Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Klub miłośników Dynaudio


wube
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 marca w wątku o Dynaudio Contour 30 kolega Baran napisał:

"W końcu jestem po odsłuchu i zakupie.

Kolumny porównane bezpośrednio Contour 60 i 30. Większe kolumny wydały mi się dużo lepsze od 30-stek. Czytelniejsza (i chudsza) średnica, lepsza góra pasma. Bardziej neutralne i "przezroczyste", ale jednak Contour 30 zagrały po prostu bardziej gładko i przyjemnie. Obydwa zestawy brzmią jak Dynaudio. Czyli średnica/góra jest mocno "plastikowa". Mnie się to akurat spodobało, bo całe życie jadę na celulozie. 

 

Wybór padł na Contour 30 w Coronavirusowej promocji. Słuchałem masę zestawów DIY + kolumny YB audio (Huracan). Moim zdaniem Huracany są lepsze od contour 30, ale nie od contour 60. Dynaudio Contour 30 są sporo gładsze (dźwięk) od w zasadzie wszystkiego co jest dostępne na rynku, a to jest coś czego szukałem. Bardzo udane kolumny, choć dynaudio mogłoby przyłożyć się do szczegółów. Np. to jak zamontowali bassreflex woła o pomstę do nieba (da się go wyciągnąć, nie jest łatwo, ale jest to możliwe). Powinien być przykręcany jak w Special 25." 

Polecam poczytać te perypetie Barana w tym słynnym wątku. 

W każdym razie w odpowiedziałem na cuda niewidy które wypisywałeś w tym wątku o Contour 30, 60 i S25, YBaudio tak Ci Drogi Baranie odpisałem:

"Własnie dlatego że YB Audio były lepsze i tańsze - to kupił Contoury 30, które były gorsze i droższe od YB-Audio.

A tak generalnie to 60tki grały duzo lepiej niz 30tki - ale wybrał 30ki bo grały gładko i zapewne bardziej "plastikowo" od 60ek

Niesamowite !

  W dniu 15.03.2020 o 10:16, baran napisał:

Problem - jak ze wszystkimi scanami - jest taki, że są papierowe

Odpisałem Ci Drogi Baranie tak:

'Odkrycie roku.

Dopowiem - że z polipropylenami problem jest taki, że są plastikowe; z accutonami problem jest taki że są ceramiczne, z kopułkami berylowymi problem jest taki że są metalowe, a z kopułkami Dynaudio problem jest taki że są jedwabne,itd."

Pozdrawiam twoje pomiary....

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i...? Bo nie do końca rozumiem do czego zmierzasz.

Moje odczucia są dokładnie takie jak opisałem. Pomimo, że C60 wydały mi się lepsze obiektywnie, to ostatecznie zdecydowałem się na C30. A wszystko to na "lipnym" wzmacniaczu, o którym już pisałem kilka razy (nie, nie Yamaha ? ). Zresztą również uzasadniłem swój wybór. Drugi raz wybrałbym dokładnie tak samo (chyba, że coś się zmieniło w wersji "i" ? ).

Z perspektywy czasu zaczynam wątpić, czy C60 są lepsze od Huracanów, ale za dużo czasu minęło. Jeśli na wtedy mi się tak wydawało, to zakładam, że teraz też tak bym uznał, pamięć płata figle często.

 

Edit: Na pomiarach "in room" C60 wypadają dużo gorzej niż C30. Pewnie dałoby się to zmienić ostrą adaptacją, ale zawsze ciężko ryzykować ? 

Edit2: W zakresie basu oczywiście. Nie udało nam się uzyskać podczas odsłuchów dobrego basu z C60, ale to pewnie wina wzmacniacza. Prawdopodobnie był za słaby i zbyt tani ? 

Edit3: To jeszcze fotka z eventu, przed odsłuchami ? 

IMG-20200313-WA0002.jpg

IMG-20200313-WA0003.jpg

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, rochu napisał:

Proszę bardzo.

Przykładowy manual dla serwisanta Linna.

Strona 25 i 28.

"Check the mounting screws with the torque tool set at 3.7Nm with the T20 Torx bit fitted. "

 

artikulat_350.pdf 450.88 kB · 6 pobrań

A na której stronie tegoż manuala producent definiuje zależność jakości dźwięku od siły dokręcenia śrub montażowych? 
Poważnie tak właśnie to interpretujesz czy sobie żarty przy sobocie z nas robisz?

Nie przyszło Ci do głowy, że tak zupełnie przypadkiem może to mieć związek z wytrzymałością materiału, w który są wkręcanie i/lub który dociskają śruby i/lub samych śrub?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem fajny test Confidence 50.

https://stereo-magazine.com/review/dynaudio-confidence-50-review

Najciekawiej wypadają pomiary... Polecam rzucić okiem na zniekształcenia.

Poniżej dla porównania Wilson Audio:

https://stereo-magazine.com/review/wilson-audio-sasha-daw-review

 

Edit: Dla porównania Contour 60

https://stereo-magazine.com/archive/articles?tx_archive_pi1[action]=download&tx_archive_pi1[article]=66624&tx_archive_pi1[controller]=Archive&cHash=e04326faaea9a422f54e49fd616a61b1

 

Wynika z tego, że nowy Esotar3 jest jednak sporo lepszy od Esotar2...

 

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, macktheknife napisał:


Poważnie tak właśnie to interpretujesz czy sobie żarty przy sobocie z nas robisz?

Temat pojawiał się kilka razy na poważniejszych niż AS forach. Tam też można przeczytać wypowiedzi dealerów Naima I Linna na ten temat.

Myślę, że z łatwością odnajdziesz stosowne wątki zadając w googla odpowiednie pytania.

Jeżeli przekracza to twoje możliwości, proszę o PW, wskażę gdzie szukać.

Proponuję nie kontynuować tego OT w tym wątku.

 

 

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, baran napisał:

Jeśli na wtedy mi się tak wydawało, to zakładam, że teraz też tak bym uznał, pamięć płata figle często.

Moim zdaniem, "pamięć dźwięku" zawsze płata figle i dotyczy każdego. 

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, baran napisał:

Znalazłem fajny test Confidence 50.

https://stereo-magazine.com/review/dynaudio-confidence-50-review

Najciekawiej wypadają pomiary... Polecam rzucić okiem na zniekształcenia.

Poniżej dla porównania Wilson Audio:

https://stereo-magazine.com/review/wilson-audio-sasha-daw-review

 

Edit: Dla porównania Contour 60

https://stereo-magazine.com/archive/articles?tx_archive_pi1[action]=download&tx_archive_pi1[article]=66624&tx_archive_pi1[controller]=Archive&cHash=e04326faaea9a422f54e49fd616a61b1

 

Wynika z tego, że nowy Esotar3 jest jednak sporo lepszy od Esotar2...

 

A zakładałeś, że nowy wysokotonowiec jedt gorszy? Wszyscy którzy mieli na testach nowe confidensy pisali, ze jest lepiej...warto posłuchać i samemu się przekonać.

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, baran napisał:

Moje odczucia są dokładnie takie jak opisałem. Pomimo, że C60 wydały mi się lepsze obiektywnie, to ostatecznie zdecydowałem się na C30.

"ODCZUCIA" "WYDAWAŁY" - no weź - a gdzie twoje pomiary.  Byłem przekonany że wkleisz wykresy, wodospady, reversenulle, - a tu piszesz ze coś Ci się wydawało. 

1 godzinę temu, baran napisał:

Wynika z tego, że nowy Esotar3 jest jednak sporo lepszy od Esotar2...

Wynika to z przeczytanego testu???? 

Ale jaja. Ciekawie się robi. 

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, baran napisał:

Edit: Na pomiarach "in room" C60 wypadają dużo gorzej niż C30. Pewnie dałoby się to zmienić ostrą adaptacją, ale zawsze ciężko ryzykować ? 

Edit2: W zakresie basu oczywiście. Nie udało nam się uzyskać podczas odsłuchów dobrego basu z C60, ale to pewnie wina wzmacniacza. Prawdopodobnie był za słaby i zbyt tani ? 

Tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rochu napisał:

Proponuję nie kontynuować tego OT w tym wątku.

Nie musimy kontynuować tylko nie odpowiedziałeś na rzeczowe i poważne pytania. Pokaż mi manual, który mówi że takie a nie inne dokręcenie śrub montażowych głośników ma konkretny (pozytywny i słyszalny oraz konkretnie i rzeczowo opisany) wpływ na brzmienie, a niedokręcenie lub przekręcenie degraduje je. Manual producenta, a nie forumowe dysputy takie jak te tutaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pokaż mi manual, który mówi że takie a nie inne dokręcenie śrub montażowych głośników ma konkretny (pozytywny i słyszalny oraz konkretnie i rzeczowo opisany) wpływ na brzmienie,..


Sa takie polskie audio fora, gdzie forumowicze twierdza, ze „wyslyszeli“ z jakim momentem sa dokrecone kolce pod glosnikami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xajas, z kolcami to ciekawa sprawa ?

Po wymianie nóżek w Contour 30 mam wrażenie, że mniej drgań przenosi się na podłogę. Wprawdzie nie podpinałem akcelerometru, ale może ktoś ma tak czułe ucho, żeby to usłyszeć, np. w Harbeth? ? 

 

@saku, pytałeś o nóżki. W moim przypadku napisałem do Dynaudio (tego w Danii) to od razu odesłali mnie do Nautilusa. Zdecydowałem się w następnej kolejności napisać do sklepu, w którym kupiłem kolumny - pełny sukces, choć oczywiście przeszło przez nautilusa. Cała operacja trwała może z tydzień i nie policzyli mi za wysyłkę. Warunek - numery seryjne kolumn. Nóżki przychodzą w ładnym pudełku z dużym zestawem śrub. Zdecydowanie polecam, może nie ze względu na wygląd (ja miałem sentyment do starych), ale ze względu na jakość. Po pierwsze teraz są dwa kawałki metalu na kolumnę (zamiast czterech małych), a przykręcane są przez dość grubą gumę. Dostaje się manual, ale nie napisali z jakim momentem mam przykręcać ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem,części nie czytałem o śrubkach i innych pierdołach.Wydaje mi się ,że jesteśmy w klubie Dynaudio i piszmy o wadach i zaletach tych że kolumn.Obrażanie się i wytykanie nic nie da dla potencjalnych nabywców tej marki.Mamy sobie pomagać i choć ,nie którym może to nie pasować,starajmy się pomóc w doborze sprzętu do odsłuchu.Każdy wybierze sam coś dla siebie ,ale wskazówki są zawsze mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, m4tech napisał:

za cholerę nie widzę na wykresach tej roboty hexisa, ale wpadło mi w oko co innego
image.thumb.png.6d668196b642a9160ac6a6b2b22d3c2b.png
 

Dokładnie. Łatwe w napędzeniu kolumny. Szkoda, że nie poprawili buga ("W" zamiast "Ohm")

Jeśli chodzi o porównanie wysokotonówek... Distortion dla Esotar3 to 0.02% dla esotar2 0.1%. In my books to przepaść.

Wiem, że Esotar 3 ma inny napęd, inną, większą komorę i hexisa. Prawdopodobnie to wszystko, plus elementy w zwrotnicy spowodowały takie obniżenie zniekształceń. (bo Cerotar, też z Hexis, już tak fenomenalnie nie wypada) Niemniej, imponujące! Dlatego chciałbym "nausznie" sprawdzić jak nowy Esotar2i sobie radzi. Nie wiem tylko, czy zmienili strojenie. Tzn. kształt ch-ki częstotliwościowej. Jeśli tak (a wątpię, że wyszła im dokładnie taka sama) to ciężko będzie porównać wpływ zmiany wysokotonówki. Chyba, że założymy, że Contour oraz Contour-i to najlepsze co można z tych głośników wyciągnąć.

"Na papierze", moim zdaniem Dynaudio zostawiło konkurencję daleko w tyle...

 

Edit: Pomyszkowałem trochę po tej stronie Stereo-Magazine. Fajne rzeczy tam można znaleźć...

Dla Evoke 10, żeby uzyskać 94dB potrzeba ponad 40W

Dla Evoke 30 - tylko 11W

Dla Contour 60 - tylko 7W

Jest to trochę mało intuicyjne.

Edytowane przez baran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ps39 napisał:

Mam kolegę, który bardzo lubi wkładać kij w mrowisko. Wydaje mi się, że tu jest wielu, którzy w ten sposób się bawią, a reszta rwie włosy i usiłuje przekonać...

Coś w tym jest i po przeczytaniu kilkunastu wpisów się potwierdza.Przypomnijcie sobie początki Audiostereo.

2 minuty temu, baran napisał:

Dokładnie. Łatwe w napędzeniu kolumny. Szkoda, że nie poprawili buga ("W" zamiast "Ohm")

Jeśli chodzi o porównanie wysokotonówek... Distortion dla Esotar3 to 0.02% dla esotar2 0.1%. In my books to przepaść.

Wiem, że Esotar 3 ma inny napęd, inną, większą komorę i hexisa. Prawdopodobnie to wszystko, plus elementy w zwrotnicy spowodowały takie obniżenie zniekształceń. Niemniej, imponujące! Dlatego chciałbym "nausznie" sprawdzić jak nowy Esotar2i sobie radzi. Nie wiem tylko, czy zmienili strojenie. Tzn. kształt ch-ki częstotliwościowej. Jeśli tak (a wątpię, że wyszła im dokładnie taka sama) to ciężko będzie porównać wpływ zmiany wysokotonówki. Chyba, że założymy, że Contour oraz Contour-i to najlepsze co można z tych głośników wyciągnąć.

"Na papierze", moim zdaniem Dynaudio zostawiło konkurencję daleko w tyle...

O ile to się przyda ,pisałem wcześniej w porównaniu bezpośrednim między c20 a c20i w tym drugim góra jest lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Audio-Video" ma na testach Dynaudio Contour 30i więc pewnie niedługo poczytamy o "szmatkach", o wykończeniu w stylu "mebli z lat 70tych" i o "jasnych i prymitywnych" wysokich tonach z Esotara 2.

No i może coć pomierzą to się dowiemy jaki jest "Distortion" dla Esotar 2i ( czy 0,1%, czy 0,02% a może 0,5%) - to przecież kluczowa wiedza by ocenić jakość Esotara.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, ps39 napisał:

Mam kolegę, który bardzo lubi wkładać kij w mrowisko. Wydaje mi się, że tu jest wielu, którzy w ten sposób się bawią, a reszta rwie włosy i usiłuje przekonać...

Szkoda czasu i zdrowia na głębsze przekonywanie skoro i tak taka osoba zostanie przy swoim myśleniu w danym temacie, pomimo, że wielu może być innego zdania.

 

 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, macktheknife napisał:

Nie musimy kontynuować tylko nie odpowiedziałeś na rzeczowe i poważne pytania. Pokaż mi manual, który mówi że takie a nie inne dokręcenie śrub montażowych głośników ma konkretny (pozytywny i słyszalny oraz konkretnie i rzeczowo opisany) wpływ na brzmienie, a niedokręcenie lub przekręcenie degraduje je. Manual producenta, a nie forumowe dysputy takie jak te tutaj. 

Jak wrócę z weekendu,to znajdę ci całe opracowanie techniczne sztabu badawczego BBC,gdzie jednym z kluczowych parametrów strojenia Ls3/5a  jest odpowiedni moment dokręcenia wkrętu,więc kompletnie nie wiem czym jesteś zdziwiony? To jest czysta inżynieria,w przeciwieństwie do alchemicznych pierdów,które powielają jakieś dziwne firemki. Audio to czysta fizyka i kiedyś zajmowali się tym inżynierowie a nie alchemicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim się kolego przygotujesz na wstrząs związany z odkręcaniem wkrętów,poczytaj i doceńJaki wkład dla rozwoju nagłośnienia na świecie wniosło BBC. Poczytaj czym,na jakim poziomie kompetencji i jak drobiazgowej analizie poddano ten projekt. Kłapać jęzorem każdy potrafi.

http://downloads.bbc.co.uk/rd/pubs/reports/1976-29.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Margol napisał:

Zanim się kolego przygotujesz na wstrząs związany z odkręcaniem wkrętów,poczytaj i doceńJaki wkład dla rozwoju nagłośnienia na świecie wniosło BBC. Poczytaj czym,na jakim poziomie kompetencji i jak drobiazgowej analizie poddano ten projekt. Kłapać jęzorem każdy potrafi.

http://downloads.bbc.co.uk/rd/pubs/reports/1976-29.pdf

Nie schlebiaj sobie Margol, nie jesteśmy kolegami. Z takim podejściem do rozmowy i dyskusji trudno nawiązywać i utrzymywać zdrowe relacje z innymi ludźmi.

Ciekawy i nic nie wnoszący do rozmowy dokument, ale doceniam.

Rochu, teraz odpowiesz na moje pytania? Odwagi, jeśli dobrze zrozumiałem groźby Margola nauka jest po Twojej stronie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, macktheknife napisał:

 

Ciekawy i nic nie wnoszący do rozmowy dokument, ale doceniam.

 

Czyli google translate nie pomógł,tak myslałem. Szkoda na Ciebie czasu,bufonow omijam szerokim łukiem. Nie po drodze  mi z tobą.

4 minuty temu, macktheknife napisał:

, jeśli dobrze zrozumiałem groźby Margola

 

Nic nie zrozumialeś a twoje projekcje są....twoje,mnie w to nie mieszaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy mieliście okazję, ale:

W odnośniku poniżej filmu jest link do tego, o czym mówi. Ja sobie ściągnąłem i rzeczywiście nie ma kompresji dynamiki. Najmocniejszy kawałek ma chyba 27dB a reszta około 14-17dB dynamiki.

Wartość artystyczna do oceny indywidualnej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, rochu napisał:

Margol,

Nie wdawaj się w dyskusję z gołębiami.

Szkoda czasu.

Znowu zrobiło się miło i swojsko, już zaczynało mi brakować tej wspaniałej, przyjaznej forumowej atmosfery... Mistrzowie ciętej riposty, czy poza klepaniem się nawzajem po plecach, obrażaniem innych i karmieniem własnych ego macie coś konkretnego do powiedzenia i możecie w końcu rzeczowo opowiedzieć na pytania? Proszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, baran napisał:

Nie wiem, czy mieliście okazję, ale:

W odnośniku poniżej filmu jest link do tego, o czym mówi. Ja sobie ściągnąłem i rzeczywiście nie ma kompresji dynamiki. Najmocniejszy kawałek ma chyba 27dB a reszta około 14-17dB dynamiki.

Wartość artystyczna do oceny indywidualnej ?

Steve Gutenberg,kompetentny jegomość i bardzo lubi Harbetha ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.07.2020 o 18:31, lolek126 napisał:

Słuchałem ich dwa razy w różnych salonach i to jaka jest różnica w tym co tam widzisz i słyszysz, a to jak je wstawiasz u siebie w salonie to  coś z innej bajki.. oczy i uszy się cieszą.  Buzia się cieszy i uszy również.. oczywiście z tymi kablami grają , dlatego prosiłem o kontakt z kolegą Roxi.. 

Gratuluje Lolek ? Czyli jak, masz teraz Confidence 30?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.