Skocz do zawartości
IGNORED

Najciekawsze tranzystorowe końcówki mocy w przedziale od około 20 do 50 tys. zł.


globtroter1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piano, a gdzieś Ty się podziewał ?

Walczyłem z dyfrakcją:)

 

Chłopaki mawiają, że gryzonie robią dobrze, więc się zabrałem za myszy. Tylko nie wiem czy są odpowiednie i dociążone?

 

 

 

Jaka spójność na scenie!:) Tylko to jest mysza za 5 zeta, a strach pomyśleć gdybym oswoił Entreq!

 

Dobra, tyle żartów, bo mnie Jarek czy Ania kijem pogoni.

m.in. testowałem PAB i ostatecznie zdecydowałem się na SE x 3.Więcej w moim wątku.

 

Serdecznie pozdrawiam, M.

 

Ps.Jeff OK, tylko do moich jeszcze za mały DF.

Wskazane >300

 

no i W też k. => 350

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ps.Jeff OK, tylko do moich jeszcze za mały DF.

Wskazane >300

 

no i W też k. => 350

A cóż to za tajemnicze symbole ? Ma to coś wspólnego z mocą ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DF to Damping Factor. , a W to przecie moc jest z Tobą:)

Chodzi o to, że do moich AP potrzeba jednak czegoś więcej.Jak wspomniałem;

DF> 300

> 350 W

Niebawem zabiorę się za poprawę pokoju i już nie będzie kompromisu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ps.Jeff OK, tylko do moich jeszcze za mały DF.

Wskazane >300

 

no i W też k. => 350

 

Jeff jest dalej OK :)

 

Output Power 430 watts @ 8 ohms

 

Damping Factor > 1000, 20 Hz – 20 kHz

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Walczyłem z dyfrakcją:)

 

Chłopaki mawiają, że gryzonie robią dobrze, więc się zabrałem za myszy. Tylko nie wiem czy są odpowiednie i dociążone?

 

 

 

Jaka spójność na scenie!:) Tylko to jest mysza za 5 zeta, a strach pomyśleć gdybym oswoił Entreq!

 

Dobra, tyle żartów, bo mnie Jarek czy Ania kijem pogoni.

m.in. testowałem PAB i ostatecznie zdecydowałem się na SE x 3.Więcej w moim wątku.

 

Serdecznie pozdrawiam, M.

 

Ps.Jeff OK, tylko do moich jeszcze za mały DF.

Wskazane >300

 

no i W też k. => 350

 

Maciek masz na testy wzmacniacz JR ?

Jak tak to jaki i jak wypadł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeff jest dalej OK :)

 

Output Power 430 watts @ 8 ohms

 

Damping Factor > 1000, 20 Hz – 20 kHz

 

Te nowe JF poprawiły ten parametr, jednak stara integra Concentra, którą dawno temu miałem posiadała DF na poziomie 50. Przyjemnie to grało, nie powiem, słodkim i kulturalnym brzmieniem, jednak bas jak pamiętam, powodował zmarszczki na czole...

Zawsze się zastanawiam, dlaczego takie firmy jak JF i inne podobne, nie podają w specyfikacjach impedancji wyjściowej wzmacniacza, a ten współczynnik tłumienia w Modelu 925 powyżej 1000 też jest podany bez rodzaju obciążenia i w sumie nie wiadomo czy to przy ośmiu omach czy przy czterech... W specyfikacji mojego ML jest wyrażnie napisane, że DF to > 800 w paśmie 20Hz - 20kHz przy ośmiu omach, a impedancja wyjściowa to z kolei mniej niż 0,05 Ohm w całym paśmie 20Hz - 20kHz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Te nowe JF poprawiły ten parametr, jednak stara integra Concentra, którą dawno temu miałem posiadała DF na poziomie 50. Przyjemnie to grało, nie powiem, słodkim i kulturalnym brzmieniem, jednak bas jak pamiętam, powodował zmarszczki na czole...

Zawsze się zastanawiam, dlaczego takie firmy jak JF i inne podobne, nie podają w specyfikacjach impedancji wyjściowej wzmacniacza, a ten współczynnik tłumienia w Modelu 925 powyżej 1000 też jest podany bez rodzaju obciążenia i w sumie nie wiadomo czy to przy ośmiu omach czy przy czterech... W specyfikacji mojego ML jest wyrażnie napisane, że DF to > 800 w paśmie 20Hz - 20kHz przy ośmiu omach, a impedancja wyjściowa to z kolei mniej niż 0,05 Ohm w całym paśmie 20Hz - 20kHz.

 

Chętnie posłuchał bym tych JR.

Tylko mod. 925 to kawał grzmota choć widać ,że to solidna robota a nie jakieś żarty.

 

Z czym słuchałeś tych JR i jaki model ?

Słuchałeś też tych 925?

Cena w Polsce jak zwykle z Marsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem, ale nie u siebie... w Quintessence Audio - u drugiego, że tak powiem, najpoważniejszego dealera w chicagowskiej aglomeracji, a może i teraz pierwszego, dysponującego profesjonalym i bardzo dobrym pomieszczeniem odsłuchowym. Podłączony ten zestaw był do Avalonów, ale nie pamiętam których i nie pamiętam szczegółów, no bo wiesz sam jak to jest i nie będę bił piany. W zasadzie wszystkie konfiguracje hajendowe w tym sklepie brzmią rewelacyjnie, chociaż (to będę pamiętał) jeden setup z jakimiś dziwnie cieńkimi kablami głośnikowymi składający się z kolumn Vienna Acoustic Klimt, żródłem i DAC PS Audio i niestety nie pamiętam jakim wzmacniaczem (być może Pass) - fortepian był słyszalny w lewym rogu, poza kolumnami, ale pod sufitem!... Taka ciekawostka, która mi utkwiła w pamięci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafael/Jarek

 

U siebie miałem JF Model 6 i dlatego napisałem, ze DF i moc za mały, choć i tak w wielu aspektach było lepiej niż z moją końcówką DIY Pass XA.

Nie były to znaczne różnice,ale zauważalne, głównie po stronie dynamiki, bo barwą chyba zbliżone.

Zastanawiam się czy w przypadku łatwiejszych kolumn wynik byłby podobny, bo moje niestety potrzebują prądu.Jedynie co budziło moją wątpliwość, to że JF, kreował scenę zdecydowanie głębiej, a osobiście wolę nieco bliżej.Ma to też związek z tym gdzie siadam na koncertach.Jeśli mam możliwość, to dwa pierwsze rzędy i ani mm dalej:)

Jarek,

Myslę, że celujesz sporo wyżej niż w/w, dlatego pozwoliłem sobie na b.ograniczony opis z odsłuchu:)

 

Model 925 Monoblock, to niestety nie mój obszar cenowy.

Zrobiłem ostatnio trochę zakupów, ale gdy wyliżę rany, to przymierzę się do mocniejszej końcówki.Na chwilę obecną jeszcze nie wiem w którą uderzę,ale to będzie obszar używek w okolicach 25-30 tysi.

Ktoś mi poleca m.in. Octave RE 290 lub MRE 130, ale w lampach jestem wątły niczym jesienny liść, więc nie wiem i bez odsłuchu ni dudu.

Prawie zawsze trany:) i mało z lampkami, no.., może nie liczę tych od wina:)

Jesli chodzi o Trany, to na razie się rozglądam i nie mam typa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> piano

 

Wybrałbym jak najbardziej neutralną i 'zimną' końcówkę mocy, a brzmienie kształtowałbym preampem, kablami... dac'ami i innymi zabawkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Jesli chodzi o Trany, to na razie się rozglądam i nie mam typa.

Maciek, ja nie szukam na siłę zmian bo jestem mega zadowolony z obecnej konfiguracji.

Ale warto posłuchać czegoś alternatywnego a jak wpadnie w ucho może warto kupić.

Ten JR 925 wygląda ,że ma potencjał do grania trzeba by posłuchać.

 

Ale już miałem wzmacniacze ,co wizualnie i cenowo "były w 1 lidze" tyle tylko ,że nie nie grały ;(

 

Ktoś mi poleca m.in. Octave RE 290 lub MRE 130, ale w lampach jestem wątły niczym jesienny liść, więc nie wiem i bez odsłuchu ni dudu.

 

Jak miałbym pójść w 100 % lampę to na dzień dzisiejszy jako nr. 1 wybrałbym do odsłuchu te nowe monosy EINSTEIN - a OTL Silver Bullet ( na diabełkach).

Porządna firma z Rzeszy.

 

http://einstein-audio.de/wpcproduct/the-silver-bullet-otl-monoendstufe/

 

P.S.

 

Dzisiaj "obrzezałem" sobie ..... kolejne (nowe) płyty CD , które kupiłem.

Nie wierzę w voodoo ale to kurcze działa.

Tylko nie poniemaju kak?

Edytowane przez jarek&ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Mam mieć na odsłuch Wells Audio. Jest w Bydgoszczy od niedawna dystrybutor tej nowej marki- Audio Connect. Koszt ok. 30.000złGrało tro na AS i był to dla mnie najlepszy dźwięk z trzech pięter, na których byłem (2.3.4)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-24402-0-01424200-1384628248_thumb.jpg

post-24402-0-63969900-1384628275_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez palton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ktoś mi poleca m.in. Octave MRE 130,

 

Maciek..... mocne zestawienie!! prąd,dynamika,barwa, wszystko co trza, Miałem przyjemność tego słuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grało to ok, ale nie jakoś zniewalajaco, coś sam Pan Grzegorz twierdził, że lepszego trana u siebie nigdy nie miał...

Gdzieś już takie zapewnienia słyszałem :-)

Wspominał o cenie około 26kzł. Mowa o wells audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez johny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek,

 

Stella, jeśli ma faktycznie 94dB, to jest sporo łatwiejsza od moich 89dB, więc z Einsteinem można śmiało próbować.

W ogóle, im grubiej w kieszeni, tym większe i szersze możliwości.

Ja celuje w używki przy niższym budżecie i to już na starcie stwarza ograniczenia np. z odsłuchem u siebie.

Jeśli znajdę coś w PL, to pół biedy, ale przy EU, to już większy problem, ale o tym wszyscy wiedzą, więc nie ma się co rozpisywać.

Jak miałbym pójść w 100 % lampę to na dzień dzisiejszy jako nr. 1 wybrałbym do odsłuchu te nowe monosy EINSTEIN - a OTL Silver Bullet ( na diabełkach).

 

Mam mieć na odsłuch Wells Audio

Może zrobimy u mnie?Mogę przyjechać i odwieźć.

Maciek..... mocne zestawienie!! prąd,dynamika,barwa, wszystko co trza, Miałem przyjemność tego słuchać.

Słuchałeś u siebie na Dyniach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Grało to ok, ale nie jakoś zniewalajaco, coś sam Pan Grzegorz twierdził, że lepszego trana u siebie nigdy nie miał...

Gdzieś już takie zapewnienia słyszałem :-)

Wspominał o cenie około 26kzł. Mowa o wells audio

 

Nie biegałem po całej wystawie, z tego co słyszałem, to wyróżniało się na tle pozostałych. Wystawa ma to do siebie, że nigdy nie wiesz, na jaki kawałek trafisz. Realizacja, oraz nasze upodobania, to totolotek... Jedynym pewniakiem, o którym można dyskutować, to pokój HiFi Clubu, gdzie wałkowali te same nagrania przez całą wystawę.

 

> piano

 

Wybrałbym jak najbardziej neutralną i 'zimną' końcówkę mocy, a brzmienie kształtowałbym preampem, kablami... dac'ami i innymi zabawkami.

Popieram. Octavę ja polecałem Maćkowi, jak na lampę, to ma zaledwie odrobinkę sygnatury charakterystycznej, dla tej technologii. Nie słychać w niej ani grama ograniczenia na basie i w dynamice. Bardzo mi się podobała, być może będę miał tańszy model na testach z początkiem roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie biegałem po całej wystawie, z tego co słyszałem, to wyróżniało się na tle pozostałych. Wystawa ma to do siebie, że nigdy nie wiesz, na jaki kawałek trafisz. Realizacja, oraz nasze upodobania, to totolotek... Jedynym pewniakiem, o którym można dyskutować, to pokój HiFi Clubu, gdzie wałkowali te same nagrania przez całą wystawę.

 

 

Tak jak napisałem wyżej, zagrało to dobrze. Może przy moim nagraniu oceniłbym bardziej wnikliwie i krytycznie. Ale posluchałem przelotnie na nie znanym materiale.

Ale trzeba przyznać że hi-fi club potrafi przygotować zestawienie. Ja do dziś jestem pod wrażeniem. A grał tam analog macka nie jakis tam super hiper za tryliardy pln-ów. A zagrało wybornie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Tak jak napisałem wyżej, zagrało to dobrze. Może przy moim nagraniu oceniłbym bardziej wnikliwie i krytycznie. Ale posluchałem przelotnie na nie znanym materiale.

Ale trzeba przyznać że hi-fi club potrafi przygotować zestawienie. Ja do dziś jestem pod wrażeniem. A grał tam analog macka nie jakis tam super hiper za tryliardy pln-ów. A zagrało wybornie.

 

Pisałem już o tym w wątku o AS i nie chcę ciągnąć offtopu, więc krótko... Tak jak mówisz, w Hifi Clubie grało fajnie, ale dla mnie tylko tak do ... pępka :) Od połowy pasma w dół, było słabo, a najniższy bas dudnił strasznie. Brak kontroli, przekreśla dla mnie możliwość pozytywnej oceny. Żeby choć trochę było w temacie wątku, to powiem, że o poluzowanie na basie obarczałbym monobloki Maca. Ta firma trochę tak ma, a do tego grające na AS modele są oparte na lampach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze OTL nie nadają się do kolumn, których krzywa impedancji spada poniżej 4 Ohm. Szczególnie OTL o tan małej mocy jak te Einsteiny.

 

8Ohm nominalnie, 6 Ohm minimum - to jest kolumna dla tego wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o tym w wątku o AS i nie chcę ciągnąć offtopu, więc krótko... Tak jak mówisz, w Hifi Clubie grało fajnie, ale dla mnie tylko tak do ... pępka :) Od połowy pasma w dół, było słabo, a najniższy bas dudnił strasznie. Brak kontroli, przekreśla dla mnie możliwość pozytywnej oceny. Żeby choć trochę było w temacie wątku, to powiem, że o poluzowanie na basie obarczałbym monobloki Maca. Ta firma trochę tak ma, a do tego grające na AS modele są oparte na lampach...

 

Z ta strasznością to już nie przesadzaj............takiego dżwieku w życiu nie słyszałeś ,a się bezsensownie czepiasz...chyba ze to krótka recenzja jest.

Monobloki 2301 o mocy 300w na kanał sa w 15 najlepszych monobloków wszechczasów-a stwierdziły to nie takie autorytety jak Ty.....niestety.

Palton czy nie za bardzo jesteś srogi dla tej prezentacji??

Porównaj jak grały monobloki Audio Research.........od pasa w dół?......bo jesli ta prezentacja przypadła Ci do gustu-to mamy niestety bardzo

różne i nezwykle odmienne postrzeganie w audio prawidłowej prezentacji-tyle wyjasnienia powinno Tobie wystarczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Piotr, Tobie może nie przeszkadzać tozwleczony bas. Tak masz zazwyczaj u siebie I ja to szanuje. Twoje prawo. Ja mam odwrotnie, dudni, to resztę słucham na siłę. Nie potrafię wtedy cieszyć się muzyką,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jest z klasy D, duże takowe kolumny High End mają zamontowane takie właśnie aktywne i tanie sekcje basowe ;)

 

Jaki Krell ma dobry bas?,....wszystkie?

Jaki JBL ma bas do samych piekieł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jest z klasy D, duże takowe kolumny High End mają zamontowane takie właśnie aktywne i tanie sekcje basowe ;)

 

 

Jaki JBL ma bas do samych piekieł?

Z klasą D to inna inszość, w kategorii klasycznych wzmacniaczy Krell nadal jest królem basu, np. 400CX, 700CX, FBI i słynne starsze końcówki. Nawet KAV 500i ma kapitalny bas. Poza basem ma jedyny w swoim rodzaju organiczny dźwiek który wyróżnia go na tle konkurencji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również się z tym zgadzam że Krell ma kapitalny bas...miałem dość długo KAV500i i na prawdę, bas i nie tylko robi wrażenie.

jednak jeżeli chodzi o wzmacniacze zintegrowane to jednak wyżej cenie sobie bas z Gryphona Diablo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również się z tym zgadzam że Krell ma kapitalny bas...miałem dość długo KAV500i i na prawdę, bas i nie tylko robi wrażenie.

jednak jeżeli chodzi o wzmacniacze zintegrowane to jednak wyżej cenie sobie bas z Gryphona Diablo

Owszem, fajowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.