Skocz do zawartości
IGNORED

Zbiory gotowych nastaw kalibracyjnych dla telewizorów wykonanych za pomocą dobrego sprzętu


Krak_oN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

szukam do tv Toshiba 42vl863, gdyby ktos miał to byłbym wdzięczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie do portfela, to do łóżka mi będziesz teraz zaglądał, co? "Polaczkowatość"

Słuchaj pyskaty chłopcze, to ty zacząłeś od bólu w pewnej części mojego ciała. Skalibruj sobie substancją szarą. I to w trybie pilnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Po czym ponownie sprawdzamy biel i tak do skutku

Może to (do skutku) trwać nie wiadomo ile(2h,4h,6h- może kilka naście itd) wiesz kolego ile jestem w tym straconym czasie na te eksperymenty stratny pieniędzy.

W kilka h można zarobić sporo kasy,a stracenie kilku stówek w porównaniu do tego ile można zarobić jest to nic-i mimo wszystko nadal nie jestem pewien czy wszystko jest według wytycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napiszesz coś wnoszącego do tematu, to może nawet uraczę Cię odpowiedzią.

Jeżeli kogoś obrażasz to daruj sobie pisanie z wielkiej litery. Widzę, że nadmierna wiedza przerasta cię. Poza jej posiadaniem trzeba mieć jeszcze kulturę osobistą, której ci jak widać brakuje. Takim podejściem do sprawy tylko robisz mi przysługę, bo patrząc na twoją arogancję i zwykłe cwaniactwo zanim bym coś u ciebie z usług zamówił, mocno bym się zastanowił czy aby przyświeca ci szczytny cel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Światło naturalne słoneczne w dzień pochmurny lub sztuczne jak LEDy czy jarzeniówki o tej temperaturze.

 

To teraz jeszcze pogodę mam oglądać( w TVN),żeby trafić na taki dzień ;),lub jarzeniówki sobie w domu montować. :)

Przestań się rozśmieszać-i ochłoń . ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli u Jakiegoś Kolegi z forum , który dokonał " Maćkowej kalibracji " jest inny powód jej dokonania to proszę o głos w tej sprawie...

Jeszcze raz powtarzam ,byłem bardzo ciekawski i dlatego zrobiłem ,to co zrobiłem.. ;) a nie za namową kogoś lub pod wpływem jakichkolwiek działań marketingowych o , których niektórzy wspominają...

 

Ja nigdy nie zwracałem uwagi na coś takiego jak prawidłowe odwzorowaniem kolorów, poziom czerni itp itd.Miałem zwykłe chyba nawet nie średniej półki LCD, odpaliłem, ustawiłem tak żeby nie raziło, włączyłem kompensację ruchu i byłem szczęśliwy. Natomiast jak kupowałem obecnego ST50 to naczytałem się różnych testów, opinii, pooglądałem chwilę w salonie i pomyślałem - tak, zapłacą trochę i będę miał super TV. I owszem był super ale znalazłem trochę mankamentów w obrazie których nie powinno być w TV który jest tak wysoko oceniany i w sumie niemało kosztował, zacząłem mieć wymagania, nie tak jak wcześniej:) Po żmudnych próbach ustawiania samemu na przeróżnych planszach i klipach do kalibracji ( nie było też filmu na którym coś bym nie przestawił) doszedłem do wniosku że jakbym nie kombinował zawsze coś jest nie tak. Więc oddałem tv w ręce Maćka.

Tak więc w moim przypadku nie była to czysta ciekawość, a chęć ustawienia tv tak, żeby spełniał moje oczekiwania.Jest jedna rzecz której mi brakuje w tym tv, jest to ostrość obrazu jaką uzyskuje się w LCD, tam obraz jest jak żyleta, w plazmie nie bardzo, a podbicie ostrości skutkuje artefaktami i "rozdwajaniem" krawędzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez TRIBUL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Nieuprawniona nadinterpretacja. To jest znakomity telewizor. Inne tryby (zostawmy na boku wszystkie do nich zastrzeżenia) są bardzo dobre. THX natomiast jest w nim z niezrozumiałych powodów fabrycznie zwichnięty w kierunku żółto-zieleni. Cały problem leży w tym (o czym pisałem), że korekta tego stanu rzeczy (czyli de facto skalibrowanie tego trybu) jest możliwa tylko z poziomu menu serwisowego.

 

 

 

Mój wzrok + okulary = sokole oko :)

Tak na poważnie: nie mam aż tak rozwiniętego. To było widać gołym okiem. Zielonkawy śnieg, obłoki, misie polarne. Oliwkowe twarze. Po ustawieniu Koloru na 0 obraz powinien być doskonale biało-czarny, bez jakichkolwiek podbarwień. A był zielonkawo-czarny.

Bobcat-takie efekty daje nasza rodzima telewizja-nawet skalibrowany tv na niektórym programie ma takie efecty.

Takie rzeczy staraj się zawsze weryfikować na materiale 1080p 60hz i to najlepiej na idealnym materiale-bo i plyty BD są różne-tak jak i wydania CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sittek oraz Maciek, może przeniesiecie te pyskówki na PW?

Ja rozumiem wymianę argumentów, nawet tych mocniejszych - każdy ma swoje zdanie, ale teraz przerodziło się to w piaskownicę, zresztą jak cały wątek co jest częściowo zasługą ARTONA 55, który wszędzie się wpycha ze swoimi teoriami.

Aż głupio mi, że reagowałem na te idiotyzmy, ale jak widzę większość dała się na tym złapać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez aqjaroslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to (do skutku) trwać nie wiadomo ile(2h,4h,6h- może kilka naście itd) wiesz kolego ile jestem w tym straconym czasie na te eksperymenty stratny pieniędzy.

W kilka h można zarobić sporo kasy,a stracenie kilku stówek w porównaniu do tego ile można zarobić jest to nic-i mimo wszystko nadal nie jestem pewien czy wszystko jest według wytycznych.

Ale każdy kalibrator robi tak samo, co Ty myślisz że Maciek klika ten sam przycisk w TV tylko jeden raz? :D:D:D:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Panowie....... Prowadzący Działania Wojenne..... Jestem Bezstronny w tym sporze, bo wierzę ,że jest to daleko idąca wymiana zdań ..Mniej lub bardziej ostra...

Wypowiem się jako normalny użytkownik plazmy marki panasonic ( bo tylko takie posiadałem ).....

Żadna plazma panasonica nie wymaga kalibracji, bo w każdej obraz jest, jak wiemy , naprawdę dobry i cieszący oko....

Jako osoba, która doświadczyła profesjonalnej kalibracji, mogę się także na "jej" temat wypowiedzieć... więc... śmiem twierdzić że osoby ,które zdecydowały się na ową kalibrację z prawdziwego zdarzenia , dokonały "jej" nie dlatego, że obraz w fabrycznych trybach był do d..y ale dlatego, że byliśmy ciekawi co nowego, takowa, wniesie ( lub nic nie wniesie ) do naszego obrazu... Śmiem także twierdzić ,że byliśmy po prostu ciekawi tego eksperymentu i ciekawi jego finału... Z cichą nadzieją czekając ( po tej całej zabawie z miernikami i takimi tam ) ,że nasze panasy ( i nie tylko panasy ) jeszcze milej nas zaskoczą... A, że dysponowaliśmy akurat luźną sumką postanowiliśmy zaspokoić swoją ciekawość:)

W moim przypadku finał był bardzo pozytywny...

Jeżeli u Jakiegoś Kolegi z forum , który dokonał " Maćkowej kalibracji " jest inny powód jej dokonania to proszę o głos w tej sprawie...

Jeszcze raz powtarzam ,byłem bardzo ciekawski i dlatego zrobiłem ,to co zrobiłem.. ;) a nie za namową kogoś lub pod wpływem jakichkolwiek działań marketingowych o , których niektórzy wspominają...

Chyba sam bym tego lepiej nie opisał ;) i podpisuję się pod tym.

Też nim to zrobiłem,czytałem sporo o tym(inne fora-gdzie tam sobie tłumaczą,a nie ciągle się kłócą ) wydzwaniałem po Polsce,weryfikowałem ceny itd i podjąłem taką a nie inną decyzję.

Przecież to w końcu nie musiał być Koper :) ,ja znalazłem kilku dobrych,szanowanych techników-a że wypadło na niego,to tylko mogę mieć mordę zadowoloną że nie popier....lił gorzej jak potrafią tacy co na oko to robią. :)

No i w telewizji jak go zobaczyłem(TVN-Turbo chyba) to mu ładnie z oczu patrzyło-wiedziałem że to nie cwaniak co kasę chce wyrwać i padło na niego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie efekty daje nasza rodzima telewizja-nawet skalibrowany tv na niektórym programie ma takie efecty.

Takie rzeczy staraj się zawsze weryfikować na materiale 1080p 60hz i to najlepiej na idealnym materiale-bo i plyty BD są różne-tak jak i wydania CD.

 

Akurat opisywane podkolorowanie było nie tylko na naszych rodzimych programach, ale także na satelicie oraz na BD. Najbardziej wymowne było zmniejszenie Koloru do 0 i obraz, który nie był idealnie biało-czarny, lecz zabarwiony w jedną (zieloną) stronę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Ja nigdy nie zwracałem uwagi na coś takiego jak prawidłowe odwzorowaniem kolorów, poziom czerni itp itd.Miałem zwykłe chyba nawet nie średniej półki LCD, odpaliłem, ustawiłem tak żeby nie raziło, włączyłem kompensację ruchu i byłem szczęśliwy. Natomiast jak kupowałem obecnego ST50 to naczytałem się różnych testów, opinii, pooglądałem chwilę w salonie i pomyślałem - tak, zapłacą trochę i będę miał super TV. I owszem był super ale znalazłem trochę mankamentów w obrazie których nie powinno być w TV który jest tak wysoko oceniany i w sumie niemało kosztował, zacząłem mieć wymagania, nie tak jak wcześniej:) Po żmudnych próbach ustawiania samemu na przeróżnych planszach i klipach do kalibracji ( nie było też filmu na którym coś bym nie przestawił) doszedłem do wniosku że jakbym nie kombinował zawsze coś jest nie tak. Więc oddałem tv w ręce Maćka.

Tak więc w moim przypadku nie była to czysta ciekawość, a chęć ustawienia tv tak, żeby spełniał moje oczekiwania.Jest jedna rzecz której mi brakuje w tym tv, jest to ostrość obrazu jaką uzyskuje się w LCD, tam obraz jest jak żyleta, w plazmie nie bardzo, a podbicie ostrości skutkuje artefaktami i "rozdwajaniem" krawędzi.

Nie mam wypasionego aparatu do zdjęć,ale młody mój przylatuje na kilka dni,więc poproszę żeby przywiózł ze sobą,to zrobię kilka fotek na odpowiednim materiale i zobaczysz co to jest dobry kontrast(tylko może jeszcze powiedzcie mi-jak najlepiej te foto robić,bez lampy chyba,w dobrym dziennym świetle itd,z fotografią też nie mam nic wspólnego ;)

Za tydzień cosik zorganizuję.

 

Ale każdy kalibrator robi tak samo, co Ty myślisz że Maciek klika ten sam przycisk w TV tylko jeden raz? :D:D:D:D

Tak-tylko on ma przed sobą program na kompie i to widzi,widzi wykres,dane i przynajmniej wie w którą stronę dany suwak ciągnąć,a my nie mając nic-mamy po 2-3 razach ruszenia suwakiem,wracać do obrazu referencyjnego i sprawdzać czy jest to już dobrze-to nie jest osiągalne !

Nie wiem jaki masz tv-ale takie g20,g30 które też posiadałem-to jest mały pikuś w porównaniu do tego co ma st60.

To jest technicznie bez aparatury nie możliwe do ustawienia.

A tak apropo kolega ARTON to w ogóle na jakim tv to testuje-model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wypasionego aparatu do zdjęć,ale młody mój przylatuje na kilka dni,więc poproszę żeby przywiózł ze sobą,to zrobię kilka fotek na odpowiednim materiale i zobaczysz co to jest dobry kontrast(tylko może jeszcze powiedzcie mi-jak najlepiej te foto robić,bez lampy chyba,w dobrym dziennym świetle itd,z fotografią też nie mam nic wspólnego ;)

Za tydzień cosik zorganizuję.

po ciemku

 

Tak-tylko on ma przed sobą program na kompie i to widzi,widzi wykres,dane i przynajmniej wie w którą stronę dany suwak ciągnąć,a my nie mając nic-mamy po 2-3 razach ruszenia suwakiem,wracać do obrazu referencyjnego i sprawdzać czy jest to już dobrze-to nie jest osiągalne !

Nie wiem jaki masz tv-ale takie g20,g30 które też posiadałem-to jest mały pikuś w porównaniu do tego co ma st60.

To jest technicznie bez aparatury nie możliwe do ustawienia.

w każdym normalnym telewizorze są takie same suwaki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wypasionego aparatu do zdjęć,ale młody mój przylatuje na kilka dni,więc poproszę żeby przywiózł ze sobą,to zrobię kilka fotek na odpowiednim materiale i zobaczysz co to jest dobry kontrast

 

Ale mi nie chodziło o kontrast tylko o ostrość:) A to dwie różne sprawy:) Kontrast mam bardzo dobry więc nie wiem o co Ci chodzi :)Ostrość masz taka jak to w plaźmie więc zdjęć mi nie trzeba:)Nie żeby obraz w plaźmie nie był ostry, po prostu w LCD jest taki bardziej krystaliczny a w plaźmie pastelowy, nie wiem jak to opisać:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez TRIBUL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w telewizji jak go zobaczyłem(TVN-Turbo chyba) to mu ładnie z oczu patrzyło-wiedziałem że to nie cwaniak co kasę chce wyrwać i padło na niego. :)

jest ten odcinek na youtube?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

w każdym normalnym telewizorze są takie same suwaki.

 

* +

* -

* 0

 

 

 

Jesteś w błędzie i to totalnym-widzałeś rozbudowane menu ustawień w st50,60,vt50,60-zt.

A tak apropo to tv typu-g20,g30 nie mają ustawień 10-punktowych,więc o czym tu pisać.

Jaki masz typ-tak tylko pytam-bo g20 też posiadałem.

 

jest ten odcinek na youtube?

A wiesz,że nie wiem-widziałem go z jakiejś strony-ale z jakiej nie mam pojęcia.(po prostu nie pamiętam,ale jak przypadkiem znajdę-to namiar dam)

Wpisz w wyszukiwarkę-napewno gdzieś jest.

 

Ale mi nie chodziło o kontrast tylko o ostrość:) A to dwie różne sprawy:) Kontrast mam bardzo dobry więc nie wiem o co Ci chodzi :)Nie żeby obraz w plaźmie nie był ostry, po prostu w LCD jest taki bardziej krystaliczny a w plaźmie pastelowy, nie wiem jak to opisać:)

Kojarzysz kolegę(digitalus) on jest spec od foto,i porównań-popatrz na jego wklepane foty,porównania st60 z pionkiem kuro-to ogarniesz temat.

Na innym forum oczywiście.

 

po ciemku

 

Czyli jak mam lustrzankę(bo taki aparat posiada) to po prostu wystarczy że jest totalna ciemność w pokoju i w aparacie nie włączać lampy i pstryk-TAK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w błędzie i to totalnym-widzałeś rozbudowane menu ustawień w st50,60,vt50,60-zt.

A tak apropo to tv typu-g20,g30 nie mają ustawień 10-punktowych,więc o czym tu pisać.

Jaki masz typ-tak tylko pytam-bo g20 też posiadałem

Maniek litości, nie takie same jeśli chodzi o wyświetlanie w menu, ale do tego samego służą.

 

Jaki masz typ-tak tylko pytam-bo g20 też posiadałem.

LG PJ550

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzysz kolegę(digitalus) on jest spec od foto,i porównań-popatrz na jego wklepane foty,porównania st60 z pionkiem kuro-to ogarniesz temat.

 

Ale ja nie mam " pionka kuro" tylko Panasonica ST50.Wiesz, pomiędzy ST50 a ST60 nie ma tak ogromnej różnicy w obrazie jak sobie to wyobrażasz więc nie muszę "ogarniać tematu":)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez TRIBUL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak mam lustrzankę(bo taki aparat posiada) to po prostu wystarczy że jest totalna ciemność w pokoju i w aparacie nie włączać lampy i pstryk-TAK ?

Fotografikiem nie jestem ale wydaje mi się że gdy fotka robiona bedzie w pokoju w którym jest włączone światło to czerń będzie gorsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Chyba się nie rozumiemy-nie chodzi mi czy układ menu jest taki sam-czy masz prosesjonalne dostrajanie w swoim tv typu(10 ire-20 kropek na suwaku,20 ire 20 kropek na suwaku,30 ire 20 kropek na suwaku itd aż do 100 ire?

To jest właśnie 10-punktów.

A nie jasność,kontrast RGB, i to wszystko.

 

Ale ja nie mam " pionka kuro" tylko Panasonica ST50.Wiesz, pomiędzy ST50 a ST60 nie ma tak ogromnej różnicy w obrazie jak sobie to wyobrażasz więc nie muszę ogarniać tematu:)

Chodziło mi tylko o to że na tych fotach co widziałem kuro-kontra st60 nie było tak kolosalnych różnic-a wiadomo że kuro to priorytet-no chyba że zt mu już jednak podskoczył.

 

LG PJ550

No to ja się nie wypowiem-myślałem że ty też w Panasach siedzisz-dlatego zapytałem o model,bo jak te niższe Panasy to jeszcze do kalibracji 10-punktowej nie były przygotowane-a twojego w ogóle tv nie znam.

Ale jak w menu gdziesz znajdziesz ustawy-10IRE,20IRE,30IRE itd to znaczy że ma-tak myślę,bo w każdej firmie,czy to panas,lg czy samsung to chyba tak samo się to nazywa.

Zapytaj Macieja co to jest-ja fachowiec nie jestem,tylko cię uświadomiłem o jakie rozbudowane suwaki chodzi.

Tak po chłopsku(bo tak najlepiej)

W jednym tv jest jeden suwak do czegoś(i trzy pomocnicze do tego)

W innym jest jeden suwak do czegoś( i dziesięć pomocniczych do tego)

 

Witek-filmik znalazłeś ;)

 

Maciek-jak coś pomieszałem z tą 10-punktową,lub z tymi suwakami to mnie popraw-bo ja prosty chłopak jestem i piszę to tak żeby prości ludzie to zrozumieli.

Edytowane przez maniekn274
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek mój TV ma wszystkie dostepne regulacje i wiem doskonale jak się kalibruje telewizor, masz rację od ilości tych IRE nie jeden kowalski ma ostro namieszane i nie jest sam w stanie nic zrobić bo nie wie co do czego służy.

Nie znalazłem filmiku bo skasowany został.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez witek_z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

masz rację od ilości tych IRE nie jeden kowalski ma ostro namieszane i nie jest sam w stanie nic zrobić bo nie wie co do czego służy.

No właśnie chciałem to przedstawić jak naj jaśniej.

Ja nie wiem co ty wiesz, czy ty umiesz,i czy masz pojęcie co to jest IRE.

Ale za to obaj wiemy,że są tacy co nie wiedzą że w ogóle coś takiego istnieje jak IRE -a najwięcej dyskutują. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-ja fachowiec nie jestem,tylko cię uświadomiłem o jakie rozbudowane suwaki chodzi.

Tak po chłopsku(bo tak najlepiej)

Ja nie wiem co ty wiesz, czy ty umiesz,i czy masz pojęcie co to jest IRE.

Ale za to obaj wiemy,że są tacy co nie wiedzą że w ogóle coś takiego istnieje jak IRE -a najwięcej dyskutują. ;)

Zdecyduj się może wreszcie kim w tym wątku jesteś : fachowcem czy ignorantem?

 

Przypominam, że temat ten powstał po to, aby osoby które chcą sami mogli zabawić się w kalibrację, a nie po to aby wysłuchiwać podobnych uświadamiających wywodów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość maniekn274

(Konto usunięte)

Zdecyduj się może wreszcie kim w tym wątku jesteś : fachowcem czy ignorantem?

 

Po pierwsze jak ktoś mnie o coś pyta,albo ja nie roozumiem o co mu chodzi to staram się to na chłopski rozum wytłumaczyć.

A po następna-jakim ignorantem-ty wiesz kto to jest?

A jeszcze po następne-nie wytłumaczyłeś mi dlaczego tak napisałeś,jak napisałem o ekipie z olsztyńskiego.

 

a nie po to aby wysłuchiwać podobnych uświadamiających wywodów.

 

* +

* -

* 0

 

 

Z tobą nie dyskutowałem-to po co się wpierda...asz?

No właśnie,wątek jest od czego innego-a ty nic nie wnosisz,tylko krytykę walisz,kłócisz się i nic na temat.

Ja przynajmniej uwagi ci nie zwracam,że nic nie wnosisz,to po pierwsze a po drugie to nie twój wątek. ;)

Edytowane przez maniekn274
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ....

.................................................Adresatami tego postu Są Ci Panowie , Którzy bezgranicznie wierzą swoim zdolnościom nadprzyrodzonym, a także Ci Którzy tak ostro krytykują "prawdziwą kalibrację " ( czyt. prawdziwa kalibracja- kalibracja oparta na odpowiedniej klasy sprzęcie pomiarowym i odpowiedniej wiedzy )...

..... Zdziwilibyście się , w jak dużym błędzie jesteście, a wystarczy zrobić jeden mały " kroczek " i Wiecie na pewno jaki.... Ale obawiam się ,że skoro tak zaciekle Bronicie Swojej teorii , to nawet gdyby ten " kroczek " , który byscie zrobili ( Wszyscy wiemy jaki ;) ) wniósł by duże zmiany na + , to nie przyznalibyście się do tego , że żyliście w Błędzie....

Oczywiście nie twierdzę ,że w tym temacie jesteście kompletnymi laikami, bo posiadacie wiedzę i to nawet dużą, ale człowiek uczy się na błędach i właśnie ten mały " kroczek " nauczył by Was czegoś.....

... Druga sprawa, Arton , na pewno Twój tv po Twojej kalibracji ,gra lepiej niż fabryczne tryby, na pewno posiadasz wiedzę, ale wiedza to nie tylko teoria ale przede wszystkim duża praktyka podczas której poznajemy pewne niuanse , których nie dowiemy się z materiałów pisanych, a żeby była duża praktyka w tym temacie to musi być skalibrowana duża ilość tv przez danego Pana ..... Zadaj Sobie pytanie " ile tych tv skalibrowałem? " ( pomijam fakt z jakim efektem )...... i odpowiedź nasunie Ci się sama ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Yodas

 

Muszę cię zmartwić. Ja mam dużą praktykę.

 

Poza tym zgadzam sie ale pisz jasniej bo mozna mieć wątpliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Yodas

 

Muszę cię zmartwić. Ja mam dużą praktykę.

 

Poza tym zgadzam sie ale pisz jasniej bo mozna mieć wątpliwości.

To dobrze wiesz że bez odpowiedniej praktyki można tylko spier....ć sprawę...

A niestety atakujesz M.K. pisząc o marketingu i wyciąganiu kasy... Ja niestety nie mam praktyki i tacy Panowie jak M.K. są właśnie dla takich jak ja... Bo nic mi nie da żadna teoria .... za dużo suwaków i zmiennych jak dla mnie.... I moje oczy są na tyle zachwycone ,że za dwa lata pewnie zawita u mnie ten sam Pan ( i ponownie " wyrzucę pieniądze w błoto " ;) ), tylko mam nadzieję , że dostanę jakąś galantą zniżkę....... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz mniej rozumiem tę dyskusję. Każdy wydaje swoją własną kasę tak jak chce. Jeden na kalibrację, inny na kobiety, wino i śpiew, jeszcze inny na samochody. Nikomu nic do tego. Występowanie w roli samozwańczego strażnika cudzych portfeli jest śmieszne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Napie....cie się że aż wióry lecą. A wstyd przy tym na cały internet. Nie wiem czemu ta cała dyskusja ma służyć ale na pewno nie chodzi tu o kalibrację telewizorów chociaż na pierwszy rzut oka mogłoby się tak wydawać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spytaj się złożyciela wątku dla czego pozawala na pisanie nie w temacie osobom zgóry zawsze negującyn celowość korzystania z tych nastaw? Watek jest rozwalany pisałem wielokrotnie. Rakcji brak. Nastaw brak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ARTON55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.