Skocz do zawartości
IGNORED

Zbiory gotowych nastaw kalibracyjnych dla telewizorów wykonanych za pomocą dobrego sprzętu


Krak_oN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze, w takim razie Macieju powiedz ostatecznie, czy monitor masteringowy w studio ustawiasz dokładnie tak samo jota w jotę jak tv u typowego Kowalskiego ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, wiedziałem, czyli jednak miałem dobre przeczucie że jednak istnieją pewne kulisy i niuanse które są/pozostaną zawodową tajemnicą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy nie widzicie jak ładowani jesteście w trąbę? Czy nie tak się urabia frajerów?

Że tego Pana jeszcze nikt nie zbanował za trollowanie?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że marketig powinien być uprawiany w wątkach sponsorowanych.

 

Osoby te powinny być oznaczone jako branża. Tego zwykła uczciwość wymaga.

 

W tej chwili mamy do czynienia ze zmasowanym atakiem osobistym zamias pisaniem na temat wątku.

 

Żal mi tych ściemniaczy i rozwalaczy wątku poprostu żal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma modelować obraz tak by łechtał oczy, to na pewno nie będę to Ja. Nawet na prośbę ;)

 

Czyżbyś chciał powiedzieć, że obraz może być albo zgodny z normami/standardami albo piękny? Alternatywa rozłączna? Dyskutował bym z tak sformułowaną tezą.

 

W tej chwili mamy do czynienia ze zmasowanym atakiem osobistym zamias pisaniem na temat wątku.

Żal mi tych ściemniaczy i rozwalaczy wątku poprostu żal.

 

Przepraszam, że się wtrancam (błąd w pisowni zamierzony), ale to co wyprawiasz w tym wątku przekracza granice dobrego smaku. Najpierw wypisujesz (celowa prowokacja?) farmazony takie, że nóż się w kieszeni otwiera (a kartofle w piwnicy gniją), a potem podnosisz wielki lament jakie to jesteś pokrzywdzone i zewsząd atakowane biedaczysko. Kabaret.

 

Jeśli kogoś tu powinno być żal to chyba wyłącznie Waszmości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mamy do czynienia ze zmasowanym atakiem osobistym zamias pisaniem na temat wątku.

Tak, bo wszyscy są z branży i spiskują przeciwko Tobie. Gdybyś był w stanie jakkolwiek udowodnić prawidłowość twoich kosmicznych teorii, to nikt by się Ciebie nie czepiał.

 

Osoby te powinny być oznaczone jako branża. Tego zwykła uczciwość wymaga.

Nie widzę, żeby Pan Maciej w jakikolwiek sposób ukrywał swoją tożsamość lub fakt, że pracuje w branży AV. Innych osób z branży w tym wątku nie zauważyłem. Nie widzę też reklamy, tylko próbę naprostowania głupot, które ktoś głosi z uporem maniaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by było jak by Maciej wystawiał się gdzieś ze skalibrowanymi przez siebie najpopularniejszymi modelami a obok stałyby takie same fabryczne modele i każdy by mógł je porównać bądź też przynieść swój przez siebie skalibrowany tv dla porównania. Z drugiej strony takie firmy jak Sony czy Panas też mają swój koncept (np określony klimat obrazu który chcieli uzyskać) i swoje racje w takich a nie innych ustawieniach (a być może są one dość pobieżne z powodu braku czasu ?), w sumie byłbym ciekawy opinii np fabrycznych speców z Sony o kalibracji Macieja tj czy by ją uznali jako bardziej zaawansowaną i lepszą od swojej masowej (bo jest np bardziej precyzyjna i czasochłonna) czy też by mogli powiedzieć że Maciej nie wie jednak jeszcze wszystkiego o wszystkich niuansach o których oni wiedzą (bo mają dostęp do o niebo lepszych urządzeń i swoich zaawansowanych badań w tej materii) i ze zwględu na nie stroją tak a nie inaczej i mają sprzęt który robi to bardzo szybko z wystarczającą dokładnością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, wiedziałem, czyli jednak miałem dobre przeczucie że jednak istnieją pewne kulisy i niuanse które są/pozostaną zawodową tajemnicą.

 

:D

 

Miałem przeczucie, że tak napiszesz, a chciałem po prostu byś ruszył głową, bo w poprzednich wpisach wyczerpałem temat, nawet aqjarosław Ci odpowiedział.

 

No, ale skoro trzeba to mówię jasno: tak, podczas kalibracji w studio stosuję dokładnie te same zasady co podczas kalibracji "domowej".

 

Żeby rozwiać Twoje wątpliwości wrzucam raport ze studyjnego Barco RHDM:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale skoro trzeba to mówię jasno: tak, podczas kalibracji w studio stosuję dokładnie te same zasady co podczas kalibracji "domowej".

 

He he, ale zasady są zazwyczaj generalne, a pożądany efekt końcowy osiąga się poprzez szczegóły (większe lub mniejsze) które magą być nieco inne dla Kowalskiego a inne dla studia masteringowego. Być może są nawet takie pewne szczegóły nad którymi trzeba się znacznie dłużej niż typowo napracować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wiesz lepiej to po co się pytasz?

 

A powiedziałeś przecież że po prostu nie odpowiesz na tamto pytanie (o różnicach strojenia dla kowalskiego i prof studia), to znaczy że coś jest jednak na rzeczy.

 

Pewnych rzeczy można się domyśleć (chociaż nieomylny nie jestem) z wiedzy ogólnej, np tak jak wcześniej mówiłem o tym że tzw studyjne masteringowe nastawy (dźwięku czy obrazu) maksymalnie neutralne nie są tym czego najbardziej oczekuje typowy masowy odbiorca (były robione takie badania)

 

Tak czy inaczej podejrzewam że możliwa jest pewna różnica między usługą która ma być jeszcze w miarę cenowo dostępna dla Kowalskiego a taką dla profesjonalnego studia producenckiego gdzie wymagania są bardzo mocno wyśróbowane (i być może też nieco inne) ale i możliwości finansowe i czasowe znacznie większe.

 

Moim zdaniem postawiłeś sprawę jasno tj masz pewne swoje firmowe tajemnice z których nie będziesz się po prostu nikomu szerzej tłumaczyć.

 

EDIT:

 

Tymczasem przyszło mi do głowy takie ciekawe pytanie, tj czy ktoś (a nawet kilka różnych osób) posiadający dokładnie taki sam sprzęt jak ty masz, robiąc pomiary na tym samym tv, wprowadziłby dokładnie takie same nastawy jakie ty wprowadziłeś, czy są też jeszcze jakieś inne czynniki poza sprzętowe które decydują o indywidualnej decyzji o takich a nie innych nastawach ?. Gdzieś pisałeś że suwaki ustawiasz też ręcznie niezależnie od tego że program pokazuje jak je należy ustawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się sittek, że ty nie jesteś osobą, która pisze tylko po to by nabijać posty, więc czemu to robisz tutaj?

Kup sobie kolorymetr i eksperymentuj, czytaj, poznawaj, zamów pro kalibrację i samodzielnie oceń rezultaty, a nie siedź i pisz z pozycji teoretyka, żądającego by Cię ktoś przekonywał magicznymi argumentami. Jeśli nie chcesz to opuść ten wątek, albo przynajmniej powstrzymaj się od głupich komentarzy.

Mogę Cię o to prosić?

Co ci się wydaje, to twój problem, i daruj sobie krzywe teksty z nabijaniem postów. Aż tak ci psuję interes, że zmuszasz mnie do zaprzestania pisania? Uważasz, że jeśli neguję potrzebę kalibracji prawidłowo działającego odbiornika, to są to tylko głupie komentarze? Z tobą akurat chcę rozmawiać na serio, jednakże to ty albo nie odpowiadasz na niewygodne ci tematy albo w prostacki sposób ironizujesz.

 

Odpowiedziałem nie, zgadza się, ale czyżbym zrobił coś złego? Bo odmówiłem wydania kilkuset złotych?

 

Ponieważ nie chciałem poprawiać czegoś co jest dobre i mi w pełni odpowiada? Co mi z twoich wzorcowych, teoretycznych ustawień, co mi z twoich cudownych urządzonek kosztujących tysiące złotych, skoro wiem o przypadkach, kiedy twoja kalibracja tak naprawdę nic nie dała, kiedy ludzie wracają do tego co mieli, do swoich ustawień? Podobne sugestie krążą też na innych forach, że kalibracja nie zawsze jest cudownym sposobem na poprawę jakości obrazu. Zastanów się co piszesz i co mi sugerujesz bo widzę, że zaczynasz przekraczać granicę dobrego smaku. Gdybyś był mniej skupiony na sobie przeczytałbyś może ten fragment w którym opisywałem wątpliwe efekty kalibracji. Zejdź na ziemię i wbij sobie do głowy, że świat nie kręci się wokół twoich urządzonek.

 

 

Mam nadzieję, że mądrzy ludzie wyciągną stosowne wnioski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz, że jeśli neguję potrzebę kalibracji prawidłowo działającego odbiornika, to są to tylko głupie komentarze? Z tobą akurat chcę rozmawiać na serio, jednakże to ty albo nie odpowiadasz na niewygodne ci tematy albo w prostacki sposób ironizujesz.

.

Twoja argumentacja sprowadza się do tego co Ci się wydaje, vel "przecież wyświetlacz nowy musi być idealnie ustawiony". Litości...! Brzmisz jak sprzedawca z marketu. Jak mam z Tobą dyskutować skoro Twoje argumenty są na poziomie przedszkola? Dopóki nie zaczniesz przytaczać dowodów empirycznych, albo konkretnych przesłanek, świadczących o prawdziwości postawionych przez Ciebie tez, dopóty Twoje wypowiedzi będą nie warte mojego klikania w klawiaturę. Nie interesuje mnie jałowa dyskusja na zasadzie "moje jest mojsze". Jakież to niewygodne tematy omijam? Mówisz o Tym swoim poście w którym przebąknąłeś coś, że komuś się nie spodobała kalibracja? Na razie to Ty tak twierdzisz, bo jak zwykle nie przytoczyłeś konkretnej wypowiedzi... ale, gdy już przekopiesz cały internet i znajdziesz jakąś to z góry wiedz, że prawdopodobnie obchodzi mnie tyle co śnieg zeszłoroczny, bo ja jestem świadom, że po tym zabiegu nie wszystkim ludziom świata będzie się podobał obraz. Jak ktoś ma jakieś "ale" to siada i wylewa na forum swoje żale, jak komuś się podoba to siedzi i delektuje się obrazem. Z ogromnej przewagi wpisów osób zadowolonych jestem więc podwójnie szczęśliwy. A Ty Sittek ochłoń, bo chyba straszny masz ból w pewnej części ciała, który każe Ci wracać do tego wątku i kontynuować swoją krucjatę w temacie o którym wiesz tak dużo jak ja o pszczelarstwie (kiedyś widziałem ul pszczeli z daleka) :)

 

Mam nadzieję, że mądrzy ludzie wyciągną stosowne wnioski.

 

Jeżeli tak, to w 100% nadaje się do reklamacji.

 

Popatrz, postanowiłem jednak wejść z Tobą w dyskusję. Na jakie przepisy mam się powołać jeśli mój TV bezpośredni z fabryki nie był ustawiony wg. normy Rec. 709 z tolerancją określoną wg. EBU? Twierdzisz, że w 100% nadaje się do reklamacji, więc słucham. Jaka jest odpowiedź na to pytanie? Skoro jesteś taki przekonany to na pewno ją znasz. Zareklamuję swój TV jak tylko odpowiesz mi na to pytanie.

 

 

Tymczasem przyszło mi do głowy takie ciekawe pytanie, tj czy ktoś (a nawet kilka różnych osób) posiadający dokładnie taki sam sprzęt jak ty masz, robiąc pomiary na tym samym tv, wprowadziłby dokładnie takie same nastawy jakie ty wprowadziłeś, czy są też jeszcze jakieś inne czynniki poza sprzętowe które decydują o indywidualnej decyzji o takich a nie innych nastawach ?. Gdzieś pisałeś że suwaki ustawiasz też ręcznie niezależnie od tego że program pokazuje jak je należy ustawić.

 

Tak, powinny wyjść takie same, o ile postępuje się z taką samą procedurą. W prawdzie większość ustawień interferuje ze sobą, tudzież wyklucza się wzajemnie, zatem istnieje duża liczba kombinacji prowadzących do tego samego punktu, ale jeśli trzyma się poprawnej procedury, która jest dosyć ścisła, to i ustawienia powinny wyjść takie same.

 

 

Też jestem ciekaw. Szukałem w necie testów kolorymetrów i owszem są ale oceniana jest funkcjonalność takowych a niestety brakuje pomiarów dokładności w stosunku do wzorca. Moim zdaniem to dziwne podejście bo jeżeli testuje się jakieś urządzenie pomiarowe to moim zdaniem pierwsze co się robi to testuje się dokładność pomiarów. Miło by było gdyby takowy kolorymetr był testowany na wyświetlaczach z różnym widmem. A więc na LCD z klasycznym podświetleniem, z podświetlone białymi LEDami, LEDami RGB i klasycznym wyświetlaczem z luminoforem.

Wypadało by też żeby producent podawał z jakimi wyświetlaczami dany kolorymetr jest kompatybilny.

W obecnej sytuacji to czy dany kolorymetr z danym telewizorem daje poprawne wyniki jest jedynie kwestią szczęścia.

 

Ostatnie zdanie najlepiej podsumowuje obecny stan, dlatego uważam, że bez dobrego spektrometru nie ma co podchodzić do kalibracji na poważnie. Producenci stosują mnogość typów elementów podświetlających i czy charakterystyka widmowa filtrów nie będzie powodowała przekłamań na danym wyświetlaczu to tylko loteria. Coś takiego jak wyświetlacz "generic" istniało w dawnych czasach, gdy producenci wykorzystywali świetlówki CCFL i luminofory o zbliżonej charakterystyce widmowej. Teraz jest taki jazz, że np. 42" plazma Panasonic ma inne spektrum:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , niż rozmiary większe:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dlatego porównania kolorymetrów są niemal niemożliwe do zrobienia - trzeba by przetestować na na prawdę dużej ilości wyświetlaczy i wyciągnąć średnią, ale jaką dałoby Ci to gwarancję, że na widmie Twojego ekranu błąd nie jest większy? ;) Same przekłamania kolorymetru nie biorą się, jak błędnie napisałeś w którymś poście, z tego, że filtry nie pokrywają się ze szczytami emisji dla barw podstawowych. Biorą się z tego, że filtry nie pokrywają się idealnie z krzywymi standardowego modelu obserwatora. Stąd, gdy emisja ma większe natężenie w miejscu problematycznym dla danego zestawu filtrów, pojawia się błąd i to czasem niemały.

 

Testy można tylko robić w przypadku urządzeń posiadających dopasowanie do bardzo konkretnego modelu. Taki test zrobiono np. na drycreekphoto:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Samodzielnie też starałem się zrobić kilka zestawień, ale szybko stwierdziłem, że nie mają sensu, bowiem deltaE waha się bez ładu i składu. Najgorsze jest to, że posługiwanie się i1 Display Pro (700zł) może dać takie same odchyły jak np. Klein K-10A (25 000zł). Oba posiadam i żadnemu nie ufam jako samodzielnemu urządzeniu. Mój "mały" test znajdziesz tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Maciej Koper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że kalibrowane z certyfikatem tv będą miały te same nastawy to fikcja. Za możliwość wydawania certyfikatu się płaci i to nie małe pieniądze co się przenosi na klientów. Certyfikat to tylko świstek papieru. Bez tego świstaka za ustawienie tv nie dało by się wycisnąć tej kasy. Tv można skalibrować korzystając z gotowych nastaw i dokonując samemu oceny. W przypadku osiągnięcia niezadowalających rezultatów warto dokonać samemu korekty zapoznając się z podstawami kalibracji w wątku "Kalibracja TV własnym sumptem..".Ta wiedza praktyczna dla niemal każdego .Zapewniam, że większość jest w stanie samodzielnie obsłużyć w tym zakresie swój tv. Nie liczcie na to, że ktoś kto wydał ciężkie pieniądze powie wam to porostu. Każdy kto czyta uważnie widzi uprawiany tu nachalny marketing. Wystarczy otworzyć oczy.

 

Większość wpisów jest niezgodna z tematem wątku.smiley-cool.gifsmiley-cool.gifsmiley-cool.gifsmiley-cool.gifsmiley-cool.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczcie na to, że ktoś kto wydał ciężkie pieniądze powie wam to porostu. Każdy kto czyta uważnie widzi uprawiany tu nachalny marketing. Wystarczy otworzyć oczy.

Arton. Mam nieodparte wrażenie że cierpisz na lekką formę paranoi.

 

Mój "mały" test znajdziesz tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fajnie by było jakbyś ten test pociągnął do końca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

No i wszystko okazało się jasne. Zastanawiam się tylko nad jednym: czy udajesz głupka ignoranta, znając się doskonale na procesie kalibracji czy udajesz głupka ignoranta sugerując wszem i wobec, że na technologii tej całkowicie się nie znasz?

 

+

3

 

 

Cały czas czekam,żebyś się ustosunkował do tego wpisu !

 

To, że kalibrowane z certyfikatem tv będą miały te same nastawy to fikcja

Oczywiście że fikcja.

Bo każdy będzie miał inne nastawy-przykład setek ustawień tego samego modelu na innych ustawach w internecie. ;)

Ale zamierzenie jest zawsze takie samo-idealny obraz w/g norm,na tyle na ile dany tv pozwoli-niestety pompką do roweru,kartką papieru,ani żarówką ze złotym gwintem,wpiętą do audiofilskiego kondycjonera tego zrobić się nie da,żeby wyszedł z tego( wzór) w/g ustalonych norm.

A że obraz przez ciebie w twoich (ustawach) jest ładny,dobry,(czy jak tam go nazwiemy) to przecież tego nikt jeszcze tu nie negował ,że tak może być.

Ale nigdy nie stwierdzisz że to jest ideał-do puty go nie pomierzysz(obrazu wyświetlanego) -oczywiście teoretycznie jest możliwe że metodą prób i błędów trawił byś w idealny ustaw wszystkich parametrów(ale to to samo co trafienie sześć liczb w dużego lotka)

 

Tv można skalibrować korzystając z gotowych nastaw i dokonując samemu oceny

Zakładajmy-że próbujemy,ale ciągle nie jesteśmy zadowoleni(wpisy kolegów to potwierdzają) spędzili kilkanaście godz i albo za zielono,albo za żółto,albo jeszcze coś-i co wtedy?

 

Nie liczcie na to, że ktoś kto wydał ciężkie pieniądze powie wam to porostu.

Odpowiedz mi na to,bo nie rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty Sittek ochłoń, bo chyba straszny masz ból w pewnej części ciała, który każe Ci wracać do tego wątku i kontynuować swoją krucjatę w temacie o którym wiesz tak dużo jak ja o pszczelarstwie (kiedyś widziałem ul pszczeli z daleka) :)

Daruj sobie takie teksty bo napiszę ci, żebyś w końcu znalazł sobie jakąś kobietę, byś maniakalnie przestał myśleć o kalibracji każdego napotkanego telewizora..........

 

Na jakie przepisy mam się powołać jeśli mój TV bezpośredni z fabryki nie był ustawiony wg. normy Rec. 709 z tolerancją określoną wg. EBU? Twierdzisz, że w 100% nadaje się do reklamacji, więc słucham.

Reklamując produkt będący na gwarancji nie jesteśmy zobowiązani do podawania podstawy prawnej ani wykładni przepisów. Wystarczy, że zgłosimy wadę która uniemożliwia nam normalną pracę urządzenia lub gdy zakupiony towar jest niezgodny z zamówieniem.

 

To nie ja wmawiam wszystkim naokoło, że nowo zakupiony TV wymaga dodatkowej płatnej kalibracji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie....... Prowadzący Działania Wojenne..... Jestem Bezstronny w tym sporze, bo wierzę ,że jest to daleko idąca wymiana zdań ..Mniej lub bardziej ostra...

Wypowiem się jako normalny użytkownik plazmy marki panasonic ( bo tylko takie posiadałem ).....

Żadna plazma panasonica nie wymaga kalibracji, bo w każdej obraz jest, jak wiemy , naprawdę dobry i cieszący oko....

Jako osoba, która doświadczyła profesjonalnej kalibracji, mogę się także na "jej" temat wypowiedzieć... więc... śmiem twierdzić że osoby ,które zdecydowały się na ową kalibrację z prawdziwego zdarzenia , dokonały "jej" nie dlatego, że obraz w fabrycznych trybach był do d..y ale dlatego, że byliśmy ciekawi co nowego, takowa, wniesie ( lub nic nie wniesie ) do naszego obrazu... Śmiem także twierdzić ,że byliśmy po prostu ciekawi tego eksperymentu i ciekawi jego finału... Z cichą nadzieją czekając ( po tej całej zabawie z miernikami i takimi tam ) ,że nasze panasy ( i nie tylko panasy ) jeszcze milej nas zaskoczą... A, że dysponowaliśmy akurat luźną sumką postanowiliśmy zaspokoić swoją ciekawość:)

W moim przypadku finał był bardzo pozytywny...

Jeżeli u Jakiegoś Kolegi z forum , który dokonał " Maćkowej kalibracji " jest inny powód jej dokonania to proszę o głos w tej sprawie...

Jeszcze raz powtarzam ,byłem bardzo ciekawski i dlatego zrobiłem ,to co zrobiłem.. ;) a nie za namową kogoś lub pod wpływem jakichkolwiek działań marketingowych o , których niektórzy wspominają...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Twoja argumentacja sprowadza się do tego co Ci się wydaje, vel "przecież wyświetlacz nowy musi być idealnie ustawiony". Litości...! Brzmisz jak sprzedawca z marketu. Jak mam z Tobą dyskutować skoro Twoje argumenty są na poziomie przedszkola?
Myślisz, że gdy bardzo naukowo napiszesz to będziesz od razu mądrzejszy?

 

Ja tylko sugeruję, że nowy telewizor musi spełniać normy techniczne gwarantujące wprowadzenie go do obrotu. I wcale nie sugeruję, że musi mieć idealne parametry. To ty starasz się wmówić wszystkim, że jeśli nie będą idealne, to obraz będzie słaby, niedoskonały. Teoria to jedno, praktyka pokazuje, że optymalne nastawy wcale nie muszą być przyjazne dla naszego oka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko sugeruję, że nowy telewizor musi spełniać normy techniczne gwarantujące wprowadzenie go do obrotu. I wcale nie sugeruję, że musi mieć idealne parametry.

 

No i właśnie po to robi się kalibrację żeby były idealne. Wychodzi na to, ze normy jakie ma spełniać TV na trybach kinowych/thx są grubo +- względem norm referencyjnych, do tego dochodzą jeszcze różne tryby obrazu jak dynamiczny, standardowy, gra, kino, prawdziwe kino, THX itp, każdy z nich jest inny przecież. Więc w którym trybie TV ma spełniać te normy?W każdym? Na to by wychodziło Sittek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna plazma panasonica nie wymaga kalibracji, bo w każdej obraz jest, jak wiemy , naprawdę dobry i cieszący oko....

 

Nieprawda. G30 wymaga i to nawet kalibracji trybu THX, który fabrycznie jest nieznośnie zwichnięty w kierunku żółto-zieleni.

 

śmiem twierdzić że osoby ,które zdecydowały się na ową kalibrację z prawdziwego zdarzenia , dokonały "jej" nie dlatego, że obraz w fabrycznych trybach był do d..y

 

 

Ja właśnie zdecydowałem się głównie dlatego.

 

 

ale dlatego, że byliśmy ciekawi co nowego, takowa, wniesie ( lub nic nie wniesie ) do naszego obrazu...

 

To też.

 

W moim przypadku finał był bardzo pozytywny...

 

Zgoda. Przekonałem się do THX i obecnie na innym nie oglądam. Moim zdanie jest najlepszy ze wszystkich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie takie teksty bo napiszę ci, żebyś w końcu znalazł sobie jakąś kobietę, byś maniakalnie przestał myśleć o kalibracji każdego napotkanego telewizora..........

 

Jak nie do portfela, to do łóżka mi będziesz teraz zaglądał, co? "Polaczkowatość" Cię zżera widzę. To Ty nie możesz skończyć zaśmiecać tematu, który Cię podobno nie interesuje, więc nie wiem kto tu jest maniakiem.

 

Myślisz, że gdy bardzo naukowo napiszesz to będziesz od razu mądrzejszy?

 

Odwrotnie - jestem mądrzejszy i dlatego naukowo piszę :> Jak napiszesz coś wnoszącego do tematu, to może nawet uraczę Cię odpowiedzią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zakładajmy-że próbujemy,ale ciągle nie jesteśmy zadowoleni(wpisy kolegów to potwierdzają) spędzili kilkanaście godz i albo za zielono,albo za żółto,albo jeszcze coś-i co wtedy?

 

 

Odpowiedz mi na to,bo nie rozumiem?

 

Pisałem już. Proszę czytać uważnie. Jeśli wprowadzone dane bieli nie są właściwe ustawiamy balans bieli sami. Patrz watek bliźniaczy.Jak jest za dużo zielonego to go ujmujemy ze wzmocnienia. Sprawdzamy balans czerni i tak samo. Nie może być przewagi lub braku jakiejkolwiek składowej koloru. Czerń /balans RGB z poziomu czerni/ musi być zachowany. Po czym ponownie sprawdzamy biel i tak do skutku. Istotą jest dokładny rodzaj bieli a więc czy ma faktycznie blisko 6500K czy raczej 6000K. Przykłady na biel odniesienia już podawałem. Światło naturalne słoneczne w dzień pochmurny lub sztuczne jak LEDy czy jarzeniówki o tej temperaturze.

 

Dziecko by to zrozumiało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ARTON55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik Yodas dnia 17.02.2014 - 17:01 napisał

Żadna plazma panasonica nie wymaga kalibracji, bo w każdej obraz jest, jak wiemy , naprawdę dobry i cieszący oko....

 

Nieprawda. G30 wymaga i to nawet kalibracji trybu THX, który fabrycznie jest nieznośnie zwichnięty w kierunku żółto-zieleni.

 

Cytat

śmiem twierdzić że osoby ,które zdecydowały się na ową kalibrację z prawdziwego zdarzenia , dokonały "jej" nie dlatego, że obraz w fabrycznych trybach był do d..y

 

 

Ja właśnie zdecydowałem się głównie dlatego.

Nie wiedziałem że g30 jest aż tak tragiczna fabrycznie i do tego ten magiczny znaczek THX ;)))))

.....lub Bobcat masz tak niesamowicie rozwinięty narząd wzroku... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem że g30 jest aż tak tragiczna fabrycznie i do tego ten magiczny znaczek THX ;)))))

 

Nieuprawniona nadinterpretacja. To jest znakomity telewizor. Inne tryby (zostawmy na boku wszystkie do nich zastrzeżenia) są bardzo dobre. THX natomiast jest w nim z niezrozumiałych powodów fabrycznie zwichnięty w kierunku żółto-zieleni. Cały problem leży w tym (o czym pisałem), że korekta tego stanu rzeczy (czyli de facto skalibrowanie tego trybu) jest możliwa tylko z poziomu menu serwisowego.

 

lub Bobcat masz tak niesamowicie rozwinięty narząd wzroku

 

Mój wzrok + okulary = sokole oko :)

Tak na poważnie: nie mam aż tak rozwiniętego. To było widać gołym okiem. Zielonkawy śnieg, obłoki, misie polarne. Oliwkowe twarze. Po ustawieniu Koloru na 0 obraz powinien być doskonale biało-czarny, bez jakichkolwiek podbarwień. A był zielonkawo-czarny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieuprawniona nadinterpretacja. To jest znakomity telewizor. Inne tryby (zostawmy na boku wszystkie do nich zastrzeżenia) są bardzo dobre. THX natomiast jest w nim z niezrozumiałych powodów fabrycznie zwichnięty w kierunku żółto-zieleni. Cały problem leży w tym (o czym pisałem), że korekta tego stanu rzeczy (czyli de facto skalibrowanie tego trybu) jest możliwa tylko z poziomu menu serwisowego

To koniecznie musisz zakupić sobie na zapas GT60 ( bo st60 odpada z powodu braku THX,dla Ciebie tak waznego ) i wtedy wszystko poustawiasz Sobie ze zwykłego "menu" ;)... Chyba że tam THX też jest tak ukryte zeby niepowołane palce niczego nie tykały..

Tylko tam jest tyle suwaków ... nie do ogarnięcia przez zwykłego zjadacza chleba.... chyba że ktoś dysponuje nadprzyrodzonymi zdolnościami ;)..i w jednym oku ma kolorymetr ( czy jakoś tam ) a w drugim inne magiczne urządzenie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że THX to nobilitacja sprzętu i powinien fabrycznie być ustawiony na tip-top. Moja "przygoda" z tym trybem wyleczyła mnie z takiego myślenia. Chyba raczej należało by powiedzieć, że jest to marketingowy wabik.

 

Faktycznie, po korektach THX jest zdecydowanie najfajniejszym ze wszystkich trybów. ST60 ma Prawdziwe Kino i jak twierdzi Maciek jest on tym samym co THX.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.