Skocz do zawartości
IGNORED

zestaw do 35000zł


wolski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem tutaj nowym użytkownikiem, który jest wielkim miłośnikiem muzyki klasycznej (plus w dużo mniejszym stopniu rocka i jazzu). Kwota do wydania to max. 35000zł. Pokój do którego ma wejść "nowy" sprzęt to ok 20m2. Do tej pory służy mi zestaw Arcam FMJ CD17 plus Arcam FMJ A18 no i kolumny Monitor Audio GX100. Co do rozłożenia kwoty, to czekam na propozycje, jak "rozsądnie" rozłożyć pieniądze. Nie ukrywam, że do moich ulubionych kompozytorów należą Strauss, Bach, Stravinski, Ravel, Vivaldi, Mahler... Proszę o propozycje, jakie zestawy odsłuchać. Na początku będę miał urlop i chciałbym wykorzystać 2-3 dni na odsłuchy przed podjęciem decyzji, co kupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiele się dowiesz.Każdy poleci tobie coś innego zgodnie z własnym doświadczeniami.

Może ktoś na coś ciebie skieruje ale propozycji może być tak wiele że nie będzie to łatwy wybór.

A z dobrymi radami to wiesz jak jest i ile są warte.

Pewnie lepiej byłoby się skupić na zestawie typowo pod klasykę.

Wiem że 35 tys to nie mało ale i nie dużo jak na high end.

Można zestawić super zestaw który zagra dobrze każdy rodzaj muzyki ale to kosztowna opcja.

Nie wiem czy wystarczy 35tys.

A ponieważ i tak głównie słuchasz klasyki to taki specjalizowany zestaw pod ten gatunek jest

realny.Jazz też na takich z reguły gra dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wystarczy 35tys.

 

he,he..,delikatnie to ująłeś.Przecież wiesz,że nie wystarczy:)

..,a jedynie na akustykę.

Na moje zacząłbym od niej,a z tego co zostanie przeznaczył na sam system.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważ też aktywne monitory (potrzebny do nich tylko DAC z regulowanym wyjściem XLR).

 

..,a jedynie na akustykę.

Na moje zacząłbym od niej,a z tego co zostanie przeznaczył na sam system.

No właśnie ... akustyka ważna rzecz ... szczególnie przy odsłuchu z większej odległości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

przy tej kwocie masz możliwość skonfigurowania sobie naprawdę dobrego systemu, dlatego wyboru musisz dokonać wyłącznie po odsłuchach (proponuję przed podjęciem ostatecznej decyzji odsłuch systemu w Twoim pomieszczeniu).

Zastanawiałbym się nad pozostawieniem na początku kolumn GX100 i skupieniem się nad dobrą elektroniką. Do odsłuchu brałbym pod uwagę Primare serię 32, Burmester seria Rondo (można teraz skorzystać z wyprzedaży serii) oraz Lavardine.

W kwestii kolumn brałbym pod uwagę ATC SCM40 (potrzebują mocny wzmacniacz), Harbeth Super HL5 lub trochę inne brzmienie Xavian XN Carisma.

 

Zapraszam na odsłuchy, w przypadku pytań służę pomocą

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii kolumn brałbym pod uwagę ATC SCM40 (potrzebują mocny wzmacniacz),

I dla tego lepiej rozważyć ATC SCM50SL AT - mają wbudowane trzy wzmacniacze (aktywna zwrotnica) i schodzą niżej niż SCM40.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też rozważyć sprzęt używany ale oczywiście tylko ten w stanie idealnym ze znanym źródłem pochodzenia czyli od kogoś kto kupił nowy w Polsce a teraz wymienia na

wyższe klocki.

Mając 35 tys. można celować w sprzęt który jako nowy miał cenę ok 80 tys a wtedy wybór bardzo się poszerza!!

Akustyka to podstawa i temat rzeka tyle że większość ludzi tego nie rozumie i nie chętnie wydaje kasę na adaptację.

Prawdę powiedział kolego Piano i Kyle że akustyka to podstawa.

Ja bym przeznaczył ok 10tys na ustroje.To powinno wystarczyć jeśli będą wykonywane własnym sumptem lub przez kogoś kto to zrobi z minimalnym zyskiem.

A pozostałe 25 tys przeznaczyłbym na używany sprzęt wartości ok 50-60tys gdy był nowy.

Ale to tylko mój pogląd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz koledzy tutaj ladnie wyjasnili, na sprzecie za 35 000 nie da sie z satysfakcja sluchac muzyki. Co prawda, na takim za 200 tys tez sie nie da, ale poniewaz prawie nikogo juz tutaj nie stac na jeszcze wiekszy wydatek, jesli idzie o audio, zatem uznaje sie, ze lepiej nie miec przyjemnosci na drozszym zestawie niz na tym tanszym, ot i cala filozofia w spojrzeniu na temat muzyki.

 

Jakbys mial tak do wydania milion, wowczas dalo by rade kupic naprawde dobre i drogie klocki, nie wiem czy zaraz do klasyki, ale dla swietego spokoju, jak nic ;'))

 

 

Ps. Do kolegi Wolski, proponuje zadac to pytanie w zakladce 'Muzyka' tam Ci predzej cos doradza (zwlaszcza w odniesieniu do tego co sluchasz), z dosc prostej przyczyny, tam sa ludzie co sluchaja przede wszystkim muzyki, tutaj w Hi-End jest raczej tendencja do przerzucania klockow, tasmociagi, recki, wymiatanie, wizual, i tego typu skrzywienia audiofilskie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Kolego Wolski

Nie szkoda Ci pieniędzy na elektroniczne zabawki ? Za 35 tysięcy mógłbyś przejechać pół świata, odwiedzić wszystkie ważniejsze sceny naszego globu i być na wielu wspaniałych koncertach swoich ulubionych wykonawców (zakładając dobre rozplanowanie pieniędzy, tanie loty i noclegi).

Możesz też kupić mnóstwo płyt albo plików.

Karnet do filharmonii kosztuje grosze w porównaniu do jakiegokolwiek klocka klasy high-fi czy middle high-end.

Możesz też mniej pracować i mieć więcej czasu na słuchanie.

Ja bym kupił działkę nad rzeką/jeziorem albo high-endowy rower :)

Ale przede wszystkim nie wydawaj tych pieniędzy na sprzęt. Piszę to nie dlatego, że zazdroszczę, tylko dlatego, że ja to zrobiłem, kupiłem najpierw zabawki za 15 tysi, potem kolejne za 30 i kolejne za 20 i kolejne itd. Nic z tego nie wynika. Nie słucham muzyki więcej niż gdy miałem starą Diorę. Różnice są niewielkie. Poszukiwania zajmują mnóstwo czasu i pieniędzy. I zostaje mało życia na słuchanie.

Na forach audio praktycznie nie ma ludzi całkowicie spełnionych i zadowolonych ze swojego sprzętu. Tu są osoby, które ciągle coś zmieniają. Jak wydasz 35 tysi i nie będziesz zadowolony (a gwarantuję Ci, że nie będziesz) to podpowiedzą Ci mnóstwo innych zabawek, jeszcze droższych, które prawie sięgną ideału. Jak kupisz te zabawki, to polecą Ci kolejne itd. Osoby zadowolone ze swojego sprzętu, a przede wszystkim słuchające muzyki nie siedzą na tym forum, nie piszą tylko słuchają. Pomijam prawdziwych kolekcjonerów, ale Ci też piszą mało.Chyba, że sensem Twojego hobby jest słuchanie kloców. Wtedy OK, szukaj zestawu za 35 tysi.

Nie chcę napisać, że to hobby jest niefajne i nieprawdziwe, tylko szkoda bardzo dużych pieniędzy na nieznaczne różnice (oczywiście w moim odczuciu).

Poza tym 2-3 dni na odsłuchy to raczej żart. Jeśli koniecznie chcesz coś zmieniać to spróbuj innych głośników.

Pozdrawiam

Włodek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz koledzy tutaj ladnie wyjasnili, na sprzecie za 35 000 nie da sie z satysfakcja sluchac muzyki. Co prawda, na takim za 200 tys tez sie nie da, ale poniewaz prawie nikogo juz tutaj nie stac na jeszcze wiekszy wydatek, jesli idzie o audio, zatem uznaje sie, ze lepiej nie miec przyjemnosci na drozszym zestawie niz na tym tanszym, ot i cala filozofia w spojrzeniu na temat muzyki.

 

Jakbys mial tak do wydania milion, wowczas dalo by rade kupic naprawde dobre i drogie klocki, nie wiem czy zaraz do klasyki, ale dla swietego spokoju, jak nic ;'))

 

 

Ps. Do kolegi Wolski, proponuje zadac to pytanie w zakladce 'Muzyka' tam Ci predzej cos doradza (zwlaszcza w odniesieniu do tego co sluchasz), z dosc prostej przyczyny, tam sa ludzie co sluchaja przede wszystkim muzyki, tutaj w Hi-End jest raczej tendencja do przerzucania klockow, tasmociagi, recki, wymiatanie, wizual, i tego typu skrzywienia audiofilskie.

 

Przesadzasz i dramatyzujesz. Sprzęt do muzyki można kupić za kilkaset złotych i mieć z tego dużo radości.Wystarczą słuchawki i jakiś mp3 player.

Stacjonarny sprzęt nieźle grający można kupić za 10tys. Ale skoro kolega zadał pytanie w zakładce High End i jeszcze zaznaczył że słucha głównie muzyki klasycznej to tym

samym zdradza zainteresowanie zestawem znacznie wyższej klasy. Widać ma już określone oczekiwania i wymagania.

Muzyka klasyczna a szczególnie fortepian nie jest łatwym wyzwaniem dla sprzętu. Łatwiej zaspokoić swoje klasyczne oczekiwania dobierając sprzęt pod taki właśnie rodzaj

muzyki. Masz rację że być może kolega powinien zadać to pytanie w zakładce muzyka czy może stereo ale np w stereo jest większe prawdopodobieństwo że doradzający w ogóle nie

słuchają muzyki klasycznej więc będą mieć zupełnie inne preferencje.

 

Poza tym zamiast żalić się na świat audio przedstaw koledze jakieś dobre propozycje.

Jak można wywnioskować z twojego wpisu jest cała masa taniego sprzętu z którego kolega Wolski będzie zadowolony.

To zaproponuj mu coś wartościowego. Z takich propozycji na pewno będzie bardziej zadowolony niż z tego ekonomiczno-socjologicznego wywodu.

Krytyka jest jak najbardziej wskazana pod warunkiem że jest konstruktywna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego luczyński.

Ale autor nie pyta o alternatywę,tylko o zestaw do w/w kwoty.

Ponadto w przeciwieństwie,to głoszonej hipotezy -ja jestem zadowolony ze swojego zestawu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego luczyński.

Ale autor nie pyta o alternatywę,tylko o zestaw do w/w kwoty.

Ponadto w przeciwieństwie,to głoszonej hipotezy -ja jestem zadowolony ze swojego zestawu.

 

Podzielam opinię kolegi piano. Też jestem bardzo zadowolony i tu na forum znam wiele osób które są bardzo zadowolone ze swojego systemu i co więcej

mają bardzo dużo płyt CD, plików, czasem vinyli, bardzo dużo słuchają,

A że czasem mają trochę wolnej kasy i zrobią sobie przyjemność wymieniając jakiś element systemu na jeszcze lepsze to co w tym złego?

W niczym nie umniejsza to przyjemności w słuchaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania do autora:

sprzęt nowy czy second hand?

35 tys. to budżet czy plus jeszcze sprzęt, który posiadasz?

jakie są rozmiary pokoju?

rozumiem, że preferujesz kolumny podłogowe ze względu na symfonikę?

źródło rozumiem, że CD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz i dramatyzujesz. Sprzęt do muzyki można kupić za kilkaset złotych i mieć z tego dużo radości.Wystarczą słuchawki i jakiś mp3 player.

Stacjonarny sprzęt nieźle grający można kupić za 10tys. Ale skoro kolega zadał pytanie w zakładce High End i jeszcze zaznaczył że słucha głównie muzyki klasycznej to tym samym zdradza zainteresowanie zestawem znacznie wyższej klasy.

 

 

Kolega zadal bardzo jasne pytanie, nie pisze ze szuka grajka mp3 ani zestawu za 10 tys, ale sprzetu do 35tys. Po drugie Ty nie zapytales o wymagania tylko wszedles z kalkulatorem i zanegowales ceny. To tyle w kwestii rozumienia tekstu.

 

 

Masz rację że być może kolega powinien zadać to pytanie w zakładce muzyka czy może stereo ale np w stereo jest większe prawdopodobieństwo że doradzający w ogóle nie słuchają muzyki klasycznej więc będą mieć zupełnie inne preferencje.

 

Z mojego wynika, ze wiekszym prawdopodobienstwem jest, ze doradzajacy z zakladki Muzyka slucha muzyki klasycznej niz aktywny osobnik z dzialu Hi-End. Poza tym nie mam pojecia dlaczego stereo mialoby negowac sluchanie muzyki, zwlaszcza klasycznej. Chyba pomyliles z dzialem kina domowego 5.1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niczym nie umniejsza to przyjemności w słuchaniu.

fakt.

 

Ponadto,to że piszemy..,wróć mówię za siebie(!)wynika z tego,ze lubię sie hm..,odprężyć i pogawędzić czasem nawet o pierdołach.

Zatem wkładanie wszystkich do jednego wora jest trochę krzywdzące.

W Twoim poście jest sporo prawdy,ale-nie zawsze i wszędzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego luczyński.

Ale autor nie pyta o alternatywę,tylko o zestaw do w/w kwoty.

 

Przeczytaj sobie swoj pierwszy wpis w tym watku, kolega Wolski tez nie pytal o alternatywe, a wyjechales z akustyka oraz brakiem propozycji do w/w kwoty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem wchodzę do sklepów audio i zauważyłem że często zestawy dobrze grające klasykę i jazz gorzej radzą sobie z pop,rock itd.

A ponieważ kolega Wolski preferuje muzykę klasyczną to pewnie łatwiej będzie mu dobrać coś maksymalnie dobrego do takiej właśnie muzyki.

W jego przypadku chyba lepiej żeby był to świetny zestaw do klasyki niż gorszy do każdego rodzaju muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj sobie swoj pierwszy wpis w tym watku, kolega Wolski tez nie pytal o alternatywe, a wyjechales z akustyka oraz brakiem propozycji do w/w kwoty.

 

+

0

 

 

 

Autor nie napisał,że jego pokój jest przygotowany akustycznie.

Gdyby tak było,skupiłbym się na samym zestawie.Akustyka pokoju,a ściślej jego właściwe przygotowanie,to alternatywa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolegi Wolski,

 

 

Radze pociagnac temat z Arkiem67 (jego wpis powyzej), jest to jedna z nielicznych tutaj osob, ktora zna sie calkiem dobrze na sprzecie, a przy tym, nie tyle 'laduje' plyty do odtwarzacza ale ma tez obeznanie w sluchanej muzyce, zwlaszcza w klasycznej. Ta rozmowa moze byc wiec dla Ciebie duzo bardziej konstruktywna, zwlaszcza ze gosciu jest dosc konkretny. No i zaoszczedzisz zapewne sporo czasu ;'))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pastwa,

Niepotrzebnie pastwisz nad moim postem.

Napisałem akustyka ,a co zostanie na zestaw.

Skoro autor nie napisał,że ma pokój przygotowany,to jaki cudem mam wiedzieć jaki będzie koszt adaptacji i w konsekwencji jaką kwotą będzie dysponował na zestaw.Mam bujać kup to czy tamto jak nie wiem ile kasy pozostało?

Sam też nie podałeś konkretnych propozycji,,więc nie zarzucaj innym,a konkretnie mi.

Dalej.

Napisałeś ,ze tu jest Hi-End ,więc pachnie skrzywieniem,przerzucaniem klocków itp.

To po co tu wchodzisz skoro śmierdzi skrzywieniem?

Ja np.z daleka omijam pewne wątki i w ogóle ich nie czytam.

Ale juz mniejsza o to kto ma tu rację,to pozwól autorowi,aby sam wybrał,a przy okazji zapoznał się z różnymi zdaniami,spojrzeniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stresuj się Piano. Kolega pastwa nie bierze pod uwagę wpływu akustyki bo sam ma głównie system słuchawkowy.

Tym samym wpływ akustyki dla niego nie ma znaczenia a być może nawet jest mu nie znany.

Z tego samego powodu trudno mu dać jakieś dobre propozycje dla kolegi Wolskiego.

Natomiast dlaczego zagląda do zakładki High End to już tylko on pewnie wie.

Być może jak napisał audiofile są z reguły nie zadowoleni więc pewnie wie to z własnego doświadczenia.

 

Poza tym tak jak przewidywałem na początku nie ma konkretnych propozycji.

Kolega Wolski ma pewnie niezły ubaw.

Nie wiem skąd kolega Wolski jest ale może po prostu trzeba udać sie do kilku sklepów audio i zobaczyć

co zaproponują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania do autora:

sprzęt nowy czy second hand?

35 tys. to budżet czy plus jeszcze sprzęt, który posiadasz?

jakie są rozmiary pokoju?

rozumiem, że preferujesz kolumny podłogowe ze względu na symfonikę?

źródło rozumiem, że CD?

Arek dobrze pyta.

Zakladajc ,ze budzet jest 35 tys, mysle , ze uda sie zlozyc niezly system .

Jednak wydake mi sie , ze klasyka jest tak rozleglym pojeciem , ze trzeba zwrocic uwage na kompozytorow, ktorych kol. Wolski wymienil - ergo, symfonika.

No i tu nie bedzie latwo - to jedna z natrudnijszych muz dla audiofila. Musi byc : detalicznie , duza scena, bez sybilantow , precyzyjna lokalizacja, ladna barwa.

Pokoj jest nie za wielki , ale mimo wszytko sprobowalbym szukac zestawu : kolumny aktywne plus wzmak lampowy , z tych transparentnych i szybkich. Przy zrodle bym sie zastanowil - gdyby udalo sie dostac sh Linna Akurate, poszedlbym w te strone.

pzdr

marslo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co kolumnom aktywnym wzmak lampowy?

A miedzy innymi daltego:

WP: Jeśli dobrze rozumiem, preferujesz wzmacniacze małej mocy i kolumny o wysokiej

skuteczności – uważasz, że to lepszy scenariusz niż duża moc i niska skuteczność?

SE: ‘Preferencja’ zakłada, że nie mówimy o ‘złym’, ‘lepszym’ czy ‘gorszym’. To po prostu

preferencja. Z mojego doświadczenia wynika, że lepiej prosić o mniej mocy niż o więcej. Pozwala

to uprościć układ wzmacniający. A prostsze układy zwykle brzmią lepiej (lub można je zrobić za

mniejsze pieniądze). Przez pewien czas miałem u siebie 10-watowy wzmacniacz z zaledwie jednym

elementem wzmacniającym na kanał. Jeden stopień, jeden element wzmacniający, brak sprzężenia

zwrotnego, żadnych degradacji i jedynie ustawiany bias klasy A, żeby dopasować wzmacniacz do

obciążenia. Tranzystorowy wzmacniacz ze wzmocnieniem o charakterystyce triody. To jest dla

mnie interesujący projekt.

Z mojego doświadczenia wynika, że kolumny o wysokiej skuteczności grają najlepiej przy niskich

poziomach. To bardzo ważne, jeśli słuchasz dużo muzyki i masz sąsiadów – jak większość ludzi. Tu

nie chodzi o ideologię czy konstrukty myślowe, absoluty. Większość takich rozróżnień jest pusta,

nic nie mówi. Chodzi o dobrą robotę w zakładanym kierunku przy minimalizacji zabiegów i

nakładów finansowych. Reszta jest snobizmem i zabawkami dla dużych chłopców.

SYSTEM ODSŁUCHOWY

WP: Wojciech Pacula

SE: Srajan Ebaen

pzdr

marslo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wolski

 

Do klasyki i do pomieszczenia, w którym ma to wszystko odtwarzać muzykę, mam gotowy zestaw, który powinien zmieścić się w Twoich widełkach finansowych. Z góry zaznaczam, że będzie to sprzęt używany i nie mam pojęcia jak jest z jego dostępnością w Polsce. Konfigurację, którą bardzo dobrze znam i która wyjątkowo przedstawia klasykę (oczywiście musimy wziąć poprawkę na duże składy symfoniczne - tutaj sprzęt nawet za milion nie pomoże) to zestaw Conrada Johnsona z kolumnami B&W Matrix 802 serii III. Konkretnie to końcówka mocy Premier 11 A + preamp Premier 16 LS II + CD player Meridian 508.24. Kable głośnikowe i interkonekty to Transparent Audio Ultra serii XL plus oczywiście jakieś zasilanie jak się chce, ale jak się nie chce to można zostać przy oryginalnie dołączonych sieciówkach ;-) Ten system broni się kompleksowo i jak tylko będziesz miał szanse na posłuchanie takiego zestawienia, to gorąco namawiam! Klasyka i akustyczny jazz brzmią w tej konfiguracji bardzo dobrze. Dzwięk jest nasycony, pełny, ma odpowiedni ciężar i przedstawia muzykę w nieprzekombinowany i bardzo przyjemny sposób. Prawdopodobnie najdroższy będzie preamp 16 LS II, a i z jego dostępnością może być problem więc można się pokusić na zamiennik, czyli Premier 17 LS. Szukając i bazując na Audiogonie, cena każdego elementu zestawu to ok. $2000, czyli w przybliżeniu 6000 zł. Dodam jeszcze, że znam ten zestaw bardzo dobrze i można z nim zostać na lata, zupełnie bez ekstrawagancji i kosmicznych zestawów, na których to muzyka nie zawsze się odnajduje. Byłbym zapomniał! W dwudziestu metrach kwadratowych będzie bardzo, bardzo dobrze! Jeżeli pokój nie jest pusty, tylko standardowo umeblowany, bez większych odbić to daj sobie spokój z akustyką. To jest mieszkanie, a nie studio nagraniowe i masz mieć przyjemność ze słuchania muzyki będąc nawet w innym pomieszczeniu. Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia w poszukiwaniach ;-)

 

Pozdr, M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pokoj jest nie za wielki , ale mimo wszytko sprobowalbym szukac zestawu : kolumny aktywne plus wzmak lampowy , z tych transparentnych i szybkich. Przy zrodle bym sie zastanowil - gdyby udalo sie dostac sh Linna Akurate, poszedlbym w te strone."

 

Za 20% ceny sklepowej są na odsprzedaż kolumny aktywne WLM Viola (plus zewnętrzna zwrotnica). Do tego lampa SE do 10 000 zł i mamy zestaw poniżej założonego budżetu zaliczany do sprzętu marzeń. Wart każdego grzechu i każdych pieniędzy. Zestaw nie jest mój, ale mogę udzielić informacji.

 

Napisałem, bo to propozycja idealnie pasująca do zacytowanych powyżej słów. Myśle tak samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>wolski

masz fajny zestaw do słuchania i ogólnie nie powinieneś się przejmować, jak to juz napisał luczynski, bo ma sporo racji :-)

ale jak juz chcesz przeznaczyc troche kasiorki na hifi i masz na mysli muzyke klasyczną to ja bym polecil Tobie jednak wzmacniacz oparty na lampie z rodziny el34,czyli kt88, czy modnej dzisiaj 120 - nie znam propozycji MarkN, napewno ciekawa, ale chyba średnio dostepna, jednak zyjemy w Polsce. Lampa powinna mieć dobrą marke, a producent powinien istnieć na rynku od wielu lat!

tak więc ja zaproponuje kupno coś z Jadisa od DA50 w góre, najlepiej odrazu DA88S. Kabel sygnałowy i głośnikowe Vovox, a najlepiej sygnałowy Audio Note VX - jak chcesz mieć spokoj Kondo LP ;-)

i tyle. - słuchasz i dojrzewasz do zmiany kolumn...

 

ps

Air Tight i Leben też robią fajne wzmacniacze, i jest jeszcze kilka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolumny aktywne plus wzmak lampowy

Sprecyzuję:

Po co kolumnom aktywnym jakikolwiek zmak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etap 1: Poprawić akustykę pokoju.

Etap 2: Jako źródło i wzmacniacz Linn Majik DSM.

Etap 3: Zostawić kolumny, dokupić dobry aktywny sub.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.