Skocz do zawartości
IGNORED

DAC który połączy ogień z wodą - jest taki?


il Dottore

Rekomendowane odpowiedzi

Sly - lampy w torze taniego / względnie taniego daca - to najlepszy sposób na pozbycie się "zapachu" cyfry.

 

oczywiście, że masz rację - w kwestii zimny-ciepły używam skrótów myślowych.

nie ma idealnych neutrali, a na pewno nie we względnie tanich dacach :)

 

ale mniej-więcej wiadomo o co chodzi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to podstawowe kryterium

 

cena jest wtórna.... można w miarę tanio i co najmniej dobrze

to nie jest technologia kosmiczna...

 

wg mnie dac musi być samodzielnie oprzyrządowany (dobre zasilanie i filtracja), oraz wyjście analogowe na lampach.

większość firmowych, nawet niezbyt tanich daców - ma impulsowe albo jakieś ścienne zasilacze - i to psuje ich możliwości w zarodku

 

 

 

ale co ten wątek robi jeszcze w hi-endzie?

 

U mnie tak jest))

Tylko,ze wyjście mam na 1 lampce dac z oddzielnym zasilaniem z super kością AD 1865 chodzi na kabelku od lampki nocnej-bo mu wystarczy.Jest lampka e88cc cca i o naleciałosci cyfrowej mozna zapomnieć przy dobrej aplikacji lampki.

Żaden z Panów nie chciał porównania z nim.......,a nawet daczków do 10000 usd sie nie przerażam.

 

Audiograde dobrze i prawdziwie pisze.....że kable to ważna rzecz-dla mnie to są najważniejsze urzadzenia w systemie....tak,tak-urzadzenia.

Kto nie sprawdzał lub nie miał do czynienia to po prostu nie wie o tym i tak napierdziela w ta klawiaturę jak oszołom))

 

Sly

Przecież zawsze gra cały system-także daczek nie może mieć swego charakteru-tylko mozemy słyszeć,że gra ostro,muli-itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak jest))

Tylko,ze wyjście mam na 1 lampce dac z oddzielnym zasilaniem z super kością AD 1865 chodzi na kabelku od lampki nocnej-bo mu wystarczy.Jest lampka e88cc cca i o naleciałosci cyfrowej mozna zapomnieć przy dobrej aplikacji lampki.

Żaden z Panów nie chciał porównania z nim.......,a nawet daczków do 10000 usd sie nie przerażam.

 

Audiograde dobrze i prawdziwie pisze.....że kable to ważna rzecz-dla mnie to są najważniejsze urzadzenia w systemie....tak,tak-urzadzenia.

Kto nie sprawdzał lub nie miał do czynienia to po prostu nie wie o tym i tak napierdziela w ta klawiaturę jak oszołom))

 

dokładnie tak jest :)

 

jak ktoś nie chce - niech nie próbuje dobrych kabli

ale śmianie się z czegoś co wydaje się niesensowne i niemożliwe - przed samodzielnym sprawdzeniem - jest krótkowzrocznością.

bo później będzie głupio

 

ja rozumiem - że z punktu widzenia fizyki rlc, elektryki itd - to nie ma sensu i można sobie pożartować o głupkach wydających fortunę na metr druta.

 

ale naprawdę - dobrze radzę niedowiarkom sprawdzić

tym bardziej, że wszyscy oni NIE MAJĄ W OGÓLE POJĘCIA jak DOBRZE lub ŹLE może grać ich system tak naprawdę...

kable to pokażą - od tego są.... nie bać się proszę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nikt nie proponawał jeszcze wspomne o NAD M51. Cena 1300-1400 euro a DAC sam w sobie zyskał dość przychylne opinie- wiele osob stawia go ponad Wyred4sound DAC 2. Jest to DAC neutralny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za takie pieniądze to już chyba lepiej się nie da:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu nie masz prawdziwego obrazu rzeczywistości - masz tylko to co przepuszcza system i kable (bo są jakie są)....

 

Swiete slowa. Ja bym sprzedal DAC i kupil sobie same kable, a wszystko dla prawdziwszego obrazu rzeczywistosci jesli chodzi o sluchanie muzyki. Mozna nawet pojsc na calosc i postawic 'system' na samym gniazdku sieciowym, byle audiofilskim i drogim, bardzo drogim. Wowczas to juz widac cala muzyke, a najwazniejsze, ze nie zajmuje wiele miejsca taki zestaw grajacy ;"))

 

 

Doktor

 

DAC Bursona jest niewatpliwie opcja, ale nie polecany tutaj HA-160D bo ten odstaje przejrzystoscia i rozdzielczoscia od najlepszych. Zainteresuj sie najnowszym ich dzielem, czyli Bursonem Conductor, ten ma juz konwerter w oparciu o najwyzszy Sabre, laczy muzykalnosc/cieplo starszego 160D dodajac duzo precyzji oraz przejrzystosci. Cena 1850$.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możnaby nawet rzec , ze w latach 70-tych czy 80-tych kiedy nie istniały kable za dziesiątki tysiecy $ nie istniał też sprzęt stereo....dopiero wprowadzenie tych kabli na rynek sprawiło, ze wszelkie ograniczenia w przekazie dźwięku znikneły i zaczęliśmy słyszeć!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest do kupienia Accustic Arts dac 1 mk.3 wysmienity dac za jedyne 1300 euro, który łaczy cechy o których piszecie a nawet i więcej.

W bezposrednim starciu z Audio Research Ref.8 , Accustic Arts dac 1mk3 i AA drive 1 pokazał większą klasę od AR Ref.8

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamamoto YDA-01... jeśli "musi" być na lampie to YDA-01B

 

To, lub jeżeli wolisz solid state, to koniecznie postaraj się posłuchać Teddy DAC. Kupił go sobie Marek Dyba, który także lubi lampowe brzmienie. Wcześniej testował Clyxa, Lampizatora itd. Moim zdaniem świetnie uchwycił charakter tego urządzenia.

 

Tu jest jego test w hihfidelity.pl:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Koszt ok 1200 euro, więc w budżecie się zmieści.

 

Wspomnianego Accustic Arts dac 1 mk.3, o ile można go kupić za 1300 euro, tez jest opcją godną rozważenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobre ceny mają przetworniki firmy Theta, moim zdanie świetnie grające i bardzo solidnie zbudowane - patrz zasilanie, obudowa i waga całościowa

ja zostałem przy Gen Va tańsze też b. sensowne..

 

a co do kabli, to bym nie szarżował, ale napewno zakupił dużo lepsze (niestety też droższe...) bo w dobrze skonfigurowanym zestawie potrafią znacząco podnieść jakość prezentacji. to fakt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobre ceny mają przetworniki firmy Theta, moim zdanie świetnie grające i bardzo solidnie zbudowane - patrz zasilanie, obudowa i waga całościowa

ja zostałem przy Gen Va tańsze też b. sensowne..

 

a co do kabli, to bym nie szarżował, ale napewno zakupił dużo lepsze (niestety też droższe...) bo w dobrze skonfigurowanym zestawie potrafią znacząco podnieść jakość prezentacji. to fakt

Są dużo lepsze inne dack'i w podobnej cenie do Theta o których pisałem wcześniej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Mytek gra bardzo sensownie.

a tam, sensownie. Uzywajac terminologi doktora, mozna powiedziec, ze cierpi na digitis. Do tego jest jasny i ostry. To juz lepiej Antelope Zodiac Gold. Zwlaszcza z Voltikusem.

Sadzac po guscie doktora, lepszy bedzie M2Tech, Acoustic Arts albo Audio Surgery (jesli dynamika ulegla poprawie..). Fajne sa tez Lampizatory - mysle ze Level 4 mozna w tym budzecie upolowac.

Za 2500 EUR, spokojnie tez znajdzie sie AMR DP-777. W Polsce jeszcze go nie ma, ale na Wyspach bez problemu,a i sygnatura brzmieniowa powinna wpasowac sie w gust.

ARC DAC 8 - jest niezly, ale bardziej neutralny, czaru, ciepla itd nie uswiadczysz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To, lub jeżeli wolisz solid state, to koniecznie postaraj się posłuchać Teddy DAC. Kupił go sobie Marek Dyba, który także lubi lampowe brzmienie. Wcześniej testował Clyxa, Lampizatora itd. Moim zdaniem świetnie uchwycił charakter tego urządzenia. Tu jest jego test w hihfidelity.pl:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Koszt ok 1200 euro, więc w budżecie się zmieści. Wspomnianego Accustic Arts dac 1 mk.3, o ile można go kupić za 1300 euro, tez jest opcją godną rozważenia.
<br />

Tyle, że odsłuch Calyxa i Teddiego był w odległości pół roku. Trudno to nazwać bezpośrednim porównaniem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARC DAC8, a w szczególności Theta Gen V, to nie są urządzenia grające z lampową manierą - a takiej, jak rozumiem, kolega poszukuje.

 

Lampizator to będzie taka przerośnięta Havana - w ostatnim Hifi Critic jest jego recenzja, i napisali wprost, że do bardziej dynamicznej muzyki się po prostu nie nadaje i cały czar pryska.

 

Zresztą ciekawa rzecz w tej recenzji, podzielili nawet z tego względu ocenę na dwie części - na małych składach, wokalach, dostał 200 punktów, a na dużych składach, bardziej dynamicznych kawałkach, dostał ... tylko 60.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten powinien spełnić oczekiwania :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a swoją drogą... no.. no...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć to wybitne DAC-i, już nieprodukowane.

Przy czym Two obsługuje wszystko do 24/192 a One chyba nie obsługuje hires.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tam, sensownie. Uzywajac terminologi doktora, mozna powiedziec, ze cierpi na digitis. Do tego jest jasny i ostry. To juz lepiej Antelope Zodiac Gold. Zwlaszcza z Voltikusem.

Sadzac po guscie doktora, lepszy bedzie M2Tech, Acoustic Arts albo Audio Surgery (jesli dynamika ulegla poprawie..). Fajne sa tez Lampizatory - mysle ze Level 4 mozna w tym budzecie upolowac.

Za 2500 EUR, spokojnie tez znajdzie sie AMR DP-777. W Polsce jeszcze go nie ma, ale na Wyspach bez problemu,a i sygnatura brzmieniowa powinna wpasowac sie w gust.

ARC DAC 8 - jest niezly, ale bardziej neutralny, czaru, ciepla itd nie uswiadczysz.

Oj,...na Mytka czekałem, czytałem achy i echy,... pojechałem do Berlina, aby posłuchać,(w którymś wątku już pisałem), tak jak pisze Poision, ostry, ale czysty,(małe składy instrumentalne ok, a rocka nie da się długo słuchać) po kilku utworach zmieniłem na Benchmarka i już lepiej, o wiele,.... taki analogowy, ale w porównaniu z Mytkiem, cieplejszy, może miej detaliczny, coś za coś, ale miły, czegoś mi brakowało....i nie kupiłem, cena była ok, teraz jak słucham u siebie żałuje że nie kupiłem,ale nic straconego, szukam dalej, gotówka na DAC,a odłożona, ale zobaczę co pokaże wątek...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten powinien spełnić oczekiwania :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a swoją drogą... no.. no...

 

audiofast wyprzedaje trupy z szafy?

a moze ledwo zywego sonic frontiers'a ktos chce, hehe ?

 

a swoja droga, watpie by jakikolwiek mastering dac byl wybitnie mily/lampowy w odbiorze, gdyz z zalozenia to ma byc neutralne, dokladne granie i tyle.

 

co do lampizatora 4 - sluchalem i nie wydawal mi sie powolny, ale...no wlasnie, tu jest problem, zalezy z ktora edycja mialo sie do czynienia, bo kiedys te dacki byly szybsze i przejrzyste, a teraz daza granicznie do podrabiania audio note ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W hifi critic mieli najnowsza wersję Level 4.

 

Ten DAC Pacific Microsonics jest znakomity, audiofast używał go przez dwa lata u siebie w domowym systemie, mając przecież pod ręką wszystkie dCSy, EMMy, Audio Aero itd. Takiego samego DACa używa także Alon Wolf z Magico ... zresztą wydaje mi się że inspiracja przyszła właśnie ze stanów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem świetne opinie o tych DAC-ach i szkoda że nie są już produkowane.

Tego TWO być może bym sobie zakupił ale nie ma skąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj,...na Mytka czekałem, czytałem achy i echy,... pojechałem do Berlina, aby posłuchać,(w którymś wątku już pisałem), tak jak pisze Poision, ostry, ale czysty,(małe składy instrumentalne ok, a rocka nie da się długo słuchać) po kilku utworach zmieniłem na Benchmarka i już lepiej, o wiele,.... taki analogowy, ale w porównaniu z Mytkiem, cieplejszy, może miej detaliczny, coś za coś, ale miły, czegoś mi brakowało...

A ja mam dokladnie odwrotne zdanie, Mytek - szczegolowy, czysty i neutralny, dobry do kazdej muzyki, a Benchmark - męczace brzmienie, brudna góra, wcale nie analogowy, po prostu niezyt szczegolowy... Benchmark to juz bardzo stary DAC, wiele innych kostrukcji gra od niego lepiej, nawet te 2-3x tansze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampizator gra dużo słodszym dźwiękiem od AN i każdy egzemplarz jest inny, więc to trochę jak lotto. Nikt tu jeszcze nie wspomniał o

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ? Za kilka dni będę miał wersję D1 reference dual. Napiszę kilka słów, jak troszkę pogra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesowałem się tym DACiem, ale brak możliwości pożyczenia do odsłuchu był dla mnie nie do przeskoczenia. Będziesz miał wersję z regulacją głośności, czy bez ?

 

Podobną koncepcję DACa ma MSB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość pożyczenia na 10 dni, nie ma problemu. Tak, model D1 ma regulację głośności. Co ciekawe, konstruktor twierdzi, że jego implementacja USB kładzie każdy zew. konwerter usb-s/pdif. Zobaczymy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kicha! :(

Sądziłem, że po wymianie kolumn będę mógł ostatecznie zdecydować, który DAC sobie zostawić, a który pójdzie "do ludzi", by odzyskać nieco gotówki. O sprzedaży Concertino w ogóle nie ma mowy, totalny sprzeciw rodziny...

Tymczasem jednoznacznej decyzji po prostu nie da się podjąć.

Obiektywnie Apogee Mini-DAC miażdży Havanę jak walec drogowy. Dynamika, szczegółowość - Havana nie jest na tym poziomie.Do tego słychać, że Havana nie jest neutralna - "wypycha" i pogrubia średnicę. Dodajmy lepszą kontrolę i konturowość basu oferowane przez Apogee i dziękuję - pozamiatane!

Czy rzeczywiście?

Wszystkie obiektywne niedostatki Havany bledną bowiem "w praniu". Okazuje się bowiem, że dynamika i szczegółowość Havany są jak moc w Rolls-Royce'ach: wystarczające. ;)

A ciepło średnicy, to magiczne "dopalenie" jakie daje tylko lampa, sprawia, że na materiale akustycznym, folkowym, jazzowym, balladowym - po prostu nie da się Havany wyłączyć i odstawić w kąt, bo ten diabelski przetwornik jest jak narkotyk. Muzykalność, satysfakcja ze słuchania i słodycz doprowadzone do wartości niebotycznych... Na 100% dzieje się to kosztem neutralności, ale wychodzi na to, że lubię być oszukiwany... ;)

Oczywiście, gdy przychodzi do grania "czarnego albumu" Metalliki to Apogee Mini DAC wraca na należne mu miejsce i swoją robotę wykonuje bez zająknięcia.

Jednak na materiale akustycznym, choć ewidentnie wykazuje OBIEKTYWNĄ przewagę nad Havaną w każdym aspekcie, grając czyściej, równiej, dynamiczniej, bardziej szczegółowo w całym zakresie, to odnosi się zaledwie wrażenie poprawności, może i nawet perfekcji, jednak wszystko jest takie trochę beznamiętne, mechaniczne i cyfrowe. Havana, choć niedoskonała, zdaje się być bardziej "ludzka", fizjologiczna, bardziej przemawia do emocji, niż rozumu.

Apogee nie daje w porównaniu wrażenia obcowania z pięknem, nie ma tej hedonistycznej lampowej przyjemności.

No i do meritum - widzę 2 wyjścia.

1/ Zostawić sobie 2 przetworniki. Apogee do rocka, ostrej elektroniki i metalu, Havanę do akustyki.

2/ Próbować połączyć ogień z wodą

No i tu moje pytanie: mogę sprzedać 2 przetworniki, uzyskam za nie 1100-1200€.

Mogę dołożyć jeszcze ok 1000€. Może 1,5tys.

Czy znacie w cenie max. 2500€ przetwornik dynamiczny i szczegółowy a jednak słodki, zabójczo muzykalny i "dopalający" średnicę na wzór najlepszych lamp NOS?

Stopień wyjściowy na lampach - mile widziany! :)

Vavelenght nie ma dla mnie sensu - Havana po zastosowanych modyfikacjach jest po prostu lepsza ale może są inni producenci, których powinienem brać pod uwagę?

A może szukam bez sensu, bo już doszedłem do ściany i muszę się pogodzić, że ów "fizjologiczny" i przyjemny sposób prezentacji Havany to są po prostu zniekształcenia generowane przez lampę i przetwornik, żeby był doskonały, to po prostu NIE MA PRAWA brzmieć jak Havana?

 

Witam !

 

Moge polecić CALYX DAC 24/192 po GF modzie

 

będzie wszystko - " dynamiczny i szczegółowy, emocji nie brakuje , super muzykalny, przestrzenny , rozdzielczy , lekki " z jednym " ALE " - nie bardzo słodki , można rzec że troszkę ocieplony ale jednak tylko delikatnie - nie będzie tu super dopalonej wypchnietej średnicy - ale mi np. bardzo pasuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ill Dottore, poleciłem Tobie kilka postów wcześniej doskonały Accustic Arts dac 1 mk.3 do kupienia we Włoszech za śmieszne

1300 euro /jego rzeczywista rynkowa wartość to 2100 euro/ i nie wiem czy skorzystałeś .Jeśli nie to tylko żałuj.

W międzyczasie przypomniałem sobie o fajnym niedrogim cdp North Star 192 który kilka lat temu porównywaliśmy do najlepszych

playerów.Co ciekawe że dac który miał ten cdp grał wyjatkowo dobrze z innymi transportami.Nie tak dawno natknąłem się na info

że North Star dac Essencio plus z pięknym pilotem rozgromił 7 innych daców /Shannling,M2Tech,Cambridge,Rega,Musical Fidelity/ w teście grupowym HiFi News z czerwca 2012 i zdobył nagrodę wyjątkowego produktu.Może nie ma nic w tym szczególnego to jednak na uwagę zasługuje fakt bardzo istotny - cena.Kosztuje bowiem coś ponad 1300 euro i jest produkowany

w EU a nie w CHRL. Moim zdaniem to może być to czego poszukujesz .

PS.Sprzeciw Twojej rodziny abyś nie sprzedawał Concertino jest właściwy.Mówią dobrze.Za cenę Concertino nie znajdziesz

nowych ani używanych kolumn tak dobrze grających jak SF

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

North Star dac Essencio plus z pięknym pilotem rozgromił 7 innych daców /Shannling,M2Tech,Cambridge,Rega,Musical Fidelity/ w teście grupowym HiFi News z czerwca 2012 i zdobył nagrodę wyjątkowego produktu

 

U Niemieszków North Star Essensio Plus (u Niemców 1590 eur) też zdobył punkcik więcej od chwalonego M2Tech-a. Kurczę, tyle rzeczy u nas nie ma, tzn. dystrybucji wielu marek.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.