Skocz do zawartości
IGNORED

KUJAWSKO - POMORSKIE ODSŁUCHY .


Piotr_1

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za zaproszenie, było bardzo ciekawie. Wzmacniacze Amare bardzo piękne i dobrze grające. Clockworki też fajne, dobrze dopracowane, niskie zniekształcenia. Dość wygładzona równa średnica, ale na pewno można ją wyeksponować sprzętem towarzyszącym i kablami. W zasadzie zestaw Marcina i Maćka zagrał bardzo dobrze od razu dźwiękiem wysoce poprawnym i angażującym, także roszad sprzętowych było dość mało. Większe eksperymenty zaczęły się nocną porą :) Było sporo przygód kablarskich :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za gościnę ,

 

warto było przejechać 600km w tak gorący dzień :) .

 

Grało naprawdę fajnie , nocne roszady :SPRZĘTOWO-kABLARSKIE " bardzo ciekawe :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Chciałbym podziękować przybyłym, a nieobecnym powiedzieć, że wiele stracili.

Amare Musica, czyli nasz forumowy tandem, to chłopaki z dużymi serduchami. Takie osoby wyjątkowo szanuję, bo poza pasją i wiedzą związaną z audio, to po prostu świetni ludzie. Takie rzeczy się wie i nie ma w tym żadnej kurtuazji.

 

 

Dobry dźwięk jest, lub ... go nie ma. Klocki Amare dają szansę na uzyskanie świetnego brzmienia. Jutro napiszę nieco więcej, dzisiaj już trzeba spać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za super spotkanie. Koledzy z wawy okazali się super miłymi ludźmi z wielką pasją i doświadczeniem.

Ich klocki nie dość , ze wyglądają zjawiskowo to jeszcze grają nie agresywnym dźwiękiem, którego można słuchać godzinami.

Niestety zapomniałem w ferworze walki aparatu a Robert też niezłą polkę odstawił z tego co słyszałem więc cała nadzieja w chłopakach z Amare bo było co oglądać - Marcin daj jakieś foty pliss.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek :)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zaproszenie i ukłony dla Paltona za organizację spotkania. Nie często zdarza się okazja żeby posłuchać naszego polskiego Hi-Endu a kiedy jeszcze prezentują go sami konstruktorzy w "twoim domu"...Duże uznanie dla kolegów z Amare Musica, potrafią ciekawie opowiadać o swoich "chirurgiczno-lampowych" projektach używając do tego technicznych argumentów. Cały system (z odtwarzaczem MBL i kolumnami Clockwork) zaprezentował dźwięk w którym żaden zakres nie był przerysowany - mi się podobał. Myślę że te parę godzin z tym zestawem to stanowczo za mało aby należycie ocenić jego możliwości. Żałuje że nie posłuchałem Wadi i Jeff'a Rowland'a - może innym razem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-40433-0-76776700-1371504524_thumb.jpg

post-40433-0-18577300-1371504592_thumb.jpg

post-40433-0-20725400-1371504652_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak te fotki zobaczą audio-sceptycy to ciebie chłopie utopią w łyżce wody!! Tyle kabli? Więcej kabli niż sprzętów!

 

no bez kabli to i mp3 nie gra :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kiedyś baterie trzeba zasilić :)

 

Dziękuję za zaproszenie i ukłony dla Paltona za organizację spotkania. Nie często zdarza się okazja żeby posłuchać naszego polskiego Hi-Endu a kiedy jeszcze prezentują go sami konstruktorzy w "twoim domu"...Duże uznanie dla kolegów z Amare Musica, potrafią ciekawie opowiadać o swoich "chirurgiczno-lampowych" projektach używając do tego technicznych argumentów. Cały system (z odtwarzaczem MBL i kolumnami Clockwork) zaprezentował dźwięk w którym żaden zakres nie był przerysowany - mi się podobał. Myślę że te parę godzin z tym zestawem to stanowczo za mało aby należycie ocenić jego możliwości. Żałuje że nie posłuchałem Wadi i Jeff'a Rowland'a - może innym razem.

 

Jeff'a Rowland'a kiedyś myślałem ,że to gainclone x6 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ale po posłuchaniu uważam że to fajna końcówka tylko z pre :) wiadomo jakim :)

 

zresztą było to słychać niech koledzy z "nocnych odsłuchów " napiszą :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Ok, to dodam kilka słów od siebie.

 

Wzmacniacze chłopaków są naprawdę bardzo dobre. Oczywiście było zbyt mało czasu na szczegółowe testy, ale po podłączeniu do moich kulek, mogę już wiele powiedzieć. Rozdzielczość, barwa, wysokie tony i średnica, dla mnie jedne z najlepszych, jakie miałem możliwość u siebie słuchać. Na basie też było co najmniej dobrze, podobnie z dynamiką. W czasie wystawy AS słyszałem ten sam zestaw, "jedynie" kable były inne. Sądziłem, że za nieco bajkowy i wygładzony dźwięk, odpowiada elektronika. Teraz wiem, że duży w tym udział mają kolumny Clockwork. Zapewne chłopacy zestroili je tak, żeby nigdy nie raziły ostrościami i to im się udało. Trzeba powiedzieć, że wysokie tony są rozdzielcze i płynnie łączą się ze średnicą. Tak więc wokale wypadały ładnie, instrumenty akustyczne również. Nieco było gorzej z basem, ale tylko momentami. Prawdopodobnie tu kłania się akustyka pomieszczenia. Kulki grają zdecydowanie szczuplej i nie schodzą tak nisko, więc problemów z tym nie mam. Jednak gdybym miał zmienić kolumny, trzeba by coś było pokombinować...

Wracając do Clockworków, to szkoda, że nie dało rady ustawić ich w salonie. Czuć było, że duszą się w 21m2, w związku z czym, był problem z głębią sceny muzycznej.

 

Porównanie preampów lampowych, wypadł według mnie zdecydowanie na korzyść Amare. Zdziwiła mnie tak duża różnica, wcześniej Sonus Oliva wydawał się całkiem fajny... Być może nie spasował się z resztą sprzętu, zbyt dużo czasu mu nie daliśmy. Pod koniec preamp Amare ponownie pokazał swoją klasę. Wpięty pomiędzy CD Wadii a monobloki JR , pozytywnie wpłynął na dźwięk. Przemek miał kiedyś pre BAT-a VK51se, jednak wtedy bezpośrednie sterowanie głośnością z Wadii wygrało z kretesem. Tym razem pre wprowadził wiele dobrego. Przede wszystkim zdecydowanie lepszą scenę muzyczną i lokalizację źródeł pozornych, jakość wysokich tonów a co za tym idzie plankton i wybrzmienia na górze, no i oczywiście barwę środka pasma. Szczerze mówiąc, to właśnie pre "De Forest" jest dla mnie bohaterem, szkoda, że nie udało się go posłuchać go z Phastem.

 

Jeśli chodzi o wzmacniacze mocy, to trudno mi to do końca ocenić. Po wypięciu ich z systemu i wpięciu JR, znacząco dźwięk się pogorszył. Jednak monobloki Jeffa były zimne i z każdą chwilą grały coraz lepiej, by po kilkunastu minutach zagrać wybornie. Nie da się więc porównać sprzętu w ten sposób, tym bardziej tylko raz go przepinając.

 

Było też porównanie cedeków. Dla mnie jest to porównywalny poziom, choć dźwięk zupełnie inny. MBL to większe wypełnienie, Wadia większa rozdzielczość i dokładność. Porównanie było dokonane na kulkach, a więc MBL sprawdził się tu lepiej.

 

To tyle na dzisiaj

Robert

 

PS. Chłopakom chyba się spodobało, bo już się zapowiedzieli z kolejną wizytą. Obiecali, że jak skończą prototyp integry, to znów zagoszczą w "Kujawskich".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>dolphin123

Góra - Morel z serii Elite, środek - kopułka TangBand 75mm (w pomiarach lepsza od ATC), dół - Aurum Cantus C2C - jeden z niewielu wooferów 22,5 cm, który ma pierwszy mod własny membrany powyżej 1 kHz. Notabene, ze względu na pochodzenie przetworników, pierwsza, robocza nazwa tych kolumn, brzmiała "Dżyngis Chaim". ;-) Ale po dołożeniu tweetera Dayton na tylnej ściance nazwa straciła rację bytu. ;-) Filtry akustycznie drugiego rzędu (elektrycznie - pierwszego i drugiego).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra - Morel z serii Elite, środek - kopułka TangBand 75mm (w pomiarach lepsza od ATC), dół - Aurum Cantus C2C

No i to jest ciekawe zestawienie... Swojego czasu na allegro poszła parka tych TB za połowę ceny.

 

Ale po dołożeniu tweetera Dayton na tylnej ściance

A w jakim celu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>dolphin123

Tylny tweeter działa jedynie w ostatniej oktawie. Uprzestrzennia dźwięk i dodaje mu "powietrza" w bardziej wytłumionych pomieszczeniach. W każdej chwili można go odłączyć - służy do tego jeden z przełączników na tylnej ściance.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Supreme ST-728, nie popadajmy w przesadną skromność.

 

:)

Dlatego góra taka ładna. Fajny pomysł z tym Daytonem, słuchałbym zawsze z włączonym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie znowu jesteśmy w high-endzie, aż nad Kujawami z radości zaświeciło słoneczko.......

A mój system też gra od razu lepiej!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+
Wprawdzie to teraz nie jest to w modzie, bo niezwykle się ceni tajemnicze miny dewotek i obśmiewanie jakiejkolwiek pasji, oraz związanej z nią działalności.

 

Robert, jest ich kilku i nie zrażajmy się nimi. Jak coś fajnego zdarzy się w KAIM-e też wklejamy. Krzykacze powiedzą swoje, a bez odpowiedzi tracą grunt.

pozdr.

 

Masz rację, nie ma co się oglądać za siebie...

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

Panowie, mam dobrą wiadomość. Elektronika Reimyo wkrótce pojawi się w "Kujawskich". Jeszcze lepszą informacją jest to, że sprzęt pojawi się wraz ze swoim właścicielem, czyli wyjątkowo przeze mnie cenionym Umką. Sprzęt sprzętem, ale naprawdę cieszę się na to spotkanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Choć nigdy nie poznałem osobiście to z forumowej historii muszę przychylić się do opinii, że to porządny gość.

 

Sly, powiem szczerze, niewielu znam tak bezinteresownych i sympatycznych ludzi jak Umka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Palce jednej ręki wystarczą?:)

 

Ps. Reimyo.Interesująco:)

 

Wpadnij z nowym nabytkiem - źródłem Audio Research, to może się drzwi otworzą ;) A serio, to zapraszam serdecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Hmm, nie ustaliliśmy jeszcze. Mam zarezerwowane wakacje od 15-25 lipca, więc sądzę, że damy radę jeszcze przed.

 

Sierpień/wrzesień, ponownie mają się pojawić chłopaki z Amare, z nowym wzmacniaczem. Tyle mogę powiedzieć na tą chwilę. Mam nadzieję, że spotkania dojdą do skutku. Pewnie pojawią się jeszcze inne atrakcje, więc zapowiada się niezłe lato.

 

Oczywiście Witku zapraszamy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.