Skocz do zawartości
IGNORED

Oszust na giełdzie hi-fi


nautilus81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W Hiszpanii kryzys na dobre! Niektórzy zmuszeni są sprzedawać swoje zabawki ;)

 

Good day how are you doing still interested,I have it and still in good working condition and in perfect order. Good price is accepted,if you are interested in buying from me. Let me know i will email you some pics and details thanks Best regard Luis Martinez Spain,Madrid

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ile czasu ja będę jeszcze miał potrzebować, by zarobić to wszystko, wygrać i pokupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Good day how are you doing are you still interested in buying? I have

it and still in good working condition and in perfect order. Good

price is accepted,if you are interested in buying from me. Let me know

i will email you some pics and details thanks

 

od jakiego Reggie Jones

 

Znowu jakis dupek sie odezwal pierwszy raz do mnie.Im nawet niechce sie pisac tylko wklejaja gotowe szablony do wszytkiego ile tgo musza wysylac ludziom

Napisalem ze jestem zainteresowany zobaczymy co dalej:) jak kazde wplaci kase to nie wplace a powiem ze wplacilem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam tak - ja tego całego "ekstazę" śledzę od wielu miesięcy. Nawet nie to - śledzę jego pożal się Boże kontrahentów. Jedna rzecz jest permanentna - jakiś gostek kupuje nici , szufelkę do węgla , sznurowadła , uchwyt do ch.. wi czego i podobne pierdoły. Wszystko legal , niepodpadające nikomu. Żadnych zakupów z gatunku audio. Nagle... - JEBUT ! pierdut ! - wzmacniacz za łosimdzisiont tysioncóf ! I - znakomity "komentarz" tej mendy ekstazy - "najlepsi klienci to ci z polski". :)))) PS - jest taki idiota na forum , który twierdzi(cytuję) - "nie ma przecież oszustwa , kartony , instrukcja i zdjęcia na żywca". I jeszcze kilka zdań zachwycał się tymi zdjęciami - na żywca się wręcz ślinił... :) O matko jedyno !!!:))) Pozdrawiam przezornych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Następny lub ten sam baran oszust

 

Dikins T Edwin [email protected]

 

How are you doing today? Hope you are doing fine. Are you still interested in buying this item? I will email you details as soon as i hear from you

 

Best Regards

Dikins Edwin

Sweden

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arcam-a32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Ten sam facet "Dikins" oferował mi kolumny gdy umieściłem ogłoszenie w rubryce "kupię".

Bez wątpienia była to próba oszustwa.

 

Uwaga na giełdach w USA sprytny oszust wystawia sprzęt i podaję się np. za Adama Fleminga: [email protected].

Ostatnio twierdził, że mieszka i pracuje w UK. Używa nienagannej angielszczyzny. Nie nalega , nie spieszy się, udaje zamożnego laika, który musi pozbyć się drogiego sprzętu ze względu na przeprowadzkę itp. Wzbudza zaufanie (niezła taktyka).

 

Oferował mi Gamuty Phi 5 - których od dawna szukam.

Niestety wyłudził od mnie zaliczkę na poczet kosztów transportu. Po przelaniu pieniędzy kontakt natychmiast się urwał. (Całe szczęście kwota dosyć niewielka).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem dziś coś takiego od niejakiego p Reggie Jones

 

Good day my name is Reggie Jones, i reside in Spain i am contacting

you regarding your advert if still interested in buying. As soon as i

hear from you,i will email you some pics and details,good

price is accepted for details. Thanks and hope to hear from you soon.

 

Greetings from Spain

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Swego czasu gdy szukałem do kupienia kolumn Dynaudio Audience 72SE dostałem takie oto mejle od ken Radford <[email protected]>. Pytałem o jakieś fotki, bezowocnie, dlatego ostatecznie odpuściłem sprawę, widać jakaś wrodzona czujnosć ;) A oto treść korespondencji:

 

 

 

Hello

 

are you still in need of this items on my subject,i have it for sale

and it still in good condition,please contact me directly on

[email protected] for more details,thanks

 

 

GREETINGS FROM SPAIN

 

 

 

Hallo

 

bist du noch in der Notwendigkeit dieser Elemente auf mein Thema, ich

habe es zum Verkauf

und es immer noch in gutem Zustand, kontaktieren Sie mich bitte direkt auf

[email protected] für weitere Einzelheiten, Dank

 

 

Grüße aus Spanien

 

 

Thanks for your email..I have attached pictures for you to view...it

is in good condition and work perfectly well....Look clean and

excellent..let me know how much you are willing to offer including

shipping and insurance to your doorstep..I will need your shipping

address for delivery..My mode of payment is via bank transfer or

Western Union,please let me know the one you prefer and i will send

you my details for payment thanks and hope to hear from you soon...

 

Regard

 

Ken radford

 

 

Thanks for Your mail....Your price sound good including shipping and

insurance to Your doorstep...and i will need Your complete home

address and phone number to process with the shipping and i will be

using DHL for delivery as soon as confirm Your delivery address and

phone Number i will email You my bank data for transfer...thanks hope

to hear from you soon

 

Best regards

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Kolejny adres do kolekcji.

 

[email protected]

 

Przedstawia sie jako Mary George.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny adres

 

[email protected]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Kolejny adres do kolekcji.

 

[email protected]

 

Przedstawia sie jako Mary George.

 

Dzisiaj taki gościu do mnie napisał, ale w odwrotnej sytuacji - chce kupić ode mnie samochod ktory wystawilem na aukcji. Prosi o podanie adresu paypal'a - czy coś może mi wykombinować z moim kontem??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszuści są wszędzie nawet na tym forum jeden mi się trafił :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krisby67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj taki gościu do mnie napisał, ale w odwrotnej sytuacji - chce kupić ode mnie samochod ktory wystawilem na aukcji. Prosi o podanie adresu paypal'a - czy coś może mi wykombinować z moim kontem??

 

tak, uda że wysłał kasę przez pośrednika, dostaniesz nawet scan przelewu, pieniądze z paypala można nawet wycofać..szukaj w google przekręt nigeryjski

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wrotek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam PayPal przy transakcjach zagranicznych (chyba że jako kupujący).

 

Zerowe bezpieczeństwo dla sprzedającego - kasę którą macie już na koncie PayPal może wam wycofać pod milionem powodów nawet tygodnie po transakcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Prosi o podanie adresu paypal'a - czy coś może mi wykombinować z moim kontem??

tak, uda że wysłał kasę przez pośrednika, dostaniesz nawet scan przelewu, pieniądze z paypala można nawet wycofać..szukaj w google przekręt nigeryjski

Odradzam PayPal przy transakcjach zagranicznych (chyba że jako kupujący).

 

Zerowe bezpieczeństwo dla sprzedającego - kasę którą macie już na koncie PayPal może wam wycofać pod milionem powodów nawet tygodnie po transakcji.

 

Nic nie może zrobić! Przecież podajesz mu tylko adres mailowy, który masz powiązany z PayPalem!

I nie ma możliwości, by ktoś wystąpił z chargebackiem (obciążeniem zwrotnym), jeśli faktycznie nie dokonał zapłaty!

A i w przypadku takiego roszczenia, nie jest tak, że PayPal Cię obciąży i już...

Dostajesz informacje, że ktoś wystąpił z takim roszczeniem i masz czas na udowodnienie, że wywiązałeś się ze zobowiązania.

Problem może być faktycznie wtedy, kiedy ktoś nie ma np. potwierdzenia wysłania towaru, ale chyba trzeba by być samobójcą, by np. sprzęt wysyłać przesyłką nierejestrowaną.

 

Od lat korzystam z PayPal zarówno jako kupujący, jak i sprzedający, i jakoś problemów większych nigdy nie miałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj taki gościu do mnie napisał, ale w odwrotnej sytuacji - chce kupić ode mnie samochod ktory wystawilem na aukcji. Prosi o podanie adresu paypal'a - czy coś może mi wykombinować z moim kontem??

 

Wpisz sobie jego e-mail w google i zobaczysz co to za gościu. Ja sprzedawałem teraz wzmacniacz w UK i chciał ode mnie kupić , wiadomo w jaki sposób :) Zakończ w ogóle z nim rozmowę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Macbook Pro , Apple Airport Express ---> Audiolab M-DAC---> Roksan Caspian M1 NG----> Minas Anor IIIs (2,5way) ----> B&W ASW600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A - mniejsze, Mirku - miałeś?:) opowiadaj - wszystkim się przyda. Bo , jak nie - ja Wam opowiem , jak moja żona kupiła talerze z Hiszpanii. Po uj? Tylko kobita raczy wiedzieć... Jakby mało było w okolicznych sklepach. Południe , z miesiąc temu. Telefon i rejwach, bo "kurier przyjeżdża". Rzucam robotę, wszystko w pierony i - gnam! Jestem , Pan dostawca - też. Kopie w moim kierunku paczkę wielkości szafy i pyta: podpisze pan? W życiu - mówię i otwieramy ... Poskleja pan? :)) podobno talerzy było sześć:))))) uczciwie - oddali pieniądze. Do dziś się śmieję:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

A - mniejsze, Mirku - miałeś?:)

 

Takie malutkie ;)

Nie chcieli usunąć mi drugiego konta (wcześniej założonego), z którego już nie korzystałem. Twierdzili, że wciąż karta musi być do niego przyporządkowana, bo to dla "bezpieczeństwa". I tak wymienialiśmy sobie słit korespondencję, ale kiedy zacząłem powoływać się na ich własne regulaminy oraz ogólne prawo do rezygnacji z uczestnictwa w czymś oraz odwołanie zgody na przetwarzanie danych osobowych, to nagle zacząłem otrzymywać maile tylko w języku angielskim i z informacją, że mogę się odwoływać do Luksemburga (nie wiedziałem, że Berdyczów po dekomunizacji nazywa się Luksemburg). Dałem sobie spokój, jednakże w niedługim czasie przyszła automatyczna informacja o zmianach w regulaminie. Jak wiadomo, możesz nie zaakceptować takich zmian, co też zrobiłem, i w ten właśnie sposób tamto konto zostało zamknięte.

Ot, taka historia z odległej przeszłości... ;)

 

Jednakże nie były to problemy związane bezpośrednio z jakimś obciążeniem mojego konta.

 

PS Pudło wielkości szafy, bo to latające talerze były przecież - musiały mieć przestrzeń - a że pilotem Wroną nie były, to skończyło się, jak się skończyło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)) Są podobno instytucje , wedle których moja Babcia- nieboszczka (+99) - wciąż żyje!!!:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne 2 mendy na które należy uważać:

Pino Mazzer mail - [email protected] z Hiszpaniia.

Stig Olsen mail - [email protected] z Szwecja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszust skrzynkę Gmail wybiera nieprzypadkowo, IP jest ukryte dla odbiorcy.

Tylko kto przy zdrowych zmysłach uwierzy, że jakiś Szwed czy Hiszpan czyta ogłoszenia w Polsce z translatorem w ręce, a do tego jeszcze mu potem w ciemno wyślemy kasę ?

Równie wiarygodne co mail o wygranej w spadku, od kuzyna zmarłego milionera w Nigerii, który potrzebuje akurat naszej pomocy w wyciągnięciu pieniędzy z banku...

Biedak chyba nie zna polskiej mentalności i naszej ostrożności, wybrał sobie zły kraj :)))

Te maile klepie chyba automat, odsetek nabitych w butelkę z pewnością mniejszy niż 1%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekend to Gerald nie proznuje, przed chwila dostalem:

 

I am contacting you regarding your wanted advert I have it for sale

still in good working

condition and in perfect order. Good price is accepted, if you are still

interested in buying this items. Let me know your price as well as

your shipping contact address for shipping to your doorstep. And i will

get back to you with details...Thanks and hope to hear from you soon.

 

 

Best regards

Gerald

Valencia SPAIN

 

 

 

 

 

 

Ja skontaktować się w sprawie poszukiwanego ogłoszenie mam go na sprzedaż

wciąż w dobrej pracy

Stan, w idealnym porządku. Dobra cena jest akceptowane, jeśli nadal

zainteresowany kupnem to przedmioty. Daj mi znać swoją cenę, jak również

Twój adres kontaktowy wysyłka do wysyłki do domu. I ja

wrócić do Ciebie z danych ... Dzięki i mam nadzieję usłyszeć od ciebie szybko.

 

 

Z poważaniem

Gerald

Valencia HISZPANIA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Teraz Karl Lidberg atakuje.

Wystawiłem dwa ogłoszenia i gość przysłał ten sam tekst w obu mailach, choć taka abstrakcja jak ukraińskie kable i Krell pod jednym dachem w Szwecji raczej nie mogą się wydarzyć.

 

Good day

 

Are you still interested over this items placed for wanted,i have it for sales,let me know your interest and i will forward you more details and pictures, thanks and hope to read from you soon

 

 

 

Greeting from Sweden

 

Karl Lindberg <[email protected]>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu szukając kabli zakładając wątek po polsku dostałem korzystną ofertę właśnie z zagranicy napisaną w angielskim ale łamanym jak po translatorze . Zatem wszystko wskazuje na to że mamy polaczka który czyta nasze fora dobrze znając nasz język ale w angielskim średnio sobie radząc i kręci wałki przez zagraniczne adresy .

 

to nie polak. tym się trudnią czarnuchy z nigerii. spotkałem sie, po sprawdzeniu pierwszego zakumałem o co kaman. teraz ich podpuszczam ze kase mają sobie jechac odebrać tam to a tam, jadą a potem mi pyskują i im znowu ściemniam aż zakumają że trafił swój na swego :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie polak. tym się trudnią czarnuchy z nigerii. spotkałem sie, po sprawdzeniu pierwszego zakumałem o co kaman. teraz ich podpuszczam ze kase mają sobie jechac odebrać tam to a tam, jadą a potem mi pyskują i im znowu ściemniam aż zakumają że trafił swój na swego :P

Kiedyś byli kolonią Anglii no to jakieś wnioski wyciągnęli żeby się dorobić trzeba kraść kiepską lekcję dostali .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.