Skocz do zawartości
IGNORED

Znaleziska na eBay i Allegro


Parsec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kolego parantula -w każdym wątku śmiecisz -już z kilku zostaleś wykopany-nie podoba sie AS-to wy.....dalaj .przez takich jak ty to forum sie rozpada!! nic nie wnosisz -no może temat do następnego podjudzania-jesteś zwykłym chamem -"bo tyle właśnie o branży audio wiesz ile zjesz czyli gówno."

Kolego artnowy - chyba nie raz i nie dwa pisałem, gdzie możesz mnie cmoknąć ty i cała reszta leszczy z dorobkiem pięciu postów na koncie uczących mnie zachowania na forum.

Nie podoba się nie czytaj, przecież nie jesteś aż tak tępy żeby tego nie rozumieć. No chyba że jednak jesteś, to może inaczej - po prostu sp***dalaj. Bez odbioru.

 

Dokładne tak jest. To buraczyna i pseudo handlarzyna.

Następny pajac co z choinki się urwał i jeszcze do niedawna nie odróżniał B&W od BMW, a dzisiaj wielkiego eksperta branży audio zgrywa i drugiego Elberotha udaje,

tylko że ten ostatni ma przy okazji jakieś pojęcie o tym co pisze, a jego obecna tutaj marna kopia to ma tylko dobre chęci i niewyparzoną mordę czego daje wyraz

jak tylko temat rozmowy zejdzie na zagadnienia około techniczne, o których nie ma nawet mglistego pojęcia i każdą ciemnotę można mu wcisnąć, byle było drogie.

 

Co nieco widziałem... :-)

W ulotkach reklamowych podsyłanych przez dystrybutorów i producentów drogiego badziewia, którzy wyczuli frajera do wydojenia,

a temu matołkowi się wydaje że jest jakimś bożyszczem i ważną personą, o której względy wszyscy zabiegają, ha ha ha :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o tajemnice, ale o twoje intencje, co to ma wspolnego z tym watkiem?

No jak to co ma wspólnego? Wszystko. Cała bytność na tym forum naszego eksperta branży audio sprowadza się do epatowania cenami zabawek.

Przecież od początku tej dyskusji wyraźnie widać, że nasz ekspert branży audio kompletnie sobie nie radzi z pytaniami nawet o podstawowe kwestie

i jak poczuje się niepewnie w jakimś temacie, to zaraz zaczyna "kogo to ja nie znam, czego to ja nie mam, a kto ty jesteś i co masz, żeby się odzywać".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę polskich sprzętów i akcesoriów do audio.

A bardziej konkretnie? Naturalnie bez wymieniania nazw firm.

 

anyway, czy zna Kolega takich zadowolonych klientów? sam jest takowym? czy mógłby w związku z tym po koleżeńsku podzielić się jakimś kontaktem?

Zna i mógłby. Tylko że ja mieszkam po "drugiej stronie" Polski a "moi" fachowcy to stara szkoła i przyzwyczajenia. Kontakt mailowy i telefoniczny z klientem z oddali to nie ich styl. Jak jesteś poważnie zainteresowany skontaktuj się ze mną na priv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam niemiłe doświadczenia z krajowym AUDIO.

Przedłużające się terminy , brak powtażalności i jakość wykonania " jak się uda "

Od korodujących w oczach kabli , źle poskładanych zwrotnic ( głośniki średniotonowe podłączone pod tweetery i tweetery pod średniotonowe ) czy skrzynek ze skazami .

Sa też wzmacniacze słuchawkowe lutowane pogrzebaczem za niemałą kasę .

 

Z DIY też nie jest lepiej . Nasz forumowy " potentat " od obudów zrobił mi bubla który miał być reklamą jego pracy . Bubla z a duże pieniądze . Takie same buble porobił innym forumowiczom a tematy były zamykane i spychane na bocznicę .

 

Nie pytajcie kto i co .

Bądźcie BARDZO ostrożni a towar kupujcie po dokładnym jego obejrzeniu .

 

Z nowym " zachodnim " sprzętem też dobrze nie jest i trafiają się buble a cena nie gwarantuje nam " pewności "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam niemiłe doświadczenia z krajowym AUDIO.

No nie wiem, ja mam całkiem odmienne :)

Co prawda z elektroniki nic polskiego nie miałem (poza jakimś Kasprzakiem za małolata i wieżą Diory ćwierć wieku temu)

ale kolumn za to miałem całe stado i te droższe jak np. A&H (GS-200) czy ESA (Furioso2) to już można powiedzieć był światowy poziom.

Qba (Sobieski) czy Audiowave (171SE) może już niekoniecznie, przynajmniej wtedy były jeszcze widoczne symptomy amatorskiego podejścia,

ale i tak jakość zastosowanych komponentów, to było niebo a ziemia w porównaniu do zagranicznej konkurencji w podobnych pieniądzach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z polskimi firmami, firmami, nie DIY-owcami jest ten, że jakoś nie potrafią przyjąć do świadomości, że by sprzedać np. kolumny one muszą być od ich odpowiedników renomowanych firm dużo, dużo tańsze. Przynajmniej o połowę, jeśli nie więcej. Polska to płytki rynek, do tego biedny. Choćby Radmory (miałem LS 30). Całkiem przyzwoite ale w stosunku do zachodnich odpowiedników za te same pieniądze wcale nie lepsze. Jaką motywację do zakupu miał ich potencjalny klient ? Tylko i wyłącznie sentyment do amplitunerów Radmora i jednoznacznie pozytywne (przesadzone) opinie w "prasie". Widać za mało. Mimo, że jak na polskie warunki firma renomowana, chyba nawet najbardziej renomowana, zaplecze techniczne, kanały dystrybucji, wszelkie plusy bycia duża i poważną firmą, jednak klapa. Skoro nawet Radmor przestrzelił z ceną (mniejsza o powody) to co dopiero inni polscy producenci.

Ciekaw jestem np. ile kolumn za 16 tyś. zł sprzedaje Enerr? Na zdrowy rozum by się sprzedać powinny być tak dobre jak renomowanych producentów za 30 czy 40 tyś. Czy są nie wiem, nie słuchałem. Ale biorąc pod uwagę jeszcze rynek używek i dziesiątki, jeśli nie setki innych możliwości, do tego różne gusta, zupełnie konwencjonalną konstrukcje, niezbyt wyrafinowane przetworniki i dużą stratę wartości przy odsprzedaży, wynikającą z braku tradycji i tym samym renomy (to, że Sly pochwali to za mało), doprawdy nie wiem co mogło by kogoś skłonić do ich zakupu. Chyba że cena katalogowa to tylko na użytek tabelek w pisemkach i "mediach opiniotwórczych", a cena transakcyjna to zupełnie coś innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cena produktu miałaby odzwierciedlać rzeczywisty koszt użytych materiałów, to brniemy w ślepą uliczkę. Bez znaczenia czy to sprzęt audio czy zegarek ceny są odrealnione. Można wyrażać swoją dezaprobatę, można fukać a nawet "fakać" i co to zmieni, chyba, że służy tego typu postawa li tylko do odreagowania, no to spoko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niszowymi produktami tak już jest i nic się na to nie poradzi . To nie jest elektronika powszechnego użytku więc cena jest umowna z dużym U i nic w tym złego .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxman PD 444 Nakamichi Dragon ,Lector CDP 707 , Linnart Prephono Dual Tube Power Supply   Technics 30A , Technics 40A EV FR 300 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w wypadku np. Enerra i np. BW czy Krella na cenę składa się koszt produkcji i premia za bycie towarem luksusowym, niszowym i znanej, renomowanej firmy. Nie ma sensu roztrząsać jaka jest proporcja owej premii w stosunku od realnej ceny wytworzenia.

Tylko, że w wypadku polskich firm owa premia nie może być taka sama jak w wypadku firm autentycznie znanych i cenionych. Bo ani sławna, ani uznana i tym samym i pożądana i luksusowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda ale w sprzęcie Krella (tym najnowszym już nie, ale jeszcze za czasów Dana D'Agostino) było widać na co szły pieniądze, w środku były praktycznie same topowe elementy.

To samo tyczy się Marka Levinsona, te sprzęty były pełne najlepszych komponentów.

 

Co innego kupa brytyjskich marek - jedna płytka, trafo, mały radiatorek i 10kzł.

Niestety w obecnych czasach jest coraz gorzej, w środku coraz mniej i cena coraz wyższa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi. Jak Krell wchodził na rynek to był nawet 2-3 krotnie tańszy niż ML. Nie ma żadnego innego sposobu by dorwać się do tego tortu jak na początku zadowalać się minimalnym zyskiem. Wszystkie firmy tak zaczynały. Np. polityka cenowa Xindaka, by ograniczyć się tylko do firmy która dopiero zaczyna być znana.

W wypadku wielu, choć nie wszystkich polskich firm filozofia jest inna. Startujemy z pułapu cenowego renomowanej konkurencji."Audiofilizm" pełną gębą, dobre bo polskie, sponsorowane testy w prasie, paru zaufanych naganiaczy na forach i może się uda. Ano historia uczy, że raczej się nie uda. Są naturalnie na Zachodzie wyjątki potwierdzające regułę, że można zacząć z wysokiego C i się utrzymać, ale dotyczy to wyrobów dużo bardziej zaawansowanych niż to co jest chlebem polskich firm czyli akcesoriami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda ale w sprzęcie Krella (tym najnowszym już nie, ale jeszcze za czasów Dana D'Agostino) było widać na co szły pieniądze, w środku były praktycznie same topowe elementy.

To samo tyczy się Marka Levinsona, te sprzęty były pełne najlepszych komponentów.

Nie było widać - 20k za przedwzmacniacz - w środku scalaki po pół dolara, topowe bo nie po 10c

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 599 zł :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który? Bo na pewno nie seria KRC.

Ale to nie ma znaczenia. Koszt sumy elementów składowych i to kupowanych w detalu, nie hurcie, czy tym bardziej od producenta i obudowy wykonywanej jednostkowo, nie seryjnie, jak dowiodły niezliczone "klony" jest i tak wielokrotnie niższy niż oryginalnego urządzenia. I to tych najlepszych, niekoniecznie stosowanych w oryginale. Fizyczny koszt elementów elektronicznych nie ma w istocie - przy urządzeniach klasy Krella, właściwie żadnego wpływu na finalną cenę i wysokość owej premii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to wszystko prawda i zgadzam się w 100% jednak mimo wszystko stosowanie głośników po 160 złotych w kolumnach wycenionych na 16.000 złotych, to są jakieś kpiny w biały dzień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że jest sposób na odzyskanie krwawicy utopionej w sprzęcie. Może znajdą się inni domokrążcy. Wbrew pozorom, nie potępiam. Tylko cena trochę za bardzo haj endowa

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiendowa? Jak się mieszka 500 km od Lęborka to to trochę inaczej wygląda. I jeśli owa cena obowiązuje i w wypadku takich odległości, to nie jest drogo a wręcz okazyjnie. Prezentacja urządzenia w końcu nienajtańszego, u mnie w domu, z "wniesieniem". Gdybym szukał przetwornika długo bym się nie zastanawiał. Więcej nakarmił, napoił i przenocował jak trzeba.

Nie widzę jednak w takiej prezentacji absolutnie żadnego sposobu na odzyskanie krwawicy. Raczej wręcz przeciwnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adalbert95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiendowa? Jak się mieszka 500 km od Lęborka to to trochę inaczej wygląda. I jeśli owa cena obowiązuje i w wypadku takich odległości, to nie jest drogo a wręcz okazyjnie. Prezentacja urządzenia w końcu nienajtańszego, u mnie w domu, z "wniesieniem". Gdybym szukał przetwornika długo bym się nie zastanawiał. Więcej nakarmił, napoił i przenocował jak trzeba.

Nie widzę jednak w takiej prezentacji absolutnie żadnego sposobu na odzyskanie krwawicy. Raczej wręcz przeciwnie...

 

Zgoda. To kwestia proporcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko czy to są oryginalne Giblartary?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

bo mam propozycje na wymianę za moje Shunyaty Gemini ale boje się wtopić, muszę podjąć decyzję do poniedziałku.

 

Są prawie identyczne jak te

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zresztą radze zapoznać się z tą stroną i z cenami, widać z jakiego źródła i ile zarabiają sprzedawcy kabelków na allegro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kurde podrobione prawie idealnie, pudełka, blistry łatwo wtopić.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kubasa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiofilskie kable CCA :D

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś nie wiedział: CCA oznacza Copper Clad Aluminium czyli po prostu miedziowane alu. Audiofilka klasa high end ;-)

 

Widać wyraźnie że to jakaś mieszanka bo sam przewodnik ma tylko mdły odcień miedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiacie się. Tu przynajmniej cena w miarę adekwatna do prawdziwej wartości i jakości. Nie mniej zajmujące opisy są codziennością przy opisach kabli tylko trochę fizycznie droższych ale które usiłuje się sprzedawać nie na 45zł a wielokrotności tej sumy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.