Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  216 członków

Xindak Klub
IGNORED

Xindak Club


Jakew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba ktoś Ci wzmacniacz podmienił. Xindak bez barwy i z surowym dźwiękiem? To co napiszesz o Heglu H160 albo Octavce :)

Przy Xindaku podpietym do listwy Tomanka , Octave to mistrz barwy i wyrafinowania .

Teraz juz jest duzo lepiej, poslucham wieczorem to zobacze co z tego bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Tomankiem to dziwne. Sam mam, zadnej degradacji dzwieku nie ma. Zreszta w klubie byloby glosno o problemach z listwami. Moze cos nie do konca ok z samym wzmacniaczem?

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

DCSa do Xindaka , czy naprawdę myślisz ,że ktoś kto ma DCSa połaczy go z Xindakiem ?

Tak, ja tak robię. To jakaś zbrodnia?

 

Ma szybkie zrodlo . I szybkie kable . Nie ma buly ,ale jest sucho na srednicy . Nawet z pre manley 300b z Takasuki wokale sucho wypadaja .

Nie znam takiego przypadku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś może mi pomóc w identyfikacji wersji I czy II -chodzi o moją intergę Xindak PA-M,zewnętrznie są chyba takie same,mój pilot jest czarny,alu.Były jakieś zmiany w przedwzmacniaczu ale jak to poznać?

Nie było żadnych zmian i wersji. Rzymska I oznacza że jest to końcówka mocy, II że jest to wzmacniacz zintegrowany, III że jest to końcówka trzykanałowa. Powrócę do sprawy Xindak A-600, ten wzmacniacz zasysa naprawdę sporo prądu, dlatego warto wpiąć go bezpośrednio do ściany za pomocą sensownego kabla zasilającego. Często widziałem u ludzi kable, gdzie żyła przewodnika była cieńsza niż włos. Trudno się wtedy dziwić że wzmacniacz (dźwięk) niedomaga. Obciążenie można porównywać z podłączeniem kuchenki indukcyjnej, gdzie mój elektryk powiedział że teoretycznie powinien w ścianie wystarczyć kabel 2x ,5 mm2 ale on by radził 2x4mm2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było żadnych zmian i wersji. Rzymska I oznacza że jest to końcówka mocy, II że jest to wzmacniacz zintegrowany, III że jest to końcówka trzykanałowa. Powrócę do sprawy Xindak A-600, ten wzmacniacz zasysa naprawdę sporo prądu, dlatego warto wpiąć go bezpośrednio do ściany za pomocą sensownego kabla zasilającego. Często widziałem u ludzi kable, gdzie żyła przewodnika była cieńsza niż włos. Trudno się wtedy dziwić że wzmacniacz (dźwięk) niedomaga. Obciążenie można porównywać z podłączeniem kuchenki indukcyjnej, gdzie mój elektryk powiedział że teoretycznie powinien w ścianie wystarczyć kabel 2x ,5 mm2 ale on by radził 2x4mm2.

 

Nie ma co przesadzać z tymi przewodami, taki odkurzacz pobiera około 2000W mocy i tą ciągłej i przewody 2x2,5mm2 spokojnie sobie z tym radzą. Czyli przy 240V napięcia przemiennego jest to jakieś około 8,5 A. Taki wzmacniacz przy rozruchu może weźmie 1000W ale to przez sekunde, potem to są wartości na poziomie 500-700 W MAX, wiec bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co przesadzać z tymi przewodami, taki odkurzacz pobiera około 2000W mocy i tą ciągłej i przewody 2x2,5mm2 spokojnie sobie z tym radzą. Czyli przy 240V napięcia przemiennego jest to jakieś około 8,5 A. Taki wzmacniacz przy rozruchu może weźmie 1000W ale to przez sekunde, potem to są wartości na poziomie 500-700 W MAX, wiec bez przesady.

Oczywiście, chciałem tylko zaznaczyć, że przewód zasilający powinien posiadać sensowny przekrój przewodników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisuję się do grona kibiców :

post-46285-0-72940800-1499432789_thumb.jpg

Xsindia podpięta do decka DRM 740, zastępczo do DVD i telepatrzydła oraz przez konwerter/preamp xonar essence STU do ultrasone pro 900.

CDek jeszcze zipie ale już ledwo ledwo.

Do kameralnego lokalu z ascetycznym wyglądem IMO - w sam raz.

Jak na te lata korzystania ingerowałem tylko od tyłu - w dokręcenie nakrętek przy wyjściowych terminalach głośnikowych, bo było za luźno - już nie pomnę, czy również od początku.

post-46285-0-51045900-1499432829_thumb.jpg

Dopiero niedawno Was znalazłem !

Spodziewam się, że będzie niesamowicie.

post-46285-0-67876500-1499432872_thumb.jpg

Nawet syty blaster nie wywołuje u mnie popłochu, zaś gęsią skórkę jak najbardziej.

Pozdrowiwszy serdecznie będę uderzał jak w dym po doradztwo techniczne i handlowe, ale na razie takich potrzeb u siebie nie stwierdziłem.

Jak do tej pory, odpukać, przytomnie.

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczowe okazalo sie zasilanie .

Wczesniej u mnie wzmacniacz byl podpiety to listwy Tomanka ,a u kolegi do Czanga.

Dystrybutor mnie poinformował żeby unikać filtrow i kondycjonerow.

Po w pięciu do ściany w końcu zagrał.

Szok jakie różnice

Hehe, to się powinno oprawić w ramki i wszystkim pokazywać...zwłaszcza mitomanom :D

 

Nie ma co przesadzać z tymi przewodami, taki odkurzacz pobiera około 2000W mocy i tą ciągłej i przewody 2x2,5mm2 spokojnie sobie z tym radzą. Czyli przy 240V napięcia przemiennego jest to jakieś około 8,5 A. Taki wzmacniacz przy rozruchu może weźmie 1000W ale to przez sekunde, potem to są wartości na poziomie 500-700 W MAX, wiec bez przesady.

Z tego co pamiętam to przewody w instalacji podtynkowej mają mieć przekrój minimalny 1.5mm2 i wytrzymują tyle, co nasza umową z dostawcą...a tabela mówi o prądzie wynoszącym 6x tyle (umowy ma się przeważnie na 3kW):

 

http://elektrykadlakazdego.pl/wyznaczanie-przekroju-przewodow/

 

Tam jest tabelka...

Edytowane przez firekage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki tylko do oświetlenia.

Do gniazd ydyp 3x2,5 , grubsze za twarde dla domowego osprzętu, mordęga jest z takimi jak 4 lub 6 mm¤

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może u Was w regionie, ale nie polemizuję z tym. Pisałem: "przeważnie 3-5kW". Zresztą, dziś jest kilku dostawców energii elektrycznej, poddostawców więc w sumie umowy są różne - ja mam umowę z jedyną "prawilną" :D

Jaki masz bezpiecznik końcowy ? Jeśli masz 25A to przydział z automatu masz 5,75kW jeśli masz 20A to masz 4,6kW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.