Skocz do zawartości
IGNORED

Hi-endowe nowości


Elberoth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

SMSL - VMV D2 i VMV D3, zaawansowane przetworniki cyfrowo-analogowe (11.04.2022)

W kwietniu 2022 do sprzedaży na polskim rynku wchodzą dwa zaawansowane przetworniki cyfrowo-analogowe marki S.M.S.L., VMV D3 oraz VMV D2. Dystrybucję prowadzi MIP.

VMV D3 (cena 18.500 złotych) to droższy model z tej pary. Jest to urządzenie o symetrycznej konstrukcji oparte o klasyczny, już nieprodukowany przetwornik Burr-Brown PCM1704U-J. Zastosowano cztery takie układy pracujące w symetrycznej architekturze. Współpracują one z filtrem cyfrowym SM5847. Taktowanie zapewniają wysokiej klasy układy zegara marki ACCUSILICON. Posiadają one niezwykle niski poziom szumu fazowego, co bezpośrednio przekłada się na znaczące ograniczenie poziomu jittera.

Po przeprowadzeniu licznych prób w torze analogowym zastosowano selekcjonowane elementy, takie jak kondensatory Wima, oraz pieczołowicie zaaplikowane układy wzmacniaczy OPA1612A. Zasilanie ma wiele stopni stabilizacji, przewymiarowane kondensatory filtrujące oraz niskoszumowy transformator toroidalny brytyjskiej marki Noratel.

Pomimo zastosowanie starszego typu przetworników funkcjonalnie VMV D3 jest urządzeniem nowoczesnym. Procesor ALTERA z serii MAX II odpowiada nie tylko za przetwarzanie sygnału zegara, ale także minimalizuje jitter. Dzięki zastosowaniu najnowszego układu XMOS XU216 przetwornik VMV D3 wspiera sygnały PCM 32-bity/768kHz (natywnie), a także sygnały DSD, z DSD512 włącznie. Na wyposażeniu jest zdalne sterowanie z regulacją głośności.

VMV D3 posiada dzieloną obudowę. Zapewnia ona nie tylko mechaniczną separację pomiędzy elektroniką urządzenia a zasilaniem, ale przede wszystkim izolację od zakłóceń elektromagnetycznych. Między innymi właśnie dzięki temu zapewniono niezwykle niski poziom szumów tła.

Dane techniczne S.M.S.L. VMV D3:

Wejścia ... USB | I2S | optyczne | koncentryczne | AES (EBU)

Sygnały na USB, I2S ... PCM 44,1-768kHz, 16-32 bity | DSD 2.8224 - 22.5792 MHz

Sygnały na optycznym, koncentrycznym, AES-EBU ... PCM 44,1-192kHz, 16-24 bity

Transmisja USB ... asynchroniczna

Kompatybilność USB ... Windows 7 / 8 / 8.1 / 10, Mac OSX, Linux

Wyjścia ... niesymetryczne RCA | symetryczne XLR

Zniekształcenia THD+N ... 0,001%

Zakres dynamiki ... 112dB

Odstęp sygnał/szum ... 112dB

Pobór mocy ... 10W

Pobór mocy w trybie czuwania ... <0,8 W

Wymiary SWG ... 280 * 51 * 240 mm

Masa ... 3,96 kg

VMV D2 (cena 8.490 złotych) również będzie dostępny w kwietniu 2022. Zastosowano w nim flagowy układ przetwornika cyfrowo-analogowego firmy Asahi Kasei Microsystems, AK4499. Inne kluczowe podzespoły to dwa precyzyjne oscylatory zegara amerykańskiej marki ACCUSILICON, a także nowoczesny procesor sterujący ALTERA MAX II. Tor wyjściowy zbudowano z selekcjonowanych elementów o niskiej tolerancji i dedykowanych do audio. Wzmacniacze w sekcji analogowej to układy firmy Texas Instruments OPA1611 i OPA1612. Natomiast w zasilaczu zastosowano dwa transformatory firmy Noratel.

Oprócz wejść przewodowych VMV D2 ma też moduł do odbioru Bluetooth z obsługą kodeków apt-X HD, UAT czy LDAC. Na wejściu USB zastosowano najnowszy układ interfejsu, czyli XMOS XU216. Przekłada się to bezpośrednio nie tylko na pełne wsparcie nie tylko dla formatu DXD (32-bity/384 kHz), ale także i dla DSD, aż do DSD512 włącznie.

Dane techniczne S.M.S.L. VMV D2:

Wejścia ... USB, optyczne, koncentryczne, I2S, AES-EBU, Bluetooth

Transmisja USB ... asynchroniczna

Wyjścia ... niesymetryczne RCA | symetryczne XLR

Zegar ... BNC (50Ω)

Częstotliwości zegara ... 10 MHz, 11.2896 MHz, 12.288 MHz, 16.9344 MHz, 25 MHz, 27 MHz, 33.8688 MHz

Zakres dynamiki XLR ... 131dB

Zakres dynamiki RCA ... 125dB

Stosunek sygnał/szum ... 131dB

Pobór mocy ... <10W

Pobór mocy w trybie czuwania ... <0,5 W

smsl-vmv-d3.jpg

smsl-vmv-d2.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.03.2022 o 19:00, piotrek7 napisał:

Przy nim nowy Lampi to niemal sprzęt przeznaczony na półki marketów z elektroniką. Zaledwie skromne 44 tys. euro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

z którekolwiek strony by nie spojrzeć trzeba mieć nie równo pod sufitem żeby tyle za to zapłacić no chyba że ma się budżet putlera albo jest się członkiem mafii paliwowej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, robbit napisał:

z którekolwiek strony by nie spojrzeć trzeba mieć nie równo pod sufitem żeby tyle za to zapłacić no chyba że ma się budżet putlera albo jest się członkiem mafii paliwowej 🙂

Niekoniecznie - kwestia optyki postrzegania i miejsca w jakim w życiu  się znajdujesz.  Wystarczy, że masz dobrze prosperującą firmę, duży dom niedaleko pracy i daczę nad jeziorem, odchowane dzieci plus BMW M5 pod domem lub KTM-a w garażu. I dobre audio to jest po prostu kolejna rzecz o której zawsze marzyłeś a teraz Cię na nią stać. Wbrew pozorom takich ludzi jest coraz więcej w Polsce i niech ich przybywa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, barni napisał:

Niekoniecznie - kwestia optyki postrzegania i miejsca w jakim w życiu  się znajdujesz.  Wystarczy, że masz dobrze prosperującą firmę, duży dom niedaleko pracy i daczę nad jeziorem, odchowane dzieci plus BMW M5 pod domem lub KTM-a w garażu. I dobre audio to jest po prostu kolejna rzecz o której zawsze marzyłeś a teraz Cię na nią stać. Wbrew pozorom takich ludzi jest coraz więcej w Polsce i niech ich przybywa. 

zgoda ale czy naprawdę warto wywalić tyle kasy tak naprawdę dla maleńkich niuansów w szczegółowości brzmienia ? wątpię , poza tym jaki byśmy nie zakupili sprzęt to i tak wcale nie definiuje że jest " lepiej " a jedynie inaczej , jaki więc ma sens wydawać fortunę na graty które dla jednych mogą być super a dla innych nie , a realną korzyść z tych gratów ma jedynie sprzedający czyli producent . A na rynku jak grzyby po deszczu pojawiają się coraz to nowe firmy jak nie klocków to zestawów głośnikowych , tych tańszych i tych droższych bo rynek wyczuł koniunkturę . I jak tu ktoś wcześniej napisał do nowej obudowy wsadzają graty z klocka za 1500 zł , robią jakąś fikuśną obudowę  w papierach wypisują cuda i sprzedają to za 20000 zł a ciemnogród się znajdzie który kupuje oczami a w dodatku myśli że jak drogie to musi być dobre bo oprócz tego na forach  i nie tylko naganiacze zachwalają . A potem taki naiwniak kupi np wzmacniacz za 30000 , nie wymienię tu marki , wypasiony hi end jak tu co niektórzy wychwalają , i narzeka że słychać jak mu trafo buczy , rozumiecie ??? we wzmaku za 30000 zł buczy trafo !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, robbit napisał:

zgoda ale czy naprawdę warto wywalić tyle kasy tak naprawdę dla maleńkich niuansów w szczegółowości brzmienia ? wątpię , poza tym jaki byśmy nie zakupili sprzęt to i tak wcale nie definiuje że jest " lepiej " a jedynie inaczej , jaki więc ma sens wydawać fortunę na graty które dla jednych mogą być super a dla innych nie , a realną korzyść z tych gratów ma jedynie sprzedający czyli producent . A na rynku jak grzyby po deszczu pojawiają się coraz to nowe firmy jak nie klocków to zestawów głośnikowych , tych tańszych i tych droższych bo rynek wyczuł koniunkturę . I jak tu ktoś wcześniej napisał do nowej obudowy wsadzają graty z klocka za 1500 zł , robią jakąś fikuśną obudowę  w papierach wypisują cuda i sprzedają to za 20000 zł a ciemnogród się znajdzie który kupuje oczami a w dodatku myśli że jak drogie to musi być dobre bo oprócz tego na forach  i nie tylko naganiacze zachwalają . A potem taki naiwniak kupi np wzmacniacz za 30000 , nie wymienię tu marki , wypasiony hi end jak tu co niektórzy wychwalają , i narzeka że słychać jak mu trafo buczy , rozumiecie ??? we wzmaku za 30000 zł buczy trafo !!!

Chyba kolego czas zmienić zainteresowania 😉.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, robbit napisał:

zgoda ale czy naprawdę warto wywalić tyle kasy tak naprawdę dla maleńkich niuansów w szczegółowości brzmienia ? wątpię , poza tym jaki byśmy nie zakupili sprzęt to i tak wcale nie definiuje że jest " lepiej " a jedynie inaczej , jaki więc ma sens wydawać fortunę na graty które dla jednych mogą być super a dla innych nie , a realną korzyść z tych gratów ma jedynie sprzedający czyli producent . A na rynku jak grzyby po deszczu pojawiają się coraz to nowe firmy jak nie klocków to zestawów głośnikowych , tych tańszych i tych droższych bo rynek wyczuł koniunkturę . I jak tu ktoś wcześniej napisał do nowej obudowy wsadzają graty z klocka za 1500 zł , robią jakąś fikuśną obudowę  w papierach wypisują cuda i sprzedają to za 20000 zł a ciemnogród się znajdzie który kupuje oczami a w dodatku myśli że jak drogie to musi być dobre bo oprócz tego na forach  i nie tylko naganiacze zachwalają . A potem taki naiwniak kupi np wzmacniacz za 30000 , nie wymienię tu marki , wypasiony hi end jak tu co niektórzy wychwalają , i narzeka że słychać jak mu trafo buczy , rozumiecie ??? we wzmaku za 30000 zł buczy trafo !!!

Gdyby przyjąć twój punkt widzenia, to zniknąć musiałoby wiele branż, sektorów w gospodarce, a miliardy ludzi straciłoby sens życia. Twoim zdaniem ciemnogrodem jest klientela na klasę biznes w samolotach, bo ekonomiczna też doleci i to nawet tym samym samolotem, po co drogie zegarki, skoro na tych tanich jest ten sam czas, po co luksusowe Audi A8, Merc S, czy BMW 7, skoro Skoda też dowiezie nas do domu, po co apartamenty 150m2, skoro do 50m2 wejdzie tak samo duże łóżko, po co tv Oled 77 cali, skoro na 55 cali LCD leci ten sam program, po co wysmakowane knajpy skoro parówkami też można się najeść, po co zgrabne, ładne kobitki, skoro te brzydkie też naleją piwa i bywają miłe, po co studiować i zgłębiać wiedzę, skoro po podstawówce też można pisać na forach i zwiedzać świat, ale w sumie to po co zwiedzać świat, skoro wszędzie na niebie jest to samo słońce, a pooglądać wszystko i tak można w necie czy w tv. Po co cały przemysł kosmetyczny upiększający kobiety, skoro to tylko ściema i oszukiwane prawdy. Po co w ogóle coś robić, skoro można nic nie robić. Lepiej nie być ciemnogrodem, tylko nową „elitą” po podstawówce, w mieszkaniu 30m2, zajadając parówki przed tv sprzed 20 lat. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robbit chyba raczej chodzi o przypadki typu Goldmund eidos 18 itp... za kilkadziesiat tysiecy a w srodku pioneer za kilka stowek z innym trefo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Huberto1984

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomek7776 napisał:

to co opisales to rozdety konsumpcjonizm.

i wlasnie zbliza sie jego kres.

na szczescie.

Tak, wszyscy dostaną takie same mundurki, czerwoną książeczkę towarzysza Mao i miskę ryżu. W końcu do przeżycia wiele nie potrzeba. 

A tak na serio to sprzedaż dóbr luksusowych wzrasta w zasadzie wszędzie na świecie.  Nawet w Polsce, samochody po 300-500 tys.poznikały z salonów, a po następne ustawiły się kolejki. Wyjazdy w luksusowe miejsca z drogimi hotelami, wyprzedane na pniu, a ceny kosmos, nawet w polskich ośrodkach wypoczynkowych.

Na najnowszą limitowaną serie zegarków Rolex, po kilkadziesiąt tysięcy sztuka, są zapisy i listy chętnych zamknięte. Mój znajomy chciał kupić i grzecznie wysłano go na drzewo. Tak, że wiesz, są lepsze i gorsze okresy ale świat lubi konsumpcje, bez względu na fakt, czy to jest dobre, czy złe.
Przychodzą wojny i źle się dzieje, ale po wojnach, zawsze wzrasta konsumpcja i gospodarki ruszają grubą parą. Zawsze tak było. Na odbudowie kraju po wojnie, wielu zarabia, a nawet na samej wojnie, niestety, niektórzy koszą grubą kasę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sly30 napisał:

po co drogie zegarki, skoro na tych tanich jest ten sam czas,

trafiłeś w samo sedno 

3 godziny temu, Huberto1984 napisał:

@robbit chyba raczej chodzi o przypadki typu Goldmund eidos 18 itp... za kilkadziesiat tysiecy a w srodku pioneer za kilka stowek z innym trefo. 

w tym przypadku chodzi akurat o hegla 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, tomek7776 napisał:

to co opisales to rozdety konsumpcjonizm.

i wlasnie zbliza sie jego kres.

na szczescie.

gdzie widzisz granicę rozdętego konsumpcjonizmu ???

Kupujemy tylko bułki i wodę -wszystko ponad  to rozdęty konsumpcjonizm ?

Wzmak za 2 tys zł to ok ale za 20 tys to rozdęty konsumpcjonizm ?

A może wzmak za 2 tys to już rozdęty konsumpcjonizm?

Wakacje w ogródku za domem to ok - a wakacje w Łebie to rozdęty konsumpcjonizm ? Czy może Łeba jest ok - ale Hurgada to juz rozdęty konsumpcjonizm ?

Gdzie leży ta granica  ? - możesz i ją określić ?

13 godzin temu, robbit napisał:

zgoda ale czy naprawdę warto wywalić tyle kasy tak naprawdę dla maleńkich niuansów w szczegółowości brzmienia ?

tyle - to znaczy ile ?

malutkich niuansów dla kogo ? dla jednego są malutkie dla drugiego większe a dla trzeciego decydujące

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, sly30 napisał:

Tak, wszyscy dostaną takie same mundurki, czerwoną książeczkę towarzysza Mao i miskę ryżu. W końcu do przeżycia wiele nie potrzeba. 

A tak na serio to sprzedaż dóbr luksusowych wzrasta w zasadzie wszędzie na świecie.  Nawet w Polsce, samochody po 300-500 tys.poznikały z salonów, a po następne ustawiły się kolejki. Wyjazdy w luksusowe miejsca z drogimi hotelami, wyprzedane na pniu, a ceny kosmos, nawet w polskich ośrodkach wypoczynkowych.

Na najnowszą limitowaną serie zegarków Rolex, po kilkadziesiąt tysięcy sztuka, są zapisy i listy chętnych zamknięte. Mój znajomy chciał kupić i grzecznie wysłano go na drzewo. Tak, że wiesz, są lepsze i gorsze okresy ale świat lubi konsumpcje, bez względu na fakt, czy to jest dobre, czy złe.
Przychodzą wojny i źle się dzieje, ale po wojnach, zawsze wzrasta konsumpcja i gospodarki ruszają grubą parą. Zawsze tak było. Na odbudowie kraju po wojnie, wielu zarabia, a nawet na samej wojnie, niestety, niektórzy koszą grubą kasę. 

no jasne , kto bogatemu zabroni , tylko w tym co napisałeś nie ma ani jednego konkretnego argumentu , jest za to przejaw pychy i snobizmu , nic poza tym podejrzewam że kupujący takie klocki zasiada w fotelu i zamiast podziwiać muzykę podziwia sprzęt i czuje się szczęśliwy z faktu ile za niego wydał . Aha a słuch ma tak doskonały że słyszy najmniejsze niuanse w dźwięku wyłączając buczenie transformatora .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, robbit napisał:

no jasne , kto bogatemu zabroni , tylko w tym co napisałeś nie ma ani jednego konkretnego argumentu , jest za to przejaw pychy i snobizmu , nic poza tym podejrzewam że kupujący takie klocki zasiada w fotelu i zamiast podziwiać muzykę podziwia sprzęt i czuje się szczęśliwy z faktu ile za niego wydał . Aha a słuch ma tak doskonały że słyszy najmniejsze niuanse w dźwięku wyłączając buczenie transformatora .

Nie muszę nic argumentować. Nie znasz tego świata i patrzysz tylko z własnej perspektywy. Nawet nie mam zamiaru ciebie przekonywać. Pewne rzeczy dla mnie też są zbędne, np super drogi zegarek, ale inne mają swój sens pod warunkiem, że kogoś na to stać bez stresowych skutków dla rodziny. Ludzie pracują, zarabiają i spełniają swoje zachcianki, a mają różne. U mnie w sprzętach żadnego buczenia nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość 3monts

(Konto usunięte)
W dniu 20.02.2022 o 17:15, sly30 napisał:

Od pewnego czasu rozglądam się za kablem głośnikowym dla siebie. Testuje przeróżne cuda. I są fajne, mniej fajne, jedne lepiej pasują do mojego systemu, inne mniej. Wiadomo jak jest. Jakiś czas temu dzięki uprzejmości HIFI Clubu, dystrybutora Transparenta, miałem okazję posłuchać u siebie modelu Opus z generacji 5. Kabel z wielkimi karbonowymi puchami i do tego mega wielka skrzynia w stylu przedwojennej walizki. Nie spodziewałem się wiele, bo moje poprzednie doświadczenia z kablami Transparenta, były średnie. Kilka lat temu HIFI Club użyczył mi głośnikowy i XLR Reference XL z generacji MM2. Grało to dobrze, bo piękne barwy, gęstość, soczystość, body, dociążenie, ogromna muzykalność, ale góra pasma była trochę przycięta, blasku dużo nie było i powietrza też nie za wiele. W sumie było fajnie ale jednak czegoś mi wtedy brakowało i dałem sobie spokój z firmą Transparent na wiele lat. Wiedziałem, że te kable mają wielu zwolenników, ale mnie nie było dane zostać fanem firmy... 🙂

Po latach i rekomendacjach znajomych, wziąłem na testy kable cyfrowe Reference XL z najnowszej wtedy generacji 5. No i to już była zupełnie inna bajka. Na tych kablach gram do dziś i nie planuję zmian. Dla mnie są rewelacyjne. Wiadomo, że kable cyfrowe trochę inaczej pokazują zmiany niż kable analogowe, ale wbrew opinii sceptyków, nie gają wszystkie tak samo. Tak czy inaczej Transparent u mnie zapunktował i stałem się mniej sceptyczny w nastawieniu do firmy.

Po kolejnych 2 czy 3 latach, rozglądałem się za kablami prądowymi. Przerzuciłem już wszystko i nie wiedziałem czego tu można by jeszcze spróbować. Miałem wrażenie, że Transparent akurat w kablach AC nie jest bardzo mocny i ich domeną są raczej kable sygnałowe. Myliłem się, bo okazuje się, że ok 50% sprzedaży firmy, to właśnie kable prądowe. No ale o tym dowiedziałem się później. I znów HIFI CLub okazał się przyjazny i dostałem kilka kabli AC z serii Opus na testy. Bardzo się zdziwiłem, bo okazały się jednymi z najlepszych kabli AC jakie miałem. Powoli stawałem się fanem marki i 3 kable AC zakupiłem.

Minęło znów kilka miesięcy i zacząłem szukać dobrego głośnikowca. Kilka telefonów i wjechało do mnie mega wielkie pudło. Transparent Opus zagrał pięknie. Ogromna przestrzeń, piękne barwy, dynamika, w ogóle ogromna przyjemność ze słuchania. Po ok 2 tygodniach musiałem kabel zwrócić i testowałem dalej inne. Cały czas jednak miałem w pamięci ten dźwięk, to coś ulotnego dającego wielką przyjemność ze słuchania muzyki. No i musiałem zasadniczo zweryfikować swoją opinię o firmie Transparent. Kiedyś wolałem MITy. Byłem w obozie MITomanów...:-), a nie "przezroczystych".
Ale czas leci, wszystko się zmienia, widać a raczej słychać, że Transparent idzie mocno do przodu i robi już na prawdę super kable. Co generacja, to wyraźnie lepsze granie. Generacja 5, to zasadniczy skok jakościowy względem MM2.

I zaskoczenie,choć można się było tego spodziewać, licząc okresy egzystencji poszczególnych generacji. Jesienią zeszłego roku, czy pod koniec lata, firma przedstawiła najnowszą, 6-tą generację swoich kabli. Wow, to będzie się działo.

Między czasie testowałem różne inne kable, ale w głowie zrodził się pomysł, by sprawdzić jak zagra głośnikowy XL, czyli oczko niżej niż Opus, ale z tej najnowszej 6 generacji. Zgłosiłem więc zapotrzebowanie, napisałem CV i 3 życiorysy oraz dołączyłem zgodę rodziców, nieżyjących już dziadków i receptę od lekarza potwierdzającą, że kabel taki jest mi na prawdę potrzebny i będzie łagodził moje skołatane nerwy... 🙂

Niestety okazało się, że przez pandemię, są duże obsuwy z dostawami z USA. Ten problem ma wiele firm i wiedziałem o tym, więc czekałem cierpliwie, choć akurat ta cecha nie jest moją mocną stroną.

Trwało to chyba ze 3-4 miesiące ale w końcu zagościł u mnie najnowszy XL z generacji 6. Jeszcze za wcześnie na opis jak to gra, ale na dziś powiem tylko...WOW!

Czy będzie ciąg dalszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, 3monts napisał:

Czy będzie ciąg dalszy ?

Tak, ale muszę mieć wenę i poczekam, aż poprawi się atmosfera w około. Teraz nie czas na recenzje drogich sprzętów czy kabli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość 3monts

(Konto usunięte)
22 minuty temu, sly30 napisał:

Tak, ale muszę mieć wenę i poczekam, aż poprawi się atmosfera w około. Teraz nie czas na recenzje drogich sprzętów czy kabli.

Szkoda.

ps

frustraci byli, są i będą. Czas i okoliczności nic nie zmienią 😉

Edytowane przez 3monts
Literowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sly30 napisał:

Nie muszę nic argumentować. Nie znasz tego świata i patrzysz tylko z własnej perspektywy. Nawet nie mam zamiaru ciebie przekonywać. Pewne rzeczy dla mnie też są zbędne, np super drogi zegarek, ale inne mają swój sens pod warunkiem, że kogoś na to stać bez stresowych skutków dla rodziny. Ludzie pracują, zarabiają i spełniają swoje zachcianki, a mają różne. U mnie w sprzętach żadnego buczenia nie ma.

wystarczyło napisać że z Twojej perspektywy warto , a nie rozbuchiwać tematu nie dosyć że bez argumentów to w taki sposób jakbyś miał płacone od posta . Ale można i tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czy będzie ciąg dalszy ?

Patrząc na kolejne wpisy ewidentnie reklamowe zakładane przez sly to na pewno ciag dalszy tego marketingowego bełkotu będzie, pytanie jaki jest sens oczekiwania tej kontynuacji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest wątek o nowościach? Na razie nie mam weny na pisanie, ale specjalnie ze względu na ciebie, zbiorę się w sobie i niebawem napiszę… :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość 3monts

(Konto usunięte)
20 minut temu, barni napisał:


Patrząc na kolejne wpisy ewidentnie reklamowe zakładane przez sly to na pewno ciag dalszy tego marketingowego bełkotu będzie, pytanie jaki jest sens oczekiwania tej kontynuacji emoji2957.png

Jest, bo tez słuchałem transparentów gen 6 i jestem ciekawy czy wnioski podobne ( przynajmniej  dla mnie).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, 3monts napisał:

Jest, bo tez słuchałem transparentów gen 6 i jestem ciekawy czy wnioski podobne ( przynajmniej  dla mnie).

 

Które miałeś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, 3monts napisał:

Zasilające opus . Dla mnie rewelacja. Głośnikowych nie udało mi się ściągnąć.

To miałeś 5 generacje. 6-ta w zasilających będzie za ok 2 lata. Też miałem te Opusy i wiem, że są świetne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, sly30 napisał:

To miałeś 5 generacje. 6-ta w zasilających będzie za ok 2 lata. Też miałem te Opusy i wiem, że są świetne.

A jak porównasz go do ansuz D2, ? W skrócie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, .:Gerard:. napisał:

A jak porównasz go do ansuz D2, ? W skrócie

Oba najwyższej klasy. Opus taki bardziej „rockowy”, żywiołowy, więcej otwarcia w górze pasma. Ansuz D2 bardziej stonowany, delikatniejszy na górze, taki bardziej „jazzowy”.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, sly30 napisał:

Oba najwyższej klasy. Opus taki bardziej „rockowy”, żywiołowy, więcej otwarcia w górze pasma. Ansuz D2 bardziej stonowany, delikatniejszy na górze, taki bardziej „jazzowy”.

Rozumiem, wiec Opus nie dla mnie, szukam do listwy na cyfrowe źródło, ale ....  nie rockowe 😉

Ansuz dla mnie pozytywnie nie nerwowy ale za mało przestrzenny, za mało wirtualny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ansuz to bardzo dobry kabel, ale uwierz ze można jeszcze bardziej wirtualnie z lepszą trójwymiarowością i swobodą  

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.