Skocz do zawartości
IGNORED

Starcie Tytanów….najlepsza lampa SE w bi-ampingu z tranzystorami


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie myślę, a właściwie wiem z pewnością,że zarzucanie Milimetrowi,że tkwi w audiofilskiej piaskownicy, jest piramidalnym nieporozumieniem.Przemek to pasjonat,meloman i hajendowiec bez dwóch zdań.Należy do garstki uczestników tego forum których bardzo cenię i zawsze z uwagą czytam a jego pokój odsłuchowy to marzenie ściętej głowy 99%forumowiczów.Wyraził swoje zdanie, w wyważony sposób, tak ja zawsze i ja tam Sly nie zauważyłem żadnego chamstwa, w przeciwieństwie do innych gości w tym wątku.

wielokrotnie zwracałem się do Milimetra z pytaniem o Jadisa

gość ma klasę i ogromną wiedzę....więcej takich ludzi na forum

Sylwek to dobra dusza ale jak na moje oko... za bardzo jest drażliwy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziękuję za dyskusję. Ja jednak postanowiłem nie zakłócać już wątku jego gospodarzowi.

Od dłuższego czasu nie było mnie praktycznie na forum, praktycznie od czasu gdy został zabity wątek jarka&ani. Wydawało mi się, że nabrałem dystansu do tego co tu się pisze, ale chyba się pomyliłem. Może dlatego tym bardziej rażą mnie rzucane lekką ręką opinie.

 

Jeżeli Cię, Slywestrze, uraziłem zbyt agresywnym postawieniem sprawy w pierwszym moim wpisie, to Cię teraz publicznie PRZEPRASZAM. Staram się unikać wycieczek osobistych, czasami mi się nie udaje. Nie wiem jakiej słuchasz muzyki, więc ta uwaga była nie na miejscu.

 

Złość piękności szkodzi, a to wszystko to tylko nasze hobby. Mam nadzieję, że kiedyś wypalimy wspólnie audiofilską fajkę pokoju.

 

EOT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Roxi

(Konto usunięte)

Sly - do tych lamp, to powinieneś mieć jednak dedykowany preamp, bo może się okazać, że ma on większy wpływ na końcówki niż znasz z tranzystorów.

 

Muzyka, to sam zawsze piszesz, że słuchasz elektronicznej i filmowej, to ludzie traktują to poważnie:) A nikt Ci do Twojego sklepu nie patrzy, co tam jeszcze kupujesz. Zestawy SE faktycznie słabo się do takiej muzyki nadają. Konfiguracja mieszana, to już inna bajka.

 

Milimetr ma dużo racji. Może tylko z tymi świniami i perłami się zapędził trochę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Sylwestrze , nie poznaję Pana ;)

Czyżby Pan zmienił branżę na budowlaną tak jak nasz inny kolega na forum?

Walcowanie , miażdżenie , prasowanie czy też zamiatanie - te zwroty były jak dotąd domeną innego "ałdjofila". ;)

A tu proszę ....

 

A tak na poważnie chętnie zapoznam się z produktem tej firmy skoro "rozjechał" bądż co bądż b.dobrze grającego Jadisa.

Czy dostępna jest tylko integra tej firmy czy może coś więcej?

 

P.S.

 

Chyba się z Przemkiem nie zrozumieliście nawzajem stąd może ta nikomu nie potrzebna wymiana uprzejmości ;)

A Przemek nigdy chamski nie był tak jak i ty.

Od tego mamy innych na forum więc wyluzujcie.

 

Określenie, że coś rozjeżdża inny sprzęt to już taki forumowy kanon, lecz należy go traktować bardziej w kategorii żartu obrazkowego. To chyba jest jasne. Wiadomą rzeczą jest, że każdy kocha swój system i będzie go bronił jak lew, a każda próba negowania jakichś aspektów jego brzmienia będzie przez właściciela odbierane jako atak na siebie. To bez sensu ale tak już jest i to nie tylko tu na forum ale w ogóle w życiu. Po prostu, z reguły ludzie utożsamiają się ze swoim hobby i potwierdzają swoją wartość w atrybutach tegoż hobby. Stąd najwięcej awantur i czasem niewybrednych wymian ciosów. Dlatego też nigdzie nie pisałem, że Jadis to zły sprzęt tym bardziej, że podoba mi się jego granie. Nie jest to jednak sprzęt doskonały bo chociażby brumi, a poza tym nic nie jest tak dobre, żeby nie znalazło się coś jeszcze lepszego.

 

Obiektywnie przyznaję, że nowy Amplifon wypadł lepiej i nie tylko moim zdaniem wchodzi w nowy wymiar grania z lampy. Pozostawia za sobą niedoskonałości sprzętów lampowych, dając wiele cech, których w lampach brakowało lub były prezentowane albo za słabo albo na zasadzie coś za coś.

 

Dla ciebie Jarek to za kilka miesięcy mają być nowe monobloki "na wypasie" i też czekam na możliwość ich posłuchania. Wiedząc jednak co ostatnio zaprezentował Pan Andrzej można założyć, że będzie to prawdziwa petarda a może "Pershing" wśród lamp…takie "Ferrari wśród Skód"… :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cybant, również życzę Tobie poluzowania majtów, bo chyba czasami uwierają Cię w dupę hehe :D :-) ...tak jak wczoraj wieczorem hehe he, ale przeprosiłeś i jesteś gość! :-)

 

Poza tym, Ty chyba jednak masz trochę poczucia humoru ;-)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cybant

(Konto usunięte)

Cybant, również życzę Tobie poluzowania majtów, bo chyba czasami uwierają Cię w dupę hehe :D :-) ...tak jak wczoraj wieczorem hehe he, ale przeprosiłeś i jesteś gość! :-)

 

Poza tym, Ty chyba jednak masz trochę poczucia humoru ;-)

 

Pozdrawiam

Gniotą mnie czasami majty , bo pełno tu pozerów....( uwaga do pozerów bez systemu).

 

Też Cię kocham;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku nie znasz nowych faktów. Obecnie do testów mam też potworki na Scanach zaprojektowane przez Kisiela. Zdjęcia podsyłam na priv.

GM70 radzi sobie wyśmienicie z elektrostatami i nie mam tu żadnych zastrzeżeń, po prostu posiadane przeze mnie WM300 są jeszcze lepsze. Co nie zmienia faktu, że czekam na najmocniejsze monosy SE na 833 :)

Nie słuchałeś Amplifona GM70, WM300, elektostatów CLX ani połączenia tych zestawień więc nie wiesz jak to może zagrać. Ja wyroby Niutkowe i Waldkowe słuchałem i wiem co potrafią. Każda konstrukcja ma swoje ograniczenia i trzeba być ich świadomym. Czy w GMce stosujesz sprzęgające Vcapy CutF lub Duelundy czy Mundorfy?

 

 

Milimetr nie denerwuj się na Sylwka. Miałem przez kilka lat (jak wiesz) monobloki Jadisa JA200. To nie Jadis jest zły ale Amplifon tak dobry. W najnowszych wypiekach do świetnej rozdzielczości doszła też barwa i gładkość.

Amplifon z Jadisem stosowali swego czasu identyczne kondy sprzęgające (taka ciekawostka). Po prostu Andrzej poszedł dalej a Jadis się zatrzymał w swych barwnych klimatach. Każde z tych urządzeń może się podobać ale Amplifon jest bardziej uniwersalny i trafia w gust większej ilości słuchaczy. Do tego ta cena! W najlepszych wersjach na Duelundach jest po prostu świetny. Ta integra to jest końcówka z potencjometrem na wejściu, nie ma sekcji przedwzmacniacza. Może pojawi się wersja jako sama końcówka.

Mam Mundorfy a u Piotra sa jakich najtansze czesci (chociaz wiem, ze maja byc Duelundy.) Piotrkowe Gmki sa inne niz moje i to wcale nioe malo, maja tez inny wyglad.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Określenie, że coś rozjeżdża inny sprzęt to już taki forumowy kanon, lecz należy go traktować bardziej w kategorii żartu obrazkowego. To chyba jest jasne. Wiadomą rzeczą jest, że każdy kocha swój system i będzie go bronił jak lew, a każda próba negowania jakichś aspektów jego brzmienia będzie przez właściciela odbierane jako atak na siebie. To bez sensu ale tak już jest i to nie tylko tu na forum ale w ogóle w życiu. Po prostu, z reguły ludzie utożsamiają się ze swoim hobby i potwierdzają swoją wartość w atrybutach tegoż hobby. Stąd najwięcej awantur i czasem niewybrednych wymian ciosów. Dlatego też nigdzie nie pisałem, że Jadis to zły sprzęt tym bardziej, że podoba mi się jego granie. Nie jest to jednak sprzęt doskonały bo chociażby brumi, a poza tym nic nie jest tak dobre, żeby nie znalazło się coś jeszcze lepszego.

 

Obiektywnie przyznaję, że nowy Amplifon wypadł lepiej i nie tylko moim zdaniem wchodzi w nowy wymiar grania z lampy. Pozostawia za sobą niedoskonałości sprzętów lampowych, dając wiele cech, których w lampach brakowało lub były prezentowane albo za słabo albo na zasadzie coś za coś.

 

Dla ciebie Jarek to za kilka miesięcy mają być nowe monobloki "na wypasie" i też czekam na możliwość ich posłuchania. Wiedząc jednak co ostatnio zaprezentował Pan Andrzej można założyć, że będzie to prawdziwa petarda a może "Pershing" wśród lamp…takie "Ferrari wśród Skód"… :-)

 

Chętnie posłucham tych monobloków jak już będą.

Nie słuchałem Amplifona więc nie chcę się na jego temat wypowiadać to rzecz oczywista.

Natomiast już wielokrotnie w przeszłości słyszałem opinie w stylu : " ... Panie , niech Pan posłucha sprzętu X bo to jest po prostu rewelacja i deklasuje wszystko co Pan słyszał do tej pory ..." ;)

Posłuchałem i .... mogę powiedzieć ,że i owszem zgrało to inaczej niż sprzęt Y ale na pewno nie zdeklasowało sprzętu X - takie rzeczy na tym poziomie po prostu się nie zdarzają.

Co innego porównanie grania lampy i tranzystora - to są diametralnie różne prezentacje dżwięku.

Dlatego jestem ostrożny w kategorycznych opiniach o walcowaniu czy rozgniataniu bo nie w takich słowach należy opisywać różnice w dżwięku pomiędzy urządzeniami.

Poza tym jak wiadomo gra cały system lub inaczej mówiąc gra tak dobrze jak jego najsłabsze ogniwo.

 

Ale wracając do tematu w nowym lokum na pewno posłucham Amplifona i wyrobię sobie zdanie na temat tego produktu.

Jeżeli twierdzisz ,że gra tak fantastycznie ( nie mam powodów aby tobie nie wierzyć) to zrobię to tym bardziej.

Pozostaje jeszcze tylko Tenor i .... to chyba by było na tyle ;)

 

pozdrawiam wszystkich i miłego słuchania muzyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Tomkly narzuta na ścianie a Babcia goła :)

Uważaj na końcówkę bo ci się wysunęła i może pierdyknąć. Coś to wszystko mało stabilne.

 

Pod tą narzutą jest TV plazmowy, nakładam ją tylko do odsłuchów, bo minimalizuje szorstkości wynikające z odbić od ekranu. Co do stabilności, to niestety masz rację. Półka w stoliku okazała się zbyt mała w stosunku do wymiarów końcówki ARC. Przy czym tam są na dole rollerblocki, więc nie grozi to wypadkiem:-) Rollerblocki z definicji są mało stabilne. Na dziś wywaliłem te spod CD i zastąpiłem je walcami Synergistic Research MiG a pod pre są podwójne absorbery Audio Solution. Natomiast pod końcówką rollerblocki okazują się bezkonkurencyjne, przy czym na dziś gram nie na trzech a na pięciu. Poprawiła się stabilność zarówno sprzętu, ale przede wszystkim sceny dźwiękowej, ot taka ciekawostka. Może się komuś ta informacja przydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Jarek, Integra GM70 to nie do twojego systemu. Jak juź to te przyszłe monobloki. Tenora nie słuchałem. Ma dobre opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Lamm jezeli kogos stac:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze tak jak szystkie nowe ustrojstwa wzm GM70 musi pograc u pierwszych chetnych 1.5roku i wtedy dopiero bedzie mozna powiedziec czy konsrukcja i niezawodnosc jest udana tego wzm,wyjda niedomagania i beda poprawki i dopiero wtedy po tym czasie bedziemy mieli pewnosc czy to udana konstrukcja i czy oplaca sie kupic ten wzm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly 30

Zamienisz Burmestery 911 na jakies lampy ? To żart z twojej strony?

 

Nie planuję takiej zamiany.

 

Mirek tak by było gdyby to był nowy produkt nowej firmy. A to jest wypracowane przez wiele lat rozwinięcie poprzednich konstrukcji, zresztą też z tego co mi wiadomo....udanych i bezawaryjnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mysle jak ty!ale wychodzily samochody marki Mercedes,BMW i po roku okazalo sie ze trzeba zrobic poprawki, bo to i owo nawala,chyba przyznasz ze to potentaci a nie firmy z Chin,ten wzm nie kosztuje juz 6000zl jak 40-stka,juz 7000eur za nowe wynalazki to juz nie przelewki,mysle ze trzeba poczekac i zobaczyc,jak bedzie udany to napewno ten pan nie przerwie produkcji!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie idziecie jak burza ,wątek założony 2 dni temu, a już 7 strona ....:)

Ale ogólnie temat bardzo ciekawy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ostatnio słucham na tym co mam i jestem z tego zadowolony:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, jak to na forum, od słowa do słowa, potem wymiana ciosów, później rozluźnienie, po czym przegrupowanie sił i ponowna wojna... :-) jak w doktrynie Mansteina i Guderiana.... :-) a na serio to sam wiesz, że taki urok tego forum i ludzkich emocji jakie wywołuje audio hobby. Czasem mnie to zastanawia, dziwne to trochę ale tak już jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie idziecie jak burza ,wątek założony 2 dni temu, a już 7 strona ....:)

Ale ogólnie temat bardzo ciekawy...

 

Nie panikuj jaka burza?......jaka 7 strona-u mnie wpis Sly rozpoczął 5 stronę.

 

Dziś o tym głośno mówili wciąż wszyscy audiofile na mieście,

Że Herr Hirt będzie robił dla Sylwka wzmak na kt dwieście!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiają się obiektywne oceny i bywało, że ktoś napisał, iż u innego kolegi słuchał czegoś wybitnego. Jednakowoż gdy pojawi się negatywna opinia lub choćby dyskusyjna o jakimś sprzęcie to wzbudza to wściekłość posiadacza. Trochę to rozumiem bo też nie mogłem się zgodzić z negatywną opinią na temat takiego czy innego sprzętu, który posiadałem. Ileż to razy czytałem, że Utopie grają agresywnie itd.

I faktycznie nie są to misiowate kolumny, a bardzo dynamiczne i jeśli podepnie się je pod źle skonfigurowany tor to może być taki efekt. Ale gdy tor jest łagodny to grają spokojnie.....względnie spokojnie bo ospałymi miśkami nigdy nie będą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam więcej dystansu do klocków, zapewniam, że jest im zupełnie obojętne co się o nich wypisuje na forach czy to pozytywnego czy nie;) jestem przekonany, że monobloki Jadisa nie mają za złe Amplifonowi na GMce, że gra od nich lepiej i nie brumi wg Sly'a i na prawdę lampy mają głęboko gdzieś, że Sly je dopiero odkrył po setkach wpisów o wyższości tranzystorów nad nimi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytał kolega dokładnie. Nie napisałem nigdzie o wyższości lampy nad tranzystorami. Co najwyżej tylko lampy SE i tylko w bi-ampingu z tranzystorami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem przekonany, że monobloki Jadisa nie mają za złe Amplifonowi na GMce, że gra od nich lepiej i nie brumi wg Sly'a i na prawdę lampy mają głęboko gdzieś, że Sly je dopiero odkrył po setkach wpisów o wyższości tranzystorów nad nimi.

Mysle ze kolega jednak mial malo do czynienia z dobrym tranzystorem, wszystko zalezy od zrodla zreszta. Z dobrym zrodlem tranzystor potrafi zagrac rewelacyjnie. Lepiej niz lampa w kazdym aspekcie nawet w takim jak Muzykalnosc ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłem moderację o posprzątanie wątku. Nie powinniśmy się wdawać w wymianę ciosów. Każdy lubi coś innego i każdy inaczej odbiera sprzęty które ocenia. Poza tym ludzie mają swoje audio sympatie i antypatie. Każdy powinien być zadowolony ze swojego sprzętu.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stasiop ciagle stara się pisać cos o lampie nie majac o niej zielonego pojęcia, nigdy w zyciu lampy dluzej nie sluchal, nie mial z nia zadnych miariodajnych doswiadczen, ale jednak wie

 

sly ma doświadczenie 1st hand, ale i tak lepiej wie stasiop

 

no coz, widać stasiop po prostu ma znakomity sluch, albo, to bardziej prawdopodobne, wyczucie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stasiop ciagle stara się pisać cos o lampie nie majac o niej zielonego pojęcia, nigdy w zyciu lampy dluzej nie sluchal, nie mial z nia zadnych miariodajnych doswiadczen, ale jednak wie

Sluchalem, sluchalem...;) Ale dodatkowo spory % nagran dopalanych jest lampa, przy odpowiednio duzej rozdzielczosci przetwornika latwo to zauwazac, na tyle latwo ze smialo mozna powiedziec ze ta tzw naturalnosc lamp i ich fizjologicznosc na wyzszych pulapach okazuje sie rozmazaniem i utrata prawdziwych harmonicznych w dzwieku. a dodaniem zupelnie czegos nowego.

Chociaz nie zaprzecze ze czasami taki sposob doslodzenia przedefiniowania dzwieku bardzo mi odpowiada w szczegolnosci na bardzo starych nagraniach tych z lat 40-60. Ale jesli bijemy sie o prawdziwa wysoka wiernosc odtwarzania no to coz lampa jest z tylu i z kazdym rokiem bedzie coraz bardziej - ale to oczywiscie sprawa przyszlosci

 

sly ma doświadczenie 1st hand, ale i tak lepiej wie stasiop

 

no coz, widać stasiop po prostu ma znakomity sluch, albo, to bardziej prawdopodobne, wyczucie:)

No i moze kolega zszedlby z personalnych zaczepek z ktorych jest tu znany a zajal sie bardziej dyskusja merytoryczna, co? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobrze, pisze kolega, ze sluchal, pytanie jest proste, co, gdzie i kiedy, i na podstawie czego wydaje swoje sady?

 

to tez zaczepka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.