Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, ps39 napisał:

Dopiszę się do szczęściarzy, którym nic nie buczało i nie buczy. H80, H160 cisza, a w Octave cisza jak makiem zasiał. Oczywiście zawsze z Dynkami.

Dlatego nie rozumiem, co niektórych producentów.Ile to roboty odizolować trafo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ps39 napisał:

Jednak jest to jakaś sztuka, bo nie wszystkim się to udaje. Wracając do mocy to u mnie tych watów nie ma tak znowu dużo,  a wysterowanie Dynek wypada nad wyraz dobrze.

Właśnie.Moonriver ma 50 watów a robi z contourami co chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musicie mi wyjaśnić dlaczego Moonriver z małym trafem jest wydajny prądowo, a Yamaha z dwa razy większym już nie, bo powiem szczerze, nie kumam ?

W naimach jest jeszcze taki.fajny ficzer, że na wyjściach głośnikowych widać zasilacz ?

Nie wiem, czy wszystkie naimy to.mają, czy tylko supernaity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, baran napisał:

Musicie mi wyjaśnić dlaczego Moonriver z małym trafem jest wydajny prądowo, a Yamaha z dwa razy większym już nie, bo powiem szczerze, nie kumam ?

W naimach jest jeszcze taki.fajny ficzer, że na wyjściach głośnikowych widać zasilacz ?

Nie wiem, czy wszystkie naimy to.mają, czy tylko supernaity.

Nie wiem,może ktoś mądry coś napisze,jak to jest.W każdym razie testując Moonrivera i Audie,ustawiłem potencjometry na takim samym poziomie głośności,czyli Audia na godz.ok.11-tej a Moonriver na godz.ok. 8-mej. W dodatku kręcąc Moonem na godz. 11-tą było już bardzo głośno i bez zniekształceń.Dalej już nie próbowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne w innych wzmacniaczach też tak jest jak w Octave, że im większa bateria kondensatorów w zasilaczu tym lepiej. Doświadczyłem tego podpinając do Octave dodatkowy bank kondensatorów zwany Super Black Box. Nie wiem jakimi pojemnościami dysponują podane wyżej wzmacniacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, izapat napisał:

Nie wiem,może ktoś mądry coś napisze,jak to jest.W każdym razie testując Moonrivera i Audie,ustawiłem potencjometry na takim samym poziomie głośności,czyli Audia na godz.ok.11-tej a Moonriver na godz.ok. 8-mej. W dodatku kręcąc Moonem na godz. 11-tą było już bardzo głośno i bez zniekształceń.Dalej już nie próbowałem.

Nie dziwi mnie to. Bo 50W to bardzo dużo. Styknie dla większości kolumn i poziomów odsłuchów. Co więcej, Moonriver ma niskie szumy, choć trochę wysokie THD. Warto poczekać na jakiś dobry test, żeby wiedzieć z czego ten wzmach jest zrobiony ?

Ja ostatnio zacząłem się rozglądać i natrafiłem na Benchmark AHB2. Jak się covidowanie skończy, to firma mnie wyśle do Stanów to sobie taki sprawię ?

Plan to Anthem STR Preamp + Benchmark AHB2 i.w zasadzie system referencyjny za normalne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, ps39 napisał:

Zapewne w innych wzmacniaczach też tak jest jak w Octave, że im większa bateria kondensatorów w zasilaczu tym lepiej. Doświadczyłem tego podpinając do Octave dodatkowy bank kondensatorów zwany Super Black Box. Nie wiem jakimi pojemnościami dysponują podane wyżej wzmacniacze.

Audia 72 000 uF w sumie. Moonriver ma po sześć kond. na kanał ,ale nie widać pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, baran napisał:

Mówisz o tych niebieskich? To jest 4x4700 + 2x2200uF

Tak.Też teraz znalazłem.Niby nie wiele ,ale widocznie wystarczy.W każdym razie więcej niż w Naimie xs2

12 minut temu, baran napisał:

Mówisz o tych niebieskich? To jest 4x4700 + 2x2200uF

Edit... On nie jest zrobiony na układach scalonych przypadkiem? 

Dokładnie.Na układach scalonych.

Edytowane przez izapat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Margol napisał:

Izapat jak pasuje Moonriver,to brać,bo jak pójdziesz w półśrodki,to zawsze z tyłu głowy zostanie żal. Takie jest audio

Nie takie to proste.Moonriver mi się podoba i Audia też.Dwa trochę inne brzmienia,ale oba są bardzo dobre.Mógłbym zostawić jedno i drugie,ale to chyba mija się z celem,bo za te dwa można mieć coś z kosmosu,ale czy lepszego ?

Żal jest zawsze,gdy się z jakimś sprzętem rozstaje,choćby Harbeth 7-es3,sprzedałem ,bo nie mam na nie miejsca.A żal pozostał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Margol napisał:

To może faktycznie trzeba iść wyżej i połączyć budżety obu wzmaków i kupić coś do 30 tys?

Cały czas myślę o Octave v70se ,ale nie ma jak wypożyczyć do przesłuchania.Przesłuchać będę mógł Rogue Audio Cronus Magnum III lub Cary Audio SLI 80, zostaje jeszcze Marantz pm-12se .Jak one zawiodą,to chyba zostanę przy Moonriverze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, izapat napisał:

Cały czas myślę o Octave v70se ,ale nie ma jak wypożyczyć do przesłuchania.

To też zależy od akustyki u Ciebie, ale chyba niewiele zaryzykuję jak powiem, że taki set musi świetnie zagrać -Octave+Contour. Przynajmniej warto posłuchać, może jest ktoś z forum niedaleko i ma coś podobnego, Octave może jakieś inne Dynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Margol napisał:

Ja odszedłem od lampy,chyba definitywnie. Kiedyś myślałem,że Harbeth tylko z lampą. Da się lepiej ? Obyś swoje znalazł ? 

.... mam zacną integrę tranzystorową  ale jakoś  nie  mogę sobie wyobrazić  by na stałe zastąpiła lampę ? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Miroslav1 napisał:

.... mam zacną integrę tranzystorową  ale jakoś  nie  mogę sobie wyobrazić  by na stałe zastąpiła lampę ? .

Mam znajomego co w jednym pokoju ma lampę jaki tranzystor do tego dwie pary kolumn, każda dla  innego"napędu" ?  i do tego jeszcze dwa rózne gramofony, więc jak coś to można. ?

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, lolek126 napisał:

Mam znajomego co w jednym pokoju ma lampę jaki tranzystor do tego dwie pary kolumn, każda dla  innego"napędu" ?  i do tego jeszcze dwa rózne gramofony, więc jak coś to można. ?

.... można i to bardzo ?... dla wszystkich tych którzy mają ''podwójny'' sprzęt powinien być też jakiś stosowny klub ? 

...jakbym miał dobierać drugą parę kolumn to z pewnie  byłyby to jakieś wolno stojące Dynaudio lub podstawkowe Sonus Faber....

 jest to duża przyjemność mieć coś takiego....puki co jestem w ''przedsionku'' bo mam tylko dwa wzmacniacze lampę/tranzystor ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba patrzeć też przez pryzmat malejących zysków, na pewnym poziomie nie opłaca się inwestować w ten sam zestaw,
bo dostaje się nie wiele. Wówczas postawienie drugiego systemu jest bardziej uzasadnione. Dla każdego ten poziom będzie na pewno też inny

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tylu latach  chyba wiemy co jest nam bliższe? A może nie wiemy? 

Co by nie było, ja wiem i od lat mam ugruntowane zdanie. 

Teraz bawię się lampą małych i średnich mocy, ale świadomy jestem wyboru i wiem, że to tylko chwilowy, trochę z konieczności skok w bok.

Ponieważ nie raz, nie dwa przyszło mi się zmierzyć z budową systemów na '12 czy'15 w oparciu o lampę i tranzystor, to mam świadomość jak bardzo różnią się te systemowe złożoności, głownie w obszarze różnic budowy zg i na linii ich współpracy z pokojem, nie mówiąc o różnicach w pozycjonowaniu, stronieniu, zasilaniu, różnic AC, IC, ustawianiu, przesuwaniu sporych końcówek mocy.., inności od metra. 

Małe monitory, to nie to samo co 15 czy '18 calowe potwory. Kolumny do lampy, szczególnie mniejszych mocy, o nie to samo co do tranzystora. Różnic od metra. 

Takie żonglowanie, to ogromna ilość zmiennych wpływających na subiektywne postrzeganie. 

Oczywiście, wolnoć Tomku w swoim domku, można się z tym wszystkim użerać i kółko przestawiać, przepinać, ale ostatecznie większego sensu w tym nie widzę, ze o przerażeniu w oczach ślubnej nie wspomnę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.