego Nosa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Genesis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku dziękuję za przykład.

A T. Monka lubi ?

dlaczego poza a nie ponad ? popełniłem jakiś błąd ? Horyzont to przecież prosta, ponad którą można spojrzeć, a wyjrzeć poza horyzont...

 

"na udeptaną ziemię" to to słynne paryskie usage du monde ?

Dominiku Kochany.

Ja tam kompletnie nie wiem, czy Pan Biedroń lubi PF, czy inne zepeliny. W życiu chłopa nie widziałem.

Mądrą i chwalebną rzecz rzekł natomiast.

 

Ale skąd Ty, ciężko zapieprzający w Niemczech możesz o tym wiedzieć?

 

Antka - w piętkę. Jak zwykle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bezlitosna Niusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopki czas spojrzeć ponad horyzont, uda Wam się wtedy zobaczyć więcej.

Jak można zobaczyć więcej żyjąc w zatęchłym ciemnogrodzie ?

Horyzont to przecież prosta, ponad którą można spojrzeć, a wyjrzeć poza horyzont...

To właśnie sposób postrzegania rzeczywistości przez ciemnogrodzian.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczucia wstydu z powodu głupot które tutaj wypisujesz .

Co z tym poczuciem wstydu, bo wciąż nie kojarzę?

 

 

 

Poczucia wstydu z powodu głupot które tutaj wypisujesz .

To jest wszystko, co prymityw potrafi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lech co jest złego w tradycji oraz poglądach konserwatywnych? Co jest ich alternatywą?

Podam Ci przykład postrzegania rzeczywistości: jestem hologramem...jak Ty. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lech co jest złego w tradycji oraz poglądach konserwatywnych? Co jest ich alternatywą?

Podam Ci przykład postrzegania rzeczywistości: jestem hologramem...jak Ty. :)

...

Taaaa...

Dominik - nie szalej.

Jutro Ci będzie głupio.

 

Ściskam. Jacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.