Skocz do zawartości
IGNORED

Feliks Audio - wzmacniacze lampowe


Imacman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli tak jest to naprawdę dziwna rzecz. Jak pisałem ja nigdy nie miałem problemów z kontaktem. Najszybciej telefonicznie. Dzwoniłem, odbierał i rozmawialiśmy a jeśli odebrał to pisałem e-maila i w ten sam dzień albo na drugi miałem odpowiedź. Kiedyś odpisał po 4 dniach i to była najpóźniejsza reakcja z jego strony.

Ale że od marca 2014 do teraz nie udało Ci się z nim skontaktować to coś jest nie tak.

Od razu dodam, że nie mam z Panem Henrykiem specjalnych relacji, raz go widziałem jak pojechałem odebrać swój wzmacniacz i tyle.

Aha tak przy okazji w swoim Dual Mono 300B SE wymieniłem oryginalnie załączone lampki sterujące na 6f8g Tung sol VT99 wersje NOS i jeszcze bardziej kocham ten wzmacniacz :-)

Zresztą Pan Henryk chyba też zauważył że z tymi sterującymi jest o wiele lepiej bo takie same zastosował widzę przy wzmacniaczu na lampach 2A3.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Awatar masz jakiś namiar na te lampki w dobrej cenie? Zastanawiam się właśnie nad tuningiem mojego feliksa arioso u Andrzeja Szymańskiego oraz nad wymianą lamp sterujących i szukam dobrych lamp w dobrej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

No to minęły 4 miesiące od kiedy dojechał mój Arioso i stwierdziłem że jest super i będzie już na parę lat ale.... na pewno można coś jeszcze z niego wydusić i poprosiłem o upgrade Pana Andrzeja Witka z Sonus Oliva. Poprosiłem również by wypowiedział się jak go ocenia. I jak to Pan Witek, mało mówi acz konkretnie :-) . Pytanie brzmiało jak Pan ocenia wzmacniacz? Odpowiedź : "z użytych komponentów + konstrukcja i wykonanie b. dobry" Myślę że to powinno pomóc niektórym niezdecydowanym co myślą że poniżej 10.000zł nie można kupić nic dobrego i to jeszcze z Polski. Ciekawe co będzie po powrocie z Gdańska :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek Koko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

No to wrócił mój Feliks Oliva :-) i cóż mogę napisać. Wtedy było super a teraz jest jeszcze lepiej. Jak napisał sam Pan Witek jakość wykonania już wtedy była bdb i grał super. Teraz zmieniło się to, że wszystkiego przybyło. A co mnie zdziwiło i na czym mi zależało to przybyło mocy. Moje kolumny mają 91db więc czasami trochę faktycznie brakowało dynamiki. Sprawę początkowo załatwił hegel hd11, potem streamer pioneer N70A i wydawało mi się ze jest ok. Teraz jednak widzę że nie :-). Moc początkowa wynosiła 3,6W a teraz 4W. Niby niewiele ale to słychać. Jedyny mankament to taki że niestety kolumny brumią bardziej niż przed przeróbką. Byłem z nim u kolegi i tam cisza jak makiem zasiał wiec nie wiem co jest powodem. Na szczęście jak gra to nic nie słychać. Generalnie uważam że super sprzęt w wersji oryginalnej i jeszcze lepszy po. pozdrawiam

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek Koko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie na pewno pętla masy. Po kupnie Amplifona długo walczyłem z brumieniem w głośnikach, przy normalnym słuchaniu z laptopa przez DAC`a było minimalne, natomiast po podłączeniu do laptopa dużego zewnętrznego monitora LCD, nie dało się słuchać. Rozwiązaniem okazało się wpięcie laptopa i monitora w gniazdko bez bolca, od tego czasu jest zupełna cisza. Poeksperymentuj z podłączaniem kolejnych urządzeń do przedłużacza bez bolca, ze wzmacniaczem bym tego raczej nie robił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też tak myślałem i dlatego odłączyłem wszystko. Zostawiłem sam wzmacniacz, wypiąłem nawet RCA i odłączyłem we wtyczce przewód PE. I niestety nic się nie zmieniło. Co do bolca to listwa ma bolce ale gniazdko do którego jest wpięta mimo że też ma bolec to z tego co pamiętam w ścianie są tylko 2 przewody więc już nie wiem co robić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek Koko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej zrobić to zwierając sygnał z masą na wpiętym do wejść wzmacniacza interkonekcie. We wtyczkach z drugiej strony kabelka, wystające bolce musisz zewrzeć z okrągłymi metalowymi pierścieniami wokół nich, można to zrobić jakimkolwiek metalowym przedmiotem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje "oko" przeróbka mogła polegać na zwiększeniu czułości wzmacniacza np. ingerując w sprzężenie zwrotne, stąd wzrost zakłóceń / brumu. A u kolegi nie było tego słychać, bo pewnie miał mniej czułe kolumny <91dB niż twoje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ampman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpiąłem wtyczki rca we wzmacniacz i jak dotykam samych bolców na drugim końcu kabla to buczą kolumny ale jak zwieram bolec z pierścieniem to jest cisza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalny objaw, czego się spodziewałeś....?

 

Wpiąłem wtyczki rca we wzmacniacz i jak dotykam samych bolców na drugim końcu kabla to buczą kolumny ale jak zwieram bolec z pierścieniem to jest cisza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny być potencjometry do symetryzacji żarzenia, jakim napięciem są żarzone lampy 2A3, stałym czy zmiennym?

U kolegi mogło nie brumić bo ma kolumny o mniejszej efektywności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Oto wzmacniacz Pana Feliksa podpięty do szerokopasmowych kolum DIY mojego brata. Słyszałem na żywo co potrafi ten wzmacniacz i porównywaliśmy go z moim Nadem C320. Wrażenia są takie że po podpięciu tego lampowca pod te same kolumny pod którymi grał Nad, od razu wytworzyła się piękna "scena" w Nadzie dzwięk jest bardziej wycofany. No i dużo więcej szczegółów można usłyszeć w tych samych nagraniach.

Polecam wzmacniacze Feliks Audio z czystym sumieniem.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...

Widzę że temat "martwy" od roku - czemuż to? Mnie zainteresował zestaw na 300B jaki widzę na allegro. Jets tam m.in phono mm. Czy ktoś mial do czynienia z tym wzmacniaczem albo z phono? Czy to warte uwagi w ogóle? zastanawiam się czy te 2x8-9wat z 300B wysterują mi realnie kolumny 89dB/8ohm w pokoju 18m2...hmm.... jakieś uwagi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli kolumny maja lagodny przebieg impedancji i parametry efektywnosci sa prawdziwe to da rade aczkolwiek imprezy tym nie nagłośnisz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie kontaktu z Panem Henrykiem to ja nie mogę narzekać, na każdego maila odpowiadał mi w ciągu max 2 godzin. tych maili na tą chwilę jest grubo ponad dwadzieścia i nigdy nie musiałem ponawiać pytania, może konstruktor wziął sobie do serca uwagi. Tak czy siak czekam na wzmacniacz na KT-88 jak dotrze podzielę się wrażeniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem słuchawkowca Espressivo. Od pierwszego telefonu do firmy, do odebrania przesyłki z wzmacniaczem kontakt był bez zarzutu. Wzmacniacz został dostarczony w ustalonym terminie. Miłe zaskoczenie, to zawartość paczki : karton oklejony firmową taśmą, wzmacniacz pancernie zabezpieczony piankowymi wytłoczkami, instrukcja i gwarancja w kolorze na firmowym papierze. Tak trzymać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także nie mogę narzekać a klientem byłem nietypowym bowiem poprosiłem o wykonanie wzmacniacza mono na bazie Arioso. W związku z powyższym musiałem liczyć na manufakturę. Kontakt bez zarzutu ( telefoniczny + mailowy) wszystkie moje życzenia zostały uwzględnione i przesłane w postaci wizualizacji. Zawartość opakowania odpowiadała temu co zwizualizowano. Termin wykonania i wysyłki zgodnie z ustaleniami. Gra u mnie od roku i jestem z niego bardzo zadowolony (żebym tylko tfu tfu nie zapeszył)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Mój znajomy jest zainteresowany wzmacniaczem Feliks Audio. Jest to starszy człowiek i ma problem z obsługa komputera a co za tym idzie nie ma konta na forum więc poprosił mnie o pomoc. Znajomy rozmawiał telefonicznie z producentem i ten sugerował że z całej obecnie dostępnej oferty najlepiej grającym jest Arioso. Problem w tym że głośniki jakie ma napędzać wzmacniacz to Minas Anor o skuteczności 91dB. Już pytałem jednego z użytkowników forum który jest właścicielem Arioso i nie był do końca przekonany o wystarczającej mocy tego wzmacniacza do właściwego wysterowani tych kolumn.

W ofercie jest jeszcze coś takiego jak PSE 2A3 Dual Mono i Dual Mono 300B o większej mocy. No ale producent twierdzi że oba te wzmacniacze mimo iż są droższe są gorsze sonicznie niż rzeczony Arioso.

W związku z tym czy może zechciał by się ktoś podzielić swoimi spostrzeżeniami na temat wzmacniaczy Feliks Audio i odniósł się do kwestii ich niskiej mocy a co za tym idzie możliwości napędzenia średnio sprawnych (90-91bB) kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

91dB to wcale nie średnio sprawna kolumna, mam dokładnie konstrukcję o takiej efektywności i w porównaniu do poprzednich 86dB to przepaść. Myślę, że te niecałe 4 waty wystarczą do napędzenia takich kolumn aczkolwiek najlepiej byłoby wypożyczyć i przekonać się "nausznie" ewentualnie podpiąć coś o podobnej mocy w miarę możliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie połówka Arioso napędza pojedynczą kolumnę na sonido sfr 175 a ale to jakieś 93 dB i 8 Ohm. W sumie też się zastanawiałem ale tu nie ma o czym mówić - trudno w 16 metrowym pomieszczeniu przekroczyć potencjometrem godz 11. Najlepiej jednak byłoby zorganizować próbę głośników z kolumnami. Czasami mimo zbliżonych parametrów efekty są różne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bat73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie połówka Arioso napędza pojedynczą kolumnę na sonido sfr 175 a ale to jakieś 93 dB i 8 Ohm. W sumie też się zastanawiałem ale tu nie ma o czym mówić - trudno w 16 metrowym pomieszczeniu przekroczyć potencjometrem godz 11. Najlepiej jednak byłoby zorganizować próbę głośników z kolumnami. Czasami mimo zbliżonych parametrów efekty są różne.

A co to za rozwiązanie, połówka Arioso? Monobloki zrobione na bazie tego modelu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jestem "monofonistą" :) To część mojego toru mono. Wkładka mono przedwzmacniacz Riaa jednokanałowy , wzmacniacz zintegrowany mono na bazie Arioso i jedna kolumna na głośniku sonido. Najlepsza metoda odtwarzania płyt z lat 50-60. Współczesne remastery grają "smutno"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bat73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza metoda odtwarzania płyt z lat 50-60. Współczesne remastery grają "smutno"

No to teraz wszystko jasne :) Myślałem że Feliks Audio robi monobloki na bazie Arioso :)

 

Tak przy okazji mój znajomy kontaktował się z Panem Feliksem i uzyskał zapewnienie ze Arioso poradzi sobie z kolumnami 91dB. Ala formalności ma odsłuchać ten wzmacniacz u siebie. Sam jestem ciekawy jak to wypadnie bo mam podobne głośniki i wzmacniacz lampowy z tym ze o mocy 40W na lampie 6550.

Co ciekawe producent twierdzi że Arioso jest najlepsze dźwiękowo z całej oferty mimo że jest praktycznie najtańsze. Ciekawa gradacja, najtańszy i jednocześnie najlepszy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dlmtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.