Skocz do zawartości
IGNORED

Topowe kable zasilające ?


sly30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, jafi napisał:

Na Twoje prośby pozostanę głuchy. 

Lepiej być głuchym w ten sposób niż patrzeć i z tego patrzenia wyciągać wnioski zamiast posłuchać.

I tak to się odbywa na tym forum od lat 5-u, czyli od kiedy istnieje Sulek Audio.

Sami esteci, którzy oceniają dźwięk po wyglądzie i obudowie.

W sferze życzeń pozostaje dyskusja o dźwięku.

Samych sukcesuf życzę.

Bądź ponad to. Mną się nie przejmuj ale taka fotka wnętrzności tej listwy to byłaby lekcja dla wielu forumowiczów, którzy zapewne docenią Twój kunszt, że o jakości brzmienia -  jaką daje taka listewka - nawet nie wspomnę.

Ewentualnie chętnie kupię tą kablo-listwę. Płacę uczciwie 47zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pawło napisał:

Wystarczy pójść do pierwszego lepszego salonu audio by wypożyczyć przyzwoity kabel sieciowy i poznawać temat brzmieniowo. To chyba klucz? Jeśli kupujesz kable w Castoramie też fajnie

Ja tak kiedyś zrobiłem. Wypasiony, pięknie wyglądający kabel z salonu za 1000 PLN zagrał mi gorzej niż własnoręcznie zrobiony z litego drutu z Castoramy. Ale być może ten z salonu był za tani.
Nie chciało mi się sprawdzać droższych...pozostałem przy swoich i ciągle jestem z nich zadowolony. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, babatular napisał:

lekcja dla wielu forumowiczów

Niech tych wielu forumowiczów sami poszukają prawdy o dźwięku, mnie w to nie mieszaj.

Chętnie pracuję z ludźmi, którzy zapraszają mnie do siebie. Nikt w domowej atmosferze nie jest butny, wszystkowiedzący, szyderczy itd.

Ale to nie jest opowieść, która tu się nadaje. Nuda. Bo o czym pisać? Że ktoś słuchał muzyki i zmienił swój punkt widzenia, jej postrzegania. Albo o tym, że system nie chciał grać i nagle zaczął?  

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Pawło napisał:

Markowych, lepszych niż komputerowe, myślę że adresat wie o co chodzi.

Ups ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Pawło napisał:

Dostałeś całą listę, sprawdź który spisze się najlepiej u Ciebie. To już subiektywne, kwestia całego toru. Pisać popularnie pod publiczkę to ty umiesz. Mógłbym też wymienić całą listę dobrych interkonektow, a który się najlepiej sprawdzi to inna bajka. Ale ty kupujesz kable marki Castorama także luz. Nowa marka w audio??

Gdzie napisalem, ze kupuje badz mam kabel z castorama? Wypowiedziec sie nie potrafisz, czytac ze zrozumieniem tez nie... 

Nie pytalem o modele kabli, ktore testowales i Tobie sie "podobaja" tylko co to jest dobry kabel, jego specyfikacje. Z czego musi byc zrobiony itd...zeby byl dobry. Proste pytanie a odpowiedzi brak.

A na jakim systemie te kable testowales u siebie mi podpowiesz? Czy to tajemnica? 

Godzinę temu, babatular napisał:

Jafi

  Mam gorącą prośbę - pokaż środek tej listwy.  Stań ponad to forum, które nie docenia Twojego geniuszu i pokaż kotku co ma w środku ten plastikowy wynalazek z marketu budowlanego.

Dobre. ?

Sa tam jakies specjalne zabezpieczenia przed otwarciem tej listwy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, jafi napisał:

Niech tych wielu forumowiczów sami poszukają prawdy o dźwięku, mnie w to nie mieszaj.

Chętnie pracuję z ludźmi, którzy zapraszają mnie do siebie. Nikt w domowej atmosferze nie jest butny, wszystkowiedzący, szyderczy itd.

Ale to nie jest opowieść, która tu się nadaje. Nuda. Bo o czym pisać? Że ktoś słuchał muzyki i zmienił swój punkt widzenia, jej postrzegania. Albo o tym, że system nie chciał grać i nagle zaczął?  

 

nie chciał grać powiadasz ?

A jak ktoś wpiął twój uzdrawiacz to system zechciał w końcu zagrać. Naprawdę zajebioza.

26 minut temu, Huberto1984 napisał:

Gdzie napisalem, ze kupuje badz mam kabel z castorama? Wypowiedziec sie nie potrafisz, czytac ze zrozumieniem tez nie... 

Nie pytalem o modele kabli, ktore testowales i Tobie sie "podobaja" tylko co to jest dobry kabel, jego specyfikacje. Z czego musi byc zrobiony itd...zeby byl dobry. Proste pytanie a odpowiedzi brak.

A na jakim systemie te kable testowales u siebie mi podpowiesz? Czy to tajemnica? 

Dobre. ?

Sa tam jakies specjalne zabezpieczenia przed otwarciem tej listwy?

Tak - są. SuperGlu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, babatular napisał:

Ewentualnie chętnie kupię tą kablo-listwę. Płacę uczciwie 47zł.

Propozycja w stylu: zapłacę za płótno i farby, a ty mi namalujesz obraz:)

Gupi?

19 minut temu, babatular napisał:

twój uzdrawiacz

A co to? Wyjaśnisz?

27 minut temu, babatular napisał:

zajebioza.

Czy to rodzaj boreliozy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jafi

Da sie ten kabel z listwa czy tez bez listwy sulek audio gdzies w UK wypozyczyc do domu? Dystrybucji chyba nie ma, ale moge sie mylic. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.11.2019 o 20:14, Pawło napisał:

W środę podepne mkiii i posłucham raz jeszcze, lubię je.

Mam do Kolegi prośbę o wypunktowanie różnic między II a III (co one zasilały?)

Oczywiście nie spieszy się.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Uchatek napisał:

Przegieciem to jest wycenianie takiego czegos na szesc tysiecy.

Przegięciem jest wycenienie czegoś takiego na 600 PLN. Realna wartość ok 60 PLN.

Ten akurat model to najniższa półka. Dobra dla początkujących

Tutaj jest top.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I to ten kabel zakończony listwą jest pewnie za ponad 20 tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Za ten mógłbym zapłacić ze 200 PLN, tak aby rozebrać i zobaczyć. Jak można dostaćna rabat na Black Friday to biorę. I tak pewnie będzie konstruktor do przodu.

A tak poważnie to myślę sobie, że ten Pan Sulek, to fajny gość. Musi mieć poczucie humoru.
Dla jaj wystawił listwę z Castoramy i ma bekę z nas wszystkich.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Sułek, podobnie jak pan Bazodrut i wielu innych liczy na efekt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , czyli pozycjonowanie swoich produktów w dobrach luksusowych. Wtedy nie trzeba wyjaśniać zasady działania, meandrów budowy, nie trzeba właściwie robić nic - tylko czekać na tych, którymi łatwo jest manipulować, czy to w kontakcie bezpośrednim (Baza jest świetnym sprzedawcą) czy przez zamówioną recenzję, czy przez ustawiony odsłuch. Można też manipulować wypożyczając kabel na odsłuchy i prowadząc później z klientem odpowiednią rozmowę. Można mieć też grupkę bezinteresownych akolitów na forum (skoro tak podoba ci się mój produkt - powiedz o tym innym) To proste działania, nie mające nic wspólnego z dźwiękiem - bo żaden kabel wpływu na dźwięk nie ma i mieć nie może. Wszystko rozgrywa się w dziedzinie psychologii i psychoakustyki. Ja chylę czoła przed producentami i sprzedawcami kabli za tysiące złotych (czy tam dolarów). Są mistrzami marketingu w najlepszym wydaniu. Gdybym prowadził biznes polegający na sprzedaży pierwszymi osobami, do których bym się zgłosił byliby właśnie panowie Baza i Sułek, bo pamiętać należy, że kupowanie dóbr luksusowych to przede wszystkim emocje, budowanie własnego prestiżu i snobizm. Poczucie przynależności do elity. Nic poza tym. Ciekawym jest również to, że mimo delikatnie krytycznego tonu mojej wypowiedzi w tym poście summa summarum nakręci on sprzedaż drogich zabawek tym czy innym producentom. Obiektywnie wartość marek Bazodrut i Sułek właśnie wzrosła - ktoś o nich mówi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, jafi napisał:

Propozycja w stylu: zapłacę za płótno i farby, a ty mi namalujesz obraz:)

Gupi?

A co to? Wyjaśnisz?

Czy to rodzaj boreliozy?

Ach - Picasso hi-endu.. No twoje malowidło uzdrawia skoro system u klienta nie chciał grać a po wpięciu Sulka zachciało mu się grać. Więc generalnie zajebioza/borelioza/skolioza ale umysłowa.

I Pan Sulek i Pan Bazodrut uczestniczą w zawodach jak najwyżej wycenić jak najbardziej paskudnie i niechlujnie wykonaną rzecz. Badają rynek i konkurują kto sprzeda najdrożej - najtaniej i najokropniej wykonaną rzecz. Na razie idą  łeb w łeb. A konkurencja czai się za rogiem - choćby Lampizator z tymi paździerzami w środku. Pasjonujące to są zawody.

 Tylko jest jeden mały problem - nie ma ani jednego testera który zapłacił w gotówce 25tys za kabelek Sulka, 20 tys za kabelek  Bazodruta czy prawie 100tys zł za Złotą Bramę Lampiego. Może zapłacili po 200 zł za te kable - ale wtedy to nie ma szans na rekord.

  No chyba że się mylę i jest jakiś  geniusz, który położył na stół 25tys Sulkowi, 20tys zł Bazodrutowi czy 92tys zł Lampizatorowi.

Wtedy taki zawodnik dostanie Złoty Medal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha - i gorąco pozdrawiam niejakiego Pana Dybę, który testował ten kablo- rozgałęziacz i inne wynalazki Sulka na High-Fidelity. Naprawdę życzę dużo zdrowia. Panu Ryce z Hi- Fi Philosophy też - dużo zdrowia - szczególnie w kontekście testu sulkowego, zasilającego cuda za 25tys zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, babatular napisał:

Pan Bazodrut uczestniczą w zawodach jak najwyżej wycenić jak najbardziej paskudnie i niechlujnie wykonaną rzecz

Akurat kabelki Bazy są zrobione bardzo estetycznie. Światowy poziom, również w opakowaniu. 

Co do recenzentów - oni z tego żyją, że piszą głupoty na zamówienie. To część współczesnego świata, choć prawdą jest, że Ryka w pisaniu farmazonów przechodzi samego siebie i powinien jakiś medal za to dostać państwowy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paweł C napisał:

Akurat kabelki Bazy są zrobione bardzo estetycznie. Światowy poziom, również w opakowaniu

Właśnie straciłem przytomność - Bazodrut to naprawdę światowy poziom. Fenomenalne wykonanie, najwyższej klasy materiały, zaplecze badawczo- rozwojowe, co za technologia i patenty i te  jedwabne, wyściełane pudła na te cuda ze skóry bizona arktycznego i drzewa eukaliptusowego z buszu afrykańskiego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, babatular napisał:

Właśnie straciłem przytomność

Przeczytałeś moje wpisy czy tylko stukasz w klawiaturę bez sensu? Ja miałem jego kabelki w domu, ty najwyraźniej nie. Są ładne, pięknie opakowane i w żaden sposób nie wpływają na dźwięk. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Paweł C napisał:

Przeczytałeś moje wpisy czy tylko stukasz w klawiaturę bez sensu? Ja miałem jego kabelki w domu, ty najwyraźniej nie. Są ładne, pięknie opakowane i w żaden sposób nie wpływają na dźwięk. 

Piękne, naprawdę piękne. Miałeś też kabel USB z tym kamieniem filozoficznym ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, babatular napisał:

Piękne, naprawdę piękne. Miałeś też kabel USB z tym kamieniem filozoficznym ?

Nie. Ale miałem inne kable USB, na przykład Audioquest,  które brzmieniowo nie różniły się niczym od tych za 10 złotych. Ale kamień magiczny to jest dobry kierunek, tu nie kupujesz technologii a tajemnicę. Mi się podoba. Ciekawe ile Baza tego sprzedał? 

Tak na marginesie, Wiesiek to jest bardzo fajny facet. Ma swoją obsesję, może nawet rzeczywiście wierzy w to, że jego kabelki uplecione w tajemniczych okolicznościach i z mistycznych materiałów są wybawieniem dla audiofili. On robi to samo co wspomniany Audioquest tylko na mniejszą skalę. Nie widzę nic zdrożnego w tym, że znajduje chętnych na swoje wyroby - nawet jeżeli techniczny koszt ich wytworzenia to kilka złotych. Mamy wolny rynek i każdy może być tak bardzo głupi, naiwny i podatny na wpływy jak tylko chce. Każdy może też robić ze swoimi pieniędzmi co mu się podoba, nawet poprawiać sobie humor czy ego kabelkami za 5 tysięcy złotych. I nawet lepiej jeżeli wyda te pieniądze u Sułka czy Bazy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Paweł C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Paweł C napisał:

Baza i Sułek

Bazodrut i Sulek w jednym rzędzie?

Pomijam jak grają Bazodruty bo słuchałem tylko kilku, najczęściej sieciówki i nie ma czego porównywać.

Chcę zwrócić jednak uwagę, że nie ma dostępnych testów kabli Bazodruta.

No tak, przecież testy są płatne, nieobiektywne i na zamówienie. Pozostawmy je w spokoju.

To może taki fakt, że Sulek wystawia się na wystawie AVS rokrocznie, do początku istnienia. A Bazodrut?

I możecie mi wierzyć lub nie, ale chętnych żeby te pokazy obśmiać jest całkiem wielu.

Jakoś nie zauważyłem, by mieli co. Dziwne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, jafi napisał:

Niech tych wielu forumowiczów sami poszukają prawdy o dźwięku, mnie w to nie mieszaj.

Chętnie pracuję z ludźmi, którzy zapraszają mnie do siebie. Nikt w domowej atmosferze nie jest butny, wszystkowiedzący, szyderczy itd.

Ale to nie jest opowieść, która tu się nadaje. Nuda. Bo o czym pisać? Że ktoś słuchał muzyki i zmienił swój punkt widzenia, jej postrzegania. Albo o tym, że system nie chciał grać i nagle zaczął?  

 

O jakim szyderstwie mówisz? Piszemy aby wkleić tutaj środek tej listwy, zero odpowiedzi, piszemy o napisaniu z jakich komponentów jest wykonany środek listwy, zero odpowiedzi, piszemy aby coś o kablu napisać, który jest przyklejony do listwy, zero odpowiedzi. Wiemy tylko o obudowie listwy, bo jest tą samą co można kupić w Castoramie. Więc o czym można dyskutować,  skoro konstruktor wstydzi się rzeczowo odpowiedzieć. A tylko  chwali produkt i co to ta listwa nie robi z systemem.. A jakoś inni Producenci nie mają problemu z odpowiedziami na tego typu pytania.

A Polacy to jednak nie są zbytnio bogatymi obywatelami tego Świata i nie chcą za opla zapłacić tyle co by kupili volvo. 

Zamiast odpowiedzieć konkretnie na pytania to piszesz tylko jacy to wszyscy są be , bo mamy inny pogląd niż konstruktor. A my wiemy o niej tyle ile możemy zobaczyć na zdjęciu. A sprawdzać coś w ciemno o czym się nic nie wie to niestety dla wielu jest szkoda czasu, a o prądzie nawet nie wspomnę. A ochrona środowiska na czasie...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, lolek126 napisał:

Piszemy aby wkleić tutaj środek tej listwy

Może pomoże ci i tym, w których imieniu piszesz tekst o kierunkach napisany przez Jerzego Sarotę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

albo inny o koszulkach termokurczliwych:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierunkowe koszulki termokurczliwe i wtyki "krigenizowane" długopisem. Wiemy - jestes w tym miszczem ( nie ma tu błędu ortograficznego).

Czy ten długopis którym bazgrzesz po tych wtykach ma końcówkę grafitową czy z diamentu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, jafi napisał:

Może pomoże ci i tym, w których imieniu piszesz tekst o kierunkach napisany przez Jerzego Sarotę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

albo inny o koszulkach termokurczliwych:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Napisałem co by mnie  interesowało, a skoro wstydzisz się napisać tutaj konkretne odpowiedzi to ja kończę tę jałową dyskusję, bo ona do niczego nie prowadzi, a wyłącznie czas się traci na coś czym nie jest....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lolek126

Dotknąłem istoty sprawy, a ty się wycofujesz?

Zdjęcia niewiele dadzą, jeśli nie zrozumie się metody postępowania.

A tę wyjaśnia między innymi Jerzy Sarota na swoim blogu.

Wiem, że wolisz manipulować zdjęciami i cenami i kto wie może masz rację. Taki jeden pisał o wygrzewaniu koszulek termokurczliwych w produktach Sulek Audio, ale nie potrafił tej manipulacji poprzeć żadnym cytatem z opisu bądź testu.

Później był moderatorem tego forum, a teraz jest redaktorem. Wróżę ci awanse.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jafi napisał:

Zdjęcia niewiele dadzą, jeśli nie zrozumie się metody postępowania.

 

Faktycznie, zdjęcia niewiele dadzą. Ja ich nie chcę oglądać bo po co? Przeczytałem oba teksty i przeczytam też resztę. Dawno nie obcowałem z taką dozą absurdu, będę musiał dawkować sobie przyjemność. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, jafi napisał:

Autor już by płonął na stosie:)

Nie żałuję. Ja wychowałem się na porządnym, brytyjskim humorze, który polega między innymi na opowiadaniu z kamienną twarzą i z pełną powagą rzeczy absurdalnych i śmiesznych. Stoję też na straży przekonania, że każdy ma prawo wierzyć w najgłupsze nawet idiotyzmy a mi nic do tego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
9 godzin temu, absinth3 napisał:

Mam do Kolegi prośbę o wypunktowanie różnic między II a III (co one zasilały?)

Oczywiście nie spieszy się.

Pozdrawiam

Z chęcią. Zasilały Roksana BLAK.

Są zauważalne, choć oba kable mają podobne założenie podstawowe - rasowość, klasa, barwa. Dużo harmonii, taki "analogowy" klimat. Dobra równowaga tonalna, plastyczność, wrażenie że system gra ciut "większym" dźwiękiem bezstresowo, nie napina się. Średnica minimalnie zagęszczona, ciut po + stronie.

Natomiast w mkiii dochodzi lepsza kontrola skrajów, lepsze poczucie "prat", dynamiki i szybkości, góra fajniej nadaje lotność brzmieniu. Inaczej mówiąc mkiii jest bardziej uniwersalny, bardziej rockowy, Yello też brzmi na nim...prawdziwiej. Choć subiektywnie opinii może być tysiąc, też kwestia repertuaru (ja słucham dużo mocnej i szybkiej muzyki), obiektywnie mkiii wydaje mi się zauważalnym krokiem naprzód, rozwinięciem - wskazanym - mkii.

Co jednak najciekawsze, mój "Vincent H-End Power Cable" znów się obronił. Nie wiem co oni tam wsadzili ;), bo choć, co umiem przyznać, brzmienie nie jest tak bogate, momentami porywające kulturą, świetnie wyważonym ciężarem brzmienia i wieloma innymi cechami, właśnie w Yello / Kornie / Rammsteinie ma to coś, szybkość, impuls, zniknięcie z toru, pewien rodzaj drive`u i szaleństwa, którego nie miał żaden inny testowany kabel. Ale tym się nie kieruj, ja najwyraźniej tak lubię, tak potrzebuję. Obiektywnie mkiii jest lepszym kablem niż Vincent, z mkii bym się zastanawiał. Ale ja zostanę z obecnym, swoją drogą polecam jako ciekawostkę, jest tani, może jeszcze gdzieś do nabycia, ciekawe jak inni by go odebrali - nie jest zbyt powszechny więc pewnie ciężko się wobec niego innym odnieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Pawło napisał:

(ja słucham dużo mocnej i szybkiej muzyki)

Dzięki uprzejme!

Ja zaś miałem taką przygodę: testuję głośnikowca (firmy NN). Jest super. Tylko klasyka i raczej dawna. Tak patrzę po dysku i Rammstein skądś się znalazł- włączam... Gra fajnie, ale wchodzi wokal i czegoś brak... Męski głos do tyłu i mniejszy niż powinien być,  a na klasyce było w zasadzie bardzo OK.

Tak, że Twoje obserwacje są bardzo cenne. Napisz proszę - jak się zachowują wokale na dwójce i trójce (chodzi mi o powyższe cechy) i jakie są wtyki na kablach?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez absinth3

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, absinth3 napisał:

Dzięki uprzejme!

Ja zaś miałem taką przygodę: testuję głośnikowca (firmy NN). Jest super. Tylko klasyka i raczej dawna. Tak patrzę po dysku i Rammstein skądś się znalazł- włączam... Gra fajnie, ale wchodzi wokal i czegoś brak... Męskim głos do tyłu i mniejszy niż powinien być,  a na klasyce było w zasadzie bardzo OK.

Tak, że Twoje obserwacje są bardzo cenne. Napisz proszę - jak się zachowują wokale na dwójce i trójce i jakie są wtyki?  

Na dwójce są bardziej płynne, miękkie, plastyczne i czegoś im brakuje gdy muza wydaje się tego wymagać. Na 3 ekspresja i energia już bardzo dobre, to słychać m.in na DCD, DSOTM (Gig in the Sky), Hair (Easy To Be Hard). Więcej oddanych emocji. A i tak mój Vincent lepiej według mnie oddaje cykania i szaleństwo Yello ? -na mkiii to wciąż taka trochę "fajna audiofilska muzyka do posłuchania" ;). Dziwne jest to audio. Wtyki sprawdzę w domu.  Gdyby tak można było połączyć oba kable...;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.