Skocz do zawartości
IGNORED

KUJAWSKO - POMORSKIE ODSŁUCHY .


Piotr_1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Użytkownicy+

Tym razem spotkanie było bardziej towarzyskie, jednak trochę powalczyliśmy ze sprzętem. Piotr przywiózł cały swój sprzęt i dla mnie grało to przyzwoicie. Całość po stronie szybkości i precyzji, troszkę zabrakło wypełnienia i płynności. "Lampowi" Wojtek i Yoachim, kręcili mocno głowami... Spróbowaliśmy Abyssounda i dźwięk się znacznie zmienił. Wszystko było plastyczniejsze, barwniejsze, jednak scena straciła głębię. To jakaś 6-7 konfiguracja której słuchałem z tym wzmacniaczem. To nie jest wzmacniacz dla mnie, jeśli jednak ktoś lubi mieć przybliżoną scenę, to warto się zastanowić nad zakupem. Dac Yamamoto przywieziony przez Yoachima okazał się bardzo fajny. Pokazało się więcej barw i dźwięki stały się bardziej analogowe. Podobnie z pre Lebena (również Yoachima), płynność, bez utraty informacji. Szkoda, że nie wystarczyło czasu na testy kabli. Za to było krótkie porównanie lam 6sl7 ruskie metal base z Marconi. Te drugie okazały się lepsze, bardziej płynne. Za 500zł, to doskonałe lampy, ciekawe jak wypadłyby w porównaniu z Sylvanią.

Na koniec podłączyliśmy monobloki Phasta i to był dla mnie najlepszy dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-24402-0-34856900-1369902688_thumb.jpg

post-24402-0-70399000-1369902693_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowaliśmy Abyssounda i dźwięk się znacznie zmienił. Wszystko było plastyczniejsze, barwniejsze, jednak scena straciła głębię.

 

Jednak wszystko zależy od konfiguracji. Słuchałem tego wzmaka u "Snejka" i to był jednen z niewielu odsłuchów kiedy Jego smoki (Isophon-y Europa) tak pięknie zaśpiewały. Od kontrolowanego basu w nie za dużym pomieszczeniu przez nasyconą, ale bardzo czytelną średnicę po subtelną górę pasma. A i z głębia było lepiej niż z obecnie eksploatowanym VTL-em. Może kolumny Piotr-a1 są za łatwe w wysterowaniu?

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abyssounda mialem również w domu. Znakomity bas i średnica oraz minimalnie gorsza góra, ale to bardzo dobre granie za rozsądne jeszcze jak na obecne czasy pieniądze. Nie leży mi natomiast wygląd tej końcówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrała dobrym dźwiękiem i świetną kontrolą, no ale scena posypana, coś bardzo dziwnego się działo. Może felerny egzemplarz. Czasem dziwne rzeczy się dzieją, złącza, gniazda itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale scena posypana, coś bardzo dziwnego się działo. Może felerny egzemplarz. Czasem dziwne rzeczy się dzieją, złącza, gniazda itp.

 

Piotr,

O ile pamiętam, to wszyscy zgadnie ustalili, że przyczyną jest lipny prąd u Paltona:))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy słucha się własnego sprzętu, powody lipności mogą być tylko cztery.

1. Kiepski prąd

2. Złe nagrania

3. Zła akustyka

4. Coś ze słuchem się stało :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak wszystko zależy od konfiguracji. Słuchałem tego wzmaka u "Snejka" i to był jednen z niewielu odsłuchów kiedy Jego smoki (Isophon-y Europa) tak pięknie zaśpiewały. Od kontrolowanego basu w nie za dużym pomieszczeniu przez nasyconą, ale bardzo czytelną średnicę po subtelną górę pasma. A i z głębia było lepiej niż z obecnie eksploatowanym VTL-em. Może kolumny Piotr-a1 są za łatwe w wysterowaniu?

pozdr.

Zresztą to już jest mój ezgemplarz!

To najlepszy wzmacniacz jaki miałem w domu przynajmniej od roku, niezależnie od kategorii cenowej... dlatego innego wyjścia nie było :).

 

Nie wiem co wam sie porobiło ze sceną, z Klimaxem i Isophonami stworzył jeden z najbardziej przekonujących spektakli jaki słyszałem. Niedługo napisze o nim więcej na naszej stronie...niech mi go tylko Palton odeśle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja dowiaduję się z o tym z "prasy"? he,he.

pozdr.

To świeży temat, z wczoraj. Walczyłem trochę ze sobą bo po co mi tyle sprzętu... ale co zrobić, sam słyszałeś jak to grało. A poza tym, jakbym nie musiał dowiadywać się z prasy, że robisz dzisiaj grila, to juz bys wiedział... przejeżdżałem niedaleko :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kiedyś Wit-told przyniesie keyboard i nam pogra?

...a może się jeszcze przebrać za krasnala i zatańczyć;-) ?

 

A tak na serio to fajnie się spotkać, pogadać i posłuchać. Chociaż dla mnie dobre granie to tylko z CD, pliki muszą się jeszcze dużo nauczyć....

Brawa dla Piotra, za ciągłą walkę o najlepiej grające klocki, kolumienki Czaya są coraz lepsze, chociaż mi się od początku podobały.

Miło było zobaczyć kolegę z daleka, chociaż te ryby to u Was podłe...!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />...a może się jeszcze przebrać za krasnala i zatańczyć;-) ?<br />
hehe:)

 

Ryby mu kurna nie podeszły!!!

Następnym razem zamiast ryb, dostaniesz krasnala ogrodowego:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Zresztą to już jest mój ezgemplarz!

To najlepszy wzmacniacz jaki miałem w domu przynajmniej od roku, niezależnie od kategorii cenowej... dlatego innego wyjścia nie było :).

 

Nie wiem co wam sie porobiło ze sceną, z Klimaxem i Isophonami stworzył jeden z najbardziej przekonujących spektakli jaki słyszałem. Niedługo napisze o nim więcej na naszej stronie...niech mi go tylko Palton odeśle.

 

Gratuluję!

Kurier jest umówiony na poniedziałek, więc niedługo będziesz miał wzmak u siebie.

 

Jednak wszystko zależy od konfiguracji. Słuchałem tego wzmaka u "Snejka" i to był jednen z niewielu odsłuchów kiedy Jego smoki (Isophon-y Europa) tak pięknie zaśpiewały. Od kontrolowanego basu w nie za dużym pomieszczeniu przez nasyconą, ale bardzo czytelną średnicę po subtelną górę pasma. A i z głębia było lepiej niż z obecnie eksploatowanym VTL-em. Może kolumny Piotr-a1 są za łatwe w wysterowaniu?

pozdr.

W cytacie, pominąłeś ważną informację z mojego wpisu:

To jakaś 6-7 konfiguracja której słuchałem z tym wzmacniaczem.

 

Niestety, maniera o której mówię, pojawia się za każdym razem. Jak będę w W-wie, to chętnie bym posłuchał u Adama. Nic mnie już w audio nie zdziwi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Być może jest coś na rzeczy z trudnym obciążeniem dla klasy A. Odrobinę lepiej ze sceną, było na dynkach C3. Najlepszy zaś dźwięk, był z gramiaka Sansui z wkładką AT i pre ARC PH5 +pre dzielone Audioneta (zewnętrzny zasilacz APS) i Zoller Solution. Scena była płytka, ale reszta mogła się podobać.

Naprawdę się postarałem z konfiguracją i doceniam zalety. Dziwi mnie tylko to przybliżenie sceny. Wiąże je z powiększaniem instrumentów w średnicy i delikatnym wycofaniem góry pasma. Chciałbym pomagać rodzimym początkującym producentom, ale chcę też być uczciwy wobec siebie. Mówię co słyszeliśmy (nie jestem tu osamotniony, wiele osób może to potwierdzić), że w TYCH KONKRETNYCH konfiguracjach, w porównaniu do innych wzmacniaczy dźwięk jest podany bliżej. Daje to fajną namacalność i obcowanie z instrumentami, jednak zmniejsza odległość do nich. Dla wielu, nie jest to problem, a może nawet zaleta. Ja mam takie zboczenie, że lubię jak gra bardzo głęboko, nawet za cenę innych aspektów. Inna osoba, być może nie zwróciłaby na to takiej uwagi... Można też nieco się czepiać kontroli, jednak to kwestia doboru kolumn. Twardo grające na basie, będą tutaj najlepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

A są jakieś dokładniejsze zdjęcia ze środka ;) Moglimyby go my byli w środku zbadać :))

Nie rozkręcałem wzmacniacza i tym bardziej teraz gdy już jest własnością Adama, nie zrobię tego. Wprawdzie mogłem to zrobić, jako, że opisywałem jego budowę do recki, jednak nie uznałem tego za konieczne. Pewnie w gazecie znajdą się rozbierane zdjęcia, ale wątpię, żeby coś się dało z nich wyczytać. Na stronie Abyssounda też są zdjęcia środka, na wystawie AS firma pokazywała rozbierane wzmacniacze, była wtedy okazja do robienia zdjęć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie tylko to przybliżenie sceny. Wiąże je z powiększaniem instrumentów w średnicy i delikatnym wycofaniem góry pasma. Chciałbym pomagać rodzimym początkującym producentom, ale chcę też być uczciwy wobec siebie. .

Tez mnie to dziwi, bo mam całkowicie odmienne wrażenie. Góra nie jest wycofana, góra nie daje po uszach bo nie jest agresywna, jest gładka, dojrzała i niedominująca ale nie wycofana. Poza tym, wzmacniacz buduje bardzo rzetelną scenę w każdej płaszczyźnie, tylko nie dając po uszach górą i robiąc to w całym paśmie, nie prezentuje hiperdetaliczności. Dla mnie to ogromna zaleta. Jeśli miałbym go z czymś porównać, to nasuwałby mi się chyba tylko Vitus.

 

Jak będziesz w W-wie to zapraszam, bo cos widzę, że prąd u nas całkiem inny :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często przeszkadzajki grane delikatnie grają właśnie w utworach drugi a czasem i trzeci plan. Niektórzy zawsze chcieli by je słyszeć tak jak by miały by być na pierwszym planie. W systemach o dobrym oddaniu planów stereo może się wydawać że są wycofane ale one często właśnie są tam gdzie mają być. W naturze coś oddalonego jest zawsze ciszej i mniej wyraźne i nie zagra tak jak instrument pierwszoplanowy. Chyba że tak został zaaranżowany i umieszczony z przodu. I stąd wiele osób może myśleć że góra jest wycofana i określają to w duchu wady systemu. W dobrym systemie to co ma być wycofane jest wycofane a to co na płycie gra pod samym mikrofonem będzie niemal na twarzy. Pytanie czy ten system potrafi tak właśnie różnicować nagrania czy nie. Z moich doświadczeń wiem też, że gdy system podaje nieco nadmiar wysokich, to scena potrafi się wręcz nieco spłycić (a SBIR to jeszcze wspomaga) bo głębsze plany wybijają się wyraźniej z tła. Okupione to jest właśnie zwiększoną trudnością do rozróżnienia ich od planów najbliższych, sprawiając jednocześnie wrażenie większej detaliczności. Aby dokładnie móc separować instrumenty w głębi, należy zachować właściwą proporcję wysokich do średnich. Po za tym każde pomieszczenie ma tzw. swoją najlepszą głośność odsłuchową. W jednych pomieszczeniach (najczęściej mniejszych) nie da się poprawnie słuchać z wyższymi natężeniami. I odwrotnie w dużych. Zależy też kto do jakiej głośności odsłuchowej jest przyzwyczajony. Kolumny też grają z różną interakcją z różnymi pomieszczeniami. Tak jak i same kolumny różnie zachowują się w danym położeniu gały głośności. Szczególnie basowe głośniki. Wysokie nieco zbyt mocno podkreślone w stosunku do reszty pasma mogą też dokuczliwie ferrować się po odkręceniu mocniejszym w innym pomieszczeniu itp., itd... Czynników jest wiele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń wiem też, że gdy system podaje nieco nadmiar wysokich, to scena potrafi się wręcz nieco spłycić (a SBIR to jeszcze wspomaga) bo głębsze plany wybijają się wyraźniej z tła. Okupione to jest właśnie zwiększoną trudnością do rozróżnienia ich od planów najbliższych, sprawiając jednocześnie wrażenie większej detaliczności. Aby dokładnie móc separować instrumenty w głębi, należy zachować właściwą proporcję wysokich do średnich.

Mam dokładnie takie samo wrażenie. Kilka lat temu ta większa detaliczność była przeze mnie odbierana nawet jako bardzo pożądana cecha, świadcząca o audiofilskości sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już chyba po raz piętnasty monobloki Phasta okazały się najlepszym wzmacniaczem. Zaczyna się to już robić nudne. Moją małą ambicją jest zrobienie w końcu końcówki, która da im popalić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już chyba po raz piętnasty monobloki Phasta okazały się najlepszym wzmacniaczem. Zaczyna się to już robić nudne. Moją małą ambicją jest zrobienie w końcu końcówki, która da im popalić :)

Nie potrzebujesz do tego jakiejś wybitnej końcówki, wystarczą kolumny z dołem pasma :). Magia tłumionej góry szybko mija jeśli nie trzeba tego robić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Tez mnie to dziwi, bo mam całkowicie odmienne wrażenie. Góra nie jest wycofana, góra nie daje po uszach bo nie jest agresywna, jest gładka, dojrzała i niedominująca ale nie wycofana.

Być może masz rację, chociaż w stosunku do innych z którymi porównywałem, odrobinkę (naprawdę niewiele) było jej ilościowo mniej. Zauważyłem to po rozgrzaniu wzmacniacza, bo z początku jakby nawet było więcej.

Poza tym, wzmacniacz buduje bardzo rzetelną scenę w każdej płaszczyźnie, tylko nie dając po uszach górą i robiąc to w całym paśmie, nie prezentuje hiperdetaliczności. Dla mnie to ogromna zaleta. Jeśli miałbym go z czymś porównać, to nasuwałby mi się chyba tylko Vitus.

Vittus którego słyszałem (niski model końcówki), był szorstki i suchy i nie podobał mi się wcale (jedynie bas miał niezły). Abyssound pod tym względem to fajny wzmacniacz, ale co do sceny i kontroli basu, było jak napisałem. Gdybym testował go w jednej konfiguracji, nie mówiłbym tego tak zdecydowanie. Jednak testowaliśmy w kilku systemach. Nie wykluczam, że gdzieś się wyjątkowo spasuje i zagra inaczej. Dlatego jeszcze jutro ostatnia próba u Witka, w towarzystwie dzielonej Thety, Tesseraca, transparentów i ProAca.

 

Jak będziesz w W-wie to zapraszam, bo cos widzę, że prąd u nas całkiem inny :).

Ciekaw jestem, więc dzięki za zaproszenie. Jednak chyba wpadnę dopiero na jesień, bo abyss zapewnia niezłą saunę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby mu kurna nie podeszły!!!

Następnym razem zamiast ryb, dostaniesz krasnala ogrodowego:))

 

Krasnalom ogrodowym i sejmowym mówimy zdecydowane nie!!!

 

A co do ryb to nie lubię grymasić, ale były same fląderki, do tego malutkie, jednakowo doprawione i mocno spieczone....

 

Też jestem ciekawy czy jutro będzie Abyssound czy sound from the abyss...

Chociaż wydaje mi się, że może się to wpasować, zwłaszcza, że w końcu sygnał pójdzie z wysokiej jakości źródła, a nie ze Skłiza....

Ale jak mówią starzy górale - pażywiom - uwidim, lub też chyba bardziej usłyszym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Wicia, ale my ze SB T prawie nie grali... Był transport ceca i dac Yamamoto, lub Lapek z Jpayem + ostro grzebnięty rDac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mnie to dziwi, bo mam całkowicie odmienne wrażenie. Góra nie jest wycofana, góra nie daje po uszach bo nie jest agresywna, jest gładka, dojrzała i niedominująca ale nie wycofana. Poza tym, wzmacniacz buduje bardzo rzetelną scenę w każdej płaszczyźnie, tylko nie dając po uszach górą i robiąc to w całym paśmie, nie prezentuje hiperdetaliczności. Dla mnie to ogromna zaleta. Jeśli miałbym go z czymś porównać, to nasuwałby mi się chyba tylko Vitus.

 

Jak będziesz w W-wie to zapraszam, bo cos widzę, że prąd u nas całkiem inny :).

 

Adam,

Zamiast gadać "po próżnicy" ;) daj lepiej jakiś wyczerpujący opis tej końcówki w odniesieniu do VTL'a i np. Passa X 250, które miałeś przecież ostatnio - proszę. (!)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Mam nadzieje że , prąd będzie lepszy w czerwcu jak przyjedzie Amare Musica z swoimi "gratami" :)

Trzymałem to w tajemnicy... czekałem na odpowiednią okazję :) Skoro już się Marcin pochwalił, to nie ma co przeciągać, zapraszam więc wszystkich chętnych na odsłuch Amare Musica. Termin ustaliliśmy wstępnie na sobotę za dwa tygodnie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicia, ale my ze SB T prawie nie grali... Był transport ceca i dac Yamamoto, lub Lapek z Jpayem + ostro grzebnięty rDac

Na czym ostatnio słuchaliśmy to wiem bo nie przesadziliśmy z płynami.....

To było w nawiązaniu do wcześniejszych odsłuchów u Ciebie i Sławka.

Ciekawe jak będzie dziś...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze..,nie dość, że fajne chłopy, to jeszcze co chwile spotkania, odsłuchy, porównania.Żyć nie umierać!

ech..,Trójmiasto, to zaścianek.

Moze powinienem wynająć kawalerkę w Inowrocku, tylko ciekawe co na to moja ślubna?!:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.