Skocz do zawartości
IGNORED

Starcie Tytanów….najlepsza lampa SE w bi-ampingu z tranzystorami


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cybant

(Konto usunięte)

 

 

A czy przebiegi napięciowe na wyjściu głośnikowym nie są zbytnio zaburzone przez napięcia generowane bezwładnością mechaniczną cewek?

 

No i tak czy owak to różnica jeśli wzmacniacze podpinamy szeregowo, wtedy opóźnienia z założenia są większe.

 

Mam też pytanie czy mierzyłeś jakoś te opóźnienia?

Nie mierzyłem , natomiast będę miał za moment wyjście pre oraz zwrotnicę aktywną dla najniższych częstotliwości więc się nawet za to nie zabieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się tak z punktu widzenia elektronicznego: skąd może się wziąść istotne przesunięcie fazy? Istotne dla niskich częstotliwości oczywiście. Jakoś tego nie widzę, to jest zwyczajnie niemożliwe.

 

Układ, który zmienia fazę o więcej niż 180 stopni musi zwyczajnie mieć pamięć. W każdym innym przypadku mamy co najwyżej 90 stopni, bo przeciez możemy zmienić polaryzację.

 

Jeśli pasmo przenoszenia jest 40Khz, to dla tych skrajnie pesymistycznych 90 stopni oznacza to dla 400Hz tylko 0,9 stopnia.

 

Ale jak ktoś jest biegły z elektroniki, to niech mnie skoryguje.

 

Mam na myśli układ analogowy oczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pisz jak masz wenę, 'papier wszystko przyjmie'....o AMG też możesz popisać jak już staniesz się guru od sprzętu lampowego:) chętnie poczytam, klilku moich znajomych też Twoje wpisy bawią więc czytelników nie zabraknie:)

 

Miło mi, że mogę komuś dostarczyć radości. Nie chciałbym być takim nudziarzem jak ty.

Nudziarstwo to jednak drobiazg wobec nieumiejętności rozumienia prostych spraw.

Forum audio jak i inne nie jest od tego by wypowiadali się na nim sami producenci i eksperci. Podobnie jeśli jest gdzieś forum na temat win, to po to by mogli się tam wymieniać doświadczeniami zwykli użytkownicy i klienci, a nie wielcy znawcy. Kolejną bezmyślnością jest wiązanie ze sobą tematów z różnych branż. Można oczywiście używać np motoryzacyjnych porównań ale twoje twierdzenie, że o AMG mogę pisać jak juź stanę się guru od sprzętu lampowego...świadczy o totalnej tępocie, bo co ma piernik do wiatraka?! Nie masz pojęcia co wiem o AMG i być może w tym temacie wiem więcej niż ty na temat lamp. Poza tym twoje insynuacje są również nie na miejscu. W przeciwieństwie do ciebie opisuje jedynie swoje eksperymenty i proces zdobywania wiedzy. Nie udaje guru jak ty. To, że lubisz lampy od wielu lat nie ma żadnego znaczenia. To tak jak uczniowie. Jeden uczy się do egzaminu tydzień, drugi 2 miesiące, a trzeci siedzi już drugi raz w tej samej klasie, był pierwszy w tej szkole i co z tego skoro jeśli w ogóle, to opuści ją jako ostatni, bo egzaminu i tak nie zda. Ja mogę być w jakimś temacie nowicjuszem i dla mnie nie jest problemem przyznać się, że czegoś nie wiem.

 

Ale widząc twoje absurdalne wpisy nie jest mi do śmiechu. Jest mi ciebie tylko żal, ponieważ z taką percepcją świata i z tym poziomem rozumienia związków wynikowo-przyczynowych pozostaniesz "w podstawówce" kolejne 20 lat, a ci którzy jeszcze nawet nie zaczęli zabawy z audio bo się nawet nie urodzili będą daleko poza twoim zasięgiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, że AMG to Mercedes, a Mercedes to jest dla....starych pierników? Ale, że tylko stare pierniki mają duźo czasu na słuchanie muzy i często więcej kasy na sprzęt to mogą skuteczniej i wiarygodnej testować sprzęty lampowe? Tak ? Czyli zależność jest odwrotna niż twierdzi electro. Wpierw trzeba się dorobić AMG, potem zestarzeć a dopiero później wiarygodnie testować sprzęty lampowe!!.... :-)

Zważywszy że na starość wzrok się osłabia to tym bardziej o lampy w domu warto się zatroszczyć!.... :-)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja jestem stary piernik!mam mercedesa i wzm lampowy i coraz slabiej widze,dobrze ze mam mloda zone a moze i to tez jest norma dla piernikow?ha ha

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja jestem stary piernik!mam mercedesa i wzm lampowy i coraz slabiej widze,dobrze ze mam mloda zone a moze i to tez jest norma dla piernikow?ha ha

 

Napisz jeszcze,że szukasz już do swego wzmaka parę latek kolumn!!

Napisz coś o swoim słuchu także

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega branżowiec pojechał z tłustym tranzystorem do klienta, dumnego właściciela 250-watowych

monobloków lampowych.

Pytam się: -no i jak było..., co z basem?

Odpowiedział: -bas z tranzystora był tylko cztery razy lepszy...he,he,he...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega branżowiec pojechał z tłustym tranzystorem do klienta, dumnego właściciela 250-watowych

monobloków lampowych.

Pytam się: -no i jak było..., co z basem?

Odpowiedział: -bas z tranzystora był tylko cztery razy lepszy...he,he,he...

 

O RETY!!...................poproszę o konkrety

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wieslaw119

(Konto usunięte)

Jak zwykle electro masz rację... :-) Testując topowe Kondo, Ayony, Burmestery powinienem był zatytułować wątek..." Lampa w bi-ampingu - pierwsze kroki, Entry Level dla początkujących! ".... :-)

 

Ej, nie badz taki... daj linki do stron na ktorych testujesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogl go wczesniej chociaz przetrzec szmatka. Sly ma czasami swoje teoriee ale nie ma sensu pisac, ze nie testuje osobiscie bo bylem i sluchalem jego dwoch systemow. Z czego jeden naprawde mi sie podobal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Napisz jeszcze,że szukasz już do swego wzmaka parę latek kolumn!!

Napisz coś o swoim słuchu także

 

99% osob na swiecie nie potrafi smiac sie z siebie!tylko z innych! tylko to im wychodzi najlepiej,nie bede komentowal twoich zalet, ale tej pierwszej nie posiadasz, bo do tej jeszcze nie dorosles kolego zwany"stary".Sluch to akurat mam wyjatkowy i pozostala jeszcze mi wyjatkowa budowa ciala (38 lat cwiczen)ktorej nie jeden mlody facet chciaby posiadac!ale co ty mozesz wiedziec!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość wieslaw119

(Konto usunięte)

Wojtek76, sly sam się domaga zdjęć, to się z nim drażnię ;-)

 

Ostrzeżenie dodane przez SlawekR za

Atak personalny w Amare Musica serwer, transport plików PL.

Dano 3 punktów - wygasają 18.04.2014 17:47.

Prowokacyjna zaczepka o charakterze personalnym, w celu eskalacji kłótni.

Za

A Twojego hienda nadal nikt nie widział.

 

Za co zostałem nawet nagrodzony, jak widać ;)

 

Ciekawe kto mnie podpierniczył...

 

;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytam uwagi

 

Informacje dotyczące fazy wyjściowej w stosunku do wejściowej, podają producenci w danych technicznych, jeśli takiej informacji brak, można zakładać że jest zgodna, lub sprawdzić przebiegiem wolno zmiennym.

 

Zestawienie wzmacniaczy pracujących przeciwnie, wymaga w jednym z nich odwrócenia biegunowości na zaciskach głośnikowych, najlepiej w tym, który jej nie zachowuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam "stary" trzy zalety,umiem zartowac i smiac sie z siebie ,co 99% ludzi nie potrafi ,bo lepiej im wychodzi smiac sie z kogos innego,ty jak widze jeszcze do tego nie dorosles.Nastepna moja zaleta to sluch ktory mam doskonaly "slysze jak mucha pierdzi w locie",trzecia to swietna budowa ciala nad ktora dalej pracuje cwiczac od 40-lat,o innych zaletach mnie nie pytaj bo sa przeznaczone tylko dla kobiet!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testując topowe Kondo

 

Każdy wzmacniacz czy inne urządzenie, to tylko technika i jej możliwości.

 

Technika posiada ograniczenia, dobrze jest coś o nich wiedzieć, ponieważ ograniczenia jednego ustroju, konstruktorzy próbują pokonać stosując inny.

Dobrze jest posiadać rozpoznanie, co w danym układzie jest najważniejsze, bardzo często jest to również wartość najtrudniejsza do osiągnięcia przez technikę.

 

Nie da się ocenić wzmacniacza, na podstawie pracy z jednym, dwoma obciążeniami, potrzebnych jest więcej, pracujących w spektrum najbardziej wydajnych technologii.

 

Parametrem obiektywnym wydaje się być finalnie dokładność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cybant

(Konto usunięte)

Mam "stary" trzy zalety,umiem zartowac i smiac sie z siebie ,co 99% ludzi nie potrafi ,bo lepiej im wychodzi smiac sie z kogos innego,ty jak widze jeszcze do tego nie dorosles.Nastepna moja zaleta to sluch ktory mam doskonaly "slysze jak mucha pierdzi w locie",trzecia to swietna budowa ciala nad ktora dalej pracuje cwiczac od 40-lat,o innych zaletach mnie nie pytaj bo sa przeznaczone tylko dla kobiet!!!

Kolejna zaleta - skromność;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam "stary" trzy zalety,umiem zartowac i smiac sie z siebie ,co 99% ludzi nie potrafi ,bo lepiej im wychodzi smiac sie z kogos innego,ty jak widze jeszcze do tego nie dorosles.Nastepna moja zaleta to sluch ktory mam doskonaly "slysze jak mucha pierdzi w locie",trzecia to swietna budowa ciala nad ktora dalej pracuje cwiczac od 40-lat,o innych zaletach mnie nie pytaj bo sa przeznaczone tylko dla kobiet!!!

 

Kogo to obchodzi ile masz w centymetrach?

My tu mamy forum audiostereo......a nie czerwona W Amsterdamie,abyś się reklamował))

Kogo to obchodzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej Panowie, wklejać te zdjęcia swoich walorów - oblicze można pominąć, bo tego się nie wytrenuje, sprzęt chcę obejrzeć, bo może to czcze przechwałki, a w realu się chyba nie poznamy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mirek10 ma jedną najważniejszą zaletę, taką której nie posiada nikt z nas!! To jest...zdecydowanie w niekupowaniu kolumn oraz umiejętności wieloletniej radości z poszukiwania i wybierania kolumn bez wydania złotówki, zero kosztów, zero strat!! Jest sto razy lepszym przedsiębiorcą niż ja. mirek...you my man!!!... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.