Skocz do zawartości
IGNORED

5000PLN - plazma czy LCD, jaki?


tomek11

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o THX w audio to ustawisz sobie odcięcie na 80hz dla wszystkich kolumn, zastosujesz dipolowe surroundy i już masz THX, bez znaczka ;)

 

 

@ Don111

 

Tak sobie pomyslalem że może na sprawę należy spojrzeć z trochę innej strony. Topowe Full LED z pełnym local dimming mają wyniki pomiarów laboratoryjnych identyczne jak plazmy. A jednak wystarczy rzut oka na jeden i na drugi aby natychmiast stwierdzić który ma lepszy obraz. Bowiem oprócz pomiarów są jeszcze niuanse oraz subiektywne odczucia trudno mierzalne lub wręcz wogóle niemierzalne.

 

Może pomiędzy obrazem GT a ST jest coś podobnego. Teoretycznie, na papierze pomiary identyczne, jednak oglądając je stwierdzamy że GT ma mimo wszystko (trochę) doskonalszy obraz.

Tak, biorę to pod uwagę, można się zastanowić pod jakim względem mogłaby być różnica. Wszystko jest do regulacji w 10 punktowym przebiegu, czyli bardzo dokładnie - można więc ustawić parametry obrazu identycznie. Jedyną różnicą w wyświetlaniu może być kontrast i stopnie gradacji kolorów (GT ma 24 tys). ST60 ma jej 12 tys. - ale to bardzo dużo, moja stara plazma miała 4 tys. i nie narzekałem, a G30 ma 6 tys.

Stawiasz obok siebie G30 i ST60. Czy akurat w kolorach, przejściach tonalnych zobaczysz różnicę ? Owszem będzie różnica lekka w kontraście (czerń, ew. jasności), tego nie da się zniwelować ustawieniami. Nie sądzę jednak żebyś cokolwiek wyłapał w kolorach, choć różnica jest 2 krotna. Po prostu od pewnego stopnia trudno ją zauważyć. Analogicznie ST i GT, gdzie startujemy z dużo wyższego pułapu. Jakiś banding jak był tak dalej jest na plaźmie, wbrew pozorom praktycznie od pewnego stopnia i tak nie zmniejsza się stosownie do liczby stopni gradacji, z tego co widać po testach (a teoretycznie powinien).

 

Jeśli chodzi o czerń LEDa z wygaszaniem i plazmę, to tutaj trudno cokolwiek pomierzyć.

LED ma czerń najgłębszą, ale czasem widać halo co pogarsza czerń do ok 0,02 cd/m2 na moje oko i nieco widać odróżniający się lekko podświetlony, równomierny prostokącik strefy :)

Tą różnicę w głębokości czerni czasem widać, choć w większości scen jednak plazma z wypada trochę lepiej.

Gdy są duże obszary czarnego obrazu np gdy zaczyna się film i masz na środku średniej wielkości logo filmu otoczone czernią. Tutaj widać rewelacyjny fajny efekt na LED, na plaźmie minimalnie widać że ekran jednak świeci. Będą jeszcze specyficzne sceny że też będzie widać przewagę LED, w większości scen jednak, tak jak pisałem, jest przewagę plazmy (z powodu efektu halo i sterowania jasnością podświetlenia w tym miejscu, tzn jasne elementy mogą być minimalnie ciemniejsze niż powinny). Choć też nie ma co tego wyolbrzymiać, to nie jest tak że ekran, gdy mamy efekt halo, świeci tam bardzo mocno i czerń jest do niczego. Do tego halo wyraźnie widać raczej tylko gdy są drobne, świecące elementy na ekranie lub przy krawędziach bardzo słabo świecących większych obiektów - wtedy cała strefa się trochę bardziej rozświetla - dlatego najgorszy test dla takiego tv to gwieździste niebo. Są też podobno full ledy niemal bez efektu halo (jakiś Philips i chyba topowy Sharp).

 

Na jednej z wystaw w Polsce zwiedzający (klienci) "rzucali" (tym okiem). Pamiętasz jaki był wynik ? Jeżeli dobrze pamiętam to te "rzuty okiem" wygrał zdecydowanie Philips, który z produkcji plazm wycofał się już dawno (ta firma jako pierwsza wypuściła na rynek TV plazmowy, i chyba jako pierwsza się wycofała z ich produkcji). TV były zasłonięte (oczywiście oprócz ekranu - opisy były tu na forum). Wiem, wiem to byli "Kowalscy" a nie prawdziwi "eksperci" :-).

Pozdrawiam

Z tego co pamiętam nawet jakiś tani Thomson wygrał z VT30 i zajął drugie miejsce ogólnie, a Panasonic chyba przedostatnie. Więc tego testu nikt nie powinien brać na poważnie.

 

Na telewizorze, na tylnej ściance widzi "jak byk" 530W (np. Panasonic 60ZT60 )

Ktoś mu wytłumaczy, że średnio ten TV pobiera 185W ?

 

Niedawno doradzałem wujkowi zakup plazmy, moje tłumaczenia o poborze prądu puścił mimo uszu. On wie lepiej bo przeczytał na tabliczce że było ponad 200 czy 300W i koniec, nic go nie przekona :)

Ostatecznie kupił mniejszego leda Samsunga serii 7000 za grube pieniądze, chyba ponad 6 czy 7 tys. , "zaoszczędził" :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stopnie gradacji kolorów (GT ma 24 tys). ST60 ma jej 12 tys. - ale to bardzo dużo, moja stara plazma miała 4 tys. i nie narzekałem, a G30 ma 6 tys.

A w praktyce żaden z nich nie wyświetla nawet 220 odcieni.

 

Niedawno doradzałem wujkowi zakup plazmy, moje tłumaczenia o poborze prądu puścił mimo uszu. On wie lepiej bo przeczytał na tabliczce że było ponad 200 czy 300W i koniec, nic go nie przekona :)

Trzeba było mu powiedzieć by poszedł do sklepu z miernikiem poboru energii :]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tego testu nikt nie powinien brać na poważnie.

To nie był test. To był "rzut oka" "Kowalskich" i ich opinia wyrażona przez "tajne" głosowanie.

Tak wiem jak plazma się komuś nie podoba to porównanie jest do niczego (niepoważne) :-).

Pozdrawiam

 

LED ma czerń najgłębszą, ale czasem widać halo co pogarsza czerń do ok 0,02 cd/m2 na moje oko i nieco widać odróżniający się lekko podświetlony, równomierny prostokącik strefy :)

Tą różnicę w głębokości czerni czasem widać, choć w większości scen jednak plazma z wypada trochę lepiej.

Gdy są duże obszary czarnego obrazu np gdy zaczyna się film i masz na środku średniej wielkości logo filmu otoczone czernią. Tutaj widać rewelacyjny fajny efekt na LED, na plaźmie minimalnie widać że ekran jednak świeci. Będą jeszcze specyficzne sceny że też będzie widać przewagę LED, w większości scen jednak, tak jak pisałem, jest przewagę plazmy (z powodu efektu halo i sterowania jasnością podświetlenia w tym miejscu, tzn jasne elementy mogą być minimalnie ciemniejsze niż powinny). Choć też nie ma co tego wyolbrzymiać, to nie jest tak że ekran, gdy mamy efekt halo, świeci tam bardzo mocno i czerń jest do niczego. Do tego halo wyraźnie widać raczej tylko gdy są drobne, świecące elementy na ekranie lub przy krawędziach bardzo słabo świecących większych obiektów - wtedy cała strefa się trochę bardziej rozświetla - dlatego najgorszy test dla takiego tv to gwieździste niebo. Są też podobno full ledy niemal bez efektu halo (jakiś Philips i chyba topowy Sharp).

Ta powyższa analiza jest bardzo trafna, ale jak zwykle to tylko pół prawdy. Przejdźmy do tego co dzieje się w bardzo jasnych scenach. Bobcat pisał, że jego plazma została skalibrowana do jasności białego ekranu (100% wypełnienia) 110cd/m2. Przypuszczam, że jak pojawią się drobne elementy (np.10% wypełnienia białym) to jasność bieli osiągnie 160 a może nawet 180cd/m2 a to nawet dla mnie, lubiącego obraz lekko efektowny, to zdecydowanie za dużo. Tak że LCD ma pewne słabo widoczne wady na "dole" a plazma na "górze". Nic nie jest doskonałe :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno doradzałem wujkowi zakup plazmy, moje tłumaczenia o poborze prądu puścił mimo uszu. On wie lepiej bo przeczytał na tabliczce że było ponad 200 czy 300W i koniec, nic go nie przekona :)

Ostatecznie kupił mniejszego leda Samsunga serii 7000 za grube pieniądze, chyba ponad 6 czy 7 tys. , "zaoszczędził" :)))

 

Tu trzeba pamiętać, że to co "z tyłu" to jest pobór maksymalny w "najmniej korzystnych" warunkach.

 

Co innego jest pobór maksymalny, a co innego średni "realny".

 

Tak jak pisałem wcześniej ludzie tego nie ogarniają, bo na fizyce woleli grać w statki.

 

Panasonic podaje realną wartość maksymalną, a np. Samsung podaje "typową" - średnią.

 

Czym większa przekątna tym mniejsza różnica w poborze np. 60"

 

Taryfa nocna = ​0,2143 zł/kWh

Taryfa całodniowa = 0,3339 zł/kWh

 

Samsung UE60F7000SL typowa 95W t.n. = 0,0203 zł/h t.c. = 0,0317 zł/h

Panasonic 60ZT60 typowa 185W t.n. = 0,0396 zł/h t.c. = 0,0617 zł/h

 

Różnica dla taryfy nocnej = 0,019 zł/h

Różnica dla t. całodniowej = 0,030 zł/h

 

Dla Panasonica 50ST60 podawane typowe zużycie to 180W.

 

Cena (skapiec.pl) :

 

Panasonic TX-P50ST60 = 3638.37zł (odbiór osobisty) lub + transport

 

Przy różnicy w cenie między LED /droższy/ a plazmą (50ST60) / tańsza/ :

 

=1000zł różnica w cenie wyrówna się po około 52632 h (t.n.) 33333,5 h (t.c.)

=1500zł różnica w cenie wyrówna się po około 78947,5 h (t.n.) 50000 h (t.c.)

=2000zł różnica w cenie wyrówna się po około 105263,25 h (t.n.) 666666,5 h (t.c.)

 

Kupując (tanią) plazmę 50" (ST60) dostajesz ekstra obraz + zaoszczędzasz pieniądze na przyszłe rachunki za prąd (różnica w cenie w porównaniu do Led o tej przekątnej ) !!!

 

Kupując leda o podobnej przekątnej - otrzymujesz obraz który próbuje być tak dobry jak z plazmy + przepłacasz już w momencie zakupu i jeszcze musisz płacić za prąd.

 

Czyli jesteś "oszczędny" !!!

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego najgorszy test dla takiego tv to gwieździste niebo.

Gwieździste niebo jest trudne tylko w przypadku filmowania z kosmosu (bez atmosfery). Tylko wtedy w naturze wystąpi efekt jasnego punktu i od jego granicy głębokiej czerni. W przypadku filmowania z ziemi poprzez warstwę atmosfery jest już inaczej. Światło od obiektów na niebie przechodząc przez atmosferę rozprasza się w niej powodując rozjaśnienie nieba wokół jasnego obiektu (np. gwiazdy). Przy pełni księżyca na ziemi jest dosyć jasno chyba zauważyłeś, tak samo jak w dzień niebo jest niebieskie a w rzeczywistości poza atmosferą czarne. Jeżeli na jakimś TV widziałeś jasną gwiazdę i dookoła nie głęboko czarne niebo to ten TV nie potrafił wyświetlić poprawnie odcieni szarości. Na LCD też nie jest prawidłowo bo rozjaśnienie wokół obiektu jest większe niż w rzeczywistości, ale jak już powiedziałem nic nie jest doskonałe. OLED pewnie też nie będzie bo np. piksele nie będą się równo zużywać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o THX w audio to ustawisz sobie odcięcie na 80hz dla wszystkich kolumn, zastosujesz dipolowe surroundy i już masz THX, bez znaczka ;)

 

Wydaje mi się, że nie jest tak prosto. W THX audio musi być spełnionych (oprócz odcięcia na 80 Hz) szereg innych kryteriów: pasmo przenoszenia, minimalna moc na kanał, maksymalny poziom zniekształceń, dynamika, equalizacja w kanałach surround i inne. Pozatym THX zaleca, że wszystkie głośniki powinny być typu Small, tak aby cały bas (zarówno z kanału LFE, jak i też ewentualnie z pozostałych) szedł na SW.

 

Wszystko jest do regulacji w 10 punktowym przebiegu, czyli bardzo dokładnie - można więc ustawić parametry obrazu identycznie.

 

Podane przez Ciebie przykłady dotyczą parametrów mierzalnych i regulowanych. Mnie chodziło o coś niemierzalnego: plastyczność, głębia obrazu, jego subiektywnie odczuwane piekno, itp.

 

moja stara plazma miała 4 tys. i nie narzekałem, a G30 ma 6 tys.

 

Pisał o tym Maciek, pisze teraz Kyle. Sygnał koloru ma ileś-tam bitów, w związku z tym w praktyce tych kolorów jest znacznie mniej niż 4 tysiące. Licytowanie się 6, 12, 24, 30 tysięcy należy przeto postrzegać w kategoriach tzw. marketingu czystego. Takie tysiące ładnie wyglądają, nieprawdaż?

 

Czy akurat w kolorach, przejściach tonalnych zobaczysz różnicę ? Owszem będzie różnica lekka w kontraście (czerń, ew. jasności)

 

W kolorach i przejściach tonalnych - wydaje mi się, że nie. W jasności oczywista sprawa, że tak. Seria 60 jest jaśniejsza od 30. Jeżeli w obydwu ekran świeci z tą samą jasnością - to znaczy, że na 30 Kontrast jest ustawiony wyżej. Czerń - mój ma 0.0120 cd/m2 (zmierzone - ANSI). Znasz się na czerniach lepiej niż ja, więc powiedz proszę czy różnica będzie widoczna w porównaniu z GT60/ST60, które mają 0.0070 cd/m2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PLAZAMA to ok 9% sprzedaży.

LCD w nastawach spokojnie odwzorywują reprodukcję plazm.

Plazma nie skopiuje nastawów LCD.

Realne kolory plazmy to MIT.

Od 6 lat taka moda. To KIT !!!

 

 

Hahaaha , Janiunio jaja robisz , niezłe .

 

, a wcześniej była moda na LCD bo mało prądu bierze , a teraz znawcy doceniają dobry obraz , kolor , głębię porządnej plazmy i jest ich tylko 9 % .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat pisał, że jego plazma została skalibrowana do jasności białego ekranu (100% wypełnienia) 110cd/m2. Przypuszczam, że jak pojawią się drobne elementy (np.10% wypełnienia białym) to jasność bieli osiągnie 160 a może nawet 180cd/m2 a to nawet dla mnie, lubiącego obraz lekko efektowny, to zdecydowanie za dużo.

 

112.2 cd/m2 (100% bieli), 117 cd/m2 (na małej planszy). Nie było mierzone w opisanej przez Ciebie sytuacji (10% wypełnienia białym), ale najprawdopodobniej podane przez Ciebie liczby są prawdziwe. W takich przpadkach biel potrafi być bardzo jaskrawa.

 

Jeżeli na jakimś TV widziałeś jasną gwiazdę i dookoła nie głęboko czarne niebo to ten TV nie potrafił wyświetlić poprawnie odcieni szarości.

 

Widziałem takie filmy, robione z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i z Teleskopu Hubble'a. Gwiazdy i dookoła nich absolutna czerń. Więc nie uogólniajmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi chodziło o taki kosmos nieziemski ;)

W każdym bądź razie takie sceny są niewygodne dla local dimming i wyglądają wyraźnie lepiej na plaźmie.

 

Wydaje mi się, że nie jest tak prosto. W THX audio musi być spełnionych (oprócz odcięcia na 80 Hz) szereg innych kryteriów: pasmo przenoszenia, minimalna moc na kanał, maksymalny poziom zniekształceń, dynamika, equalizacja w kanałach surround i inne. Pozatym THX zaleca, że wszystkie głośniki powinny być typu Small, tak aby cały bas (zarówno z kanału LFE, jak i też ewentualnie z pozostałych) szedł na SW.

No zgadza się, Chodzi tylko o to, że wiele sprzętów bez znaczka THX jest wyższej klasy od tych z THX. W przypadku markowych kolumn mało kto w ogóle taki znaczek dodaje, choć kryteria spełniłyby z zapasem ;)

 

Podane przez Ciebie przykłady dotyczą parametrów mierzalnych i regulowanych. Mnie chodziło o coś niemierzalnego: plastyczność, głębia obrazu, jego subiektywnie odczuwane piekno, itp.

Takie różnice nieokreślone, to między LCD a nie podobnymi parametrycznie plazmami tego samego producenta. Kuro z tego co wiem miał inny sposób wyświetlania od Panasonica, ale też inne trochę gorsze parametry przez to, może dlatego Panasonic poszedł swoją drogą i dopiero teraz osiągnął poziom kontrastu ostatniego Kuro (nie pytaj o szczegóły, nie pamiętam ale kiedyś czytałem dokładnie o tym). W każdym bądź razie spotkałem się z niejedną opinią, że ten inny subfield w Kuro powodował tą lepszą głębię kolorów (np czerwień).

 

W kolorach i przejściach tonalnych - wydaje mi się, że nie. W jasności oczywista sprawa, że tak. Seria 60 jest jaśniejsza od 30. Jeżeli w obydwu ekran świeci z tą samą jasnością - to znaczy, że na 30 Kontrast jest ustawiony wyżej. Czerń - mój ma 0.0120 cd/m2 (zmierzone - ANSI). Znasz się na czerniach lepiej niż ja, więc powiedz proszę czy różnica będzie widoczna w porównaniu z GT60/ST60, które mają 0.0070 cd/m2.

Będzie widać w niektórych scenach po ciemku, ST nie ma idealnej najgłębszej czerni gdy prawie cały ekran jest czarny (mam chyba skrzywienie po local dimming). Fajnie jakby do końca wygaszał, byłby niesamowity efekt, ale i tak jest super.

 

112.2 cd/m2 (100% bieli), 117 cd/m2 (na małej planszy). Nie było mierzone w opisanej przez Ciebie sytuacji (10% wypełnienia białym), ale najprawdopodobniej podane przez Ciebie liczby są prawdziwe. W takich przpadkach biel potrafi być bardzo jaskrawa.

Wartości podane przez Lecha są na pewno przesadzone i to mocno. Jakby małe elementy świeciły aż 1,5x jaśniej niż powinny to by się tego oglądać nie dało. Kilka % odchyłki na małej planszy - zapewne tej do kalibracji plazmy. To jakiej wielkości ten element jest - nie przypadkiem w okolicy 10-15% całego ekranu ?

Jeśli już się doszukiwać czegoś nie tak, to właśnie jak dużą część ekranu wypełnia jednolity jasny kolor. Wtedy może być widać kątem oka lekkie migotanie.

 

Kupując (tanią) plazmę 50" (ST60) dostajesz ekstra obraz + zaoszczędzasz pieniądze na przyszłe rachunki za prąd (różnica w cenie w porównaniu do Led o tej przekątnej ) !!!

 

Kupując leda o podobnej przekątnej - otrzymujesz obraz który próbuje być tak dobry jak z plazmy + przepłacasz już w momencie zakupu i jeszcze musisz płacić za prąd.

 

Czyli jesteś "oszczędny" !!!

My to wiemy, ale ludzie jak widzisz nie myślą czasem racjonalnie. Wracając na chwilę do historii zakupu LEDa Samsunga przez mojego wujka, dodam, że oprócz tego przerażającego poboru na tabliczce znamionowej plazmy, drugą cegiełkę do jego wyboru dołożył pracownik marketu, który nakręcił wujka mocno na dwu-rdzeniowy procesor (a może 4-rdzeniowy, nawet nie wiem) i jakieś rozpoznawanie mowy czy gestów :)))

 

W każdym bądź razie ja już uśmiechnięty czekam na wujka, z wpiętym między tv a listwę watomierzem :)

Zobaczymy też co powie jak zobaczy mojego 2x tańszego i większego ST60 w akcji.

 

PLAZAMA to ok 9% sprzedaży.

LCD w nastawach spokojnie odwzorywują reprodukcję plazm.

Plazma nie skopiuje nastawów LCD.

Uff i całe szczęście :)

Mnie cieszy fakt, że jest tylu zwolenników LCD. Dzięki temu można jeszcze kupić, w fajnej cenie, porządny tv w ginącej technologii :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było mierzone w opisanej przez Ciebie sytuacji (10% wypełnienia białym), ale najprawdopodobniej podane przez Ciebie liczby są prawdziwe. W takich przpadkach biel potrafi być bardzo jaskrawa.

Ja to zaobserwowałem w MM dawno temu na stojących obok siebie TV. Jak wyświetlany był normalny obraz to plazma świeciła ciemniej od LCD-ka (TV ustawione były "do domu") a jak pojawiły się małe białe powierzchnie (napisy końcowe) to ten biały napisów był na plazmie bardziej jaskrawy niż na LCD (i to dosyć wyraźnie). Te liczby, które podałem to mój szacunek na podstawie jednej z wypowiedzi Maćka i obserwacji pomiarów zagranicznych.

Widziałem takie filmy, robione z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i z Teleskopu Hubble'a. Gwiazdy i dookoła nich absolutna czerń. Więc nie uogólniajmy.

Bobcat przeczytaj jeszcze raz co napisałem w tamtym fragmencie. Dokładnie to co napisałeś. To co zacytowałeś odnosiło się do filmowania nieba w nocy z powierzchni ziemi (przez atmosferę). O filmowaniu z kosmosu było trochę wcześniej :-). Zapewniam Cię, że film z kosmosu na dobrym LCD-ku też wygląda bardzo dobrze (oczywiście na dobrej plazmie lepiej - przynajmniej na początku użytkowania, później może być gorzej). Zresztą zależy co będziesz z tego kosmosu filmował czy gwiazdy czy powierzchnię np ziemi oświetloną słońcem, wtedy dobry LCD-ek może okazać się nieznacznie lepszy od dobrej plazmy (ziemia oświetlona słońcem jest bardzo jasnym obiektem).

Będzie widać w niektórych scenach po ciemku, ST nie ma idealnej najgłębszej czerni gdy prawie cały ekran jest czarny (mam chyba skrzywienie po local dimming). Fajnie jakby do końca wygaszał, byłby niesamowity efekt, ale i tak jest super.

Ale za to ma pewnie bardziej zbliżoną do referencyjnej biel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka % odchyłki na małej planszy - zapewne tej do kalibracji plazmy. To jakiej wielkości ten element jest - nie przypadkiem w okolicy 10-15% całego ekranu ?

 

Wiesz: Ty masz rację! To była plansza do kalibracji plazmy. jakieś 10% - 15% ekranu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kalibrowałem swoją plazmę. Plansza od Calmana zajmuje obszar tak pomiędzy 15-20%. To pompowanie bieli nie przeszkadza w ST60 i pewnie w innych Panasonicach będzie podobnie, marginalne różnice (u mnie ok 2-3cd/m2 między kwadratem a całym ekranem przy wyższych IRE, z tym że ja kalibrowałem do niższej jasności 60cd/m2). Ale nie generalizuję, odchyłka może być większa, choć to małe piwo, jedynym problemem jeśli się doszukiwać to migotanie.

Okazuje się, że migotanie zależy od konkretnego koloru, najwyższa biel wcale nie musi migać, ale taka na IRE 80-90 tak (jeszcze zależy czy mówimy o planszach, czy całym ekranie wypełnionym). Pod tym względem wyraźnie lepiej wygląda LED, jeśli jest dobrze ustawiony to ma bardziej "spokojny"/stabilny obraz w jasnych scenach. Różnicę niestety widać, ale nie można mieć wszystkiego naj, niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marginalne różnice (u mnie ok 2-3cd/m2 między kwadratem a całym ekranem przy wyższych IRE, z tym że ja kalibrowałem do niższej jasności 60cd/m2).

2-3 cd to nie jest różnica (nie ma pompowania). Inna sprawa że to było do 60 cd ... przy 180cd mogłoby być inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat, długo tak jeszcze możesz bić pianę o niczym? Sorry, ale co wchodzę do jakiegoś wątku o TV to jest on obsrany niekończącymi się dywagacjami, zmieniają się tylko Twój adwersarze, ale niezmiennie to Ty jesteś osobą sprowadzającą wątki na boczne tory i ględzącą o jakichś pierdach i nie przyjmującą nic do wiadomości, co akurat nie zgadza się w 100% z Twoimi (aktualnymi) przekonaniami i wierzeniami.

 

Cytuję za wikipedią, warto dokładnie przeczytać:

 

"Egocentryzm (łac. ego - ja + centrum - środek) – tok rozumowania, który polega na centralnym umiejscowieniu własnej osoby w świecie. Niezdolność do akceptowania innych poglądów i postaw niż własne.

 

W życiu człowieka egocentryzm jest naturalną postawą rozwojową, zarówno umysłową jak i moralną, na określonym etapie rozwoju dziecka (okres przedszkolny). Później, a szczególnie w życiu dorosłym, jest objawem niedojrzałości, a co za tym idzie niedostosowania do życia w społeczeństwie. Występuje również w niektórych stanach psychotycznych.

 

Egocentryk postrzega świat wyłącznie z własnego punktu widzenia, poprzez absolutyzowanie własnych doświadczeń, obserwacji i przemyśleń, przy równoczesnym marginalizowaniu opinii pochodzących od innych osób. Nie przyjmuje do wiadomości innych opinii nawet w sytuacji, gdy są o wiele lepiej uzasadnione niż jego własne. Jest głęboko przekonany, że świat funkcjonuje zgodnie z jego mniemaniem lub że najlepiej by było, gdyby tak właśnie funkcjonował, i na tej podstawie określa własne relacje z otoczeniem. Wynikiem takiego rozumowania egocentryka jest pogląd, iż wszyscy ludzie powinni postępować zgodnie z jego wolą i przekonaniami."

Nie powinieneś tak pisać, nie powinieneś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kalibrowałem do niższej jasności 60cd/m2

 

Jednym z ulubionych powiedzonek mojej nauczycielki geografii z liceum było "amator kwaśnych jabłek". Jak ulał pasuje do opisanej sytuacji. Widać coś jeszcze na ekranie przy tej jasności? Wiem, trochę przesadzam. Żeby dobrowolnie skazywać się na stałe oglądanie obrazu jak z piwnic ponurego zamczyska? I to mając TEJ klasy telewizor? Masochizm czysty. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednej z wystaw w Polsce zwiedzający (klienci) "rzucali" (tym okiem). Pamiętasz jaki był wynik ? Jeżeli dobrze pamiętam to te "rzuty okiem" wygrał zdecydowanie Philips, który z produkcji plazm wycofał się już dawno (ta firma jako pierwsza wypuściła na rynek TV plazmowy, i chyba jako pierwsza się wycofała z ich produkcji). TV były zasłonięte (oczywiście oprócz ekranu - opisy były tu na forum). Wiem, wiem to byli "Kowalscy" a nie prawdziwi "eksperci" :-).

Pozdrawiam

Na tej wystawie dla sprawdzenia jakości czerni był mały "KĄCIK" w którym było ciemno.

Oczywiście że wygrał w tym teście LCD ponieważ ten model przy braku sygnału wyłączał całkowicie podświetlanie.

Tak się przedstawia właśnie wiarygodność tego typu wystaw/testów.

Dodam że ten "wiarygodny" to miedzy innymi locoloco (kiki) i całe HDTV.pl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Kyle

U Bobcata była różnica 5cd/m2 przy 117 (mała plansza) vs 112 (pełny ekran). Wątpię aby ktoś potrzebował dużo wyższej jaskrawości, a już w szczególności właściciel plazmy (chyba wie po co ją kupuje). Być może inne plazmy mają gorzej pod tym względem.

 

Jednym z ulubionych powiedzonek mojej nauczycielki geografii z liceum było "amator kwaśnych jabłek". Jak ulał pasuje do opisanej sytuacji. Widać coś jeszcze na ekranie przy tej jasności? Wiem, trochę przesadzam. Żeby dobrowolnie skazywać się na stałe oglądanie obrazu jak z piwnic ponurego zamczyska? I to mając TEJ klasy telewizor? Masochizm czysty. :)

W takim razie jest bardzo wielu takich amatorów kwaśnych jabłek, znam wielu takich. Taka jaskrawość 60cd jest OK dla mnie, nawet z lekkim zapasem do warunków nocnych. W jasnych warunkach mało oglądam, do tego nie potrzebuję kalibracji szczegółowej, wystarczy że sobie podciągnę kontrast (choć taka jaskrawość panelu w zupełności mi też w dzień wystarcza).

Wszystko wyraźnie widzę ze szczegółami, a jaskrawość ekranu jest akurat, aby nie "walić" po oczach. Całe szczęście że wzrok mam jeszcze dobry, nie musi mi wypalać oczu abym cokolwiek dostrzegał na materiale HD.

Nie brałeś pod uwagę, że masz zbyt mały ekran i musisz sobie wyrazistość poprawiać jaskrawością obrazu ? A może masz w domu za jasno ? Wiesz, w słońcu jak stoję, to też mało co widzę na ekranie komórki, dopiero jak zwiększę jaskrawość na max (amoled). A jak sobie na łóżku wieczorem net przeglądam, to najniższa jaskrawość trochę wali po oczach.

Ot taka mała, dająca do myślenia, dygresja... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Kyle

U Bobcata była różnica 5cd/m2 przy 117 (mała plansza) vs 112 (pełny ekran).

 

Nie wiem czy G30 jest miarodajny pod tym względem. Maciek wspominał, że ten model ma (w porównaniu z innymi plazmami) wyjątkowo delikatnie działający limiter jasności.

 

W takim razie jest bardzo wielu takich amatorów kwaśnych jabłek, znam wielu takich.

 

A z drugiej strony są tacy jak ja, którzy na skutek oglądania tylko tak ustawionych plazm - przez dłuższy czas byli niechętni tej technologii. I zmienili zdanie dopiero wtedy, gdy się mogli osobiście przekonać, że tak wcale być nie musi.

 

jaskrawość ekranu jest akurat, aby nie "walić" po oczach. Całe szczęście że wzrok mam jeszcze dobry, nie musi mi wypalać oczu abym cokolwiek dostrzegał na materiale HD.

 

Nie wpadajmy z jednej skrajności w drugą. Pomiędzy "waleniem po oczach" i ich "wypalaniem", a obrazem wyglądającym tak, jak gdyby nad miejscem gdzie był filmowany zgromadziły się ciemne chmury burzowe - jest tysiąc szczebli pośrednich. @Lech36 przytoczył znalezioną gdzieś informację, że optymalna w warunkach domowych jasność ekranu zawiera się w granicach 100-120 cd/m2. Mogę się zgodzić, że 159.3 cd/m2 (tyle mam w trybie Normalnym, ile w Dynamicznym - nie wiem, nie było mierzone, na pewno jeszcze więcej, co widać "gołym okiem") może być dla niektórych zbyt jaskrawe. Moim zdaniem nawet 85 cd/m2 (obydwa tryby Profesjonalne, przepraszam: Profesjonalnyle) to stanowczo za mało. Ale jeśli kogoś razi wszystko >60 cd/m2 - wzbudza to moją troskę, że nie ma On (jak deklaruje) dobrego wzroku, a wprost przeciwnie: dowodzi to jakiegoś schorzenia, którym powinien zająć się okulista.

 

Nie brałeś pod uwagę, że masz zbyt mały ekran i musisz sobie wyrazistość poprawiać jaskrawością obrazu ?

 

Nie zgadzam się ze słowem "zbyt". Mam taki ekran, jaki od początku chciałem i jaki mi odpowiada. Twierdzenie o konieczności poprawiania czegokolwiek za pomocą jaskrawości jest karkołomną woltą intelektualną. Nie widzę najmniejszego związku pomiędzy jednym a drugim. I nie muszę niczego poprawiać, gdyż obraz na (skalibrowanym) trybie THX mam doskonały. Raz że ustawiony zgodnie z regułami sztuki (patrz wyniki kalibracji), dwa że mnie się podoba i uważam go za bajkowo piękny.

 

A może masz w domu za jasno ?

 

Nie mam. Oglądam przeważnie wieczorami i w nocy, w całkowitej ciemności. A w dzień mogę zupełnie zaciemnić pokój za pomocą ciężkich zasłon na oknanch.

 

Plazmę kupuje się po to, aby cieszyć oczy pięknem obrazu. A nie domyślać się co na nim jest :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sie co rozwodzic :) ogladasz duzo filmow tylko plazma kupuj poki jeszcze sa :) ogladasz wiecej news itp gdzie bije slonce kup LCD lub LED tez mam do tego taki badziew.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sie co rozwodzic :) ogladasz duzo filmow tylko plazma kupuj poki jeszcze sa :) ogladasz wiecej news itp gdzie bije slonce kup LCD lub LED tez mam do tego taki badziew.

Czym się wg. Ciebie różni LCD od LED?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sie co rozwodzic :) ogladasz duzo filmow tylko plazma kupuj poki jeszcze sa :) ogladasz wiecej news itp gdzie bije slonce kup LCD lub LED tez mam do tego taki badziew.

 

Napisał młody krótko i na temat ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wpadajmy z jednej skrajności w drugą. Pomiędzy "waleniem po oczach" i ich "wypalaniem", a obrazem wyglądającym tak, jak gdyby nad miejscem gdzie był filmowany zgromadziły się ciemne chmury burzowe - jest tysiąc szczebli pośrednich. @Lech36 przytoczył znalezioną gdzieś informację, że optymalna w warunkach domowych jasność ekranu zawiera się w granicach 100-120 cd/m2. Mogę się zgodzić, że 159.3 cd/m2 (tyle mam w trybie Normalnym, ile w Dynamicznym - nie wiem, nie było mierzone, na pewno jeszcze więcej, co widać "gołym okiem") może być dla niektórych zbyt jaskrawe. Moim zdaniem nawet 85 cd/m2 (obydwa tryby Profesjonalne, przepraszam: Profesjonalnyle) to stanowczo za mało. Ale jeśli kogoś razi wszystko >60 cd/m2 - wzbudza to moją troskę, że nie ma On (jak deklaruje) dobrego wzroku, a wprost przeciwnie: dowodzi to jakiegoś schorzenia, którym powinien zająć się okulista.

Ja widzę wyraźnie obraz o niskiej jasności i jeszcze wyraźniej o wyższej. Ty z tego co mówisz, nie widzisz wyraźnie obrazu o 40% jaśniejszego, w ciemnym pomieszczeniu. Ale nie martw się, to normalne jak się przyzwyczaiłeś do takiego obrazu. Jakbym oglądał non stop z kontrastem blisko max. i potem bym zjechał kontrastem do moich ustawień, to bym też nic nie widział. Jak posiedzisz w lato na dworze w słońcu, potem wejdziesz do pomieszczenia (jasnego) to też wydaje się że mało co widać, ciemno...

 

Nie zgadzam się ze słowem "zbyt". Mam taki ekran, jaki od początku chciałem i jaki mi odpowiada. Twierdzenie o konieczności poprawiania czegokolwiek za pomocą jaskrawości jest karkołomną woltą intelektualną.

Nie jest to podstawowy czynnik ale im większy obraz tym łatwiej dostrzegalne delikatne szczegóły, poza tym większa powierzchnia świecąca też ma znaczenie. Np w kinie kalibruje się do niższych wartości.

 

nie ma sie co rozwodzic :) ogladasz duzo filmow tylko plazma kupuj poki jeszcze sa :) ogladasz wiecej news itp gdzie bije slonce kup LCD lub LED tez mam do tego taki badziew.

To nie jest do końca tak, miałem dobrego LEDa i mógłbym go dalej mieć, byłbym zadowolony, choć plazma generalnie ma w sobie pewne cechy bardziej plastycznego obrazu, jest to lekka przewaga. Oprócz tego jedna i druga technologia ma swoje wady i zalety. Są lepsze i gorsze plazmy, tak samo jak i LCD. Podstawowy, główny problem leży w pozycjonowaniu cenowym telewizorów. Patrząc przez pryzmat obecnych cen plazm to LEDy powinny być około 2x tańsze, wtedy nikt by na nie nie narzekał, mielibyśmy racjonalny wybór między full led z wygaszaniem lub porządną plazmę. A tak mamy "super" wybór - niski LED krawędziowy vs świetna plazma, gdzie kompletnie nie ma co porównywać. Ale marketing jak wiadomo czyni cuda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale marketing jak wiadomo czyni cuda.

Dlaczego ten marketing nie potrafi uczynić cudu jeżeli chodzi o sprzedaż plazm ? Tanie i bardzo dobre, czego może więcej chcieć "Kowalski" ? Można wyciągnąć wniosek, że jak Mercedec albo Audi obniżył by cenę do np 50 kzł za powiedzmy klasę średnią-niższą (kompakt) to Polacy by to przestali kupować mimo że dobre ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechu: Twoja misja pro-LCD-kowa coraz bardziej zaczyna przypominać serial "Czterej pancerni i pies". Taka epopeja o czołgu, który samotnie wygrał II wojnę światową. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy niskiej podaży handlowiec ma mniejsze pole do popisu jeśli chodzi o jego marżę (mała konkurencja producentów).

 

Przy Led/Lcd jest tego od zatrzęsienia ogromna podaż = szeroka oferta = konkurencja w zabieganiu o sprzedaż swoich produktów (Samsung i Lg).

 

Więcej chleba dla sprzedawcy -> większa sprzedaż LCD.

 

Zainteresuj się np. historią analogowych systemów wideo, to się sam przekonasz, że na rynku wygrywa badziewie, a nie rozwiązanie najlepsze pod kątem jakości.

 

Tak samo było z poczciwą kasetą magnetofonową, co prawda tu wygrała w pierwszej kolejności prostota budowy i wymiary, a jakość dla użytkowników była drugoplanowa ( więcej Kowalskich wolało "normalne" kasety, niż wyższej jakości taśmy wielościeżkowe dla wybrańców ceniących jakość dźwięku na pierwszym miejscu).

 

Pozdrawiam

Pygar

 

P.s.

Druga sprawa to różnice w technologi wytwarzania.

W przypadku plazmy mamy do czynienia z węższym przedziałem przekątnych niż LCD.

 

Jak Kowalski (baran) kupił wcześniej monitor do komputera to już zna tę technologię i wie czego się spodziewać.

 

Pójdzie do sklepu zobaczy, że taki telewizor jest większy i "fajny" więc go kupuje ( za namową sprzedawcy ... patrzy wyżej ) .

 

Plazma to dla niego coś nieznanego, tajemniczego ..., a lcd do komputera już ma :-).

 

Trzecim powodem jest tzw. czynnik ludzki ( w zasadzie "małpi" ).

 

- Marian zobacz jaki ten telewizor cienki !!!

- Tak Helu, kupimy ten, bo jest najcieńszy !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechu: Twoja misja pro-LCD-kowa coraz bardziej zaczyna przypominać serial "Czterej pancerni i pies". Taka epopeja o czołgu, który samotnie wygrał II wojnę światową. :)

Wzajemnie tylko zmień w tekście LCD na plazmę. :-)

Pozdrawiam

 

niż wyższej jakości taśmy wielościeżkowe dla wybrańców ceniących jakość dźwięku na pierwszym miejscu).

Tak z ciekawości o jakich taśmach wielościeżkowych Kolega pisze ?

Jak Kowalski (baran) kupił wcześniej monitor do komputera to już zna tę technologię i wie czego się spodziewać.

???? Czemu takie lekceważące zdanie o Kowalskich. Rozumiem, że w audio Kolega używa tylko sprzętu z najwyższej półki Hi End. Jeżeli nie to to określenie podkreślone też może do Kolegi pasować. ;-)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzajemnie tylko zmień w tekście LCD na plazmę. :-)

 

Niezupełnie. Zwolenników plazmy jest tu znacznie więcej. A w misji szerzenia LCD jesteś jak samotny rycerz. Może być na białym koniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu znacznie więcej

Tu tak :-)

 

A w misji szerzenia LCD jesteś jak samotny rycerz

Bo nie mogę patrzeć jakie bzdety marketingowe czasami się tu wypisuje. Inni po prostu oglądają swoje TV i się cieszą. Tylko właściciele plazm muszą ciągle o nich pisać kilometry postów tak jakby z nimi było coś nie tak, używając często negatywnego marketingu (LCD) mocno go przerysowując.

 

Może być na białym koniu.

Koni nie lubię :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej chleba dla sprzedawcy -> większa sprzedaż LCD.

Sugerujesz że większa sprzedaż plazm, to już mniej chleba dla sprzedawcy?

 

Jak Kowalski (baran) kupił wcześniej monitor do komputera to już zna tę technologię i wie czego się spodziewać.

 

Plazma to dla niego coś nieznanego, tajemniczego ..., a lcd do komputera już ma :-).

Czyli OLED (jak stanieją) nie będą kupować, bo "nie znają tej technologii". LCD/Plazm też obecnie nie kupują, bo przecież dawniej było CRT, więc jak mogli by dzisiaj znać LCD/Plazmy.

 

Mówiąc krótko: bredzisz jak potłuczony. Plazmy są stare jak świat i znane społeczeństwu. Argumenty Twoje są z kosmosu.

Kowalski jeśli nie kupuje plazmy to z następujących powodów:

- przez jaskrawe ustawienie LCD, w jasnym sklepie, LCD wyglądają atrakcyjniej

- krąży opinia o sporym zapotrzebowaniu na energię przez plazmy

- nie wykluczone że również znany jest pogląd o wypalaniu plazm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę patrzeć jakie bzdety marketingowe czasami się tu wypisuje

 

Wypisywałem kiedyś jakieś? Mam obydwie technologie, podobają mi się, tyle że plazma bardziej. Z bezpośredniego porównania widzę o ile jest na niej lepszy obraz.

 

Staramy się tylko dać odpór negatywnemu marketingowi, jaki otacza PDP, a także bzdurom jakie na jej temat są rozpowszechniane. Masz tu w tym wątku przykład jak wygląda typowa rozmowa "Kowalskiego" który przyszedł kupić telewizor ze sprzedawcą w markecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.