Skocz do zawartości
IGNORED

Hi-endowe nowości


Elberoth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mysle, ze dealer może mieć racje.
Prawdopodobnie odkrycie Ansuz było podobnym olśnieniem. 

Roznica jest taka, ze teraz zmieniłem tylko dwa kable.

Ansuz zacząłem od ośmiu jednocześnie plus dystrybutor.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

….be still and know….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

MCD12000

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to juz bylo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu taka nowość z Monachium? Trochę kopiują mój projekt i żadnych tantiemów nie płacą… :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 

 

 

254D418F-57E9-43C6-9562-903925603995.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UBSOUND - polski dystrybutor włoskich kolumn (16.05.2022)

Włoska firma Ubsound specjalizująca się głównie w produkcji kolumn przez 10 lat stosowała model bezpośredniej sprzedaży internetowej do klientów indywidualnych z różnych krajów. Teraz wprowadzane są zmiany organizacyjne i wybierani są lokalni partnerzy do prowadzenia dystrybucji, co ma ułatwić potencjalnym klientom zapoznanie się z wyrobami firmy. Od maja 2022 w Polsce dystrybutorem jest High End Alliance (kontakt przez Audio Anatomy, www.audioanatomy.pl).

Katalog kolumn Ubsound obejmuje 3 serie: Feel, Velvet i Multico.
Kolumny serii Feel są dostępne w wykończeniu na wysoki w połysk w kolorach czarnym, białym, czerwonym i żółtym w cenach:
- podstawkowe FL32 ... 39.000 zł/para
- podłogowe FL38 ... 48.000 zł/para

Kolumny serii Velvet są dostępne w wykończeniu satynowym w kolorze czarnym w cenach:
- podstawkowe VL42 ... 48.000 zł/para
- podłogowe VL48 ... 58.000 zł/para

Podłogowe kolumny Multico ML68 są dostępne w wykończeniu satynowym w kolorze czarnym w cenie 86.000 zł/para.

Wszystkie kolumny Ubsound są projektowane i produkowane we Włoszech.

ubsound-multico-ml68.jpg

ubsound-feel-fl38-2021.jpg

ubsound-velvet-vl42-2021.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sly30 napisał:

 Trochę kopiują mój projekt i żadnych tantiemów nie płacą… :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 

 

 

254D418F-57E9-43C6-9562-903925603995.jpeg

Przeciez to nie jest OB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, xajas napisał:

Przeciez to nie jest OB

Jesteś pewien? Bo fakt, że są Linę Array, nie wyklucza OB. Wydają się dość płytkie, a zważywszy na tak duże basówki, musiałyby być bardzo głębokie, by uzyskać wymaganą pojemność komór dla każdego drivera basowego, żeby to był BR lub OZ. Ale może masz racje. Nie upieram się. Tak czy inaczej wygląd podobny do moich. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zagladales do linka, ktory podales

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_0860.thumb.jpg.4fe76d3e798fa889df4932142aacfd53.jpg

. Tak czy inaczej wygląd podobny do moich. 


Tak, schemat stary jak swiat IMG_0864.thumb.jpg.c041ebf2bc1129a8b1c54156382d8934.jpgIMG_0863.thumb.jpg.2615a424abfd25ce03c46fe07d2d1982.jpgIMG_0862.thumb.jpg.3da69ba8703003d2a7ef252fc4cf686e.jpgIMG_0866.thumb.jpg.996e786a3784f94190112be35cf4c160.jpgIMG_0865.thumb.jpg.653bfffbc5e054194d8ff1fa97762ebd.jpg

Na te przedostatnie (IQ system one) 30 lat temu chorowalem, a te ostatnie Genesisy to moze byly drugie najlepsze zestawy jakie slyszalem (HighEnd Frankfurt, chyba 1994, i do dzis pamietam napedzane Cronzilla i Camelot)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.05.2022 o 20:29, sly30 napisał:

mój projekt

Gigantyzm to nie jakość dźwięku.

Ilu już poszło tą drogą, ilu jeszcze pójdzie, jakie to proste, - pomyśleć, nawet zrealizować, " ja sobie wykonam takie to a takie kolumny, - przykręcę jeszcze raz tyle głośników "..

Jaka jest dziś zasobność obywateli na całym świecie, nawet w biednej Polsce, ile osób dziś stać na to, aby jeśli by tylko chcieli, poprzykręcałoby całą masę przetworników, ile by się tylko dało / pomieściło w dostępnych przestrzeniach...

 

Gigantyzm to choroba.

 

Uprzedzę, nie interesują mnie komentarze do tego zjawiska, o takich zachowaniach pisałem jako niebezpieczeństwie popadnięcia w tego typu manierę lata temu, tu na forum.

Gigantyzm się przerabia, psycholog by powiedział - przepracowuje.

Hi End audio to królestwo małych sygnałów, ale to nie dociera do wielu, to za trudne, za bardzo wymagające wysiłku, by się na tej płaszczyźnie skupić, co dopiero rozwijać, co dopiero relizować.

 

Poważnym i właściwym działaniem jest zapytać, kto popada w gigantyzm i z jakiego powodu ?

To pytanie dotyczy tak samo osób indywidualnych jak i producentów.

 

Gigantyzm to zwykła strata czasu.

 

P.S.

Są wymiary jako parametr, które pozwalają na uzyskanie koniecznych przewag konkurencyjnych, jednak to zupełnie inny tryb postepowania, to właśnie nacisk na uzyskanie microinformacji z zakresu fizycznie niedostępnego dla mniejszych konstrukcji, - to cel sam w sobie, bardzo trudny w osiągnięciu, gdyż w fizyce wszystko co "duże" posiada tak samo "dużo" zniekształceń, a kiedy rosną w kwadracie względem przyrostu danej wielkości, to sytuacja się komplikuje.

Można posiadać duże zestawy, nawet wielkie, ale za ich rozmiarami musi stać technologia zamaist bezradności, - chorej maniery zwielokrotniania.

P.S.II

Gigantyzm to pułapka, jest jakaś ilość tego typu przypadłości w audio, to jeden reprezentant, są też inne, temat rzeka.

Jeśli ktoś wpadł przypadkowo, natknął sie na drodze rozwoju, czyli nie jest jeszcze chory, to jest nadzieja i możliwość powrotu do rzeczywistości.

P.S. III

Nie mogę sobie przypomnieć, może ktoś inny pamięta, jakąś "fenomenalną grę" podobnie skonstruowanych zestawów podczas imprezy cyklicznej w Polsce, w Warszawie.

A produkty tożsame z powielaniem ilościowym czasami dało się napotkać.

 

Powielanie ilościowe nie gra.

To uproszczenie.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście. Odgrody żeby dobrze zagrały, to najlepiej żeby były malutkie!… :-))…zwarcie akustyczne najskuteczniej likwiduje się….marmoladą, efektywność poszczególnych sekcji osiąga się…musztardą, a dobre wybrzmienie basu w pełnym zakresie najlepiej uzyskać z drivera 15cm i koniecznie tylko jednego! I jest to oczywiste, bo przecież wszystkie wielkie odgrody, prezentowane corocznie i bardzo licznie na Audio Show grały fatalnie… :-)….ulżyło?… :-))

Z innych konstrukcji kolumn, które już z założenia mogą przecież być jeszcze mniejsze, najlepiej grają topowe „kolumny na biurko” np MBL 101 X-Treme, Magico M9, Wilson WAMM, Avalon Tesseract, Rockport Arrakis 2 itd… :-))

Gigantyzm?…to nie ty chwaliłeś się, że wydobyłeś gdzieś, ze śmietnika trafa po 60kg każde? I już w 2346r zbudujesz na nich wzmacniacze lepsze niż Relentless?….to nie ty, piszesz od kilku lat że dopiero Relentless to dobre wzmacniacze? No tak, one nie popadają pod gigantyzm, bo w końcu para monobloków wazy tylko ponad…500 kg!… :-)) Minimalizm rulez!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, xajas napisał:

Zazdrosc

Tak.

Zazdrość.

Cały Xajas, w swoim stylu, macie lewacy wszyscy ten sam, niewiedza, niekompetencja, inne przypadłości, - tylko buzie pełne frazesów jak to wszyscy inni są źli, a zwróć tylko uwagę, - szczęściem jest ujście z życiem..

 

W 1992 roku przechodziłem gigantyzm.

Nie jestem aniołem, też mam swoje za uszami..

Lecz dziś staram się nieudolnie pomagać innym, z fatalnym skutkiem, ale czy jest coś na świecie trudniejszego, od przetłumaczenia audiofilowi że ... 

 

....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, 747 napisał:

dziś staram się nieudolnie pomagać

Jak masz to robić nieudolnie, lepiej zaniechaj.

29 minut temu, 747 napisał:

W 1992 roku przechodziłem gigantyzm

...i po dziś dzień pompuję tutaj wytrwale swe EGO...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, sly30 napisał:

w końcu para monobloków wazy tylko ponad…500 kg

Ustaliliśmy w konsensusie, jak by się wydawać mogło, ze Relentless jest zbyt ciężki i zbyt drogi.

Proponuję nie naruszać.

 

Nigdzie nie napisałem słów krytyki dotyczących surowych wymiarów, jako pułapkę opisałem stan powielania przetworników w kolumnach / wówczas ich wymiary rosną .. /,  choć powielanie jako takie jest poważnym błędem też w elektronice, ale to inny temat.

 

Dan posłużył się masą 500 kg, w celu pokazania konkurencji gdzie jest, nie dla fobii gigantyzmu, - tak uważam, pisałem już że czekam na konkurenta dla Relentless.

Wzmacniacz Dana przecież móg "nie grać", mógł tylko ważyć i kosztować - każdy powinien w tym miejscu się na chwilę zatrzymać i zastanowić, nad klasą tego konstruktora, to nie jest rzecz powszednia, możemy podobnego długo nie mieć..

Swoją konstrukcją zablokował wielu rozwój, - baardzo wielu osobom, które do tego momentu miały relatywnie łatwe zadanie, wejść na rynek z zmacniaczem i krzyczeć że jest najlepszy na świecie..  .. tylko nie napewno.

W wzmacniaczach był bałagan, a teraz istnieje hierarchia, powinniśmy być wszyscy wdzięczni temu artyście, to dzięki niemu, możemy na planecie w końcu posłuchać muzyki, nawet jeśli tylko przech chwilę to i tak warto.

 

 

Odgrody jako takie nie grają, pokazują tylko sytuację jakiego typu zniekształcenia, jak odbierane wprowadzają pozostałe obudowy, ale nie są w tym osamotnione, gdyż bardzo dobre konstrukcje innego typu, pokażą to samo odgrodom.

Odgroda jest formą purystyki, nie neguję zwłaszcza purystki, gdyż nasłuchałem się w życiu samych głośników, bez żadnych odgród ani obudów, znam się na głośnikach, już to pisałem, do tego dobrze.

 

Można posiadać wielki system, nawet jest wskazane, ale lepiej jeśli w parze z wielkościa kroczy technologia, która jest jej immanentną częścią.

Oprócz wielkiego systemu jednak nie jest dobrze posiadać pustkę, wskazanym wydaje się drugi oparty na przetworniku całopasmowym najwyższej dostępnej klasy, taki wyjaśnia wiele zagadnień - wprost, nie trzeba posiłkować się żadnym innym medium, z funkcji sposobu pracy dowiadujemy się, co to jest punktowe, czyste źródło dźwięku, możemy rozeznać na tym rodzaju idealistycznego podejścia nieskończenie wiele zagadnień i kwesti, z czytelnością niedostępną w innej konfiguracji, lub dostępną za baardzo wieelkie pieniądze.

 

Stać Ciebie na wielki zestaw to go starasz się wytworzyć, by grał, nikt tym nie jest zdziwiony, - przeciwnie, jeśli zleciłbyś wykonanie maleństw, ktoś mógły odwiedzając powiedzieć .. ale popierdółki..

Chodzi tylko o to, gdzie znajduje się technologiczne uzasadnienie, nawet nie rozsądne, tylko ścisłe, techniczne, danej potrzeby użycia zwielokrotnionych przetworników, a od którego miejsca zaczyna się extrawagancja.

Nic więcej.

Extrawagancja nie gra.

Nawet JBL, który z racji profilu działalności predestynowany jest do "wielkich konstrukcji", bardzo się ogranicza i to nie przez rozsądek, tylko stosuje się do prawideł, nie przykrecają tyle przetworników ile maja śrub i nakrętek w firmie, - może oszczędzają .. na .. wkrętach..

.............

18 minut temu, iro III napisał:

lepiej zaniechaj.

..........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, sly30 napisał:

już w 2346r zbudujesz na nich wzmacniacze lepsze niż Relentless?

Założeniem na dziś jest, że będą ważyć połowę mniej, a grać na poziomie korespondencyjnym.

Wzmacniacz powstanie, na ten moment jest wojna, był ponoć covid, bez wzmacniacza można żyć, idzie głód, ogarnij się trochę i rozejrzyj po świecie, dziś budowa wzmacniaczy nie jest priorytetem, nie mamy do czynienia z normalną sytuacją, łamane są łańcuchy dostaw, baardzo podrożały półprzewodniki, za moment mogą być w ogóle nie dostępne, dotyczy to wielu innych elementów potrzebnych do konstrukcji.

To nie jest wykręt czy unik, cały czas pracuję nad doskonaleniem transformatorów.

Opracowany transformator wyidealizowany do wzmacniacza tranzystorowego - jako projekt, zamknięty, funkcjonalny, ukończony, jest dość znaczącą wartością w audio.

Nic nie jest ważniejsze od wzmacniacza, a w wzmacniaczu od transformatora.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś miał pojęcie o audio, to wiedziałbyś, że

po 1 - w odgrodzie, drivery nie są zabezpieczone przed przeciążeniem i wypluciem ich, szczególnie przy niskim zejściu i głośniejszym graniu. Dlatego ważne jest żeby się mocno nie wychylały i duża powierzchnia łączna membran pomaga. Moje drivery nie wychylają praktycznie wcale, a jedynie minimalnie wibrują.

po 2 - brak dużych wychyleń, to brak zniekształceń i szybsza reakcja driverów.

po 3 - więcej driverów, to większa efektywność kolumn, co pomaga w walce ze zwarciem akustycznym. 
 

Tak że jeszcze długa droga przed tobą. Ale pokaż te swoje projekty, to może zlecę nowy, lepszy projekt kolumn. Dawaj te pomysły i patenty… :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, 747 napisał:

Byłeś wiosną zeszłego roku na dobrej drodze..

 

Nie miałeś nic do pokazania. Zero. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, sly30 napisał:

Nie miałeś nic do pokazania

To prawda.

Nie mam nic na usprawiedliwienie.

 

Jednak publicznie zobowiązałem sie ze Tobie pomogę - to jest deklaracja, z deklaracji kogoś można juz rozliczyć.

 

Co zrobiłeś z moja chęcią pomocy ?

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, 747 napisał:

To prawda.

Nie mam nic na usprawiedliwienie.

 

Jednak publicznie zobowiązałem sie ze Tobie pomogę - to jest deklaracja, z deklaracji kogoś można juz rozliczyć.

 

Co zrobiłeś z moja chęcią pomocy ?

 

 

 

Ale w czym chcesz pomóc, skoro nie masz nic do zaoferowania! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ale w czym chcesz pomóc, skoro nie masz nic do zaoferowania! 

Nie masz trawnika do przyciecia, plotu do pomalowania, auta do umycia….
Cos sie zawsze znajdzie, ja bym mial 100 pomyslow, jak mi mozna pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, xajas napisał:


Nie masz trawnika do przyciecia, plotu do pomalowania, auta do umycia….
Cos sie zawsze znajdzie, ja bym mial 100 pomyslow, jak mi mozna pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No tak, to jedyne opcje… 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, 747 napisał:

Jednak publicznie zobowiązałem sie ze Tobie pomogę - to jest deklaracja, z deklaracji kogoś można juz rozliczyć.

ja takich co się narzucają i uważają lepiej ode mnie co jest dla mnie dobre wywalam na kopach przy okazji częstując niewybrednymi epitetami

"nie idź tą drogą" jak to pijny "klasyk" stwierdził 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.05.2022 o 01:59, 747 napisał:

Gigantyzm to nie jakość dźwięku.

To jest istota problemu w audio na wysokim poziomie. Audiofile kojarzą gigantyzm z najwyższą  jakością dźwięku - a to największy ...........błąd.

747 - masz tutaj 100% racji

W dniu 18.05.2022 o 05:38, sly30 napisał:

najlepiej grają topowe „kolumny na biurko” np MBL 101 X-Treme, Magico M9, Wilson WAMM, Avalon Tesseract, Rockport Arrakis 2 itd… :-))

No właśnie że NIE. 

Z tymi "topowymi" wielgachnymi kolumnami jest jeden wielki problem - ściana dźwięku i nic więcej. Gdzie w nich delikatność barwy, odcienie, mikroprecyzja, subtelności dynamiczne, wybrzmienie basu, eteryczność góry, gdzie spójność dźwięku w tych mastodontach.

Dźwięk wielki, "na mordę",- jebnąć, walnąć, zabić - to ich przymioty.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, babatular napisał:

Gdzie w nich delikatność barwy, odcienie, mikroprecyzja, subtelności dynamiczne, wybrzmienie basu, eteryczność góry

No właśnie to wszystko mam u siebie, przy normalnym graniu. A gdy chce zagrać wielką orkiestrę, to mam wielką orkiestrę, czego żadne małe kolumny zagrać nie potrafią.

32 minuty temu, babatular napisał:

747 - masz tutaj 100% racji

Nie, nie ma racji. Nie ma pełnego dźwięku z małych kolumn i małych driverów. Nie ma kontrastów dynamicznych, nie ma potęgi gdy jest ona potrzebna, np do grania orkiestr symfonicznych. Nie ma dobrego basu, ataku transjentów, różnicowania barwowego itd. Ale tego nie wie, ktoś kto cały czas gra na kolumnach „półkowych”. Z małych driverów dźwięk jest skompresowany, uśredniony, pełen zniekształceń, nudny, bez życia, bez drive-u, bez różnicowania, bez prawdziwej rozdzielczości. Muzyka to nie sączące się flaki z olejem, zmuolne i zgaszone, żeby zakryć zniekształcenia. Muzyka to żywa impulsowa dynamika. Przy cichym graniu ma być finezja, ale przy głośnym ma z butów wyrywać i cały czas grać czysto bez zniekształceń, przesterów itd. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ma masa ludzi tego po domach a twierdzi że ma, za tym wycieczka do filharmonii przynajmniej pierwszy raz w życiu...

33 minuty temu, babatular napisał:

Z tymi "topowymi" wielgachnymi kolumnami jest jeden wielki problem - ściana dźwięku i nic więcej. Gdzie w nich delikatność barwy, odcienie, mikroprecyzja, subtelności dynamiczne, wybrzmienie basu, eteryczność góry, gdzie spójność dźwięku w tych mastodontach.

Piszesz o prezentacjach w miejscach publicznych gdzie sprzęty są spinane tym co ma dany dealer w ofercie a za tym padłeś ofiarą własnego lenistwa

 

Wyrazy współczucia 😉 

12 godzin temu, sly30 napisał:

No tak, to jedyne opcje… 🙂

Zaczochrać koty do upadłego o ile to możliwe 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, ASURA napisał:

No nie ma masa ludzi tego po domach a twierdzi że ma, za tym wycieczka do filharmonii przynajmniej pierwszy raz w życiu...

Nie jestem specem od muzyki klasycznej ale trochę słucham różnych rzeczy. Mały skład barokowy ma grać średnio głośno, jest nastawienie na barwę i finezje, ale wielka orkiestra symfoniczna ma być…Wielka! Często 100 instrumentów gra równocześnie na żywo. To jest potęga! Z butów wyrywa! To w jakimś sensie jest ściana dźwięku, bo taka właśnie ma być. Ale żadnego grania na pysk. Ma być potęga, ale najwyższej jakości. Później ludzie marudzą, że w domu to nie to. No pewnie że nie to, ja grają z kolumienek niewiele większych od tych do komputera. To są zabawki, a nie high end, nawet jeśli kosztują krocie. I później jest dorabianie ideologii do takich wyborów, żeby się pocieszyć. 
Mój znajomy, wybitny ekspert od audio, śmieje się z takich kolumienek i mówi, że to jest słuchanie wielkiej orkiestry z filharmonijnego kibla, przez dziurkę od klucza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, sly30 napisał:

No właśnie to wszystko mam u siebie, przy normalnym graniu. A gdy chce zagrać wielką orkiestrę, to mam wielką orkiestrę, czego żadne małe kolumny zagrać nie potrafią.

Nie, nie ma racji. Nie ma pełnego dźwięku z małych kolumn i małych driverów. Nie ma kontrastów dynamicznych, nie ma potęgi gdy jest ona potrzebna, np do grania orkiestr symfonicznych. Nie ma dobrego basu, ataku transjentów, różnicowania barwowego itd. Ale tego nie wie, ktoś kto cały czas gra na kolumnach „półkowych”. Z małych driverów dźwięk jest skompresowany, uśredniony, pełen zniekształceń, nudny, bez życia, bez drive-u, bez różnicowania, bez prawdziwej rozdzielczości. Muzyka to nie sączące się flaki z olejem, zmuolne i zgaszone, żeby zakryć zniekształcenia. Muzyka to żywa impulsowa dynamika. Przy cichym graniu ma być finezja, ale przy głośnym ma z butów wyrywać i cały czas grać czysto bez zniekształceń, przesterów itd. 

Masz wg Ciebie. Wg mnie nie masz - bo mieć nie możesz. Ile masz głośników w jednej kolumnie - 5,6,7 szt pojedyńczych głośników ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, babatular napisał:

Masz wg Ciebie. Wg mnie nie masz - bo mieć nie możesz.

A skad ty to wiesz, skoro (wnioskuje) takich nie masz?

Z ogladania obrazkow w kolorowych magazynach? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.