Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  376 członków

Atoll Klub
IGNORED

Klub ATOLL


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tak się zastanawiam , czy warto myśleć o in 200 przy założeniu, że na końcu stoją Pylony S31

Atoll lN 200 to porządny wzmacniacz i każdy budzetowy zestaw

tylko zyska z tym wzmacniaczem .

Jest tylko ale jak zawsze który element będzie najsłabszym

ogniwem .

I jeszcze jedno czy rynek wtórny czy nowy bo to znaczna

różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jakieś urządzenie elektryczne wywala roznicówkę to albo jest uszkodzone albo jest bublem konstrukcyjnym i nie ważne czy to jest suszarka, mikrofala, czy wzmacniacz. Założenie producenta, że nie powinno się danego urządzenia wyłączać z sieci też do mnie nie przemawia. Brumiace trafa to też jakieś nieporozumienie.

Edytowane przez MrSalieri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jakieś urządzenie elektryczne wywala roznicówkę to albo jest uszkodzone albo jest bublem konstrukcyjnym i nie ważne czy to jest suszarka, mikrofala, czy wzmacniacz. Założenie producenta, że nie powinno się danego urządzenia wyłączać z sieci też do mnie nie przemawia. Brumiace trafa to też jakieś nieporozumienie.

Szkoda tylko, że ten jak piszesz "bubel" naprawdę świetnie gra :)

Właśnie spędzam miły wieczór przy muzyce, tydzień po zakupie nowej sieciówki do końcówki Atolla i jestem nadal, ciągle pod wielkim wrażeniem tego co ten klocek potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cedek Atoll-a nie brumi, nie wywala korkow i naprawde nie gra swietnie a do tego jest konstrukcyjnym bublem, ktorego samo Audio Forte nie potrafi naprawic bo wymagaloby to wymiany napedu a to juz panowie kosztuje (grosze ale jednak wiecej niz przesmarowanie zebatki mechanizmu tacki...). Jestem pod wielkim wrazeniem, gdy widze jaka kase wola za CD100se2 dystrybutor. Proponuje jeszcze podniesc cene za tego zamulonego bubla i koniecznie recenzja u kolegow z magazynu AV (wiadomo czemu). Minister nie przesadzaj z tym swietnym graniem, nikt juz tego nie lyka. Spokojnej.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jakieś urządzenie elektryczne wywala roznicówkę to albo jest uszkodzone albo jest bublem konstrukcyjnym i nie ważne czy to jest suszarka, mikrofala, czy wzmacniacz. Założenie producenta, że nie powinno się danego urządzenia wyłączać z sieci też do mnie nie przemawia. Brumiace trafa to też jakieś nieporozumienie.

 

Pełna zgoda Kolego, wiem coś o tym.

 

Szkoda tylko, że ten jak piszesz "bubel" naprawdę świetnie gra :)

 

Brzmienie to jedyny powód dla niektórych do pozostania z francuskim wzmacniaczem.

 

Cóż życzę wytrwałości no i satysfakcji z użytkowania

 

a do tego jest konstrukcyjnym bublem

 

Adam święta racja, szczególnie wyświetlacze to szczyt konstrukcyjnego bubla. Mam gdzieś zdjęcia, może jak czas pozwoli to zrzucę jeszcze raz ku przestrodze. Omijać CD 200 dalekim kręgiem.

 

ktorego samo Audio Forte nie potrafi naprawic

 

No to już historia znana, a producent nabrał wody w usta i milczy. Firma audio starająca się utrzymać na rynku winna w obronie swojego wizerunku wysmarować oświadczenie poprzez dystrybutorów przyznając się do występującej usterki i w konsekwencji wymienić klientom stare wadliwe egzemplarze na nowe. I basta.

 

Proponuje jeszcze podniesc cene za tego zamulonego bubla i koniecznie recenzja u kolegow z magazynu AV (wiadomo czemu).

 

Tak, prawo światka, albo też półświatka handlarzy audio. Przerabiałem to gdy zakładałem wątek o swoich Definitive Technology. Twarda polityka i gorzkie doświadczenia dla nabitych w butelkę.

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę temat wraca jak bumerang. Czas chyba powoli zmienić nazwę tego klub na "klub anty-atoll". Kolega piotrella41 widzę czaka tylko na zbliżające się okazję żeby w kółko pisać to samo jaki to atoll jest be. Jeśli komuś atoll nie pasuje to sprzedać w cholerę i tyle . Jest wielu zadowolonych użytkowników i powtarzanie w kółko o awaryjnością Atolla tego nie zmieni. Zresztą czytając klub od początku w wcale nie ma dużo osób, które narzekają na awaryjność.

 

Co do wywalania bezpieczników już to było wałkowane wiele razy. Nie wiem w czym problem żeby trzymać urządzenie w standby (po to został stworzony ten tryb). Na prawdę wszystko zawsze wyłączacie z prądu? Tv, blu, dekoder itp ? Zresztą z tego co wiem wystarczy zmienić bezpiecznik i po sprawie. Atoll nie ma miękkiego startu i jeśli to nie odpowiada to trzeba kupić inny wzmacniacz.

 

Rozumiem rozgoryczenie Adama gdzie serwis nie poradził sobie z naprawą. A co ja mam powiedzieć jak mój cedek śmiga dobrze (nie buczy, mruga , zgrzyta) i nie ma z nim żadnych problemów? Każde urządzenie może się popsuć. Kwestia tylko dobrego serwisu i tyle. Jeśli audioforte nie radzi sobie z mrugającym wyświetlaczem to słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj przykład świetnej konstrukcji firmy Rega:

 

http://www.audiostereo.pl/rega-elex-r-trzask_140750.html

 

Z moim Atollem in200 nigdy nic nie dzieło, anie razu nie wywalił korków, ani nie brumił. Aktualnie korzystam z preampa lampowego i końcówki mocy (sprzęt z trochę wyższej półki), ale atolla jeszcze się nie pozbywa. Dalej bardzo podoba mi się to brzmienie i może wykorzystam go kiedyś w w drugim systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minister nie przesadzaj z tym swietnym graniem, nikt juz tego nie lyka

Ale czemu odmawiasz mi mojej subiektywnej oceny brzmienia końcówki mocy Atolla? Rozumiem, że pewne rzeczy firmie nie wyszły do końca, a i polski dystrybutor nie błyszczy podejściem do klienta, ale nie można generalizować. AM200 to dla mnie bardzo dobrze grający sprzęt, ma wszystko czego mi w tym momencie potrzeba. Fakt, że bez dobrego kabla, bezpiecznika i nóżek nie zagra tak dobrze, ale to jest ogólna zasada i tyczy się nie tylko Atolla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel (Silver) ale pamietasz, ze Twoj in100se zaraz po gwarancji wysypal sie dla naszego Kolegi Sonica heh. Wiec jednak trzeba miec spory fart do Atoll-a. Mozna tylko ubolewac, ze akurat Audio Forte jest dystrybutorem i odpowiada za naprawy gwaranacyjne bo to oznacza dramat i zszargane nerwy. W moim przypadku mogli poprosic o plyty, na ktorych naped sie wyklada ale po co, lepiej pogonic tego Adama, pomarudzi troche na forum ale z uszkodzonym bublem zostanie... Tak Panie Ministrze, dystrybutor delikatnie mowiac nie blyszczy podejsciem do klienta, nie wiem skad w nich taka pewnosc siebie, potem czytaja takie laurki i oni (bo codziennie tu zagladaja) i osoby nowe, zainteresowane Atoll-em. W sumie moglem tez zaproponowac dla Audio Forte, ze zaplace za naprawe, (chociaz sprzet byl na gwarancji), wtedy pewnie mialbym dzisiaj w pelni sprawny klamot, ze tez wczesniej na to nie wpadlem....

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

awel (Silver) ale pamietasz, ze Twoj in100se zaraz po gwarancji wysypal sie dla naszego Kolegi Sonica heh

 

Jak najbardziej pamiętam bo wspominałeś mi o tym. Mam nadzieje, że Sonic nie ma do mnie pretensji. Sprawdzam 10 razy zanim mu wysłałem czy wszystko jest ok. Był wtedy jeszcze na gwarancji. Chyba nie pamiętam. Tak jak pisałem to dowodzi , że nie ma niepsujących się klocków. Czasem te stare grają dłużej. Takie czasy.

 

Najlepiej jakby Sonic napisał co padło i jakie były koszty naprawy. Nigdy mi o tym mi nie pisał, wiec niech się sam wypowie. Jest dorosły.

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szanowni klubowicze obecnie jestem na etapie zmiany sprzętu. Chciałbym wyjść poziom wyżej. Zaczynam od cd ponieważ stary odmawia posłuszeństwa. Dużo poczytałem i w sumie to nie wiem co kupić. Mocno zastanawiałem się nad Marantzem cd6006. Jednak zwiększyłem budżet i zastanawiam się nad odtwarzaczem marki Atoll. Szukam opinii, porad. Max budżet to 5 tyś. Chciałbym nabyć sprzęt nowy. Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zmniejszyc budzet i kupic CD6006, po pierwsze niezawodnosc, po drugie - nie ma takich kwiatkow jak zgaszona, stepiona bez blasku gora, podbita gorna srednica, brzmienie bez detalu, rozdzielczosc slaba - to masz w obecnie produkowanym Atoll-u CD100se2 ( poczytaj uwaznie! recenzje na Wstereo, gdzie Stempur najdelikatniej jak mozna wskazuje jak bardzo moduluje brzmienie CD100se2). Bedzie Ci z czasem bardzo brakowalo blasku, rozdzielczosci, gorna srednica bedzie irytowac, a jak bedziesz mial szczescie to dojda problemy z napedem i wyswietlaczem, po co Ci to Panie? A przeciez mowimy o kwocie 5kzl., czyli kawal grosza. Osobiscie odradzam. Ps. Brzmieniowo bardzo dobry i sporo tanszy jest Vicek CD400, niestety tak samo awaryjny jak cedeki Atoll-a ale tam biorac taki odtwarzacz np. w Q21 nie zostaniesz z reka w nocniku jak trafisz na wadliwy egz. bo beda Ci go wymieniac od reki na nowy (Audio Forte - warto moze zaczac brac przyklad od kolegow z branzy?, niech producent martwi sie bublem a nie uzytkownik...).

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szanowni klubowicze obecnie jestem na etapie zmiany sprzętu. Chciałbym wyjść poziom wyżej. Zaczynam od cd ponieważ stary odmawia posłuszeństwa. Dużo poczytałem i w sumie to nie wiem co kupić. Mocno zastanawiałem się nad Marantzem cd6006. Jednak zwiększyłem budżet i zastanawiam się nad odtwarzaczem marki Atoll. Szukam opinii, porad. Max budżet to 5 tyś. Chciałbym nabyć sprzęt nowy. Z góry dziękuje za pomoc.

 

Musisz sam posłuchać i wyrobić sobie własne zdanie. Jeśli cd6006 brzmi podobnie do cd6005 to taki CD100se-2 dla mnie jest znacznie lepszy. Pamiętaj , że odtwarzacz to tylko jeden element systemu i na całość brzmienia wpływa w znacznym stopniu reszta posiadanych klocków. Możesz poczytać recenzje . Choćby tą wspomnianą na wstereo.pl gdzie napisano , że to "kapitalny odtwarzacz z własnym charakterem". Pytanie czy tobie ten charakter podpasuje ? W tej recenzji jest też napisane o In100, że "wzmacniacz to wzór neutralności" . Ja go tak nie odbieram i to pokazuje jak duży wpływ na końcowe brzmienie na reszta klocków oraz do czego porównujemy. Posłuchaj , najlepiej wypożycz i daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, w przypadku in100 se Stempur chyba pomylil wzmaki bo in100se jest takim samym wzorem neutralnosci ja dajmy NAD C 356 hehe

 

Zreszta, ktory Atoll wyraznie nie podbarwia, moze ich flagowiec, reszta to radosna koloryzacja w zaleznosci od modelu ale to moze sie podobac.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szanowni klubowicze obecnie jestem na etapie zmiany sprzętu. Chciałbym wyjść poziom wyżej. Zaczynam od cd ponieważ stary odmawia posłuszeństwa. Dużo poczytałem i w sumie to nie wiem co kupić. Mocno zastanawiałem się nad Marantzem cd6006. Jednak zwiększyłem budżet i zastanawiam się nad odtwarzaczem marki Atoll. Szukam opinii, porad. Max budżet to 5 tyś. Chciałbym nabyć sprzęt nowy. Z góry dziękuje za pomoc.

 

Parę lat temu przesiadłem się z budżetowego Rotela na Atolla CD100-se2. Atoll mnie zachwycił i powiem szczerze tak do końca zostało. To była zupełnie inna klasa.Z tego co Adam pisze to blasku może mu brakuje (mi to akurat pasuje, nie lubię za dużo wysokich), ale rozdzielczość ma kapitalną ( scena lewo, prawo i wgłąb bardzo ładna ). Zdecydowanie wygrał z Oppo 95. Nic w nim nie szwankowało. Oczywiście do kompaktów za 15-20 tys. sporo mu brakuje. Na szczęście CD100 jest na tyle popularny, że gdzieś go dasz radę posłuchać. Zerknij za naszą zachodnią granicą, tam swego czasu było sporo egzemplarzy od dealarów lekko używanych, za to po dobrejbcenie.

Edytowane przez gimza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rozdzielczosci to bym dyskutowal ale co kto lubi i mu wystarcza lub nie. Warto jednak wypozyczyc jednoczesnie Vincenta CD 400 i Atoll-a CD100se2, to duzo wyjasni i pokaze jak na dloni roznice. Gimza bra blasku boli a nie mniej dokucza wypchnieta gorna srednica w cedeku Atoll-a, brak nasycenia i roznicowania barw, ktore ma Vincent - na to tez warto rzucic uchem. Koniecznie posluchac obu bo czasem za mniej mozna dostac duzo wiecej i lepiej.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega piotrella41 widzę czaka tylko na zbliżające się okazję żeby w kółko pisać to samo jaki to atoll jest be. Jeśli komuś atoll nie pasuje to sprzedać w cholerę i tyle

 

Drogi Kolego z tym czekaniem na okazję to nie całkiem tak jak prawisz. Nie do końca. Jak trochę poczytasz w środeczku tego forum, bardzo często zdarzało mi się powracać, bowiem sentyment brzmienia tranzystora od francuza pozostał w mojej pamięci do dziś. Tak więc często z ciekawości i zainteresowania doczytuję tu i ówdzie. Tak na marginesie dawno pozbyłem się atollowych produkcji, bo miałem już serdecznie dosyć przykrych przypadków z ich użytkowaniem.

 

Jest wielu zadowolonych użytkowników i powtarzanie w kółko o awaryjnością Atolla tego nie zmieni.

 

I tutaj pozwolisz nie zgodzę się z Tobą. Może na tym forum jest niewielka grupa zawiedzionych użytkowników tego francuskiego producenta. Ale niestety osobiście znam trzy przypadki tożsamych awarii wyświetlacza w CD 200. Wybacz, ale od produktu w cenie detalicznej bagatela 7 tysięcy mamy prawo wybredzać. To już klasa średnia jak dla odtwarzaczy CD.

 

I DLATEGO Z CZYSTEJ ŻYCZLIWOŚCI INFORMUJĘ CO JAKIŚ CZAS PRZYSZŁYCH NABYWCÓW TEGO ODTWARZACZA, NIE WSPOMNĘ O WZMACNIACZU. TO TYLKO OSTRZEŻENIE. PÓŹNIEJSZA WALKA Z POLSKIM SERWISEM TO PORAŻKA.

 

Ale z tego co wiem to Fezz szczytem konstrukcji też nie jest.

 

Oj bardzo nieładnie używać takich argumentów wyłącznie na podstawie mojego dossier. Oczywiście nie gniewam się, ale preferuję wymianę uwag na poziomie posiadanego doświadczenia.

 

Tak Panie Ministrze, dystrybutor delikatnie mowiac nie blyszczy podejsciem do klienta, nie wiem skad w nich taka pewnosc siebie, potem czytaja takie laurki i oni (bo codziennie tu zagladaja) i osoby nowe, zainteresowane Atoll-em.

 

Adam to walka z wiatrakami. Dystrybutor milczy bo jest mu nie na rękę tłumaczenie się w przedmiocie istniejącego problemu. Skąd ja to znam.

Edytowane przez piotrella41

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdego producenta sprzęt ma prawo się popsuć i psuje się, Atoll nie jest tu wyjątkiem. Wyjątkiem jest to, iż mimo gwarancji nie dostajemy ani naprawionego sprzętu ani ewentualnie jak serwis nie potrafi usterki naprawić to wymienionego na nowy.

Wyświetlacze w odtwarzaczach CD - nasz serwis jak sam oświadczył jest twórcą jakiegoś mod-a, który tuszuje a nie naprawia wadę wyświetlacza i z którego potem skorzystał sam producent. Tuszuje bo owszem w moim przypadku znika pulsacyjne przygasanie tej części wyświetlacza od strony tacki ale za to pierwsza i ostatnia kolumna wyświetlacza jest wyraźnie przygaszona w porównaniu do reszty kolumn wyświetlacza i dajmy na to liczba " I " w tej kolumnie jest ledwie widoczna w trakcie wyświetlania wiadomości na tych dwóch kolumnach, czyli tak naprawdę kręcimy się w kółko bo nie umiemy tego naprawić, wsadzamy nasze krajowe mod-y, które zamieniają jeden defekt w drugi. Jak wyświetlacz przygasał - przed naprawą - to pierwsza i ostatnia kolumna były podświetlone z takim samym natężeniem jak pozostałe, po naprawie jest niespodzianka.

Znowu zgrzytający i szarpiący podczas odczytywania listy utworów z płyt CD napęd (co ciekawe tylko tych z zapisem powyżej 70 min.) zostaje "naprawiony" poprzez PRZESMAROWANIE ZĘBATKI TACKI i stwierdzeniu, że opisywanej przez reklamującego usterki nie stwierdzono...

I po kłopocie, sprzęt "naprawiony" wraca do użytkownika. Już całej otoczki towarzyszącej reklamacji i szargającej użytkownikowi nerwy nie wspominając...

Czy gdybym dostał sprzęt w pełni sprawy po naprawie albo wymieniony na nowy pisałbym o tych przykrych dla mnie sprawach? Nie, już dzisiaj odtwarzacz CD Atoll-a byłby wystawiony na sprzedaż, tak jak wystawiłem wzmacniacz. Niestety nie potrafię sprzedać komuś wadliwego urządzenia udając, że wszystko jest z nim OK. Stąd będę przy każdej możliwej okazji przestrzegał i radził kupować klamoty Atoll-a tylko na odległość, żeby w razie usterki móc je zwrócić w terminie 14 - dniowym. Jakoś takie Q21 potrafi wymieniać wadliwe cedeki Vincenta na nowe, robią to bardzo sprawnie i z pełnym zrozumieniem kupującego.

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam to jak nie jestem naprawiony to może wyślij im jeszcze raz ? Jeśli wyświetlacz jest nadal skopany to niech poprawiają ? Jak napęd zgrzyta to wyślij im te płyty niech sami się przekonają. Jak to się dzieje na kilku płytach to u nich może tego nie być. Wrzucają swoje płyty i tego nie ma. Ja bym nie odpuścił tylko wysyłał do skutku. NIe wiem jak to prawnie wygląda, ale jeśli po raz kolejny nie będą w stanie tego naprawić to może będziesz mógł się domagać wymiany na nowy ?

 

A może podejść to tego z innej strony. Nie wiem czy kupowałeś w Audio Forte czy w innym salonie ? Jeśli u jakiegoś dealera to może jemu zgłosić sprawę ? może będzie mógł coś zadziałać ?

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł dzwoniłem zaraz po tym jak dostałem odtwarzacz z naprawy (kilka razy bo nie było szefa), niestety jak był szef to nie było dyskusji, urządzenie jest sprawne i do widzenia.

Nie zdajecie sobie sprawy jak ciężko rozmawia się z całym szefem Audio Forte a niestety tylko z nim można teraz rozmawiać bo pozostali pracownicy dla mnie sprawiają wrażenie czymś wystraszonych i ewidentnie odczuwa się, iż mają przykaz, żeby z nikim nie rozmawiać na temat napraw, usterek, brumień, wywalania korków, wad wyświetlaczy itd. (na te tematy można porozmawiać tylko z szefem, który na wszystko ma przygotowane 100 odpowiedzi). A sam szef jest wybitnym specjalistą od prowadzenia rozmów, ja swoje a on swoje i tysiąc filozofii i wywodów odwracających kota ogonem. Powiem Ci Paweł, że jeden pracownik odważył się chwilę ze mną porozmawiać (pod nieobecność całego szefa) i gdy opowiedziałem mu o usterkach sprzętu ewidentnie podzielał moją prośbę o wymianę sprzętu na nowy. Niestety nie on jest szefem.

Zresztą sam pamiętasz jak rozmawialiśmy telefonicznie o przebiegu naprawy- w czasie gdy cedek był w serwisie - i doszliśmy do przekonania, że skoro wiedzą (Audio Forte), iż piszę o całej sytuacji na forum to raczej przyłożą się do naprawy i zrobią wszystko perfekt...Widać to forum ma niewielki wpływ na sprzedaż produktów Atoll-a i nie zależy im, żeby pojawiały się tu miłe wpisy odnośnie serwisu czy samego sprzętu.

 

Sprzęt już po gwarancji.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam

Paweł dzwoniłem zaraz po tym jak dostałem odtwarzacz z naprawy (kilka razy bo nie było szefa), niestety jak był szef to nie było dyskusji, urządzenie jest sprawne i do widzenia.

Nie zdajecie sobie sprawy jak ciężko rozmawia się z całym szefem Audio Forte a niestety tylko z nim można teraz rozmawiać bo pozostali pracownicy dla mnie sprawiają wrażenie czymś wystraszonych i ewidentnie odczuwa się, iż mają przykaz, żeby z nikim nie rozmawiać na temat napraw, usterek, brumień, wywalania korków, wad wyświetlaczy itd. (na te tematy można porozmawiać tylko z szefem, który na wszystko ma przygotowane 100 odpowiedzi). A sam szef jest wybitnym specjalistą od prowadzenia rozmów, ja swoje a on swoje i tysiąc filozofii i wywodów odwracających kota ogonem. Powiem Ci Paweł, że jeden pracownik odważył się chwilę ze mną porozmawiać (pod nieobecność całego szefa) i gdy opowiedziałem mu o usterkach sprzętu ewidentnie podzielał moją prośbę o wymianę sprzętu na nowy. Niestety nie on jest szefem.

Zresztą sam pamiętasz jak rozmawialiśmy telefonicznie o przebiegu naprawy- w czasie gdy cedek był w serwisie - i doszliśmy do przekonania, że skoro wiedzą (Audio Forte), iż piszę o całej sytuacji na forum to raczej przyłożą się do naprawy i zrobią wszystko perfekt...Widać to forum ma niewielki wpływ na sprzedaż produktów Atoll-a i nie zależy im, żeby pojawiały się tu miłe wpisy odnośnie serwisu czy samego sprzętu.

 

Sprzęt już po gwarancji.

 

Adam zgłoś całą sytuację do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Opisz cały proces reklamacji itp. a na pewno Tobie pomogą. Oszustów trzeba tępić i nie odpuszczać tematu. Miałem 3 sytuacje, w których mi UOKIK bardzo pomógł. Raz właśnie przy sprzęcie audio polskiego producenta.

 

To, że w tej chwili sprzęt nie jest już na gwarancji nie ma znaczenia. Usterka nie została usunięta, wiec AF nie wywiązało się z umowy.

 

pozdrawiam

Edytowane przez Kukawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą sam pamiętasz jak rozmawialiśmy telefonicznie o przebiegu naprawy- w czasie gdy cedek był w serwisie - i doszliśmy do przekonania, że skoro wiedzą (Audio Forte), iż piszę o całej sytuacji na forum to raczej przyłożą się do naprawy i zrobią wszystko perfekt...Widać to forum ma niewielki wpływ na sprzedaż produktów Atoll-a i nie zależy im, żeby pojawiały się tu miłe wpisy odnośnie serwisu czy samego sprzętu.

 

Pamiętam. Jestem zdziwiony , że tak postąpili.

 

Tak jak Kukawa radzi może warto jeszcze powalczyć u UOKIK. To nie był tani klocek.

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak po takim czasie to udowodnić, potem jak walczyć w Sądzie, wysokie koszty, które lekko przekroczą wartość tego klamota. Szkoda pieniędzy i czasu na przepychankę z dystrybutorem, zostaje jedynie podziękować za "naprawę" na forum.

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbierz całą korespondencję, dowody i pogadaj z UOKIK. Myślę, że sprawa szybko się rozwiąże na etapie UOKiK i wcale sprawa nie musi rozstrzygać się w sądzie. Ja bym spróbował, ale jak uważasz :)

 

Gdyby nie mój upór, dalej miałbym internet w Plusie, dalej bym płacił za rozmowy zagraniczne w T-mobile, w dalszym ciągu miałbym zepsuty sprzęt audio. Trzeba tylko poświęcić troszkę czasu i bronić swoich racji i praw. Nikt nie ma prawa wydymać Cie na choćby złamanego grosza. Tutaj mówimy o kwocie 4000 tys.

Edytowane przez Kukawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czym to wszystko by się skończyło. Najlepsze jest to, że mimo zgrzytów napęd dalej płyty czyta, a wyświetlacz działa, czyli funkcjonalnie kompakt sprawny w 100% i Adam nic nie traci. Oczywiście Audioforte zabrakło tzw. wrażliwości, no ale zdążyłem się przyzwyczaić, że tutaj jest trochę dziki kraj. Dobrze, że ten cedek nie rozkraczył się totalnie zaraz jak gwarancja się skończyła.

Edytowane przez gimza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.