Skocz do zawartości
IGNORED

Czy słuchacie kabli sieciowych?


Lesław01

Różnica między kablami sieciowymi  

928 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy słyszysz różnicę mędzy kablami sieciowymi



Rekomendowane odpowiedzi

Przynajmniej nie zalewasz, że poprawil się taming i rytm... ;-)

 

Gdzieś wcześniej napisałem, że przestrzeń ma związek z separacją przesłuchów.

Ale to objawi się głównie w kablach IC.

Być może zaczęło być "czyściej" (mniej zakłóceń) co również objawia się jako poprawa przestrzeni...

 

Może wreszcie uległeś niewątpliwemu urokowi Kolegi...?

 

I ciekawe, czy Mcgyver stosował jakieś koślawe mity, czy zwyczajnie podszedł do budowy kabla po inżyniersku?

 

Na szczęście to nie urok kolegi bo zmienił te kabelki w mgnieniu oka nie mówiąc mi co robi. Na prawdę różnicę było słychać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Nie wiem jak to profesjonalnie napisać więc napiszę po swojemu. Na lepszym kabelku (niekoniecznie droższym) scena była zjawiskowa wszerz i do przodu, dźwięk mnie otaczał. Po przełączeniu na gorszy kabel dźwięk jakby zamknął się między głośnikami i bardzo cofnął się do lini kolumn. Dosłownie różnica była namacalna tak jakby ktoś nakrył kolumny kocem. Na prawdę różnica była słyszalna i to bardzo aż byłem w szoku tym bardziej że ten gorszy kabel to tez nie było byle co.

 

Dziękuję...

 

to niekoniecznie musza byc podle urządzenia - może to być np powolny piec lampowy który ze srebrnym okablowaniem przyspieszy tempo wygaszania talerzy i basu

to słychać na dobrze zrealizowanym metalu gdzie tempa są > 240bpm

 

Ciekawe - co na to nasz spec :) od spraw niemożliwych :)

Może na prędko... dorobi jakąś teorię...

 

ps.

np. że jak pracują dwie centrale naraz - to jest mało koszernie dla melomana...:)

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to profesjonalnie napisać więc napiszę po swojemu. Na lepszym kabelku (niekoniecznie droższym) scena była zjawiskowa wszerz i do przodu, dźwięk mnie otaczał. Po przełączeniu na gorszy kabel dźwięk jakby zamknął się między głośnikami i bardzo cofnął się do lini kolumn. Dosłownie różnica była namacalna tak jakby ktoś nakrył kolumny kocem. Na prawdę różnica była słyszalna i to bardzo aż byłem w szoku tym bardziej że ten gorszy kabel to tez nie było byle co.

Brawo za otwarty umysł i odwagę przyznania się. Bo wiesz tu cie będą szykanować na "wierzenia"..oczywiście w ich mniemaniu wierzenia ;)

 

Ja się przekonywałem sam, będąc wcześniej raczej negatywnie nastawionym. Pierwszy kabel kupiłem z ciekawości i chęci ozdobienia sprzetu. Sam nie mogłem uwierzyć własnym uszom że to jednak ma wpływ i wcale nie nie mały. Zdążyłem wydać pare dobrych stówek na eksperymenty (tylko kable ze szpuli) zanim zacząłem czytać recenzje kabli. Wcześniej je omijałem szerokim łukiem.

Ale dziś przyznaje, byłem głupcem uważając że to nie może mieć wpływu..

I właściwie że jestem osobą "techniczną" to nie przeszkadza mi w tym wypadku brak do końca zrozumienia dlaczego to słychać. Ale w końcu chodzi tu o słuchanie muzyki. A jak można poprawić brzmienie zestawu w ten sposób to czemu nie. To jest jak dostrajanie gitary ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki rafa. Po prostu piszę to co słyszałem. Jestem początkujący i nie ukrywam że wielu rzeczy jeszcze nie jestem w stanie wychwycić ale ta zmiana była nie do podważenia. Dużo czytam to forum i inne i jak się ma czymś nie znam to się nie wypowiadam. Zauważyłem że w wielu wątkach ludzie tu się kłócą w dość niemerytoryczny spób co raczej nie przekonuje do ich racji. Ja usłyszałem różnice i się tym pochwaliłem na forum a czy ktoś mi uwierzy to już jego sprawa :-)

 

P.S.

rydz ha ha, jednak kabelki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka przestała grać na chwile :-) Potem powtórzyliśmy tą czynność. Różnica była ogromna i nie dało się jej nie usłyszeć być może dlatego, że kable jakie podłączył jak sam Macgyver przyznał to najlepszy i najgorszych jaki posiadał w domu z tym, że ten najgorszy jest poza zasięgiem takiej bidulki jak ja ;-) Druga sprawa to pewnie cała reszta zestawu. Podejrzewam że przy sprzęcie ktory ja posiadam obecnie można by nie wyczuć różnicy. Chyba zgodzisz się że do wzmaka za 1000-2000 pln bzdurą jest kupować kabel za 3000 (taki przykład).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Muzyka przestała grać na chwile :-) Potem powtórzyliśmy tą czynność. Różnica była ogromna i nie dało się jej nie usłyszeć być może dlatego, że kable jakie podłączył jak sam Macgyver przyznał to najlepszy i najgorszych jaki posiadał w domu z tym, że ten najgorszy jest poza zasięgiem takiej bidulki jak ja ;-) Druga sprawa to pewnie cała reszta zestawu. Podejrzewam że przy sprzęcie ktory ja posiadam obecnie można by nie wyczuć różnicy. Chyba zgodzisz się że do wzmaka za 1000-2000 pln bzdurą jest kupować kabel za 3000 (taki przykład).

 

Ogólnie widzę że oponenci starają się Ciebie zamęczyć i zagonić do narożnika - nie daj im powodu...

Już wszystko fajnie opisałeś....a cała reszta będzie wiedziała co z tym zrobić...

Dziękuję i pozdrawiam...oby więcej Twoich wpisów / przekaz był jasny - ale teraz niektórzy muszą go zasmrodzić...taka ich karma...

Kapujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Różnica była ogromna i nie dało się jej nie usłyszeć być może dlatego, że kable jakie podłączył jak sam Macgyver przyznał to najlepszy i najgorszych jaki posiadał w domu

 

Pamiętaj że McGyver to stary " wyjadacz " elektronik . :)

 

Dziękuję i pozdrawiam...oby więcej Twoich wpisów

 

Niee no , w zakładce Hi-End zostałeś nawrócony ? nawet palton napisał że cię nie poznaje . :)

 

Słuchajcie sobie kabelków różnych różnistych , też słuchałem przez lata / żaden element toru który wymienimy nie wniesie takich emocji jak żonglowanie kablami .

Dlaczego tak się dzieje ? :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z każdej strony żle :)

Jak Ty sam ze sobą wytrzymujesz ?

 

Zwraca baczną uwagę na innych i nie ma czasu z sobą cokolwiek robić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwraca baczną uwagę na innych i nie ma czasu z sobą cokolwiek robić.

Przynajmniej nie wypisuję bzdur o 5%.

 

Chyba zgodzisz się że do wzmaka za 1000-2000 pln bzdurą jest kupować kabel za 3000 (taki przykład).

 

Do innych wzmaków to też bzdura.

 

Grzegorz7 widziałem że się irytujesz nt timing i rytmu

chodzi o to że słabe urządzenia audio naprawdę mogą gubić rytm szybszych sekcji rytmicznych (objawia się to przesunięciami uderzenia np werbla), spowalniać wybrzmienia i wygaszanie basu, zlewac dzwieki talerzy - to o to chodzi z rytmem bo oczywiscie kable nie przyspieszą tempa nie zmienią tonacji utworu itd :)

 

W nagraniach pochodzących z lat 50tych zupełnie tego gubienia nie słychać, a obawiam się, że ówczesny sprzęt był trochę gorszy.

 

Pamiętaj że McGyver to stary " wyjadacz " elektronik . :)

 

Który przeszedł na złą stronę mocy. Słyszy bezpieczniki. Jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one. To częsta przypadłość wśród konstruktorów audio. Właściwie takie osoby powinno się określać mianem "konstruktorów", albo kapłanów audio-voodoo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
żaden element toru który wymienimy nie wniesie takich emocji jak żonglowanie kablami .[/b]

Dlaczego tak się dzieje ? :))

 

Bo zmienisz kolumny- od razu słyszysz różnicę, podobnie z akustyką pomieszczenia. Inne klocki też zauważysz, lecz z kablami, zwłaszcza w prawie nieistotnych miejscach, jak np sieciowy, jest inaczej. Niektórzy przekonani przez "wierzących", że mocno wpływają na dźwięk, na siłę próbują doszukać się zmian, stresując się przy tym okropnie, bo to "musi grać"!

W końcu "zaczynają słyszeć zmiany", nie chcąc być gorszymi od tych "wierzących".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pamiętaj że McGyver to stary " wyjadacz " elektronik . :)

 

 

 

Niee no , w zakładce Hi-End zostałeś nawrócony ? nawet palton napisał że cię nie poznaje . :)

 

Słuchajcie sobie kabelków różnych różnistych , też słuchałem przez lata / żaden element toru który wymienimy nie wniesie takich emocji jak żonglowanie kablami .

Dlaczego tak się dzieje ? :))

 

Wiem, że moje doświadczenie przy takich osobach jak Macgyver czy Wy jest zerowe i nie piszę tego złośliwie, po prostu tak jest. W życiu przesłuchałem może ze cztery zestawy stereo (wliczając mój, brata i Maca) z czego tylko jeden z górnej półki. Uwierz mi że nie jestem osobą ktorej można coś wcisnąć jeśli się z tym nie zgadzam. Nigdy nie pisałem że żąglowanie kablami ma największy wpływ na brzmienie tylko że wtym konkretnym przypadku było to słychać i kropka. Odwiedzę jeszcze Maca z moimi kolumnami i wzmakiem i również z ciekawości sprawdzę wpływ tych kabli bo może okazać się że w tym przypadku nic nie zmienią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Pamiętaj że McGyver to stary " wyjadacz " elektronik . :)

 

 

 

Niee no , w zakładce Hi-End zostałeś nawrócony ? nawet palton napisał że cię nie poznaje . :)

 

Słuchajcie sobie kabelków różnych różnistych , też słuchałem przez lata / żaden element toru który wymienimy nie wniesie takich emocji jak żonglowanie kablami .

Dlaczego tak się dzieje ? :))

To nie ze mną jest źle ;)

 

Że tak powiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Może ktoś tu zagląda kto chce spylić niedrogo jakąś fajną listwę DIY która nic nie wnosi do przekazu. Coś za 200 no max 250 zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi że nie jestem osobą ktorej można coś wcisnąć jeśli się z tym nie zgadzam. Nigdy nie pisałem że żąglowanie kablami ma największy wpływ na brzmienie tylko że wtym konkretnym przypadku było to słychać i kropka.

Przekonanie o słyszeniu kabli wychodzi z mechanizmu działania słuchu, proces ten działa podświadomie stąd przekonanie, że zjawisko jest słyszalne, a więc to nie jest kwestia wciskania tylko tej całej otoczki, którą chłoniesz jak gąbka czy chcesz, czy nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedzę jeszcze Maca z moimi kolumnami i wzmakiem i również z ciekawości sprawdzę wpływ tych kabli bo może okazać się że w tym przypadku nic nie zmienią.

Czy jesteś przygotowany na to.. że jak wyjdzie tak duża różnica przy kablu sieciowym to bez niego ciężko już będzie słuchać własnego zestawu..?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Wrzuce cos od siebie jako ze natknelem sie na ciekawą opowiesc na temat kabli i calego szumu wokol nich. W stanach przeprowadzono eksperyment i grupie audiofili zaprezentowano nagrania na dobrej jakosci okablowaniu jak i na zwyklym drucie z wieszakow i?............... wedlug audiofili oba zestawy brzmialy doskonale(nie wiedzieli jaki trik za tym sie czail ) PRZEKROJ,MATERIAL WYKONANIA I IZOLACJA TO WEDLUG MNIE JEST NAJWAZNIEJSZE W CALYM KABLOWYM SZALENSTWIE A JEZELI KTOS SLYSZY ROZNICE W BRZMIENIU Z KABLA ZA 5 TYS W POROWNANIU DO 300ZL TO JEST TO CZYSTA PSYCHOLOGIA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy jesteś przygotowany na to.. że jak wyjdzie tak duża różnica przy kablu sieciowym to bez niego ciężko już będzie słuchać własnego zestawu..?

 

Już mi się ciężko słucha w porównaniu do tego co słyszałem ale kolega obiecał że coś dla mnie wykombinuje :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak droga bez końca.. ale każdy ma wybór jak szybko i daleko nią iść.. :)

 

.. by osiągnąć swój cel..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuce cos od siebie jako ze natknelem sie na ciekawą opowiesc na temat kabli i calego szumu wokol nich. W stanach przeprowadzono eksperyment i grupie audiofili zaprezentowano nagrania na dobrej jakosci okablowaniu jak i na zwyklym drucie z wieszakow i?............... wedlug audiofili oba zestawy brzmialy doskonale(nie wiedzieli jaki trik za tym sie czail ) PRZEKROJ,MATERIAL WYKONANIA I IZOLACJA TO WEDLUG MNIE JEST NAJWAZNIEJSZE W CALYM KABLOWYM SZALENSTWIE A JEZELI KTOS SLYSZY ROZNICE W BRZMIENIU Z KABLA ZA 5 TYS W POROWNANIU DO 300ZL TO JEST TO CZYSTA PSYCHOLOGIA.

A w moim profilu "O mnie" Ty czytał...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Panowie. Zasilam swoje klocki trafem redukującym napięcie do 100V ( firma Airlink ). Miałem wzmacniacz podłączony bezpośrednio pod trafo i bardzo fajnie to grało. Jednak po podłączeniu pod listwę zasilającą z duraluminium na nóżkach antywibracyjnych z platynowanymi elektrodami zagrał tak jak nie ten wzmacniacz. Listwę podłączyłem kablem Krell z rodowanymi gniazdami.

Efekt? Powiększyła się głębia sceny. Pojawiło się całe mnóstwo szczegółów o których istnieniu nie miałem pojęcia. Barwa i nasycenie dźwięków wraz z duża ilościa powietrza. Prawda jest taka że im czulsze mamy urządzenia tym bardziej słychać różnice przy ich jakości zasilania i nie tylko zasilania.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, chwila. To po podpięciu pod listwę zasilanie jest LEPSZE, jak podpięte BEZPOŚREDNIO POD TRAFO???

Magia jakaś, czy co? Zawsze sądziłem, że parę złączy i kabli po drodze, obojętnie z czego by nie były, może taki obwód tylko popsuć, nigdy poprawić!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna magia. To tak jakby powiedzieć że przedłużenie kanalizacji wodnej o filtr z uszlachetnieniem wody pitnej szkodzi zamiast coś poprawić. W grę wchodzi nadanie zasilaniu odpowiedniej harakterystyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla wszystkich sceptyków brzmienia kabli mam prosty teścik sprawdzający faktyczne róznice

nagrajcie jakimś porządnym rejestratorem system grający najpierw na jednym kablu a pozniej na drugim

roznice albo ich brak slychac wtedy jak na tacy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.