Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  246 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, Ministerolnictwa napisał:

 

I komu wierzyć ? ?

Proste prawa logiki. Jezeli u jednego jest tak a u drugiego owak, to znaczy ze nie jest to prawda oczywistą tylko moze byc prawdą. Jesliby rod czy srebro robilo problem to robiloby to u KAZDEGO i zawsze. Skoronie wszyscy nie potwierdzają tegob to znaczy ze przyczyny są inne. No i sa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tedi02 napisał:

Rod ZAWSZE zabiera muzykalność ,naturalność !!!Kwestia wpasowania w system to inna sprawa

co banialuki kolega wypisuje. kazdy z nas ma totalnie inna konfiguracje sprzetowa. Tu nie ma zasady ze rod ZAWSZE zabiera muzykalnosc hehehehe. To by im sie nic nie sprzedalo. Zdaje sie ze wiekszosc okablowania jest na rodzie, a jak nie to na pewno polowa. 

Ech... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tedi02 napisał:

Rod ZAWSZE zabiera muzykalność ,naturalność !!!Kwestia wpasowania w system to inna sprawa . 

Nie wiem dlaczego wymagacie kwadratury koła od  rodu, rod to koncentrator za tym pokazuje lepiej zarówno to co przed nim było w systemie dobrego jak i to co jest złego. 
 

Zróbcie sobie najpierw porządek w systemie nim zaczniecie używać rodu

Nie szukajcie winowajcy własnej niezaradności spiny rodu są do obłaskawienia ?

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, ASURA napisał:

Nie wiem dlaczego wymagacie kwadratury koła od  rodu, rod to koncentrator za tym pokazuje lepiej zarówno to co przed nim było w systemie dobrego jak i to co jest złego. 
 

Zróbcie sobie najpierw porządek w systemie nim zaczniecie używać rodu

Nie szukajcie winowajcy własnej niezaradności spiny rodu są do obłaskawienia ?

Popieram w calej rozciaglosci. Dotyczy tez to srebra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, tedi02 napisał:

Kazda galwanizacja daje swoją manierę , najbardziej neutralnie dla mnie to miedź .

Kolejny internetowy mit.

Z punktu widzenia właściwości fizycznych najlepszym przewodnikiem jest srebro, a więc to ono powinno być najmniej koloryzujące i naturalne.

Jestem okablowany srebrem zakończonym wtykami rodowanymi, podobnie mam kilka rodowanych gniazd i wtyków zasilających i jakoś gra mi muzyka, plastycznie, przyjemnie, ciepło i rozdzielczo.

Jakaś dziwna ta twoja miedź i galwanizacja ?

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sir.jax napisał:

Kolejny internetowy mit.

Z punktu widzenia właściwości fizycznych najlepszym przewodnikiem jest srebro, a więc to ono powinno być najmniej koloryzujące i naturalne.

Jestem okablowany srebrem zakończonym wtykami rodowanymi, podobnie mam kilka rodowanych gniazd i wtyków zasilających i jakoś gra mi muzyka, plastycznie, przyjemnie, ciepło i rozdzielczo.

Jakaś dziwna ta twoja miedź i galwanizacja ?

Dokladnie. A to co gra to najczesciej syf z sieci na zrodle. Jak cos lepiej przewodzi bardziej szerokopasmowo (miedz srebro) to pokazuje co tam przewodzi. Jak jest tam syf to slychac syf. Powloki tez robia swoje. Zloty wbrew pozorom jest sreniopasmowe i do tego dosc mocno tlumi wysokie czestotliwosci co daje w efekcie "bezpieczne" granie, bo tlumi wysokie czestotliwosci. Ale puszcza tylko to wyraznie slychac zjazd w wysokich. A czlowiek ma to do siebie, a pewnie z czasow "Kasprzaka" wolimy jak dzwiek bombi niz nie bombi, czyli "suszy". Stad te miłości do zlota, bo latwo daje te preferencje. A nie-zlota obnazaja to, co robi reszta.

Aa i jeszcze mamy mosiądz i fosforobraz. Slychac je (wszedzie gdzie slyszalem) jako brudną miedź. A zlocenie dla mnie to właśnie taki "szlachetny" mosiadz. "Bezpieczna zamuła" tlumiaca pozostale niedoskonalosci i syf w.cz. maskuje/tlumi, a nie eliminuje.

U nas srebro gdzie sie da, najczystszą miedz jak sie da, rod i srebrzenia. No i duzo odwibrowywania i innych zabiegow pro-prądowych. Te ostatnie konieczne do tego pierwszego.

Efekty? Pelne "cysterny prądu", koloru, pelnego pasma, życia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tedi02 napisał:

Przecież napisałem ,że kwestia wpasowania w system to inna sprawa.

Ale przy okazji użyłeś słowo "zawsze" a co nie jest prawdą.. jakbyś napisał, że Ty w swoim systemie tak odczuwasz, wszystko jest ok.. 

47 minut temu, tedi02 napisał:

A bozia oczy dała ? Popatrz wstecz.Kazda galwanizacja daje swoją manierę , najbardziej neutralnie dla mnie to miedź .

Miedź też daje swoją manierę.. 

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam stosunkowo duzo srebra i rodu i jest wysmienicie, a od kiedy mam preamp lampowy WBA (ktory nie jest lampowym mulem) to moge powiedziec ze jest bajkowo. 

I te srebra i rody nie niweluja lampy bo dobra lampa nie dusi sie ciepelkiem a gra naturalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola hola panowie ,spokojnie do tematu trzeba podejść .Podstawa to materiał z czego styki są wykonane ,później powłoką czyli rod ,srebro itd. i to wszystko słychać. Te materiały przerabiałem .Używam neotecha up- occ ,czyli wykonanane z miedzi monokrystalicznej  ,złocenie spolerowalem  ,uwierzcie   to brzmi dla mnie najbardziej neutralnie .Słuchałem wtyków IEGO, srebro rodowane ,są słabe  ale nie neguję że komuś się wpasują do kabla zasilającego ,do systemu ,do muzyki której slucha . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, tedi02 napisał:

.Słuchałem wtyków IEGO, srebro rodowane ,są słabe  ale nie neguję że komuś się wpasują do kabla zasilającego ,do systemu ,do muzyki której slucha

Masz na myśli serię 8065 (miedź rodowaną) czy topową 8095 (srebro rodowane) które jest najbardziej neutralne ze wszystkich?

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Cezary_58669 napisał:

8065 (miedź rodowaną

Mój błąd, powinno być miedź srebrzoną.

 

14 minut temu, naczesany napisał:

Miałem kiedyś serię IeGo 8075BK Rhodium ale do FI28/39 R było im troszeczkę daleko.

Ja też porównywałem na tunami i np. 28/38 są delikatniejsze i troszkę gładsze, natomiast 8075 mają lepszą barwę i dynamikę.

Furu kosztowały prawie dwa razy więcej, nie we wszystkich aspektach są lepsze i zdecydowałem się na iego.

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, tedi02 napisał:

No ja mówię o srebrnych rodowanych IEGO

Czyli seria 8095, porównywalna z serią ''50'' furu. Takie topowe cacuszka faktycznie mogą ujawnić wszystkie niedociągnięcia budżetowych systemów. One są dedykowane do naprawdę najlepszych klocków/systemów i tam dopiero się sprawdzają.

12 minut temu, tedi02 napisał:

zwykle miedziane IEGO wystarczy dobrze wypolerować ,nieźle brzmią ,ale neotechy są świetne i  bardzo tanie.

No właśnie, te tańsze są dobre bo są tanie i dobre i dobrze sprawdzają się w tańszych i dobrych systemach :)

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tedi02 napisał:

Hola hola panowie ,spokojnie do tematu trzeba podejść .Podstawa to materiał z czego styki są wykonane ,później powłoką czyli rod ,srebro itd. i to wszystko słychać. Te materiały przerabiałem .Używam neotecha up- occ ,czyli wykonanane z miedzi monokrystalicznej  ,złocenie spolerowalem  ,uwierzcie   to brzmi dla mnie najbardziej neutralnie .Słuchałem wtyków IEGO, srebro rodowane ,są słabe  ale nie neguję że komuś się wpasują do kabla zasilającego ,do systemu ,do muzyki której slucha . pozdrawiam

Nie ma problemu ze śniedzeniem miedzi? Jak dbasz o takie wtyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu ,jak dobrze wypolerujesz pasta polerska jak lustro ,nie siedziska i poprawia się rozdzielczość ,i góra.

Kolego Cezary ,od kiedy to cena gra ? ???? Te IEGO porównywalne cenowo z furu50 ,te pierwsze są beznadziejne za te pieniądze a te drugie trochę od nich lepsze .,współczuję ,uwierz neotechy są lepsze ,ale dla ciebie za tanie? Na drutach solid core ,srebrze neotecha kierunkowo to bajka ., Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat nie ma znaczenia ile co kosztowało. 

Jeżeli miałbym wzmacniacz za 1000zł i zasilający za 2000zł  i  wzmacniacz za 2000zł i zasilajacy za 1000zł i to pierwsze zagrałoby lepiej, nie miałbym żadnych oporów żeby mieć zestaw z zasilającym 2 x droższym od wzmacniacza.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.