Skocz do zawartości
IGNORED

Hi-endowe nowości


Elberoth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z przyjemnością prezentuje nowość Polskiej Manufaktury, z przyjemnością ponieważ to jedyna znana mi firma która nie wciska kitu klientom

W niedługim czasie dostarczę więcej zdjęć
Mam to wszystko w tej chwili na testach, w przyszłości będę systematycznie opisywal
Dla ciekawostki, będą także Video od Producenta umieszczane na YouTube

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

QSW_Audio_sample_02a.thumb.jpg.596394a430b84deccd742fc31df5339c.jpg

QSW_Audio_sample_03a.thumb.jpg.c5d6e84131f3c0d9a560bd2ddbbf8c42.jpg

Zasilające w dwóch wersjach

Miedz 7N - wtyki w różnych kolorach
QSW_Audio_sample_04a.thumb.jpg.983ac63f62f8f755680eaebbf5d38e88.jpg

 

 

Srebro 5N - wtyki w różnych kolorach
QSW_Audio_sample_05a.thumb.jpg.e1585ed54f219ad3adc96c12577077ae.jpg

 

RCA także w dostępności - zdjęcia wkrótce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, .:Gerard:. napisał:

to jedyna znana mi firma która nie wciska kitu klientom

A na czym to polega, że to jedyna firma która nie wciska kitu klientom? Czyli wszystkie inne wciskają kit tak? A ta nie? Czyli co? Robią kable po kosztach? Jakie mają ceny? Próbowałem znaleść ich stronę www, ale nie znalazłem. Jaki mają cennik i co oferują?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że niektórzy sprzedają wtyki chromowane jako rodowane, kable posrebrzane w cenie srebrnych, styki słabej jakości, kiepska miedz w wygórowanych cenach, tanio kupione kiepskiej jakości przewodniki sprzedają bardzo drogo itd.
W przyszłości będą filmy na YouTube porównujące i pokazujące prawdę co sprzedają inne firmy na rynku.

W przypadku QSW przewodniki wykonane są z najlepszej jakości materiałów do zastosowania, wycinane są i modelowane "ręcznie" przez producenta, nie ma nic na zamówienie, przewodniki srebrne czy miedzianie są masywna, w opcji kabel srebrny bolce odlewane ze srebra a dla miedziany mieszanka srebra z miedzią (proporcje po wielokrotnych próbach aby uzyskać optimum), jest zastosowane odpowietrzanie całego układu przed zalaniem wtyków żywicą,
będą także video przedstawiające uczciwe i techniczne podejście do tematu bez marketingowego bełkotu.
Przedsmak technologii widać w jakości elementów kabla o jakości nieosiągalnej przez innych producentów z którymi miałem styczność.

 

To nowość, cennika jeszcze nie ma, strona także w przygotowaniu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że przesadzasz i nie jesteś obiektywny. Wiele firm ściemnia i to prawda, ale jest też wiele dobrych produktów na rynku. Inna kwestia to ceny, a jeszcze inna to wpływ na dźwięk.  Czasem bajerancki kabel na super wtykach, finalnie daje marny efekt w systemie, a inny, niby gorzej wykonany kabel, daje dużo lepsze efekty. Jeśli mała polska manufaktura promuje się w ten sposób, że są najlepsi na świecie, a wszyscy inni to oszuści, którzy wciskają kit, to nie wróżę im sukcesu. 

16 minut temu, .:Gerard:. napisał:

To nowość, cennika jeszcze nie ma, strona także w przygotowaniu.

Ale ta firma jest już od dawna tak? Pamiętam, że już o niej pisałeś kilka lat temu. Czyli co?firma była, zwinęła się i ponownie się reaktywuje?

16 minut temu, .:Gerard:. napisał:

W przypadku QSW przewodniki wykonane są z najlepszej jakości materiałów do zastosowania, wycinane są i modelowane "ręcznie" przez producenta, nie ma nic na zamówienie,

Czyli nie zamawiają przewodników u dużych producentów, tylko mają własną nowoczesną odlewnię? U siebie produkują  monokrystaliczną miedź i srebro? To bogata firma. Muszą dysponować wielomilionowym majątkiem i super parkiem maszynowym.. A tak na serio….pisałeś, że ta jedna jedyna firma nie wciska kitu… 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie możesz dalej różnego rodzaju docinki robić, wszystko wyjdzie z czasem

Mam do tej pory pierwsze wersje QSW, pamiętasz jak pisałem ze może być lepiej niż Ansuz ?
Abys m/w miał zobrazowanie brzmienia, to QSW daje podobny kierunek ale wnosi większą rozdzielczość, przestrzenność, przejrzystość, trójwymiarowość i większy zakres

To ze kiedyś naciągacze promotorzy innych marek ośmieszali kable QSW które były w fazie testów, to ja dzisiaj ich kable które oni promowali śmiało mogę ośmieszyć bo testowałem a nawet jeden leży w szafie, nie będę podawał marek ani Nicków bo nie są tego warci

 

 


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ nie robię żadnych docinków. Jestem ciekaw faktów. Napisałeś, że firma nie zamawia przewodników u dużych producentów metalurgicznych. To skąd je ma, bo przecież sama firmą metalurgiczną nie jest? To czy te kable grają dobrze czy nie, to tego nie wiem. Nie wykluczam, że są dobre, ale gdy firma reklamuje się sloganem, że jest jedyną, która nie wciska kitu, a wszyscy inni są oszustami, to zapala mi się czerwona lampka. Mówię więc…sprawdzam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej szczegółów z czasem, więcej zdjęć dostane tez prawdopodobne w poniedzialek

Jak pisałem wyżej w skrócie, przewodniki są przez producenta tworzone,
wszystkich szczegółów jeszcze nie znam, np. Przewodniki ze srebra są o najwyższej próbie, bez tej otuliny mógłbyś je rozerwać w rekach bo czyste srebro jest miękkie, bolce są odlewane o próbie około 925 a wypełnienie 999, podobnie z miedzią bolce dostają mieszankę aby utwardzić ale zachować najbardziej możliwą czystość materiałów, przewodniki po odpowietrzaniu także trzymają jakość

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próba przewodników to jedno, a drugie to struktura i nie jest tajemnicą, że dziś zaawansowane przewodniki to miedź czy srebro ale mono lub długokrystaliczna. W garażu nikt tego nie zrobi. To wymaga technologii i parku odpowiednich maszyn. Tego nie wykona mała firma. Skoro ktoś robi sam druty, co jest możliwe, to raczej nie jest to monokryształ. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, sly30 napisał:

Próba przewodników to jedno, a drugie to struktura i nie jest tajemnicą, że dziś zaawansowane przewodniki to miedź czy srebro ale mono lub długokrystaliczna. W garażu nikt tego nie zrobi. To wymaga technologii i parku odpowiednich maszyn. Tego nie wykona mała firma. Skoro ktoś robi sam druty, co jest możliwe, to raczej nie jest to monokryształ. 

A co ma dać ta "długokrystaliczna" ? chyba żeby nie śniedziało albo zmieniło strukturę i automatycznie sygnaturę brzmienia

Testowałem trochę kabli, pisze ci ze te kable są uczciwie zrobione i system z nimi gra rewelacyjnie.
Kable znane które są na rynku (nie będę teraz podawał marek) psują dźwięk, nie musisz mi wierzyć na słowo.
Kupuj co chcesz, ja przedstawiłem nowość

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam kable AC za 50 tys.które u mnie psuły dźwięk ale w innych systemach zagrały ok. Tu nie ma jednoznacznych wygranych i przegranych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, sly30 napisał:

Znam kable AC za 50 tys.które u mnie psuły dźwięk ale w innych systemach zagrały ok. Tu nie ma jednoznacznych wygranych i przegranych. 

Nie zgodzę się, każdy element ma swoją charakterystykę 
Ze niektórzy leczą u siebie dźwięk w sposób "pokrzywiony" to inna sprawa

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, .:Gerard:. napisał:

A co ma dać ta "długokrystaliczna" ? chyba żeby nie śniedziało albo zmieniło strukturę i automatycznie sygnaturę brzmienia

generalnie struktury miedzi ofc i occ różnią się znacznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, iro III napisał:

To w Hajendzie trzeba jeszcze leczyć dżwięk???!!!

Głowę tak, ale że dżwięk też?!

I nadal onanizujesz się high endem mimo, że nie masz z tym nic wspólnego i temat ponoć ciebie w ogóle nie interesuje. Ale warujesz jak pies w tej zakładce, czekając na każdy czyjś kolejny wpis. Czytasz z wypiekami na twarzy, pełen emocji i kombinujesz jak to wykpić. Myślisz, że to normalne? Tak bardzo chciałbyś mieć ten high end? Nie możesz bez tego żyć?

Piszesz ciągle, że high endowcy to kretyni. Nawet w powyższym wpisie, ale sam wykazujesz w tym temacie poważne zaburzenia, bo to nie jest normalne. Mnie podobają się domy na Florydzie, ale z różnych przyczyn takiego domu już mieć nie będę. Jachty tam też mają super i też takiego mieć nie będę. Nie czuję jednak potrzeby, żeby przesiadywać całe dni na forach dotyczących tych tematów, po to, żeby pisać posiadaczom tych rezydencji i jachtów, że są kretynami czy złodziejami, bo jakim cudem ich na to stać? Ale ciebie to kręci od lat, tyle że właśnie to powinno się leczyć, a nie głowy high endowców, którzy bawią się za swoje i tak jak chcą, nie zaglądając innym pod kołdrę.

Może powinieneś pomyśleć o jakiejś terapii? Teraz powstają ośrodki leczenia różnych patologii uzależnień, bo u ciebie to jest ewidentne niezdrowe uzależnienie. Ludzie mają problem z uzależnieniem od zakupów, od hazardu, od alkoholu, narkotyków, ale też od internetu, czy jak tu widać od marzeń o nieosiągalnym sprzęcie audio z górnej półki. Ale to nie jest warte rozchwiania psychiki. Sprzęt to tylko sprzęt. Jak są wolne środki, chęci i czas, to można się bawić. Zresztą tak samo w każdym innym hobby. Jeśli nie ma możliwości, to nie warto zatruwać sobie tym głowy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, sly30 said:

I nadal onanizujesz się high endem

Myślę, że zupełnie pomyliłeś adresy. W tej zakładce pisuje mnóstwo osób pasujących do tego tekstu, z tobą na czele 😄

1 hour ago, slawek.xm said:

generalnie struktury miedzi ofc i occ różnią się znacznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Prawda, tylko co  z tego wynika?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, bum1234 napisał:

Prawda, tylko co  z tego wynika?

znam , wiem i nie bardzo mam ochotę na pogłębianie różnicy poglądów między nami 🙂 🙂

a co do pytania

np w procesie obróbki kriogenicznej można otrzymać różne wlaściwości kabli optymalne dla ich konstruktora

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, bum1234 napisał:

Prawda, tylko co  z tego wynika?

🙂

Wynika dokładnie tyle samo, co z powiększenia "zakłóconych" zer i jedynek na oscyloskopie, jako stanów napięcia po przejściu sygnału cyfrowego  przez nie-for-audio kabelek USB. 🤣😂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minutes ago, slawek.xm said:

znam , wiem i nie bardzo mam ochotę na pogłębianie różnicy poglądów między nami 🙂 🙂

a co do pytania

np w procesie obróbki kriogenicznej można otrzymać różne wlaściwości kabli optymalne dla ich konstruktora

 

No dobrze, ale jak się to przekłada na wpływ na sygnał? Czy są jakieś rzetelne prace na ten temat? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Z przyjemnością prezentuje nowość Polskiej Manufaktury, z przyjemnością ponieważ to jedyna znana mi firma która nie wciska kitu klientom



A na czym to polega, że to jedyna firma która nie wciska kitu klientom?


Bo to nie kit tylko sztuczny bursztyn

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, sly30 napisał:

Próba przewodników to jedno, a drugie to struktura i nie jest tajemnicą, że dziś zaawansowane przewodniki to miedź czy srebro ale mono lub długokrystaliczna.

Niby tak, ale od lat stopowe przewodniki Wattgata czy Oyaide, naleza do najlepszych brzmieniowo np. w akcesoriach sieciowych typu wtyki, gniazda itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Cezary_58669 napisał:

Niby tak, ale od lat stopowe przewodniki Wattgata czy Oyaide, naleza do najlepszych brzmieniowo np. w akcesoriach sieciowych typu wtyki, gniazda itp.

Wtyki i gniazda to tak, ale czym innym są same kable.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty akurat jesteś specjalistą metalurgiem i masz wystarczającą wiedzę, bu się wypowiadać. Pusty śmiech 😄

 

Klasyka. Nie wiem, ale się wypowiem 😄  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, bum1234 napisał:

No dobrze, ale jak się to przekłada na wpływ na sygnał? Czy są jakieś rzetelne prace na ten temat? 

nie potrafię Ci wytłumaczyć bo kable to nie moja dzialka wiedzy technicznej

z dobrych opracowań znam jedno na temat przesyłu sygnalu zmiennego

a ostatnio wklejałem badania na temat słyszalności kabli

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

3 minuty temu, slawek.xm napisał:

z dobrych opracowań znam jedno na temat przesyłu sygnalu zmiennego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, .:Gerard:. napisał:

To, że niektórzy sprzedają wtyki chromowane jako rodowane, kable posrebrzane w cenie srebrnych, styki słabej jakości, kiepska miedz w wygórowanych cenach, tanio kupione kiepskiej jakości przewodniki sprzedają bardzo drogo itd.
W przyszłości będą filmy na YouTube porównujące i pokazujące prawdę co sprzedają inne firmy na rynku.

W przypadku QSW przewodniki wykonane są z najlepszej jakości materiałów do zastosowania, wycinane są i modelowane "ręcznie" przez producenta, nie ma nic na zamówienie, przewodniki srebrne czy miedzianie są masywna, w opcji kabel srebrny bolce odlewane ze srebra a dla miedziany mieszanka srebra z miedzią (proporcje po wielokrotnych próbach aby uzyskać optimum), jest zastosowane odpowietrzanie całego układu przed zalaniem wtyków żywicą,
będą także video przedstawiające uczciwe i techniczne podejście do tematu bez marketingowego bełkotu.
Przedsmak technologii widać w jakości elementów kabla o jakości nieosiągalnej przez innych producentów z którymi miałem styczność.

 

To nowość, cennika jeszcze nie ma, strona także w przygotowaniu.

 

Rewelacja. Czekałem na firmę, która przestanie wciskać kit audiofilom.I jak dobrze że QSW się pojawiła. Oczywiście jakość NIEOSIĄGALNA dla innych producentów, co oczywiście będzie miało odzwierciedlenie w cenia 2m kabla zasilającego - stawiam na 1 mln$.

Nie ma stromy, cen, możliwości weryfikacji - ale już od początku wiadomo że to firma TheBest. Nie jest to przypadkiem polski brand ?

Nasi są mistrzami w ogłaszaniu całemu światu że ich produkt BĘDZIE kasował konkurencję nawet zanim jeszcze  powstanie czy trafi do sprzedaży. By wspomnieć choćby kilery wszystkich metkowców S16Hz UltimoArcticio, czy militarnej jakości liswy Enerra albo genialne kable Sulek z ich wybitnym rozgałęziaczem z Castoramy.

Ah, jak jest fajnie w audio światku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Nie po to moje produkty tu się pojawiły żebyście mieli ubaw-byłem tego świadom ze tak zareagujecie, czekałem na to 4 lata 

Co chcesz zweryfikować mój produkt nie mając możliwości podłączenia do systemu, nie ośmieszaj się. 

Myślicie ze szukam klientów, to nie dla was kiełbasa, będą ludzie co docenia piękno i możliwości tych kabli - co wnoszą do systemu 

Robię produkty z pasji, nie dla handlu, żeby się nachapać to po pierwsze 

Po drugie Mam 60 lat i chce po sobie coś zostawić, co będzie ludzką służyć przez wiele lat 

Co macie do zaoferowania, za parę lat nikt nawet o was nie wspomni- nikomu nie ufacie – te forum jest kłębowiskiem żmij. a powinno być pomocne a tak nie jest 

Zamierzam ludzką otwierać oczy, bo wpadają w pułapkę - będę pokazywał jak swoje produkty robię krok po kroku, nie mam nic do ukrycia 

Bawcie się dalej mam to gdzieś 

P.s 

Moja huta to palnik , tygiel i wlewak   - to tak na marginesie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, babatular napisał:

militarnej jakości liswy Enerra

Ta faktycznie jest the best i wiem to z prób i testów, bo mam w systemie 3 sztuki. Zastąpiły topowe opcje Furutecha, Gigawatta i Shunyaty, które też wcześniej miałem przez dłuższy czas. Polskie firmy czasem potrafią zrobić coś bardzo dobrego. Ale ty nigdy nic z tego nie próbowałeś i szafujesz stereotypami., które czasem są prawdziwe, a czasem zupełnie błędne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Qsw-audio napisał:

Zamierzam ludzką otwierać oczy, bo wpadają w pułapkę

Sam Pan jest sobie winien i dziwne, że mając 60 lat, zupełnie Pan tego nie widzi i nie rozumie. Z tym otwieraniem oczu innym, to warto też pomyśleć wpierw o sobie. Może wytłumaczę tak na chłopski rozum i żeby było jasne. Akurat ja lubię polskie produkty audio i wspieram polskie manufaktury, ale jeśli ktoś pojawia się nagle znikąd i swoje wejście zaczyna od tekstu, że jest najlepszy na świecie, jedyny który nie wciska ludziom kitu, a wszyscy inni to oszuści, to sam sobie strzela już nawet nie w nogę, a centralnie w głowę. Poza tym sugerowanie, że inne firmy, to złodzieje, bo zamawiają u dużych producentów metalurgicznych, zaawansowane sploty najlepszej jakości przewodników z monokryształu miedzi lub srebra, też jest delikatnie mówiąc…niezbyt rozsądne, bo to są najlepsze przewodniki. Oczywiście inną kwestią jest jaki splot wymyśliła dana firma i co z nim później zrobi. Jedni robią lepsze, inni gorsze kable. 

Jednakowoż nie przypominam sobie żadnej polskiej firmy audio, która weszłaby na rynek z hasłem….będziemy the best na świecie, a wszyscy inni to złodzieje i oszuści. A śledzę ten rynek od ok 40 lat. I po tak poważnej wpadce, jeszcze Pan jest oburzony i ma pretensje. Co do metalurgii, to specjalnie zapytałem, skąd bierze Pan przewodniki, skoro nie zamawia ich Pan u dużych firm, jak robi większość firm kablarskich. Teraz już wiem. Oczywiście nie wiem, jakie będą Pana kable, ale akurat temat użycia drutów jubilerskich jak i odlewanych w domu, był przerobiony w Polsce w latach 90-tych. Wtedy powstawały pierwsze firmy audio, ale też domowi hobbyści próbowali swoich sił w zakresie kabli audio. Monokryształy nie były jeszcze wtedy dostępne i ludzie próbowali sami zrobić dobre przewodniki. Część odlewała sama w domowych warunkach, inni zamawiali w firmach jubilerskich i było to głównie srebro wysokiej próby, choć i ze złotem robiono próby. Jeśli śledził Pan rynek audio, to wie Pan jak się te próby zakończyły. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sly30 napisał:

.......ale jeśli ktoś pojawia się nagle znikąd i swoje wejście zaczyna od tekstu, że jest najlepszy na świecie, jedyny który nie wciska ludziom kitu, a wszyscy inni to oszuści, to sam sobie strzela już nawet nie w nogę, a centralnie w głowę. Poza tym sugerowanie, że inne firmy, to złodzieje, bo zamawiają u dużych producentów metalurgicznych, zaawansowane sploty najlepszej jakości przewodników z monokryształu miedzi lub srebra, też jest delikatnie mówiąc…niezbyt rozsądne, bo to są najlepsze przewodniki. Oczywiście inną kwestią jest jaki splot wymyśliła dana firma i co z nim później zrobi. Jedni robią lepsze, inni gorsze kable. 

Jednakowoż nie przypominam sobie żadnej polskiej firmy audio, która weszłaby na rynek z hasłem….będziemy the best na świecie, a wszyscy inni to złodzieje i oszuści. A śledzę ten rynek od ok 40 lat. I po tak poważnej wpadce, jeszcze Pan jest oburzony i ma pretensje. Co do metalurgii, to specjalnie zapytałem, skąd bierze Pan przewodniki, skoro nie zamawia ich Pan u dużych firm, jak robi większość firm kablarskich. Teraz już wiem. Oczywiście nie wiem, jakie będą Pana kable, ale akurat temat użycia drutów jubilerskich jak i odlewanych w domu, był przerobiony w Polsce w latach 90-tych. Wtedy powstawały pierwsze firmy ale też domowi hobbyści próbowali swoich sił w zakresie kabli audio. Monokryształy nie były jeszcze wtedy dostępne i ludzie próbowali sami zrobić dobre przewodniki. Cześć odlewała sama w domowych warunkach, inni zamawiali w firmach jubilerskich i było to głównie srebro wysokiej próby, choć i ze złotem robiono próby. Jeśli śledził Pan rynek audio, to wie Pan jak się te próby zakończyły. 

Chyba dopisujesz swoje, kto napisał ze jest najlepsza na świecie ? Pisałem ze nie wciska kitu
Malo firm sprzedaje na średniej klasy wtykach i okablowaniu za duże pieniądze, możne gdyby zagrały dobrze to można by przemilczeć

Ja użytkownik i klient testowałem od różnych firm okablowanie, nie słyszałem o takiej równowadze tonalnej jak wnosi QSW
Jakość/cena i uczciwość użytych materiałów przebije wiele znanych producentów, oczywiście to nie dla każdego okablowanie, w szczegóły nie będę wchodził

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Qsw-audio napisał:

Moja huta to palnik , tygiel i wlewak   - to tak na marginesie 

DIY od podstaw  🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.