Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  258 członków

Tannoy Klub
IGNORED

Tannoy -klub miłośników


R123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No więc mam w domu Tannoy R XT8F.

W salonie toczyły boję z Dali Opticon8 i Zensor 7. Oczywiście na moim wzmacniaczu Atoll In200 Se + Tidal HiFi z telefonu Galaxy S7 Edge.Mam nadzieję że nie pomyliłem nazw. Zensor 7 odpadł po 10 minutach słuchania. Totalny brak basu. Opticony grały bardzo czysto,nawet za bardzo. Wysokie tony ? chyba trochę za dużo. Średnica równa i nie wyskakująca przed szereg. Bas bardzo dobry. Z tych 3 kolumn, gdyby nie wielkość ,a potrzebuję wysokich kolumn to wygrały Opticony. Jeszcze się obawiam że jednak były by za jasne a w moim systemie mogło być za bardzo krzykliwie. Wziąłem do domu na odsłuch Tannoy'e i nie żałuję. Są w stosunku do moich Taga Harmony Platinium 120 v2 troszkę ciemniejsze , pewnie z braku głośnika średnitonowego,natomiast sam przekaz muzyczny jest bardziej szlachetny. Bas na satysfakcjonującym poziomie i trzymany w ryzach. Góra fantastyczne wyksponowana, ale nie za jasna. Słucha się muzyki trochę inaczej niż na Platinkach, fajniej i przyjemniej co nie znaczy,że Tagi są złe. Za 3500 zł grają bardzo dobrze.

Tannoy'e zostają. Tagi też, chyba że znajdzie się kupiec.

 

Wysłane z tapciocha

Gratulacje, teraz tylko odsłuchy i przyjemność poznawania brzmienia od innej strony w stosunku do Tagi. A jak opiszesz tą chwaloną w prasie przestrzeń? i Czy detaliczność jest zdecydowanie lepsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, kolumny same z siebie nie wytworzą przestrzeni jesli elektronika odpowiednio nie zagra. Ale jest pewne że one niczego nie ograniczą pod tym względem.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, kolumny same z siebie nie wytworzą przestrzeni jesli elektronika odpowiednio nie zagra. Ale jest pewne że one niczego nie ograniczą pod tym względem.

oczywistość, oczywista :) ale Atoll in200se to już kawał pieca więc moje pytanie nie jest bezzasadne.

 

poza tym im większe kolumny tym mają więcej przestrzeni W SOBIE :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, teraz tylko odsłuchy i przyjemność poznawania brzmienia od innej strony w stosunku do Tagi. A jak opiszesz tą chwaloną w prasie przestrzeń? i Czy detaliczność jest zdecydowanie lepsza?

Kolumny jeszcze nie wygrzane pomimo,że stoją obok kominka

Edytowane przez jarojaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One nie są może mistrzami szerokości sceny ale za to właśnie to co się dzieje w środku, czytelność źródeł pozornych jest super.

Dodatkową szerokość można uzyskać przez odpowiedni dobór kabli.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy Mercury M2.5 - ulepszenia w stosunku do M2:

 

-dodatkowa masa tłumiąca rezonanse pod górną ścianką

-głośniki wysoko i niskotonowe nachodzą na siebie, aby przyblizyć akustyczne centrum

-poprawione średnie tony przez zastosowanie lżejszej dwuwarstwowej membrany

-poprawiona czułość i tłumienie przez zastosowanie dodatkowych magnesów z tyłu magnesu głównego

-dłuższa wnęka br dostrajająca system niżej niż m2

-w zwrotnicy zamiast rezystorów zastosowano drogie autotransformatory w celu lepszej kontroli i tłumienia wysokich częstotliwości przez wzmacniacz

-nakrętki zacisków posiadają nakładki z mosiądzu poprawiające przekazywanie sygnału

-wręga usztywniająca i kontrolująca rezonans obudowy

-magnes przymocowany do wręgi za pomocą tłumiącej żywicy w sposób zapewniający wyjątkową sztywność konstrukcji"

 

 

tylko czy te ulepszenia faktycznie wpłynęły na poprawę brzmienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Panowie kto z was ma doświadczenie z Hpd385? Mam je w oryginalnych paczkach Berkeley. Cholernie mi się podobają, na moje ucho grają równie dobrze co 15" Monitor Goldy, ba w pewnych aspektach dźwięku nawet lepiej. Niestety najniższy bas lub raczej jego brak, jest dla mnie nie do zaakceptowania. Wiem że winna jest zbyt mała skrzynka która zapewne po części odpowiedzialna jest za szybki i energetyczny wyższy bas, ten który jest w stanie odtworzyc.

Zastanawiam się żeby wyrzezbic jakieś większe skrzynki, nie wiem tylko czy klonowac Ardeny czy jeszcze coś większego? Nie mam problemu z Waf więc skrzynie mogą być większe. Co polecacie? Większy BR, może GRF? Czy jeszcze coś innego?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 200 litrowe Edinburgh'i. Niebawem zamieszczę kilka filmów. Niestety tam też nie ma mocnego zejścia w dole, mimo, że niby schodzą do 30Hz +-3db . Wiem, że to niepoprawne ale wspomagam sie szybkim subem skręconym na minimum który podbija nieco najniższe pasmo. Jestem zadowolony. Wcale nie zakłóca to całości. Dźwięk jest masywny, gdzie trzeba. Mam głęboko w poważaniu, że to jest niepoprawne podejście.

Jak nie ma sie pieniędzy na paczkę za 40 000 to trzeba kombinować.

Generalnie, sam przetwornik zastosowany w nich daje dużo emocji. Każda płyta jest odtwarzana inaczej. Mają swój klimat i urok. Są przy tym niesamowicie szybkie i głośne, może nawet ciut za.

Pogadaj z Lutkiem. Jego konstrukcja jest naprawdę godna uwagi. Chociaż to jakieś ~100l.

Edytowane przez Harrow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edinburgh ma o ile się nie mylę sztywne zawieszenie, trudno to porównywać do HPD.

Dziwi mnie trochę narzekanie na brak zejścia w Berkeleyach . Moim skromnym zdaniem wszystkie HPD w oryginalnych obudowach produkują co najmniej wystarczającą ilość basu. Nawet maleńkie w porównaniu do wielkości głośnika DEVON-y. Berkleye tez słyszałem, na mój gust ładny bas. Na forach panuje dosyć powszechnie opinia że Tannoy wkładał HPD do zbyt małych skrzynek, jednak jak kiedyś wrzuciłem parametry T/S z HPD315 do kalkulatora to wcale jakaś szczególnie duża skrzynka nie wyszła ( szczegółów już nie pamiętam).

Ile to m2 ? Jak w tym pomieszczeniu grają inne głośniki ? Moje obecne Chevioty w 19m2 grają pozornie szczuplej niż gdy je używałem w salonie 40m2.

Na Twoim miejscu w pierwszej kolejności spróbowałbym zmienić ustawienie głośników w pokoju, np. z dłuższej na krótszą ścianę, a dopiero potem rozglądałbym się za większą skrzynką. Można poczytać co zbudowali ludzie na HPD385 na hilberink.nl

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeblowanie nie wchodzi w rachubę, pokój 25m zaadaptowany pod kino z transparentnym akustycznie ekranem za którym stoi Tannoy Cheviot grający jako głośnik centralny. Nie ma opcji żebym to ruszył bo ogólnie gra mi to wyśmienicie. Kolumny stoją na dłuższej ścianie (5.5m długości).

Nie twierdzę że Berkeleye mają słaby bas, wręcz przeciwnie, ten który się z nich wydobywa jest bardzo dobry. Chodziło mi o to że jak na 15" Woofer to oczekiwał bym naprawdę niższego basu.

Mam dla porównania kolumny Altec Lansing a7 tzw. Voice of the theater, mam w nich twardo zawieszone 15" 416ki, mam też Tad TL1601 które na zmianę z altekami grają w tych wielkich ponad 300 litrowych obudowach. Mam też 15" Monitor Golds Tannoya. Każdy jeden z tych głośników miażdży Berkeleya jakością najniższej oktawy. Tam gdzie z Alteka jest potężny, zróżnicowany i kolorowy bas, Berkeley tylko dudni!! Jestem na 100% przekonany że to nie wina głośnika tylko obudowy.

Chyba na próbę wybuduje Hpd385 zaaplikuje je w skrzynki od alteka, choć wiem że to nie jest optymalna obudowa do tego głośnika.

Edytowane przez nookie736
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, masz chyba po prostu zbyt duże możliwości porównań :-) (czego oczywiście zazdroszczę ) .

Tak a pro po to trochę mnie dziwi że 15`` Twoje Goldy ( nigdy nie miałem okazji posłuchać) mają lepszy niższy bas niż Berkleye. Miałem w domu przez miesiąc SRM 15 - czyli podobny do Golda 15 a może nawet ciut większy litraż i podobne, sztywne zawieszenie ( tyle że ferryt ) , i te głośniki były ograniczone i szczupłe na basie. Z dużo mniejszego Cheviota basu jest dużo więcej i schodzi niżej niż w tym SRM-ie , sądziłem że Gold 15 też wbrew rozmiarom ma ograniczony bas.

Edytowane przez skali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kto z was ma doświadczenie z Hpd385? Mam je w oryginalnych paczkach Berkeley. Cholernie mi się podobają, na moje ucho grają równie dobrze co 15" Monitor Goldy, ba w pewnych aspektach dźwięku nawet lepiej. Niestety najniższy bas lub raczej jego brak, jest dla mnie nie do zaakceptowania. Wiem że winna jest zbyt mała skrzynka która zapewne po części odpowiedzialna jest za szybki i energetyczny wyższy bas, ten który jest w stanie odtworzyc.

Zastanawiam się żeby wyrzezbic jakieś większe skrzynki, nie wiem tylko czy klonowac Ardeny czy jeszcze coś większego? Nie mam problemu z Waf więc skrzynie mogą być większe. Co polecacie? Większy BR, może GRF? Czy jeszcze coś innego?

 

Jesteś pewny, że masz oryginalne zawieszenie?

Mam też HPD w Berkley-ach i nie stwierdzam, ba, nawet myślę, że czasem mogłoby go być mniej. Gram na 6S33S i szukam nawet czegoś na EL 34.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam na sprzedaż kolumny Tannoy SRM 12X - Super Red Monitor !

 

Załączam rzeczywiste zdjęcia oferowanych Tannoy SRM 12X, ostatnie foto w towarzystwie większych Tannoy Arden.

Kolumny nigdy przeze mnie nie były modyfikowane i nie były naprawiane. Według mojej wiedzy wszystko jest w stanie oryginalnym.

Kupowane przeze mnie w Anglii. Od poprzedniego właściciela, że były na przeglądzie i czyszczeniu w firmie Lockwood Audio w Northwood.

Fornir oryginalny, jak na te lata super stan. Tak samo maskownice no i oczywiście same głośniki.

Dźwięk najwyższej próby.

 

 

Zainteresowanych zapraszam na PW

post-30297-0-52562600-1487592827_thumb.jpg

post-30297-0-82704500-1487592831_thumb.jpg

post-30297-0-67510600-1487592835_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, masz chyba po prostu zbyt duże możliwości porównań :-) (czego oczywiście zazdroszczę ) .

Tak a pro po to trochę mnie dziwi że 15`` Twoje Goldy ( nigdy nie miałem okazji posłuchać) mają lepszy niższy bas niż Berkleye. Miałem w domu przez miesiąc SRM 15 - czyli podobny do Golda 15 a może nawet ciut większy litraż i podobne, sztywne zawieszenie ( tyle że ferryt ) , i te głośniki były ograniczone i szczupłe na basie. Z dużo mniejszego Cheviota basu jest dużo więcej i schodzi niżej niż w tym SRM-ie , sądziłem że Gold 15 też wbrew rozmiarom ma ograniczony bas.

Nie jestem biegły w temacie i nie wiem jak inne legendy Tannoya, ale moje Chevioty mają potęgę i wykop na basie słusznych rozmiarów, powiedział bym, że wprost proporcjonalny do skrzyń w jakich porusza się ta 12" patelnia

w pokoju 18mkw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczy się jak kolumna gra i jak jest wykonana a nie skąd przyjechała. Dla mnie może być z Bangladeszu albo z Księżyca. Jest przygotowywana przez ekipę Tannoya według ich projektu.

 

Właśnie poluję na odsłuch Definition. To może być potencjalnie mój następny upgrade.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Jestem tu nowy, ale chcialbym sie wypowiedziec. Moja przygoda z Tannoy zaczela sie kilka lat temu I trwa nieprzerwanie do dzis. Zaczalem od LGM z 1990, potem byly Chevioty z 1976, potem jeszcze jedne Chevioty z 1976. Nastepnie moja dusza odnalazla spokoj w Autographach Mini, a moje Ja wybralo wlasnie te droge I zakupilem driver Monitor Red 12'' wraz ze zmodyfikowanymi zwrotnicami (Jentzen Red). Pierwotnie pozyczylem dla nich skrzynie od Cheviotow (HPD315 wcale sie nie obrazily), ale postanowilem zbudowac specjalnie dla nich zmodyfikowane GRF Rectangular poniewaz slychac bylo, iz dzwiek, mimo iz wiecej niz piekny, nie mial w nich poprostu ''miejsca''. Tak tez sie stalo. Skrzynie typu Back Horn Loaded zrobily robote na 102% . Nawet HPD315 z oryginalnymi zwrotnicami ozyly, kiedy wlozylem je do GRF. Zanim je zestroilem I zamknalem przesluchiwalem wiele godzin, a za referencje sluzyly Autography Mini. Zaznacze, iz zestaw napedzaja zmodyfikowane Quad II monoblocki z 1961 z robionym na zamowienie przedwzmacniaczem-takze lampowym (na Teslach). Kabelki to Beldeny RCA oraz Western Electric 16gw. Jest pieknie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu już kiedyś w tym wątku szeroko opisywał swoje doświadczenia z budową obudów typu Back Horn , lub jak kto woli "szuflą do śniegu " -:) i nie były one udane, tym bardziej gratulacje.

Czy źle widzę , czy Autography leżące na gorze skrzynek są podpięte rownolegle do DIY GFR? Ciekaw jestem dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.