Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  246 członków

Furutech Klub
IGNORED

Klub FURUTECHA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli coś gra od razu dobrze to z czasem może być tylko lepiej. Na pewno po wpięciu rodu było więcej niuansów, szczegółów w nagraniu. Dodam, że Feliks  w moim mniemaniu jest piekielnie lampowy i stąd pewnie wpasowanie się wtyków. Nasuwa mi się tu porównanie z bezpiecznikami HiFi Tunning, które ostatnio są u mnie. Hi-Fi Tuning Supreme 3 Audiophile "grają" szczegółowo, bardziej konturowo na niskich a z kolei Hi-Fi Tuning Supreme 3 Copper ocieplają, jest mniejsza kontrola niskich.
Skoro masz wersję wtyku w pełni miedzianą to może faktycznie potrzeba czasu.
Byłem kiedyś sfrustrowany po zakupie gniazda sieciowego Furutech FT-SWS (R) NCF
Spodziewałem większej poprawy w porównaniu do Gigawatta. Musiało upłynąć sporo czasu żeby gniazdo NCF nabrało gładkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat był już pewnie wiele razy wałkowany. 

Listwy Furutecha praktycznie chyba poza jednym modelem nie mają funkcji ochronnych. Czy w związku z tym jest sens stosowania listwy sieciowej jeśli mamy do zasilenia niewielką ilość odbiorników, np. wzmacniacz i CD i tyle też wolnych gniazd w ścianie.

Osobiście mam taką sytuację u siebie. 

3 wolne gniazda 230V, z jednego mógłbym zasilić listwę przeciwprzepięciową a z niej odbiorniki typu tv, dekoder czy router. Do pozostałych gniazd bezpośrednio podłączyć wzmacniacz i cd. W takim przypadku przynajmniej na razie zaoszczedziłbym na listwie i przewodzie łączącym listwę że ścianą.

Czy w takim układzie straciłbym dużo na jakości dźwięku stronę czysto funkcjonalną pomijając?

 

Edytowane przez Kasz76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie wtyków jest od razu efekt wow, właśnie to co piszesz naczesany - więcej szczegółów i moim przypadku dużo lepsza przestrzeń, to od razu rzuca się w uszy. Niestety pojawiła się jakby chropowatość góry, po jakimś czasie wysokie były męczące. Przed chwilą trochę posłuchałem i szczegóły i przestrzeń powalają, góra trochę się uspokoiła, spokojnie mogłem już słuchać mocniejszej muzy (Korn, Motionless on White, szczególnie to drugie na masterze z Tidala było nie do zniwsienia). Czyli już trochę się wygładziło i uspokoiło na górze, bez start szczegółów i przestrzeni. 

Czytałem tu wcześniej przygody ludzi zmieniających głównie gniazda zasilające na rod ncf i tutaj podobny rollercoaster, ale po tym co było przed chwilą jestem trochę spokojniejszy...pamiętam ile musiałem czekać aż słuchawki (nighhtowle) zaczną grać, już miałem je odnieść do sklepu! Ale warto było czekać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Chciałbym rozpocząć przygodę z kablami furutecha.Na początek zainteresowałem sie kablami zasilającymi. Czy ktoś słyszał (na pewno) ,może porównywał te dwa kabelki. 

-FP Alpha -3  , wtyki FI-28G , FI-E38G

Alpha PC Triple C FP-TCS 31 , wtyki FI-28G , FI38G

Bardzo proszę o opinie ,opis jak wpływaja na brzmienie  ( o ile w ogóle coś wnoszą )

Pozdrawiam.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Kasz76 napisał:

Lepiej łączyć przez listwę czy bezpośrednio do gniazda?

Jeżeli masz zwykłe gniazda to po zastosowaniu dobrej listwy np furu, może być lepiej.

Jeżeli masz dobre gniazda a zastosujesz ''zwykłą'' standardową listwę to może być gorzej.

Sprawa filtrów jest bardziej indywidualna, w zależności gdzie sie mieszka, ile mamy ''zakłócaczy'' podłączonych w pobliżu, od wrażliwości sekcji zasilania sprzetów itd. W Twoim przypadku 2 gniazda wystarczaja do audio, więc nie masz problemu. Możesz zawsze zamienić na lepsze montażowe (bardziej przystępne cenowo) lub na kompletne gniazda naścienne. Do tego jakieś przyzwoite kable zasilające (nie muszą byc zaraz najdroższe furu) a i gniazda iec też nie zaszkodzi wymienić. Pozostaje tylko proporcja ilości wydatków do pozytywnych zmian w brzmieniu a z tym może być różnie..

Wszystkie pozostałe impulsowe zakłócacze najlepiej podłączyć przez filtry schaffnera i tu Tomanek sprawdza się bardzo dobrze.

Wszelkie listwy ''przepięciowe'' bym sobie darował.. ?

 

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Cezary_58669 napisał:

Jeżeli masz zwykłe gniazda to po zastosowaniu dobrej listwy np furu, może być lepiej.

Jeżeli masz dobre gniazda a zastosujesz ''zwykłą'' standardową listwę to może być gorzej.

Sprawa filtrów jest bardziej indywidualna, w zależności gdzie sie mieszka, ile mamy ''zakłócaczy'' podłączonych w pobliżu, od wrażliwości sekcji zasilania sprzetów itd. W Twoim przypadku 2 gniazda wystarczaja do audio, więc nie masz problemu. Możesz zawsze zamienić na lepsze montażowe (bardziej przystępne cenowo) lub na kompletne gniazda naścienne. Do tego jakieś przyzwoite kable zasilające (nie muszą byc zaraz najdroższe furu) a i gniazda iec też nie zaszkodzi wymienić. Pozostaje tylko proporcja ilości wydatków do pozytywnych zmian w brzmieniu a z tym może być różnie..

Wszystkie pozostałe impulsowe zakłócacze najlepiej podłączyć przez filtry schaffnera i tu Tomanek sprawdza się bardzo dobrze.

Wszelkie listwy ''przepięciowe'' bym sobie darował.. ?

 

Serdeczne dzięki za odpowiedź.

Gniazd w ścianie niestety na razie nie zmienię. Oprócz gniazd 230V są jeszcze inne: tv/sat, lan i wszystkie zabudowane w jednej ramce wielokrotnej. Inne gniazda montażowe pewnikiem nie będą do niej pasowały.

Połącze wzmacniacz i CD bezpośrednio z gniazdami w ścianie a resztę urządzeń z listwy np. Tomanka. Zacznę od kabla do wzmacniacza i tu większość osób poleca furu 762. Później do CD a jak system się rozbuduje to pomyślę o listwie

Edytowane przez Kasz76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Kasz76 napisał:

Zacznę od kabla do wzmacniacza i tu większość osób poleca furu 762.

Topowe furu sa bardzo dobre i różnią sie sygnaturą brzmienia. Pisałeś coś o bezpiecznym kablu, takim jest oyaide tunami v2 bardzo szybki, precyzyjny i naturalny albo tańszy dh labs power plus. Oczywiście wtyki tez są wazne.

Upewnij sie czy te modułowe gniazda nie można zastąpić montażowymi furu, na pewno warto by było.

Edytowane przez Cezary_58669

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Cezary_58669 napisał:

Topowe furu sa bardzo dobre i różnią sie sygnaturą brzmienia. Pisałeś coś o bezpiecznym kablu, takim jest oyaide tunami v2 bardzo szybki, precyzyjny i naturalny albo tańszy dh labs power plus. Oczywiście wtyki tez są wazne.

Upewnij sie czy te modułowe gniazda nie można zastąpić montażowymi furu, na pewno warto by było.

Widziałem na polskiej firmowej stronie oyaide że maja dwa modele sieciowek, oczywiście tańsza i droższa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Kasz76 napisał:

Widziałem na polskiej firmowej stronie oyaide że maja dwa modele sieciowek, oczywiście tańsza i droższa?

Ja tam wole z metra, taniej (zdecydowanie) i też dobrze (z dobrymi wtykami) :)

20 minut temu, Mikelas76 napisał:

a ja slyszalem ze oyaide jest ciemniejszym kablem tak wiec cos z tym tak moze brzmiec

Ostatnia rzecz jaka bym powiedział o tym kablu, natomiast wtyki ograniczają i tak właśnie jest ?

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może mi ktoś odpowiedzieć na pytanie jak "działa" duża ilość rodu w systemie tj.np. gniazdo ścienne, wtyki sieciowe, wtyki rca etc?

Pewnie taka aplikacja (po wygrzaniu) da dużo gładkości, szczegółu ale też czy nie ochłodzi zbytnio muzyki i co najważniejsze nie wypierze jej z barw?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Mikelas76 napisał:

a ja slyszalem ze oyaide jest ciemniejszym kablem tak wiec cos z tym tak moze brzmiec

 

5 godzin temu, Cezary_58669 napisał:

Ostatnia rzecz jaka bym powiedział o tym kablu, natomiast wtyki ograniczają i tak właśnie jest ?

Bo tak jest, mam 2szt GPX Re V2 w dwóch różnych miejscach i efekt jest ten sam, jest barwa, jest przestrzeń,  ale środek ciężkości jest przeniesiony bardziej w dół. Wtyki w tym kablu są bdb.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sir.jax napisał:

Bo tak jest, mam 2szt GPX Re V2 w dwóch różnych miejscach i efekt jest ten sam, jest barwa, jest przestrzeń,  ale środek ciężkości jest przeniesiony bardziej w dół. Wtyki w tym kablu są bdb.

no to podobny efekt mam na yarbo 1100 na rodzie furutecha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, misiek x napisał:

Witam. 

Chciałbym rozpocząć przygodę z kablami furutecha.Na początek zainteresowałem sie kablami zasilającymi. Czy ktoś słyszał (na pewno) ,może porównywał te dwa kabelki. 

-FP Alpha -3  , wtyki FI-28G , FI-E38G

Alpha PC Triple C FP-TCS 31 , wtyki FI-28G , FI38G

Bardzo proszę o opinie ,opis jak wpływaja na brzmienie  ( o ile w ogóle coś wnoszą )

Pozdrawiam.

Każdy chwali jakieś kable,opisuje jaki to wielki wpływ mają po wpięciu a tu cisza. Naprawdę nikt nie ma tych kabli ? Nie miał styczności ? Nie wierzę. A może po prostu nic nie dają i gra tak samo jak z normalnym kablem.

Pozdrawiam

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dziś dojadą gniazda montażowe 2 sztuki oraz gniazdo IEC , wszystko na złocie. Zrobię upgrade pierwszych gniazd w listwie Tomanek TAP8.   Kolejne dwa gniazda w przyszłym tygodniu. Póki co nie będę zmieniał okablowania wewnątrz listwy. Chcę zobaczyć jaki będzie wpływ samych gniazd FURU. Jak trochę się osłucham to wtedy wymiana okablowania wewnętrznego na NEOTECHA.

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, misiek x napisał:

Każdy chwali jakieś kable,opisuje jaki to wielki wpływ mają po wpięciu a tu cisza. Naprawdę nikt nie ma tych kabli ? Nie miał styczności ?

Mam takie kable furutecha: 762 na rodzie 28/38, alpha 3 na rodzie 28/38 i ag314 na zlotym viborgu, neotecha 3001 na zlocie 28/38.

Nie ma porownania do zwyklych pecetowych kabli ktore graja rowno ale jakby z nalozonym filtrem tlumiacym (popularny koc). 

gdybym mial szeregowac to u mnie najlepiej wpasowaly sie wg kolejnosci:

762, alfa3 i yarbo, neotech, ag314. 

ag314 to taki lepszy troche od pecetowego ale naczesany twierdzi ze na wtykach 28/38 zaskakuje

yarbo dodaje basu

neotech dodaje wysokich kosztem basu

alfa3 wyrownany lepszy od ag314

762 mam na koncowce i wniosl wiecej przestrzeni i jakby oczyscil caly przekaz. 

Generalnie po roku zabawy zasilajacymi uwazam ze wtyki sa bardzo istotne. tak z 50%.

i jeszcze jedno. najlepszy kabel miedzy gniazdkiem sciennym a listwa ma u mnie najwiekszy sens. 

Ufff skonczylem, mam nadzieje ze cos rozjasnilem. zaznaczam ze to wszystko moje odczucia u mnie. 

I rod u mnie niczego nie psuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.