Skocz do zawartości
IGNORED

Dynaudio 25 Special Limited


julek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mozliwosc kupic te kolumny choc wczesniej nie bralem ich pod uwage. Czy warte sa 2000 euro czy moze w tej cenie znalazlo by sie cos z polskich konstrukcji na rewelatorach albo iluminatorach, jakieß akustyki lub akkusy moze studio 16HZ. Kolumny mialy by grac z lampa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2000 euro należy je brać z pocałowaniem ręki !!! Nic ze w/w konstrukcji w rozsądnych pieniądzach nie zbliży się do tych Dynek. Zresztą to tak jakby porównywać Bentleya z innymi samochodami ... czy coś się zbliży ???

 

Świetnie zgrywają się z Lebenem 660P.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julek pytał tylko o polskie konstrukcje ... a te nie mają startu ...

 

a słuchałeś wszystkich polskich konstrukcji ?

 

np. ar3 akustyka wcale nie musi być gorsza a cena sh podobna - zresztą niedawno były w ogłoszeniach

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw warto podać info w ilu m2 będzie grał system. Jakie sa komponenty systemu i wtedy dopiero możemy polecić dane kolumny lub nie. Trochę danych jest potrzebne aby wiedzieć o czym piszemy. Cena 2000 EURO jest jednak bardzo dobra. Za 9000 PLN nikt w Polsce ich Ci nie sprzeda (chyba że jest niezorientowany lub w pilnej potrzebie gotówki), więc nawet jak się nie spodobają to odsprzedasz bez utraty kasy a może nawet zarobisz jeśli zaproponujesz 10000 - 11000 PLN. Kolumny maja u nas status kultowych, ale okres histerii na nie chyba już mija...

 

Moim zdaniem poniżej 20m2 nie ma co wstawiać ich do wnętrza, chyba, że masz pokój zaadaptowany akustycznie. Druga sprawa to że potrzebują odpowiedniego toru i nie ze wszystkim zagrają. Jeśli słuchasz rock i lubisz przywalic basem to będą ok, jeśli szukasz naturalności i preferujesz wokale, klasykę i klasyczny jazz to są też inne propozycje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. ar3 akustyka wcale nie musi być gorsza a cena sh podobna - zresztą niedawno były w ogłoszeniach

no faktycznie kolumny wyglądają zacnie ... może nawet mogą powalczyć ...

Dynki słuchałem i byłem zachwycony ... za 2000 E nie ma się w ogóle co zastanawiać ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Dynki, to specyficzne granie. Nie powiedziałbym, że biją wszystko. To zależy od upodobań, dla wielu to wybitne granie, dla innych słabe.

 

No i najważniejsze, Dynie muszą mieć mocny piec.

 

A nie jest tak że Dynki nie lubią lamp a kochają tranzystory?

 

Tu chodzi o moc i kontrolę na basie. Jeśli znajdzie się mocna lampa z dobrym dołem, to czemu nie? Taka Octava popędzi to jak trzeba. Jednak niewiele jest takich wzmacniaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynki, to specyficzne granie. Nie powiedziałbym, że biją wszystko. To zależy od upodobań, dla wielu to wybitne granie, dla innych słabe.

 

Jeśli jest się osłuchanym melomanem-audiofilem to potrafi się dostrzec, iż są to specyficzne kolumny (delikatnie mówiąc). Jesli jesteś audiofilem na początku drogi, chcącym się przesiąść na półeczke high-end to są to idealne kolumny aby pokazać kolegom jak można przywalić z małych skrzynek i ile wyrafinowania jest w wysokich tonach. Poza tym euforyczne recenzje w Polsce nakręciły spiralę pożądania. Po 2 latach emocje opadają i dziś na hifi.pl masz kilka ogłoszeń o sprzedaży tych kolumn. Widać więc że kilka osób poczuło się nimi zmęczonych. W Polsce jest wiele kompletnie niedocenionych monitorów wysokiej klasy, które nie miały szcześcia znaleźć się w dystrybucji firmy potrafiącej zapewnić im nalezyty rozgłos i poklask recenzentów. Dlatego polecam czytanie recenzji w prasie z róznych regionów Europy i Świata aby zorientować się co i jak. Nasze podwórko jest malutkie i łatwo o wykreowanie lokalnie produktu kultowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Otóż to... a jednak, można stworzyć na ich bazie całkiem fajny system i to na lata. Nie jest to moje granie, ale rozumiem, że to może się podobać. Mimo wszystko, nie uważam, że to dobre rozwiązanie, leczenie wad membran głośników basowych i rozbudowanych zwrotnic, mocą wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio słuchałem S25se z Lebenem cs660p było bardzo fajnie.....dlatego chcę w przyszłym miesiącu posłuchać innej lampy

Jadis da88 signature jak mi się spodoba to już jej nie oddam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziéki za odpowiedzi.

wlasciwie to szukalem kolumn do jolidy a ze cena tych kolumn byla dla mnie do zaakceptowania wiec sprobowalem. jednak gdybym mial zostac przy tych kolumnach to wzmacniacz tez musial bym zmienic. sluchalem ich tez monoblokami cary na 845 no i tu bylo juz bardzo fajnie. ale tez i zrodlem byl gramofon. jak dla mnie moglo by to byc do konca zycia. Niedawno byl do kupienia unison s8 ale sie troche ociagalem i juz jest sprzedany. Moæe to bylo by dobre polaczenie? Za wzmacniacz +/-3000 euro mogl bym dac za uzywany i najlepiej æeby to byl mcny set. Kolumny graly by raczej w pomieszczeniu ponizej 20 m2 ale adaptacja akustyczna jak najbardziej wchodzi w rachube. jesli chodzi o muzyke to glównie klasyka i jazz.

A moze monitory revel zdaje sie model ultima za okolo 3 tys?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz dobrego minitora do klasyki i jazzu (sam szukałem z 1,5 roku) to polecam zainteresować się Harbeth Monitor 30.1 (obecnie uważany przez wielu recenzentów i znawców ża referencyjny monitor w swojej cenie - koniecznie należy posłuchać jeśli będziesz miał okazję. Harbeth to jedna z ostatnich firm która robi realnie wyceniane kolumny. Problemem jest że na ich produkty czasami trzeba czekać pół roku albo i dłużej. Ostatnio przyszły jakieś modele w dostawie po roku od zamówienia:-).

 

Poza tym z drugiej ręki Sonus Faber Auditor M, Dynaudio C1, Harbeth Super HL5.

 

Wydając ok 10000 PLN warto poznać różne szkoły dźwięku aby potem nie czuć się zawiedzionym krótkim demo u kolegi lub w sklepie. Co by kto tu nie pisał to odsprzedać potem sprzęt w tym przedziale cenowym nie jest już łatwo. Chyba, że za grosze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harbeth Super HL5. są niezłe ale moim zdaniem nie dorównują Dynkom 25SE. Dla mnie dźwięk Dynek jest bardziej realistyczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

Jeśli szukasz dobrego minitora do klasyki i jazzu (sam szukałem z 1,5 roku) to polecam zainteresować się Harbeth Monitor 30.1 (obecnie uważany przez wielu recenzentów i znawców ża referencyjny monitor w swojej cenie - koniecznie należy posłuchać jeśli będziesz miał okazję. Harbeth to jedna z ostatnich firm która robi realnie wyceniane kolumny. Problemem jest że na ich produkty czasami trzeba czekać pół roku albo i dłużej. Ostatnio przyszły jakieś modele w dostawie po roku od zamówienia:-).

 

Poza tym z drugiej ręki Sonus Faber Auditor M, Dynaudio C1, Harbeth Super HL5.

 

Wydając ok 10000 PLN warto poznać różne szkoły dźwięku aby potem nie czuć się zawiedzionym krótkim demo u kolegi lub w sklepie. Co by kto tu nie pisał to odsprzedać potem sprzęt w tym przedziale cenowym nie jest już łatwo. Chyba, że za grosze...

Na Monitory 30.1 trzeba czekać rok???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Monitory 30.1 trzeba czekać rok???

Wiem, że na dostawę z Harbetha dystrybutor czekał baaaaardzo długo... ale w końcu przyszła i może są w niej 30.1...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że na dostawę z Harbetha dystrybutor czekał baaaaardzo długo... ale w końcu przyszła i może są w niej 30.1...

nie wiem ale cos jest nie tak z Harbetha 30.1,sprzedawane sa uzywane na potege i z tak niska cena ze przychodzi na mysl jakis bubel i wielki niewypal,recenzenci niby zachwalaja a wszyscy wysprzedaja,chyba ktos im dobrze placi, bo rynek pokazuje co innego!!!calkowicie nie jestem zainteresowany ,ani nie kieruja mnie zle intencje,zwrocilem tylko uwage na te kolumny bo mieszkam w UK.

 

Zapomnialem dodac ze to tylko ten model,reszta jest rewelacyjna!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym z drugiej ręki Sonus Faber Auditor M, Dynaudio C1, Harbeth Super HL5.

 

 

o tych sonus faberach też myślałem tylko mam kawał drogi żeby jechać ich posłuchać. czy one będa łatwiejsze dla lampy? Czy istnieją rózne wersje tego monitora bo jest ich kilka wystawionych na audiomarkt.de ale przy jednych jest "M" a innych nie?

co do harbetów to nie wiem. kiedyś słuchałem i odniosłem wrażenie że grają tak jak wygladają czyli drewno drewniane. ale w przypadku dynaudio kiedyś odniosłem podobne wrażenie a jeśli chodzi o ten model to już było zupełnie inaczej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Bentley to kiedyś konkurent Rolls-Royce więc spokojnie Sonus Faber Cremona Auditor s/h i do lampy w sam raz.

 

Nie ma porównania, Dynaudio lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tys EUR to dobra cena, ale z jaką lampą miałyby grać? One potrzebują sporo prądu, więc jeśli lampa to dość mocna.

Właśnie - mocna, co zapobiegnie przebasowieniu, tak często przypisywanemu tym kolumnom; do tego lampa stosunkowo przejrzysta lub chłodna w charakterze, bliżej stereotypowego brzmienia tranzystora. S25 z Jadisem? Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić...za "dużo szczęścia i słodyczy".

Ale z Unisonem albo ARC VSI60 to już mogłoby być to.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tych sonus faberach też myślałem tylko mam kawał drogi żeby jechać ich posłuchać. czy one będa łatwiejsze dla lampy? Czy istnieją rózne wersje tego monitora bo jest ich kilka wystawionych na audiomarkt.de ale przy jednych jest "M" a innych nie?

co do harbetów to nie wiem. kiedyś słuchałem i odniosłem wrażenie że grają tak jak wygladają czyli drewno drewniane. ale w przypadku dynaudio kiedyś odniosłem podobne wrażenie a jeśli chodzi o ten model to już było zupełnie inaczej

 

Cremony podstawkowe były dwa modele: Auditor M (nowszy-zaprojektowany przez zespół SF jako rozwinięcie modelu Auditor) i Auditor (starszy - zaprojektowany przez Serblina). Model Auditor powinien kosztować max. 1800 Euro a Auditor M max 2500 Euro. Wielu uważa że Auditor jest lepszy... inni że Auditor M... ja kupiłem coś co jest nowszą i aktualnie produkowaną kolumną, bo było też z pewnych rąk. Nie porównywałem z wersją Auditor więc nie będę się wymądrzał. Dawny dystrybutor SF polecał do tych kolumn wzmacniacz Pathos Classic One twierdził że to synergiczne połączenie w dobrej cenie. Na pewno eleganckie wizualnie;-)

Harbeth 30.1 słuchałem kilka razy i to na prawdę dobre kolumny (recenzje nie kłamią - harbeth jest za małą firmą aby móc przepłacać recenzentów), inne od poprzednich modeli, nowocześniejsze brzmienie. Jednak ktoś musi lubić taki wygląd kolumn aby je kupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Nie ma porównania, Dynaudio lepsze.

Raczej inne...

 

Herbatki 30,1 słuchałem u Yoachima i jakoś tak... Z kolei Yoa był u Mirka, który posiada Dynie s25 i Herbatki wypadły na tyle dobrze, że Mirek coś przebąkiwał, że może zmieni kolumny na Herbatki (ale wyższy model).

Tutaj wzmianka z porównania dyń i herbatek:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie grały Dynaudio S25 z Accuphase e-550 a więc 30 wat w klasie A i grało super. Choć myślę, że z mocniejszym tranzystorem chyba mogło by być jeszcze lepiej. W pomieszczeniach mniejszych niż 20 m2 szkoda zachodu.

Jak na monitory to S25 są REWELACYJNE. Przy tej cenie nie ma co się zastanawiać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie grały Dynaudio S25 z Accuphase e-550 a więc 30 wat w klasie A i grało super. Choć myślę, że z mocniejszym tranzystorem chyba mogło by być jeszcze lepiej. W pomieszczeniach mniejszych niż 20 m2 szkoda zachodu.

Jak na monitory to S25 są REWELACYJNE. Przy tej cenie nie ma co się zastanawiać.

 

Tylko Accu ma 30 wat w klasie A - ale powyżej tej mocy płynnie przechodzi w klasę AB i dla 8 Ohm oddaje 60 wat a dla 4Ohm 113 wat - więc nie jest taki "słaby" jak sugerują dane producenta. Jolida raczej "takiej sztuczki" nie potrafi choć realne 60wat to już poważna moc jak na wzmacniacz lampowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynki, to specyficzne granie. Nie powiedziałbym, że biją wszystko. To zależy od upodobań, dla wielu to wybitne granie, dla innych słabe.

 

No i najważniejsze, Dynie muszą mieć mocny piec.

 

 

 

Tu chodzi o moc i kontrolę na basie. Jeśli znajdzie się mocna lampa z dobrym dołem, to czemu nie? Taka Octava popędzi to jak trzeba. Jednak niewiele jest takich wzmacniaczy.

 

 

No i najważniejsze, Dynie muszą mieć mocny piec.

 

 

 

 

pamiętasz jak u mnie zagrał Vitus ri-100...Twoja opinia ,,o klasę gorzej od e-560,,a trzeba pamiętać że Vitus należy do ,,mocarzy,,

więc sama moc nie załatwi sprawy....ale jest wskazana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mocá jolidy to podobno jest tak ze mierzona przy obciazeniu tylko jednego kanalu ma 60 ale mierzona przy obciaæeniu dwu na raz daje juz tylko 40. jolida zagrala z nimi lepiej niz z jakimi kolwiek do tej pory tyle æe z tymi monoblokami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) dopiero sie zaczelo prawdziwe granie. Ale tak jak juz pisalem jolida nie musi mi towarzyszyc do konca zycia. Poza tym pimieszczenie w ktorym ich sluchalem bylo jednak troche wieksze niz te 20m2. Ja takim na razie nie dysponujé. I najbardziej obawiam sié tego ze bedzie za duzo basu w powiedzmy 16-18 m. Choc z drugiej strony wole zeby go bylo ciut wiecej niz ciut mniej. Zreszta na wiekszosci moich plyt z klasyka wolal bym zeby bas byl bardziej obecny. Nie chce tylko zeby dudnilo i buczalo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.