Skocz do zawartości
IGNORED

Czy słuchacie kabli sieciowych?


Lesław01

Różnica między kablami sieciowymi  

928 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy słyszysz różnicę mędzy kablami sieciowymi



Rekomendowane odpowiedzi

Jednak doskonale spełniają mój wymóg niewnoszenia zmian barwy głosów moich ukochanych "wyjców operowych" - jak potrafią ich określać poniektórzy koledzy mojej starszej wnuczki :-)

 

To arcyciekawe stwierdzenie....Znaczy, że inne kable coś tam wnoszą, więc jakby "grają inaczej"...:)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włodku, już kiedyś "wspólnie" sprawdzaliśmy wpływ kabli. Dlaczego nie chcesz być więcej "elastyczny" ?

Już pisałem wcześniej. Wypożycz kabel kabel "zepsuty" z jakiegoś salonu audio (nie te które masz na stanie), jeden problem że trzeba "trochę" tyś. zostawić jako depozyt, posłuchaj.

 

pozdr. Mirek

 

ps. proszę o komentarz tylko Włodka, pozostali proszeni są o milczenie.

 

Mirku, ja już pisałem wcześniej, tylko nie pamiętam w jakim wątku, że już sprawdziłem, a właściwie sprawdziliśmy z przyjaciółmi z którymi spotykam się aby sobie posłuchać i porozmawiać o dzisiejszej trudnej rzeczywistości. Tak trudnej nawet tutaj w Anglii :-(

Otóż podpinamy czasem i słuchamy różnic. Co prawda jeśli chodzi o zasilanie właściwie skupiliśmy się do wybrania naszym zdaniem najlepszej listwy zasilającej. Ale kilka kabli zasilających również posłuchaliśmy. Niestety doszliśmy do wniosku, że sugerując się opisami wytwórców i recenzjami to my juz musimy być słuchaczami o znacznej degradacji aparatu słuchu. Jednak nie poddajemy się tak łatwo :-) Jeden z nas wykłada na uniwersytecie Oxford i ma dostęp do laboratoriów zatem z grupa swych studentów mierzą w ramach zajęć nasze problemy ze słuchem w odniesieniu do wszelkich kabli :-)

Pomiary wykazały różnice pomiędzy kablami zasilającymi, jednak na poziomie wartości NIEMOŻLIWYM do wychwycenia w zakresie percepcji słuchu ludzkiego. Również nietoperzy :-)))

Ja sie obawiam, czy aby do porównań kolega nie użył zbyt dobrych i wyrównanych jakościowo kabli. Jednak raczej żaden audiofil nie używa do zasilania zwykłych kabelków do zasilania urządzeń kuchennych czy laptopów i monitorów???

"Audiofilia nervosa" na to mu nie pozwoli :-)))

 

serdeczności wszelkie zasyłam,

Włodek.

 

To arcyciekawe stwierdzenie....Znaczy, że inne kable coś tam wnoszą, więc jakby "grają inaczej"...:)))

 

Alez TAK!

Wnoszą i to nie raz wcale nie mało. Oczywiście mówię o kablach sygnałowych. Kiedyś podpiąłem piękny "zielony" z porządnymi wtykami kabelek jednej prężnej manufaktury audio, na wyjście pre gramofonowego i to przy wkładce MM! Wyobraź sobie moje zaskoczenie kiedy owe koce, które u Was zrzuca każdy nowy ( czytaj lepszy) kabelek, ten na moje głośniki narzucił minimum tuzin! :-)))

Ot elektryczne niedopasowanie parametrów we/wy - in/out. :-) Jako kabel łączący magnetofon w zestawie "sentymentalnym" spisuje się znakomicie :-)

 

Włodek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rezystory i kondy na ich zamówienie robią z nóżkami z niklu

 

Jak to to "aplikują"? Spawają? Skręcają? Zaciskają?

Bo lutować cyną niklowanych elementów to bym nie chciał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jak to to "aplikują"?

 

Nie mam pojęcia. Nigdy tych sprzętów nie widziałem, tylko przeczytałem, że elementy z niklowymi nóżkami były robione specjalnie na zamówienie tej firmy. Obecnie tej rosyjskiej firmy (BurcevAudio Lab) już nie ma ale konstruktor pracuje w rosyjsko-niemieckiej firmie projektowej Wagner Audio Lab, zaprojektowany sprzęt produkuje i sprzedaje jakaś niemiecka firma Etalon Audio. O niklu już nie wspominają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Taki stop generalnie jest rzadkospotykany, chyba, że masz kable ze stopu Nickel Silver.

 

Słyszałem o jednej rosyjskiej firmie H-End-owej wielkiej miłośniczki niklu. Nie tylko kabli ale i rezystory i kondy na ich zamówienie robią z nóżkami z niklu, cewki w głośnikach też.

 

Na cewki to nie wiem, ale Nickel-Silver to popularny stop na końcówki komponentów, które muszą być niemagnetyzne. Nickel-Silver to miedzionikiel, a głównym składnikiem jest miedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyliście tą kierunkowość,

Podobno się nie da zmierzyć ponieważ występuje tylko na poziomie atomowym i nikomu nie udało się jeszcze tego pomierzyć, ale już są tacy co to "słyszą". Jest tylko jakaś teoretyczna próba wyjaśnienia tego zagadnienia. Tak mi kiedyś tłumaczył kolega, który się trochę głębiej zainteresował tematem, ale oczywiście żadnej kierunkowości nie słyszał. On też nie wiedział ile jest w tych teoretycznych rozważaniach prawdy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam się śmieję, że używam kabelków z troszkę bardziej wyrafinowanego stopu używanego w medycynie "dentystycznego" :-))) Z wtykami ów "dental" łączony jest metoda bezpośredniego zgrzewania, bez pośrednictwa dodatkowego srebrnego lutowia.

 

Być może to przewody tego dentysty - audiofila:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podobno się nie da zmierzyć ponieważ występuje tylko na poziomie atomowym i nikomu nie udało się jeszcze tego pomierzyć, ale już są tacy co to "słyszą". Jest tylko jakaś teoretyczna próba wyjaśnienia tego zagadnienia. Tak mi kiedyś tłumaczył kolega, który się trochę głębiej zainteresował tematem, ale oczywiście żadnej kierunkowości nie słyszał. On też nie wiedział ile jest w tych teoretycznych rozważaniach prawdy.

Ale te kierunlowe, to tylko do prądu stałego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam między gramofonem a pre kabelek z oznaczoną kierunkowością.

Nie wiem czy ją słychać, ale skoro producent oznaczył to nie będę mu robił na złość i podłączał odwrotnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaa

a jeden z uczestników tego forum , wierzy ze oprór mierzony zgodnie ze strzałka jest niższy , niż ten "pod strzałke"

 

ludzieeeeeee

 

litości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz. Nie kupowałem tego kabla dlatego, ze jest kierunkowy. Tę kierunkowość dostałem niejako niechcący. To mam go odwrotnie podłączać bo technicznie kierunkowość nie ma wpływu? Dla spokoju podłączyłem we właściwym kierunku i tyle..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla spokoju podłączyłem we właściwym kierunku i tyle..

 

bo w to wierzysz

 

i tyle

 

tylko nie pisz , że nie

 

:]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, ze słychać zmiany w przypadku różnych interkonektow nie oznacza, ze słychać tez kierunkowość. Technicznie rzecz biorąc jest to mało prawdopodobne a w przypadku prądu przemiennego wręcz niemożliwe.

Nie jestem złośliwy zazwyczaj i jak ktoś narysował strzałkę to się do niej dostosowałem. O czym tu filozofować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem złośliwy zazwyczaj i jak ktoś narysował strzałkę to się do niej dostosowałem. O czym tu filozofować?

 

Miałem całkiem sensowny kabel gitarowy Proel Die Hard. Oczywiście kierunkowy. Kierunkowość w kablach gitarowych polega na podłączeniu ekranu do jednego końca, co wprawdzie wobec połączenia mas zupełnie nic nie daje, ale dobrze masuje ego. Tylko że kabel miał od strony instrumentu wtyczkę prostą a od wzmacniacza łamaną, a ja chciałem odwrotnie więc cierpiałem i wkładałem odwrotnie. Aż w końcu kabel się popsuł, jak zwykle przy zalewanych wtyczkach, więc uciąłem i chciałem dolutować nowe. I co? W środku to:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czyli krótko mówiąc oprócz tego, że to voodoo, to w tym przypadku oszustwo.

Tak tylko pokazałem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, ten przeód z wysyłką 100zł nie kosztuję więc jest jak jest, jak ze wszystkim.

 

Sugerujesz, że cena usprawiedliwia oszustwo, czy że takie strzałki to tylko "ozdupki"? ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest oszustwo, masz racje, tylko jakoś mnie to nie dziwi w tej klasie cenowej.

 

Mnie właśnie w niskiej cenie dziwi oszustwo, bo jest mało opłacalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mnie właśnie w niskiej cenie dziwi oszustwo, bo jest mało opłacalne.

 

Producent pisze wyraźnie że kabel jest kierunkowy i ma jedną żyłę, więc niby jest ok ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak na estradzie, czy w studio masz plątaninę kabli, strzałki na nich się przydają. Przynajmniej wiadomo, gdzie szukać konsolety albo wzmacniacza, a gdzie mikrofonu, czy gitary ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest oszustwo, masz racje, tylko jakoś mnie to nie dziwi w tej klasie cenowej.

Ta "lepsza klasa" ma wewnątrz węże ogrodowe i piasek sam nie wiem co jest gorsze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty bredzisz, tu masz średnia półkę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

topowych ze szpuli się nie sprzedaje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta "lepsza klasa" ma wewnątrz węże ogrodowe i piasek sam nie wiem co jest gorsze :)

 

A pro pos piasek, tu przychodzi na myśl żwirek w tych cudach, tzw, "wirtualnych masach".

Dziś nawet gdzieś przeczytałem, że trzeba dbać aby on był cały czas wilgotny... (!!!) czyli ni mniej, ni więcej jest potrzeba by to ustrojstwo podlewać konewką razem z kwiatkami?

Nie napisał ów mędrzec niestety czy jest jakaś specjalistyczna ciecz, o zwykłą kranówą to nie uwierzę.

 

topowych ze szpuli się nie sprzedaje

 

No no, to pozostaje słodką tajemnicą ich "producentów"., z jakiej szpuli zaopatrują się

w hurcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pro pos piasek, tu przychodzi na myśl żwirek w tych cudach, tzw, "wirtualnych masach".

Dziś nawet gdzieś przeczytałem, że trzeba dbać aby on był cały czas wilgotny... (!!!) czyli ni mniej, ni więcej jest potrzeba by to ustrojstwo podlewać konewką razem z kwiatkami?

Nie napisał ów mędrzec niestety czy jest jakaś specjalistyczna ciecz, o zwykłą kranówą to nie uwierzę.

Dobre uziemienie dobra rzecz, tylko to się podpina odpowiedni punkt masy żródła do prawdziwego uziemienia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.