Skocz do zawartości
IGNORED

Czy słuchacie kabli sieciowych?


Lesław01

Różnica między kablami sieciowymi  

928 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy słyszysz różnicę mędzy kablami sieciowymi



Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że wiele rzeczy ma znaczenie. W mniejszym czy większym stopniu. Jako twardo stąpający po ziemi powinieneś pamiętać jedno z praw materializmu dialektycznego: prawo przemiany ilości w jakość – polegające na tym, że poszczególne drobne przemiany materii sumują się, aby w pewnym momencie osiągnąć punkt krytyczny, na którego skutek powstaje zupełnie nowa jakość (źródło - Wikipedia). ;)

 

Jeśli to "prawo" jest twierdzeniem prawdziwym - to teza głosząca, że w przypadkach kiedy złożony przez audiofila zestaw audio wykazuje ogromna wrażliwość na zmiany kabla zasilającego w postaci zmiany brzmienia wzmacniacza na wyjściu sygnałowym, to jedynym prawdziwym wnioskiem jest ocena, że audiofil połączył w zestaw uradzenia drastycznie niepasujące do siebie pod względem elektrycznym. A ów kabel zasilający, jest przysłowiowym "gwoździem do trumny" owego zestawu, ukazijącym jego skumulowane błędy.

 

Włodek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jeśli to "prawo" jest twierdzeniem prawdziwym - to teza głosząca, że w przypadkach kiedy złożony przez audiofila zestaw audio wykazuje ogromna wrażliwość na zmiany kabla zasilającego w postaci zmiany brzmienia wzmacniacza na wyjściu sygnałowym

 

Prawo przemiany ilości w jakość akurat dotyczy kumulacji zmian małych.

 

jedynym prawdziwym wnioskiem jest ocena, że audiofil połączył w zestaw uradzenia drastycznie niepasujące do siebie pod względem elektrycznym

 

Jedynie prawdziwych wniosków może być wiele - zależy kto jest wnioskującym. ;) Ale fałszywe założenie prawie zawsze skutkuje fałszywym wnioskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Że nie wspomnę ile niewiadomej jakości miedzi znajduje się na samym transformatorze, to musi dopiero degradować. No ale pomimo to wymienia się sam bezpiecznik wiadomo, że tego też nie trzeba lutować, a całe 1.5cm drucika zapewne poprawi każdy aspekt brzmienia:) Już kiedyś zauważyłem też, że całe voodoo w audio opiera się na prostej podmianie, smarowaniu, zawieszaniu, stawianiu na urządzeniach itd. A bardziej znaczące rzeczy, które mogłyby mieć realny wpływ i faktyczną poprawę olewa się z wiadomego powodu. Z tego też względu powstały ciężarki na wtyczki, opaski, podstawki itd. wszystko oczywiście jako niezbędne akcesorium dla sieciówek, bo szybka i łatwa aplikacja to podstawa w sianiu takiej ściemy.

Dodać należy, ze wg słyszących zmiany po zastosowaniu w.wym. akcesoriów ZAWSZE występowała poprawa. Czy ktokolwiek pisał, że mu dźwięk popsuło? To taka audiohomeopatia, która pomaga, fizycznie nie działając.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ tak, niezależne. Przez inne osoby, w innych warunkach (system, akustyka).

 

Nie chciałbym zdradzać tajemnicy naszej prywatnej korespondencji, powiem jedynie, że propozycja testu w znanych warunkach jest nadal otwarta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodać należy, ze wg słyszących zmiany po zastosowaniu w.wym. akcesoriów ZAWSZE występowała poprawa. Czy ktokolwiek pisał, że mu dźwięk popsuło? To taka audiohomeopatia, która pomaga, fizycznie nie działając. .

Dokładnie tak nigdy degradacja, a jak już ktoś napisze coś w odstępstwie od tej reguły to jest to bezpieczny tekst w stylu: "u mnie nic nie wniosło, ale może na Twoim systemie coś da" broń Boże żeby nie napisać, że taka opaska z kamieniami na kabel sieciowy po prostu NIE działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie specjaliści od sieciówek czy moglibyście wyjaśnić zjawisko drgań opisane tutaj:

 

Przypomnę, że Reference Power Distributor jest listwą zasilającą AC służącą do rozdzielenia napięcia zasilającego pomiędzy poszczególne komponenty systemu – to jej prymarna funkcja. Równie ważna jest jednak jej funkcja polegająca na zmniejszeniu drgań przenoszonych przez kable zasilające oraz zminimalizowanie szumów EMI/RFI.

 

Aby to osiągnąć jej obudowę wykonano z litego bloku duraluminium. Proces obróbki głównego korpusu jest pracochłonny i zajmuje około ośmiu godzin przy użyciu numerycznych maszyn CNC. Gniazda SDS (SDS = Schuko Distributor Sockets) firmy Furutech mocowane były w niej nie tylko do spodu obudowy, jak w mojej referencyjnej listwie Acoustic Revive RTP-4eu Ultimate, ale także do górnej pokrywy, co zapewniało jeszcze lepszą integrację mechaniczną z obudową. A lepsza integracja mechaniczna to bardziej skuteczne pochłanianie drgań wewnątrz listwy.

 

Jakie to drgania w tych sieciówkach i w tej listwie się pojawiają i od czego oraz jak wpływają na dźwięk?

 

Całość oczywiście autorstwa W.P. tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak to takie ważne to może sprzedam auto i kupię sobie listwę za 16 tys. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fałszywe założenie prawie zawsze skutkuje fałszywym wnioskiem.

 

I tu właśnie leży pies pogrzebany, mówiąc kolokwialnie :-)

Audiofil a właściwie "hidendofil" - bo ci maja przywilej posiadania nad słuchu w porównaniu ze zwyczajnymi audiofilami i melomanami, "odkryli" że zmiana kabla zasilającego na odpowiednio wyceniony w stosunku do kosztów zestawów jakie ponieśli, zmienia brzmienie ich zestawów ZAWSZE poprawiając o klasę adekwatna do ceny kabla. Poprawia brzmienie ich wzmacniaczy w stosunku do brzmienia na kablu standardowo zaimplementowanego do ich wzmacniaczy przez producenta.

Skoro takie założenie nie jest fałszywe, to powinni oni po stwierdzeniu takiej drastycznej zmiany na plus słać protesty do nieuczciwego producenta wzmacniacza jaki zakupili zapewne na podstawie marketingu głoszącego doskonałość brzmieniowa owego wzmacniacza.

Zatem producent ich OSZUKAł wyposażając wzmacniacz w kabelek drastycznie obniżający właściwości soniczne sprzedawanego wzmacniacza. Oszukać lub przekupić, również musiał recenzentów audio, jeśli ów wzmacniacz zdobył jakikolwiek wyróżnienia za jakość swego brzmienia na oryginalnym kablu zasilającym. Zapewne również oszukał hiendophili implementując w swój wyrób bezpieczniki topikowe, które jak zapewne się okaże po wymienieniu na 1000krotnie droższe o tych samych parametrach, znów podniosą klasę wzmacniacza o następne kilka poziomów w stosunku do standardu producenta.

 

Jak myślisz Jurku. Czyje założenia w tym wywodzie są fałszywe. Moje, producenta hiendowego wzmacniacza, czy hiendophila???

 

Włodek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodać należy, ze wg słyszących zmiany po zastosowaniu w.wym. akcesoriów ZAWSZE występowała poprawa. Czy ktokolwiek pisał, że mu dźwięk popsuło? To taka audiohomeopatia, która pomaga, fizycznie nie działając.

 

U mnie wiele kabli psuło brzmienie, zamiast poprawić.

Podejrzewam, że u innych słyszących jest podobnie, tylko oni zazwyczaj piszą o tych elementach, które brzmienie poprawiają,

bo przecież takie tylko są istotne. Po co pisać o tych, które brzmienie psują?

Zresztą to co jednym brzmienie poprawia, to drugim może popsuć, a dla sceptyków wszystko będzie obojętne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nasłuchałem się polskich APS-ów - bardzo dobre są jak na swoją cenę. Co ciekawe są mało czułe na kable sygnałowe (XLR), ale zmianę sieciówek było słychać.

Jasne ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może żeby przestrzec innych przed zakupem bubla, czyż nie po to m.in. jest forum?

 

Niby tak, ale nigdy nie należy wykluczyć, że jakiś bubel u kogoś innego brzmienie poprawi, a nie popsuje.

Więc i tak każdy sobie musi to sprawdzić sam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

A bardziej znaczące rzeczy, które mogłyby mieć realny wpływ i faktyczną poprawę olewa się z wiadomego powodu.

 

Kolega - audiofil ekstremalny (z wykształcenia - m.in. elektronik) w przedwzmacniaczu własnej konstrukcji (lampowym) osłuchiwał każdy element (kondy, rezystory, druciki, lampy) - lepszego pre w życiu nie słyszałem. Nie wie czym można wytłumaczyć różny wpływ na efekt końcowy elementów o prawie identycznych zmierzonych parametrach, czy kierunku wlutowywania elementów, ale słyszy ten wpływ. Pre jest zrobione na starych tanich podzespołach ale zostały one staranie dobrane "na ucho" (oczywiście wartości wynikały z zaprojektowanego schematu). Ma też pre pasywne na własnoręcznie nawijanych srebrnym drucikiem transformatorach - jest jeszcze bardziej "niewidoczne" niż pre aktywne, ale nie zawsze można pasywkę zastosować (mp. u mnie przy 15W wzmocnienia brakuje mocy przy cichszych nagraniach). Problemem jest czasochłonność takiego podejścia - kolega nie chcę dać się namówić na zrobienie pre dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to takie ważne to może sprzedam auto i kupię sobie listwę za 16 tys. :)

 

only

 

jak znany "fizyk" Imć P z Krakowa , napisał że cos działą to na pewno działa

nie ma innej możliwosci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo przemiany ilości w jakość akurat dotyczy kumulacji zmian małych.

No tak to wyjaśnia dlaczego audiofile nie kochają układów aktywnych. Te dają duże zmiany, które dla odbiorcy stanowią taki szok że nie może się on z nimi pogodzić ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą to co jednym brzmienie poprawia, to drugim może popsuć, a dla sceptyków wszystko będzie obojętne.

 

To jak zwykle Ty jesteś w bardzo wielkim błędzie.

Ja wyrzuciłem każdy kabel sygnałowy i głośnikowy wnoszący wyraźna różnice w brzmienie moich zestawów. Wyraźnie różnice bez względu czy owa różnica mi się subiektywnie podobała czy nie. Wyrzuciłem ponieważ takie kable to kable wadliwie skonstruowane i wykonane, degradujące brzmienie zestawu. Akceptacja takich zmian równa się wkroczeniu na drogę akustycznych omamów, nie audiofilii.

Zapewne tak postąpili również koledzy pracujący przy produkcjach audio i posiadający wiedzę i świadomi jej kategorycznych następstw audiofile.

 

Jak sam stwierdziłeś, dla Ciebie wiedza z zakresu fizyki obejmującej dział akustyki i elektrotechniki a także wiedza z dziedziny psychoakustyki, to byłby dokuczliwy balast. Zatem proszę nie wciskaj tego swojego poglądu w każdą dyskusje, bo jest on kuriozalny i smieszny.

 

pozdrawiam,

Włodek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepszego pre w życiu nie słyszałem.

Ładny tekst ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A lepsza integracja mechaniczna to bardziej skuteczne pochłanianie drgań wewnątrz listwy.

 

Może to chodzi o TE drgania... napięcia 230V ...z częstotliwością 50 Hz ???????????????????????

Czyli po pochłonięciu tych drgań do urządzenia dociera...prąd stały 230V :))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup ten lepszy, w czym problem ?

 

Ten lepszy ma parametry też podobne a gra totalnie inaczej.

Co to za forum że nawet moderator jest po stronie niepraktykujących teroretyków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja? ;-)

Wyjątki potwierdzają regułę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam stwierdziłeś, dla Ciebie wiedza z zakresu fizyki obejmującej dział akustyki i elektrotechniki a także wiedza z dziedziny psychoakustyki, to byłby dokuczliwy balast.

 

Dlaczego akustyki? Naukę o akustyce akurat bardzo sobie cenię i bardzo mi się przydała.

Nie widzę jedynie sensu zastanawiania się dlaczego słyszę np. wpływ kabli na brzmienie, bo nic mi to nie da.

Mogę nawet przyznać sceptykom rację, że kabel zasilający nie może zmieniać brzmienia, bo to naukowo stwierdzone,

ale nie zmieni to faktu, że ja jego wpływ słyszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik JuG dnia 06.03.2018 - 13:49 napisał

Trochę nasłuchałem się polskich APS-ów - bardzo dobre są jak na swoją cenę. Co ciekawe są mało czułe na kable sygnałowe (XLR), ale zmianę sieciówek było słychać.

Jasne ;-).

 

oj Lechu Lechu!

Czemu Ty się aktualnie dziwisz?

przecież przy zmianie sieciówek ZAWSZE SŁYCHAĆ ...no przeca przed wyjęciem jednej a założeniem drugiej sprzęt trza wyłączyć...no żesz jak się wyłączy to chyba słychać...że przestał grać? No nie bądź dzieckiem... :)))))))))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za forum że nawet moderator jest po stronie niepraktykujących teroretyków.

Jestem jak najbardziej praktykujący, ale praktykujący zgodnie z zasadami techniki obowiązującymi, zwłaszcza przy porównawczych testach odsłuchowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jak myślisz Jurku. Czyje założenia w tym wywodzie są fałszywe. Moje, producenta hiendowego wzmacniacza, czy hiendophila???

 

Myślę, że zbytnie uogólnienia zwykle są fałszywe bez zależności kto uogólnia. :) Np. niektóre producenci Hi-End-u wkładają niestandardowe bezpieczniku i dodają niestandardowe (własne) kable zasilające. Np. tak miałem w swoim poprzednim wzmacniaczu - ASR Emitter (jedyny Hi-End, który w życiu miałem).

 

Kabli audio można jakoś tam porównać z oponami samochodowymi - te, które idą na pierwszy montaż nie zawsze są najlepszymi w swojej klasie.

 

Ładny tekst ;-).

 

Ale sam przedwzmacniacz akurat jest brzydki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten lepszy ma parametry też podobne a gra totalnie inaczej.

Co to za forum że nawet moderator jest po stronie niepraktykujących teroretyków.

 

To może Ty jako praktykujący słyszący powiesz skąd te drgania w sieciówkach i listwie, o które wyżej pytałem, bo jakoś nikt się nie kwapi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla odbiorcy stanowią taki szok że nie może się on z nimi pogodzić ;-).

 

Wszystkie te dyskusje na forum stanowią dla "nich" szok. Upozorowali sobie światek, w którym WSZYSTKO słychać, są tacy wyjątkowi, znają zasady "działania" ba, słyszą je, takie o których jeszcze nauka nie potrafi wyjaśnić (no może kwantowa ma jakieś zadatki) - a tu okazuje się są ludzie, którzy ten ich światek podważają,

mają czelność obrócić wygodne zadowolenie na lewą stronę, szok panie, szok!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.