Skocz do zawartości
IGNORED

Topowe kable zasilające ?


sly30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

dobre������������������������

zarzucasz Chicago, ze jest z nim problem, bo udowadnia, ze nie słyszy sieciówek, po czym dwa zdania nizej Ty czynisz i udowadniasz tyle ze przeciwna racje ������������������������������

I kto ma racje ?

chyba masz problemy z czytaniem. Chicago chce innym udowadniać że skoro on nie słyszy zasilających to inni też nie mogą słyszeć. łapiesz to ? Nie mam zamiaru nikomu nic udowadniać. Skoro Chicago nie słyszy sieciowówek to niech se niesłyszy. Mam to gdzieś. Natomiast o rurkach, Indianach i wod.kan niech pisze na Bocznicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym, że zmiany jakie się dokonują poprzez sieciówki, o ile w ogóle się dokonują, to nawet nie 5% z całości przekazu, tylko może 1%.

 

Czerwone wino to ponad 80% wody oraz kilkanaście procent alkoholu. Na składniki, które kształtują smak, konsystencje i aromat wina przepada raptem parę procent zawartości. Większość te różnice ma gdzieś, pojedyncze konesery na badanie winnych niuansów poświęcają życie. Skrajności jak we wszystkim nie są wskazane - każdy wybiera dla siebie swój optimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast o rurkach, Indianach i wod.kan niech pisze na Bocznicy.

A ja bardzo lubię czytać o Indianach, na przykład o takim Vinnetou...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwone wino to ponad 80% wody oraz kilkanaście procent alkoholu

 

nieszczęsną sieciówkę i jej "wpływ" porównywano już "argumentując" do motoryzacji, hydrauliki ...tu mamy nowość - wino (dlaczego nie piwo, inne alkohole? Bo to szlachetniej brzmi? Szlachetniej, jak nie przymierzając 'topowa' sieciówka?)

To ma kogoś przekonać? Do sieciówki? Topowej?

Jakieś argumenty techniczne masz?

Czy pisanie o alkoholu w tym wątku nie jest zwykłym trolingiem?

 

Natomiast o rurkach, Indianach i wod.kan niech pisze na Bocznicy.

 

Czepiasz się Chicago ...bo (bezczelnie) nie słyszy, dodatkowo ma sprzęt mało budżetowy, jest więc...troszku niewygodny dla teoryj, jakoby słychać (i to już ewidentnie) tylko na "wypasie".

Powiedz tak JuG'owi.

Ale nie, jemu nie powiesz, bo on 'słyszy', on ci pasuje, o winach lubisz poczytać w wątku tutaj, nie musisz się męczyć i szukać tak błyskotliwych wpisów po bocznicach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś argumenty techniczne masz?

Ależ oczywiście, kabel sieciowy dzięki właściwie dobranej geometrii ( splotom) filtruje zakłócenia EMI i RFI. Te geometrie zostały nawet opatentowane. Wystarczy poszukać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, kabel sieciowy dzięki właściwie dobranej geometrii ( splotom) filtruje zakłócenia EMI i RFI. Te geometrie zostały nawet opatentowane. Wystarczy poszukać.

 

Czy oprócz PRODUCENTÓW oraz DYSTRYBUTORÓW ktoś tak twierdzi?

Te patenty to czyje są? Producentów tych drutów...przecież. Istnienie samego patentu coś udowadnia?

To ci wystarcza za dowód? Dlatego słyszysz?

Uuuups - teraz widzę, że z BRANŻĄ rozmawiam...cofam pytania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...najlepiej a na pewno najbezpieczniej będzie jak każdy pozostanie przy swoim zdaniu...

jednak trzeba pamiętać że jest to wątek ,,Topowe kable zasilające,, i przekonywanie kogoś słyszy/nie słyszy

raczej nie powinno być istotą sprawy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wino (dlaczego nie piwo, inne alkohole? Bo to szlachetniej brzmi? Szlachetniej, jak nie przymierzając 'topowa' sieciówka?)

 

Bo Chicago go lubi.

 

Jakieś argumenty techniczne masz?

 

Jakie masz argumenty techniczne na preferencje muzyczne? Albo na wybór żony? :) Mamy własne co organy "pomiarowe", mamy też własny "komputer" oraz "algorytm pomiarowy". Ułomne ale mamy. Nie wiem dlaczego sieciówki dla mnie "grają". Nawet jeżeli są to omamy (a raczej prawie na pewno nie), które dają mi pozytywne emocje i fajną zabawę to nie widzę żadnej potrzeby z nimi walczyć. Każdy sam decyduję czym się zajmować i w jakim zakresie. Nie ma żadnego przymusu do niczego.

Edytowane przez JuG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oprócz PRODUCENTÓW oraz DYSTRYBUTORÓW ktoś tak twierdzi?

Te patenty to czyje są? Producentów tych drutów...przecież. Istnienie samego patentu coś udowadnia?

To ci wystarcza za dowód? Dlatego słyszysz?

Uuuups - teraz widzę, że z BRANŻĄ rozmawiam...cofam pytania.

Według ciebie splatanie naprzemienne żył nie ma wpływu na przesył?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według ciebie splatanie naprzemienne żył nie ma wpływu na przesył?

 

"przesył" o długości 1,5 metra w warunkach domowych? 230V~ ??? i w kontekście tego na brzmienie domowego audio? Nie, nie ma i mieć nie może. Poza określonymi i SZCZEGÓLNYMI, TECHNICZNYMI przypadkami, o których wcześniej wspomniał kol. "pmcom" (przepraszam, jeśli wykrzywiłem nick)..tyle, że wtedy nie ma mowy o jakiejkolwiek poprawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"przesył" o długości 1,5 metra w warunkach domowych? 230V~ ??? i w kontekście tego na brzmienie domowego audio? Nie, nie ma i mieć nie może. Poza określonymi i SZCZEGÓLNYMI, TECHNICZNYMI przypadkami, o których wcześniej wspomniał kol. "pmcom" (przepraszam, jeśli wykrzywiłem nick)..tyle, że wtedy nie ma mowy o jakiejkolwiek poprawie.

Proste sploty może nie ale takie tak:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy własne co organy "pomiarowe", mamy też własny "komputer" oraz "algorytm pomiarowy". Ułomne ale mamy. Nie wiem dlaczego sieciówki dla mnie "grają". Nawet jeżeli są to omamy

 

To pisz o tym, jak fajniej Ci się słucha, gdy wiesz, że super "pyton" zasila Ci sprzęt grający. Pisz, że lepiej się wtedy czujesz i lepiej od razu postrzegasz muzykę. Pisz, że lubisz mieć drogie i "elitarne" połączenia swoich

klocków, bo tak i już. Pisz o milionie sprzyjających Ci wtedy okoliczności psychologicznych, od których jest Ci "lepiej" - nie mogę tego ani zweryfikować ani NIC mi do tego - ani nie moje pieniądze ani nie moje samopoczucie. Nic w "kontrze' wtedy nie napiszę, bo niby z jakiej racji?

 

Nie pisz tylko tego, że technicznym cudem jest "przesył' napięcia zasilającego na odcinku 1-2 m w domu.

 

Proste sploty może nie ale takie tak:

 

 

No rzeczywiście, robią wrażenie ...podobne do wyrafinowanych splotów u drogich fryzjerów (oni nie patentują, frajerzy swoich splotów?) zaplatających niewiastom modne warkocze.

No i idealne sinusoidy tam widzę, jak prąd zobaczy przed sobą taki splot, niewątpliwie sinusoida mu się naprawi a i częstotliwość 'zobaczy', że to poważna sprawa i od tej pory nie ma co sobie hasać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i idealne sinusoidy tam widzę, jak prąd zobaczy przed sobą taki splot, niewątpliwie sinusoida mu się naprawi a i częstotliwość 'zobaczy', że to poważna sprawa i od tej pory nie ma co sobie hasać...

Chyba pisałem o zakłóceniach RFI I EMI?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Użytkownik jello dnia 06.10.2018 - 10:29 napisał

 

Proste sploty może nie ale takie tak:

 

 

No rzeczywiście, robią wrażenie ...podobne do wyrafinowanych splotów u drogich fryzjerów (oni nie patentują, frajerzy swoich splotów?) zaplatających niewiastom modne warkocze.

No i idealne sinusoidy tam widzę, jak prąd zobaczy przed sobą taki splot, niewątpliwie sinusoida mu się naprawi a i częstotliwość 'zobaczy', że to poważna sprawa i od tej pory nie ma co sobie hasać...

Chyba nie negujesz że taki splot jak na zdjęciu wprowadza sporą indukcyjność?

 

Problem z udowodnieniem jakkolwiek pomiarami jest w samych pomiarach jak i tym co de facto te kable robią - zmieniają pojemności i indukcyjności które tworzą jakieś tam rezonanse wraz ze wszelkimi pojemnościami pasożytniczym urządzenia.

Powiem tak niestety pomiary w necie przez tzw technicznych są w 99% błędem że szukają zmian nie w tym paśmie co trzeba:) - otóż są prowadzone w paśmie w akustycznym lub troszkę za nim - z racji używania kart dźwiękowych jako urządzeń pomiarowych - doszukują się prążków THD podniesienia tła - z całym szacunkiem to tak nie działa, pomiary powinny być prowadzone od 200k- jak daleko tylko można (ale w paśmie Mhz też)

i potem niestety tworzą teorię że izolatory np USB nic nie dają itd . Trzeba patrzeć szerzej i głębiej i analizować.

I od razu mówię że owszem kable sieciowe to dość loteryjny sposób na kształtowanie brzmienia, na poprawę zasilania trzeba zacząć systemowo i są dużo lepsze metody wydania pieniędzy z korzyścią dla dźwięku niż zakup kabla sieciowego za 10kzł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pisz o tym

 

Pozwól, że będę sam decydował o czym pisać. Ewentualnie moderacja.

 

Nie pisz tylko tego, że technicznym cudem jest "przesył' napięcia zasilającego na odcinku 1-2 m w domu.

 

Nie wymyślaj - nie piszę o żadnych cudach technicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pisałem o zakłóceniach RFI I EMI?

 

 

Jeśli już koniecznie chcesz filtrować o ile masz u siebie faktycznie nadmierne RFI i EMI

to nie plecioną sieciówką (samo skręcenie przewodów to już opatentowane było w XIX w. przez G. Bella, wiec to nie jest odkrycie "hameryki" przez dzisiejszych wyplataczy sieciówek) a takim filtrem można to zrobić:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

nie piszę o żadnych cudach technicznych.

 

To nie Ty pisałeś o tym, że sieciówki wpływają (pozytywnie) na brzmienie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś absurdalnie drogie Nordosty i Shunyaty bez odsłuchów - tylko na podstawie ochów i achów jakiegoś pismaka ze Stereophila ????!!!!!!!!!

 

Nie, nie kupiłem w ciemno. Na samym początku pożyczyłem Valhalle (koszt wtedy to chyba $1800) i Shunyaty (chyba $1200) i wpiąłem w system - i nie stwierdziłem rożnicy.

Po czym kupiłem te kable jak się pojawiły na Audiogon za połowę ceny - była super okazja, więc kupiłem. Przecież już ci tłumaczyłem jaki był powód, czyżbyś nie pamiętał?

Zostały w systemie i już - nie miałem już póżniej parcia na hi-end ani na odsprzedaż z zyskiem, bo po to były głównie kupione, drogi baba, understood?

 

Co do wina, to tu już jest zupełnie inna jazda - koneser, lub znawca, ale taki naprawdę fachowiec od win, to w ciemno i na luzie i ze 100% sprawnością odgadnie co ma w kieliszku - drugi egzamin na bycie ekspertem od win, to już są oczywiście degustacje w ciemno i zawodnik musi odgadnąć grono czy też 'model wina'. Nie chodzi już może o blend, bo na przykład takie Bordeux, to jest właśnie blend od dwóch do dopuszczalnych pięciu gron, więc młody adept czy też zawodnik winny może mieć z tym kłopoty, choć wyrafinowany i bardzo dobry znawca od razu powie, degustując w ciemno, jakie szczepy są w takim blendzie. Natomiast podstawowe grona i wina tylko z jednego podstawowego grona, takie jak Cabernet Sauvignon, Merlot, Malbec, Tempranillo, czy choćby Pinot Noir albo Burgundy są dziecinnie łatwe do ogadnięcia w ślepych testach przez znających się na rzeczy fachowców - nie chodzi mi tu o fachowców internetowych, bo to przecież zupełnie inna bajka pomiędzy realem, a wypisywaniem różnych teorii w wirtualu. Pierwszy egzamin winny do jakiego podchodzisz, to teoria i sto pytań, z których musisz odpowiedzieć poprawnie na 80. Wtedy kwalifikujesz się na drugi stopień, gdzie już niestety jest degustacja w ciemno podstawowych szczepów i tu nie ma żadnych czarów. Spróbuj jeden z drugim zrobić to z sieciówkami, ba, nawet na żywo słysząc inne struny w ślepym teście, też większość audiofanów nie będzie w stanie odgadnąć i nie wskaże poprawnie różnic pomiędzy strunami - czy to są metalowe struny, nylonowe, silk... itd. Oczywiście są wyjątki wród audiofilów, ale oni tylko potwierdzają regułę i tu czapki z głów dla takich ludzi, którzy w blind test wskażą różnice bez żadnych tysięcy prób na zasadzie, że raz tak, a raz wspak.

 

Proszę przykład: na jakiego rodzaju strunach wiolinowych zasuwa gitarzysta w poniższym klipie? Ale nie pomagajcie sobie internetem, bo przecież nie o to chodzi, tak? Bądzcie uczciwi wobec siebie? Co słyszycie?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już koniecznie chcesz filtrować o ile masz u siebie faktycznie nadmierne RFI i EMI

to nie plecioną sieciówką (samo skręcenie przewodów to już opatentowane było w XIX w. przez G. Bella, wiec to nie jest odkrycie "hameryki" przez dzisiejszych wyplataczy sieciówek) a takim filtrem można to zrobić:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ja nie odkrywałem Ameryki tylko pisałem o geometrii dzięki której filtrowane są zakłócenia. I tyle. Temat jest znany od XIX wieku jak sam zauważyłeś, tyle że w dużo prostszej formie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...najlepiej a na pewno najbezpieczniej będzie jak każdy pozostanie przy swoim zdaniu...

jednak trzeba pamiętać że jest to wątek ,,Topowe kable zasilające,, i przekonywanie kogoś słyszy/nie słyszy

raczej nie powinno być istotą sprawy...

 

Ale przynajmniej jest powód do rozgawora, tak? Jak nie będzie opozycynych zdań, to o czym będziecie tutaj pisać? Przecież chyba lepiej sobie trochę pogaworzyć i przedstawić własne argumenty, niż tylko i wyłącznie wpisywać modele topowych kabli zasilających i klepać się po plecach. Jak na razie wątek idzie fajnie i kulturalnie i nikt w nikogo kamieniami nie rzuca, tak? Nie uważam, że te wszystkie porównania do win, motoryzacji i innych analogii, to trolling. Zdanie opozycyjne, też raczej nie jest trollingiem, no chyba że jest, więc wtedy niech wkroczy moderacja i pozamiata niewygodne wpisy. Jak na razie wszystko idzie w dobrym kierunku - no może trochę babatular jest nerwowy, ale i tak nie jest tak żle i trzyma chłop poziom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chicago

Nie rozumiem.Kupiłeś drogie kable, wydając masę kasy pomimo że nie słyszałeś różnicy w stosunku do kabelków za 2$ ???

Do tego krytykujesz osoby, które słyszą tą różnicę (i dla tego kupują drogie kable zasilające). Wiesz to się w Polsce nazywa obłuda i jest podstawową cechą obecnej władzy w Polsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem

 

Niestety, nie pomogę Ci przyjacielu już w tej kwestii. Wydaje mi się, że wytłumaczyłem wyrażnie i zrozumiale jaki był powód i dlaczego i kiedy kupiłem kable bable ósme smake. I oczywiście wierzę Ci, że nie rozumiesz - rozumienie nie jest obowiązkowe, a nierozumienie nie jest karalne i to co przedstawiłem w swoim wpisie raczej nic z obłudą nie ma wspólnego. Coś Ci się nieżle pomieszało w twym myślowym schemacie.

 

Poza tym nikogo nie krytykuję, ale Ty widocznie i słowa 'krytyka' oraz 'dyskusja' nie rozumiesz i nie odróżniasz. Nie umiem Ci pomóc - sorry amigo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Chicago

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak niestety pomiary w necie przez tzw technicznych są w 99% błędem że szukają zmian nie w tym paśmie co trzeba:) - otóż są prowadzone w paśmie w akustycznym lub troszkę za nim - z racji używania kart dźwiękowych jako urządzeń pomiarowych - doszukują się prążków THD podniesienia tła - z całym szacunkiem to tak nie działa, pomiary powinny być prowadzone od 200k- jak daleko tylko można (ale w paśmie Mhz też)

 

Jak rozumiem, chcesz mierzyć w paśmie powyżej 200kHz. Pytanie - co mierzyć, jakie urządzenia? Kable same jako takie? Czy te urządzenia, którymi są podłączone? Co jest na wyjściu DACa w paśmie powyżej 200kHz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem, chcesz mierzyć w paśmie powyżej 200kHz. Pytanie - co mierzyć, jakie urządzenia? Kable same jako takie? Czy te urządzenia, którymi są podłączone? Co jest na wyjściu DACa w paśmie powyżej 200kHz?

Tak, jeżeli by szukać pomiarowych dowodów to tak - mierzyć urządzenia - sygnał na wyjściu wzmacniacza, DAC - tzn - zawartość w.cz.

Powyżej 200kHz na wyjściu DACa - zakłócenia w.cz o różnym pochodzeniu.

I powtarzam są duże efektywniejsze metody poprawy dźwięku od strony zasilania urządzeń niż przewody sieciowe po 10kpln , nie neguję tylko słyszalności różnych w pierwszym przybliżeniu absurdalnych technicznie czynników typu przewody itd.

Podstawowe metody to:

1. Stosowanie połączeń zbalansowanych

2. Na wszelkie urządzenia w domu nie audio porządne filtry sieciowe + ferryt

3. Zastosowanie transformatorów izolacyjnych o bardzo niskiej pojemnościach pasożytniczych przeznaczonych do pomiarów laboratoryjnych - na przetwornik C/A , przedwzmacniacz, jak w systemie audio jest komputer też na niego - w cenie 10kzł zamiast sieciówki można kupić kilka sztuk:)

4. Spróbowanie połączenia mas urządzeń ( oczywiście jeżeli nie stosujemy transformatorów ochronnych) grubą linką /taśm uziemiających

5. Poprawa ogólnie systemu uziemienia ewentualnie rozplanowanie instalacji elektrycznej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeżeli by szukać pomiarowych dowodów to tak - mierzyć urządzenia - sygnał na wyjściu wzmacniacza, DAC - tzn - zawartość w.cz.

Powyżej 200kHz na wyjściu DACa - zakłócenia w.cz o różnym pochodzeniu.

 

I w czym one szkodzą, jeżeli w paśmie akustycznym nic się nie zmienia, a następne urządzenie ma filterek na wejściu i przecież też musimy traktować je tak samo, to znaczy też ma tylko zakłócenia powyżej 200kHz a w paśmie akustycznym żadnych różnic? Chyba, że coś nam się demoduluje i mamy Wolną Europę czy jej współczesny odpowiednik w postaci terkotu komórkowego, ale takie problemy to chyba jednak nie kablem sieciowym się rozwiązuje. I dość łatwo sprawdzić priorytet, wystarczy przyłożyć komórkę do kabla zasilającego a potem do interkonektu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w czym one szkodzą, jeżeli w paśmie akustycznym nic się nie zmienia, a następne urządzenie ma filterek na wejściu i przecież też musimy traktować je tak samo, to znaczy też ma tylko zakłócenia powyżej 200kHz a w paśmie akustycznym żadnych różnic? Chyba, że coś nam się demoduluje i mamy Wolną Europę czy jej współczesny odpowiednik w postaci terkotu komórkowego, ale takie problemy to chyba jednak nie kablem sieciowym się rozwiązuje. I dość łatwo sprawdzić priorytet, wystarczy przyłożyć komórkę do kabla zasilającego a potem do interkonektu ;)

Proponuję kierować się empirią a nie teorią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję kierować się empirią a nie teorią.

 

@emc_emc dobrowolnie podjął się wyjaśnienia teoretycznego, nie byłem to ja. Empirii w tym wątku wystarczy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Chciałbym się poradzić odnośnie sieciówek audio; która sieciówka najlepiej by pasowała w którym miejscu toru audio i dlaczego?

 

Pomierzone pojemności spotkanych w salonach audio kabli.

 

1. 0,02µF

2. 0,08µF

3. 0,14µF

4. 0.17µF

5. 0,96µF

6. 1,51µF

 

Co z czym jak byście spięli żeby cały system najlepiej grał.

 

Proszę uwzględnić wszystkie źródła muzyki zarówno analog, CD, PC jak i streaming.

 

Jestem bardzo ciekaw waszych doświadczeń i opinii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierzone pojemności spotkanych w salonach audio kabli.

 

Pojemności kabli sieciowych nie mają ŻADNEGO znaczenia.

 

Jedyne kable, w których ich pojemność ma znaczenie, jako systemu wraz z wkładką wobec parametrów wejścia pre - to IC gramofonowe w szczególności MC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledze iro III za nikły kaganek oświaty i za duży kaganko-dziegć misji ale ostatnio coś mi się "popipcyło" na plus i znów słyszę 17kHz i te w/w pojemności w sieciówkach bardzo mi mocno ingerują w muzykę, której słucham.

 

Tak że się razem nie dogadamy :)

 

 

Kolegów, którym niewłaściwe pojemności w niewłaściwych miejscach wpięcia sieciówek jednak doskwierały przy słuchaniu muzyki i udało im się z tym zrobić porządek proszę o podzielenie się doświadczeniem.

 

 

Tekst z końca poprzedniej strony wstawię na początek jeszcze raz celem przypomnienia:

 

 

 

Chciałbym się poradzić odnośnie sieciówek audio; która sieciówka najlepiej by pasowała w którym miejscu toru audio i dlaczego?

 

Pomierzone pojemności spotkanych w salonach audio kabli.

 

1. 0,02µF

2. 0,08µF

3. 0,14µF

4. 0.17µF

5. 0,96µF

6. 1,51µF

 

Co z czym jak byście spięli żeby cały system najlepiej grał.

 

Proszę uwzględnić wszystkie źródła muzyki zarówno analog, CD, PC jak i streaming.

 

Jestem bardzo ciekaw waszych doświadczeń i opinii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym największa pojemność wstawił do źródeł cyfrowych - streaming, potem CD.

Będzie działał jak bufor i nie będą się gubiły pakiety, będą się utrzymywały te gładkie zera i jedynki dzięki tej pojemności.

 

Kable o najmniejszej pojemności dał bym do zasilania wzmacniacza bo tam elektrony muszą szybko zapierniczac i robić robotę a nie gubić się w meandrach pomiędzy przewodnikiem a izolatorem. Będzie bardziej wyraźna scena w takiej konfiguracji.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Marantz SR5008 + UD5007 + Tonsil Siesta 5.0 + Taga TSW90 v3

Yamaha R-N602 + CD-S300 + Pro-Ject Debut Carbon Esprit SB DC + Pylon Pearl Monitor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.