Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

ATC Klub
IGNORED

Klub Posiadaczy Zacnych Głośników ATC


slaaawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie. Moje zostały wymienione na SCM 150SL u dystrybutora. Z tego co wiem, z innego forum, już znalazły nowego właściciela. 

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, ciszyn11 napisał:

kolego @muzofan, te 100 na giełdzie to Twoje?

raczej nie, @muzofan miał 100 orzech a te czarne 🙂 ale miło widzieć używkę 100 w PL, nawet dobra cena, ciekawe ile powisi.

Póki co bezustannie zbieram szczękę z podłogi po dołożeniu ATC P2 od @piano do SCM20. Te kolumny się nudziły pod Naim 250DR, coś czułem, że grały na pół gwizdka, szybko okazało się, że nie na pół tylko na ćwierć! Nie zdawałem sobie sprawy, że aż tak źle było. 250DR było dobre pod SCM7 i SCM11, pewnie ogólnie pod Entry ale do Classic to nawet nie ma co podchodzić z naim. Autentycznie nie poznaję swoich SCM20, otworzyły się i grają absolutnie doskonale pod każdym względem i w każdym możliwym aspekcie.

Wypróbowaliśmy też z @piano jego starusieńkie pre MBL 4005 i było jeszcze lepiej! Dało do myślenia... 😉 

Póki co: Allo DigiOne Signature (Roon) -> Chord Qutest -> Naim 272 (jako pre) -> P2 -> SCM20 = 😄 

Teraz akustykę przerabiam i myślę o lepszym "transporcie" pod Roon, i pewnie pre z czasem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebowałem 2 dni na decyzję 😉. Tak dla wyjaśnienia SCM 100SL były w kolorze rosewood, nie orzech.

39 minut temu, leszeksz napisał:

raczej nie, @muzofan miał 100 orzech a te czarne 🙂 ale miło widzieć używkę 100 w PL, nawet dobra cena, ciekawe ile powisi.

Póki co bezustannie zbieram szczękę z podłogi po dołożeniu ATC P2 od @piano do SCM20. Te kolumny się nudziły pod Naim 250DR, coś czułem, że grały na pół gwizdka, szybko okazało się, że nie na pół tylko na ćwierć! Nie zdawałem sobie sprawy, że aż tak źle było. 250DR było dobre pod SCM7 i SCM11, pewnie ogólnie pod Entry ale do Classic to nawet nie ma co podchodzić z naim. Autentycznie nie poznaję swoich SCM20, otworzyły się i grają absolutnie doskonale pod każdym względem i w każdym możliwym aspekcie.

Wypróbowaliśmy też z @piano jego starusieńkie pre MBL 4005 i było jeszcze lepiej! Dało do myślenia... 😉 

Póki co: Allo DigiOne Signature (Roon) -> Chord Qutest -> Naim 272 (jako pre) -> P2 -> SCM20 = 😄 

Teraz akustykę przerabiam i myślę o lepszym "transporcie" pod Roon, i pewnie pre z czasem...

Zanabyłeś od @piano końcówkę na stałe czy tylko smakowałeś dźwięk? 😊

Nie mam jakoś wielkiego uznania do wzmocnień Naima 🙄

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście kupiłem 🙂 smakowanie to była tylko krótka formalność, to były minuty kiedy zimny P2 wywołał szok, ciarki i niedowierzanie. Połączenie "made in heaven", czego chcieć więcej. Końcówkę znałem z wystaw i sklepów (jak mieszkałem w UK) ale posłuchać na spokojnie u siebie w domu to inna para kaloszy.

Winiłem akustykę za "średnie" granie, że może mam trudny salon, gołe ściany, itd. Chociaż pomiary wychodziły nieźle. Miałem niezłą zagwozdkę. Postawiłem na wymianę końcówki na P2 i to był złoty strzał. Oczywiście poprawą akustyki też już się zajmuję. Skoro gra tak dobrze w gołym pokoju to co będzie z ogarniętą akustyką, ta myśl nie daje mi spokoju 😉 Taki sprzęcik zasługuję na to. 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu i satysfakcji 😊. Ło Panie zrobiona akustyka to dopiero opad szczęki 😉. Polecam każdemu. Można się zdziwić jak nasz sprzęt może zagrać jak ma zapewnione optymalne warunki 😁. Robisz sam czy przy pomocy profesjonalisty?

@piano jakieś widzę grubsze zmiany w systemie. Szykujesz się na coś grubszego po ATC P2 i OB Lutka? 😊

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę sam. Wiem, że to duży i trudny temat ale lubię się uczyć nowych rzeczy i działać samemu. Przez ostatni rok mocno wkręciłem się w temat, przestudiowałem niezliczone materiały, filmy, fora (wpisy i filmy Bartka też). Odnalazłem wspólne, powtarzające się prawidłowości, zasady i pewną logikę. Oczywiście - na chłopski ale w miarę ścisły rozum. 😉 Wszystko rozrysowałem, przemyślałem, zaprojektowałem, przeliczyłem i już częściowo zakupiłem. Myślę, że sobie poradzę. Lubię wyzwania. Jedno kończę, zaczynam kolejne. Stolik audio też dłubie "w tle" bo to co mam teraz to śmiech, zaraz to to pęknie pod P2... 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powodzenia w walce z akustyką pomieszczenia odsłuchowego 😁. Oby efekty soniczne były jak najlepsze.

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, leszeksz napisał:

Wypróbowaliśmy też z @piano jego starusieńkie pre MBL 4005 i było jeszcze lepiej! Dało do myślenia... 😉

tu nie ma co myśleć, Maciek zrobił to za Ciebie 😉 tylko brać, póki jeszcze jest. To sprawdzone zestawienie i stawiam skrzynkę jasnego zimnego, ze w relacji cena/ jakość lepszego nie znajdziesz. Sam słyszałeś co zrobił tuż po wpięciu, a był zimny, od paru dni niegrany. 

2 godziny temu, muzofan napisał:

jakieś widzę grubsze zmiany w systemie. Szykujesz się na coś grubszego po ATC P2 i OB Lutka? 😊

nic nie będzie. Wracam do słuchania muzyki, jak przed laty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

a ja podłączyłem C53 do aktywnych ATC 50ASL. dopiero się osłuchuje, ale jest fun podczas słuchania.

w porównaniu do Spendorów 2/3 Classic, zestaw gra dynamiczniej, przejrzyściej, bardziej świeżo i prawdziwie. basu troche wiecej. mozna grac cicho. dźwięk jest spójny, nie jest jasny albo ostry, ale atak i kontur jest wyraźny. nie trzeba się domyślać, co się słyszy

_SA16659-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Dla wszystkich rozważających SCM40 przygotowaliśmy film o tych wspaniałych kolumnach 🙂
Bez zbędnego gadania zaproszę do obejrzenia:

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, jak miałem SCM 40, to z powodzeniem używałem MF M8s500s. Kolumny były sensownie wysterowane i chwaliłem sobie taki mariaż. 

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, muzofan napisał:

Ja, jak miałem SCM 40, to z powodzeniem używałem MF M8s500s. Kolumny były sensownie wysterowane i chwaliłem sobie taki mariaż. 

Dzisiaj otrzymałem podobną sugestię - M8S-500S, zastanawiam się również nad końcówką od ATC P2. Jak według Ciebie gra MF ? Liniowo czy podbarwia jakieś pasmo ? Od samego dołu jest wydajny prądowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATC P2 to też będzie bardzo dobra opcja.

Ciężko stwierdzić czy MF coś podbarwia gdyż każda elektronika w jakimś stopniu coś daje od siebie. Nie rozbijam dźwięku na czynniki pierwsze. Sprawdzam i jeśli mi odpowiada to zostaje w systemie. Na tyle mi MF podpasował że zmieniając kolumny końcówka została. Później pojawiła się druga, niedługo będzie może trzecia. 

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam ATC P2, można brać zupełnie w ciemno, to co ta końcówka wyprawia razem z kolumnami ATC to sztuka sama w sobie, coś pięknego. U mnie pod SCM20.

MF M8s-500s też na pewno świetne skoro kolega wyżej ma już dwie no to rekomendacja konkretna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, leszeksz napisał:

Osobiście polecam ATC P2, można brać zupełnie w ciemno, to co ta końcówka wyprawia razem z kolumnami ATC to sztuka sama w sobie, coś pięknego. U mnie pod SCM20.

MF M8s-500s też na pewno świetne skoro kolega wyżej ma już dwie no to rekomendacja konkretna.

Dzięki za opinie, przed zakupem porównywałeś z inna końcówka lub wzmacniaczem ? Tez się skłaniam ku P2, z aktualnego wzmaka Devialeta 140 Pro zrobie pre a w kolejnym etapie zmienię na inny prawdopodobnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 2 lata miałem pod takim dość klasycznym brytyjskim zestawem Naim - końcówką mocy Naim NAP 250DR plus pre-streamer Naim NAC-N 272. Pod SCM7 i SCM11 była rewelacja. Natomiast SCM20 grały mocno przeciętnie. Zwalałem winę głównie na akustykę, bo w międzyczasie zmieniłem lokacje. Pojawiła się możliwość kupna używki P2 od kolegi z klubu, nawet mi ją przywiózł do domu. Podpięcie nawet zimnego P2 to był szok i niedowierzanie. Nie poznałem i ciągle nie poznaję swoich kolumn. Oceniam, że wcześniej grały gdzieś tak na 25% swoich możliwości. Ciekawe bo 250DR to niby niebyle jaka końcówka, "naimowe waty", legenda, te sprawy, a jednak dla SCM20 niewystarczające. Jestem przekonany, że P2 to świetny wybór dla pasywne SCM40. Polecam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.08.2023 o 14:33, Melond napisał:

Miały być SCM40 ale wjechały SCM50PSL Walnut pod podstawkami ISO Acoustics Gaia II. Póki nie będzie większego salonu marzenia o SCM150 poczekają.

b6d6c713-dd59-495e-a8a8-fa1a70562893.jpeg

Świetny zestaw, ten Moon pięknie je będzie napędzał.. W przeciwieństwie do integr, zestawy dzielone Moona grają już kapitalnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.