Skocz do zawartości
IGNORED

2013-HighEndSociety Show w Monachium


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

Marslo - były jak najbardziej prezentowane, problem polegał na tym, że prezentacje prowadził szef Avantgarda i puszczał cholernie głośno, a dodatkowo te parę razy jak się tam pojawiłem to tłumek był taki, że musiałem stać z boku, więc oceny się nie podejmuję. Najciekawsze było to, że prezentowane pary wyglądały jak skończony, gotowy produkt, a tymczasem produkcja jako taka ruszy dopiero za 2-3 miesiące, więc dostępne będą, jak dobrze pójdzie, we wrześniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co z rozgłosem w mediach na temat tego wydarzenia?

 

Węszyłem na BBC, Polsacie i.. silent ;-)

Macie namiar na jakiś materiał wideo?

 

Jakąś relację z prawdziwego zdarzenia...?

 

Na razie sycę oczy zdjęciami zamieszczonymi na stronce MY-HiEND.. będzie oglądania do późnego wieczora ;-)

 

Gość obstrykał chyba wszystkie sprzęta z wystawy :-D

No ogrom tego :-)

 

PS.Doszukuję się też hostess.. na razie nie ma heh no fakt wystawa odbywała się w Niemczech.. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marslo - były jak najbardziej prezentowane, problem polegał na tym, że prezentacje prowadził szef Avantgarda i puszczał cholernie głośno, a dodatkowo te parę razy jak się tam pojawiłem to tłumek był taki, że musiałem stać z boku, więc oceny się nie podejmuję. Najciekawsze było to, że prezentowane pary wyglądały jak skończony, gotowy produkt, a tymczasem produkcja jako taka ruszy dopiero za 2-3 miesiące, więc dostępne będą, jak dobrze pójdzie, we wrześniu.

 

 

Ja nie wiem co oni maja w tej firmie, ze zawsze musi byc lomot. Ok ,Avantgardy graja glosno bez kompresji, ale co pokaz to daja czadu i muzyka gdzies ginie. Na AS 2012 dla mnie tez bylo za glosno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na AS muzykę puszcza Armin i jest głośno. W Monachium Armin miał równie zdegustowaną minę co i ja słysząc poziom głośności więc wyobraź sobie jak musiało być głośno... :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ergo wystarcczy Avantgardy umiescic w duzym pokoju?:)

Prawde powiedziawszy ja slucham moich ok 2,7 m od bazy i tam najlepiej ksztaltuje sie scena, zrodla pozorne i glebia. Dalej od kolumn dzwiek jest bardzo dobry, jednak nie tak precyzyjny, bardziej gra tu wysoka skutecznosc niz wysoka rozdzielczosc tych glosnikow.

 

No właśnie, słuchasz w sposób monitorujący czyli blisko z mniejszym wpływem od odbić od ścian sufitu i podłogi, takie słuchawkowe granie ;)

 

Jak za tym nas informujesz jesteś zadowolony bo poprawiają Ci niejako adaptację akustyczna w pokoju.

 

Myślę że to jest u ciebie clou tych kolumn, jeśli pomyślisz o wychodzeniu pozornych źródeł dźwięku do Ciebie lub poza szerokość bazy to zapomnij.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie "wyłowiłem" apostoła Rogera Adamka z RCM-u...

ehh mogłem się z nim zabrać ;-)

 

#176

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo egzotyki .... zaskoczyła mnie info że 3DLab nadal istnieje , choć pewnie tak jak YBA . No i powrót VanDeHulla do elektroniki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Avalony Time grały z Jeffem Rowlandem Corus + 2x 725 monobloki i caly set dCS Vivaldi.

Grało to nieźle ale bez cudów. dCS najwyraźniej nie pasował do tego zestawienia.

 

A jak ty z tego dCSa wyłowiłeś ?

 

U ciebie są dwie marki dyżurne, do wytłumaczenia dlaczego że nie grało - dCS i Magico :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów przesadzasz. Po prostu dokładnie wiem jak grają Avalony z JRDG Corus i końcówkami 725.

A gra inaczej więc różnica była w zasadzie tylko w źródle i akustyce.Jest możliwość że sprzęt był niewygrzany

co często ma miejsce na takich show. Dla przykładu kolumny TAD Reference One przyjechały nówki na tydzień przed show więc wiadomo, że wygrzane nie mogły być.

Vivaldiego miałem u siebie ale sam DAC i to jest dobry DAC.

Ale może się nie wpasował.Od lat wiadomo że Avalony potrzebują ciepły, nasycony tor.

Czy dCS słynie z cieplej, nasyconej sygnatury? Chyba jednak nie.

 

A ty byłeś w Monachium? Jak wrażenia? Rozumiem że S5...dźwiękiem wystawy?.... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaskoczyła mnie info że 3DLab nadal istnieje , choć pewnie tak jak YBA

 

A co to znaczy? W ramach dużego konsorcjum czy jakaś inna własność/zależność?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YBA jest własnością chińskiej grupu skupiającej np. Shanlinga i produkującej min. MusicHall`a.

A tak a propos Monachium mało polskich akcentów . Znalazałem tylko monitorki Oslo prosto z Krakau.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak a propos Monachium mało polskich akcentów . Znalazałem tylko monitorki Oslo prosto z Krakau.

Były akcesoria Franc Accessories, był JPlay ( i Marcin osobiście), był Gigawatt (mówię o produktach), wystawiał się Polpak z Hagą - wszystko to także polskie akcenty :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty byłeś w Monachium? Jak wrażenia?

 

Wiesz Sly, tym razem sobie darowałem. W życiu byłem na 40+ różnych wystawach, więc już trochę się człowiekowi nie chce. Jak dobijesz do 1/10 tej liczby, to daj znać - wymienimy się doświadczeniami ;)

 

A gra inaczej więc różnica była w zasadzie tylko w źródle i akustyce.

 

Biorac pod uwagę, że akustyka to jak mówią 50% sukcesu, to ładne mi 'tylko'. Że o wygrzaniu, odpowiednich kablach, ustawieniu czy muzyce przez grzeczność nie wspomnę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jeszcze był mój idol...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby na pewno ..? Kiedyś wzorem było zestawienie Avalon/Spectral.

 

I dedykowane kable MITa w ramach całościowej koncepcji 2C3D. Ale to se ne wrati...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez palton, 13 Maja 2013 - Ukrywam, do czasu rozpatrzenia przez admina.
Ukryte przez palton, 13 Maja 2013 - Ukrywam, do czasu rozpatrzenia przez admina.

Tutaj pojawiła się relacja z sąsiedniego wydarzenia w Monachium.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza

Sly, przy okazji - dzisiaj czytając head-fi.org znalazłem taki oto wpis (nie to że specjalnie latam po forach aby znaleźć jakiś jeden negatywny wpis, jak ty z Magico Q7 - po prostu wszedłem na to forum i temat był na samej górze):

 

I got to hear those Grande Utopia EM at Dinan's house (a long term loan from his job) and they sounded much better than the rig I heard with them at RMAF. His rig had very good synergy with the speakers and I was very impressed with them; however, at RMAF I was not impressed and they sounded bass heavy and dark in the demo room. They really should have focused more on the room treatments.

 

Te same kolumny, opinia (tej samej osoby) - diametralnie różna ...

 

Tutaj pojawiła się relacja z sąsiedniego wydarzenia w Monachium.

[link usunięto]

 

Dzięki za linka. Swoją drogą - słuchał już ktoś tych nowych Rowlandów 6/7/8/9 ? Pytam bo po pierwszych zachwytach lokalnych fanboys, opinie są raczej przeciętne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Sly, tym razem sobie darowałem. W życiu byłem na 40+ różnych wystawach, więc już trochę się człowiekowi nie chce. Jak dobijesz do 1/10 tej liczby, to daj znać - wymienimy się doświadczeniami ;)

 

 

A juz myslałem,ze Elberoth mnie nie lubi i nie chciał mnie wziąć do swego auta do Monachium..........jednak sie myliłem.

Elberoth jednak nie zawiodłem sie na Tobie............już wiem na pewno,że mnie polubiłeś!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie słuchałeś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchał już ktoś tych nowych Rowlandów 6/7/8/9 ? Pytam bo po pierwszych zachwytach lokalnych fanboys, opinie są raczej przeciętne.

Lacrimosa 'bawi' się nimi od roku 625 lub 725 nie pamiętam dokładnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palton, dlaczego wyciąłes z korzeniami wpis Umki o Frantzowym reportażu? Niesłuszny jest bo nie na AS, czy zdjęcia Ci się nie podobają...?

 

"Wpisałeś odnośnik do strony, której adresu administrator zabrania używać na forum."

 

Lekka żenada !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O faktycznie, wyleciał nawet z postu Elbroth-a.

Lepiej żyć w ciemnogrodzie. Nie byłeś na wystawie, to się nie interesuj.

Pozdr.

Nie tylko wpis wyleciał, ale jest nawet ban na linkowanie adresu :).

Dobrze wróży...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego nie wrzucił reportazu z wystawy na audiostereo tak jak zawsze wrzucał całe lata swoja tworczość ? byłoby znacznie szybciej i prosciej

najwyrazniej coś sie zmieniło i to nie wróżby

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.