Skocz do zawartości
IGNORED

KUJAWSKO - POMORSKIE ODSŁUCHY .


Piotr_1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Użytkownicy+

Spoko.

Sponiewierałeś moją szkołę dźwięku, pewnie dlatego taka reakcja. Wiem, że Ty lubisz co innego.

pozdr.

 

Oj, mam wrażenie, że to barwowo dźwięk bliższy temu co ja lubię, niż Ty. Przez długi czas miałeś herbatki, które mają wypełnioną i plastyczną średnicę. Tutaj jest pewna suchość, ale w zamian dostajemy kontur i atak. To do niedawna było mi bardzo bliskie, teraz chciałbym coś po środku. Co innego, jeśli chodzi o przestrzeń, tutaj chciałbym ją jak największą, szczególnie lubię dźwięki dochodzące z daleka za kolumnami. Nie wiem, co Ty w tej dziedzinie lubisz, wiem, że są tacy, którzy lubią dźwięk wychodzący przed kolumny, lub na ich linii. Arty w przesłuchanych przeze mnie konfiguracjach, grają nieco przed kolumnami i trochę za. W recenzjach które piszę, zwykle nie mówię, czy mi się podoba. Wolę skupić się, na jak najlepszemu oddaniu charakteru sprzętu. To potencjalny zainteresowany, musi sobie odpowiedzieć, czy takie cechy są dla niego odpowiednie. Nie ma idealnego sprzętu, wszyscy zwracają na coś innego uwagę. Sprzęty mają swoje wady i zalety. Chodzi o to, żeby zalety pokrywały się z naszymi upodobaniami, a wady były akceptowalne. Dla mnie barwowo ARTy są ok (szczupłość w średnicy, prawdopodobnie uda się wypełnić innym okablowaniem i sprzętem) dynamicznie są świetne, a przestrzeń... tu sądzę, że trzeba większego pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety właśnie brak dalekosiężnej głębii jak w Harbeth-ach 40-ach najbardziej mi doskwierała. Nawet chłopaki (Misiomor, Twonk) próbowali pezeliczyć zwrotnicę do takiej prezentacji, jednak początkowo prosty zabieg okazał się wyjątkowo ciężki i nie warty nakładów. A w założeniach miało być proste.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na sezon letni..... wtedy przyroda rozkwita wraz z nią dobre pomysły audio, nawet mam hasło propagandowe.

 

Pachnie kwieciem pachnie lipą

Ustrzel hi-end nie bądź pipą

 

 

 

ach ta pasja... ach te hobby

dźwięk tu szczupły, tam zbyt obły

Tam przestrzeni dwa hektary

tu znów błyszczy dźwięk gitary

Tu fortepian , klarnet, dudy

Grajcie żwawiej i bez nudy

lecz artysta jakby głuchy

bo mu w klarnet wpadły muchy

i tam brzęczą jak szalone

i już nuty pomylone

Z fortepianu wyszły mrówki

nie masz gościu jakiej lufki?

a harfistce pękł ramiączek

jak tu grać bez obu rączek

dziwy jakie , jakie cuda

może się ten koncert uda....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Przeniosłem offtop, do odpowiedniego wątku:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System Audionet, cd, pre z zewnętrzym zasilaczem i końcówka mocy (300w/8).

 

Proszę o sprecyzowanie jaka to końcówka mocy, jakie dokładnie modele cd, pre, jakie kabelki a najlepiej zdjęcia systemu i pokoju. Będzie można ocenić jaki poziom reprezentował sprzęt towarzyszący. Bez tego ciężko cokolwiek powiedzieć.

 

Czy kable głośnikowe to słynne Audiquest Midnight?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o sprecyzowanie jaka to końcówka mocy, jakie dokładnie modele cd, pre, jakie kabelki a najlepiej zdjęcia systemu i pokoju. Będzie można ocenić jaki poziom reprezentował sprzęt towarzyszący. Bez tego ciężko cokolwiek powiedzieć.

no i czy w pobliżu krąży kot. jak tak trzeba wziąć pod uwagę iż jonizuje ujemnie pomieszczenie. A jak nażarty dodatnio.

 

p.s

 

S.A ino coś mnie ostatnio dusiło, faktycznie od razu lepiej jak się wypluje starą skarpetę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu miało miejsce tajne spotkanie, a liczba członków rośnie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

System Audionet, cd, pre z zewnętrzym zasilaczem i końcówka mocy (300w/8).

 

Proszę o sprecyzowanie jaka to końcówka mocy, jakie dokładnie modele cd, pre, jakie kabelki a najlepiej zdjęcia systemu i pokoju. Będzie można ocenić jaki poziom reprezentował sprzęt towarzyszący. Bez tego ciężko cokolwiek powiedzieć.

 

Czy kable głośnikowe to słynne Audiquest Midnight?

Audionet AMP 1, Audionet ART V2, Audionet PRE1V2+ zewnętrzny zasilacz EPS, okablowanie siltech, kolumny zoller solution

 

I znowu miało miejsce tajne spotkanie, a liczba członków rośnie!

Zgadłeś, tyle tylko, że spotkanie nie było tajne, wręcz przeciwnie. Spotkania tajemne, nie miałyby dla forumowiczów żadnego sensu.

 

Dzisiaj słuchaliśmy u Witka. Tradycyjnie dziękuję za gościnę i miłą atmosferę.

System gospodarza:

Transport: Theta Data Basic II, DAC Theta genV, Pre Tesserac Tala, Końcówka Audionet AMP I, Kable głośnikowe Transparent Music Wave Super, Kable IC Tara ISM, Transparent (?), kable zasilające Transparent, listwa sieciowa Furutech, kolumny ProAc D TWO, pokój ok. 30m2

Próbowaliśmy też, zastąpić końcówkę Audioneta, moimi monoblokami Phast SE. Jutro skrobnę kilka zdań o dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palton, pokazałbyś cały pokój, a nie tylko takie coś co już znane jest!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolumny Twonka trafiły do Paltona,nastepnie do Witka..........tylko nie wiadomo czy szwagier je zdążył posłuchać u siebie?

 

Kiedy wrócą do Twonka?.pewnie jak objada całe Kujawy-bo już miały być na miejscu z powrotem-to wiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Palton, pokazałbyś cały pokój, a nie tylko takie coś co już znane jest!

Mój pokój możesz zobaczyć na zdjęciach. Życie pokazuje, że zawsze się znajdzie jakiś krytykant, więc nie każdy chce pokazywać swoje pomieszczenie. Tak jest tym razem, a ja to muszę uszanować.

 

nie grało to zbyt jasno ?

 

Dla mnie było pod względem równowagi tonalnej było ok. Ale może zacznę od początku.

Był to ostatni odsłuch kolumn Twonka w "Kujawskich" i trzeba powiedzieć, że najbardziej udany. Po tygodniu słuchania u szwagra Sławka w 19m2 (o czym wspomniałem w poście 522), słuchaliśmy u mnie w 21m2, następnie u Krzyśka 20m2 i na koniec u Witka 30m2. Zgodnie z moim oczekiwaniem, kolumny zagrały najlepiej w ostatnim, największym pomieszczeniu. Uzyskaliśmy dobrą przestrzeń w głąb, chociaż jak pokazały ProAc, w tym aspekcie można jeszcze nieco lepiej. Generalnie wszystko było na plus, a momentami wręcz wybitnie. W dynamicznej rockowej muzyce było niesamowicie, naprawdę robiło wrażenie. Jeśli ktoś słucha takiej muzyki, to są to kolumny stworzone dla niego.

Bas podobał mi się bardzo, miał dużą energię, niskie zejście i łączył plastyczność z szybkością. Są to jedne z najlepszych niskich tonów, jakie słyszałem.

Wysokie tony to rozdzielczość, blask, wybrzmienia i detaliczność, czyli jedne z najlepszych wysokich jakie słyszałem.

Średnica pasma jest najsłabszą częścią tych kolumn, choć przy rocku nie było to odczuwalne. Mogę powtórzyć tu wszystkie zalety wymienione przy okazji opisu poprzednich zakresów, poza jednym - wypełnieniem. To jest to, czego nie udało nam się uzyskać, pomimo odsłuchu w czterech pomieszczeniach i wielu konfiguracjach.

Według mnie najlepiej grało ze sprzętem Witka, ale zamiast końcówki Audioneta, były wpięte moje lampy Phasta. Wprawdzie atak i bas nieco się pogorszył, ale nadal był to wysoki poziom (nieosiągalny nawet w części przez ProAc Witka) a jednocześnie średnica stała się gładsza i nieco pełniejsza. Nadal było to zbyt mało, ale zdecydowanie lepiej, co było słyszalne w szczególności na wokalu i skrzypcach. Gdyby udało się uzyskać jeszcze trochę wypełnienia, nie tracąc wyśmienitej góry i świetnych niskich, to byłaby to kolumna wybitna. Jednak to co już sobą prezentuje, znajdzie wielu zwolenników. Być może przy innym sprzęcie uda się poprawić średnicę, a może trzeba jeszcze raz grzebnąć w zwrotce? Sądzę, że jakiś drobny zabieg, mógłby znacznie pomóc.

Gdybym to ja szukał kolumn, to kto wie, czy nie zostałyby w Inowrocławiu. Jednak to Sławek poszukuje głośników, a on nic tak nie ceni, jak ciepła dogrzana średnica...

 

Wielkie podziękowania dla Twonka za wypożyczenie kolumn. Nad ranem będą już (zgodnie z umową) w drodze powrotnej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, to prawda, nie wszyscy chcą się obnosić ze swoimi pokojami, zwłaszcza jeśli nie są to pomieszczenia tylko do słuchania...

sprostowanie: kolumny to ProAc Response 2 nie D two jak widać na zdjęciu;-)

ja słuchałem tych kolumn tylko u Roberta (to była pod każdym względem porażka, ale nie same kolumny grają...) i u siebie. pokój 25-30 m w kórym normalnie się mieszka, ustawianie diagonalne.

i wrażenie zupełnie inne: świetne kolumny - bas niesamowity, dynamika, szczegółowość detaliczność, do elektrycznej muzyki super.

przestrzeń ujdzie...

środek jest trochę wycofany, albo reszta (bardzo dobra zresztą) tak przykuwa uwagę...

niestety moim zdaniem kolumny mają wadę - wąskopasmowe BARDZO EWIDENTNE ZNIEKSZTAŁCENIA jakie generuje głośnik wysokotonowy o okolicach podziału pasma (tak se myślę, mogę się mylić) co jest bardzo słyszalne na odsłuchu muzyki klasycznej i w tej muzyce kolumny w tym stanie się nie sprawdzają..

jest to chyba też wyjaśnienie dlaczego podczas wielu odsłuchów zarzucaliśmy kolumnom nienaturalność i zniekształcenia.

bo one są, choć w bardzo wąskim paśmie, mają jednak wpływ na odbiór dźwięku

jakby dokonać małej poprawki i to zlikwidować (ja osobiście minimalnie bym jeszcze utemperował wysokie) to naprawdę świetne kolumny by były

bo że piękne to widać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wąskopasmowe BARDZO EWIDENTNE ZNIEKSZTAŁCENIA

 

Proszę Panów tak sie sklada,ze tych kolumn miałem okazje słuchać wielokrotnie w tym także w siebie-w innej obudowie

Nie pisuje recenzji bo nie mam na to zadnego parcia-tak samo jak nie wklejam fot ze spotkań u siebie.

Moim zdaniem te kolumny bardzo zle grają z nieodpowiednią reszta toru a na Kujawach podpinacie to co jest pod reką.

Pozwole sobie test osobisty tychże kolumn zrobić w najbliższym czasie w swoim systemie u siebie i bardzo rzetelnie

to opisać w tymże watku wraz ze zdjęciami-wtedy przeczytacie bardzo Was o to proszę recenzję-wzorcową zresztą.

Póki co nawet nie zdajecie sobie sprawy drodzy koledzy z Kujaw do jakiego wzmacniacza są takowe kolumny dedykowane.

Takiego wzmacniacza na Kujawach nie było....w tym cały ból polegający na ich złym graniu.

Bo złożyc system to poza tym,ze trza umieć-to trzeba mieć z czego to zrobić-tu dedykacja wzmaka była niezbędna,wręcz

konieczna.Po takich Waszych testach tworzy sie legenda-że coś tu nie gra-ja wiem gdzie nie gra,a Panowie wiedzą?

Te kolumny to bodajże dwunasta konstrukcja kolumn kolegi Twonka-którego posadzacie o brak konpetencji w wykonaniu

i tworzeniu a także strojeniu tychże kolumn.....pewnie zresztą wszystkich jakie wykonał.Nie znacie szczegółów

powstania tych kolumn.......piszecie o złym dzwieku o złej zwrotnicy.

Zwrotnica jest zrobiona z tych samych elementów co oryginał a strojona nie na chybił trafił...także wyluzujcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście nie mam pojęcia do jakiego wzmacniacza kolumny są "dedykowane" i nie do końca rozumiem co to znaczy....

ale test chętnie przeczytam.

to co napisałem o zniekształceniach jest chyba niestety faktem, mogę podać przykłady nagrań na których to ewidentnie słychać

czy mamy przypadkowy sprzęt???? ja i paru kolegów raczej nie

na pewno przejrzysty i neutralny,

nikt nikogo o nic nie posądza. kol Twonk cieszy się zasłużonym szacunkiem, ale polecam sprawdzić to co napisałem

najlepszy przykład płyta DG, Zimerman i Boulez Koncerty M. Ravela, Scieżka nr 3 ok 0.40 - 1.00 lub 1.40 - 2.00 jeśli dobrze pamiętam fortepian w wyższych rejestrach

płytę tak czy inaczej polecam, bo nagranie bdb, wykonanie wzorcowe a i muzyka piękna...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko dzisiaj, a w szczególności na tym forum każdy udaje znawcę i każdy mówi, że ma referencje - a jak się do kogoś takiego przychodzi to chce się jak najdalej spadać. Ale nie no, kolega ma referencje. Słuchałem tych kolumn i wiem co potrafią i uwierz mi, one grają, pokazują ile warta jest reszta toru. Te niby zniekształcenia to niedobór innych komponentów - coś ze sobą nie współgra i tyle. Więc pisząc, że kolumny źle grają częściowo pokazujecie, że nie bardzo chyba wiecie o co biega... z tym audio. A sam konstruktor Twonk na 100% nie zrobił by kolumn, które by nie grały jak trza! Trzeba jednak wiedzieć co z czym i kiedy łączyć, Panowie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Klony bardziej wymagające od oryginału co do toru?

 

Zauważam ostatnio, że 100% polskich konstruktorów uważa swoje kolumny za referencyjne, choć wyłozyli na nie do 2000 zł.

Grają słabo dopóki nie podepniesz do nich klocków po 100 tys i to w odpowiedniej magicznej konfiguracji :)

 

Problem polega jednak na tym ,że w zasadzie 99% alternatywnych konstrukcji komercyjnych, wschodniego czy zachodniego pochodzenia, o ustalonej renomie, gra wtedy 10x lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym chyba rok temu. O dziwnej i niezrozumiałej dla mnie megalomanii osób z branży które coś tam robią, sklecają wzmacniacze, kable, kolumny i zaraz porównują to coś ze światową czołówką twierdząc przy tym, że oczywiście i bezdyskusyjnie ich "produkt" totalnie, bezwzględnie i z gigantyczną przewagą pokonuje światową czołówkę, goni w kąt, zamiata, łyka na śniadanie itd.

Ogólnikami zbywają pytania dlaczego więc nie ma efektów rynkowych owej cudownej myśli technicznej, dlaczego świat nie poznał się na tych

sprzętach czy kablach i dlaczego nie chce tego kupować.

 

Taka postawa być może działa na naiwną klientelę.Być może to celowa, przemyślana strategia.

Mnie to śmieszy i wzbudza politowanie a na pewno zniechęca do danych "producentów" czy sprzętów.

Są jednak pozytywne wyjątki a naszego rynku.Choćby Gigawatt czy Ansaee, coraz lepiej radzi sobie Enerr.

Ostatnio przez przypadek trafiłem do salonu gdzie bez marketingowego bełkotu zaprezentowano mi nowe, fajne polskie

kolumny firmy Sound Deco. Z malutkich monitorów wydobywał się dobry dźwięk z dużym i fajnym basem a z małych w sumie

podłogówek grało jak z dużych, zachodnich kolumn.

Za relatywnie śmieszne pieniądze(jak na High End) można mieć w domu dobrze grające i ładnie wyglądające kolumny.

Byłem mile zaskoczony.Udawałem trochę "jelonka", podpytywałem, zagadywałem i sprzedawcy oraz główny menager

bardzo się starali jednocześnie oszczędzając mi głupiej polskiej megalomanii a mogli kity wciskać bo udawałem zupełnie

zielonego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zauważyć, że to hobby powinno sprawiać nam frajdę, a nie doprowadzić do apopleksji. ;-)

Co do uwag sly30 - ani nie jestem producentem, ani sprzedawcą. Na szczęście żyję z czegoś zupełnie innnego. Robienie kolumn traktuję jako hobby, dosyć kosztowne zresztą. ;-) Czasem coś odsprzedaję, żeby mieć fundusze na kolejne konstrukcje, a ci, którzy mnie znają, wiedzą, że zazwyczaj odsprzedaję po kosztach materiałowych, a czasem wręcz po kosztach samych przetworników. Dzięki temu mogę bawić się dalej, przy okazji sporo się ucząc.

Póki co, woda sodowa nie uderzyła mi do głowy, więc nie bronię żadnych konstrukcji "jak niepodległości". Albo się same obronią, albo nie. "Pseudo-Arty" to dosyć karkołomne połączenie dwóch przetworników, mające swoje oczywiste wady, ale jak się okazało, również sporo zalet brzmieniowych. Każda kolumna jest przecież w mniejszym lub większym stopniu kompromisem - czy to finansowym, czy rozmiarowym, czy wreszcie estetycznym - w zależności od preferencji ich autora. Te akurat bardzo ładnie się obroniły zarówno w klubie KAiM (grając z monoblokami na GM70, Ugodą i Alephem X), jak też w kilku całkiem przyzwoitych systemach (m.in. Umki, Starego Audiofila, czy hipgiga).

Przez te wszystkie lata nauczyłem się uważnie słuchać wszelkich uwag (zwłaszcza tych krytycznych i zwłaszcza od osób "osłuchanych"), starając się je przełożyć na język "techniczny", żeby w razie potrzeby próbować coś zmodyfikować - jeśli to w ogóle możliwe. W przypadku Paltona akurat nie miałem pojęcia, że będzie aż tyle odsłuchów i aż tak szeroko upublicznionych (Palton po prostu szukał względnie tanich kolumn dla szwagra) - ale i tak dziękuję za wszystkie opinie.

Co do uwag wit-tolda - w najbliższym czasie posłucham sobie koncertów Ravela w wykonaniu Zimermana/Bouleza i jeśli rzeczywiście coś jest nie tak z wyższymi rejestrami fortepianu, będę się starał coś z tym zrobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym chyba rok temu. O dziwnej i niezrozumiałej dla mnie megalomanii osób z branży które coś tam robią, sklecają wzmacniacze, kable, kolumny i zaraz porównują to coś ze światową czołówką twierdząc przy tym, że oczywiście i bezdyskusyjnie ich "produkt" totalnie, bezwzględnie i z gigantyczną przewagą pokonuje światową czołówkę, goni w kąt, zamiata, łyka na śniadanie itd.

Ogólnikami zbywają pytania dlaczego więc nie ma efektów rynkowych owej cudownej myśli technicznej, dlaczego świat nie poznał się na tych

sprzętach czy kablach i dlaczego nie chce tego kupować.

 

Taka postawa być może działa na naiwną klientelę.Być może to celowa, przemyślana strategia.

Mnie to śmieszy i wzbudza politowanie a na pewno zniechęca do danych "producentów" czy sprzętów.

Są jednak pozytywne wyjątki a naszego rynku.Choćby Gigawatt czy Ansaee, coraz lepiej radzi sobie Enerr.

Ostatnio przez przypadek trafiłem do salonu gdzie bez marketingowego bełkotu zaprezentowano mi nowe, fajne polskie

kolumny firmy Sound Deco. Z malutkich monitorów wydobywał się dobry dźwięk z dużym i fajnym basem a z małych w sumie

podłogówek grało jak z dużych, zachodnich kolumn.

Za relatywnie śmieszne pieniądze(jak na High End) można mieć w domu dobrze grające i ładnie wyglądające kolumny.

Byłem mile zaskoczony.Udawałem trochę "jelonka", podpytywałem, zagadywałem i sprzedawcy oraz główny menager

bardzo się starali jednocześnie oszczędzając mi głupiej polskiej megalomanii a mogli kity wciskać bo udawałem zupełnie

zielonego.

Ta megalomania, o której piszesz nie jest bynajmniej polską cechą. To coś z czym można spotkać się wszędzie, a w szczególności na stronach różnych shunyat, dcsów, burmesterów, reimyo itd. Jest to nieodłączna cecha związana z marketingiem, w którym każda firma produkuje rzeczy najlepsze.

A jelonka to naprawdę udawać nie musisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, kto tu jest malkonentem, czy to aby nie ktoś, kto nie mogąc znaleźć zadowolenia ze swojego systemu, ciągle coś zmienia i to na dodatek w bezsensowny sposób. A wszyscy, którzy w dobrej wierze próbują coś wyjaśnić to frustraci, nieudacznicy albo "polscy megalomani".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.