Skocz do zawartości
IGNORED

Hi-endowe nowości


Elberoth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, ASURA napisał:

Walkower też potrafi znużyć,

 

Świat audiofili jest jaki jest, nikt nie zmieni tego żadnym wpisem, dokonując każdych kolejnych - traci się tylko czas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, 747 napisał:

Jestem zerem ?

nigdy tak nie napisalem , i nigdy tak o nikim nie pomyślałem nawet

ale skoro  tak  piszesz to może najwyższy czas na rewizję samooceny 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, 747 napisał:

 

Świat audiofili jest jaki jest, nikt nie zmieni tego żadnym wpisem, dokonując każdych kolejnych - traci się tylko czas.

Pisząc o czymś co rozmija się z rzeczywistością to jest właśnie to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, slawek.xm napisał:

mylisz się i to bardzo

Wiem, informuje mnie niezwykle często Szanowne Grono forum, mylę się, źle piszę, niczego nie potrafię, zmarnowałem 50 lat życia, - tak to już wszystko wiem od forum, - wiesz co, to bardzo pouczające, - tylko nie wiem dlaczego nie zaskakujące..?

Znim napisałem pierwszy post na forum osoba, która znała wówczas sytuację poinformowała mnie jakie tu panują "obyczaje" - wszystko wypełniło się co do joty.

Już to pisałem, kilkukrotnie.

 

Jestem tu tylko po to by komuś wskazać by nie błądził, by zabezpieczył sobie to czy tamto sprzętowo - zobacz do czego to doprowadziło ?

Winisz mnie jako agresora ?

Widzisz we mnie agresję ?

Na prawdę dostrzegasz negatywną energię płynącą ode mnie do forum ?

Mnie się wydaje jako reaktywna, a taka się nie liczy.

Nie zaczepiam nigdy nikogo.

Kogo zaczepiłem ?

Kiedy ?

Z jakiego powodu ?

Może raz, może dwa, na 11 lat dla żartu ... może.. gdyż nie pamiętam..

Może ktoś przedtem zaczepił mnie dwadzieścia razy i odpowiedziałem w jego stylu.

Nazwał Ciebie Sly30 publicznie pedofilem ?

Bo nie spodobał mu się temat, w którym chciałem rozmawiać na bocznicy o sukcesie jako takim, o podłożach psychologicznych dużych osiągnięc na przykładzie innej osoby ?

 

 Wyluzuj, jestem najspokojniejszym, człowiekiem jakiego byś znał, bądź tego pewien.

Nawet nie trzeba być bystrym by to natychmiast dostrzec.

Starczy odrobina dobrej woli.

A tej brakuje..nie dowieźli..

 

Starczyłoby, by forum było w składzie jak w 2013 roku, - na własne oczy ujrzałbyś i wszyscy inni, jakie stosunki interpersonalne by wówczas istniały.

Gdzie byliby dzisiejsi potentaci..

Może zbanowani z banem na IP za swoje tu "wyczyny"..

.......

18 minut temu, ASURA napisał:

Pisząc o czymś co rozmija się z rzeczywistością

 

Albo chodzi nam o pozycję i pieniądze, albo o jakość dźwięku.

Tu do foum przychodzą osoby i kłamią w żywe oczy do wszystkich pozostałych, że chodzi im o jakość dźwięku, kiedy na prawdę liczą się dla nich tylko pieniądze.

Wszystko co jest tu tematem tabu zamyka się w tym słowie - pieniądze.

 

Mnie chodzi o jakość dźwięku, - jestem więc tu obcy, jako taki niszczony, jak sie tylko da, z wszelką premedytacją, bez żadnych hamulców, przez znaczną ilość osób.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz taki sam staż jak ja , ale jedynym Twoim osiągnięciem na forum jest folklorystyczny wątek o Kim Hyun-ah z ciekawymi niektorymi zdjęciami 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, slawek.xm napisał:

masz taki sam staż jak ja , ale jedynym Twoim osiągnięciem na forum jest folklorystyczny wątek o Kim Hyun-ah z ciekawymi niektorymi zdjęciami 🙂

Tak.

To prawda, nie mam osiągnieć.

W moim temacie nie są istotne fotografie, sednem miała być dyskusja z jakiego powodu powstają takiej skali sukcesy, ile jest w tym przypadku a ile nie, może wcale nie mamy do czynienia z przypadkiem.

Niestety zostałem w nim, tym temacie źle zrozumiany, źle odebrany, nie mogę odpowiadać do końca za reakcje innych na zamieszczane treści, z racji kulturowych i cywilizacyjnych, oczekiwałem od dorosłych osób, poważnego grona, obcującego z kulturą wysoką, zupełnie innego typu zachowań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, piano napisał:

On jest Twoim, Ty jesteś moim... wszystkie się lubią. Czy to nie wzruszające? 😉

Wzrusza mnie to, że tak pomstowałeś na mnie jak Ci pisałem że lampy to szmelc, a teraz twierdzisz że miałem rację i nie wrócisz do lampy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, piano napisał:

jednak z jakiegoś powodu wybrałeś ASR Emiter 1, mogłeś wybrać inny. 23 wiosny temu też był wybór, jednak wybrałeś właśnie ten, ciekawe dlaczego 😉

Z powodu rozwiązań technicznych, jakie w nim F. Shaeffer zastosował.

1. Zasilacz, jego nadmiarowość, dual mono zasilanie, własna firmowa produkcja transformatorów. (EI)

Trafo miękkiego startu, bufor elektrolitów sterowany procesorem wielkości blisko 0,4 F.

...bo zasilanie jest najważniejsze w audio, zasilanie czyli zasilacz, nie sieciówka, gniazdko, wtyczka, bolce (te muszą spełniać elektryczne normy bezpieczeństwa, tyle), czy "osobna linia energetyczna",która tak naprawdę i realnie w domowym audio nigdy nie jest "osobna".

2. Regulacja wzmocnienia, sterowana procesorem, za pośrednictwem (wojskowych) kontaktronów drabinka rezystorowa, wykonana z selekcjonowanych w granicach 0,1 Ohm rezystorów.

...bo układ regulacji wzmocnienia na zwyķłym, obrotowym potencjometrze jest jednym z najwęższych "gardeł" sygnału audio.

3. Kosmicznie precyzyjny montaż całości z najlepszych możliwych części, w dużej liczbie wojskowego przeznaczenia, nie tylko wspomniane wcześniej kontaktrony,  niezniszczalne w warunkach domowych i praktycznie niesłyszalne przy przełączaniu.

4. Zdolność prawidłowej pracy przy dowolnym, nawet 1 ohm obciążeniu (sprawdzone w wielu testach).

Efekt jest taki, że swobodnie wzmacnia KAŻDY odtwarzany gatunek muzyki - od akustycznych plumkań folkowych, smooth jazzowych przez każdy inny gatunek (hard basy techno, trip hopy, free jazz, rock, metal) do muzyki organowej, opery i symfoniki włącznie.

 Granie bez strat na dynamice również przy cichym słuchaniu ( nie chodzi o krzywe izofoniczne skrajów pasma akustycznego,bo to jest oczywiste).

...bo tego wszystkiego (w różnych proporcjach) słucham i jeden system MUSI dać sobie radę, łaski nie robi.

...czy tyle argumentów, przemawiających za wyborem styknie? 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, iro III napisał:

Zasilacz, jego nadmiarowość, dual mono zasilanie, własna firmowa produkcja transformatorów. (EI)

Trafo miękkiego startu, bufor elektrolitów sterowany procesorem wielkości blisko 0,4

 

27 minut temu, iro III napisał:

4. Zdolność prawidłowej pracy przy dowolnym, nawet 1 ohm obciążeniu (sprawdzone w wielu testach).

gdyby uklad zasilania był odpowiednio dopracowany wzmacniacz podwajałby oddawaną moc przy dwukrotnym spadku impedancji

w tym wypadku zabezpieczenia przeciążeniowe działają wcześniej

jeśli wzmak oddaje 138 W przy 8 omach toprzy 1 omie powinien oddać 1100w

a więc każde trafo tym bardziej EI powinno mieć moc znamionową przynajmniej 2kw by móc stale pracować przy impedancji w okolicach 1 oma ze wzgledu na cieplo i spadek napięcia zasilania

poza tym przy takim obciążeniu zniekształcenia skrośnie będą już miały znaczny wplyw na dźwiek i trzeba by było znacznie podnieść bias by ograniczyć ich wpływ a to wiąze sie z oddawaniem olbrzymiej ilości ciepła i radiatory musialyby być znacznie , znacznie wieksze

poza tym przewaga nieparzystych harmonicznych w tym wysokich rzedów nie jest najlepszym wyznacznikiem obiektywnie dobrego dźwieku

dla porownania mozesz sobie przesledzić uklad G. Mephisto

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, być może. Pisałem o niezależnych badaniach przy tak ekstremalnych obciążeniach, gdzie pracował poprawnie.

Sam w warunkach moich ZG, gdzie minimum obciązenia nie spada poniżej 5-6 Ohm (realne, nie papierowe 8 Ohm z początku lat 80.)

nie miałem okazji go aż tak go torturować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, iro III napisał:

nie miałem okazji go aż tak go torturować.

ok znaczy nie wiesz jak gra przy impedancji kolumn 2 omy ze spadkami do 1 oma?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, slawek.xm napisał:

ok znaczy nie wiesz jak gra przy impedancji kolumn 2 omy ze spadkami do 1 oma?

Przecież już pisałem, że to wyniki pomiarów (i to nie chwilowych obciążeń), ktore są dostępne m.in. cytował je kiedyś guru Pacuła o ile dobrze pamiętam.

Moje ZG takich parametrównie osiągają, też o tym przed chwilą pisałem.

🙄

P.S. moje aktualne (od 22 lat) ZG spełniają wszystkie moje wymagania, więc nigdy nie miałem parcia ani potrzeby na przerzucanie ton głośników i "testowe od-słuchy" z innymi ZG.

Zawsze miałem i mam taaaaaką długą kolejkę płyt do słuchania, że wszelkie tego typu od-słuchy i zdobywane przy okazji "doświadczenie" jawiły mi się jako absurdalna strata czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, iro III napisał:

Przecież już pisałem, że to wyniki pomiarów (i to nie chwilowych obciążeń), ktore są dostępne m.in. cytował je kiedyś guru Pacuła o ile dobrze pamiętam.

Moje ZG takich parametrównie osiągają, też o tym przed chwilą pisałem.

🙄

tak , ale zastanawiałem się , czy może miałeś okazję testować wzmacniacz na znacznie bardziej wymagających kolumnach , niekoniecznie swoich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, slawek.xm napisał:

ok znaczy nie wiesz jak gra przy impedancji kolumn 2 omy ze spadkami do 1 

 

Odp. jest w do-edytowanym p.s.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, pantagruel napisał:

To w 1959 były jakieś fora audio? Wiem, że Lem swoją myślą wyprzedzał epokę, ale...

Ależ to była taka parafraza, wersja audio… 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe Monitor Audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.05.2022 o 11:54, ASURA napisał:

Przemyślana konstrukcja, bardzo mi się podoba, fajnie było by posłuchać jak to gra

Jak na DALI to skok jakosci ze dwie klasy wyzej. Zadne Dali do tej pory nie mialy tak klarownej srednicy, tak szybkiego basu i takiej dynamiki. Ale reprodukowane barwy dalej sa nie do konca naturalne. Material membran dalej wyczuwalny w dzwieku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dcs wypuscil nowa linie. Dcs Lina. Ceny jak zawsze atrakcyjne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, rafa napisał:

Jak na DALI to skok jakosci ze dwie klasy wyzej. Zadne Dali do tej pory nie mialy tak klarownej srednicy, tak szybkiego basu i takiej dynamiki. Ale reprodukowane barwy dalej sa nie do konca naturalne. Material membran dalej wyczuwalny w dzwieku.

Same przetworniki można podmienić na takie które lubimy

 

Myślę że to jest ogólny problem producentów produkujących membrany z nowoczesnych materiałów. Przy wysokich wytrzymałościach małych masach zaczynają być problemy z stratnością drgań własnych i coś tam sobie same z siebie  "dzwonią" i to niestety słychać…
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCINTOSH - zaawansowany przedwzmacniacz audio-wideo MX180 (25.05.2022)

Na polski rynek wszedł przedwzmacniacz audio-wideo McIntosh MX180. Jego cena detaliczna wynosi 89.500 złotych (dystrybucja HiFi Club).

MX180 wykonuje przetwarzanie sygnałów do 16 kanałów audio. Zestaw symetrycznych (XLR) wyjść audio pozwala na takie konfiguracje głośników jak 15.1 czy 9.1.6. Cztery spośród 16 wyjść XLR mogą być w razie potrzeby wykorzystane do bi-ampingu lub do podłączenia dodatkowych subwooferów.

Zainstalowano 7 gnizad HDMI, w tym 5 wejść i 2 wyjścia. Oprócz gniazd HDMI na wyposażeniu są liczne wejścia cyfrowe: 4 optyczne, 3 koncentryczne, 1 USB typ B do podłączenia komputera, 1 AES/EBU. Dla sygnałów analogowych do dyspozycji są wejścia: 2 symetryczne XLR, 4 niesymetryczne RCA, gramofonowe MM, a także wejście 7.1-kanałowe. Zainstalowano też wyjścia do obsługi drugiej strefy, analogowe stereofoniczne oraz cyfrowe koncentryczne.

MX180 nie ma już wejść i wyjść wideo starszego tupu, czyli kompozytowych czy komponentowych.

MX180 dekoduje wszystkie współczesne formaty dźwięku 3D: Dolby Atmos, DTS:X Pro oraz Auro-3D.

Na wszystkich wejściach i wyjściach HDMI wspierane są sygnały wideo 8K/60Hz i 4K/120Hz. Do wykorzystania pełni możliwości zalecane jest okablowanie Ultra High Speed HDMI. MX180 wspiera HDCP 2.3, kolor 4:4:4, Rec. 2020, Dynamic Lip-sync, Quick Media Switching (QMS) oraz przekazywanie wideo 3D. Obsługiwane są formaty wideo o dużej dynamice: HDR (statyczny HDR), dynamiczny HDR, HDR10+, HLG oraz Dolby Vision (włączając low latency). Obsługiwane są też technologie HDMI adresowane do graczy takie jak Auto Low Latency Mode (ALLM), Quick Frame Transport (QFT) i Variable Refresh Rate (VRR).

Jedno wyjście HDMI ma funkcjonalność obsługi kanału zwrotnego audio (Audio Return Channel ARC lub nowsza wersja Enhanced Audio Return Channel eARC). Kompatybilne telewizory mogą tym złączem przesłać sygnał audio do MX180, co eliminuje potrzebę używania osobnego kabla audio.

Wyjścia HDMI mogą przekazywać taki sam sygnał z jednego źródła, albo różne sygnały z różnych źródeł.

Użytkownik może nadawać nazwy wszystkim wejściom analogowym i cyfrowym, można też dopasowywać poziomy głośności dla poszczególnych wejść. Na wyposażeniu jest też regulacja barwy (niskie/wysokie z regulowaną częstotliwością).

Na wyposażeniu jest system kalibracji RoomPerfect do korekcji akustyki pomieszczenia. W zestawie znajduje się mikrofon i statyw do wykonania potrzebnych do tego celu pomiarów. RoomPerfect koryguje charakterystyki częstotliwościowe, kalibruje poziomy głośności kolumn i ma system zarządzania basem.

MX180 ma dwa porty USB typ A do transferu danych i wgrywania aktualizacji. Podobnie slot na karty SD może służyć do zapisu kopii bezpieczeństwa oraz do przywracania stanu urządzenia z danych zapisanych na karcie pamięci. Z kolei gniazdo sieciowe Ethernet pozwala na konfigurowanie MX180 i sterowanie nim z poziomu przeglądarki. Do współpracy z zewnętrznymi systemami automatyki zainstalowano gniazdo RS232. Oprócz tego na wyposażeniu są też gniazda dla przekazu sygnałów sterowania i sygnałów wyzwalczy.

Stylistyka została utrzymana w tradycyjnej dla McIntosha konwencji, ze szklanym panelem z czarnego szkła, podświetlonym logo i aluminiowymi elementami wykończeniowymi.

Dane techniczne MX180:

Sygnały na wejściach koncentrycznych/optycznych ... PCM do 192kHz/24-bitów | Dolby Digital | DTS

Impedancja wejść liniowych ... 10kΩ

Impedancja wejścia MM ... 47kΩ, 65pf

Czułość wejść RCA ... 500mV

Czułość wejść XLR ... 1V

Czułość wejścia MM ... 5mV

Wymiary SWG ... 44.45 * 19.4 * 41.9 cm

Masa ... 13.6 kg

mcintosh-mx180.jpg

mcintosh-mx180-rear.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na firme z rynku audio a nie video bardzo dobrze wyposazony.

5 wejsc HDMI to troche malo ale wszystkie w wersji 2.1.

Szkoda ze nie ma Diraca.

Za ta kase wolalbym chyba jednak Trinnova, ktory ma wprawdzie HDMI 2.0 ale z mozliwoscia upgradeu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokażmy go od tyłu:

mx180_back_hi_res__large_full.jpg

 

Brak wyjść analogowych niezbalansowanych. To paradoksalnie dobrze bo świadczy, że konstrukcja preampa części analogowej jest w pełni zbalansowana. A nie tak jak w innych firmach, nawet w procesorach AV niezbalansowana ze zbalansowanymi wyjściami.

Piekny zestaw wejść cyfrowych, 4 toslinki, 4 coaxy i 1 AES/EBU. To po lewej wygląda na wyjście AES/EBU.

Pełne wejście 7.1 z zewnętrznych dekoderów coraz rzadziej stosowane przez producentów. Dwa analogowe wejścia zbalansowane i 4 niezbalansowane. Do tego wejście phono MM, nie wiem po co. Jeśli już producent stwierdz, że ktoś podłączy do tego preampa gramofon to w tym budgecie powinien założyć że będzie to wkładka MC. Ale po co wtedy kupowac inne klocki audio od McInotosha? Dla mnie bez sensu. Albo zdublowane MM/MC(z regulacją) albo żadne.

Jak napisałem wcześniej ciut za mało wejść HDMI.

Pełen zestaw wszelkiej maści triggerów i portów sterowania. Wejścia USB i port ethernetowy dopełniają całości.

Brakuje mi tylko info czy po HDMI klocek przyjmie czysty DSD.

Jestem pod wrażeniem, prawie komplet interfejsów na pokładzie.

 

I drugi klocek, o którym wspomniałem, Trinnov ALTITUDE32, topowy prcessor AV z tej stajni:

capture_4_10.jpg

Trinnov-Altitude32-002.jpg

 

Chciałbym zobaczyć jak jest zrobiony w środku. Już na pierwszy rzut oka widać, że w środku wszystki steruje PC-et zbudowany na własnej oddzielnej płycie.

Paradoksalnie konfiguracja baaardzo podobna. 

Więcej wejśc HDMI o 2 i bogatszy zestaw kinowych wejść analogowych. Wejścia cyfrowe identyczne, do wyjść dodano toslink i coax. Do tego na gniazdach DB-25 pełen zestaw 32-óch wyjść analogowych oraz 16-u wejść i wyjść cyfrowych AES/EBU.

Wyjście word clock (dlaczego wyjście a nie wejście ???) i port AML (Audio Multi Link). Standardowe port USB i ethernet ale bez wejścia USB z PC-a.

Co ważne procesor może obsłużyć do 32-kanałów przy cyfrowej obróbce 24/192. Pełen szacun. Obsługuje wszystkie formaty dźwiękowe (jak McIntosh) ale ... pozwala również obrobić nieskompresowany sygnał audio oferowany przez Auro-3D w natywnym formacie 24/192. Wow. Szkoda tylko, że tak mało komercyjnego materiału jest w tym formacie.

popatrzcie na to:

Trinnov-Altitude32-configuracja.jpg

 

To mi się podoba, Mc tego nie ma:

Ilość aktywnych 2-3-4 drożnych zwrotnic: 4/2/2 albo 8/5/4.

 

Do kina bomba.

 

Jak to gada w klasycznym audio trze by było sprawdzić ale puryści i tak audio słuchaja na czyms innym.

Do kina wybrałbym Trinnova (po upgradzie do HDMI 2.1 oczywiście). To moje zdanie.

 

A na koniec ciekawostka, mikrofon do kalibracji Trinnova:

trinnov_3d_microphone_capsules.500x0-is.

 

 

Pozdro

 

10 minut temu, pmcomp napisał:

 

Chciałbym zobaczyć jak jest zrobiony w środku.

 

 

mówisz i masz:

Trinnov Altitude 16

Trinnov-Altitude-16-innen.jpg

 

Trinnov Altitude 32

interno_FDS3466.jpg

 

Zasilanie woła o audiofilską pomstę do nieba, tego sie spodziewałem.

🙂 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

pełen zestaw 32-óch wyjść analogowych oraz 16-u wejść i wyjść cyfrowych AES/EBU.

ciekaw jestem po co Ci tyle i dlaczego się tym tak podniecasz? 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, slawek.xm napisał:

ciekaw jestem po co Ci tyle i dlaczego się tym tak podniecasz? 🙂

Jeszcze mam w pokoju duzo miejsca na glosniki 😉 . A stoi i gra teraz … 17 🤩.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pmcomp napisał:

Jeszcze mam w pokoju duzo miejsca na glosniki 😉 

i jeszcze 32 monobloki do tego 🙂

będziesz musial składować piętrowo 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.